Dvouletá záruka pro firmy Xiaomi launch
Zobrazit katalog

Nejlepší odšťavňovače

Nejlepší odšťavňovače

Článek

Aktualizováno

Investovat do kvalitního odšťavňovače má vždy smysl, neboť se vám tato investice vrátí v nevyčíslitelných hodnotách. Ovšem jaký odšťavňovač vybrat, aby vaše počáteční nadšení nebylo přemoženo zklamáním a nechutí a aby váš nový odšťavňovač nezůstal ležet ve skříňce doufajíc v aspoň občasné použití? Jistě, šťávu získáte s každým odšťavňovačem, ale otázkou zůstává, v jaké kvalitě, výtěžnosti, rychlosti a s jakou námahou. Ušetříme vám zdlouhavé vyhledávání na internetu a přinášíme vám přehled nejlepších odšťavňovačů, který zohledňuje nejen samotné parametry a testy odšťavňovačů, ale i uživatelské recenze.

Nejlepší odšťavňovače (PŘEHLED) – OBSAH

Typy odšťavňovačů

Jaký je tedy nejlepší odšťavňovač na trhu? To asi nebude ta správná otázka. Hned na začátku musíme poznamenat, že neexistuje jeden nejlepší odšťavňovač, který by vyhovoval všem. Dokonce ani odšťavňovač – vítěz testu vám nezaručí, že budete spokojeni. Zatímco test odšťavňovačů vám řekne, které jsou kvalitní odšťavňovače, následně až recenze uživatelů vám prozradí, jak se dané modely osvědčily v běžném provozu a jak vyhověly jejich očekávání. Proto je potřeba vybrat si na základě vašich představ a požadavků takový odšťavňovač, který bude nejen kvalitní a efektivní, ale svými vlastnostmi i nejvhodnější pro vás a vaše potřeby.

V první řadě je vhodné si ujasnit, o jaký typ odšťavňovače máte zájem. V zásadě existují dva typy odšťavňovačů dle mechanismu odšťavňování – jsou to odšťavňovače odstředivé a odšťavňovače šnekové (samostatnou kategorii pak tvoří lisy na citrusy, ale jejich využití je omezené, jak již sám název napovídá). Nelze říct, že by byl jeden typ mechanismu horší než ten druhý. Oba mají své výhody i nevýhody a záleží jen na vašich preferencích, čemu dáte přednost. Máte raději šťávu řidší nebo hustší? Jaké suroviny budete nejčastěji odšťavňovat? Chcete odšťavňovat rychle a vypít si nápoj hned, nebo vám nevadí delší příprava šťávy, která si ovšem uchová své benefity i po několik hodin a můžete ji popíjet po celý den? Pojďme se tedy na oba typy odšťavňovačů podívat podrobněji, ať víte, v jaké kategorii hledat vašeho favorita.

Odstředivé odšťavňovače

Odstředivé odšťavňovače, někdy nazývané také centrifugové, suroviny nejdříve rozsekají pomocí otočných nožů a poté odstředivou silou protlačí skrz síto. Tento mechanismus je velmi rychlý (otáčky odstředivých odšťavňovačů se pohybují v řádech tisíců) a bývá méně náročný na údržbu. Hodí se pro ty, kteří chtějí připravovat větší množství šťávy během chvilky. Šťáva z odstředivých odšťavňovačů je bez drobných kousků, je řidší a na povrchu napěněná. Její kvality ovšem vydrží kratší dobu, neboť díky vysokým otáčkám dojde k rychlejší oxidací šťávy a ke ztrátě některých enzymů. Je tedy určená k okamžité konzumaci. Odstředivé odšťavňovače mají dobrou výtěžnost u surovin jako jablka, mrkev, červená řepa, citrusy, ale například s listovou zeleninou či s bobulovinami si neumí poradit.

