Health Vilgain

Health Vilgain – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Health Vilgain on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Health Vilgain?

If you're planning to get Health Vilgain, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Health Vilgain – main types

Hide description
223 Results
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Turkey Meat 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 565 kJ, weight 400g - 498 Kč/1 kg
  199,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil140
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Red Beef Curry 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 544 kJ, weight 400g - 498 Kč/1 kg
  199,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil141
5.0 5×
Watch Price/Availability
Vilgain Rice noodles diameter 3 mm 240 g
Supplement - gluten-free rice noodles, tagliatelle type, fine texture, ready in 2 minutes - 229 Kč/1 kg
  55,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil187
5.0 2×
Watch Price/Availability
Vilgain Sardines in organic extra virgin olive oil 190 g
Long Shelf Life Food - tuna from the Atlantic Ocean, rich in omega-3, large juicy pieces
  169,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil295
3.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Grass-Fed Beef 400 g
Long Shelf Life Food - beef tender, 98.5% weight, grass-fed bulls of the Limousine breed, seasoned only with salt, without preservatives
  219,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil293
5.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Tuna cream 75 g
Long Shelf Life Food - skipjack tuna meat, 61% meat, wild caught, rich in healthy fats, mild taste and consistency
  74,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil296
Watch Price/Availability
Vilgain Tuna burgers 170 g
Long Shelf Life Food - tuna burgers ready-to-eat, with a pinch of salt, in extra virgin olive oil
  169,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil294