Groceries – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
560 Results
4.8 14×
Watch Price/Availability
MedPharma Beta carotene 10000 IU + panthenol + PABA 107 capsules
Beta-Carotene - Panthenol (10 mg), PABA (10 mg), Beta Carotene (6 mg) in one capsule, suitable for milder vitamin A supplementation,100 + 7 capsules
Discounted -24 % 98,- 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDBETDS473
5.0 4×
Watch Price/Availability
Barny's NovoFerrin™ 30 capsules
Iron - Combination of vitamin C (66 mg), LIPOFER iron (15 mg) and vitamin D3 (5 μg) in 1 capsule, without iron aftertaste, 30 capsules - 5.30 Kč/pcs
Amazing Deal 159,- Save 40,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BARNovo945
4.8 11×
Watch Price/Availability
MedPharma Silicon 30 mg + biotin + selenium + PABA 107 tablets
Minerals - combination of paby (100 mg), silicon (30 mg), zinc (10 mg), pantothenic acid (6 mg), biotin (150 µg), and selenium (70 µg) in 1 tablet, 107 tablets - 1.30 Kč/pcs
Discounted -22 % 139,- 179,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDKREDS069
4.0 5×
Watch Price/Availability
NATU Maca Organic powder 200 g
Maca - maca, creamy and sweet taste, suitable for menopausal women, BIO and raw, powder 200 g
Discounted -26 % 169,- 229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnatu057
4.9 26×
Watch Price/Availability
MedPharma Vitamin B2 (riboflavin) 10 mg - 107 tbl.
Vitamin B – Vitamin B2 helps to protect cells from oxidative stress and to reduce the level of fatigue and exhaustion
Discounted -20 % 63,- 79,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDVITB2649
3.8 10×
Watch Price/Availability
MedPharma Multivitamin with minerals + lutein - 20 tbl. effer.
Multivitamin – the product supplements the body with a range of vitamins, minerals and other substances
Discounted -22 % 49,- 63,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDMULDS083
5.0 1×
Watch Price/Availability
Arctic Blue Omega 3 30 capsules (550 mg DHA, 275 mg EPA & Vitamin D)
Omega 3 - combination of fish oil (1200 mg), including omega-3 - DHA (550 mg) and EPA (275 mg) and vitamin D (10 µg) in 1 capsule, pure Arctic fish oil, for adults, 30 capsules
Discounted -20 % 309,- 389,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfoa101
5.0 10×
Watch Price/Availability
MedPharma Vitamin C 600 mg + Acerola 200 mg - 20 tbl. effer.
Vitamin C - tablets, 600 mg active ingredient, 750 % RHP, 20 tablets, adult - 2.55 Kč/pcs
Discounted -21 % 51,- 65,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MEDVITC826
5.0 3×
Watch Price/Availability
Nordic Naturals Prenatal DHA + Vitamin D3, Omega for Pregnant Women, 830mg + 400IU, 90 Softgel Capsu
Omega 3 - a combination of omega-3 (415mg), including EPA (102.5mg) and DHA (240mg), and vitamin D3 (10µg) in one capsule, in the molecular form of triglycerides, suitable during pregnancy, from purified fish oil, gluten-free, dairy-free and free from artificial colourings, no fishy aftertaste, 90 capsules
Discounted -41 % 799,- 1,369,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnnOME014
5.0 1×
Watch Price/Availability
Viridian Andrographis Complex 60 capsules
Dietary Supplement - Combination of andrographolide extract (300 mg) of which (15 mg) andrographolide, vitamin C (80 mg) and zinc (5 mg) in 1 capsule, 60 capsules
Great price 599,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvrd059
5.0 1×
Watch Price/Availability
Allnature Collagen 60 capsules
Colagen Dietary supplement Collagen.
Discounted -31 % 109,- 159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTante2
3.0 2×
Watch Price/Availability
BERLINGERHAUS cast iron teapot 0,8 l black
Tea Kettle - capacity: 0,8 l, cast iron, sieve
Discounted -34 % 650,- 999,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BERkon001
5.0 4×
Watch Price/Availability
Swanson Ginger & Turmeric (ginger + turmeric), 60 capsules
Dietary Supplement - combination of ginger (300 mg) and turmeric (300 mg) in 1 capsule, natural source of vitamins and antioxidants, 60 capsules
Discounted -21 % 149,- 189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT16622
5.0 2×
Watch Price/Availability
Corsini Single Kenya "AA" Washed ground 125 g
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Kenya, roasted in: Italy, roast: medium - 1,432 Kč/1 kg
Amazing Deal 179,- Save 20,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MXTMK019
3.0 2×
Watch Price/Availability
WoldoHealth Curcumin with piperine 120 capsules
Curcumin - for adults and children, capsules, for immunity, multivitamin - 4.66 Kč/ks
Discounted -20 % 559,- 699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: WOLvit06
4.7 25×
Watch Price/Availability
MyProtein Caffeine Pro 200 mg, 100 tablets
Stimulant - caffeine, in tablet form, unflavoured, 100 tablets per pack
Amazing Deal 109,- Save 80,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmyp132
5.0 4×
Watch Price/Availability
Clinical Hair-Care 30 capsules
Dietary Supplement - combination D, L-methionine (200 mg), L-tyrosine (200 mg), cystine (100 mg) and dried yeast extract (50 mg) in 1 capsule, supplemented with golden millet extract, Evening primrose oil and Inositol, designed for both men and women, 30 capsules
Discounted -26 % 169,- 229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CLICLI037
5.0 1×
Watch Price/Availability
Küchenprofi Teapot "Yasmin" 0.8l
- capacity: 0,8 l, cast iron
Discounted -31 % 879,- 1,289,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KUYAS202
3.5 2×
Watch Price/Availability
Tognana STARS&STRIPES Set of low glasses 6 pcs
Glass - 60 Kč/1 pc(s)
Discounted -34 % 361,- 549,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TOGss23
Watch Price/Availability
Snaige CD39DM-T3022EX
Refrigerated Display Case energy efficiency class E, noise level C, refrigerator volume 373 l, 5 shelves, height 183,2 cm, width 59,5 cm, depth 60,5 cm, weight 80 kg, colour white, function: LED light and ventilation
Discounted -20 % 14,989,- 18,890,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SNAILED007
Watch Price/Availability
Norsan Omega-3 Vegan Oil 100 ml
Omega 3 - a combination of high-dose seaweed vegetable oil and extra virgin organic olive oil as an antioxidant, the daily dose (5 ml) contains 3.5 g of seaweed oil and 1.1 g of olive oil
Discounted -23 % 579,- 759,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnors006
3.7 3×
Watch Price/Availability
Vitar Probiotics + fiber + vit. C, D 16 sachets
Probiotics - sachets with probiotics, fibre and vitamin c, immunity support, suitable for adults
Discounted -37 % 99,- 159,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth1365
2.0 1×
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Pasta carbonara 150 g
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1712 kJ, weight 150g - 1,040 Kč/1 kg
Amazing Deal 156,- Save 23,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo007
HAIER HWS209FDH1 WINE CAVE 60 SERIES 7 - Wine Cooler
Energy efficiency class
CashBack
Discount
Free delivery
to Alza branch
Watch Price/Availability
HAIER HWS209FDH1 WINE CAVE 60 SERIES 7 - 5 let záruka na celý spotřebič + 20 let záruka na kompresor po registraci
Wine Cooler - energy efficiency class D, for 209 bottles, internal volume 376 l, 1 cooling zone, 5 shelves, included features warning signal in case of failure, door open alarm and automatic defrost, display, lighting, UV filter, option to change door opening, transport wheels and adjustable legs, digital control type, adjustable temperature range from 5 to 20 °C, noise level 35 dB, right door opening direction, dimensions 192.5 × 60.3 × 64.7 cm (H×W×D), weight 65 kg, black and stainless steel colour
Price with Cashback Cashback presents the option to get back money from your purchase online, usually requires a registration Nakupte vybrané spotřebiče značky Haier a získejte až 7 000 KČ zpět. Akce platí od 1.4.2026 do 30.9.2026. 23,390,-
Discounted -5 % 26,390,- 27,890,-
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: HAIVI033