Sleva 15 % na Whirpool a Indesit PET TOPky

The Settlers: New Allies (RECENZE) – V této osadě bych se neusazoval

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Kuneš

Vývojářům ze studia Ubisoft Düsseldorf se podařilo dokončit nový díl dlouholeté RTS série The Settlers. Jestli se The Settlers: New Allies podařilo nakopnout populární sérii k novému životu, se dozvíte v naší recenzi.

The Settlers: New Allies; screenshot: cover

zdroj: Ubisoft

The Settlers: New Allies ve zkratce

  The Settlers: New Allies

 • Žánr: RTS
 • Vývojář: Ubisoft Düsseldorf
 • Vydavatel: Ubisoft
 • Čeština, česká lokalizace: Ano

 • Datum vydání a platformy: 17. 2. 2023 na PC | 23. 3. 2023 na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Switch

Části článku:


The Settlers: New Allies (RECENZE PC) – Obsah článku

Populární série The Settlers je tu s námi už neuvěřitelné tři dekády, přesto jsme museli na další pokračování této RTS zaměřené na budování čekat dlouhých 13 let. The Settlers: New Allies se od začátku profiloval jako reboot série a cílem tvůrců byl především návrat ke kořenům. Bohužel vývoj nebyl úplně optimální, neustále se měnila vize studia, přicházel jeden odklad za druhým, až to skoro vypadalo, že bude projekt zrušen. Nakonec jsme se sice dalších Settlerů dočkali, ale žádná sláva to teda není. Pojďme ale pěkně popořadě.

New Allies staví na základech série


Hratelnost vychází z klasického RTS žánru, hráč vždy na dané mapě staví základnu, těží nebo jinak získává různé suroviny a tvoří početnou armádu s cílem porazit protivníka. Série The Settlers a také aktuální díl New Allies se však více zaměřuje právě na budování základny a celkovou ekonomiku vaší osady. Tempo hry je tak spíše pomalejší, přesto dochází i na akčnější střety mohutných vojsk.

Klíčovou složku vaší osady budou vždy tvořit nosiči a stavitelé. Funkce stavitelů spočívá v rozšiřování hranic vaší osady, hledání ložisek nerostů, plnění úkolů vedlejších bodů zájmu, a především ve výstavbě nových budov, jako jsou nejrůznější doly, výrobny, cvičiště pro armádu, obranné věže, obytné budovy apod. Nosiči, jak jejich název napovídá, pouze automaticky přenáší ve vaší vesnici veškeré suroviny: z výroby do skladiště a ze skladiště tam, kde je jich dále zapotřebí. Počet nosičů se běžně pohybuje od pár desítek až k několika stovkám a jejich mravenčí hemžení vypadá naprosto parádně.

The Settlers: New Allies; gameplay: zácpa

zdroj: vlastní

V pozdějších fázích to v osadě opravdu žije, dokonce se občas utvoří i zácpa.

V The Settlers New Allies narazíte na 20 druhů surovin a komodit, které lze těžit a vyrábět, což na první dobrou vypadá jako obstojná nabídka. Postupem času však zjistíte, že většina těchto surovin slouží pouze jako mezikrok na přepracování na nějakou jinou surovinu, a že těch opravdu potřebných a užitečných je jen minimum. Výrobní řetězce samozřejmě nejsou samy o sobě nic špatného, pokud by nebyly zpracovány naprosto suše a nezajímavě.

Ekonomiku vaší osady pak nejvíce ubíjí fakt, že ložiska nerostů, bez kterých se neobejdete, jsou dostupné ve velmi omezeném množství. To má za následek, že tyto suroviny je možné těžit jen omezenou rychlostí, kterou sice lze navýšit pomocí jídla, ale i tak je těžba otravně pomalá. Chápu, že tvůrci The Settlers New Allies míří na pomalejší tempo hry, ale toto má pouze za následek, že hráč nemá do čeho píchnout a je nucen čekat, než se mu potřebné suroviny natěží.

Někteří by určitě namítli, že se tyto „pomalé suroviny“ dají vyobchodovat díky ostatním „rychlým surovinám“. To je sice pravda, ale i tento způsob není kvůli nutnosti přenášení všeho možného a méně výhodnému obchodnímu kurzu příliš spěšný a co si budeme povídat, ve výsledku ani moc zábavný.

The Settlers: New Allies; gameplay: osada

zdroj: vlastní

Na první pohled to vypadá v osadě jako idylka, na ten druhý to už trochu skřípe.

3 frakce, ale pouze na papíře


Mezi potencionálně zajímavé prvky v The Settlers New Allies mohla patřit i možnost výběru ze tří frakcí – Elariové, Maruové a Jornové. Bohužel se kromě vizuálu a několika statistik pořádně liší pouze v jedné speciální útočné jednotce, takže o lákavé nabídce frakcí nemůže být řeč. Mezi členy vašeho vojska lze dále naverbovat odolné bojovníky se štítem, lučištníky, palicemi vyzbrojené válečníky, podpůrné mnichy a dva druhy obléhacích kouzelníků. Nabídka jednotek je dostačující, ale žádné terno nečekejte. Ovládání vašich bojovníků je na obstojné úrovni, i když se občas o sebe jednotky zadrhávají a pohyb početnějších armád je trochu neohrabaný.

The Settlers: New Allies; gameplay: armáda

zdroj: vlastní

Především jednotkám z vaší armády by prospěly podrobnější popisky... ty jsou však ve hře velmi strohé, a to nejen v tomto případě.

The Settlers: New Allies zadrhává, kde se dá


The Settlers: New Allies nabízí kampaň pro jednoho hráče, ve které se pokusíte najít nový domov pro klan Elariů, kteří se během své cesty postupně spřátelí s klanem Maru a Jorn, za které si také zahrajete. Náplň misí je vcelku repetitivní a příběhem bohužel také není příliš nápaditý. Pouze putujete z jednoho ostrova na druhý a hledáte to nejkrásnější místečko, kde se usadit. Do toho vám jsou neustále v patách bandité (ani atraktivní nepřítel se nekoná), kterým je potřeba neustále nakopávat zadek. 

Kampaň se rozprostřela do 13 misí, což samo o sobě není příliš mnoho, korunu tomuto počtu však nasadila poslední mise. Ta by šla úplně bez problémů nahradit pouze párminutovou cut scénou, místo toho jsem musel půl hodiny naprosto nezáživně a bez jakékoliv překážky roznášet suroviny z jednoho konce ostrova na druhý.

The Settlers: New Allies; gameplay: kampaňové postavy

zdroj: vlastní

Na ploché kampaňové postavy zapomenete ihned po dohrání.

Kromě kampaně si lze zahrát klasický skirmish proti živým hráčům nebo v kooperaci proti AI. Bohužel si nikde nelze zvolit obtížnost umělé inteligence, což velice ubírá na kvalitě zážitku. Jedinou výzvu nabízí mód hardcore, kde se pouštíte solo nebo v kooperaci proti AI, avšak podmínky dané mapy jsou vždy ztíženy. V Hardcore módu však na rozdíl od skirmishe aktuálně nefunguje matchmaking, mapy pro více hráčů si tak zahrajete těžko. Tvůrci navíc dávají k dispozici jen tři hardcore mapy týdně (vždy 1v1, 2v2 a 4v4), a pokud chcete další mapy dříve, je potřeba zacvakat herní měnou – úlomky, které lze získat hraním a plněním výzev.

Tituly od Ubisoftu se zřejmě bez mikrotransakcí neobejdou, a tak i zde najdeme herní měnu, jejíž získávání lze navýšit boostery za reálné peníze. Za úlomky nebo reálné peníze si pak lze rovněž nakoupit různé kosmetické předměty. Že se ve vývoji našel čas a finance na tvorbu mikrotransakčních prvků, když je mnoho aspektů hry zvládnuto jen minimalisticky (nebo vůbec), je už jen takovým posledním plivancem do tváře hráčů.

The Settlers: New Allies; gameplay: kredity The Settlers: New Allies; gameplay: obchod

zdroj: vlastní

Ještěže si v The Settlers: New Allies můžeme pořídit skin pro hraniční kámen, který je tak malý, že si vzhledu všimnete jen při pořádném přiblížení.

Osada je alespoň krásná na pohled


Jedna z mála věcí, za kterou mohu tvůrce pochválit, jsou mapy a jejich slušný počet. Kromě toho, že vypadají skvěle, jsou pestré a plné nejrůznějších detailů. Vždy se na nich nachází také několik sekundárních bodů zájmu, což osvěžuje hratelnost a střety nejsou tak přímočaré. Obvykle dělí hráče od sebe a od bodů zájmu kempy banditů, nebo například brány, k jejichž otevření je potřeba zaplatit určitý poplatek. 

Autoři tak celkem zajímavě zajistili pozvolnější tempo hry, jelikož na sebe soupeři nemůžou vlítnout hned v prvních pár minutách zápasu. Pokud by lépe zpracovali budování a ekonomiku osady, mohlo to fungovat dobře. Především pomalá těžba nerostů však způsobuje, že na své straně barikády jen čekáte, než se můžete někam posunout.

The Settlers: New Allies; gameplay: vedlejší body zájmu

zdroj: vlastní

Vedlejší body zájmu jsou jedním z mála zajímavých prvků ve hře.

Tudy ne, přátelé


Co nemůžu The Settlers: New Allies upřít, je, že se především díky kombinaci stavitelů a nosičů dostavuje ten pravý budovatelský pocit, jaký vždy přinášela série The Settlers. Graficky vypadá hra skvěle, a především animace vašich pracantů dokáží okouzlit. Bohužel se obsahově autoři příliš nerozmáchli a přinesli jen minimum toho, aby mohli vydat The Settlers titul, nicméně dnešní hráči už prostě chtějí víc. Především nezvládnutá ekonomika surovin sráží hratelnost na kolena a zabíjí jinak atraktivně zpracované mapy. Kampaň není z nejdelších, náplň misí je repetitivní a příběhem díru do světa neudělá.

Po technické stránce se The Settlers: New Allies také úplně nedaří. Kromě zmíněného nefunkčního matchmakingu u hardcore módu jsem zaznamenal také několik pádů hry, většinou během načítání, takže se zas tolik nestalo... horší to bylo v průběhu kampaně, kdy jsem se kvůli tomu musel vždy rozloučit s několika desítkami minut postupu.

Třešničkou na polízanici jménem The Settlers New Allies je přítomnost mikrotransakcí, které podle nás nemají v hrách za plnou cenu, v tomto případě dokonce 60 euro, co dělat. Špatné hodnocení tak už nezachrání ani dobře zpracovaná, profesionální česká lokalizace.

• Zdroje: Vlastní


The Settlers: New Allies (RECENZE)


Závěrečné hodnocení

Tato recenze byla napsaná pro PC verzi hry. Klíč k recenzi poskytl distributor Playman.

        Hodnocení5/10 PRŮMĚR
Verdikt:

Pár světlých momentů The Settlers: New Allies, jako je grafika, atraktivní mapy a kombinace stavitelů a nosičů sráží nezvládnutá ekonomika, nezajímavé výrobní řetězce, technické chyby a nezáživná kampaň. Celkově ne příliš obsahově nabitý titul je tak spíše krokem zpátky než novým startem legendární strategické série.

The Settlers: New Allies; recenze

Klady

 • Profesionální česká lokalizace
 • Hezká grafika a některé úsměvné animace
 • Kombinace nosičů a stavitelů
 • Mapy nejsou prázdné

Zápory

 • Nefunkční ekonomika osady
 • Málo druhů surovin a nezajímavé výrobní řetězce
 • Kampaň, především poslední mise je úplně zbytečná
 • Chybí jakákoliv volba obtížnosti
 • Minimální rozdíly mezi frakcemi
 • Nefunkční matchmaking u hardcore módu
 • Pády hry
Jakub Kuneš

Jakub Kuneš

Videohrám se věnuji již od dětství a první velkou vášní pro mě byla RTS Warcraft 3, následovala Dota, u které jsem zakotvil na hodně dlouhou dobu. K Alza Magazínu/GEMu jsem se připojil v roce 2017, což mi otevřelo obzory i k jiným titulům. Zaměřuji se na akční RTS a budovatelské strategie.

The Settlers (DOJMY Z HRANÍ PC) – Obsah článku

 1. Některé novinky v The Settlers neohromí
 2. Souboj kultur nabízí hráči slušný zážitek
 3. Spasit může The Settlers promakaná příběhová kampaň
 4. HW nároky pro The Settlers PC

Některé novinky v The Settlers neohromí


Dojmy z hraní: 27. ledna 2022 • Autor: Ondřej Zeman

Série Settlers prošla během let evolucí, která se nelíbila úplně každému. Znáte to, jednomu se líbí to a jinému zas ono, nikdy však neuděláte radost všem. V tomto případě se však tvůrci vydali špatným směrem, na což začala celá značka silně doplácet. Vývoj nového dílu této IP byl možná právě proto na dlouhý čas přerušen, kvůli čemuž k nám The Settlers dorazí teprve letos, pěkných 12 let od vypuštění svého posledního předchůdce, což je hromada času. V rámci bety, kterou jsem měl možnost otestovat, jsem si nejdříve dal tutoriál.

The Settlers; gameplay: skladiště

zdroj: vlastní

Skladiště je srdcem vaší vesnice, jeho dosah je však omezen, takže po čase je dobré vytvořit mu minimálně jednoho sourozence.

Sice ho většinou neabsolvuji, ale v tomto případě nebylo špatné udělat výjimku, přeci jen mohlo dojít k nějaké razantní změně. Základní novinou pro hráče starých dílů budou budovatelé. Tahle parta dělníků s batůžkem a vlaječkou představuje jedny z mála pracantů, které lze reálně ovládat. Jsou to stavitelé, průzkumníci ložisek a také dobyvatelé. Přemýšlíte-li nad tím, jak tihle hoši mohou cokoliv dobývat, je to spíše obsazování, než že by něco dělali vyloženě silou. Prostě tlučou do země a rozšiřují za pomoci hraničních kamenů vaši říši. To je další z inovačních prvků, jelikož v minulosti se ve fanoušky opěvovaných dílech sázelo primárně na věže a různé pevnůstky navyšující rozsah hráčova životního prostoru. V něm je možné budovat frakční struktury, jež je nutné skládat kolem skladiště.

To funguje jako jeden z hlavních bodů při budování. Jakmile je postaveno, je možné se pustit do výstavby dalších struktur nutných k expanzi. Klasicky tu neschází dřevorubec, pila, lom nebo rybářské chatrče. Přítomna je též farma a budovy na ni navázané. V momentu, kdy jsou vybudované tyto kousky, lze se dát do formování komplexnějších stavení, a především odstartovat zbrojení. Testovaná verze totiž vyloženě stojí na formátu střetu dvou a více kultur. Boj je tudíž něčím, čemu se vyhnout nelze. K němu se ale dostaneme až za pár odstavců, nyní je nutné ještě trošku rozpitvat budování, které vám nabízí systém hexů, na kterých stavíte.

The Settlers Closed Beta - First Steps

zdroj: vlastní

Nový díl Settlers na první pohled zaujme tím, jak je graficky zpracován.

Elementární myšlenka asi není úplně špatná. Ne vždy však The Settlers pracuje, jak má. Problémy jsem měl kupříkladu s cestami, po kterých se nosilo zboží. Nevím, zda byla chyba v návrhu mých tras, či hře samotné, ale často jsem narážel na vyloženě zbytečné zácpy, jež nebylo možné rozpustit bez následků. Paleta budov navíc mohla být o něco rozsáhlejší. Konkurence přeci jen pracuje se širším spektrem, počítám ale s možností, že finální verze by mohla přijít se širší škálou, která vyplní aktuální prázdná místa, jež má zakrýt velmi povedený vizuál. Ten podle mého představuje jeden ze silných prvků tohoto díla. Kromě něj beta ukazuje, že tvůrci sází i na bitvy a vše kolem nich.

Souboj kultur nabízí hráči slušný zážitek


Na bojišti se tu střetávají dva ze tří v budoucnu dostupných národů. Pěkně na startu si máte možnost vzít Elari nebo Maru. První frakce se zaměřuje na produkci jídla a menší domy, zatímco druhá sází na obrané struktury a obchod. Každá má samozřejmě svou vizuální podobu budov a specialisty, jež posílá do boje. Elari mají k dispozici střelce s kušemi a Maru operuje s ochránci vyzbrojenými kopími. Že byste si ale z odlišností mezi uskupeními sedli na zadnici, se říct nedá, rozhodně u nich minimálně zatím nenajdete žádné komplexní schopnosti, či propracovanou škálu unikátních jednotek. Až na zmíněné odborníky jsou jejich palety prakticky totožné.

The Settlers; gameplay: věže

zdroj: vlastní

Kamenné hlásky jsou při obraně nesmírně efektivní, je tím pádem dobré proti nim použít obléhací specialisty.

Základním kamenem vašeho vojska je pěchota, již verbujete ve třech formách. Nabrat lze válečníky se štíty, rváče, nebo střelce se zbraněmi s delším dosahem, kteří následně podporují vepředu bojující pěšáky. Všichni zmínění jsou velmi efektivní při boji muže proti muži, když však dojde na eliminaci nepřátelských obranných struktur, mezi něž se aktuálně počítají jen věže, je lepší sáhnout po magických obléhacích strojích drtících kamenné struktury na prach rychlostí, jíž se nemohou moc bránit. Nějak mi tu scházejí komplexnější pevnosti, ty však možná budou přítomné ve finální verzi. Dá se říci, že na bitevním poli fungují všechny jednotky slušně. Pěkně do sebe vždy nabíhají, načež bojují až do momentu, než má jedna ze stran dost. Taktické možnosti by ovšem mohly být širší.

Spasit může The Settlers promakaná příběhová kampaň


Pěkné hry jsou fajn věc, v průběhu let jsem však začal upřednostňovat hratelnost nad grafikou, díky čemuž jsem měl možnost otestovat desítky nezapomenutelných děl. Většina z nich ovšem moc krásy nepobrala. The Settlers je po stránce vizuálu hodně silným kusem, při hlubším ponoru ale bohužel působí relativně prázdně, nebo lépe řečeno, to, co mi bylo nyní nabídnuto, moc oslnivé nebylo. Budování tu je navrženo vcelku primitivně, ne vždy funguje a sami tvůrci jej jako něco prioritního neprezentují. Vítězství v betě lze dosáhnout pouze eliminací, což je fajn u tradiční RTS, jenže tahle série sázela vždy na trošku jiný koncept, díky čemuž jí hráči milovali.

The Settlers Closed Beta - Transport problem

zdroj: vlastní

Přenos zboží z jednoho bodu na druhý vám občas může pěkně pokazit den.

Samozřejmě jsem viděl pouze určitou část hry, v níž dominoval obyčejný systém bitev nemající šanci výrazně ohromit svým zpracováním. Nevylučuji však, že tvůrci v březnu přijdou s kampaní, která bude mít takovou sílu, že komplet utáhne a zcela zakryje jeho slabiny. Stejně tak je možné, že se vyrojí více budov, jež rozšíří škálu surovin a celkových možností. Příliš v to ale nedoufám, protože vydání je už skutečně za rohem a některé z potřebných změn by potřebovaly vyložený odklad, k němuž už zřejmě nedojde. Z unikátní RTS se prostě stane jedna z mnoha.

• Zdroje: Vlastní


The Settlers Closed Beta (DOJMY Z HRANÍ)


Budovatelskou strategii The Settlers vyvíjí studio Blue Byte a vydává společnost Ubisoft. Titul vychází bez české lokalizace 17. 3. 2022 na PC.

Klady

 • Na strategii velmi pěkný vizuál
 • Dva vcelku specifické nárůdky
 • Nebývalá přístupnost

Zápory

 • Budování je hodně primitivní
 • Škála jednotek je relativně chudá
 • Celek působí při hlubším ponoru prázdně
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro The Settlers PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel i3-6100 | AMD Ryzen 3 1200 Intel i7-6700 | AMD Ryzen 5 1600
Grafická karta GeForce GTX 950, 2 GB | AMD Radeon 550, 2 GB GeForce GTX 970, 4 GB | AMD RX 470, 4 GB
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB 8 GB
Pevný disk

• Zdroj: Epic Games (1. 3. 2023)

S jakým herním PC na The Settlers: New Allies?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Ryzen 5 RTX3060

Základní sestava:

Alza GameBox Ryzen 5 RTX3060

Alza GameBox Comet i7 RTX3070

Optimální sestava:

Alza GameBox Comet i7 RTX3070

Alza BattleBox Raptor i5 RTX4070Ti

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Raptor i5 RTX4070Ti

i Mohlo by vás zajímat

Co jsme dříve napsali o The Settlers

The Settlers – Novinky

 1. (3. 9. 2019) Nejnovější video ukazuje The Settlers v tom nejlepším světle
 2. (22. 8. 2019) Příběhová kampaň The Settlers vám dá možnost absolvovat ji s kamarády
 3. HW nároky pro The Settlers PC

Nejnovější video ukazuje The Settlers v tom nejlepším světle

• Novinka: 3. 9. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Na samém počátku aktuálně vypuštěného videa hráčova expedice míří k ostrovu, který je nutné osídlit. Jakmile osadníci dorazí ke břehu, ihned se pouští do budování vesnice. Stavební pozice jsou opět prezentovány hexy, na nichž je možné stavět jen za předpokladu, že nejsou žádným způsobem blokovány. Zpět jsou vedle tohoto aspektu také hraniční kameny silně evokující vzpomínky na první díly série The Settlers, které od počátku limitovaly prostor, v němž je možné budovat, jasně definovanými hranicemi, jež šlo rozšiřovat za pomoci strážních věží a pevností. Zpočátku samozřejmě vládce malého ostrova takové možnosti nemá, a tak je nucen si vystačit s územím, které má k dispozici.

Die Siedler | PREVIEW | Welt-Exklusiv erstmals angespielt (Gameplay)

Záběry z hraní The Settlers nám ukazují kultovní strategii, jež prošla nejen výrazným vylepšením po stránce vizuálu, ale také ve směru hratelnosti.

Primárním úkolem v počátečních fázích je očividně zajištění zásobování kolonie, nutně potřebující stabilní přísun jídla a stavebních materiálů, bez nichž to prostě nejde. V momentu, kdy má hráč všeho dostatek, se pouští do vybudování již zmíněných věží expandujících k životu nezbytný prostor. Jakmile stojí následně na získaném území staví čím dál tím větší množství na sobě závislých budov produkujících zboží a vzácné materiály. Samotná stavba specifických továren k výrobě ovšem v The Settlers nestačí, když chcete, aby odstartovalo masivní generování určitých předmětů, je nutné do dílen vyslat stavaře a zasvětit je řemeslu, jež mají vykonávat.

Kromě nezbytnosti jasného zacílení, máme možnost vidět na záběrech z The Settlers také skutečnost, že určité materiály potřebují k tomu, aby byly vyprodukovány, síť budov, jež zpracují suroviny do podoby, v níž je potřebujete. Svět, v němž se odehrává The Settlers, není místem, kde byste byli schopni fungovat jen s pracanty, nachází se v něm totiž řada nepřátelských frakcí, jež se budou stabilně snažit hatit vaše plány, takže nakonec budete nuceni naverbovat také armádu. Vojsko tu má být složeno z lučištníků, jednoduchých jednotek s kyji, berserky, halapartníky a střelci z kuší, schopnými na dálku rozstřílet celé šiky nepřátel. Bitvy budou v této strategii hodně krvavou záležitostí, pokud však netoužíte po válce, půjde se jí vcelku hravě vyhnout.

THE SETTLERS - GAMESCOM 2019 TRAILER

Vedle představení nových záběrů jsme se na Gamescomu 2019 dočkali také odkladu, díky němuž k nám The Settlers dorazí až příští rok.

Po vzoru legendárních soubojů hrdinů prezentovaných v různých historických eposech, budete moci i v The Settlers rozhodnout spor duelem na boj zaměřených specialistů, kteří se v boji na život a na smrt utkají ve velkolepé aréně. Před samotným kláním je ovšem nutné přesvědčit k účasti co nejvíce lidí, protože jen oni ve finále rozhodnou o tom, jak moc velký důsledek bude mít vítězství jednoho ze šampionů na celou situaci. Pokud se vám podaří přemluvit dostatek lidí, můžete tím nakonec způsobit revoluci v nepřátelském městě, jehož obyvatelé sundají vlajku svého prozatímního pána a metropoli věnují do vašich rukou. Za sebe se musím přiznat k tomu, že jsem prozatím The Settlers nadšen, doufám proto, že si vývojáři udrží aktuálně nastavený kurz a příští rok dodají restart, který bude stát za to.

• Zdroje: YouTube (PC Games, Ubisoft)Příběhová kampaň The Settlers vám dá možnost absolvovat ji s kamarády

• Novinka: 21. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Aktuálně vypuštěný trailer z Gamescomu 2019 je plný nových informací, skrze něž chtějí vývojáři The Settlers podrobněji představit světu. V samém úvodu máme možnost vidět počáteční krůčky hráčova království, jehož zakladatelé připlují k břehům tajuplného ostrova na palubě ohromného korábu plného zásob, výstroje a surovin nutných k výstavbě. Poté, co se trošku sžijí s okolím, se poddaní pouštějí do budování, lovu, sběru plodů a těžby kamene. Každá činnost je velmi detailně zpracovaná, díky čemuž se lze bavit jen tím, že budete sledovat jednoho z obyvatel, jak potí krev pro svého panovníka.

THE SETTLERS - GAMESCOM 2019 TRAILER

The Settlers se dočkáme až v roce 2020, takže se alespoň podívejte na trailer, který ukazuje různé události, se kterými se budete muset ve hře vypořádat.

Jejich práce však očividně přináší ovoce, protože už po několika minutách se kolem nich začínají vypínat mlýny, kovárny, řezbářské dílny a tradiční domy, do nichž by se nejeden hráč z fleku nastěhoval. Přestože budování má být primárním mechanizmem The Settlers, budeme se muset při hraní zaměřit také na to, aby naše říše nebyla pohlcena zeměchtivým sousedem štvoucím proti vám váš vlastní lid, nebo chystajícím aktivně zbraně na případný konflikt. Podle traileru od Ubisoftu by nám hra samotná měla samozřejmě nabídnout více cest k vítězství, takže prolévání krve nakonec možná nebude nutné.

Minimálně dle vývojářů z Blue Byte nám má The Settlers vedle jednorázových misí nabídnout také příběhovou kampaň, kterou půjde absolvovat buď solo, nebo s kamarádem. I když mělo The Settlers původně vyjít už letos, rozhodli se jeho tvůrci, že právě kvůli tažení (kampani) ho raději odloží až na rok 2020, protože podle nich je lepší vypustit hotové dílo než polotovar, který kritici semelou.

• Zdroje: YouTube (Ubisoft)

The Settlers – Preview

 1. K opuštění domova vás v The Settlers přinutí divoká příroda
 2. The Settlers dorazí už v průběhu příštího roku
 3. HW nároky pro The Settlers PC

K opuštění domova vás v The Settlers přinutí divoká příroda

• Preview: 29. 8. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Po celá staletí váš lid prosperoval a žil v míru se svým okolím. Svět se však začal pomalu, ale jistě měnit a „větry změny“ se nevyhnuly ani vaší říši, kterou stíhala jedna přírodní katastrofa za druhou. Nakonec jste se po vzoru vašich dávných předků rozhodli vytvořit flotilu a vydat se hledat nový domov, jenž nebude tolik stíhán hněvem živlů.

Po několika týdnech plavby se k cíli dostala jen jediná loď, z níž jste vyslali k nalezenému kontinentu průzkumné oddíly, stavitele a sběrače, bez nichž by ostatní neměli co dát do úst. Ačkoli vaše nově vzniklá společnost nevypadala zpočátku nějak zvlášť slavně, velmi rychle se rozvinula do své dávné velikosti, což se moc nelíbilo domorodým obyvatelům, kteří vám vyhlásili válku, v níž ve finále nebude vítěz, nýbrž jen samí poražení.

The Settlers – Gamescom 2018 (trailer)

The Settlers na prvních záběrech vypadá hodně dobře, snad nám tvůrci ve finále dodají dílo, které bude stát za to.

Jakožto milovníkovi této série mi trailer z Gamescom 2018 udělal neskutečnou radost, protože mi připomněl staré dobré časy, kdy jsme v The Settlers začínali na opuštěné pláži s rozbitou lodí, kterou jsme zpočátku využili k vybudování základů naší společnosti. The Settlers bude v tomto ohledu podle prezentovaných detailů kráčet ve šlépějích starších zástupců série, od nichž se nové díly značně lišily, což minimálně mě velmi těší.

V rámci budování bychom se měli též dočkat klasického konceptu, s nímž si budou rozumět jak nováčci, tak i strategiemi zocelení veteráni, kterým většina aktuálních budovatelských titulů moc nejde pod fousy. Mezi obyvateli vašeho ostrova naleznete dřevorubce, kameníky, pekaře, kováře a mnoho dalších profesionálů starajících se o bezproblémový chod vaší říše. Přítomny by tu měli být též pomocné síly tvořené nezaměstnanými, kteří vypomáhají s prací zavaleným specialistům, jejichž budovy bude možné různorodě vylepšovat.

The Settlers; screenshot: příjezd The Settlers; screenshot: souboj The Settlers; screenshot: smrt

Obrázek 1: Po vzoru klasických dílů i příběh v The Settlers započnete tak, že naleznete nový svět. Obrázek 2: Na tržišti bude možné prodávat přebytky, jež vyprodukují vaši dělníci. Obrázek 3: Rybářské chatrče budou spolu s dřevorubeckými chýšemi patřit mezi první vystavěné budovy.

K dispozici vám v The Settlers nebudou dáni jen obyčejní farmáři, obchodníci a řemeslníci. Přístup budete mít také k plnohodnotné středověké armádě složené z těžké pěchoty, střelců s luky a řady dalších povolání ovládajících umění války. Jak však budou probíhat střety vojsk, prozatím není zcela jasné, podle všeho však budou velkolepé a utkají se v nich minimálně desítky ozbrojenců.

The Settlers dorazí už v průběhu příštího roku

Od předchozích dílů série Settlers by se měl její nový zástupce lišit především zdokonaleným systémem produkce jídla, novými, k hraní motivujícími prvky a zábavným koncem hry, který vás udrží u obrazovky vašeho počítače, aniž byste se začali nudit, po celé hodiny. Těšit se podle všeho můžeme na propracovanou kampaň a multiplayer, jenž bude obsahovat nejen režim pro krvelačné jedince, ale také kooperaci, v níž si budete moci zahrát některé, či možná dokonce všechny příběhové scénáře s kamarády.

The Settlers; screenshot: lid The Settlers; screenshot: zápas The Settlers; screenshot: město

Obrázek 1: Obyvatelé měst budou žít velmi aktivním životem. Obrázek 2: Pro jejich pobavení se budou občas pořádat turnaje. Obrázek 3: Za poskytnutou zábavu se vám obyvatelé metropolí v The Settlers odmění svou přízní.

Nejnovější The Settlers by mělo být poháněno enginem Snowdrop, který rozpohyboval třeba svět South Park: The Fractured But Whole, či The Division, jež vypadá skutečně pěkně. Zvolený pohon by nám měl umožnit sledovat při práci tisíce herních postav pracujících pro dobro celé společnosti. Celkový produkční proces by tu měl být podle všeho zpracován tak detailně, že by si hraní restartu série měli užít i hráči, kterým moc neimponují budovatelské strategie jako takové. Přesné datum vydání prozatím nebylo odhaleno, nový projekt Blue Byte by k nám však měl dorazit někdy ve třetím až čtvrtém kvartálu příštího roku. Snad se nic nepokazí a po letech konečně dostaneme The Settlers, za které se tvůrci nebudou muset stydět. 

The Settlers - Visual Details Never Before Seen in an RTS (Gameplay)

Nově vypuštěné krátké záběry z The Settlers nám ukazují perfektně vypadající strategii, ve které se budete věnovat nejen budování vaší říše, ale také její obraně, jež vám dá podle všeho hodně zabrat. Celek má skutečně velký potenciál, snad jej tvůrci nepromarní.

The Settlers 7 - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Uplay, žánr: strategie,

61,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE005628
4,9 13×
Alza GameBox Rocket i5 RTX3060Ti+
Herní PC Intel Core i5 11400F Rocket Lake 4.4 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 2 TB 7200 ot/min, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Home - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Dobíjecí karta Xbox Game Pass - 3 měsíční předplatné (PIN karta) nutno aktivovat do 30.6.2023

Zlevněno -3 %
31 990,- 32 990,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: sklRB5b2m4b
4,1
Alza GameBox Comet i7 RTX3070
Herní PC Intel Core i7 10700F Comet Lake 4.8 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Home - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Dobíjecí karta Xbox Game Pass - 3 měsíční předplatné (PIN karta) nutno aktivovat do 30.6.2023

Zlevněno -3 %
37 990,- 38 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB4a7t9
4,0
Alza BattleBox Raptor i5 RTX4070Ti
Herní PC Intel Core i5 13600KF Raptor Lake 5.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti 12GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DisplayPort a HDMI 2,1, 5× USB 3.2, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Pro - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Promo elektronický klíč Redfall Bite Back Edition GeForce RTX Bundle - nutno uplatnit do 11.5.2023

53 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklSCL4070TA2
Alza BattleBox R9 RX6750XT
Herní PC AMD Ryzen 9 5900X 4.8 GHz, AMD Radeon RX 6750 XT 12GB 250 W, RAM 32GB DDR4, SSD 2000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Pro - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Promo elektronický klíč pro VGA AMD Radeon, pro získání hry The Last of Us Part I , nutno uplatnit do 13.5.2023

Zlevněno
46 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: AZBB6750XTA2
Alza BattleBox R7 RX6750XT
Herní PC AMD Ryzen 7 5700X 4.6 GHz, AMD Radeon RX 6750 XT 12GB 250 W, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Home - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Promo elektronický klíč pro VGA AMD Radeon, pro získání hry The Last of Us Part I , nutno uplatnit do 13.5.2023

Zlevněno
38 990,-
Skladem poslední kus
Objednací kód: AZBB6750XTA1
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací