Groceries – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
562 Results
5.0 29×
Watch Price/Availability
Bery Jones Milk Chocolate Corn 500 g
Corn - roasted and salted corn in milk chocolate, packing 500g in resealable packaging - 358 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery204
4.8 59×
Watch Price/Availability
MedPharma Ginkgo biloba 60 mg Forte - 67 tob.
Ginkgo Biloba - made from ginkgo biloba extract, 60 mg in 1 tablet, 67 tablets
Discounted -20 % 119,- 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDGINDS623
4.8 15×
Watch Price/Availability
Allnature Lichen Cherry Herbal Extract 60 capsules
Herbal Extract - Combination of sea buckthorn (200 mg) and vitamin C (100 mg) in 1 capsule, 60 capsules
Discounted -33 % 119,- 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALLLICHDS671
4.5 4×
Watch Price/Availability
Clinical CBD 10% Full Spectrum 10 ml
CBD - purified coconut oil enriched with 1000 mg of CBD (cannabidiol) is a unique dietary supplement that supports immunity and has a beneficial effect on the body's natural processes
Amazing Deal 499,- Save 85,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcli041
5.0 1×
Watch Price/Availability
WoldoHealth Collagen with hyaluronic acid 500 g
Colagen - high quality collagen complex with hyaluronic acid and biotin for cell and tissue growth and renewal
Discounted -20 % 1,099,- 1,389,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTwohe003
4.8 33×
Watch Price/Availability
MedPharma Apple cider vinegar + Fiber + Chromium - 107 tbl.
Vinegar - combination of dietary fiber (200 mg), vitamin C (100 mg) and chromium (10 µg) in 1 tablet, 107 tablets - 1.49 Kč/pcs
Discounted -20 % 159,- 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDJABDS543
4.9 37×
Watch Price/Availability
MedPharma Folic acid 800 mcg forte - 107 tbl.
Vitamin B – folic acid is a water-soluble vitamin from the B vitamin group
Discounted -20 % 67,- 84,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDKYSDS526
5.0 7×
Watch Price/Availability
Enervit Salt Caps, 120 Tablets
Minerals - antioxidant, 120 capsules, no flavour - 3.24 Kč/pcs
Amazing Deal 389,- Save 80,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0653
5.0 2×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Chicken curry 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1989 kJ, weight 500g - 558 Kč/1 kg
Amazing Deal 279,- Save 40,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret003
4.8 19×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Hyaluronic Acid 60 capsules
Hyaluronic acid - hyaluronic acid (250 mg), vitamin C (80 mg), Vitamin B3 (15 mg) in 1 capsule, non-GMO, vegan, 40 capsules
Discounted -20 % 269,- 339,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0048
4.8 20×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Multi VitaMin Chelate for men 90 capsules
Multivitamin - multivitamin, 90 capsules, 30 daily doses, unflavored, for men
Discounted -21 % 249,- 319,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0040
5.0 16×
Watch Price/Availability
Koktejly 100 nejznámějších receptů
Kniha
Amazing Deal 259,- Save 53,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP140145
4.9 39×
Watch Price/Availability
MedPharma Guarana 800 mg - 107 tbl.
Guarana - made from guarana extract, 200 mg in 1 tablet, is enriched with caffeine, 107 tablets - 1.11 Kč/pcs
Discounted -20 % 119,- 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDGUADS741
4.6 119×
Watch Price/Availability
LAMART Tea kettle 1.1L VERRE LT7026
Tea Kettle - capacity: 1,1 l, glass, sieve, heat-resistant
Amazing Deal 209,- Save 30,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMKC002
4.6 26×
Watch Price/Availability
Calcium 333.3mg + Magnesium + Zinc - 107 Tablets
Minerals - Calcium is needed to maintain the normal condition of bones and teeth, contributes to normal blood clotting and muscle activity - 1.11 Kč/pcs
Discounted -20 % 119,- 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDVAPDS031
4.8 27×
Watch Price/Availability
GreenFood Nutrition Young Barley 120 capsules
Dietary Supplement - green barley, 350 mg in 1 capsule, non-GMO, vegan, 120 capsules
Discounted -20 % 199,- 249,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgfn0059
5.0 25×
Watch Price/Availability
MedPharma Thiamine (vitamin B1) 50 mg - 67 tbl.
Vitamin B – Vitamin B1 contributes to the normal functioning of the nervous system and mental activity
Discounted -20 % 42,- 53,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDTHIDS855
4.0 1×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Thai red curry (vegan) 460 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1784 kJ, weight 460g - 628 Kč/1 kg
Amazing Deal 289,- Save 30,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret014
4.8 5×
Watch Price/Availability
Penco Athlete Daily caps 120 tbl
Vitamins - for athletes, for 60-120 days, with Echinacea purpurea, contains vitamins A, B6, C and D, folic acid, magnesium, iron, copper, zinc and selenium, 120 tablets per pack
Amazing Deal 369,- Save 80,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpen065
4.3 3×
Watch Price/Availability
REAL TURMAT Spaghetti Bolognese 500 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 500g - 598 Kč/1 kg
Amazing Deal 299,- Save 30,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTret002
4.5 6×
Watch Price/Availability
Solgar Milk Thistle 50 capsules
Milk Thistle - standardized extract of milk thistle seeds, 98 mg in 1 capsule, vegetable composition, vegan, gluten-free, sugar and starch, 50 capsules
Amazing Deal 699,- Save 160,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsolg019
4.7 20×
Watch Price/Availability
Chromium Picolinate 200mcg - 107 Capsules
Chrome - dietary supplement Chromium picolinate 200 µg contributes to the normal metabolism of macronutrients and helps to maintain normal blood glucose levels
Discounted -20 % 119,- 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDCHRDS765
5.0 4×
Watch Price/Availability
Corsini Brasil Santos Grain 250 g
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: Italy, - 1,076 Kč/1 kg
Amazing Deal 269,- Save 30,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MXTZK748
4.8 50×
Watch Price/Availability
Nutrend Flexit Drink, 400 g, peach
Sports Drink –
Amazing Deal 349,- Save 46,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut0216