Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Vánoční trháky Galaxy Watch4

Trenér radí: Zábavný trénink s Wilson X Connected (RECENZE)

Zobrazit katalog
Trenér radí: Zábavný trénink s Wilson X Connected (RECENZE)
Aktualizováno

Nadrilovat určitou dovednost byla ve sportu rutina minulých dekád. Však zavzpomínejte na tzv. sovětskou hokejovou školu. Moderním trendem posledních let je učit novým dovednostem zábavnou, herní formou. Jak se dá tímto způsobem vytříbit například střelbu v basketbale? Jednou z možností může být trénink s Wilson X Connected.

Wilson X Connected

Wilson X Connected: zdánlivě klasický míč s výjimečnou technologií uvnitř

Na první pohled je Wilson X Connected klasický basketbalový míč se standardními herními vlastnostmi. Rozdíl nalezneme v útrobách míče, kde se nacházejí senzory snímající pohyb. Tady oceňuji, že se i přes to nezměnili vlastnosti míče, hlavně co do velikosti a hmotnosti. Líbí se mi, že je chytrý míč dostupný jak v klasické velikosti 7, tak i pro velikost 6. Ta je vhodná pro dívky a obecně juniorské basketbalisty, taktéž pro výuku tělesné výchovy.

Wilson X Connected

Mobilní aplikace Wilson X Basketball odstartuje zábavu

Jednoduše dostupná mobilní aplikace Wilson X Basketball nás prostřednictvím Bluetooth spáruje s míčem a ocitáme se na rozhraní čtyř herních módů. Aplikace si všechny naše výkony pamatuje a líbí se mi možnost využít jí buď jako tréninkový deník, nebo jako nástroj pro zápolení s kamarády.

 • Free Range – s tímto režimem absolvujeme kvalitní tréninkovou jednotku s perfektní zpětnou vazbou. Chytrý míč nám nabídne kompletní statistiky procentuální úspěšnosti střelby až po úhel odhodu míče. Trenérům tak odpadá statistická starost s čárkovací metodou a mohou se plně soustředit na kvalitu pohybu a případnou detailní zpětnou vazbu pro hráče.
 • Free Throws – přestupek protihráče při basketbale většinou znamená tzv. volný hod. V tomto režimu simulujeme situaci střelby na koš z čáry trestného hodu. Za 120 sekund zakončování dostaneme opět statistický feedback, jak moc jsme byli úspěšní, respektive zaznamenáváme progres v této disciplíně. Opět mohu doporučit pro zpestření tréninkové jednotky.
 • Buzzer Beater – kvalitní hráči dokážou rozhodovat utkání pod tlakem. Do podobné situace nás zavede tento režim. Za 20 vteřin je našim úkolem dosáhnout potřebného počtu bodů, abychom překlopili stav utkání v náš prospěch. Zábavná a napínavá forma jak vypilovat střelbu ve stižených podmínkách, zároveň tak reálných pro průběh basketbalového klání.
 • Game Time – režim, který nám simuluje reálnou hru, včetně aktivity soupeře. Jeho skóre totiž pružně reaguje na naší úspěšnost střelby a to nás žene neustále za výhrou proti virtuálnímu protivníkovi. Ideální režim v situacích, pokud se s kamarády výjimečně nesejdete na plácku za barákem.
 • Prožitek ze hry ještě umocní zvukové efekty nahrané v angličtině pro mobilní aplikaci. Během hry tak vnímáme štěky rozhodčích, burácení tribun či hlášky komentátora.

Wilson X Connected App

Wilson X Connected

Trenérova bilance

Chytrý míč Wilson X Connected

Chytrý míč Wilson X Connected mohu vřele doporučit všem nadšencům míčových her, speciálně basketbalistům všem výkonnostním úrovním.

Hráči a trenéři basketbalových týmů naleznou v technologii uvnitř míče zpestření pro tréninkový proces s možností progresu v samotné střelbě na koš. Stejně tak si dokážu představit využití chytrého míče při samotném nácviku zakončování do koše pro juniory či žáky.

Konstruktivní zpětná vazba prostřednictvím aplikace Wilson X Basketball dává prostor pro zlepšení všem hráčům. Škoda jen, že se program zaměřuje pouze na jedinou herní činnost jednotlivce a nepočítá i se stejně důležitou přihrávkou či driblinkem. Stejně tak pozor, abyste měli basketbalový koš oficiálních rozměrů.

 • Standardní herní vlastnosti míče
 • Mobilní aplikace intuitivní a zdarma
 • Čtyři nabité herní režimy
 • Bez potřeby nabíjení
 • Statistické údaje o průběhu střelby
 • Autentické a motivační zvukové efekty
 • Vhodný tréninkový doplněk
 • Funkční pouze na koše standardních rozměrů
 • Snímání pouze střelby
Patrik Mažári

Patrik Mažári

Patrik Mažári je absolvent UK FTVS, juniorský reprezentant ČR ve futsale, bronzový medailista z akademického MS v Brazílii 2016, fotbalový trenér mládeže FK Dukla Praha a držitel UEFA B licence.

Wilson X Connected, chytrý basketbalový míč (PREVIEW)

Sportovní značka Wilson vyvinula basketbalový míč pro 21. století! Wilson X Connected Basketball se umí bezdrátově propojit s chytrými telefony na platformě Android nebo iOS. Vaše herní výkony se tak průběžně ukládají do mobilní aplikace, kde se zároveň vyhodnocují. Jak takový míč vypadá, kolik vydrží a co všechno software měří?

Wilson X Connected má standardní herní vlastnosti

Wilson X Connected vypadá jako úplně obyčejný basketbalový míč. Poznáte jej pouze podle odlišného designu loga společnosti a symbolu pro Bluetooth technologii. Uvnitř se nachází senzory, které snímají pohyb. Na hmotnosti produktu, materiálu ani na dalších vlastnostech se ale nic nemění. Americká společnost mu ponechala standardy, jakými se pyšní všechny ostatní míče značky Wilson. Vybrat si můžete ze dvou velikostí – oficiální (29,5 palce), srovnatelný s velikostí 7 a menší (28,5 palce), který lze přirovnat k juniorskému provedení, velikosti 6.

Wilson X Connected; chytrý basketbalový míč

Stejně jako u ostatních basketbalových míčů je nutné o Wilson X Connected správně pečovat. Nevystavujte jej vysokým teplotám a neskladujte jej ve vlhké místnosti. S míčem můžete hrát uvnitř i venku, za sucha i v dešti. Nicméně po skončení tréninku jej omyjte vodou od nečistot a důkladně vysušte. Nepoužívejte čisticí prostředky ani fén, mohli byste výrazně urychlit poškození povrchu míče, případně jeho natlakování.

Wilson X Connected má extrémní životnost a nemusí se nabíjet

Pro hru s chytrým basketbalovým míčem Wilson X Connected potřebujete pouze samotný míč, mobilní telefon se staženou aplikací a basketbalový koš se stojanem. Horní okraj obroučky se musí nacházet ve výšce 3,05 m nad povrchem hřiště, což je rozměr dodržovaný u všech košů při turnajích na venkovních hřištích i v basketbalových halách. Takto vysoký stojan si lze zakoupit také u nás. K dostání je basketbalový koš DUNLOP nebo pro náročnější hráče Spalding NBA Highlight Acrylic Portable. Samotné hřiště s vyznačenými čárami prakticky nepotřebujete, protože senzory snímají pouze pohyb míče vůči zemi a obruči se sítí. S tímto chytrým míčem si tedy můžete kdykoliv zaházet i na volně stojící basketbalový koš.

Spalding NBA Gameball; basketbalový koš

Wilson X Connected má uvnitř zabudovanou baterii, kterou nelze vyměnit ani nabít. Kupodivu to není až tak velká nevýhoda, neboť výdrž baterie je koncipovaná až na 100 000 střel. To je zhruba 300 střel za den, 6 dní v týdnu po celý rok. Při tak častém tréninku se povrch klasického basketbalového míče opotřebovává natolik, že je třeba jej vyměnit za nový. Můžeme tedy říct, že baterie má přibližně stejnou životnost jako samotný míč. Oproti dobíjecím bateriím u jiných chytrých míčů (např. fotbalový Adidas Smart Ball) se vám navíc nestane, že s radostí vyrazíte na trénink s vybitou baterií.

Wilson X Basketball, krabiceWilson X Basketball, obsah krabice

Aplikace Wilson X Basketball je k dispozici zdarma

Aplikace je zdarma ke stažení na App Store pro iOS nebo na Google Play pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Naleznete ji pod názvem Wilson X Basketball. Po instalaci vás software vyzve k založení vlastního profilu, kde se vám budou zaznamenávat veškeré herní výkony. Poté bude aplikace připravena k propojení s míčem Wilson X Connected.

Jak spárovat chytrý míč Wilson X Connected s telefonem

Na svém telefonu zapněte technologii Bluetooth. V menu aplikace Wilson X Basketball vyberte možnost My Ball. Aplikace vám následně zobrazí, jak míč připojit – vyhozením do výšky s rotací a odrazem od země. Váš chytrý míč si uložíte pod libovolným názvem a pak můžete sledovat celkový počet střel, a tím i zbývající životnost baterie.

Po rychlém úvodním nastavení již můžete začít hrát. Aplikace je provázena větami rozhodčího, aplausem fanoušků nebo hláškami komentátora. Tyto nahrávky simulují skutečný zápas i hru „pod tlakem“, čímž pomáhají čelit nervozitě na opravdovém turnaji. Pokud nechcete rušit ostatní sportovce hrající na vedlejším hřišti, připojte k telefonu svá sportovní sluchátka. Pokud ale toužíte aplikaci využívat pouze pro analýzu své techniky a úspěšnosti, lze zvuky aplikace jednoduše vypnout. Herní výsledky můžete díky propojení se smartphonem ihned sdílet skrze sociální sítě s přáteli anebo je odesílat svému osobnímu trenérovi ke kontrole.

4 herní módy v aplikaci Wilson X Basketball

Vybrat si lze až ze čtyř režimů – Free Range, Free Throws, Buzzer Beater a Game Time.

 • Free Range – měří dobu tréninku, počet celkových střel a z toho vhozených míčů, přepočítává úspěšnost v procentech, vaše tempo hry a také zaznamenává rozmezí, z jaké vzdálenosti a z jakého úhlu nejčastěji střílíte na koš, což je následně graficky znázorněno.
 • Free Throws – vytvořený pro trénink střel z čáry trestného hodu. K dispozici jsou 2 minuty času a úkolem je vhodit do koše co nejvíce míčů. Režim měří čas, vaše tempo, počet střel, počet úspěšných střel a vypočítává úspěšnost v procentech.
 • Buzzer Beater – simuluje závěr zápasu, zbývá vám posledních 20 vteřin na získání rozhodujících bodů. Při vhozeném míči se přičítá několik vteřin, jejich počet závisí na celkovém množství úspěšných střel. Čím více střel, tím více času navíc.
 • Game Time – simuluje hru včetně střílení z čáry trestného hodu, přičítá virtuálnímu soupeři počet bodů na základě vaší úspěšnosti tak, aby vás to nutilo hrát stále naplno.

Wilson X BasketballWilson X Basketball, aplikace

Za každý dosažený milník (například 100 míčů vhozených trojkovým obloukem) obdržíte v aplikaci Wilson X Basketball ocenění, což vás správně namotivuje k dalším tréninkům.

Lze chytrý basketbalový míč kalibrovat?

Bohužel míč nelze nastavit na snímání střel na nižší basketbalové koše. Senzory jsou továrně nastavené na standardní výšku obroučky 3,05 m od povrchu herní plochy. Nelze ani vyměnit nedobíjecí zabudovanou baterii. Jak je ale zmíněno výše, baterie by dle výrobce měla mít životnost samotného míče.

Je Wilson X Connected spíše pro zábavu, nebo na opravdový trénink?

Aplikace a samotný míč Wilson X Connected nabízí mnoho zajímavých možností. Nic však není dokonalé, i proto musíme zmínit jedno drobné negativum – míč nepodporuje rozpoznávání přihrávek. Pokud však preferujete sólo trénink s dostatkem střelby na koš, tak je pro vás Wilson X Connected jako stvořený. Kromě zlepšování techniky a úspěšnosti střel lze sledovat i intenzitu hry, vaše tempo a celkový čas. Díky snadnému propojení můžete přes sociální sítě poslat kamarádovi výzvu, aby překonal váš rekord. S chytrým basketbalovým míčem Wilson X Connected je zkrátka ohromná zábava.

Wilson X Connected je dostupný za akční cenu 4 999 Kč.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi