Coffee Machine Accessories reviews and tests

Alza Test Ranks Coffee Machine Accessories Based on User Reviews and Other Data

Alza Test Rating
Alza Test Traffic
Alza Test Advertising
Alza Test Saleability
Alza Test Special Price

Coffee Machine Accessories – Test Results

The result for coffee machine accessories at several price levels is:

What is the Alza Test?

Hundreds of categories, thousands of products, millions of details and user reviews for coffee machine accessories. How can you make sense of all of this? Try our Alza Test, which guarantees an objective selection based on customers' experiences. How the products from coffee machine accessories rank are based solely on various data and feedback from actual people who have purchased the products.

2,742 Results
4.8 139×
Watch Price/Availability
De'Longhi DLSC551
Descaler - anti-limescale ball spheres, reduces water hardness, 2 pcs in package - 105 Kč/pcs
  209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DELPK796
4.8 118×
Watch Price/Availability
Siguro Mug made of double-walled glass Espresso, 90 ml, 2 pcs
Thermo-Glass - 2×90 ml, high quality borosilicate glass, double wall, temperature resistant from -20 to +150 °C, the mugs are handmade and blown, suitable for hot and cold drinks, dimensions 70.5 × 64.4 × 61.5 mm - 105 Kč/pcs - from 105 Kč/1 pc(s)
Great price 209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D090Z
4.9 80×
Watch Price/Availability
NIVONA NIRK703 Liquid Descaler
Descaler - NIRK 703 - 718 Kč/1 l
  359,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NIVON003
4.8 202×
Watch Price/Availability
De'Longhi Cappuccino Set of Glasses 2 pcs
Glass - 2-cup pack, mouth blown, double-wall thermo glasses, dishwasher safe, borosilicate glass, objem 2×270ml capacity - from 150 Kč/1 pc(s)
  from  224,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAN3380x3
4.8 185×
Watch Price/Availability
Siguro Double-walled glass mug Capuccino, 280 ml, 2 pcs
Thermo-Glass - 2×280 ml, high quality borosilicate glass, double wall, temperature resistant from -20 to +150 °C, the mugs are handmade and blown, suitable for hot and cold drinks, dimensions 73.5 × 96.5 × 75.6 mm - 140 Kč/pcs - from 140 Kč/1 pc(s)
Great price 279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D280Z
4.8 109×
Watch Price/Availability
XAVAX Premium Descaler, 500ml
Descaler descaler from kettle and coffee maker
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAN3141v
4.8 138×
Watch Price/Availability
ScanPart Universal Liquid Descaler 250ml CZ/SK
Descaler - liquid, for fully automatic coffee machines, 250ml - 396 Kč/1 l
  99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SCAOC002
4.8 135×
Watch Price/Availability
LAMART LT9025 SET 2PCS ESPRESSO 75ML VASO
Glass - for cold and hot drinks, double TERMO borosilicate glasses keep the desired temperature for a long time, material: glass, colour: clear, volume: 75ml, size: height 6.3cm - 105 Kč/1 pc(s)
  209,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMSS289
4.8 274×
Watch Price/Availability
Maxxo Thermal glasses DG832 latte 2pcs
Glass - 2 pieces, 380ml, borosilicate glass, temperature tolerance -20°C to + 230°C, 8x5.4x14.3cm - 115 Kč/1 pc(s)
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAN7101c
4.8 110×
Watch Price/Availability
KRUPS XS530010
Coffee Machine Cleaner - for extending the life of the Krups, 2 bags of descaling agent, 10 cleaning and degreasing tablets, 1 water filter cartridge
Great price 769,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRUPK026
4.8 108×
Watch Price/Availability
Aqua Crystalis AC-F008 for Krups coffee machines (Replacement of filters F08801 and NIRF700)
Coffee Maker Filter water filter, for these coffee machines: AEG, BOSCH, KRUPS and Siemens TCZ6003 (461732), F088 , TZ60003 and F08801, reduces water hardness and removes unwanted particles from the water, 1 pc(s) in package
  169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AQCfil002
4.9 58×
Watch Price/Availability
Hario V60 Drip Decanter - 700ml
Kettle - set includes dripper, decanter and 40 paper filters size 02, all in the design of the V60 series, for coffee and other beverages, decanter material borosilicate glass with silicone heat-resistant corset, volume 700 ml
  599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HARKO558
4.8 91×
Watch Price/Availability
De'Longhi DLSC058 coffee frother
Coffee Tamper - stainless steel in combination with natural wood, diameter: 51mm, for all De'Longhi lever coffee makers
  479,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DELACC200
4.8 286×
Watch Price/Availability
KRUPS Claris F08801
Coffee Maker Filter water filter, compatible with the following: KRUPS Essential, removes heavy metals and removes unwanted particles from the water, 1 pc(s) in package
  from  359,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: EAN3067x
4.8 116×
Watch Price/Availability
Aqua Crystalis AC-CLEAN for PHILIPS/SAECO coffee machines (AquaClean filter replacement)
Coffee Maker Filter water filter, compatible with the following coffee machines:Philips and Saeco , reduces water hardness and removes unwanted particles from the water, 1 pc(s) in package
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AQCfil004
4.9 76×
Watch Price/Availability
NIVONA Cleaning Tablets NIRT701
Cleaning tablets - NIRT 701 - 36 Kč/1 pc(s)
  359,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NIVON002
4.8 152×
Watch Price/Availability
LAMART Cup + saucer 2pcs 190ml DINE LT9016
Set of Cups , 2 piece(s) in the package - 100 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 199,- Save 20,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMLT520
4.8 203×
Watch Price/Availability
Xavax Food Grade Grease (Silicone Grease) OKS 1110
Coffee Maker Lubricant - special silicone (food grease), suitable as a seal / lubricant in kitchens, bathrooms, households and workshops, toxicologically safe, safe for use with food, does not dry out, hardens and does not flow, content 20g
  309,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: XAVAP240
4.9 49×
Watch Price/Availability
Hendi Milk frothing kettle 350 ml
Milk Pitcher - for frothing milk for the production of cappuccino, 18/10 stainless steel, dishwasher safe, diameter: 7.6cm, height: 9.3cm
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HENKO502
4.8 214×
Watch Price/Availability
Siguro Thermos glass Extra, 400 ml, 2pcs
Thermo-Glass - 2×400 ml, borosilicate glass, double wall, temperature range -20 to 150 °C, handmade and blown glasses, suitable for hot and cold drinks, upper diameter 78 mm, clear colour - from 135 Kč/pcs - from 150 Kč/1 pc(s)
Great price from  269,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGRDWGA04
4.8 106×
Watch Price/Availability
Siguro Mug made of double-walled glass Lungo, 200 ml, 2 pcs
Thermo-Glass - 2×200 ml, high quality borosilicate glass, double wall, temperature resistant from -20 to +150 °C, the mugs are handmade and blown, suitable for hot and cold drinks, dimensions 90 × 81.9 × 81.5 mm - 125 Kč/pcs - from 125 Kč/1 pc(s)
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_GW_D200Z
4.9 45×
Watch Price/Availability
SAECO Cleaning tablets for the steam unit
Cleaning tablets - for cleaning the coffee machine, removes coffee oil and grease, 10 pcs per pack - 19.80 Kč/1 pc(s)
  198,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: MBaaa0528
4.8 191×
Watch Price/Availability
Lamart set of 2 espresso glasses 80ml VASO LT9009
Glass - Double TERMO borosilicate glass, material: glass, colour: clear, volume: 80ml, height: 6.4cm - 85 Kč/1 pc(s)
  169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMKP740
4.7 304×
Watch Price/Availability
Siguro Thermos glass Caffe Latte, 290 ml, 2pcs
Thermo-Glass - 2×290 ml, borosilicate glass, double wall, temperature range -20 to 150 °C, handmade and blown glasses, suitable for hot and cold drinks, upper diameter 70 mm, clear colour - from 113 Kč/pcs - from 125 Kč/1 pc(s)
Great price from  225,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGRDWGA03
Check out products sorted by price starting with the lowest price in the category cheap coffee Machine Accessories Check out products sorted by price starting with the highest price in the category best sellers, best coffee Machine Accessories You’ll find products sorted by reviews starting from the highest ranked in coffee Machine Accessories reviews