Alza Benefit slevy - Cereals & Muesli

Program pro zaměstnance a VIP klienty zapojených firem a organizací

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
36 Results
Our brand
4.7 43×
Watch Price/Availability
Bery Jones Tasting set mix 380g
Gift Box
Great price 329,-
866 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_300W04
4.6 14×
Watch Price/Availability
Bery Jones Gluten free, high fibre, protein source crispy oat pads 300g
Cereals - gluten-free, Oatmeal, extruded, source of protein and fibre, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 300 g - 363 Kč/1 kg
Great price 109,-
363 Kč/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B10
4.7 54×
Watch Price/Availability
Bery Jones Crispy Pillows with hazelnut filling gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine hazelnut filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 198 Kč/1 kg
Great price 99,-
198 Kč/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B13
4.8 53×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate filled crispy pads gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine chocolate filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 238 Kč/1 kg
Great price 119,-
238 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B09
4.5 33×
Watch Price/Availability
Bery Jones Crisp pads with strawberry filling gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, delicate strawberry filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 218 Kč/1 kg
Great price 109,-
218 Kč/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B11
4.6 54×
Watch Price/Availability
Bery Jones Crispy pads with vanilla filling gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine vanilla filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 218 Kč/1 kg
Great price 109,-
218 Kč/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B08
4.7 23×
Watch Price/Availability
Bery Jones Chocolate porridge with hazelnuts gluten free 500g
Porridge , energy value per 100g: 434,6 kcal
Great price 219,-
438 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B05
3.8 12×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Chocolate Gluten Free Granola 420g
Granola - 521 Kč/1 kg
Great price 219,-
521 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B01
3.9 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Nutty Gluten Free Granola 420g
Granola - 474 Kč/1 kg
Great price 199,-
474 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B02
4.8 16×
Watch Price/Availability
Bery Jones Oatmeal strawberry porridge with coconut gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 424 kcal
Great price 199,-
398 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B06
4.6 12×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Granola with white chocolate gluten free 420g
Granola - 474 Kč/1 kg
Great price 199,-
474 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B04
4.8 36×
Watch Price/Availability
Bery Jones Gluten free gluten free source of fibre 500g
Cereals - gluten-free, extruded, fine banana filling, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 500 g - 198 Kč/1 kg
Great price 99,-
198 Kč/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B12
4.9 9×
Watch Price/Availability
Bery Jones Apricot porridge with coconut, gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 426 kcal
Great price 199,-
398 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B07
4.4 11×
Watch Price/Availability
Bery Jones Premium Gluten Free Strawberry Granola 420g
Granola - 474 Kč/1 kg
Great price 199,-
474 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B03
4.1 22×
Watch Price/Availability
Bery Jones Cornflakes calcium source 750 g
Cereals - suitable for milk or yoghurt, natural source of calcium, practical resealable packaging, made in the Czech Republic, weight 750 g - 132 Kč/1 kg
Great price 99,-
132 Kč/kg
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B14
4.9 15×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Protein Rice Mash 500 g cocoa
Rice Porridge , energy value per 100g: 355 kcal - 818 Kč/1 kg
  409,-
818 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0226
4.8 14×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Low Carb Buckwheat porridge, 500g
Porridge , energy value per 100g: 362,81 kcal
  279,-
558 Kč/kg
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0084
4.6 16×
Watch Price/Availability
Gymbeam Instant Oatmeal, 1000g, Chocolate
Oatmeal , energy value per 100g: 394 kcal
  from  117,-
169 Kč/kg
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym067
4.8 14×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Low Carb Rice porridge, 500g
Porridge , energy value per 100g: 382,15 kcal
  309,-
618 Kč/kg
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0085
4.8 5×
Watch Price/Availability
KetoMix Protein pudding with vanilla flavour - 300 g (10 servings)
Pudding - - 60 Kč/ks - from 1,997 Kč/1 kg
  599,-
1,997 Kč/kg
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTket025
Watch Price/Availability
Amix Nutrition Mr. Popper’s – Cream of Rice 1000 g doypack, banoffee flavour
Rice Porridge , energy value per 100g: 353 kcal - 314 Kč/1 kg
New arrival 350,-
314 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTami0385
Watch Price/Availability
Amix Nutrition Mr. Popper’s – Cream of Rice 1000 g doypack, white chocolate flavour
Rice Porridge , energy value per 100g: 354 kcal - 314 Kč/1 kg
New arrival 350,-
314 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTami0391
Watch Price/Availability
Amix Nutrition Mr. Popper’s – Cream of Rice 1000 g doypack, double chocolate
Rice Porridge , energy value per 100g: 356 kcal - 314 Kč/1 kg
New arrival 350,-
314 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTami0387
Watch Price/Availability
Amix Nutrition Mr. Popper’s – Cream of Rice 1000 g doypack, natural
Rice Porridge , energy value per 100g: 361 kcal - 314 Kč/1 kg
New arrival 350,-
314 Kč/kg
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTami0388

Alza Benefit slevy - Cereals & Muesli - articles

healthy nutritionJak péct na Vánoce zdravě Vánoce bez vánočního cukroví si jistě nedokážete představit. Co to ale letos zkusit jinak? Vydejte se s námi cestou zdravého pečení a ochutnejte zdravé cukroví, které se vám bude přímo rozplývat na jazyku. Při jeho konzumaci vás nemusí strašit povánoční kilogramy ani...
I přesto, že ořechy obsahují poměrně vysoký obsah tuku, je jejich pravidelná konzumace vřele doporučována. Je nezpochybnitelné, že v rozumné míře ořechy zdraví prospívají. Nás ale zajímá, proč jíst ořechy, když se věnujete fitness, jaké ořechy jsou pro fitness výživu...