Groceries – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
560 Results
Watch Price/Availability
Bible piva: Mistrovský průvodce pivem
Kniha
Amazing Deal 559,- Save 59,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0483922
Watch Price/Availability
VERRA Probiotics for women 30 capsules
Probiotics - 10 billion. probiotic strains in 1 capsule, 80 mg of chicory prebiotics, for women, 30 capsules
Discounted -21 % 499,- 639,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvitvs12
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian)
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1658 kJ, weight 150g - 920 Kč/1 kg
Amazing Deal 138,- Save 21,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo011
Watch Price/Availability
Tchibo Jihlavanka Crema Intense, 750g, Whole Bean
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil and Vietnam, roasted in: Germany, - 532 Kč/1 kg
Discounted -20 % 399,- 499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TCHKA4008
Watch Price/Availability
Hrotlife Dragon's Blood 30 ml
Antioxidant - ideal for minor injuries, cuts and skin care, high in antioxidants
Discounted -21 % 399,- 508,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HROTlek06
Watch Price/Availability
FOOD FORCE Granola with strawberries 120 g
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1779 kJ, weight 120g - 992 Kč/1 kg
Amazing Deal 119,- Save 20,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfofo003
Watch Price/Availability
Tchibo Jihlavanka Espresso, 750g, Coffee Beans
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil and Vietnam, roasted in: Germany, - 532 Kč/1 kg
Discounted -20 % 399,- 499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TCHKA988
Watch Price/Availability
Arctic Blue Vegan Omega 3 Algae 60 capsules (250 mg DHA)
Omega 3 - pure oil from the alga Schizochytrium sp. grown in a controlled organic environment, 250 mg DHA
Discounted -22 % 339,- 439,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfoa114
Watch Price/Availability
OstroVit Turmeric + black pepper + ginger, 90 tablets
Curcumin - Turmeric rhizome extract (300 mg), Ginger root extract (100 mg), black peppercorn extract (2.1 mg) in 1 tablet, easy-to-swallow tablets, 4 × 90 tablets - 3.77 Kč/ks
Amazing Deal 339,- Save 80,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OSTdost008
Watch Price/Availability
50 nejlepších drinků: Míchej jako barman a staň se mistrem koktejlů
Kniha
Amazing Deal 459,- Save 53,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: FKP0502488
Watch Price/Availability
VERRA Premium Sex Drive 60 capsules
Dietary Supplement A mixture of extracts and amino acids, fenugreek hay, ginseng, L-arginine, L-citrulline, ashwagandha, Maca peruviana, Saffron, gluten and lactose free, suitable for vegans, easy to use.
Discounted -20 % 529,- 669,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvitvs17
Watch Price/Availability
BioGaia Pharax Probiotic drops 5 ml
Probiotics - patented probiotic strains, vitamin D₃, drops, easy dosing, suitable for children and adults, lactose-free, gluten-free, without milk protein, oil base, small package, stable, clinically tested, 5 ml
Discounted -20 % 319,- 399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth0708
Watch Price/Availability
Allnature Elements Melatonin night 240 tablets
Melatonin - Melatonin 1.99 mg in 1 capsule, for evening use before bedtime, suitable for long-term use, the tablets are small and easy to dose, 240 tablets
Discounted -20 % 239,- 299,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOST315
Watch Price/Availability
VENIRA Collagen drink, mix of flavours strawberry, melon, berries 30 × 6,3 g 189 g
Colagen - combination of bioactive hydrolysed collagen (4000 mg), MSM (100 mg) and vitamin C (80 mg), with hyaluronic acid, mixed flavours, 189 g
Amazing Deal 539,- Save 110,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DOST279
Watch Price/Availability
Pharma Activ Black Garlic 60 capsules
Garlic - Black garlic extract, 500 mg in 1 capsule, 60 capsules
Amazing Deal 179,- Save 20,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpha067
Watch Price/Availability
Amigos Caffe Il Mingardi S Riserva, 1000g
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 864 Kč/1 kg
Amazing Deal 899,- Save 100,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AMIKA0017
Watch Price/Availability
Organis Curcumin + Piperine 60 capsules
Curcumin - a combination of turmeric extract (200mg curcumin) and black pepper (2.5mg piperine) in 1 capsule, in the form of plant-based capsules, vegan, 60 capsules - 5.32 Kč/ks
Discounted -25 % 319,- 429,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTorga036
Watch Price/Availability
Arctic Blue Vegan Omega 3 Algae 150 ml (250 mg DHA & 2000 mg ALA)
Omega 3 - freshly pressed linseed oil + pure algae oil, 2000 mg ALA (linseed oil) = source of DHA and EPA, 250 mg DHA (algae oil)
Discounted -20 % 349,- 439,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTfoa113
Watch Price/Availability
Hrotlife Poria cocos 90 capsules
Dietary Supplement - promotes spleen Qi energy and helps to remove moisture from the body
Discounted -26 % 489,- 669,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HROTlek23
Watch Price/Availability
Dr. Popov Psyllicol Lemon Flavour, 100g
Fibre - for healthy digestion and good bowel function, Psyllium fibre with lemon flavour
Amazing Deal 109,- Save 18,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: LEKdrp01
Watch Price/Availability
BOHEMIA ROYAL CRYSTAL Set of red wine glasses Anita 400 ml 6 pcs
Glass - for red wine, on stem, 6 pcs in pack, material lead-free crystal - 50 Kč/1 pc(s)
Discounted -29 % 301,- 429,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BRCSK711
Watch Price/Availability
Vitar Vitamin C + Zinc 30 tablets
Vitamin C - combination of vitamin C (100 mg) and zinc (15 mg) in one tablet, sugar-free, 30 tablets - 1.63 Kč/ks
Discounted -26 % 49,- 67,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth1381
Watch Price/Availability
iPlody Rice Fusilli 1kg
Pasta - naturally gluten-free, made from rice flour, easily digestible, wheat-free, egg-free, milk-free, suitable for a gluten-free diet, 1000g pack - 179 Kč/1 kg
Amazing Deal 179,- Save 150,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa5833
Watch Price/Availability
Vitar Kings Lipomagne + B complex, 20 sachets
Magnesium - lipomagne+ b complex in single-use sachets, fast absorption without drinking, support of mental balance, reduction of fatigue and stress, proper muscle and heart function
Discounted -20 % 159,- 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPToth1352