AlzaPlus+ PET TOPky

Warhammer Underworlds Online (DOJMY Z HRANÍ) – Tahové RPG, jehož hraní je výzvou

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Tahových RPG na motivy deskových her aktuální herní scéna nenabízí málo, přesto mezi nimi není vůbec snadné nalézt kvalitní kousky, které by stály za řeč. Jedním z mnoha takto laděných děl je i hra z univerza Warhammer Age of Sigmar, Warhammer Underworlds Online, jež dorazila relativně nedávno do předběžného přístupu. Jaké dojmy v nás její hraní zanechalo a zda její nákup doporučujeme již v tento moment, vám řeknou následující řádky.

Dojmy z hraníOznámení

Warhammer Underworlds: Online; screenshot: logo

• Žánr: Strategie • Multiplayer: Ano • Vývojář: Steel Sky Productions • Vydavatel: Steel Sky Productions • Platformy a Datum vydání: PC (28. ledna 2020 – early access) • Čeština: Ne


Části článku:


Warhammer Underworlds: Online – Dojmy z hraní

  1. Warhammer Underworlds: Online – Dojmy z hraní
  2. Nesedí vám herní balíček? Prostě ho předělejte
  3. Warhammer Underworlds Online není hrou pro každého
  4. HW nároky pro Warhammer Underworlds: Online PC

Temný Warhammer Underworlds Online v lecčem připomíná Mordheim: City of the Damned

• Dojmy z hraní: 17. 2. 2020 • Autor: Ondřej Zeman

Shadespire je prokletou metropolí, do níž se odváží vkročit jen málokdo, a když už se k tomu odhodlá, vrátit zpět za jeho brány se mu většinou nepovede, což je pravděpodobně jedním z primárních důvodů, že proč je toto místo stále plné pokladů a různých dávno ztracených relikvií. Do útrob Shadespiru se proto vydávají jen ti nejostřílenější velitelé stojící v čele bojem zocelených mužů, kteří se nebojí nástrah, jež na ně v temných zákoutích čekají. Jakožto jeden z vyvolených vůdců se také vy vydáváte vstříc dobrodružství, abyste se v čele svých věrných utkali s kapitány konkurenčních družin. 

Warhammer Underworlds: Online - Early Access Announcement Trailer

Založeno na stolních hrách Warhammer Underworlds: Shadespire, Warhammer Underworlds: Nightvault a Warhammer Underworlds: Beastgrave

Jak již bylo naznačeno v nadpisu, Warhammer Underworlds Online je v mnohém podobný velmi oblíbenému tahovému RPG Mordheim: City of the Damned. Podobně jako v něm tu dostanete do rukou vámi vytvořenou skupinku žoldáků zastupujících různé frakce. Samotný výběr prakticky definuje styl, jakým následně absolvujete zápasy. Na rozdíl od Mordheim: City of the Damned však Warhammer Underworlds Online nedisponuje v aktuální verzi nějak zvlášť zajímavými mapami. Fakticky se jedná o jednoduchá pole s pár zajímavými body, díky čemuž vypadá vedle svého staršího bratříčka z univerza Warhammer Fantasy dosti chudě, protože v něm nám byly nabídnuty jednotlivé čtvrti katastrofou zasaženého města, jejichž průzkum byl přeci jen o něco zajímavějším zážitkem.

Nesedí vám herní balíček? Prostě ho předělejte

Absenci zajímavých lokací Warhammer Underworlds Online naštěstí hráčům vynahrazuje pomocí unikátně navržených žoldáckých skupin (v současnosti jsou čtyři). Ujmout se můžete válečníků dobra, zlem zkažených bojovníků Chaosu, neúnavných nemrtvých nebo zuřivých zelených kůží, které sice moc rozumu nepobraly, avšak co jim schází v tomto ohledu, vynahrazuje jejich enormní síla. Každá frakce vám vedle specifických jednotek nabídne také karetní balíčky, které u ostatních uskupení nenajdete, takže se při rozhodování mezi nimi nebudete rozhodovat jen podle vizuální podoby bojovníků, ale také dle karet. Ty v Warhammer Underworlds Online představují jednu z primárních složek rozhodujících souboje.

Warhammer Underworlds Online - Bitva I Alza Gaming (Gameplay)

Střet nemrtvých a zelených kůží je v Warhammer Underworlds Online pro orky náročný, protože jsou nuceni čelit přesile.

Oproti Mordheim: City of the Damned totiž jednotky v Warhammer Underworlds Online nedisponují nějak zvlášť širokým spektrem schopností, jež by mohly proti svým nepřátelům použít. Pokud chcete, aby vykonaly něco neobvyklého, nebo dokonce heroického potřebujete k tomu kartu s příslušnou dovedností. Nemyslete si však, že budete od samého začátku užívat jeden speciální úder za druhým. Hra je v tomto ohledu celkem přísná, takže namísto plného paklíku dostanete do rukou pár náhodně vybraných kartiček, mezi nimiž se mohou nacházet jak silné výpady, tak i vyloženě nevýrazná kouzla, která aplikujete jen v případě nejvyšší nouze, nebo v momentech, kdy nebude nic jiného k mání.

Bitvy samotné jsou v Warhammer Underworlds Online pomalejšího ražení, jelikož pohyb nepřátel není úplně plynulý. O jejich výsledku tu vedle vašich vlastních schopností rozhodují primárně kostky, které definují to, zda se váš věrný trefí, či nikoliv. Celkově jsem popravdě počítal s tím, že budou (bitvy) zpracovány o něco přístupněji nebo zajímavěji. Trošku zklamán jsem byl také z optimalizace, která prostě není v takovém stavu, v jakém bych si jí u tak vizuálně nenáročné hry představoval.

Warhammer Underworlds: Online; screenshot: úhyb Warhammer Underworlds: Online; screenshot: zásah Warhammer Underworlds: Online; screenshot: bitva
Kostky jsou primárním faktorem, který rozhoduje bitvy v Warhammer Underworlds Online.

Warhammer Underworlds Online není hrou pro každého

I když se nejedná o špatnou hru, Warhammer Underworlds Online rozhodně není titulem, který by byl zacílen na normálního hráče či jedince, kteří nemají moc zkušeností s hraním tahových titulů vytvořených na motivy výrazných deskových projektů. Samotnému mi popravdě chvíli trvalo, než jsem se řádně zorientoval v tom, jak některé herní mechanizmy fungují, stejně tak jsem se hned nebyl schopen smířit s celkovým tempem, které bych označil za vyloženě toporné. Opomenout nelze ani horší optimalizaci, s ní jsem však víceméně počítal, protože se jedná o dílo v předběžném přístupu, jež se technickým nedostatkům vyhnou jen v malém množství případů. Zde se bohužel tvůrcům s nešvary vypořádat ze startu nepodařilo.

Warhammer Underworlds: Online; screenshot: umrlci Warhammer Underworlds: Online; screenshot: orkové Warhammer Underworlds: Online; screenshot: lidé
Každá z herních frakcí Warhammer Underworlds Online vám nabídne unikátní jednotky spolu se specifickými mechanizmy.

Warhammer Underworlds Online je náročné tahové RPG pro deskovkami kované hráče, kteří si chtějí vychutnat bitvy Warhammer Underworlds i mimo deskový klub, jež přeci jen nemá po ruce každý. V případě, že se řadíte mezi fanoušky univerza Warhammer Age of Sigmar a rádi spoléháte na náhodu, s níž je u kostek nutné počítat, tento kus je rozhodně hrou, která by vám mohla padnout do oka. Mladší jedinci, jež úplně neuspokojují pomalejší bitvy a zbytečně složité mechanizmy, by měli s nákupem posečkat nebo komplet úplně ignorovat, jelikož na ně není vyloženě zaměřen. Za sebe nákup Warhammer Underworlds Online v předběžném přístupu nedoporučuji, protože je na něm skutečně hodně co zlepšovat. Cena mimoto není úplně malá.

• Zdroje: Vlastní

Warhammer Underworlds: Online – Oznámení

  1. Zpočátku nám Warhammer Underworlds: Online nabídne jen velmi omezený obsah
  2. HW nároky pro Warhammer Underworlds: Online

Zpočátku nám Warhammer Underworlds: Online nabídne jen velmi omezený obsah

• Oznámení: 9. 5. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Příběhy projektů ze světa Warhammeru nemají většinou moc šťastný konec. Když neberu v potaz Total War: Warhammer či Warhammer: Vermintide 2, jen málokdy se stane, že by se jednotlivým titulům povedlo hráčskou komunitu skutečně dlouhodobě zaujmout. Warhammer Underworlds: Online bude prakticky kráčet v šlépějích středně vyvedené tahové strategie Mordheim: City of the Damned. Ta proti sobě stavěla žoldácké bandy bojující nejen o život, ale také o neskutečně cennou substanci vyhledávanou čaroději, mutanty a pokoutnými obchodníky. Stejně jako v Mordheim, i zde se proti sobě postaví nevelké skupiny válečníků tvořících oddíl s předem daným úkolem.

Warhammer Underworlds: Online – Teaser Trailer

Podobně jako v Mordheim: City of the Damned se ve Warhammer Underworlds: Online utkají malé oddíly s unikátními schopnostmi vyžadující pro úspěch vždy specifickou strategii.

Vzhledem k tomu, že Warhammer Underworlds: Online vyjde nejprve v předběžném přístupu, je nutno očekávat, že nám bude veškerý obsah dávkován postupně. S jistotou však lze počítat se dvěma startovními bojovými družinami, jež se od sebe budou lišit především skladbou jednotek a škálou specifických karet vytvořených vždy pro jednotlivce. Postupem času by měly být do hry přidány ještě další dvě frakce, které nabídnou hráči stejně jako jejich předchůdci unikátní strategie, válečníky a kartičky. Bojující se budou střetávat v ulicích Mirrored City of Shadespire zastíněných monumentálními věžemi a pod jeho povrchem v útrobách labyrintu Nightvault.

Jako ve většině současných adaptací stolních her budou i ve Warhammer Underworlds: Online hrát zásadní roli kartičky, o nichž jsme se mírně zmínili už v předchozím odstavci. Prakticky se má jednat o klíčový prvek, s jehož pomocí budete vylepšovat vaši žoldáckou skupinu a definovat způsob, jakým absolvujete zápas. Každý hráč bude mít přístup k univerzálním kartám a speciálním frakčním balíčkům, k nimž se konkurenční parta nedostane, ani kdyby chtěla sebevíc. Totožně jako v Mordheim: City of the Damned bude cílem obou skupin eliminace protivníka, zvítězit však půjde také skrze plnění různých úkolů, které pomohou slabším bandám porazit silnější oponenty. Partie by měla podle vývojářů ze Steel Sky Productions zabrat něco okolo půl hodiny.

Warhammer Underworlds online; screenshot: město

V Warhammer Underworlds: Online budete bojovat v ulicích mlhami zalitého města.

Stejně jako většina projektů Games Workshop stojí i deskovka Warhammer Underworlds nemalý finanční obnos, což od ní odradilo řadu hráčů, přestože celek vypadá na první pohled neskutečně lákavě. Právě pro tuto skupinu je zřejmě určeno Warhammer Underworlds: Online, za něž dají jen pár euro a zahrají si jej díky jeho zpracování častěji než jeho předlohu s figurkami, kostkami a kartami. Přesné datum vydání Warhammer Underworlds: Online v předběžném přístupu aktuálně není známo, s jistotou lze zatím říci, že se jej na Steamu dočkáme v průběhu tohoto roku, kdy Steel Sky Productions umožní komunitě podílet se na vývoji.

• Zdroje: Youtube (Warhammer Underworlds: Online)

HW nároky pro Warhammer Underworlds: OnlineMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém 64-bit Windows 7 Bude oznámeno
Procesor Intel Core i5-2300 @ 2.80 GHz / AMD FX-4350 @ 4.2 GHz Bude oznámeno
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5870 Bude oznámeno
DirectX Bude Oznámeno Bude oznámeno
Operační paměť 8 GB Bude oznámeno
Pevný disk 30 GB Bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Warhammer Underworlds: Online vychází 28. ledna 2020 v předběžném přístupu na PC. O novinkách vás budeme informovat.

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací