Rychlé dárky do obálky Pracujte na svém zdraví
Catalogue
New World; wallpaper: cover

New World: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Jiří Fait

MMORPG New World od studia Amazon Game Studios Orange County je dalším herním pokusem amerického gigantu dostat se do videoherní branže. Po nedopečeném Crucible jsou sázky vysoko a prozatím to vypadá, že si tvůrci na alternativním pojetí dobývání Nového světa dávají záležet. Vše podstatné ohledně chystaného projektu naleznete v následujících řádcích.


Alza Magazín

Nejnovější updaty

(25. 2. 2021) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh New World a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.


New World: Vše, co víme – OBSAH

New World: Základní informace

New World je MMO s „lehkými prvky“ survivalu (nutnost pít, jíst a spát nečekejte), na které momentálně firma Amazon hodně sází. Mělo by se jednat o titul, jenž zakoupíte a budete moci okamžitě hrát – jinými slovy by měl být bez měsíčních poplatků. Kapacita jednoho serveru by měla překračovat 1000 hráčů a titul se inspiruje 17. stoletím, kde mixuje reálie ze skutečného světa s fantasy prvky, jako je magie, mýtické bestie a mytologie.

New World: Aeternum Awaits - Official Trailer

Projekt New World byl Amazonem oznámen již v roce 2016, skutečným odhalením však byl až trailer na The Game Awards 2019.

zdroj: Amazon

Amazon pracuje na New World již přes tři roky, což naznačilo leaknuté video na nepříliš-herní-web, proběhlo několik uzavřených alfa testů (ty by měly nadále pokračovat a 20. března budou pro tento účel rozšířeny evropské servery) a tvůrci si podle posledního vývojářského deníčku berou zpětnou vazbu od hráčů k srdci (viz níže).

New World Developer Update

Vývojářský update ohledně odkladu hry na 31. srpen 2021 a několik poznámek o stavu projektu.

zdroj: Amazon

New World slibuje akční gameplay, kde závisí spíše na vašich znalostech a zkušenostech než na samotném levelu charakteru. Bojový systém je tím pádem mnohem akčnější, soustředí se na reflexy hráče a jeho šikovnost (tvůrci se netajili inspirací ze série Dark Souls). New World slibuje zajímavý příběh, obří PvP bitvy o území a rovněž robustní PvE obsah.

New World: Recenze, preview, dojmy z hraní


Pro New World již proběhlo několik alfa testů a u jednoho z nich jsme nechyběli ani my. Test ze srpna roku 2020 se soustředil na dobývání hradu v tzv. War Mode režimu, kde se proti sobě postavilo 50v50 hráčů. Celý článek naleznete zde.

New World: Datum vydání, platformy, edice


New World je momentálně naplánován pouze na PC, kde by hra měla vyjít 31. srpna 2021. PlayStation nebo Xbox prozatím nikde zmíněn nebyl. Možnost portu na konzole bude hodně záviset na úspěchu (nebo neúspěchu) samotné hry.

New World: Čeština, česká lokalizace


Oficiální český překlad pro MMORPG New World je vysoce nepravděpodobný. Jelikož jde však o PC hru, možnost fanouškovské češtiny úplně vyloučená není.

New World: Příběh


Spíše než snažit se napodobovat historii přímo je Nový svět od Amazonu zcela smyšlený, ale jako základ inspirace využívá mořeplavce a průzkumníky 17. století a objevování nových zemí. V Novém světě převezmete kontrolu nad neohroženým dobrodruhem, který se ocitne na břehu Aeternum známého také jako Věčný ostrov.

Developer Diary: Welcome to New World

Vývojářský deníček z 16. února 2021 zaměřující se na svět a prostředí New Worldu.

zdroj: Amazon

Země Aeternum přetéká „Azothem“, mocnou látkou, o které se říká, že je schopna poskytnout věčný život – něco jako Fontána mládí. Což musíte vy coby správně všetečný dobrodruh více prozkoumat. Aeternum je, podle náborářů ze „starého světa“, malebná a rozmanitá oblast, kterou protkávají nadpřirozené geografické anomálie. Jakmile však dorazíte, zjistíte, že Aeternum je něco jiného než idylický, bezpečný ráj. Ostrov je plný volně se potulujících příšer a pokřivená síla známá jako Corruption ovládla zemi a infikovala vše, s čím přišla do styku.

Vaším úkolem bude odvrátit Corruption, převzít kontrolu nad zemí a soutěžit s ostatními konkurenčními průzkumníky a frakcemi, abyste mohli uplatnit svůj nárok a zabezpečit své místo na mapě nového světa.

New World: Gameplay


New World není klasické „pasivní“ MMO založené na označování protivníka a mačkání tlačítek skillů. Místo toho používá akční bojový systém zaměřený na reflexy (podobně jako Dark Souls). Postavy hráčů, zbraně a vybavení mají svůj kolizní model a k poškození něčeho je nutný skutečný kontakt. I zde existují cooldowny a schopnosti k aktivaci, ale jedná se spíše o doplnění tohoto soubojového systému.

Boj je obecně rozdělen na tři základní typy: zbraně na blízko, zbraně na dálku (luky, muškety atd.) a magický (hole). Dovednost, technika a znalosti budou důležitější než samotná úroveň postavy. Vyšší úroveň nezaručuje úspěch v PvP ani PvE, i když nečekejte, že si dáte třeba o 20 levelů zkušenějšího dobrodruha k snídani – statistiky zbroje, zbraní a postav stále hrají svou roli, i když ne tak zásadní.

Developer Diary: Fight the World

V tomto vývojářském deníčku najdete některá monstra z nebezpečného světa Aeternum.

zdroj: Amazon

V New World prakticky neexistují klasické herní třídy jako ve většině MMO. Místo toho vaše vybavení a styl hraní definuje typ postavy, za kterou hrajete – tzn. čím více budete používat například luky a lehčí zbroje, tím zručnější se v jejich používání stanete a tímto způsobem si budete také odemykat nové aktivní a pasivní skilly. Každý typ zbraně má svůj skill tree, což dále nahrazuje klasičtější vývoj postavy. New World má také rozsáhlý craftovací systém, který je stále však předmětem vývoje.

New World: Multiplayer


Velkou roli bude v New World hrát PvP, které má fungovat instančně (například bitvy o pevnosti 50v50 a 20v20), ale také „celosvětově“. Ovšem, oproti dřívějším alfa testům, nepůjde hráče z cizí frakce v otevřeném světě beztrestně zabít. Oba hráči musí být „označení pro PvP“ (PvP tag), aby proti sobě mohli bojovat. Místo guild zde existují tzv. Company (společnosti) a ty proti sobě mají soupeřit o nadvládu nad určitým územím. Kontrola dané oblasti bude vaší společnosti přinášet různé bonusy.

Důležitou součástí má být také PvE, které sice nebylo v prvotní fázi vývoje hry tak důležitým prvkem, ale podle tvůrců je klíčové, jelikož ne všichni hráči touží po masivních bitvách proti ostatním uživatelům. Důkazem budiž i nově oznámené Expeditions (dungeony) pro 5 lidí, kterých by mělo být celá řada. Ve světě Aeternum se budou rovněž nacházet „world bossové“, open world eventy a klasické questy, jež zahrnují jak PvP úkoly, tak i PvE.

New World: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole najdete ta nejzajímavější oficiální videa (zejména tedy trailery) a obrazové materiály (především screenshoty), které byly k New World vydány.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

New World; gameplay: inventář
New World; gameplay: magie New World; screenshot: schopnosti

zdroj: vlastní


New World; screenshot: medvěd New World; screenshot: lučištník
New World; screenshot: obléhání hradu New World; screenshot: kult
New World; screenshot: duchové New World; screenshot: mušketa
New World; screenshot: pvp New World; screenshot: plížení
New World; screenshot: vlci New World; wallpaper: cover

zdroj: Amazon

(13. 12. 2019): New World: Aeternum Awaits - Official Trailer

New World: Aeternum Awaits - Official Trailer

zdroj: Amazon

New World: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové požadavky pro New World.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2400 / AMD CPU with 4 physical cores 3Ghz Intel Core i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670 2GB / AMD Radeon R9 280 NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390X
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operační paměť 8 GB 16 GB
Pevný disk 35 GB 35 GB

• Zdroj: Steam (18. 2. 2021)

S jakým herním PC na New World?

i

To jsou tedy veškeré podstatné informace, které v současné chvíli o New World máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat s tím, jak se budou objevovat nové detaily nejen z oficiálních zdrojů.

• Zdroje: newworld.com, GamesRadar, Eurogamer, Twitter


World of Warcraft (Prepaid Card) - for PC
Gaming Accessory /DLC - boxed version, key for Battle,net, English subtitles and voice-over, genre: Action, RPG, Logic and Adventure, base game required, - prepaid card for World of Warcraft

729,- excl.VAT 602,-
Buy
In stock > 5 pcs
Can be delivered: today from 8:00
Order Code: WG094b
The Elder Scrolls Online: Greymoor - Digital Collector's Edition - PC DIGITAL
Gaming Accessory /DLC - electronic license, key for Bethesda Launcher, English subtitles and voice-over, genre: RPG, base game required,

1 049,- excl.VAT 867,-
Buy
Available for download
Order Code: MVE005384
The Elder Scrolls Online: Greymoor - PC DIGITAL
Gaming Accessory /DLC - electronic license, key for Bethesda Launcher, English subtitles and voice-over, genre: RPG, base game required,

799,- excl.VAT 660,-
Buy
Available for download
Order Code: MVE005383
The Elder Scrolls Online: Greymoor - Digital Collector's Edition - PC DIGITAL
PC Game - electronic license, key for Bethesda Launcher, English subtitles and voice-over, genre: RPG

1 849,- excl.VAT 1 528,-
Buy
Available for download
Order Code: MVE005382
The Elder Scrolls Online: Greymoor - PC DIGITAL
PC Game - electronic license, key for Bethesda Launcher, English subtitles and voice-over, genre: RPG

1 319,- excl.VAT 1 090,-
Buy
Available for download
Order Code: MVE005381
The Elder Scrolls Online - Morrowind Digital Collector's Edition (PC/MAC) DIGITAL
PC Game - electronic license, key for Bethesda Launcher, English subtitles and voice-over, genre: RPG

1 019,- excl.VAT 842,-
Buy
Available for download
Order Code: MVE002014
The Elder Scrolls Online - Morrowind Standard Edition (PC/MAC) DIGITAL
PC Game - electronic license, key for Bethesda Launcher, English subtitles and voice-over, genre: RPG

499,- excl.VAT 412,-
Buy
Available for download
Order Code: MVE002013
The Elder Scrolls Online: Morrowind - PS4
Gaming Accessory /DLC - PS4/PS4 Pro, boxed version, English subtitles and voice-over, genre: RPG and Adventure, base game required, PlayStation Plus subscription required for online play, - gamechanging MMO game expansion thanks to unprecedented new content and new features that will appeal to both existing and new players.

299,- excl.VAT 247,-
Buy
Special Offer
In stock 5 pcs
Can be delivered: today from 8:00
Order Code: MSX0800
Elder Scrolls Online: Morrowind - Xbox Digital - Console Game
-31%
Elder Scrolls Online: Morrowind - Xbox Digital
Console Game - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, electronic license, key for Xbox Live, English subtitles and voice-over, genre: RPG, Xbox Live Gold required for online play

-31% 749,-
519,- excl.VAT 429,-
Buy
Available for download
Order Code: MXESD0622
The Elder Scrolls Online: Greymoor - Xbox One Digital
Console Game - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, electronic license, key for Xbox Live, English subtitles and voice-over, genre: Action and RPG

1 799,- excl.VAT 1 487,-
Buy
Available for download
Order Code: MXESD1468
0
Print
Try new Alza Premium My Alza Log In For organizations About Shopping
P-DC1-WEB08
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me