Warhammer: Chaosbane (RECENZE) – boj proti temným bohům

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Diablovky v posledních měsících rostou jako houby po dešti, vývojáři se zřejmě snaží hráčům vynahradit minulé roky, kdy jich tolik nedodávali. Vedle řady bezplatných projektů jsou tu dílka, jejichž tvůrci nemíří na F2P komunitu, nýbrž na hráče, kteří mají rádi všechen herní obsah k dispozici. Jedním z nich je i dnes recenzované akční RPG od studia Eko Software, Warhammer: Chaosbane, jehož kvality i slabiny vám odhalí následující řádky.

Recenze (PC)NovinkyDojmy z hraní (PC)


• Žánr: Akční RPG • Multiplayer: Ano (co-op) • Vývojář: Eko Software • Vydavatel: Bigben Interactive • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One (4. června 2019) • Homepage: warhammer-chaosbane.com • Čeština: Ne


Warhammer: Chaosbane (PC) – Recenze

  1. Ve Warhammer: Chaosbane je třeba opět zachránit císaře!
  2. Jeden umí to a ten zas tohle
  3. Zamořený Nuln je jen první zastávkou na vaší dlouhé cestě
  4. Kvality Warhammer: Chaosbane snadno zastiňují jeho negativa
  5. Recenze Warhammer: Chaosbane: závěrečné hodnocení
  6. HW nároky pro Warhammer: Chaosbane PC

Ve Warhammer: Chaosbane je třeba opět zachránit císaře!

• Recenze: 31. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Univerzum Warhammeru je plné temných příběhů, v nichž se namísto hrdinů vyskytují jen obyčejní lidé, kteří se musí vypořádat se situacemi, jež jsou nad jejich síly. Ve Warhammer: Chaosbane je nám prezentována jedna z ponurých kapitol tohoto vesmíru, v níž se proti armádám temných bohů postavil svatý muž Magnus Pobožný, jemuž zpočátku nikdo moc nevěřil. Nakonec však za pomoci své víry v Sigmara u města Praag porazil nezměrné vojsko vedené seveřanem Asavarem Kulem a zapsal se tímto krokem do historie. Jeho cesta ale tímto slavným vítězstvím neskončila, naopak, byl to pouze její začátek, protože Chaos nikdy neodpouští těm, kteří jednou překazili jeho plány.

Warhammer: Chaosbane; screenshot: cover

Démonické hordy v Warhammer: Chaosbane disponují slušnou škálou válečníků, kteří pro své pány bez většího rozmýšlení obětují život.

Jedné temné noci byla císařská citadela města Nuln napadena neznámým nepřítelem. I když se čtveřice udatných bojovníků snažila, co mohla, nepodařilo se jí dorazit do trůnní síně včas. V momentu, kdy se jim povedlo rozrazit dveře, už u mocného císaře Magnuse stál špatností páchnoucí mág. Ten čtyřlístek i císaře Magnuse Pobožného uvrhl do bezvědomí, z něhož se nakonec po řadě hodin probudili jen naši neúspěšní zachránci. Jakmile se trošku vzpamatovali, ujal se jich slavný kouzelník Vznešených elfů Teclis, jenž jim objasnil situaci a bez většího otálení navrhl, že by se měli pustit do hledání černokněžníka, který seslal na milovaného vůdce Říše zhoubnou kletbu spalující stabilně jeho nitro. Odmítnout nelze a tak se vydáváte na výpravu, na níž závisí osud Impéria lidí.

Předtím, než se pustíte do zachraňování lidské říše, je nutné vybrat si jednoho ze členů čtyřlístku přítomného u pádu mocného Magnuse. Nabídnut je vám ve Warhammer: Chaosbane trpasličí válečník Bragi, elfí lučištnice Elessa, imperiální kapitán Konrád a mág Elontir. Vcelku zajímavý mi přijde fakt, že každý z primárních protagonistů disponuje relativně slušně zpracovaným příběhovým pozadím, takže není až tak těžké si k nim vytvořit určitý vztah. Trpasličí zabíječ kupříkladu patřil do slavného klanu, jenž vedl v bitvě u Praag do záhuby, což si sám nedokázal odpustit, a tak odříkal přísahu zavazující jej k tomu, že bude bojovat až do úplného skonu. Kouzelník se naopak snaží odčinit své zločiny, za něž byl vykázán z elfí říše Ulthuan, kde pro takové, jako je on, není místo.

Warhammer: Chaosbane – Nuln (gameplay)

Nulnské ulice jsou v Warhammer: Chaosbane naplněny přisluhovači pána rozkladu Nurgleho.

Příběh Warhammer: Chaosbane má hodně slušné základy, což je u zástupce žánru diablovek velmi neobvyklé, jelikož nám většinou nabízejí spíše céčkové dějové linky, kterým by se v rámci kvality mohla hravě vyrovnat třeba Troškova komediální série Kameňák. Celku po této stránce nemálo pomáhá také fakt, že jednotlivé herní postavy disponují unikátním vypravěčským pozadím, takže se s nimi hráč ztotožní snáze než s hrdiny, jimž schází hlasivky a jejichž minulost je nepopsaným listem papíru. Abych řekl pravdu, návrh tohoto aspektu mě příjemně překvapil, protože jsem čekal, že dostanu nudné dobrodružství bez zásadních zvratů či zajímavých protagonistů. Nakonec jsem si však mohl zahrát ucházející vyprávění, které i přes některé mouchy a možná až přílišnou lineárnost dokázalo zaujmout.

Jeden umí to a ten zas tohle

Podobně jako ve většině klasických diablovek, i ve Warhammer: Chaosbane se hrdinové zaměřují na určitou profesi, takže žádné hybridní vývojové stromy umožňující vám z mága udělat kontaktního válečníka tu nenajdete. Říšský voják tu zastupuje roli tanka, zabíječ způsobuje velká zranění na kontaktní vzdálenosti, lesní elfka ostřeluje z dálky a elfí kouzelník krotí davy za pomoci plošných kouzel eliminujících nepřátele po desítkách. Prakticky by se dalo říct, že vývojáři z Eko Software před nás postavili tradiční žánrový model, který se kvůli své osvědčenosti jen velmi těžko opouští. Osobně jsem doufal v to, že dostanu koncept šampionů s dvěma volitelnými povoláními jako ve Warhammer: Vermintide 2, nakonec jsem se bohužel nedočkal.

Warhammer: Chaosbane; gameplay: obchodník Warhammer: Chaosbane; gameplay: výstroj Warhammer: Chaosbane; gameplay: dovednosti

Vývoj postav je v Warhammer: Chaosbane zpracován relativně slušně, schází mi tu však přítomnost obchodníků, jež vývojáři nahradili postavou beroucí si vaší výbavu zadarmo.

Všichni hrdinové v průběhu hraní získávají dovednostní body, jejichž maximální počet je dán vždy jejich aktuální úrovní. Čím dále v příběhu jste, tím větší počet bodíků má váš rek k dispozici. Téměř každá schopnost či kouzlo vyžaduje určitou investici. Startovní zaříkadla generující energii však nekonzumují nic. Když ale chcete do rukou dostat jejich silnější verzi, už vás to něco stojí, protože ve Warhammer: Chaosbane se za efektivní kouzla a údery prostě platí. Na dvacátém levelu je kupříkladu horní hranice stanovena číslem devětačtyřicet. Pokud jste ochotni pracovat se slabšími formami magie, snadno si s touto hodnotou vystačíte. Nesmíte však toužit po mocných svitcích schopných spotřebovat klidně osmnáct políček na jediný výpad, protože pak svou postavu mnoho nenaučíte.

Zmíněné dovednostní body je ve Warhammer: Chaosbane možno investovat třemi způsoby. Buď je můžete narvat do od začátku nabízených schopností, jejichž spektrum pomaličku expanduje, nebo za ně nakoupit permanentní pasivní vylepšení či božské síly, které dokáží hodně razantně změnit situaci na bojišti. Kouzla, jež vám nadělí samotní bohové, jsou kvůli své efektivitě extrémně nákladná, takže si do své magické knížky vložíte maximálně jedno z nich. Za mága je vám například nabídnut kouzelný totem, jenž po několika vteřinách exploduje a pohltí vše ve svém dosahu. Pokud vám náhodou zaříkadla s prodlevou moc nesedí, je tu ještě divoká bouře, která sežehne většinu nepřátel usilujících o život jejího sesílatele, jehož se plameny ani nedotknou.

Warhammer: Chaosbane – Praag (gameplay)

Ulice města Praag jsou plné démonických monster, která vyslal proti hrdinům Warhammer: Chaosbane samotný Khorn.

Po dosažení určité úrovně se vám ve Warhammer: Chaosbane otevře speciální vývojový strom, jehož košatost vás na první pohled zcela odzbrojí. Najdete v něm totiž několik desítek cest, jimiž se budete moci v rámci evoluce vydat. Pro otvírání nových pasivních i aktivních kouzel je tu vždy potřeba vedle tradičního dovednostního bodu také zlato a čtyři typy drahých kamenů, které podobně jako žluté plíšky vypadávají čas od času z těl středních či vyšších nepřátel. Z dlouhodobého hlediska je ve Warhammer: Chaosbane dobré zaměřit se na určité typy schopností a následně je stabilně vylepšovat tak, aby váš hrdina maximálně těžil ze směru, který zastupuje. Velmi zásadní je skutečnost, zda hrajete se skupinou, či nikoliv, protože jednotlivé větve cílí na sólisty i na týmové hráče.

Zamořený Nuln je jen první zastávkou na vaší dlouhé cestě

Svět Warhammeru patří mezi nebývale rozsáhlá univerza. Vývojáři se proto rozhodli, že se pokusí jeho potenciál maximálně využít. Na svých toulkách se díky jejich volbě nepodíváme jen do nulnských ulic a stok. Přisluhovačům Chaosu budete nuceni čelit také v kislevské metropoli Praag a řadě dalších destinací, jejichž návštěva fanouška tohoto temného vesmíru jistě nemálo zahřeje u srdce. I když se tvůrci jistě snažili zasadit svůj příběh do co nejzajímavějších lokací, finální škála nabízených map mi nepřišla dostatečně poutavá. Čekal jsem totiž, že každé bojiště bude mít svou duši, což se nakonec nestalo.

Warhammer: Chaosbane; gameplay: Nurgle Warhammer: Chaosbane; gameplay: Khorne Warhammer: Chaosbane; gameplay: Slaneesh

Nejvěrnější sluhové temných bohů představují překážky, jež se zdolávají skutečně jen těžko.

Absence duše je dle mého názoru způsobena tím, že se vývojáři nezaměřili na řádný design jednotlivých úrovní. Každá lokace je vygenerována z náhodně pospojovaných kusů tvořících pospolu koridor, jehož velikost je většinou definována hlavně tím, kde se vaše dobrodružství odehrává. Zpočátku se ve Warhammer: Chaosbane budete pohybovat především po menších až středně velkých územích. Pozdní etapy před vás naopak postaví možná až zbytečně rozsáhlá bitevní pole, jejichž průzkum kvůli jejich špatnému návrhu velmi rychle omrzí, protože si jsou v rámci celku nebývale podobné. Vzhledem k počtu míst, kam v průběhu hraní hrdinové zavítají, nechápu, proč si autoři nedali s vytvářením herního světa větší práci, díky čemuž by se jistě vyhnuli přítomnosti stereotypu.

Komplet po této stránce hodně zachraňuje relativně rozsáhlá paleta nepřátel, s nimiž se na svém putování pustíte do křížku. Vzhledem k tomu, že bojujete především proti služebníkům temných bohů, je jejich spektrum složeno z věrných Nurgleho, Khorna, Tzeentcha a Slaaneshe, jehož démoničtí poddaní mají namísto rukou kosy, kterými se umí velmi efektivně ohánět. Překvapivou výzvou jsou ve Warhammer: Chaosbane souboje s heroldy jednotlivých členů božského čtyřlístku. Kdybych měl říct, který z nich se mi líbil nejvíce, zřejmě by to byl střet s Krvežíznivcem, jenž byl v minulosti zahnán kultovní dvojicí Gotrek a Felix, s níž je jistě seznámena většina fanoušků knih o Warhammeru.

Warhammer: Chaosbane – stoky (gameplay)

Městské stoky nepatří mezi nejčistší části univerza Warhammer: Chaosbane. Ti, kteří se je rozhodnou plně vyčistit od zla před sebou mají hodně práce.

Kvality Warhammer: Chaosbane snadno zastiňují jeho negativa

Novinka od vývojářů z Eko Software patří mezi tradiční zástupce žánru hack and slash, jehož nejvýraznějším představitelem není nic menšího než kultovní Diablo. Její tvůrci se skrze ni nepokouší měnit zavedené pořádky a raději sází na zavedené žánrové mechanizmy, které jsme v minulosti měli možnost vidět už v jiných podobně laděných projektech. Hlavním pozitivem Warhammer: Chaosbane je zaručeně jeho příběh odehrávající se v univerzu se silným dějovým pozadím. Ostatní prvky už tak oslnivé nejsou, přesto lze za tahouny celku označit také obstojné tempo, orientaci na kooperaci a určitou míru znovuhratelnosti, jejíž úroveň však není vysoká, protože se autoři úplně vykašlali na komplexnější návrh lokací, jimž vyloženě schází duše.

Warhammer: Chaosbane; gameplay: říše Chaosu

V průběhu svého putování se v Warhammer: Chaosbane podíváte i do prostoru obývaného démony, kterých je v něm více než včel v úlu.

Warhammer: Chaosbane je hack and slash, který si vůbec na nic nehraje, což je dobře, protože nevydařených experimentů jsme tu v minulých letech měli už dost. I přes jeho nesporné kvality jsem popravdě trošku na vážkách, zda jej doporučit. Trh totiž nabízí bezplatná díla, která jsou na podobné, či dokonce vyšší úrovni. Minout by ho jistě neměli čtenáři knih ze světa Warhammeru, kterým dá k dispozici osobité dobrodružství v jejich oblíbeném univerzu, v němž se doposud žádné takto laděné RPG neodehrávalo. Ruce pryč by naopak měli dát zastánci komplexnějších titulů, mezi něž řadím třeba Grim Dawn či Path of Exile, pro něž by hraní tohoto kousku nemuselo být uspokojující. Kvůli vyšší ceně doporučuji investovat do Warhammer: Chaosbane jen na vlastní nebezpečí.

Tato recenze byla napsaná pro PC verzi.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Warhammer: Chaosbane: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 76 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
80 %
 Audiovizuální zpracování
75 %
 Znovuhratelnost
65 %
Warhammer: Chaosbane; recenze

Klady

  • Čtyři osobitě navržené postavy
  • Kvalitní příběh
  • Pestrá škála nepřátel
  • Zajímaví bossové
  • Obstojný vývoj hrdinů

Zápory

  • Opakující se herní úrovně
  • Jednotlivé lokace postrádají duši
  • Nepříliš vysoká znovuhratelnost
  • Pro někoho vyšší cena
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Warhammer: Chaosbane PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7, 8, 10 64-bit Windows 7, 8, 10 64-bit
Procesor Intel Core i3 nebo AMD Phenom II X3 Intel Core i5 or AMD FX 8150
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 nebo AMD Radeon HD 7850 s 2 GB RAM NVIDIA GeForce GTX 780 nebo AMD Radeon R9 290 s 2 GB RAM
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 15 GB 15 GB

S jakým herním PC na Warhammer: Chaosbane?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1060

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1060

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza BattleBox RTX2080

Pro náročné:

Alza BattleBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Warhammer: Chaosbane vychází 4. června 2019 na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovat.


Warhammer: Chaosbane – Novinky

  1. (30. 5. 2019) Season pass k Warhammer: Chaosbane nevypadá nikterak lákavě, má však jednu světlou stránku
  2. HW nároky pro Warhammer: Chaosbane PC

Season pass k Warhammer: Chaosbane nevypadá nikterak lákavě, má však jednu světlou stránku

• Novinka: 30. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Děj Warhammer: Chaosbane se odehrává krátce po událostech roku 2301, kdy byla Říše stejně jako mnohokrát v minulosti napadena hordami Chaosu, vedenými krvelačným válečníkem Asavarem Kulem. Zastavena byla tato invaze až u městečka Praag, kde se barbaři a přisluhovači zla střetli s armádou lidí, elfů a trpaslíků, jíž se podařilo s těžkými ztrátami uctívače temných bohů odrazit a zahnat zpátky do pustin. O hlavu přišel v bitvě dokonce i samotný Kul, jenž byl zabit sjednotitelem lidských království Magnusem Pobožným, který dokázal nemožné. Nyní se velký vojevůdce vrátil zpět do srdce svého impéria, kde na něj čekali nájemní zabijáci zlovolné božské čtveřice, kolem níž se má točit celý příběh.

Warhammer: Chaosbane – story trailer

Děj Warhammer: Chaosbane vypadá na první pohled skutečně poutavě, snad v rámci kampaně narazíme na škálu nepřátel, která nám vezme dech.

Jakmile se vám podaří dokončit hlavní dějovou linku, má pro vás Warhammer: Chaosbane tři herní režimy, do kterých se můžete pustit s vaším kampaní zoceleným hrdinou. Nejpřístupnějším módem budou expedice, v jejichž rámci budete prozkoumávat náhodně vytvořené herní úrovně a čelit různým hrozbám. Boss Rush před vás postaví primární antagonisty z příběhového tažení, které bude nutné sejmout dříve, než uplyne časomíra. Honit se tu podle všeho nebudeme jen za příšerami, ale také za vzácnými relikviemi, na něž je zacílen poslední režim. Celek má být dlouhodobě obohacován o bezplatné updaty, přidávajícími do hry nové dovednosti, výstroj a řadu dalších prvků.

Odhalen byl vedle bezplatného obsahu Warhammer: Chaosbane také season pass. Popravdě mi však nepřipadá moc atraktivní, protože v něm hráč za své peníze nedostane mnoho. Po většinu času mu budou dávány k dispozici nové vizuální úpravy a předměty zjednodušující průchod hrou. Jedinou zajímavou složkou, kvůli níž bych do něj možná i šel, je jeho finální část nabízející příběhové DLC, v němž se podíváme do pouště, kde se naši hrdinové postaví armádám legendárních Tomb Kings, které jsme vám v minulosti měli možnost představit díky expanzi pro Total War: Warhammer. Warhammer: Chaosbane k nám na PC, Xbox One a PS4 dorazí už 4. června, kdy se do boje proti zlu budou moci vrhnout ti, kteří nezainvestují do prémiových edicí otvírajících brány už 31. května.

Warhammer: Chaosbane – EndGame & Post Launch (vývojářský deník)

Dlouhodobá životnost Warhammer: Chaosbane bude závislá na tom, jaký obsah si pro něj vývojáři připraví. Osobně doufám, že se časem vytasí ještě s dalšími expanzemi.

• Zdroje: YouTube (Warhammer: Chaosbane)


Warhammer: Chaosbane – Dojmy z hraní (PC)

  1. Čtyřlístek hrdinů vás v Warhammer: Chaosbane svým vývojem neohromí
  2. Když Eko Software citelně navýší počet úrovní, úspěch je nemine
  3. Warhammer: Chaosbane je zábavnou hříčkou, nejedná se však o nic převratného
  4. HW nároky pro Warhammer: Chaosbane PC

Čtyřlístek hrdinů vás v Warhammer: Chaosbane svým vývojem neohromí

• Dojmy z hraní: 26. 4. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Uzavřená beta Warhammer: Chaosbane přede mě postavila příběh, jehož hlavním protagonistou byl od samého počátku císař Magnus, který se stal obětí úkladného atentátu, skrze nějž jej temný mág dočasně odstavil od moci. Úkolem několika vyvolených hrdinů je v této fázi hry najít viníky a vyrvat panovníka z moci smrtící kletby dříve, než ho zabije a tak zcela rozvrátí říši, kterou pracně sjednotil. Nesnadná to zakázka, co by však šampioni pro dobro lidstva neudělali.

Warhammer: Chaosbane – Pre-Order Trailer

Skrze uzavřenou betu jsme se Warhammer: Chaosbane podívali pořádně na zoubek, a i přes některé nedostatky musíme uznat, že je to slušná diablovka s obstojným příběhem.

Ještě předtím, než jsem měl možnost vydat se zachraňovat říši, mi Warhammer: Chaosbane nabídl čtyři primární protagonisty s unikátními příběhovými linkami, které mi měly pomoci se s nimi lépe sžít. Odstartovat svůj příběh jsem mohl v kůži říšského kapitána předurčeného k tankování, divokého zabíječe nebojícího se smrti, inteligentního mága ničícího nepřátele za pomoci kouzel, nebo spanilé lesní elfky pálící do šiků protivníků jeden šíp za druhým. Každá z postav má svá pro a proti, stejně tak všichni šampioni disponují unikátní úhybovou dovedností, umožňující jim vyhýbat se útokům jejich protivníků. Jakožto recenzent jsem samozřejmě neskončil natrvalo u žádného z reků, nýbrž jsem v průběhu hraní otestoval všechny hrdiny, jež Warhammer: Chaosbane aktuálně nabízí.

Po osmi hodinách hraní musím říct, že mi někteří z hlavních protagonistů sedli více a jiní naopak méně. Z dlouhodobého hlediska je však na celku patrné, že v pozdních fázích hry se minimálně na vyšších obtížnostech bez společníka zřejmě neobejdete. Nepřátelé se proti vám totiž valí v neskutečných počtech, jimž se jednotlivec ubrání sám skutečně jen s vypětím veškerých sil a ani užití všech dovedností mu často nebude stačit, jelikož ho přesila démonických monster doslova zadupe do země. Pokud vývojáři nevytvoří systém definující počty oponentů dle toho, kolik je přítomno hráčů, hraní si užijete jen na normální obtížnosti, která jednotlivce extrémně nediskriminuje, ať už hraje za jakoukoliv třídu.

Warhammer Chaosbane Beta – Trpaslík (gameplay)

Hraní za zabíječe je dosti osobitou záležitostí, ne každému tento hrdina Warhammer: Chaosbane sedne natolik, že by za něj chtěl absolvovat kampaň.

Za sebe jsem nucen přiznat, že mi tu trošku schází komplexnější vývoj hrdiny, nebo lépe řečeno specifická zaměření, s nimiž jsem sem mohl setkat třeba u Warhammer: Vermintide 2. To mi nabídlo vedle čtyř základních tříd také dvě specializace, na něž se mohli šampioni zaměřit v případě, že jim moc nesedla jejich elementární úloha. Zde jsem dostal jen čtyřlístek specialistů, jejichž evoluční strom mi nikdy neumožnil vytvořit z nich hybridního válečníka, nebo je dokonce zcela odklonit od jejich původního zaměření. U některých postav mi navíc přišlo, že ani nejsou pořádně stavěny na to, aby s nimi člověk hru prošel bez asistence jiných hráčů, což je problém, s nímž se vývojáři budou muset ještě popasovat. Já sám jsem se uchýlil k mágovi, který mi nabídl jak sílu, tak i rychlost.

Když Eko Software citelně navýší počet úrovní, úspěch je nemine

Po zvolení mého šampiona jsem se vydal vstříc dobrodružství, jež startovalo v jedné z říšských metropolí, která byla postižena přisluhovači temných bohů. I když jsem očekával leccos, paleta nepřátel, kteří se mi při průchodu městských koridorů stavěli do cesty, byla překvapivě rozsáhlá. O můj život v Warhammer: Chaosbane totiž usilovali nejen členové zlořádného kultu, ale také zmutovaná monstra, démonické kreatury, příšery různých velikostí a relativně tuzí bossové, jejichž poražení mi kvůli jejich schopnostem leckdy dalo řádně zabrat. Přestože jsem se mohl na lov monster vydat celkem do dvou lokalit (kultovní metropole Praag, říšské velkoměsto Nuln), většinu času jsem strávil v temnotách pod městem Nuln, jejichž průchod jsem si užíval jen v úvodních hodinách hraní.

Warhammer Chaosbane; gameplay: dovednosti Warhammer Chaosbane; gameplay: vývoj Warhammer Chaosbane; gameplay: oheň

Každá z postav má k dispozici určitý počet dovednostních bodů, jež může zainvestovat dle svého uvážení do nových schopností či vylepšení stávajících kouzel.

Ne, že bych se v podzemí vyloženě nudil, když už to ale konečně vypadalo, že zasmrádlé nulnské stoky nadobro opustím a vydám se do divočiny, kde měla ležet osada monster, zajásal jsem. Warhammer: Chaosbane mi ale bohužel umožnila podívat se jen na extrémně dlouhý most, po jehož překročení jsem byl opět uvržen do zapáchajícího systému kanálů. Kdyby se „jeskyní podzemní komplex“ v rámci návrhu diametrálně lišil od lokací, do nichž jsem mohl zavítat v předchozích hodinách, zřejmě bych proti němu neřekl ani půl slova. Bohužel jim byl až nebývale podobný, takže jsem měl už po čtyřech hodinách hraní pocit, že se neustále pohybuji v kruzích, čímž mě vývojáři z Eko Software moc nemotivovali k tomu, abych se jejich dílu chtěl skutečně intenzivně věnovat.

Osobně v tento moment považuji opakující se úrovně za největší problém Warhammer: Chaosbane. Ten vedle tohoto nešvaru aktuálně trpí také nevyladěnou optimalizací a relativně vysokou zabugovaností, s níž se snad vývojáři v následujících měsících zcela vypořádají, protože by byla škoda, kdybychom museli jejich kousek kritizovat právě kvůli těmto dočasným nedostatkům. Abych řekl pravdu, více než těchto dvou aspektů se bojím toho, že nám tvůrci ve finální verzi své hry i přes neskutečný potenciál nabízeného univerza, nedají k dispozici dostatečné spektrum úrovní. Takže se nakonec budeme stále pohybovat po jedné či dvou náhodně generovaných prostorách, což ve finále zapříčiní to, že se ve světě Warhammeru budeme už po pár hodinách hraní nudit.

Warhammer: Chaosbane Beta – Nurgle Bug (gameplay)

Beta verze Warhammer: Chaosbane nám předvedla řadu bugů, z nichž některé dokonce aktivně narušovaly fungování kooperace, jak lze vidět na videu.

Warhammer: Chaosbane je zábavnou hříčkou, nejedná se však o nic převratného

Uzavřená beta Warhammer: Chaosbane mi ukázala toto akční RPG v celé své kráse. Vývojářům z Eko Software se podařilo vytvořit vcelku chytlavou diablovku, která má dle mého názoru i přes některé nedostatky co nabídnout. Hodně velkou roli tu vedle příběhu bude hrát vývoj postav, dynamická hratelnost a kooperace, bez níž se při hraní za některé hrdiny obejdete skutečně jen těžko. Za sebe se trošku bojím toho, že nám její tvůrci nedají k dispozici dostatečný počet odlišných úrovní, takže se budeme muset brzy potýkat se stereotypem. Upřímně však doufám v to, že mi za pár měsíců bude dán do rukou kousek, jehož hraní si budu užívat stejně jako třeba Warhammer: Vermintide 2, v němž jeho autoři maximálně využili potenciál univerza Warhammeru.

Warhammer: Chaosbane; gameplay: Nurgle

Bossové představují jeden z hlavních pilířů Warhammer: Chaosbane. Střety s nimi si vždy řádně užijete, protože vám nedají nic zadarmo.

Vzhledem k tomu, že skrze předobjednávku si Warhammer: Chaosbane lze zahrát několik týdnů před vydáním plné verze, rozhodl jsem se, že se v tomto případě opět uchýlím k verdiktu zacílenému vyloženě na aktuální produkt. Jestliže máte rádi diablovky a temné univerzum, v němž se odehrává třeba Total War: Warhammer, určitě koupi zvažte, jelikož vám tento kousek nabídne vše, po čem vaše srdéčko touží. Hráči vyloženě nebažící po tom expandovat své znalosti o světu Warhammeru by měli dle mého zaměřit svou pozornost prozatím na některé z bezplatných konkurenčních děl, která nabízí velmi podobný zážitek, jen za něj v jejich případě nemusíte vypláznout ani korunu. Osobně bych s investicí počkal až na vydání, kdy Eko Software odhalí všechny své karty.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PC verzi.

• Zdroje: Vlastní


Warhammer: Chaosbane – Preview

  1. Magnus Pobožný musí zemřít
  2. V hlavní roli je tu trpaslík, člověk, ušák a čaroděj
  3. Dokáže Warhammer: Chaosbane zastínit konkurenci?
  4. HW nároky pro Warhammer: Chaosbane PC

Magnus Pobožný musí zemřít

• Preview: 22. 2. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Děj Warhammer: Chaosbane se bude podle všeho odehrávat v roce 2302, v němž panoval nad impériem lidí Magnus Pobožný, jehož morální čistota a kazatelské schopnosti dovedly Říši k vítězství nad silami Chaosu. Ty byly poraženy společnou koalicí lidí, Vznešených elfů a trpaslíků u Kislevské metropole Praag, ze které se stejně jako z mocného Magnuse stal symbol dominance světla nad temnotou.

Warhammer: Chaosbane; screenshot: chaospawn

Hlavními protivníky hrdinů Warhammer: Chaosbane budou démonická monstra.

Chaos se v univerzu Warhammeru nikdy nevzdával snadno. Po slavném vítězství u Praag se všechna pozornost temných božstev zaměřila na Magnuse Pobožného, jehož pád by mohl zcela narušit obranyschopnost říše, která je tak silná, jak je zdatný muž v jejím čele. Přisluhovači temnoty proto dostali od svých pánů jasný úkol. Musí zabít současného císaře a nahradit ho neschopnou loutkou, s níž si budou moci dělat zvrácené mocnosti vše, co si zamanou.

Do plánů temných bohů by měla podle dosavadních informací o hře zasáhnout právě skupina hrdinů Warhammer: Chaosbane. Jejím hlavním cílem má být bránění císaře, který zřejmě nemá dostatečně efektivní ochranku. Osobně od dějové linky v tomto kousku moc neočekávám, protože diablovky nikdy vyloženě nevynikaly silným příběhem či propracovanými zvraty. Možná mě Warhammer: Chaosbane příjemně překvapí.

Warhammer: Chaosbane – High Elf Mage Gameplay

Elfí mág je jednou z postav Warhammer: Chaosbane, prakticky se jedná o klasického kouzelníka.

V hlavní roli je tu trpaslík, člověk, ušák a čaroděj

U většiny diablovek je vždy hodně náročné vybrat správné hrdiny, s nimiž by hráči vyloženě chtěli absolvovat dobrodružství, jež jim vývojáři do cesty postaví. Hack and slash RPG Warhammer: Chaosbane se vydává po podobné pěšince jako velmi úspěšná akce Warhammer: Vermintide 2. Nabídnut nám bude trpasličí zabíječ, lesní elfka s dlouhým lukem, vznešený elf kontrolující magii a říšský kapitán, který se odtrhl od svého řádu jen proto, aby mohl efektivněji chránit svého panovníka.

Každá z herních postav bude mít ve Warhammer: Chaosbane jasně definované zaměření, s nímž nepůjde minimálně dle dosud prezentovaných záběrů moc dělat. Zabíječ bude klasickým bojovníkem na blízko, jehož výdrž nebude nějak zvlášť vysoká, protože roli tankovacího hrdiny zastane říšský kapitán se štítem a jednoručkou. Na větší vzdálenost se do boje zapojí lesní elfka se vznešeným mágem, který se zdá být díky svým kouzlům velmi efektivní vůči masám nepřátel, nikoliv však proti bossům s vyšší výdrží. Jakožto člověku, který měl možnost hrát Warhammer: Vermintide 2, mi v tomto hack and slash schází větší spektrum specializací podporujících znovuhratelnost či zvyšujících prostor pro hráče, pro něž je jedno zacílení vyloženě nedostačující.

Warhammer: Chaosbane; screenshot: nákaza Warhammer: Chaosbane; screenshot: chrám Warhammer: Chaosbane; screenshot: bitva

Démonické hordy budou hlavní protagonisty Warhammer: Chaosbane permanentně přečíslovat, jejich síla však nikdy nedosáhne takové intenzity, aby byla schopna překonat kooperující hrdiny.

Na výpravě skrze různé lokace ve Starém světě zavítáte do řady zajímavých míst. Na dosud prezentovaných záběrech jsme měli možnost vidět impozantní chrámy, zatuchlé stoky, městské ulice, jeskyně plné příšer a démony poseté pláně na první pohled vyvolávající hrůzu. V navštívených lokacích budou hrdinové Warhammer: Chaosbane bojovat především proti silám Chaosu, jejichž zástupy budou tvořeny znetvořenými lidmi, zmutovanými stvůrami a démony. Osobně se hodně těším na démonické protivníky, protože skrze ně bude představena možná podoba některých frakčních bojovníků nadcházejícího Total War: Warhammer III, který nám taktéž nabídne podobnou tématiku.

Dokáže Warhammer: Chaosbane zastínit konkurenci?

Warhammer: Chaosbane bude jedním z prvních hack and slash RPG ze světa Warhammeru, což z něj dělá kousek, který do budoucna hodně ovlivní, zda se ještě nějakého podobného projektu dočkáme. Na první pohled vypadá dílo Eko Software mírně nadprůměrně. Vývojáři očividně sází především na příběh, kooperaci a divoké střety, při kterých prolijete hektolitry démonické krve. Titulu však schází lesk a určitá osobitost, díky níž by si člověk řekl, že ho nesmí za žádnou cenu minout.

Warhammer: Chaosbane; screenshot: pevnost

Při svém putování světem Warhammer: Chaosbane zavítáte dokonce i do trpasličích pevností.

V případě, že vývojáři z Eko Software na své hře ještě zapracují, mají dle mého šanci ji postavit vedle některých větších hack and slash projektů. Budou muset ale svůj titul ještě hodně vylepšit, protože zastínění konkurence není v tomto žánru vůbec jednoduché, mimoto je tu často velmi tenká hranice mezi kvalitním dílem a průměrným kusem. Ty se od sebe leckdy liší jen zpracováním soubojového systému, návrhem úrovní, designem vývoje hrdinů nebo jinak rozsáhlým spektrem postav, navyšujícím či naopak snižujícím celkovou znovuhratelnost. Warhammer: Chaosbane by mělo na Xbox One, PS4 a PC dorazit 4. června 2019.

4,8 410×
PlayStation 4 Slim 500GB
Herní konzole - k TV, HDD 500 GB, Blu-ray, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá
6 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX001sl
Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací