Tom Clancy's Rainbow Six Siege (RECENZE) – Nestárnoucí hit

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Taktická FPS Tom Clancy's Rainbow Six Siege je hráči i kritiky považována za nejúspěšnější hru pro více hráčů z dílen Ubisoftu, který ji stabilně podporuje už téměř tři roky. Vzhledem k její neutuchající oblibě jsme se jí rozhodli věnovat recenzi zacílenou na celek a obsah, který v současnosti nabízí.


• Žánr: Online FPS • Multiplayer: Ano (online, co-op) • Vývojář: Ubisoft Montreal • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (1. prosince 2015) Homepage • Čeština: Cz Titulky (oficiální)


Obsah recenze Tom Clancy's Rainbow Six Siege (PC)

 1. Nezkušeným nabízí Rainbow Six Siege výukově laděnou kampaň
 2. Rainbow Six Siege nabízí jedny z nejlépe navržených lokací
 3. Těšit se v Rainbow Six Siege můžete na pestrou škálu specialistů
 4. Tvůrci Rainbow Six Siege stabilně podporují
 5. Změnilo se Rainbow Six Siege v průběhu let?
 6. Recenze Tom Clancy's Rainbow Six Siege: závěrečné hodnocení
 7. HW nároky pro Tom Clancy's Rainbow Six Siege PC

Nezkušeným nabízí Rainbow Six Siege výukově laděnou kampaň

(15. 8. 2018) Akce speciálních jednotek jsou rychlé a extrémně efektivní. Za chyby většinou jejich členové i ti, které mají zachránit, platí životem, proto je vždy nezbytné do detailu naplánovat průběh celé operace. Když se něco nevyvede, je nutné mít v záloze minimálně jeden náhradní plán. Čas od času však narazíte na protivníky, kteří nehrají podle zavedených pravidel. V Rainbow Six Siege je před vás například postavena neznámá teroristická organizace, jež za pomoci svých ohromných zdrojů útočí na jeden civilní cíl za druhým. Vaším úkolem není nic menšího, než její řádění zastavit v rámci deseti odlišně navržených singleplayerových misí, v nichž máte možnost otestovat své schopnosti.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; wallpaper: hrdinové

Každá speciální jednotka vám v Rainbow Six Siege nabídne odlišné spektrum primárních i sekundárních zbraní.

Situace pro jednoho hráče zastupují v Rainbow Six Siege kampaň a tutoriál. Jednotlivci si skrze ně mohou osvojit některé osobité herní mechanizmy, které tento titul nabízí. Naučit se v jejich rámci můžete, jak budovat obranné struktury, čím efektivně zabezpečit vchody či jakým způsobem správně vést útok na opevněné nepřátele. Samozřejmě se na tyto tipy nemůžete plně spoléhat, nastiňují vám však určitý elementární koncept. Mimoto vám jako celek prezentují nepříliš propracovaný příběh, v jehož finále se vydáváte se skupinkou stejně nezkušených jedinců do lokace zamořené plynem, kde musíte zužitkovat vše, co jste v průběhu deseti předchozích akcí naučili. Osobně doporučuji nováčkům absolvovat nabízenou sérii misí jako komplet na vyšší obtížnost. 

Ne každý se samozřejmě orientuje ve světě FPS pro více hráčů. Méně zkušeným hráčům naštěstí tvůrci Rainbow Six Siege nabízejí kromě tutoriálu také režim, v němž mají možnost po boku jiných začátečníků bojovat proti umělé inteligenci (Hon na teroristy), která pro ostřílené veterány stejně jako oni nepředstavuje žádnou výzvu. Zelenáči by v něm kvůli tomuto faktu měli setrvat až do momentu, než se naučí obstojně ovládat jednotlivé herní mechanizmy. Opustit by jej dle mého názoru měli až v okamžiku, kdy budou schopni misi proti počítačem ovládaným nepřátelům zvládnout sami, aniž by jim někdo musel pomáhat. V klasických zápasech na ně totiž budou čekat daleko horší věci než ve variaci, v níž se musí postavit botům, kteří mají leckdy problém se vůbec trefit.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: nálož Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: past

Obrázek 1: Někteří specialisté jsou schopni odpálit stěny a poklopy zapečetěné ocelovou ochranou. Obrázek 2: Určití odborníci z řad obránců disponují pastmi, jež dokáží protivníka znehybnit, omráčit či dokonce zabít.

Rainbow Six Siege nabízí jedny z nejlépe navržených lokací

Po absolvování několika zápasů proti AI se můžete v Rainbow Six Siege vrhnout do neklidných vod hry pro více hráčů. V té se stabilně střetávají dva pětičlenné týmy, jež si na střídačku přehazují roli obránce a útočníka ve třech osobitých režimech zaměřených na různé taktické situace. Likvidovat v nich budete tikající bomby, nebezpečný toxický odpad nebo únosce držící rukojmí. Osobně jsem si nejvíce zamiloval poslední zmíněnou alternativu, protože obě strany mají možnost vězně odpravit, což leckdy ovlivní výsledek celého kola. Stačí jen jedna zbloudilá střela a strana, která jej sundala, má o zábavu postaráno. Za určitých okolností ho lze zachránit, pro hustou palbu nepřátel se k němu však asi nedostanete.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: bombový útok Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: defenzíva Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: eliminace

Obrázek 1: Vaše počáteční krůčky vás zavedou do jedem zamořené univerzity. Obrázek 2: Ani v koupelně nejste na některých mapách v bezpečí. Obrázek 3: Své protivníky v Rainbow Six Siege zabijete nejsnáze ranou do hlavy.

Samotný design úrovní, na nichž se zápasy odehrávají, je tu na excelentní úrovni. Prakticky každý z osmnácti dostupných levelů nabízí jedinečně navržený komplex, který vám dá do rukou jiné spektrum možností, jak porazit vaše nepřátele. Všechny lokace jsou v tomto ohledu unikátní, pro každou z nich si budete muset vypracovat jinou taktiku, s níž budete čelit protivníkům. Za sebe musím říct, že jsem byl v Rainbow Six Siege asi nejvíce nadšen z bojové zóny, která byla tvůrci zasazena na Blízký východ. Obránci v tomto scénáři jakožto správní šiřitelé teroru kontrolují Americkou ambasádu. Útočníci začínají u vojenského zátarasu a jsou nuceni objekt převzít, bez ohledu na následky, za pomoci všech dostupných prostředků.

Díky výbornému designu jednotlivých herních lokací není v Rainbow Six Siege při zápasu vyloženě zvýhodněna žádná ze soupeřících stran. Obránci mají na každé z map stejné šance na vítězství jako útočníci. Vždy záleží primárně na tom, jak je dané družstvo schopno využít možností, které mu válečná zóna nabízí. Pokud při hraní za bránící skupinu kupříkladu podceníte kontrolu oken či vyztužení slabších pozic, mohou vás protivníci následně skrze ně rozstřílet na maděru. Za ofenzivní tým si naopak musíte dávat pozor především na komunikaci s ostatními členy a pečlivý průzkum budovy, než do ní vniknete. Nepozornost pro vás může být v Rainbow Six Siege stejně smrtící jako lajdáctví pro partu, jež drží cílový objekt.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: dron Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: kamera

Obrázek 1: Za pomoci dronů hledají útočníci v Rainbow Six Siege objekt, který je nutné získat pod kontrolu. Obrázek 2: Kamery slouží obráncům k tomu, aby mohli sledovat pohyb nepřítele.

Těšit se v Rainbow Six Siege můžete na pestrou škálu specialistů

Na začátku každého kola dostanou členové bránícího týmu v Rainbow Six Siege k dispozici určitý čas, po který mohou prostor kolem cílového objektu zabezpečit za pomoci ocelových výztuží, dřevěných zátarasů, balistických štítů, žiletkových drátů a unikátních technologií. Všichni na defenzivu orientovaní specialisté mají po ruce vždy jeden osobitý předmět, jímž lze posílit svou skupinu. Někteří profesionálové vám nabídnou pár kousků extrémně odolných barikád, jiní naopak poskytnou neprůstřelné vesty, rušičky signálu, neprůstřelná okna, uzdravující injekce, kamery, či různé typy nášlapných pastí sloužících jak ke znehybnění, tak i k úplné eliminaci protivníka. Já sám jsem si nejvíce oblíbil kanadskou obránkyni Frost s pastmi na medvědy schopnými znehybnit svou kořist.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: odstřelovač Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: výstroj

Obrázek 1: Odstřelovači jsou tu vybaveni unikátním dalekohledem zvýraznujícím těla jejich nepřátel. Obrázek 2: Výběr výstroje v Rainbow Six Siege často výrazně ovlivní vaše šance na vítězství.

Útočníci startují kolo na tabletu, skrze nějž ovládají malý dron, kterým prozkoumávají po určitý časový úsek prostory, v nichž je ukryt cílový objekt. Po uplynutí časomíry se vrhají do akce. Stejně jako obránci, i oni mají k dispozici speciální předměty, jenž jim umožňují efektivněji bojovat proti zástupcům bránící skupiny. Zahrát si v Rainbow Six Siege můžete za neprůstřelným štítem vybaveného Montage, stopy skenujícího Jackala, oslepujícího Blitze, dveře ničícího Sledge či s náložemi operujícího Fuze, který dokáže jednou dávkou výbušných puků vyčistit prakticky celou místnost. Stabilně si s ním však musíte dávat pozor na to, aby v prostoru, kam je pouští, nebyli parťáci nebo již zmiňovaný rukojmí.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; wallpaper: specialisté

Spektrum operátorů je tvůrci Rainbow Six Siege každou sezónu rozšiřováno o nové unikátně navržené přírůstky.

V aktuální verzi Rainbow Six Siege naleznete celkem třicet osm specialistů ze speciálních jednotek z celého světa. V prezentovaném spektrum najdete agenty z FBI, hochy ze SAS, zástupce GROM či členy Navy SEALs, kteří užívají v boji tu nejmodernější techniku. Každý odborník disponuje unikátní výstrojí ovlivňující jeho odolnost a pohyblivost. Stejně tak je vybaven osobitou škálou reálně fungujících zbraní. Balance jako taková, je podobně jako design map na hodně vysoké úrovni. Tvůrci tu stabilně ladí schopnosti a smrtící hračky jednotlivých postav až do okamžiku, kdy v rámci výstroje výrazně nepřevyšují své přátele a protivníky.

Tvůrci Rainbow Six Siege stabilně podporují

Životnost každé hry ovlivňuje jak komunita, tak i její tvůrci. Autoři Rainbow Six Siege se naštěstí o své dílo vzorně starají. Stabilně jej za pomoci hráčů ladí a obohacují o nové prvky. V minulých měsících šlo ve hře najít kupříkladu na kooperaci zaměřený režim Outbreak, v jehož rámci jste eliminovali obyvatele virem zasažených oblastí.
Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: Outbreak Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: Outbreak

Obrázek 1: Stacionární kulomet je zbraní, na kterou se můžete při defenzivě vždy spolehnout. Obrázek 2: Operace Outbreak nabízela dosti temné mapy.

Pokud jste můj text dočetli až sem, možná vám přijde, že Rainbow Six Siege prezentují až moc růžově. Nyní se tedy vrhnu na nedostatky, které celek v mých očích sráží. Asi nejcitelnějším problémem tohoto dílka jsou obránci, kteří se namísto bránění cílového objektu vrhají do útoku. Ano, slyšíte správně. Určití jedinci prakticky už na samém začátku kola vyčkávají u vaši startovní pozice s plastickou trhavinou v ruce jen proto, aby ji mohli hodit do vašeho středu. Hodně velkým nedostatkem jsou též extrémně toxičtí hráči. Nedávno se mi kupříkladu stalo, že jsem byl bezdůvodně třikrát po sobě zabit členy vlastní skupiny, jenž byli v jednom klanu. Oni sami však za toto chování nebyli nijak ztrestáni, protože mě každý z nich reálně popravil jen jednou.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: Outbreak Tom Clancy's Rainbow Six Siege; gameplay: Outbreak

Obrázek 1: Některé příšery bylo možné odstřelit na dálku, čímž jste způsobili jejich výbuch. Obrázek 2: Nakažení na setkání s vámi nikdy nereagovali moc vesele.

Změnilo se Rainbow Six Siege v průběhu let?

Podobně jako řada jiných projektů se i Rainbow Six Siege v průběhu let hodně změnilo. Přestože elementární taktický koncept zůstal víceméně stejný, celek se stabilně posouval kupředu za pomoci nových operátorů, map, zbraní a kompletní balance. Tvůrcům se bohužel během řady měsíců nepodařilo vypořádat se všemi nedostatky, z nichž některé budou jejich dílko možná trápit navždy. I přes tento fakt lze Rainbow Six Siege označit za jednu z nejkvalitnějších multiplayerových FPS současnosti. Snad tu s námi nejúspěšnější hra pro více hráčů z dílen Ubisoftu ještě nějaký ten pátek vydrží.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege; wallpaper: bourací kladivo

Většinu zdí je v Rainbow Six Siege možné prostřelit, či dokonce rozbít. Pokud chcete, aby něco vydržely, musíte je zpevnit za pomoci ocelových plátů.

Nově přidané sezónní DLC Rainbow Six Siege Year 3 jasně ukazuje, že Rainbow Six Siege čeká minimálně ještě pár plodných let. Za sebe bych investici do této kooperačně orientované FPS vřele doporučil především fandům žánru, kterým schází v konkurenčních titulech taktický prvek. Milovníci série Call of Duty či Battlefield by do ní měli jít jen na vlastní nebezpečí, protože nemusí plně splňovat jejich nároky.

Tato recenze byla napsána pro PC verzi.

Recenze Tom Clancy's Rainbow Six Siege: závěrečné hodnocení

Hodnocení 85 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
90 %
Audiovizuální zpracování
90 %
Znovuhratelnost
90 %
Tom Clancy's Rainbow Six Siege; recenze

Klady

 • Excelentní design bojových zón
 • Perfektní balance jednotlivých herních specialistů
 • Chytlavá hratelnost
 • Přítomnost taktického prvku

Zápory

 • Toxičtější komunita
 • Nevyřešený systém startovních pozic
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Tom Clancy's Rainbow Six Siege PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 7 64-bit
Procesor Intel Core i3-560 3.3GHz / AMD Phenom II X4 945 Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8120
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 NVIDIA GeForce GTX 670 / Radeon HD 7970
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB RAM 8 GB RAM
HDD 50 GB 50 GB
i Mohlo by vás zajímat

Související články

Hodnocení metacritic


Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – Novinky

 1. (18. 2. 2020) Operace Void Edge přinese tuhého obránce Oryxe a křehkou útočnici Ianu
 2. (17. 12. 2019) Jedna z nejméně oblíbených map v Rainbow Six Siege se konečně dočkala předělání
 3. (24. 8. 2019) Noví operátoři razantně změní pravidla Rainbow Six: Siege
 4. (6. 6. 2019) Brzy do Rainbow Six: Siege dorazí noví operátoři
 5. (14. 3. 2019) Základní hra byla rozšířena o dva operátory a novou mapu
 6. (11. 12. 2018) Základní hra byla rozšířena o dva operátory a novou mapu
 7. (6. 9. 2018) Zahrát si už nyní můžete přepracovanou mapu Fort Hereford
 8. HW nároky pro Tom Clancy's Rainbow Six: Siege PC

Operace Void Edge přinese tuhého obránce Oryxe a křehkou útočnici Ianu

• Novinka: 18. 2. 2020 • Autor: Ondřej Zeman

Stabilní tvorba nových map už tvůrcům Rainbow Six Siege moc neimponuje, a tak se raději zaměřují na to, aby překopali stávající lokace tak, aby si hráči jejich hraní více užili. Já sám popravdě nepatřím mezi velké fanoušky překopávání starých a relativně fungujících destinací, co se dá však dělat. Tentokrát přišla řada na u hráčů hodně oblíbenou mapku Oregon, jejíž hlavní kulisou byla usedlost vlastněná militantní sektou, od jejichž členů se nic jiného, než s kladením odporu při zatýkání ani nepočítalo. Nová verze tohoto bojiště má být dle deníčku vývojářů navržena více strategicky než ta předchozí. Malá věž, z níž obránci ostřelovali útočníky, byla kupříkladu o něco zvětšena, díky čemuž má být defenziva o něco jednodušší než dříve, což se mi jakožto odpůrci spawnpeaku moc nelíbí.

Rainbow Six Siege: Void Edge Operators Gameplay Gadgets and Starter Tips | Ubisoft [NA]

Chystaná operace Void Edge nám opět nabídne řadu novinek, měnících balanci Rainbow Six Siege.

Daleko snazší má být podle vývojářů Rainbow Six Siege samotný průchod budovou, která neměla nikdy úplně dobře navržené spojovací body. Z velké věže se po nahození updatu Void Edge dostanete kupříkladu až do kuchyně. Ta byla doposud od části, v níž ležela hláska, oddělena řadou neprostupných zdí, díky čemuž jí mohli zástupci bránícího týmu chránit z větší dálky jen těžko, a když už to náhodou zkusili, obrana proti následnému obsazení bodu byla nereálná. Přidáno má být do této mapy též mnoho dalších prvků, takže jí příště s vysokou pravděpodobností nepoznáte. Osobně se její proměny trošku bojím, jelikož se mi většina přepracovaných lokací moc nelíbí. Snad jí tvůrci nepřekopají příliš razantně, byla by to totiž škoda, protože zrovna tento kus má stále co nabídnout.

Značně upravená mapa Oregon nebude samozřejmě primárním tahounem operace Void Edge. Hlavní housle budou stejně jako vždy hrát dva operátoři, kteří rozšíří řady obou stran účastnících se bitev. Obránci dostanou Oryxe, jehož jsem původně tipoval spíše na útočníka. Jeho aktivní schopností má být prorážení zdí a srážení nepřátel k zemi, jež má fungovat na všechny, což v praxi znamená, že se mu neubrání ani hora svalů Montagne se svým obrovským štítem, z čehož moc velkou radost nemám. Tento šampion byl totiž jedinou jistotou, o kterou se mohla útočící strana opřít při těžších momentech. Mimoto má být nováček schopen šplhat otvory do horních pater budov, takže jej nebude vůbec špatné hrát agresivnějším stylem než ostatní postavy.

Rainbow Six Siege: The Tournament of Champions – Six Invitational 2020 | Ubisoft [NA]

Aktuálně probíhající událost The Tournament of Champions – Six Invitational 2020 má své kouzlo, což je zřejmě důvodem proč jí tvůrci Rainbow Six Siege dělají takovou reklamu.

Ve výstroji má Oryx brokovnici, samopal a pistoli. Ideální je na něj však vzít zmíněnou brokovnici, protože si s ní budete schopni otevřít nejednu cestu, čímž nepřátele jistě velmi nepříjemně překvapíte. Novým útočníkem přidaným v rámci operace Void Edge je Iana, která je vybavena hodně futuristicky. Její primární zbraní je vytvoření hologramu, jenž je jí 100% podobný, ať na sobě má hráč cokoliv. Svou kopii následně může ovládat, což v nepřátelích může vyvolat dojem, že si pro něj už čerstvá útočnice jde, nikterak se totiž od své předlohy neliší. Stejně jako všichni operátoři Rainbow Six Siege ovládající určitý mechanizmus se není po aktivaci svého klonu schopna hýbat, takže se stává snadným cílem. Na rozdíl od nich však není limitována počtem užití, takže po uplynutí určité doby si může svého dvojníka znovu vytvořit, a tak zavařit svým protivníkům.

Výbava Iany je tvořena dvěma útočnými puškami, a pistolí, jež funguje jako sekundární zbraň. Celkově mi tato postava přijde trošku moc futuristická. Je však možné, že na testovacích serverech, kam operace Void Edge dorazila včera, bude ještě leccos upraveno, či změněno. Samotný update by měl být vydán tradičně během příštího měsíce na Xbox One, PS4 a PC. Frekvence updatů se má podle vývojářů snížit, kvůli tvorbě verze Rainbow Six Siege pro novou generaci konzolí.

• Zdroje: news.ubisoft.comJedna z nejméně oblíbených map v Rainbow Six Siege se konečně dočkala předělání

• Novinka: 17. 12. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Každá sezóna znamená pro hráče Rainbow Six Siege, že se musí nejen naučit pohybovat na nové, či upravené mapě, ale také se přizpůsobit agentům, které vývojáři do svého díla přidali. Operace Shifting Tides se po této stránce nikterak neliší od svých předchůdců, takže i v rámci této aktualizace bylo univerzum, v němž spolu zápasí dvě zásahové jednotky, pozměněno. Primární novinkou je redefinování lokace Theme Park, jež byla přidána skrze bezplatné rozšíření Blood Orchid, a nebyla hráči přijata moc dobře. Tvůrci Rainbow Six Siege o tom, že ji překopají, uvažovali už nějaký ten pátek, nakonec se ovšem k tomuto kroku odhodlali až nyní. Celek prošel masivní transformací, jež vytvořila ze zábavního centra slušně ubránitelnou pevnost s bezpočtem přístupových cest.

Rainbow Six Siege: Shifting Tides – Theme Park (Gameplay)

Kali rozhodně není postavou pro každého. Pokud si jí chcete pořídit, počítejte s tím, že její odstřelovací pušku moc neupravíte.

Kdyby byla takto překopána třeba mapa Tower, vůbec bych se nezlobil, jelikož se jedná o destinaci, kterou kvůli její zbytečné komplexnosti z celé duše nesnáším. Tak snad se jednou dočkám. Kromě nové mapy byla do Rainbow Six Siege přidána také dvojice operátorů. Obránci dostali k dispozici Wamaie, jehož specialitkou jsou přísavné magnetické systémy schopné do svých útrob natáhnout hozený granát, či jiný projektil, který následně bezpečně zneškodní. Řady útočníků byly rozšířeny o Kali, jejíž jedinou primární zbraní je jednoranná odstřelovací puška, vystřelující kromě klasické zdi penetrující munice také náboje likvidující veškerá vylepšení namontovaná na ploše, na niž je vystřelí.

Abych řekl pravdu, z dua přidaného v rámci operace Shifting Tides se mi více zamlouvá Wamai, je totiž daleko více využitelný než Kali. Ta se dle mého hodí kvůli své odstřelovačské pušce spíše do otevřeného prostoru, než do uzavřených uliček, a stísněných prostor, s nimiž pracuje téměř devadesát procent map Rainbow Six Siege. Škoda, že nemá podobně jako Glaz možnost upravit si hledí, jež by z ní udělalo o něco atraktivnější postavu. Ke změnám postav jako takových v minulosti už došlo, takže je možné, že se dočkám i úpravy této hrdinky.

• Zdroje: VlastníNoví operátoři razantně změní pravidla Rainbow Six: Siege

• Novinka: 24. 8. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Jakožto stabilní hráč Rainbow Six: Siege jsem si už celkem zvykl na to, že namísto toho, aby vývojáři pracovali na nových mapách, přepracovávají staré lokace a mění je k obrazu svému. Primární novinkou bezplatné expanze Ember Rise má být překopané německé přístaviště, které bude nyní disponovat dvěma tunely a řadou schodišť, jež navýší celkovou přístupnost budovy pro zásahovou jednotku. Osobně bych spíše uvítal přidání nového bojiště než úpravy starých dobře fungujících míst, jakožto hráč s tím však bohužel moc neudělám.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – Ember Rise Operators (gameplay)

Díky stabilnímu přísunu nového obsahu je Rainbow Six: Siege jednou z nejhranějších FPS současnosti, což je hlavním důvodem toho, proč je tak často aktualizována.

O něco více než nově přepracovaná mapa se mi líbí dvojice operátorů, kteří budou v rámci aktualizace Ember Rise do Rainbow Six: Siege přidáni. Řady útočníků rozšíří Garra s vystřelovacím hákem, s jehož pomocí se bude přitahovat do předem definovaných bodů. Využít jej bude moci třeba když se bude chtít dostat skrze otevřený poklop o patro výše nebo z jednoho okna do druhého bez toho, aby se její sličné nožky dotkly země. K obráncům se přidá Goyo, jehož specifickým nástrojem bude balistický štít vybavený trhavinou, kterou půjde z dálky odstřelit, čímž zničí nejen podložku, na níž je výbušnina umístěna, ale také její okolí, v němž se bude s trochou štěstí nacházet nepřítel.

Oba aktuálně představení agenti vypadají v prezentačním videu skutečně hodně dobře. Za sebe však musím říct, že jsem byl více než Goyem zaujat Garrou, která se svým hákem značně redefinuje celkovou balanci, protože před ní už nebude bezpečné žádné okno ani podlahový průlez. Nová mapa mi imponuje o něco méně, celkově ale Ember Rise vyvolává pozitivní dojem. Snad se této aktualizace dočkáme už brzy.

• Zdroje: YouTube (Ubisoft North America)Brzy do Rainbow Six: Siege dorazí noví operátoři

• Novinka: 6. 6. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Tam, kde ostatní ostrouhali, Ubisoft s Rainbow Six: Siege uspěl na plné čáře. Jeho hra je už několik let stabilně doplňována o nový obsah bez toho, aby za něj hráči museli platit. Zpoplatněny jsou v tomto kousku jen unikátní vizuální úpravy, které nikterak neovlivňují celkovou hratelnost, takže si není nač stěžovat. Doposud byl celek obohacen o téměř o půl sta hratelných postav s unikátními zbraněmi a nástroji, což je dle mého názoru velmi slušné spektrum. Vzhledem k tomu, jak je komplet úspěšný, s ním chce Ubisoft v budoucnu dobýt také konzole nové generace. Ano, čtete správně. S několik roků starým kouskem chce zamířit na novou generaci konzolí.

Rainbow Six Siege: Phantom Sight Operators Gameplay and Gadget Starter Tips | Ubisoft [NA]

Ubisoft dává nově představovaným agentům z Rainbow Six: Siege vždy dostatek prostoru, takže je možné, že na E3 2019 uvidíme aktuálně představované nováčky, ale také dosud neoznámené specialisty.

Pokud se ptáte, proč se vývojáři raději nezaměří na vývoj Rainbow Six: Siege 2, odpověď je relativně prostá. Nechtějí tříštit komunitu, která je u tohoto dílka nebývale početná, takže se raději zaměří na port pro novou generaci a celkovou úpravu jejich projektu pro aktuální hráče, kteří si update na verzi pro next gen budou zřejmě muset připlatit pár euro. Jelikož je E3 2019 prakticky za rohem, lze očekávat, že nám o budoucnosti Rainbow Six: Siege bude řečeno více, minimálně podle některých spekulací se můžeme dočkat detailů o tom, jak bude vlastně oblíbená FPS vypadat na PS5 a novém Xboxu.

S jistotou aktuálně víme jen to, že nemalý prostor dostanou na prezentaci zacílenou na Rainbow Six: Siege dva agenti, kteří rozšíří současné spektrum operátorů. Nová útočnice Nøkk v mnoha ohledech připomíná Caveiru, jen s tím rozdílem, že je schopna zmizet kamerám. Obránce Warden je naopak vybaven speciálními brýlemi, s jejichž pomocí vidí skrz kouřové granáty, či je plně chráněn proti různým typům oslepení. O obou postavách lze říct, že vypadají skutečně dobře, spolu s nimi má být zdarma vylepšena mapka odehrávající se v jedné z ruských kaváren.

• Zdroje: YouTubeDaily StarNová expanze přináší pouštní mapu a dva unikátní operátory 

• Novinka: 14. 3. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Hlavní novinkou Operace Burnt Horizon je nová mapa, v níž se můžeme podívat do útrob australského baru ležícího někde uprostřed nekonečné pustiny. Nabídnuta je nám tu dvoupatrová budova s několika rozsáhlejšími místnostmi, ve kterých se dá ukrýt kontejner s nebezpečným biologickým materiálem, jenž musí útočící tým najít a zajistit. Obránci tu mají řadu míst, do nichž se lze schovat, takže si ofenzivní skupina musí dávat stále pozor na to, zda někdo nečeká za nebližším rohem, za chyby se v Rainbow Six: Siege totiž platí životem. Za sebe musím říct, že mi design aktuálně přidaného bojiště vcelku sedl, protože představuje ideální bojovou zónu plnou dobře postavených strategických pozic, jež mohou v boji využít stejně dobře obě zúčastněné party.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Operace Brunt Horizon I GEM (Gameplay)

Rainbow Six: Siege je velmi osobitá FPS, která se od ostatních stříleček hodně liší, což poznáte především tehdy, když se do ní vrátíte třeba po hraní Apex Legends.

I když je nová mapa největším lákadlem expanze Operace Burnt Horizon, řadu hráčů více zajímají agenti, kteří byli spolu s ní do Rainbow Six: Siege přidáni. Stejně jako v minulosti jsme se i tentokrát dočkali útočníka a obránce z jedné speciální jednotky. Řady ofenzivních profesionálů rozšířila řádně vypracovaná bojovnice Gridlock vyzbrojená lehkým kulometem, útočnou puškou, brokovnicí a sérií na zemi se rozkládajících trnů zraňujících útočníky, snažící se jí vpadnout do zad. 

Defenzivní agenti dostali posilu ve formě mírně zženštilého Mozziho disponujícího velmi efektivním samopalem, brokovnicí, pistolí a osobitým robůtkem. Malý plecháč je schopen převzít kontrolu nad nepřátelským dronem a použít jej proti jeho původním majitelům, čímž třeba Twitch s jejím ofenzivním mini-vozítkem moc nepotěšíte. Oba specialisty si mohou v týdenním předstihu otestovat vlastníci nového season passu, který si majitelé Rainbow Six: Siege kupují především kvůli podpoře práce samotných tvůrců.

• Zdroje: VlastníZákladní hra byla rozšířena o dva operátory a novou mapu

• Novinka: 11. 12. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Hlavní inovací, kterou Operace Wind Bastion do Rainbow Six: Siege přináší, je mapa Pevnost, která je velmi podobná Konzulátu zasazenému na Blízkém východě. V rámci rozsahu se jedná o středně velkou lokaci, nabízející dvoupatrovou budovu se střechou, z níž mohou útočníci zahájit výpad na obránce. Bránící skupina tu disponuje relativně slušnou škálou defenzivních pozic a přepadových bodů, jež mohou využít k přepadení nepřítele.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – Operation Wind Bastion (gameplay)

Operace Wind Bastion do Rainbow Six: Siege přináší řadu inovací, jež bezplatně hru rozšiřují.

K druhé novince, jež přináší Operace Wind Bastion mají přístup po dobu jednoho týdně jen majitelé season passu, kterým se automaticky otevřeli dva operátoři. Obránci dostali k dispozici Kaida, jenž disponuje speciálními elektrickými rušičkami ničícími nálože a elektroniku v dosahu. Jeho základní výbava je po stránce efektivity velmi slušná. Útočníci mají divokou Nomad, jejíž primární schopností jsou nástražné výbušniny vyvolávající po explozi nárazovou vlnu, která zasažené odhodí a dočasně omráčí, čímž je krásně připraví pro agresivní výpad zásahovky. Vedle skutečně výrazných inovací jsme se dočkali také úpravy balance postav a zbraní.Zahrát si už nyní můžete přepracovanou mapu Fort Hereford

• Novinka: 6. 9. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Nová sezóna do Tom Clancy's Rainbow Six: Siege známá pod krycím jménem Operation Grim Sky je konečně tu, a stejně jako její předchůdci nám i ona přináší nové operátory, jež mají první týden k dispozici jen majitelé season passu. Řady útočníků rozšířil svářečkou vybavený Maverick, jehož speciální schopnost mu umožnuje vytvořit škvíry ve většině možných podkladů a zábran. Obránce podpoří holohlavá Clash, která jako jediná z bránících specialistů disponuje rozložitelným štítem zpomalující nepřátele za pomoci slabých elektrických šoků.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – Operation Grim Sky (trailer)

Oficiální trailer zacílený na Operation Grim Sky vám detailně ukáže operátory i novou mapu.

Asi největší inovací, kterou Operation Grim Sky do Tom Clancy's Rainbow Six: Siege přináší, je zcela redefinovaná základna Hereford, jejíž předchozí podoba nedávala dostatečný prostor všem operátorů, a tak se jí tvůrci rozhodli od základu překopat stejně jako mapu s motorkářským klubem.

Nyní je výcvikové centrum o něco lépe zdolatelné než ve své původní podobě, jež nenabízela útočníkům moc alternativních cest. Elementární návrh zůstal do značné míry stejný, změnou prošla především vizuální podoba a přístupnost komplexu, do jehož útrob se dá dostat skrze větší počet přístupových bodů než v minulosti, což považujeme za velké plus.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – útok na základnu (vlastní gameplay)

Na našich záběrech z Operation Grim Sky máte možnost vidět útok na základnu.

4,7
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Uplay, žánr: akční a střílečky,
328,-
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002807
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací