Health Vilgain

Health Vilgain – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Health Vilgain on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Health Vilgain?

If you're planning to get Health Vilgain, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Health Vilgain – main types

Hide description
224 Results
Watch Price/Availability
Vilgain Minute Oatmeal 4 x 500 g
Flakes - Oatmeal, unflavored, without the E's, lactose-free and without added sugar, allergens cereals containing gluten (wheat, Rye, barley, oat, spelt), contain 364 kcal per 100 g of product, weight 2000 g - 90 Kč/1 kg
  179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil146bun
4.9 29×
Watch Price/Availability
Vilgain Protein Milkshake 4 x 330 ml cocoa
Protein drink - milk protein drink with a creamy taste, 33 g of protein per serving, low in lactose - 196 Kč/1 l
  259,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil071bun
4.9 29×
Watch Price/Availability
Vilgain Protein Milkshake 4 x 330 ml vanilla
Protein drink - milk protein drink with a creamy taste, 33 g of protein per serving, low in lactose - 196 Kč/1 l
  259,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil072bun
4.3 7×
Watch Price/Availability
Vilgain Fermented vegetables Organic Korean kimchi 350 g
Supplement - Korean-style kimchi, slightly spicy, seasoned with soy sauce, sugar and spices, low calorie content, without preservatives, artificial colours, gluten, suitable for vegans, in organic quality, 350g - 711 Kč/1 kg
  249,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil185
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Creamy Beef 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1503 kJ, weight 400g - 513 Kč/1 kg
  205,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil137
4.3 12×
Watch Price/Availability
Vilgain R2E Chicken 400 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 603 kJ, weight 400g - 550 Kč/1 kg
  220,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil139
4.5 4×
Watch Price/Availability
Vilgain Jasmine Green Tea Chun Hao 50 g
Tea - 2,380 Kč/1 kg
  119,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil263
3.7 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Immunity Tea 50 g
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, weight 50 g, the composition of the divisna, Chamomile, Mint, sage and ginger - 1,700 Kč/1 kg
  85,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil257
Watch Price/Availability
Vilgain Chicken Breasts with salt and pepper 3 x 100 g
Can - lean cuts of chicken from certified farms, with a little salt and pepper, ready to use, with 20 g protein per 100 g - 663 Kč/1 kg
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil065bun
4.6 17×
Watch Price/Availability
Vilgain Grass-Fed Whey Protein Isolate 500 g vanilla
Protein - whey, isolate, 87% protein, 30 servings, vanilla flavour - 30 Kč/portion - from 1,798 Kč/1 kg
  899,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil113
4.2 91×
Watch Price/Availability
Vilgain Whey Protein 1000 g Chocolate with hazelnuts
Protein - whey, concentrate, 76% protein, 33 servings, chocolate and hazelnut flavour - 33 Kč/portion - from 1,099 Kč/1 kg
  1,099,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil011
4.9 41×
Watch Price/Availability
Vilgain Creatine Creapure® 500 g
Creatine monohydrate - creapure and micronized, lactose free, gluten free and vegan, natural, powder, total weight 500 g, storage temperature from 5 to 25 °C - 1,398 Kč/1 kg
  699,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil045
5.0 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Joint Support papaya 360 g
Dietary Supplement - joint nutrition for active individuals, cares for joints, ligaments and tendons, fresh tropical flavour
  649,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil207
3.7 24×
Watch Price/Availability
Vilgain Lactose Free Whey Protein 1000 g salted caramel
Protein - whey, concentrate, 75% protein, 33 servings, salted caramel flavour - 33 Kč/portion - from 1,099 Kč/1 kg
  1,099,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil131
5.0 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Trouble Protein Bar 12 × 55 g Milky coconut
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 376 kcal, weight 660 g, chocolate and coconut flavour - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
  636,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil237
5.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Plant Based Protein 1 000 g Chocolate
Protein - 999 Kč/1 kg
  999,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil278
4.4 10×
Watch Price/Availability
Vilgain Chicory syrup 700 g
Syrup - natural sweetener with fibre and minimal sugar
  189,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil307
5.0 2×
Watch Price/Availability
Vilgain Berberine 60 capsules
Dietary Supplement - 97% berberine extract, supports normal blood glucose levels, contributes to the normal functioning of the cardiovascular system
  269,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil265
5.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Double Trouble Protein Bar 12 × 55 g Salted caramel peanut
Protein Bar - 30 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 450 kcal, weight 660 g, peanut and salted caramel flavour - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
  636,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil236
5.0 1×
Watch Price/Availability
Vilgain Flavourless Creatine 180 capsules
Creatine monohydrate - micronized, lactose free, gluten free and no added sugar, natural, capsules, 180 pc(s) in pack, total weight 180 g, storage temperature from 5 to 25 °C - 1.94 Kč/ks - from 1,939 Kč/1 kg
  349,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil304
3.6 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Double Trouble Protein Bar 12 × 55 g blueberry cheesecake
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 398 kcal, weight 660 g, flavour blueberry and cheesecake - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
  636,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil239
5.0 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Double Trouble Protein Bar 12 × 55 g Velvet Choco Almond
Protein Bar - 29 g protein per 100 g, manufacturer's energy value per 100 g is 386 kcal, weight 660 g, flavour coconut and almond - 53 Kč/ks - from 964 Kč/1 kg
  636,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil241
4.4 16×
Watch Price/Availability
Vilgain Electrolyte Drink Mandarin with lemon 500 ml
Electrolytes - - 98 Kč/1 kg
  49,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil229
5.0 3×
Watch Price/Availability
Vilgain Sweet Nuts Topping Peanuts with white chocolate 270 g
Syrup - sweet hazelnut cream, extra creamy texture, only 5 natural ingredients
  179,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTvil286
24 more... Top
1 ... 45678 ... 10