PET PET

Získejte navíc 3 měsíce předplatného Microsoft 365 při nákupu vybraných zařízení

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Společnost Microsoft nyní nově nabízí uživatelům Microsoft 365 pro rodiny a Microsoft 365 pro jednotlivce hned 3 měsíce licence navíc. Za cenu ročního předplatného tak získáte rovnou 15 měsíců komfortních služeb včetně oblíbeného cloudového úložiště OneDrive. Nakupte svůj nový notebook s roční licencí Microsoft 365 pro jednotlivce nebo rodiny a získáte licenci hned na 15 měsíců.

Microsoft 365; software; Microsoft;

Získejte navíc 3 měsíce předplatného Microsoft 365 při nákupu vybraných zařízení – OBSAH

 1. Jak získat 3 měsíce navíc?
 2. Microsoft 365 pro rodiny
 3. Microsoft 365 pro jednotlivce
 4. Výhody prémiových aplikací
 5. Srovnání plánů Microsoft 365 vs. Office 2019
 6. Klíčové výhody a nevýhody Microsoft 365
 7. Seznamte se s Osobním trezorem

Jak získat 3 měsíce navíc?

K uplatnění lákadla v podobě 3 měsíců navíc vám stačí jen nakoupit notebook s licencí Microsoft 365 pro jednotlivce nebo rodiny. 

Licenci na 15 měsíců si můžete přidat přímo jako položku na stránce notebooku, nad cenou zařízení. Můžete si ji však přidat i v dalším kroku, v seznamu doporučených služeb, nebo například v košíku. 

Licence na 15 měsíců je k dispozici pouze při nákupu vybraných zařízení, kdy se vám produkt zobrazí, samostatně není k dispozici. Aktivační klíč naleznete po úhradě ve vašem Alza účtu – „Moje knihovna“ > „Licence“.

Využijte Microsoft 365 na maximum

Usnadněte si život pomocí nejnovější aplikací Office s umělou inteligencí, 1TB cloudovým úložištěm a prémiovými mobilními funkcemi. Schůzky, plány, rozpočty či cokoli dalšího, co vás napadne, zvládnete se sadou Microsoft 365 jednodušeji.

Microsoft 365 pro rodiny

Stále si myslíte, že Microsoft 365 (nástupce cloudové služby Office 365) patří do firem a doma ho nepotřebujete? Mýlíte se, protože Microsoft 365 vám kromě notoricky známých aplikací v podobě Wordu nebo PowerPointu zajistí, že kompletně propojíte veškerou rodinnou komunikaci, plánování i úkoly do jednoho prostředí. Například si můžete jednoduše udělat sdílený nákupní seznam v aplikaci To Do a už se nikdy nestane, že vám zůstane viset připnutý na ledničce.

A samozřejmě k tomu dostanete bonus v podobě 1TB úložného prostoru na službě OneDrive. To je neocenitelné řešení pro všechny uživatele více zařízení, kdy se vám klíčové soubory automaticky synchronizují. Klidně i mezi telefonem a notebookem. Nutno zmínit, že v rámci předplatného Microsoft 365 pro rodiny získá 1 TB prostoru každý jeden člen domácnosti. Dohromady tak vaše rodina získá až 6 TB místa včetně ochrany proti zákeřnému ransomwaru.

Office, pro domácnosti
Microsoft 365 je k dispozici ve výhodné licenci až pro 6 členů vaší domácnosti.

Zajímavým benefitem rodinného předplatného je služba Microsoft Family Safety, která pomocí mobilní aplikace (Google Play i App Store) chrání vaše děti při používání internetu. Jde o komplexní službu napojenou na servery Microsoftu, takže děti jsou pod ochranou i při práci na PC nebo když si pustí Xbox. Kromě nastavených časových limitů lze blokovat nevhodný obsah, nebo dokonce zobrazit polohu telefonu na mapě.

Microsoft 365 pro jednotlivce

Microsoft 365 pro jednotlivce odpovídá funkčně svému názvu a je k dispozici pouze pro jednoho uživatele využívajícího počítač s Windows 10 nebo se systémem macOS. Aplikaci však lze současně používat i na jednom chytrém telefonu nebo tabletu.

Jako předplatitel Microsoft 365 pro jednotlivce budete mít přístup k rostoucímu katalogu prémiových šablon pro Word, Excel a PowerPoint, které obsahují atraktivní fotky a 3D modely, podporu pro rukopis na obrazovce a zábavné volby pro každé roční období. Díky tomu nakopnete svoje podnikání nebo rozšíříte své technologické dovednosti.

i

Přečtěte si komplexní recenzi předplatného Microsoft 365.

Výhody prémiových aplikací

Aplikace Microsoft 365

Outlook – spolehlivý pomocník s e-maily, kontakty a kalendářem

Microsoft Outlook se vzhledem ke své poměrně vysoké pořizovací ceně stal spíše firemním komunikátorem. To však již řadu let neplatí a svým zařazením do původních Office 365 se masivně rozšířil i do domácností. Outlook má pochopitelně své pevné místo i v rámci Microsoft 365 pro rodiny. Díky efektivní práci s e-maily vám ušetří neskutečné penzum času. Také nabízí automatické propojení s kalendářem nebo jednoduché a bezpečné sdílení velkých příloh, jejichž zaslání e-mailem by nebylo možné.

Stejně tak Outlook poslouží jako správa vašich kontaktů, které lze mít navíc propojeny s profily na LinkedIn. Vše si také můžete nechat synchronizovat do bezplatné mobilní aplikace Outlook (k dispozici pro Android a iOS). Celkovou důvěryhodnost služby umocňuje kontinuální zlepšování funkcí a zabezpečení. Ostatně na této platformě fungují největší organizace na světě.

OneDrive – až 6TB cloudové úložiště pro celou rodinu

Cloudové úložiště Microsoft OneDrive je právem považováno za jednu z klíčových funkcí operačního systému Windows 10. Při správném nastavení totiž nabídne prostor pro všechny dokumenty nebo fotografie. OneDrive se bez problémů integruje napříč celým systémem včetně aplikací sady Microsoft 365 pro rodiny. V základu získá každý člen hned 1 TB volného místa, do kterého se vybrané složky automaticky synchronizují. Přístup k OneDrive je možný z Windows, Macu nebo mobilních zařízení.

Jednou z novinek poslední doby je Osobní trezor. Jde o chráněnou oblast služby OneDrive, ve které můžete ukládat nejdůležitější nebo citlivé soubory a fotky, aniž byste museli obětovat praktičnost přístupu odkudkoli. Pro přístup do této části je nutné dvoustupňové ověření, jakým je například otisk prstu, rozpoznání obličeje, PIN nebo kód, který vám přijde e-mailem nebo přes SMS. Osobní trezor se po určité době nečinnosti automaticky zamkne a pak ho budete muset znovu odemknout, abyste se dostali ke svým souborům.

Word – nejlepší textový editor

Může se zdát, že na textovém editoru už není co zlepšovat. Přesto se o to Microsoft snaží. Jistě oceníte rozšířenou podporu gramatiky, pravopisu, a dokonce celých stylistických úprav. Vše je navíc neustále aktualizováno. V praxi budete děkovat za přístup k tisícům připravených šablon, například v podobě životopisů, rozvrhu hodin a mnohých dalších.

Ohromným posunem vpřed je týmová spolupráce nad jedním dokumentem, který může současně upravovat hned několik uživatelů. Tohle všechno zařídíte v podstatě kliknutím na jedno tlačítko a následně výběrem konkrétních uživatelů.

Excel – nudné tabulky promění na efektní grafy

Pokoušeli jste se někdy ve starém Excelu vyrobit z tisíciřádkové tabulky pěkný graf? To byla akce na celé dopoledne a výsledek často nebyl úplně přesvědčivý. V nejnovějším Excelu to stejné naklikáte během pár okamžiků. Jednoduše vytvářejte tabulky ze šablon nebo podle vlastního návrhu a provádějte výpočty s moderními vzorci. I v Excelu samozřejmě funguje bleskové sdílení tabulky s ostatními uživateli.

PowerPoint – prezentace, která vynikne

Někdy k tomu zkrátka dojít musí a pustíte se do své první prezentace. Přesně v ten okamžik oceníte PowerPoint, který za vás vymyslí design, rozvržení a efekty. Vy jen přidáte pár obrázků a samozřejmě text. Pro jednotlivé snímky si kromě textu připravíte i poznámky, které při prezentaci uvidíte pouze vy. Tohle prostě s pomocí PowerPointu zvládne úplně každý. A v rámci předplatného Microsoft 365 pro rodiny získáte přístup k obří databázi fotografií a designových šablon.

OneNote – digitální poznámkový blok

Odložte papírový blok a začněte používat OneNote, který je navíc k dispozici úplně zdarma. Na počítač i na mobilní zařízení. Svoje poznámky tak budete mít neustále u sebe. Snadno vytvoříte například nákupní seznamy, připravíte úkoly pro děti nebo si zkrátka uložíte své důležité poznámky k výběru příští letní dovolené. OneNote si bude všechno pamatovat za vás.

Skype – buďte v kontaktu

Skype je populární aplikace vhodná pro komunikaci s přáteli pomocí chatu, hlasových nebo video hovorů. Je k dispozici na všech relevantních platformách, a dokonce umí i volat na telefony s nízkými sazbami. Skype můžete používat nejen na PC, ale i na Xboxu nebo chytrých telefonech. Jednou ze zajímavých funkcí poslední doby je možnost rozmazat pozadí během videohovoru.

Srovnání plánů Microsoft 365 vs. Office 2019

Podívejte se na základní přehled funkcí jednotlivých edicí Microsoft 365 pro rodiny a Microsoft 365 pro jednotlivce. Pro zajímavost jsme do srovnání přidali klasický kancelářský balík Office 2019.

Vybrané parametry Microsoft 365 pro rodiny Microsoft 365 pro jednotlivce Office 2019 pro studenty a domácnosti
Cena 2 490 Kč ročně 1 790 Kč ročně 3 990 Kč jednorázově
Počet uživatelů až 6 1 1
Obsažené aplikace Word, Excel, PowerPoint
E-mailový klient Outlook ×
Kapacita OneDrive až 6× 1 TB 1 TB ×
Osobní trezor ×
Ochrana proti ransomware ×
Služba Family Safety × ×
Přístup k nejnovějším aktualizacím ×

Klíčové výhody a nevýhody Microsoft 365

Protože je služba Microsoft 365 pro celou řadu uživatelů velkou neznámou, pojďme se společně podívat, jaké výhody vám může přinést. Je jich poměrně hodně, ale na druhou stranu je nutné přistoupit na pravidelnou roční platbu (ta je mimochodem výrazně finančně výhodnější než placení pomocí měsíčního paušálu).

 • Nízké pořizovací náklady i při používání ve firmách.
 • Stále aktuální softwarová výbava včetně přechodu na úplně nové verze.
 • V rámci předplatného Microsoft 365 pro rodiny lze používat za jednu cenu až pro 6 členů (verze Microsoft 365 pro jednotlivce má člena pouze jednoho).
 • Úložiště OneDrive s kapacitou 1 TB na osobu a extra složkou pro citlivé dokumenty s dvoufázovým ověřením (Osobní trezor).
 • Sdílení obsahu s více uživateli včetně společné práce na jednom dokumentu současně.
 • 60 minut měsíčně na volání přes Skype na pevné linky.
 • Jedna licence funguje v systémech MacOS, iOS a Android.
 • Průběžná technická podpora.
 • Pravidelné měsíční/roční poplatky
 • Software nevlastníte, ale pouze si jej pronajímáte.

Seznamte se s Osobním trezorem

Cloudové úložiště Microsoft OneDrive je právem považováno za jednu z klíčových funkcí operačního systému Windows 10. Při správném nastavení totiž nabídne prostor pro všechny dokumenty nebo fotografie. OneDrive se bez problémů integruje napříč celým systémem včetně aplikací sady Microsoft 365 pro rodiny. V základu získá každý člen hned 1 TB volného místa, do kterého se vybrané složky automaticky synchronizují. Přístup k OneDrive je možný z Windows, Macu nebo mobilních zařízení.

Doposud málo známou novinkou z posledních měsíců je Osobní trezor. K čemu slouží? Především k ochraně vašich citlivých souborů. V zásadě jde o speciální složku na OneDrive, která je chráněna další úrovní zabezpečení. K jejímu otevření bude nutné potvrdit svoji identitu pomocí otisku prstu, rozpoznáním obličeje, případně zadáním PIN kódu z e-mailu nebo SMS. Díky tomu pak budou mít vaše osobní soubory v trezoru další vrstvu zabezpečení, což je udrží v bezpečí i v případě, že by někdo získal přístup k vašemu účtu nebo zařízení. Trezor se navíc v případě nečinnosti po 20 minutách automaticky zamkne.

Nastavení osobního trezoru na OneDrive

 • Ve Windows 10 klikněte v pravém dolním rohu na ikonku OneDrive a vyberte volbu Nápověda a nastavení.
 • Z nabídky vyberte Osobní trezor a projděte průvodce jeho nastavením.
 • Zvolte si pro vás vhodnou volbu k ověření identity.
 • Následně můžete do Osobního trezoru začít nahrávat soubory.

Pokud nemáte předplatné Microsoft 365 pro rodiny nebo jednotlivce, můžete do osobního trezoru přidat jenom tři soubory, což je velmi limitující. Pokud předplatné máte, můžete přidat tolik souborů, kolik budete chtít. Pochopitelně až do limitu úložiště, což je typicky 1 TB.

i Mohlo by vás zajímat

Microsoft 365 (dříve Office 365) je nejnovějším zástupcem oblíbeného kancelářského balíku od společnosti Microsoft. Z našeho pohledu jde o nedílnou výbavu každého počítače. Doma i v práci. Nyní navíc po registraci získáte celé 3 měsíce zdarma.

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací