Reklamace či vrácení? Alza dny - Logitech

Apple představil žhavé novinky na konferenci WWDC 2017

Zobrazit katalog

Vývojářská konference WWDC 2017 společnosti Apple má za sebou úvodní prezentaci v kalifornském San Jose. Sledovali jsme ji pro vás živě a nyní máme pro vás přehled softwarových novinek, které zde byly představeny. Naše předpoklady se částečně vyplnily, Apple se nebál přijít s řadou vylepšení, ale překvapil i několika revolučními vychytávkami. Představil novou verzi tvOS, iOS, watchOS a macOS. Pojďme se tedy na ně podívat blíže.

Obsah

Jak probíhala konference WWDC 2017?

Apple WWDC

Koukejte s námi živě na prezentaci Applu na WWDC v češtině! Třeba bude i nový iPhone ;-) !

Zveřejnil(a) Alza.cz dne 5. červen 2017

iMac Pro, nejvýkonnější, ale také nejdražší Mac všech dob

iMac Pro, který se do prodeje dostane v prosinci letošního roku, se stal největším překvapením večera. A vypadá na pořádnou bestii. Jedná se dosud o suverénně nejvýkonnější Mac historie, který nepochybně uspokojí i velmi náročné grafiky, editory videa nebo hráče vyžadující nekompromisní výkon. Od běžného iMacu jej rozeznáte podle barvy – iMac je stříbrný, iMac Pro tmavě šedý, a to včetně klávesnice a myši Magic Mouse.

iMac Pro

Zajisté jedno z největších překvapení konference. iMac Pro zaujal dosud nevídaným výkonem a naprosto zaslouženě si ponese označení nejvýkonnější Mac historie. Svou výbavou zvládne uspokojit i náročné grafiky a vývojáře.

Apple iMac Pro dostal 27palcový Retina displej s 5K rozlišením a plným pokrytím gamutu P3. Pro práci v takto vysokém rozlišení je třeba výkonná grafická karta, volba padla na AMD Vega Radeon Pro s kapacitou širokopásmové paměti až 16 GB (HBM2). Je více než 3× třikrát rychlejší oproti jakémukoli předchozímu GPU v iMacu a postará se o maximální výpočetní výkon 22 Teraflops. iMac Pro tak bude jako dělaný nejen pro konzumaci, ale i tvorbu virtuální reality.

iMac Pro

iMac Pro dostane 27palcový displej Retina s extrémně detailním rozlišením 5K a grafickou kartu AMD Vega Radeon Pro. Bohužel si však na něj budeme muset počkat o něco déle, první iMac Pro se na pultech objeví nejdříve v prosinci.

V útrobách iMacu Pro trůní 8, 10 nebo až 18jádrový procesor Xeon generace Skylake s rychlostí Turbo Boost až 4,5 GHz. Zvolit si můžete 32 až 128 GB paměti ECC a 1 až 4TB SSD úložiště pracující rychlostí až 3 GB/s. Mac také poprvé nabízí 10Gb Ethernet, který zajistí desetkrát rychlejší připojení k internetu, než bylo běžné u starších modelů. Díky portům Thunderbolt 3 k novému iMac Pro připojíte současně další dva monitory s rozlišením 5K nebo až čtyři monitory se 4K rozlišením.

iMac Pro bude drahý

Toť tedy budoucnost podle Applu. Budoucnost proto, že iMac Pro ještě není hotový, do prodeje se dostane až v prosinci. A vzhledem ke svým parametrům nebude pro každého. Cena odstartuje na 4 999 dolarech (asi 130 000 Kč) a u nejvyšší konfigurace se téměř jistě přehoupne v přepočtu přes 200 000 Kč. To je nemalá suma. Pokud je ale vaším denním chlebem práce s grafikou nebo videem ve vysokém rozlišení, požadujete jen to nejlepší a zároveň nemáte hluboko do kapsy, stylový iMac Pro je velmi lákavou volbou. 

Apple iMac Pro; HTC Vive iMac Pro, komponenty iMac Pro; konektory

Kosmetickou inovací prošel i standardní iMac

Vedle představení brutální pracovní stanice iMac Pro se mírného vylepšení dočkal i obyčejný iMac, tedy modely iMac 21,5", iMac Retina 4K 21,5" a iMac Retina 5K 27". Apple zdůrazňoval jejich podporu virtuální reality a s tím související nárůst výkonu. Na úvodní přenášce jsme měli možnost vidět hezkou ukázku Star Wars ve virtuální realitě s působivou grafikou. Trojice má nově o 80 % výkonnější grafickou kartu a také procesory Intel Core sedmé generace Kaby Lake s vyšší frekvencí. Dále se mohou noví majitelé těšit na SSD, které jsou oproti starší generaci rychlejší o 50 %.

iMac 2017

Aby i klasický iMac zvládal virtuální realitu, muselo přijít navýšení výkonu. Proto mají modely iMac nově v základní výbavě až o 80 % výkonnější grafickou kartu, která spolu s procesorem Intel Core i7 Kaby Lake dodá počítači iMac velice slušný výkon.

iMac Pro vs iMac – specifikace, parametry a cena

Varianta iMac Pro iMac 21,5" iMac Retina 4K 21,5" iMac Retina 5K 27"
Rozlišení displeje 5K (5120 × 2880) px Full HD (1920 × 1080 px) 4K (4096 × 2304 px) 5K (5120 × 2880 px)
Procesor Intel Xeon (8 / 10 / 18 jader) Intel Core i5 / i7 (2 jádra) Intel Core i5 / i7 (2 jádra) Intel Core i5 / i7 (2 jádra)
Operační paměť 32 / 64 /128 GB 8 / 16 / 32 GB 8 / 16 / 32 GB 8 / 16 / 32 GB
Úložiště 1 / 2 / 4 TB SSD 1 TB HDD / 1 TB Fusion Drive / 256GB, 512GB či 1TB SSD 1 TB HDD / 1 TB Fusion Drive / 256GB, 512GB či 1TB SSD 1 TB HDD / 1 TB Fusion Drive / 256GB, 512GB či 1TB SSD
Grafika Radeon Pro Vega 56 s 8 GB paměti HBM2 / Radeon Pro Vega 64 se 16 GB paměti HBM2 Intel Iris Plus Graphics 640 / Radeon Pro 555 se 2 GB paměti VRAM / Radeon Pro 560 se 4 GB paměti VRAM Intel Iris Plus Graphics 640 / Radeon Pro 555 se 2 GB paměti VRAM / Radeon Pro 560 se 4 GB paměti VRAM Intel Iris Plus Graphics 640 / Radeon Pro 555 se 2 GB paměti VRAM / Radeon Pro 560 se 4 GB paměti VRAM
Kamera  FaceTime HD s rozlišením 1080p FaceTime HD FaceTime HD FaceTime HD
Konektivita     
3,5mm jack, slot pro kartu SDXC, USB 3, Thunderbolt 3
(USB‑C), 10Gb Ethernet
    
3,5mm jack, slot pro kartu SDXC, USB 3, Thunderbolt 3
(USB‑C), 1Gb Ethernet
    
3,5mm jack, slot pro kartu SDXC, USB 3, Thunderbolt 3
(USB‑C), 1Gb Ethernet
    
3,5mm jack, slot pro kartu SDXC, USB 3, Thunderbolt 3
(USB‑C), 1Gb Ethernet
Rozměry (V × Š × H) 516 × 650 × 203 mm 450 × 528 × 175 mm 450 × 528 × 175 mm 516 × 650 × 203 mm
Hmotnost 9,7 kg 5,66 kg 5,66 kg 9,44 kg
Cena 4 999 dolarů 1 099 dolarů 1 499 dolarů 1 799 dolarů

WatchOS 4 se pyšní vylepšenými funkcemi jako Siri-face, Toy Story a Kaleidoskop

Novinky u chytrých hodinek zahrnují v první řadě vylepšení v oblasti grafiky. Jedná se o využití nové sady postav Toy Story, možnost tvorby kaleidoskopu a Siri-face. Kevin Lynch nám sdělil, že největší snahou je, aby se Apple Watch ještě více přiblížily individualitě každého uživatele.

watchOS 4 Apple Watch

Velký důraz byl u nového WatchOS 4 kladen na sportovní aktivitu. Aplikace Workout precizně seřídí a zorganizuje celý váš tréninkový plán. Vylepšení se dočkalo sledování plavání, které nyní zvládne přesně vyhodnotit vaše tempo a uplavanou vzdálenost.  

WatchOS 4 také přináší příjemná vylepšení v aplikaci Workout, ta je skvělá pro záznamy či vyhodnocení sportovních aktivit. Poprvé je zde možná výměna dat mezi dvěma zařízeními. Nabízí i noční vidění, Bluetooth, propojení se sportovním náčiním či měření hladiny glukózy. Dále mají hodinky příznivé zprávy pro milovníky hudby díky aplikaci Music, která nabídne vylepšený software. Sport s Apple Watch bude odedneška jednoznačně více zábava než dřina.

Chytré hodinky Apple Watch vás ale dokáží i upozornit na vaše plánované aktivity, např. vyhledat lístky na film, který by se vám mohl líbit. To vše se naučí vyhodnotit podle toho, na co se díváte nejčastěji. Na trh se WatchOS 4 podívají na podzim.

Nový iPad Pro - větší, ale lehoučký

iPad Pro měl dosud dva modely – 13 a 9,7palcový. Představená novinka iPad Pro 2017 má nyní 10,5palcový displej, ale zmenšené okraje a stále stejnou váhu jako dosavadní menší iPad. Paměť přístroje se zdvojnásobila, začíná na skvostných 64 GB. 

iPad Pro tablet

Nový iPad Pro se s novým čipem posune taktéž výkonnostně kupředu. Bez nadsázky tak poskytuje větší výkon než některé laptopy. Navíc díky úpravám, které přináší iOS 11, se z iPadu Pro stává ještě mocnější společník než kdy dříve.

iPad má vylepšený displej a nabízí možnost přehrávání HDR videa. Navýšení na 120 Hz slibuje rychlý pohyb ProMotion, tedy i lepší práci s tužkou. A10 X fusion čip a 10 jader dodávají o 10 % vyšší výkon, grafika vylepšena o 40 %. Rychlost 120 sn./min. při grafických úpravách slibuje snadnou manipulaci s obrázky a fotografiemi. Využití naklonění tužky je výhodné pro úpravu náhledových úhlů, rychlé výřezy objektů, a to i v případě detailů. Aplikace je již dnes k dostání v App Store.

Příslušenství

  • podpora USB 3
  • USB-C adaptéry pro rychlé nabíjení
  • kryty z kůže i polyuretanu

Jednotlivé složky se snadno ovládají, přepínání mezi aplikacemi zajistíte pouhým kliknutím. Zvládá skvěle funkční multitasking, snadné přetahování na displej. Demo odhalilo označování složek dle jejich významu či využití docku.

Velmi užitečným se jeví i využití tužky v poznámkách (Notes), kde disponuje možností inteligentního rozpoznání vámi psaných textů. Příjemnou funkcí je též personalizace e-mailových zpráv. Třešničkou na dortu už je snad jen sofistikované kreslení na iPadu či využití scanneru s možností následného zásahu tužkou.

Cena menšího iPadu Pro je 649 dolarů, větší přístroj je o 150 dolarů dražší.

Reproduktor HomePod nabídne revoluční možnosti ovládání zvuku

Přelom pro domácí poslech hudby – reproduktor HomePod přichází se skvělou audiotechnologií. Dopřeje vám rozšíření zvuku do 7 směrů, čip Apple A8 (stejný, jako je v iPhonu), akustickou modeláž v reálném čase a vyrušení echa.

HomePod Apple

S výškou okolo 14 cm může být Apple HomePod umístěn téměř kdekoliv v domácnosti. HomePod společně s Apple Music poskytuje snadný přístup k jednomu z největších hudebních katalogů na světě.

HomePod dokáže snadno vyhledat pouze vokály (a to jak hlavní, tak i vedlejší), nasměruje jednotlivé nástroje v prostoru dle vašich preferencí. Pokud si pořídíte dva reproduktory, budou spolu vzájemně spolupracovat. Skvěle funguje i s pokyny pro Siri.

Je to jednoznačně kvalitní interaktivní reproduktor a zároveň hudební asistent pro váš domov. Přehrává Podcasty, sdělí vám data koncertů, zkontroluje počasí či sportovní výsledky, a to vše hlasovým ovládáním. Je velmi skladný až subtilní, při jeho velikosti 7 palců jej lze umístit kamkoli.

Cena HomePodu byla stanovena 349 dolarů, vyrábí se v bílé a šedé variantě a příští rok bude k dostání i u nás. Podrobnější informace naleznete v našem preview Apple HomePod.

i

Víte, že Siri lze ovládat i prostřednictvím bezdrátových sluchátek Apple AirPods?

První pohlédnutí na mobilní operační systém iOS 11

Jak už bývá zvykem, na hlavní obrazovce iPhonů a iPadů ani nový iOS 11 nic nezmění. Změně na vzhledu naopak neuniklo ovládací centrum, to je nyní rozděleno do dlaždic a také o něco mohutnější. Navíc se jeho rozložení dostalo plně pod vaši režii.

Velké pozornosti od iOS 11 se dočkal iPad. Například nová aplikace správce souborů shromažďuje všechny vaše soubory dohromady. Díky tomu tak můžete snadno soubory vyhledat, uspořádat nebo spravovat, a to vše na jednom místě. Další novinkou, která výrazně zjednoduší interakci s iPady je funkce „Drag and Drop“. Ta umožnuje přetahovat text, fotografie a soubory z jedné aplikace do druhé, to vše velice intuitivně. Nový Dock je nyní k dispozici na každé obrazovce. Z toho důvodu se k oblíbeným a otevřeným aplikacím dostanete jediným přetažením prstu.

iOS 11; operační systém

Celý iOS 11 je ve velké míře zaměřen na iPady. Požadavkům uživatelů bylo vyhověno s funkcí "Drag and Drop", která umožní intuitivně přetahovat soubory mezi aplikacemi. Na hlavní obrazovce nový iOS 11 nic měnit nebude. 

Pro iPhone si iOS 11 nachytal také pár novinek. Díky vylepšené aplikaci Apple Pay je nyní posílání peněz přátelům (a přijímání peněz) stejně jednoduché jako poslání zprávy. Do fotoaparátu se dostaly nové filtry na profesionální úrovni a vylepšení se dočkaly i živé fotografie Live Photos. Největší změnou je od základu nový App Store. Ten je nově navržen tak, aby nalezení nových aplikací bylo zcela transparentní a snadné. Všudypřítomná inteligentní asistentka Siri dostala nový, přirozený hlas a zvládá se velice rychle učit z vašich potřeb a dotazů.

i Apple na Apple Keynote 2017 uvedl nový iPhone 8 a iPhone X. Více si o novinkách můžete přečíst v našich článcích.

V souhrnu iOS 11 nepřináší žádné revoluční funkce ani radikální změny v designu. Velkým zklamáním je absence očekávaného Dark mode. Naopak určitě potěší všechny majitele iPadu, zde iOS 11 podstatně urychlil běžnou činnost a interakci s tabletem. Nový mobilní operační systém se tak vydal cestou vylepšování a oprav, které mají vést k perfektnímu chodu už dříve známých funkcí. Trošku škoda, nemyslíte?

Velké změny v App Store

Jak už bylo zmíněno velké přestavby na novém iOS 11 se dočkal App Store. Design je změněn takřka od základu a velký důraz je kladen na vizuální prezentaci. Nyní tak už u každé prohlížené aplikace narazíte na nasnímané obrázky, aktuální pozici v žebříčku popularity a hlavně na video. To vystihuje všechny základní funkce a představuje aplikaci jako takovou.

Nový App Store 2017

Design celého App Store byl od základů změněn, už taky bylo na čase. Hlavním cílem nového App Store je co možná nejjednodušeji provést uživatele celým procesem výběru a hledání té správné aplikace.

Velkou novinkou v novém App Storu jsou takzvané karty. Každá jednotlivá karta poskytuje kompletní přehled o různém tématu. O veškerých novinkách ze světa aplikací informuje Today Tab, o populárních hrách Games Tab a o těch nejlepších aplikacích Apps Tab. Díky tomu je hledání té správné aplikace snažíš a přehlednější než kdy předtím. Držet krok se všemi vychytávkami nových aplikací vám pomůžou články s tipy a triky od profesionálních redaktorů, které budou zakomponovány přímo v App Store.

Apple odhalil novou verzi macOS High Sierra

MacOS High Sierra představuje nové technologie, které si kladou za cíl zlepšit nejdůležitější funkce vašeho Macu. Změnou prošel celý Apple File System, ten organizuje všechny vaše data do přístupných souborů a složek. Nově disponuje pozměněnou 64 bitovou architekturou, díky které se zvýšila rychlost vykonávání běžných úkolů (kopírování složek apod.) a zároveň i úroveň zabezpečení.

MacOS Sierra

Aktualizací prošla i aplikace Photos. Ta přináší pokročilé možnosti úpravy fotografií a o něco blíže se posouvá směrem k populárnímu Adobe Photoshopu. Poprvé také macOS High Sierra spolu s novým iMac umožní vývojářům i nadšencům tvořit nové zážitky ve virtuální realitě.

i

Přecházíte na Mac z Windows a nevíte si rady s ovládáním některých funkcí systému macOS? V našem článku Print screen na Macu vám ukážeme, jak zachytit screenshot obrazovky nebo některého okna.

Na novém macOS poběží vylepšená verze prohlížeče Safari. Apple jej nově uvádí jako nejrychlejší dostupný prohlížeč, například až o 80 % rychlejší než Google Chrome. Safari nyní také blokuje automaticky spouštěná videa a využívá strojové učení k tomu, aby vás reklamy nepronásledovaly celým internetem.

Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací