House & Flat Equipment

House & Flat Equipment – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for House & Flat Equipment on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing House & Flat Equipment?

If you're planning to get House & Flat Equipment, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: House & Flat Equipment

Are you looking for the best House & Flat Equipment? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive House & Flat Equipment

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced House & Flat Equipment, or choose to sort by price from highest to lowest.

House & Flat Equipment – main types

Hide description
2,502 Results
Watch Price/Availability
SES Explore - luminous zodiac sign
Self-Adhesive Decoration for bedroom, room and ceiling - luminous, multicoloured
  367,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HRAkc00213
Watch Price/Availability
Balacryl Uni gloss 0101 , 0,7 kg, pastel grey
All-Purpose Paint - grey, coverage, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete, metal, plaster and drywall, for walls and floors, dilution water-based, applied by roller or brush, 2 recommended coats, 10 m2/l theoretical yield, approximate drying time 4 h, weight 0.7 kg
Great price 348,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: PPG0043
2.0 4×
Watch Price/Availability
3M Scotch 19mm × 25m, Tear-off by Hand
Duct Tape - office, tape width of 19mm, roll of 25m - 4.36 Kč/1 m
  109,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: MMM005a
1.0 1×
Watch Price/Availability
VELCRO Velcro tape, adhesive / sew-on, 20 mm × 10 m, white
Velcro Fastener Adhesive / Velcro tape
  678,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: VELCRsuzip26
Watch Price/Availability
DuraHome Cotton twine, tricolour 100 g/ 100 m, 2 pcs.
Twine - 100% natural fibers, tricolour design, pleasant to the touch, strong and holds knots well, ecological, universal use (sealing documents, gift wrapping, decorations, DIY, household, office)
  129,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: DURpro034
Watch Price/Availability
Sipo Wall Stickers Dino Numbers
Self-Adhesive Decoration for room - kids', dimensions: 90 × 30 cm (H×W), multicolour
  169,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls16622
Watch Price/Availability
ENPRO Natural coiled rope 10 mm, 100 m
Rope -
  2,113,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: ENPLan009
Watch Price/Availability
WilckensSelf-etching synthetic gloss paint 750 ml silver
Wall Paint 0,75 l volume - 504 Kč/1 l
  378,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: WILmb049
Watch Price/Availability
SHUMEE Rope 100% sisal 6 mm 250 m
Rope -
  1,703,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: LANshu003
Watch Price/Availability
ACI Strap hook 50 mm, single swivel
Truck Accessories - single, swivel, size 50 mm
  229,-
Buy
In stock 3 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR292641
Watch Price/Availability
Garsaco Electric socket insect trap Bamako, UVA LED, 25 m2, 1 W
Electric Insect Trap
  279,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: WSaaa5066
Watch Price/Availability
Quickloader Rubber strap STRAP 100 cm - set of 2
Tie Down Strap - quick release with buckle, with loose ending, lenght: 1m, width: 26mm, load capacity: 50kg, colour: black, 2 pc(s) in package
  245,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: AUPRpop037
Watch Price/Availability
Quickloader Bungee Carabiner 80 cm
Tie Down Strap - hook ending, lenght: 0,8m, width: 50mm, load capacity: 50kg, colour: black, 1 pc(s) in package
  112,-
Buy
In stock > 20 pcs at the supplier's
Order Code: AUPRpop025
Watch Price/Availability
Quickloader Clamp Rebel 1500 kg, 5 m × 29 mm - set of 2
Tie Down Strap - with ratchet, hook ending, lenght: 5m, width: 29mm, load capacity: 1500kg, colour: brown, 2 pc(s) in package
  931,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUPRpop014
Watch Price/Availability
PPG Primalex for windows 0,75 l
Wall Paint , dilution - no diluting - 704 Kč/1 l
  528,-
Buy
In stock 2 pcs at the supplier's
Order Code: PPGnat45
Watch Price/Availability
SOUDAL Soudabond Easy
Insulation Foam -
  265,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: PYRAd04
Watch Price/Availability
PPG Primalex Topcoat 1000, 5 l, white gloss
All-Purpose Paint - white, top, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 2 recommended coats, 15 m2/l theoretical yield, 75 m² area coverage, approximate drying time 24 h, weight 5.4 kg
  1,898,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: PPGnat15
Watch Price/Availability
Wilckens Self-etching synthetic paint with iron mica effect black
Wall Paint , suitable for metal - 599 Kč/1 l
  449,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: WILmb036
Watch Price/Availability
Austis Eternal for metals 0,27 l, rosewood 410
Metal Paint - for base and top coatings of all types of metals
  197,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: AUSnat005
Watch Price/Availability
AUSTIS Eternal MAT Acrylic 2,15 l, 07 red-brown
All-Purpose Paint - red, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete and metal, for roofs, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 3 recommended coats, 8 m² area coverage, approximate drying time 4 h, weight 2.98 kg
  995,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUSTnat056
Watch Price/Availability
AUSTIS Eternal MAT Acrylic 2,15 l, 06 green
All-Purpose Paint - green, coverage, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, concrete and metal, for roofs, no dilution needed, applied by roller, brush or spray, 3 recommended coats, 8 m² area coverage, approximate drying time 4 h, weight 2.98 kg
  995,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUSTnat055
Watch Price/Availability
SHUMEE Boat rope yellow 14 mm 25 m polypropylene
Rope -
Discounted -3 % 950,- 987,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: LANshu017
Watch Price/Availability
AkzoNobel Dulux Renovation Door and Window Black 0,75 l
Wall Paint 0,75 l volume, suitable for tiles and plastic - 731 Kč/1 l
Great price 548,- Save 51,-
Buy
In stock 4 pcs at the supplier's
Order Code: AKZmal011
Watch Price/Availability
tesa® Insulating self-adhesive gasket - rubber, profile P, 25 m × 9 mm × 5.5 mm, white
Window Seals - length: 25m, P-profile, rubber, thickness of 2 up to 5mm - 21 Kč/1 m
Discounted -9 % 528,- 581,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: TESA0049
In the category House & Flat Equipment on Alza.cz, we currently have a total of 2504 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.