AP+ nový vizuál Aplikace

Všechno, co potřebujete vědět o WiFi 6E

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Předpokládá se, že do roku 2025 bude na celém světě existovat přibližně 100 miliard internetových připojení. A pro internet věcí, VR/AR a další budoucí technologie pásma 2,4 a 5 GHz jednoduše nestačí. Proto dochází k dalšímu vylepšení WiFi sítí, kdy se standard WiFi 6 rozšiřuje na WiFi 6E, čímž se ke slovu dostává 6GHz přenosové pásmo. Co to bude znamenat pro uživatele v praxi a jaké to přinese výhody?

WiFi 6E; konektivita; rychlá síť; WiFi;

Všechno, co potřebujete vědět o WiFi 6E – OBSAH

 1. Co je WiFi 6E?
 2. Proč potřebujeme WiFi 6E v pásmu 6 GHz?
 3. WiFi 6E a 5G
 4. Poslední trendy v oblasti WiFi připojení v domácnosti
 5. Naše tipy na kvalitní WiFi 6E routery

Co je WiFi 6E?

WiFi 6E rozšiřuje oblíbený standard WiFi 6 o frekvenční pásmo 6 GHz. Standard WiFi 6E je proto v zásadě stejný jako u WiFi 6, ale nabízí nové frekvenční pásmo v rozsahu od 5,925 GHz do 6,425 GHz, které rozšiřuje dostupné spektrum o celých 500 MHz. Na rozdíl od stávajících pásem, na kterých jsou kanály vměstnány do omezeného spektra, pásmo na frekvenci 6 GHz netrpí překrýváním ani vzájemným rušením kanálů. Frekvence 6 GHz proto nabízí větší šířku pásma, vyšší rychlost při nižší latenci. To znamená, že nabízí přenosové zdroje pro budoucí inovace. Mezi ty řadíme například rozšířenou/virtuální realitu (AR/VR), streamování v rozlišení 8K a mnohé další. Díky bezlicenčnímu využívání pásma 6 GHz mohou zařízení podporující standard WiFi 6E dosahovat multigigabitových rychlostí v širších kanálech při relativně nízké ceně za nasazení.

WiFi 6E; konektivita; rychlá síť; WiFi;
Než byl představen standard WiFi 6E, dřívější generace WiFi používaly pouze pásma 2,4 a 5 GHz. Oproti nim WiFi 6E rozšiřuje domácí sítě do spektra 6 GHz.

Asi nejzajímavější na WiFi 6E je fakt, že je vyhrazena pouze zařízením podporujícím dané frekvenční pásmo. Starší zařízení postavená na některém ze standardů předcházejících WiFi 6E jsou z tohoto nového pásma vyloučena. Když vaše zařízení bude pracovat v pásmu 6 GHz, nemusíte se vůbec obávat soupeření o přenosovou šířku s žádným jiným starším zařízením. Nově představené funkce jako OFDMA budou fungovat mnohem efektivněji bez starších zařízení, čímž se naplno využije potenciál WiFi 6E. Celkové zvýšení výkonu tak bude naprosto revoluční.

Na druhou stranu WiFi v pásmu 6 GHz může mít kratší dosah. Fyzika totiž jasně říká, že vysílání bezdrátových signálů na vyšších frekvencích se rychleji zeslabuje v jejich dráze šíření, zejména když narazí na překážky. V důsledku toho standard WiFi 6E vyhovuje aplikacím vysílajícím v krátkém dosahu a vyžadujícím vysokou propustnost a nízkou latenci.

Proč potřebujeme WiFi 6E v pásmu 6 GHz?

Na rozdíl od přeplněných pásem na frekvenci 2,4 GHz a 5 GHz se na plně otevřeném spektru frekvence 6 GHz nachází pouze úsporná připojení WiFi 6E, čímž se eliminují problémy spojené se zahlcením sítě, které je typické pro mnoho současných WiFi sítí. Kanály se také v novém pásmu nijak nepřekrývají, a tudíž se značně snižuje zahlcení sítě.

WiFi 6E nabízí hned 7 dodatečných kanálů o šířce 160 MHz, které zdvojnásobují šířku pásma a jeho propustnost, a umožňují tak více souběžných přenosů dat nejvyšší možnou rychlostí. Uživatelé si tak mohou vychutnat filmy v rozlišení 8K, hry s technologií AR/VR a rychlé stahování souborů, aniž by docházelo k prodlevám kvůli ukládání dat do vyrovnávací paměti.

WiFi 6E; konektivita; rychlá síť; WiFi;
WiFi 6E nabízí 7 dodatečných kanálů o šířce 160 MHz.

Jak však z popisu vyplývá, tak pro podporu WiFi 6E bude potřeba zařízení s tímto označením. A to samozřejmě nejen na straně routeru, ale také u koncových zařízení – telefonů, notebooků, tabletů nebo třeba chytrých televizorů s typicky vysokým datovým tokem (dnes ve 4K, časem v 8K rozlišení). Mnozí výrobci však mají již dnes nachystané první routery, k jejichž představení často došlo v rámci veletrhu CES 2022. Na tato zařízení se podrobněji podíváme v druhé půlce našeho článku.

 • Ještě vyšší přenosové rychlosti
 • Široká přenosová pásma
 • Podpora 8K videa nebo AR/VR
 • Ve většině případů nutná výměna WiFi routeru
 • Kratší dosah uvnitř budov
 • Zatím slabší rozšíření v rámci koncových zařízení
 • Vyšší cenová náročnost

WiFi v pásmu 2,4 GHz pro starší zařízení

Za poslední roky se WiFi standard poměrně rychle rozvíjel. Přesně tak, jak stoupaly požadavky na více připojených zařízení současně s vysokou přenosovou rychlostí. I z toho důvodu se staršími standardy, jako jsou 802.11a, 802.11b a 802.11g, už nemá smysl vůbec zabývat. Jsou zastaralé a z dnešního pohledu zcela nevyhovující.

Na druhou stranu je však jasné, že obratem nevyměníte všechna domácí zařízení využívající starší typ WiFi. Právě proto jsou všechny moderní WiFi routery vybavené nejen 5GHz pásmem, ale zároveň podporují i 2,4GHz frekvence. Nicméně při nákupu nového zařízení již zahrňte rychlou WiFi do funkcí, bez kterých se v žádném případě neobejdete. Získáte mnohem rychlejší WiFi připojení se značně efektivnějším využitím bezdrátového pásma, a hlavně s podporou bezpečného šifrování WPA2 nebo WPA3.

Výhody domácí WiFi v 5GHz pásmu

5GHz WiFi pásmo má v Evropě k dispozici celkem 19 vzájemně se nepřekrývajících kanálů (oproti jen 3 v pásmu 2,4 GHz). To je celkem dostatečný prostor pro spolehlivé nasazení klidně i v typickém bytovém domě, kde se mezi sebou WiFi sítě výrazně překrývají.

i Že nevíte, jaký doma používáte přenosový kanál? Stáhněte si například aplikaci WiFiman, která vám v přehledném rozhraní ukáže současný stav. V ideálním případě se jednotlivé WiFi sítě nepřekrývají a vše funguje, jak má. Pokud tomu tak není, bude nutné se přihlásit do rozhraní WiFi routeru a změnit kanál na některý z nejméně používaných nebo na úplně volný.

Tipy pro okamžité zvýšení rychlosti a stability WiFi sítě

Nabízíme vám první pomoc s pomalou WiFi sítí ještě před tím, než si pořídíte úplně nový router.

 • Umístěte router nejlépe doprostřed bytu.
 • Zároveň nesmí být WiFi router ukrytý někde za ledničkou nebo mikrovlnnou troubou.
 • Zkontrolujte, jaký používáte přenosový kanál, a případně v nastavení routeru vyberte jiný (co nejméně obsazený).
 • Zkuste od WiFi odpojit méně důležitá zařízení.
 • Aktualizujte WiFi router na nejnovější firmware – postup najdete na webu výrobce.
 • Pokud je k dispozici funkce QoS (Quality of Service), nastavte si vyšší prioritu pro nejčastěji používané zařízení.

Přehled starších WiFi standardů

Na sklonku roku 2018 došlo k přepracování názvosloví WiFi standardů. Pro běžné uživatele jsou tak kódy jako 802.11a/b/g/n/ac docela nesrozumitelné, byť se dá logicky předpokládat, že písmenka dále v abecedě znamenají lepší standard. WiFi Alliance tomu učinila přítrž a přichází s novým pojmenováním WiFi sítí. Ty tak budou mít jednoduše jen jednu číslovku vyjadřující jejich generaci.

Aktuálně nejrozšířenějším je standard 802.11n – WiFi 4. Může komunikovat v obou pásmech (2,4 i 5 GHz) a díky technologii MU-MIMO (vícecestné šíření signálu) přináší solidní reálné rychlosti do každé domácnosti. Zde je důležitá právě technologie MU-MIMO, díky které dokáže WiFi router komunikovat vysokou rychlostí s více zařízeními současně.

Pro náročnější domácnosti je však vhodnější standard 802.11ac – WiFi 5. Toto pásmo má k dispozici hned devatenáct kanálů s šířkou 20 MHz, které se navzájem nepřekrývají, což je důležitý fakt. Díky tomu se navzájem neruší s ostatními zařízeními a může tak nabídnout vysokorychlostní přenosy dat. Pokud si u operátora platíte rychlý internet, ale v domácí WiFi se seká každé video, přechod na WiFi 5 je naprostá nutnost.

Pokud však doma máte hráče on-line her, budete donuceni pořídit si router s podporou WiFi 6 (802.11ax). Takový router současně využívá i 2,4GHz pásmo, přičemž si samozřejmě zachovává zpětnou kompatibilitu s 802.11n a 802.11ac. Bonusem nejnovějšího standardu WiFi 6 jsou pochopitelně ohromné přenosové rychlosti i stabilita signálu. Výrobci se také chlubí dokonce až čtyřnásobným zlepšením průměrné propustnosti na každého připojeného uživatele.

Standard Označení Pásmo GHz Max. rychlost Mbit/s
IEEE 802.11a WiFi 1 5 54
IEEE 802.11b WiFi 2 2,4 11
IEEE 802.11g WiFi 3 2,4 54
IEEE 802.11n WiFi 4 2,4 nebo 5 600
IEEE 802.11ac WiFi 5 2,4 nebo 5 1 800
IEEE 802.11ax WiFi 6 2,4 nebo 5 10 500
IEEE 802.11ax WiFi 6E 2,4 nebo 5 nebo 6 21 000

Bezpečnost WiFi sítí

Špatně zabezpečená bezdrátová síť může pro potenciálního útočníka znamenat snadný přístup k vašim osobním datům, přístupovým heslům apod. Proto je přístup do bezdrátové sítě dobré zabezpečit zašifrováním (AES) a autentifikací pomocí hesla. Hlavní roli dnes hraje zabezpečení pomocí WPA2, u nejnovějších routerů pak WPA3 ve spojení s dostatečně dlouhým heslem. Tato technologie je odolná vůči offline slovníkovým útokům, hojně využívaným ke krádežím hesel. WPA3 navíc poskytuje ochranu toku dat i v případě, kdy došlo ke zneužití hesla.

Právě nejnovější bezpečnostní protokol WPA3 využívá celou škálu vylepšení, díky kterým je citelně těžší se prolomit do sítě pouhým hádáním hesel. Zároveň neumožňuje používání zastaralých protokolů. Ke svému fungování naopak protokol WPA3 vyžaduje používání chráněných rámců správy (Protected Management Frames). WPA3 bez problémů spolupracuje se zařízeními kompatibilními s protokolem WPA2. U domácích WiFi routerů je standardem WPA3-Personal, který nabízí ochranu proti snahám o uhádnutí hesel, pro podniková zařízení je k dispozici WPA3-Enterprise využívající ještě vyšší stupeň zabezpečení.

Jak ochránit WiFi?

Ani kvalitní síťové prvky vás ovšem nemusí ochránit, pokud nedbáte na jejich správné nastavení. Co můžete ihned udělat pro to, aby byla vaše WiFi síť bezpečnější?

Síťová bezpečnost
Základní router není nejlepší volba ani pro malé sítě, přesto lze určitým způsobem zvýšit jeho zabezpečení.
 • Silné heslo k WiFi – silné heslo k bezdrátové síti je naprostý základ. Mělo by být dostatečně dlouhé a složené z písmen, číslic a speciálních znaků. Hlavně nesmí být snadno uhodnutelné. Použít jako heslo například vaše příjmení je určitě špatný nápad.
 • Změna hesla do administrace WiFi routeru – nové WiFi routery mají obvykle nějaké výchozí přihlašovací údaje, kterými se dostanete do jejich administrace. Může jít např. o kombinaci jména „admin“ a hesla „admin“ nebo „1234“. Takové heslo prolomí škodlivý program za milisekundy. Heslo proto hned po prvním spuštění změňte a udělejte ho mnohem silnější.
 • Pravidelně aktualizujte WiFi router – kdyby se ve vašem WiFi routeru objevila bezpečnostní skulina, útočníci by se mohli do vaší sítě dostat dokonce i zvenku. Proto je nutné software routeru pravidelně aktualizovat, protože pokud se nějaká bezpečnostní skulina objeví, zodpovědný výrobce ji v nejbližší aktualizaci opraví.
 • Nepracujte s admin právy – úplně každý uživatel v domácí, ale i firemní síti musí pracovat pod účtem, který nemá administrátorská práva. Jde o zcela základní a nezbytnou podmínku pro fungování principů IT bezpečnosti. Standardní uživatel (například děti) ani nesmí administrátorské heslo znát, protože by to vedlo k prolomení ochrany.
 • Používejte aktualizovaný software – z pohledu bezpečnosti je důležité zajistit používání aktuálních verzí jednotlivých aplikací. Operační systém Windows 10/11 se již pravidelně aktualizuje zcela sám a bez zásahu uživatele. Stejně tak je nutné přistoupit i k dalším aplikacím. Pověstnou černou díru představuje aplikace Adobe Acrobat Reader pro prohlížení PDF souborů. Ta má různé bezpečnostní aktualizace každý týden a z pohledu IT správce jde o vyloženě problémovou aplikaci. Naštěstí moderní webové prohlížeče umí PDF soubory zobrazit v interním prohlížeči, proto Adobe Acrobat Reader jednoduše okamžitě odinstalujte.

WiFi 6E a 5G

Standardy WiFi 6E a 5G dnes představují technologickou špičku tam, kde potřebujeme vysokorychlostní a spolehlivé připojení s nízkou latencí a bez nutnosti zapojovat kabely. Zatímco WiFi 6E vychází z WiFi 6 a v podstatě „jen“ přidává nové přenosové pásmo, 5G je 5. generací technologických standardů v oblasti mobilních sítí, která byla uvedena v roce 2019.

Mobilní a WiFi technologie vedle sebe existují již poměrně dlouhou dobu. A i v nadcházejících letech se budou vhodně doplňovat tak, aby uživatelé měli vždy na výběr přesně podle svých požadavků. Například moderní 5G síť, i přes vyšší počáteční náklady, již nyní nachází své uplatnění v průmyslových parcích. Je tak nutné si uvědomit, že tyto dva druhy bezdrátové technologie se vzájemně nepřímo podporují ve vývoji. Jakmile si totiž uživatelé zvyknou na vysokorychlostní mobilní sítě ve svém mobilu v centru města, budou očekávat stejný výkon i od své domácí nebo firemní WiFi.

Poslední trendy v oblasti WiFi připojení v domácnosti

Protože v běžných domácnostech probíhá drtivá většina síťového provozu bezdrátově, tak nejpozději v době covidových home office a školní výuky se rychle a někdy i unáhleně přecházelo na levné 5GHz routery. O čemž svědčí i raketový růst jejich prodejů během roku 2020 i 2021.

S markantním nárůstem požadavků na provoz notebooků, tabletů, ale i herních konzolí nebo chytrých TV se však levný 5GHz router neumí vypořádat. Část domácností možná přejde na kabelové připojení pomocí powerline adaptérů nebo vybuduje za pomoci vrtaček standardní LAN síť, ale lepší řešení vidíme v nákupu moderního WiFi routeru, který zvládne aktuální bezdrátový provoz a současně bude disponovat i rezervou do budoucna.

i

Powerline adaptéry jsou zajímavou alternativou pro domácí připojení k internetu. A to nejen v případech, kdy běžné WiFi síti dojde dech. V posledních letech došlo k zásadnímu zdokonalení technologie, takže po elektrických kabelech se dá teoreticky dosáhnout až na gigabitový Ethernet. Jaké jsou klíčové výhody powerline adaptérů a je nutné na jejich zapojení volat elektrikáře?

WiFi, extender

Do velkého domu přidejte k WiFi routeru například další jednotku v podobě extenderu. Počítejte však s poklesem rychlosti a stability sítě v koncovém bodě.

Naše tipy na kvalitní WiFi 6E routery

Již jsme zmínili, že CES 2022 se stal dějištěm představení první generace WiFi 6E routerů. V naší nabídce je aktuálně více než 300 WiFi routerů a přístupových bodů, ale nástup těch nejlepších s podporou WiFi 6E bude přece jen pozvolnější. Nicméně i přesto pro vás máme několik tipů na žhavé kandidáty do těch nejnáročnějších domácností nebo firem.

i

Netroufnete si nový WiFi router sami doma nastavit? Při jeho nákupu zvolte službu Nastavení routeru a máte po problémech. Naši specialisté stáhnou nejnovější firmware, nastaví firewall, zavedou doporučená bezpečnostní opatření a nastaví přístupová hesla. Doma jen WiFi router připojíte kabelem k internetu a můžete začít surfovat na internetu ze svého PC, tabletu či smartphonu.

Třípásmový WiFi router Archer AXE75

Moderní WiFi router nové generace Archer AXE75 patří mezi jedno z prvních zařízení od společnosti TP-Link, které plně podporuje nové 6GHz pásmo. Díky tomu významným způsobem mění pravidla hry na poli rychlosti a propustnosti. Využitím zcela nezarušeného 6GHz pásma podporuje přenosové rychlosti až na úrovni 5 400 Mbit/s. To v praxi znamená, že obslouží klidně až 200 zařízení.

Archer AXE300

Třípásmový WiFi 6E router TP-Link Archer AXE75.

TP-Link Archer AXE75 je vybaven hned šesti výkonnými anténami pro co nejširší pokrytí stabilním signálem. I díky tomu lze jednoduše připravit vyhrazené pásmo například pro streamované 8K video, AR/VR, videohry a současně maximální rychlostí po kabelu přenášet ohromné množství dat do NAS.

MESH systém Deco XE75

Pro pokrytí větších bytů nebo domů je vhodné využít tzv. MESH systém, který se skládá z více jednotek, jež dohromady tvoří WiFi síť s nadstandardním dosahem. V tomto případě sází společnost TP-LINK na routery série Deco XE75, které poskytují ultrarychlé třípásmové WiFi o rychlosti až 5 400 Mbit/s.

Deco XE200

Dvě jednotky systému MESH Deco XE75 s podporou WiFi 6E.

Deco XE75 (dvojbalení) pokrývá až několik stovek metrů čtverečních s kapacitou pro více než 200 zařízení. Propracovaný systém TP-Link AI Mesh pak zajišťuje, že všechna zařízení si při pohybu vždy zvolí to nejlepší možné připojení. Dvojbalení nebo trojbalení společně poskytují nejlepší možný zážitek z WiFi v celém vašem domě.

MESH WiFi: co to je?

WiFi Mesh je způsob zapojení místní sítě, při němž využíváme několik bezdrátově propojených síťových prvků, které se dohromady tváří jako jediný WiFi router. Tyto síťové prvky – uzly, body či někdy též satelity – tedy dohromady tvoří jednu síť s jedním názvem a jedním heslem. Když se k ní připojíte, už se o nic nemusíte starat. Při pohybu po domě či bytě se bude váš telefon automaticky přepojovat mezi satelity podle toho, který mu v danou chvíli nabídne nejkvalitnější signál.

Mesh WiFi
Způsob, jakým jsou satelity Mesh WiFi propojeny, zajišťuje stabilní připojení a široké pokrytí.

Pokud to zjednodušíme, má WiFi Mesh systém větší dosah než WiFi router díky tomu, že takovýchto „routerů“ obsahuje několik. Jsou umístěny dostatečně blízko u sebe, aby mezi sebou mohly udržovat silné bezdrátové spojení, a zároveň dostatečně daleko na to, aby signálem pokryly co největší prostor. Díky tomu lze jedinou Mesh sítí pokrýt stovky metrů čtverečních podlahové plochy, což je daleko více, než na co stačí běžný WiFi router. Toto řešení zároveň nevyžaduje znalosti síťového specialisty jako komplikované firemní sítě s podobným pokrytím.

i

Mesh síť můžete kdykoliv snadno rozšířit, a to prostým dokoupením dalšího „satelitu“. Nemusíte ho umístit jen do interiéru, ale také ven, takže bezdrátovým připojením můžete snadno vybavit okolí bazénu, zahradní altán nebo třeba rovnou celou zahradu.

WiFi router Archer AXE200 Omni s automatickými anténami

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel spotřebitelských i podnikových síťových produktů, představila svoje nejnovější síťové produkty v čele s vítězem ocenění CES 2022 Innovation Award, třípásmovým WiFi 6E routerem Archer AXE200 Omni s mechanicky otočnými anténami. Vedle běžných technologií, jako je například beamforming (tvarování vln signálu pro silnější konektivitu), umí přímo naklopit čtveřici antén pomocí motorků. Každá se potom může dále otočit kolem své osy.

Archer AXE200 Omni

Třípásmový WiFi 6E router s mechanicky otočnými anténami – Archer AX200 Omni.

Čtveřice antén je schopná „sledovat“ pozici chytrého telefonu nebo notebooku, případně přijímat instrukce k natočení od mobilní aplikace a zcela autonomně pohybovat anténami tak, aby byl zajištěn vždy co nejsilnější signál. Díky standardu WiFi 6E router Archer AXE200 Omni dále nabídne rychlosti přesahující 10 Gb/s v kombinaci s výkonným 2,0GHz čtyřjádrovým CPU a extra 2,5G portem.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

WiFi sítě se neustále zrychlují identicky s tím, jak roste počet připojovaných zařízení. WiFi 6E s 6GHz přenosovým pásmem se stane jasným trendem následujících měsíců a let.

4,8 281×
TP-Link Archer AX23 WiFi6 router
WiFi router s WiFi 6, 802.11s, až 1775 Mb/s, dual-band (2.4 GHz 574 Mb/s ), 1× GWAN, 4× GLAN, 4× externí anténa, WPA-PSK, WPA2-PSK a WPA3, Dual-Band (2,4 + 5 GHz), gigabit LAN, guest Zone, MU-MIMO, VPN, rodičovská kontrola a Wi-Fi Mesh
1 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TpLNk22a1
4,5 35×
TP-LINK Deco X20 (2-pack)
WiFi systém , 802.11-, až 1775 Mb/s, Dual-band (2.4 GHz 574 Mb/s + 5 GHz 1201 Mb/s ), 1 × GWAN, 2 × GLAN, WPA-PSK, WPA2-PSK a WPA3, Dual-Band (2,4 + 5 GHz), gigabit LAN, QoS (Quality of Service), IPv6 Ready, guest Zone, MU-MIMO, rodičovská kontrola, Wi-Fi Mesh a hlasové ovládání Amazon Alexa/Google Assistant
3 629,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TP633m68
3,9
TP-Link Archer AX6000
WiFi router , 802.11s/b/g/n/ac/ax až 5952 Mb/s, dual-band (2.4 GHz 1148 Mb/s + 5 GHz 4804 Mb/s ), 1 × WAN až 2,5 Gbit, 8× GLAN, 8× externí anténa, WPA, WPA2, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise a WPA3, gigabit LAN, firewall, IPv6 Ready, MU-MIMO, VPN a rodičovská kontrola
8 149,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TP647a
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací