OlaOla

We can deliver OlaOla products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for OlaOla products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing OlaOla goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting OlaOla products by popularity or price.

OlaOla brand names you'll find in our offering

Hide description
53 Results
1.5 2×
Watch Price/Availability
OlaOla Organic Matcha 100 g
Matcha - finely ground green tea full of antioxidants, BIO quality, for beverage preparation, 100 g - 3,490 Kč/1 kg
  349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola045
Watch Price/Availability
OlaOla Multivitamin for men, 90 capsules
Multivitamin - complex of vitamins and minerals, e.g. vitamin C 40 mg, B1 0.55 mg, B2 0.7 mg, B3 8 mg, B5 3 mg, B6 0.7 mg, B7 25 µg in 1 capsule, vegan, 90 + 20 capsules
  399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola029
Watch Price/Availability
OlaOla Jelly Musculoskeletal Support, 60 jelly candies
Dietary Supplement - combination of calcium (95 mg), marine collagen (50 mg) and turmeric extract (20 mg) in 1 candy, in jelly form, alternative to traditional tablets, 60 jelly candies
  399,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola034
Watch Price/Availability
OlaOla Support for healthy hair, nails and skin, 60 capsules
Dietary Supplement - with vitamins and minerals for beautiful hair, strong nails and healthy skin, 60 candies for your daily beauty care
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola011
Watch Price/Availability
OlaOla Magnesium Energy Support, 90 capsules
Magnesium - support the reduction of fatigue, proper muscle and nervous system function
  449,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola020
Watch Price/Availability
OlaOla Ashwagandha jelly candy supporting healthy lifestyle, 60 jelly candies
Dietary Supplement - combination of Ashwagandha (150 mg) and vitamin B6 (1.4 mg) in 1 candy, easy to consume and tasty, 60 pcs
  449,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola037
Watch Price/Availability
OlaOla Electrolytes to support body hydration 400 g
Electrolytes - Combination of sodium (324 mg), chloride (595 mg) and magnesium (130 mg) in 1 scoop, in powder form, 400 g
  499,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola033
Watch Price/Availability
OlaOla Edition by Miloslav Sindelar Creatine monohydrate 250 g
Creatine monohydrate - without artificial additives, natural, powder, total weight 250 g, storage temperature from 15 to 25 °C - 2,396 Kč/1 kg
  599,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola047
Watch Price/Availability
OlaOla OlaDen Drink for energy and immunity - 10 sachets
Dietary Supplement - combination of Ashwagandha (300 mg), rosehip extract (250 mg) and vitamin C (250 mg) in 1 sachet, suitable for vegans, functional drink suitable for daily use during physically and mentally demanding days, 10 sachets
  399,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola038
Watch Price/Availability
OlaOla Edition Miloslav Sindelar Premium Vitamin D3 + K2 60 capsules
Vitamins - combination of vitamin D3 (50 µg), vitamin K2 (100 µg) and MCT oil (63 mg) in 1 capsule, vegan capsules, 60 capsules
  599,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola043
Watch Price/Availability
OlaOla BIO Reishi immunity support, 90 capsules
Reishi - for boosting immunity, vitality and overall balance - 4.99 Kč/ks
  449,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola005
Watch Price/Availability
OlaOla Hormonal Balance 60 Jelly Sweets
Dietary Supplement - a combination of vitamin C (40mg), ashwagandha (37.5mg), and evening primrose oil (25mg) in 1 jelly, vegan, for daily use, 60 jelly sweets
  349,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola049
Watch Price/Availability
OlaOla Turmeric with Black Pepper 60 Jelly Sweets
Dietary Supplement - a combination of turmeric extract (40mg), ginger extract (25mg) and vitamin C (6mg) in 1 jelly, vegan, high curcumin content, 60 jelly sweets
  299,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola054
Watch Price/Availability
OlaOla Glycine 90 Capsules
Dietary Supplement - a combination of magnesium (143mg), sour cherry juice (50mg) and L-theanine (25mg) in 1 capsule, suitable for your evening routine, 90 capsules
  349,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola051
Watch Price/Availability
OlaOla Probiotics with Prebiotics 60 Jelly Sweets
Dietary Supplement - combination of Heyndrickxia coagulans (1.5 billion CFU*), polydextrose (1,200mg), and inulin (50mg) in 1 jelly, vegan, in the form of tasty jelly sweets, 60 jelly sweets
  399,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola050
Watch Price/Availability
OlaOla Gelé Goodbye Fatigue 60 Gummies
Vitamins - a combination of vitamin C (40mg), vitamin E (6mg) and vitamin B5 (3mg) in 1 jelly sweet, vegan, 60 gummies
  299,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola056
Watch Price/Availability
OlaOla Sweet Dreams with Chinese Mushroom Extracts 60 Jelly Sweets
Dietary Supplement - a combination of cordyceps (90mg), lemon balm (90mg) and reishi (30mg) in 1 jelly sweet, vegan, lactose-free and gluten-free, 60 jelly sweets
  399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola048
1.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Melatonin 90 Tablets
Dietary Supplement - melatonin, 1mg in 1 tablet, not suitable for children, pregnant and breastfeeding women, vegan, 90 tablets
  299,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola052
4.5 2×
Watch Price/Availability
OlaOla Binchotan Stick for Water Filtration
Water Purification Filter
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola058
5.0 2×
Watch Price/Availability
OlaOla Zinc for Immune Support, 90 Tablets
Zinc - zinc, 15mg per tablet, gluten-free, lactose-free, 90 tablets - 2.77 Kč/ks
  249,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTola017
4.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Bone and tooth supporting calcium, 90 capsules
Calcium - for strong bones and healthy teeth, natural support for growth, strength and vitality of bone tissue and tooth enamel - 2.21 Kč/ks
  199,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTola018
Watch Price/Availability
OlaOla BIO Green superfoods supporting digestion, 90 capsules
Dietary Supplement - to support detoxification, digestion and vitality, natural blend of chlorella, spirulina and others
  399,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTola001
Watch Price/Availability
OlaOla Goat colostrum for immunity, 60 capsules
Colostrum - rich in immunoglobulins and nutrients, natural support of immunity, growth and vitality for children and adults - 8.32 Kč/ks - from 8.32 Kč/1 pc(s)
  499,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTola016
Watch Price/Availability
OlaOla Muscle relaxing potassium with magnesium, 90 capsules
Minerals - potassium with magnesium in 90 capsules for normal muscle function, nervous system and electrolyte balance - 2.77 Kč/ks
  249,-
Currently Unavailable
Order Code: SPTola023