Šnekové odšťavňovače

Šnekové odšťavňovače pracují při nízkootáčkovém režimu, kdy tzv. otočný šnek rozmělňuje zeleninu a ovoce rotujícími koly a poté ji protlačí přes jemné síto. Dokážou dobře zpracovat kořenovou i listovou zeleninu, bylinky, bobuloviny, dužinaté ovoce apod. Mají celkově lepší výtěžnost, ze surovin dostanou opravdu maximum a jsou k živinám šetrnější. Výsledkem je hustá šťáva plná vitaminů, enzymů a minerálních látek s vyšším obsahem vlákniny, kterou lze v lednici skladovat až 24 hodin, neboť při odšťavňování se do ní nedostane tolik kyslíku a oxiduje pomaleji. Výhodou šnekových odšťavňovačů je i to, že díky doplňkovým nástavcům s rozdílným sítkem zvládnou i výrobu smoothie nebo přesnídávky. Nicméně oproti odstředivým odšťavňovačům jsou ty šnekové mnohem pomalejší. Velikost plnicího otvoru bývá menší (většinou s ohledem na sílu motoru nebo na evropské normy bezpečnosti) a suroviny je proto potřeba nakrájet na menší kousky. Je tedy třeba počítat s tím, že odšťavňování se šnekovým odšťavňovačem zabere více času.

Jak vybrat odšťavňovač

Nejste si jisti, zda pořídit šnekový či odstředivý odšťavňovač? Chcete více proniknout do světa odšťavňovačů nebo máte ještě další otázky ohledně odšťavňování? Náš průvodce Jak vybrat odšťavňovač vás provede jednotlivými parametry, poradí, na co si dát při výběru odšťavňovače pozor a odpoví vám na vaše otázky na téma odšťavňování.

Odstředivé odšťavňovače – skvělý poměr cena/výkon

Za málo peněz hodně muziky. Odstředivé odšťavňovače nominované do kategorie skvělý poměr cena/výkon splňují všechny základní parametry pro bezproblémové a rychlé každodenní odšťavňování a dají se pořídit za velmi příznivou cenu. Nelze od nich očekávat žádné inovativní funkce nebo nadstandardní vlastnosti, ale jsou spolehlivé, suroviny odšťavňují poctivě, mají nutné bezpečností pojistky a čištění pro vás nebude žádná dřina (odnímatelné části se dají mýt i v myčce).

Concept LO7027

Concept LO7027

 • Vysoký výkon
 • Vysoký počet otáček
 • Široký plnicí otvor
 • Počet rychlostí 2

S ohledem na příznivou cenu vás překvapí silný výkon odšťavňovače, který dosahuje až 16 800 otáček/min. Nabízí dvě rychlosti pro různé typy surovin, takže výtěžnost je velká nejen pro měkké plody s vyšším obsahem šťáv (citrusy), ale i pro tvrdší plody s nižším obsahem šťáv (mrkev, jablka). Rychlému odšťavňování a pohodlnému používání nahrává i plnicí otvor o průměru 7,2 cm a nezanedbatelné plus je i snadná rozebíratelnost a údržba. Praktický Antidrip systém zabrání odkapávání tekutin na kuchyňskou linku a pomůže vám udržet pořádek.

Concept LO7027 Odšťavňovače Concept
SENCOR SJE 741SS

SENCOR SJE 741SS

 • Velká nádoba na šťávu
 • Průhledné víko
 • Snadná údržba
 • Počet rychlostí 2

Pro méně náročné uživatele, kteří si chtějí rychle a co nejsnadněji připravovat svojí denní dávku vitaminů s co nejmenší finanční investicí, je SENCOR SJE 741SS ideální. Počet otáček 13 000 ot./min. zajistí slušnou rychlost odšťavňování a díky dvěma rychlostem si můžete zvolit i pomalejší a šetrnější rychlost. Díky průhlednému víku máte přehled o stavu odšťavňování. Plnicí otvor 6,5 cm je dostatečně široký na to, abyste nemuseli suroviny krájet na drobné kousky. Nádoba na šťávu o objemu 1,2 litru pojme čerstvý džus pro celou rodinu, jen nádoba na odpad (1,2 l) by mohla být o něco větší.

Sencor SJE 741SS Odšťavňovače Sencor
Rohnson R-436

Rohnson R-436

 • Odšťavňovač 3 v 1
 • Vysoký výkon
 • Velký plnicí otvor
 • Počet rychlostí 2

Velmi povedený odšťavňovač za příznivou cenu. Je rychlý, výkonný a nabízí i široký plnicí otvor o velikosti 7,5 cm. Rohnson R-436 zastoupí hned tři spotřebiče, neboť s jednou základnou ho využijete i jako mixér či mlýnek na kávu. Tento pomocník vás tak neomezí jen na vitamínový nápoj k snídani, připravíte si s ním i nejrůznější smoothie, koktejly či krémové polévky. Nabízí dvě rychlosti navíc s možností pulsního režimu. K bohaté výbavě připočtěte ještě nádobu na šťávu o objemu 1,1 l a velkou nádobu na odpad o objemu až 2 l.

Rohnson R-436 Odšťavňovače Rohnson

Odstředivé odšťavňovače – TOP produkty

Nejlepší odstředivé odšťavňovače nominované do kategorie TOP produktů jsou sice dražší, ale rozhodně to nebudou vyhozené peníze. O jejich kvalitách nás přesvědčily nejen jejich skvělé parametry, ale i mnoho kladných recenzí. Kvalita materiálů a dobrá výtěžnost jsou vlastnosti, které od nich můžete s jistotou očekávat. Stejně tak dostatečně velký vstupní otvor, jednoduché složení i rozložení či funkce Antidrip jsou pro modely v této kategorii nutným standardem. Některé přicházejí s pokrokovými funkcemi, které vám výrazně usnadní tak neoblíbené čištění odšťavňovače nebo i s dalšími nadstandardními vlastnostmi, které určitě oceníte.

BOSCH MES25A0

BOSCH MES25A0

 • Velký plnicí otvor
 • Tišší chod
 • Výborná výtěžnost
 • Počet rychlostí 2

Velký plnicí otvor (7,5 cm) pro velké kusy ovoce nebo zeleniny, dostatečně silný motor (700 W), důkladně suchá dužina, nízká hlučnost, snadná rozebíratelnost a možnost mýt odnímatelné komponenty v myčce. Dva stupně rychlosti a nechybí žádná důležitá funkce. Co víc si za cenu 2 000 Kč přát! Velká kapacita nádoby na džus (1,25 l) vám dovolí bez přestávky připravit čerstvou šťávu pro více lidí a jelikož nádoba na odpad pojme až 2 litry drtě, nic vás nezdrží při rychlé a snadné přípravě džusu pro celou rodinu ani v ranním spěchu.

BOSCH MES25A0 Odšťavňovače BOSCH
Philips HR1855/90

Philips HR1855/90

 • Rychlé odšťavňování a snadná údržba
 • Technologie QuickClean
 • Velký plnicí otvor
 • Počet rychlostí 1

Populární a zákazníky prověřený odšťavňovač Philips HR1855/90 je ideální pro všechny, kdo mají rychlost a maximální komfort na prvním místě. Pyšní se vysokou praktičností, jednoduchostí, rychlostí a dobrou výtěžností. Dobře si poradí s měkkými i tvrdými druhy zeleniny a ovoce, které díky otvoru 7,5 cm mnohdy nemusíte vůbec krájet, zanechá minimální odpad a výsledná šťáva je jemná a lahodná. Kapacita nádoby na džus je 800 ml, což je mírný podprůměr, ale jeho velkou předností je unikátní technologie předčištění a technologie QuickClean, díky kterým je čištění odšťavňovače doslova hračka.

Philips HR1855/90 Odšťavňovače Philips
Philips HR1919/70

Philips HR1919/70

 • Systém QuickClean
 • Technologie FiberBoost
 • Tišší chod
 • Počet rychlostí 2

Sice o něco vyšší cena, za to ale odšťavňovač s vynikajícími vlastnostmi, inovativními funkcemi a velkou mírou praktičnosti a uživatelského komfortu. Výkonný a tichý motor spojený s rychlým odšťavňováním jsou pro Philips HR1919/70 standardem, který jen avizuje, že se jedná o špičkový model s mnoha dalšími benefity. Široký plnicí otvor o průměru až 8 cm vás zbaví krájení surovin, oceníte i perfektní výtěžnost. Unikátní je především technologie FiberBoost, která vám umožní výběr textury šťávy. Je libo čirá šťáva nebo hustější šťáva s větším podílem vlákniny? Předčisťovací funkce omyje v přístroji zbylá vlákna ze surovin poté, co do pěchovače pouze nalijete vodu a stisknete tlačítko, a díky technologii QuickClean je i čištění sítka otázkou krátké chviličky.

Philips HR1919/70 Odšťavňovače Philips

Srovnání parametrů nejlepších odstředivých odšťavňovačů

Parametry/Model Concept LO7027 SENCOR SJE 741SS Rohnson R-436
Síla motoru 1000 W 400 W 1000 W
Velikost plnicího otvoru 7,2 cm 6,5 cm 7,5 cm
Počet nastavitelných rychlostí 2 2 2
Velikost nádoby na šťávu 1 l 1,2 l 1,1 l
Velikost nádoby na odpad 1,8 l 1,2 l 2 l
Bezpečnostní funkce
Funkce Antidrip
Nadstandardní funkce Pulsní režim
Cena 1 199 Kč 629 Kč 1 690 Kč

*Ceny platné k 28. 2. 2020

Parametry/Model BOSCH MES25A0 Philips HR1855/90 Philips HR1919/70
Síla motoru 700 W 700 W 1000 W
Velikost plnicího otvoru 7,5 cm 7,5 cm 8 cm
Počet nastavitelných rychlostí 2 1 2
Velikost nádoby na šťávu 1 l 1,2 l 1,1 l
Velikost nádoby na odpad 1,25 l 0,8 l 1 l
Bezpečnostní funkce
Funkce Antidrip
Nadstandardní funkce Systém QuickClean Technologie FiberBoost
Systém QuickClean
Cena 2 099 Kč 2 334 Kč 4 499 Kč

*Ceny platné k 28. 2. 2020

Šnekové odšťavňovače – skvělý poměr cena/výkon

Šnekové odšťavňovače nemíří na rychlost, ale především na důkladné a šetrné odšťavňování co možná nejširšího spektra ovoce a zeleniny. A o to jde i u šnekových odšťavňovačů nižší cenové kategorie, které vás přesvědčí svým skvělým poměrem ceny a výkonu. Spolehnout se ale můžete na bezproblémový provoz, slušnou výtěžnost a jednoduchou údržbu. Jsou vhodnou volbou pro všechny, kdo chtějí efektivní a spolehlivý šnekový odšťavňovač za co nejnižší cenu. Počítejte však s menším otvorem na vkládání surovin a s jedním rychlostním stupněm – ten je ale u šnekových odšťavňovačů zcela běžný.

SENCOR SSJ 4042RD

SENCOR SSJ 4042RD

 • Kompaktní rozměry
 • Výkonný motor
 • Dobrá výtěžnost

Mezi šnekovými odšťavňovači se Sencor SSJ 4042RD řadí mezi ty nejoblíbenější. Odšťavní téměř cokoliv a díky systému pomalého odšťavňování i efektivně a s menším podílem vlákniny. Zvládne bez problémů i rybíz, švestky, jahody či jiné obvykle problematické ovoce. Objem nádob na šťávu i odpad je 0,8 l, což není nic extra, ale stále je to dostačující a v případě potřeby šťávu prostě přelijete do sklenice. Příznivá je velikost plnicího otvoru 5 cm a potěší i kompaktní rozměry a nízká hmotnost usnadňující přenášení. Bohužel nutno zmínit, že žádná část tohoto odšťavňovače není určena k mytí v myčce na nádobí, ale údržba není nijak náročná, jednotlivé díly snadno rozeberete a umyjete pod proudem vody.

SENCOR SSJ 4042RD Odšťavňovače Sencor
Tefal Infiny Juice ZC255B38

Tefal Infiny Juice ZC255B38

 • Lze odšťavňovat přímo do sklenic
 • Tišší provoz
 • Drip-stop systém

Tichý, poměrně rychlý (82 ot./min.) a na obsluhu příjemný šnekový odšťavňovač, který poslouží výborně na odšťavnění všech druhů ovoce i zeleniny, včetně listové, bylinek nebo bobulovitého ovoce. Dobrou výtěžnost vám dokáže suchá drť. Sestavení i rozložení je snadné a mytí vám usnadní i myčka nádobí. Velikost plnicí trubice 4×5 cm představuje jakýsi standard, objem nádoby na šťávu je menší (0,8 l), nicméně díky vysoko postavené výpusti a Drip-stop systému můžete šťávu pohodlně servírovat i přímo do sklenic.

Tefal Infiny Juice ZC255B38 Odšťavňovače Tefal
PHILCO PHJE 5020

PHILCO PHJE 5020

 • Velmi tichý provoz
 • Velká výtěžnost
 • Jednoduché sestavení

Šnekový odšťavňovač s velmi dobrou výtěžností a s minimem odpadu, který je natolik suchý, že jej můžete zužitkovat i do buchet nebo do pomazánek. Jeho opravdu tichý chod o maximální hlučnosti 30 dB vás nebude nijak obtěžovat a pohodlná je i obsluha, kdy sestavování a mytí jsou bez zbytečných složitostí. Jednotlivé části lze lehce omýt nebo je lze mýt v myčce. Nádoby na šťávu i dužinu mají objem 1 litr a plnicí otvor o velikosti 3,5 × 6 cm vám umožní vkládat i větší kousky surovin.

PHILCO PHJE 5020 Odšťavňovače Philco

Šnekové odšťavňovače – TOP produkty

Nejlepší šnekové odšťavňovače bez ohledu na cenu vás ohromí natolik dokonalou výtěžností, že drť bude úplně suchá až sypká. Poradí si se všemi druhy ovoce a zeleniny, a dokonce i s ořechy, a tak vám některé z nich předvedou, jak jednoduše se dá připravit například mandlové mléko. Další výhodou (i když ne pravidlem *) těchto odšťavňovačů bývá i větší otvor na vkládání surovin, který si mohou dovolit díky efektivnímu motoru a kvalitním materiálům a provedení. Důraz je kladem nejen na efektivní a šetrné odšťavňování, ale i na co nejvyšší uživatelský komfort. Sestavování, rozkládání a čištění těchto přístrojů vás tedy rozhodně neznechutí. S funkcí Antidrip či možností mytí odnímatelných dílů v myčce se rovněž počítá. Tyto stroje vydrží opravdu mnoho a životnost s bezproblémovým provozem 10 let a více let není výjimkou.


* V případě, že je otvor menší, neznamená to méně výkonný přístroj, ale podřízení se požadavkům evropských norem pro bezpečnost.

Concept LO-7065 Home Made Juice

Concept LO-7065 Home Made Juice

 • Multifunkční využití
 • Samočisticí funkce
 • Velký plnicí otvor

Pokud hledáte spolehlivý, praktický a vysoce funkční šnekový odšťavňovač, Concept LO-7065 Home Made Juice byste rozhodně měli zařadit do svého hledáčku. Multifunkční odšťavňovač, který vám připraví nejen čerstvou šťávu, ale i smoothie a studené dezerty nebo dokonce burákové máslo či mandlové mléko. S velkým plnicím otvorem o průměru 7,5 cm to půjde velmi pohodlně. Vrásky vám nebude dělat ani čištění, protože stačí přístroj prolít vodou přes plnicí otvor a odšťavňovač se z velké části pročistí sám. Sestavení přístroje i výměna nástavců je vskutku jednoduchá,

Concept LO-7065 Home Made Juice Odšťavňovače Concept
BOSCH MESM500W

BOSCH MESM500W

 • Kompaktní rozměry
 • Výroba šťávy i smoothie
 • Funkce předčištění

Kvalitní materiály, vynikající výsledky odšťavňování, snadná údržba, kompaktní rozměry. To je ve zkratce BOSCH MESM500W. Odolný tritanový šnek snadno slisuje i tvrdé ovoce a zeleninu, mražené ovoce nebo ořechy a díky dvěma vyměnitelným filtrům s rozdílnou hrubostí si můžete připravit buď džus, nebo smoothie. Jeho pomalý chod je pro suroviny velmi šetrný a vylisuje šťávu plnou hodnotných živin. Velké plus je gumová stěrka, která čistí stěny nádoby během provozu a plní i funkci předčištění. A jelikož odnímatelné části odšťavňovače mohou do myčky, údržba tohoto odšťavňovače je velmi pohodová.

BOSCH MESM500W Odšťavňovače Bosch
Kuvings EVO820

Kuvings EVO820

 • Prémiové materiály
 • Extra široký plnicí otvor
 • Vylepšená bezpečnostní záklopka

Prémiový odšťavňovač vyrobený z vysoce kvalitních a odolných materiálů (Ultem, Tritan), které zajistí nejen dlouhou životnost, ale zvyšují i efektivitu lisování a výtěžnost. Velikost plnicího otvoru 8,2 cm je vskutku nadstandardní a ušetří vám plno práce s krájením. Veškeré ovoce a obecně měkké suroviny zpracovává na výbornou, kořenovou zeleninu budete muset nakrájet na kratší kusy, ostatně jako u všech odšťavňovačů tohoto typu. Novinkou je, že plnicí otvor je opatřen bezpečnostní záklopkou pro přímé vkládání surovin bez použití pěchovadla, která je navržená tak, aby se ke šneku nedostaly ani drobné dětské ruce.

Kuvings EVO820 Odšťavňovače Kuvings

Srovnání parametrů nejlepších šnekových odšťavňovačů

Parametry/Model SENCOR SSJ 4042RD Tefal Infiny Juice ZC255B38 PHILCO PHJE 5020
Výkon 400 W 200 W 200 W
Velikost plnicího otvoru 5 cm 4 × 5 cm 3,5 × 6 cm
Počet nastavitelných rychlostí 1 1 1
Velikost nádoby na šťávu 0,8 l 0,8 l 1 l
Velikost nádoby na odpad 0,8 l 0,8 l 1 l
Bezpečnostní funkce
Funkce Antidrip
Nadstandardní funkce
Cena 1 599 Kč 2 999 Kč 3 499 Kč

*Ceny platné k 28. 2. 2020

Parametry/Model Concept LO-7065 Home Made Juice BOSCH MESM500W Kuvings EVO820
Výkon 240 W 150 W 240 W
Velikost plnicího otvoru 7,5 cm 3 × 5 cm 8,2 cm
Počet nastavitelných rychlostí 1 1 1
Velikost nádoby na šťávu 1 l 1 l 1 l
Velikost nádoby na odpad 1 l 1,3 l 1,2 l
Bezpečnostní funkce
Funkce Antidrip
Nadstandardní funkce 2fázový proces odšťavňování,
výroba smoothie, svačin, ořechového mléka
2 filtry pro jemnou/dužinatou konzistenci Mechanismus bez nutnosti pěchování
Cena 5 999 Kč 3 249 Kč 13 990 Kč

*Ceny platné k 28. 2. 2020

Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací