Sport & Outdoor – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
3,094 Results
4.5 7×
Watch Price/Availability
Campgo Dome 3
Tent - ultralight tent for 3 persons, 2 entrances, 2 apses with soffits, water column 5 000 mm (subfloor), 3 000 mm (tropical), tropico with 2 silicone layers, SBS zippers, self-supporting aluminium construction (2 members), metal components, insect nets, mesh pockets with reflective trim and top mesh for stowing items, 2 inner reflective clotheslines, hook, adjustable ventilation opening, Dimensions (90 + 180 + 90) × 220 × 130 cm, bedroom 180 × 220 cm, dimensions when folded 15 × 45 × 15 cm, weight 2,8 kg, repair kit in the package
Buy with code CAMPGOSTANY50 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. Lze zakoupit pouze 3 ks 2,500,-
Great price 4,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_TE_06
4.3 17×
Watch Price/Availability
HMS S 3085 green twist stepper with expanders and grips
Stepper Twist stepper HMS S3085 is used to exercise the muscles of the legs and buttocks. The handles and included expanders get your arms involved in the workout. The stepper has height-adjustable, non-slip treads. The load capacity is 100 kg.
Amazing Deal 1,789,- Save 521,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MPstep01
5.0 7×
Watch Price/Availability
Campgo HikePeak 4
Camping Mat sleeping mat, thickness: 3,8cm, dimensions 183 × 52cm, dimensions when packed 29 × 14cm, weight 790g
Great price 999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_07
4.9 9×
Watch Price/Availability
Bery Jones Apricot porridge with coconut, gluten-free 500g
Porridge , energy value per 100g: 426 kcal
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B07
4.9 74×
Watch Price/Availability
Bery Jones Hemp seed peeled 500g
Seeds - hemp, - 398 Kč/1 kg
Great price 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery093
5.0 6×
Watch Price/Availability
Baagl Backpack Coolmate Paradise
School Backpack -, dimensions: 50×34×22cm, accessories: reflective elements
Amazing Deal 2,159,- Save 261,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BAAba003
4.7 45×
Watch Price/Availability
Nutrend ISO Whey Prozero, 2250 g, vanilla custard
Protein -, vanilla flavour - 28 Kč/portion - from 1,102 Kč/1 kg
Amazing Deal 2,479,- Save 520,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut11359
4.7 56×
Watch Price/Availability
Bery Jones Carmel Almonds peeled USA 500g
Nuts - shelled almond, 500 g - 358 Kč/1 kg
Great price 179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_500B08
4.7 117×
Watch Price/Availability
Stormred Massage roller green
Foam Roller dimensions: 34 × 14cm, green colour
Great price 289,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTiron56
4.6 98×
Watch Price/Availability
Stormred Massage Roller Black
Foam Roller dimensions: 33 × 14cm, black colour
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTiron09
4.9 111×
Watch Price/Availability
Stormred Neoprene Kettlebell 10 kg
Kettlebell , weight 10 kg
Great price 899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTiron42
4.8 170×
Watch Price/Availability
Campgo T2A
Headlamp output: 1200 lm, beam distance: 100m, 1 × LED diodes, protection level: IPX4, power: 18650 × 1 pc(s), weight: 123g
Great price 599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTcam008
5.0 1×
Watch Price/Availability
Campgo Base Pad 1.2 IXPE Alu
Camping Mat sleeping mat, thickness: 1,2cm, dimensions 180 × 50cm, dimensions when packed 50 × 17cm, weight 380g
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_14
4.8 15×
Watch Price/Availability
BAAGL School backpack Cubic Sweet GRS
School Backpack -, dimensions: 45×33×20cm, accessories: reflective elements, anatomically shaped back, breathable rear wall and water-resistant finish
Amazing Deal 1,969,- Save 231,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BAL018a
4.8 56×
Watch Price/Availability
Richter Czech RL.535.12x1000. CRN steel code cable lock, 12 x 1000 mm
Bike Lock - cable, code lock, length: 1000mm, spiral
Amazing Deal 159,- Save 18.99
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RICHt38
4.2 36×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted salted peanuts 1kg
Nuts - roasted, salted and shelled peanuts, 1000 g - 139 Kč/1 kg
Great price 139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_RN_1000B06
4.5 34×
Watch Price/Availability
Bery Jones Roasted unshelled peanuts JUMBO 1kg
Nuts - roasted peanuts, 1000 g - 159 Kč/1 kg
Great price 159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_NT_1000B07
4.6 18×
Watch Price/Availability
Bery Jones White Chocolate Pretzels 500g
Pretzels - crispy pretzels covered in fine white chocolate, a combination of sweet and salty flavours, made in the Czech Republic, ideal as a snack, a treat and an original gift, practical resealable packaging - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CP_500B04
4.7 45×
Watch Price/Availability
Amix Nutrition Black Line Black CFM® Isolate 2000 g, chocolate cake
Protein - whey, isolate, 88% protein, 57 servings, chocolate flavour - 47 Kč/portion - from 1,330 Kč/1 kg
Amazing Deal 2,659,- Save 590,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTami0246
4.3 106×
Watch Price/Availability
Bery Jones Ginger pieces 1kg
Dried Fruit - ginger, 1000 g - 219 Kč/1 kg
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery071
5.0 3×
Watch Price/Availability
AlzaErgo Bike Rack SMW10 Modular black
Bike Holder - Wall-mounted, vertical and horizontal bike mounting, modular, for 1 bike, swivel hook ±30° / ±60° / 0°, load capacity 30kg per bike (40 kg total), 2 hooks for accessories with a load capacity of 2× 5kg, for tires up to 45mm (1.8"), powder-coated steel construction, mounting hardware included
Great price 899,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AEY1201
4.7 304×
Watch Price/Availability
Bery Jones Mixed nuts and fruit 250g
Nuts - natural almond and cashew, 250 g - 516 Kč/1 kg
Great price 129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_MX_250B01
4.9 15×
Watch Price/Availability
Campgo TrailPro Z IXPE
Camping Mat sleeping mat, thickness: 2cm, dimensions 183 × 55cm, dimensions when packed 13,5 × 55cm, weight 430g
Great price 699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CAMP_SP_02
4.9 66×
Watch Price/Availability
Stormred rubberized dumbbell 15 kg
Dumbell - single-hand, straight, fixed, weight 15kg, total set weight 15 kg, surface material vinyl
Great price 1,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTiron51