Sport & Outdoor Powerlogy

Sport & Outdoor Powerlogy – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Sport & Outdoor Powerlogy on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Sport & Outdoor Powerlogy?

If you're planning to get Sport & Outdoor Powerlogy, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Sport & Outdoor Powerlogy – main types

Hide description
43 Results
4.6 7×
Watch Price/Availability
Powerlogy Organic Vegan Protein Cinnamon and Vanilla 500 g
Protein - Vegetable, pea, Hemp, Rice, Vegan, 62% protein, 16 servings, flavour cinnamon and vanilla - 1,490 Kč/1 kg
  745,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl016
5.0 2×
Watch Price/Availability
Powerlogy Organic Whey Protein 650 g
Protein - whey, concentrate, 76% protein, 21 servings, flavourless - 1,377 Kč/1 kg
  895,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl015
5.0 9×
Watch Price/Availability
Powerlogy Dark Chocolate Quinoa Bites 100 g
Nuts - coconut in chocolate, 100 g - 1,490 Kč/1 kg
  149,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl011
5.0 2×
Watch Price/Availability
Powerlogy Dark Chocolate Granola 350 g
Granola - chocolate flavour, weight 350 g, energy value per 100 g is 458 kcal - 529 Kč/1 kg
Great price 185,- Save 14,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl024
3.5 2×
Watch Price/Availability
Powerlogy Natural Whey Protein Dark Chocolate 1000 g
Protein - 799 Kč/1 kg
  799,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl049
3.5 2×
Watch Price/Availability
Powerlogy Natural Whey Protein Coconut & Almond 1000 g
Protein - 799 Kč/1 kg
  799,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl050
5.0 9×
Watch Price/Availability
Powerlogy Dark Chocolate Almonds 100 g
Nuts - almond in chocolate, 100 g - 1,490 Kč/1 kg
  149,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl009
5.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Pistacchio Coconut Granola 350 g
Granola - flavour coconut and pistachio, weight 350 g, energy value per 100 g is 507 kcal - 569 Kč/1 kg
  199,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl026
5.0 4×
Watch Price/Availability
Powerlogy Dark Chocolate Cranberries 100 g
Dried Fruit - cranberries in chocolate, 100 g - 1,490 Kč/1 kg
  149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl010
4.0 5×
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Probio Oatmeal Dark Chocolate 350 g
Oatmeal , energy value per 100g: 357 kcal
  245,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl030
5.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Protein Nougat Cream 300 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, nugát flavour, 22 g protein per 100 g, 539 kcal per 100 g, gluten-free, weight 300 g - 863 Kč/1 kg
  259,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl051
4.5 2×
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Protein Oatmeal Strawberry 350 g
Oatmeal , energy value per 100g: 415 kcal
  245,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl028
5.0 3×
Watch Price/Availability
Powerlogy Protein Almond Snack 90 g
Nut Cream - smooth, almond, natural, 24 g protein per 100 g, 543 kcal per 100 g, gluten-free, weight 90 g - 1,089 Kč/1 kg
Great price 98,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl013
4.5 2×
Watch Price/Availability
Powerlogy Protein Strawberry Snack 90 g
Nut Cream - smooth, coconut, strawberry flavour, 21 g protein per 100 g, 543 kcal per 100 g, gluten-free, weight 90 g - 1,089 Kč/1 kg
Great price 98,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl014
4.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Collagen Bar Strawberry 50 g
Protein Bar - 25 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 389 kcal, weight 50 g, strawberry and coconut flavour - 1,580 Kč/1 kg
  79,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl002
5.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Organic Vegan Protein Bar 50 g
Protein Bar - 20.1 g protein per 100 g, the manufacturer's energy value per 100 g is 491 kcal, weight 50 g, almond flavor, nuts and cinnamon - 1,580 Kč/1 kg
  79,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl006
5.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Vegan Protein Bar 50 g
Protein Bar - 20 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 449 kcal, weight 50 g, chocolate and coconut flavour - 1,580 Kč/1 kg
  79,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl005
5.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy High Protein Bar 50 g
Protein Bar - 14 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 433 kcal, weight 50 g, flavour yoghurt and cocoa - 1,440 Kč/1 kg
  72,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl008
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Keto Granola Strawberry 350 g
Granola - strawberry flavour, weight 350 g, energy value per 100 g is 497 kcal - 700 Kč/1 kg
Great price 245,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl021
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Sport Protein 500 g
Protein - beef, hydroisolate, 50% protein, 16 portions, chocolate and cocoa flavour - 1,490 Kč/1 kg
  745,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl017
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Keto Granola Choco and Banana 350 g
Granola - flavour banana and chocolate, weight 350 g, energy value per 100 g is 535 kcal - 700 Kč/1 kg
  245,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl022
1.0 1×
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Low Carb Granola Chocolate Strawberry 350 g
Granola - chocolate and strawberry flavour, weight 350 g, manufacturer's energy value per 100 g is 447 kcal - 671 Kč/1 kg
Great price 235,- Save 14,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl023
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Recovery Protein 500 g
Protein - beef, hydroisolate, 63 % protein, 16 portions, coconut and almond flavour - 1,490 Kč/1 kg
  745,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl018
Watch Price/Availability
Powerlogy Upgraded Coffee Cream 330 g
Nut Cream - smooth, hazelnut, coffee flavour, 11.7 g protein per 100 g, 539 kcal per 100 g, weight 330 g - 1,300 Kč/1 kg
  429,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpowl055