Edenred Benefits

Edenred Benefits – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Edenred Benefits on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Edenred Benefits?

If you're planning to get Edenred Benefits, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Edenred Benefits

Are you looking for the best Edenred Benefits? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Edenred Benefits

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Edenred Benefits, or choose to sort by price from highest to lowest.

Edenred Benefits – main types

Hide description
1,326 Results
5.0 2×
Watch Price/Availability
3M™ Spofaplast® 431 Transparent Film Fixation Plaster - SPOFAFIX, 24 pcs/Pack.
Plaster - transparent and hypoallergenic, adhesive bandage
  74,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MMMSPO291
3.4 5×
Watch Price/Availability
Cosmos Patch Classic waterproof 1 m × 8 cm
Plaster - water-resistant and with cushion, adhesive bandage
  54,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcosm006
3.8 4×
Watch Price/Availability
You and Me Silicone Lubricating Gel 50 ml New Dr. Müller
Medical Device - Silicone-based lubricating gel for intensive prolongation and pleasure of intimate moments
  149,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0734
4.7 6×
Watch Price/Availability
Anginal oral spray with Iceland lichen 30 ml medical device Dr. Müller
Medical Device - mouth spray with Iceland lichen, brings relief from hoarseness and irritated vocal cords
  119,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0735
3.0 2×
Watch Price/Availability
COSMOS Cover spray patch 30 ml
Plaster - spray,
  189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NAPL165
4.4 61×
Watch Price/Availability
Biotrue ONEday (30 Contact Lenses) Dioptre: -9.00 Base Curve: 8.6
Contact Lenses Biotrue - daily, spherical, prescription, -9 diopters, UV filter, 8,6 curvature, 42 DK/t oxygen permeability, 78% water content, 14,2 mm diameter, material nesofilcon A, 30 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 12.30 Kč/1 pc(s)
  369,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: cocky1089
Watch Price/Availability
Survival First Aid Kit - Medium, Czech version
First-Aid Kit
  2,289,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsurv002
5.0 2×
Watch Price/Availability
Actolind in Gel 10 ml
Medical Device - a protective, decontaminating, moisturizing and caring gel used in the care of chronic wounds and burns I. and II. grades
  179,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTzdrpr128
4.4 61×
Watch Price/Availability
Biotrue ONEday (30 Contact Lenses) Dioptre: -8.50 Base Curve: 8.6
Contact Lenses Biotrue - daily, spherical, prescription, -8,5 diopters, UV filter, 8,6 curvature, 42 DK/t oxygen permeability, 78% water content, 14,2 mm diameter, material nesofilcon A, 30 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 12.30 Kč/1 pc(s)
  369,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: cocky1088
5.0 1×
Watch Price/Availability
MoliCare Premium Fixpants size M, 5 pcs
Incontinence Underwear - for secure fixation of diapers and postpartum pads, made of fine elastic material, breathable, machine washable at 60 °C, it doesn't strangle, with elastic bands on the thighs, seamless, The size of M, in a pack of 5 pcs - 56 Kč/1 pc(s)
  279,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HYG173
3.7 3×
Watch Price/Availability
Nappy Economy New born Disposable Diapers
Disposable Nappies - classic, for baby weighing 3 to 6 kg, 57 pieces per pack, odour neutralising, elasticated waistband and fragrance free - 2.72 Kč/1 pc(s)
  from  155,-
In stock according to variant
Order Code: BABYplen039nad
4.0 2×
Watch Price/Availability
Phytofontana Aurecon peroxide drops 10 ml
Medical Device - dual action drops, softens hardened earwax and gently releases oxygen to help dissolve it into tiny flakes
  169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0738
5.0 3×
Watch Price/Availability
Urgo Resistant Resistant Patch 1 m × 6 cm
Plaster - adhesive bandage
  81,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0528
5.0 1×
Watch Price/Availability
Urgo Aqua Protect washable patch 20 pcs
Plaster - water-resistant, medical plaster pads
  86,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0504
5.0 6×
Watch Price/Availability
Cosmos Classic patch made of non-woven fabric 1 m × 8 cm
Plaster - with cushion, adhesive bandage
  54,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcosm007
4.0 1×
Watch Price/Availability
Fytofontana Virostop mint lozenges 20 pcs
Medical Device - lozenges prevent the penetration of viruses into the body and their multiplication, prevent the development and relieve the symptoms of acute upper respiratory tract infections, flu and colds, shorten the duration of symptoms, mint flavour
  119,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0749
4.7 3×
Watch Price/Availability
Beurer BM 38
Pressure Monitor on arm, automatic shutdown, indication of correctly fitted cuff, battery indication, display, date, voice assistant and time, cuff size: 42cm, heart rate measurement accuracy 5%, blood pressure measurement accuracy 3mmHg compatible with Android and iOS
  1,399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BEUTL13
5.0 1×
Watch Price/Availability
Actolind w Solution 50 ml solution
Medical Device - a cleansing, moisturizing and caring solution used in the care of chronic wounds and burns I. and II. grades
  189,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0789
4.5 2×
Watch Price/Availability
Fytofontana Virostop citrus lozenges 20 pcs
Medical Device - lozenges prevent the penetration of viruses into the body and their multiplication, prevent the development and relieve the symptoms of acute upper respiratory tract infections, flu and colds, shorten the duration of symptoms, citrus flavour
  119,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0751
4.7 6×
Watch Price/Availability
Urgo Syval textile patch white 1.25 cm × 5 m
Plaster - hypoallergenic, adhesive bandage
  64,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0535
5.0 2×
Watch Price/Availability
Spophy Athletic Tape 5 cm × 13,7 m
Tape - inelastic, material cotton, length 13,7 m, width 5 cm, white colour
  129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTreha035
Watch Price/Availability
L-MESITRAN Soft 15 g
Medical Device - gel with 40% honey, antibacterial effect, painless application, suitable for abrasions, incision wounds, burns, blisters, acne and insect bites, doesn't stick to the wound, for acute and chronic wounds
Discounted -6 % 279,- 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth1446
4.0 9×
Watch Price/Availability
Urgo Film transparent patch 1.25 cm × 5 m
Plaster - hypoallergenic, adhesive bandage
  65,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0512
4.0 1×
Watch Price/Availability
Beurer MG 139 Beige
Massage Pillow - on his back, the thighs and the whole body, also for relaxation, pain relief, shiatsu massage and roller massage, 2 intensity levels, 2 programs, automatic shutdown option, with a timer, with heating, Travel, battery status indication, washable, power consumption 28 W, charger included, on the battery, on 1 rechargeable Li-ion battery (included), battery capacity 2200 mAh, battery life 2 h, beige colour, weight 1850 g, dimensions 40 × 40 × 11 cm (H×W×D), unsuitable for pregnant women, people with spinal disorders and children
  3,599,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BEUMP46
In the category Edenred Benefits on Alza.cz, we currently have a total of 1325 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.