TrueLife

We can deliver TrueLife products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for TrueLife products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing TrueLife goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting TrueLife products by popularity or price.

TrueLife brand names you'll find in our offering

Hide description
208 Results
4.1 50×
Watch Price/Availability
TrueLife NannyCam S3 Smart
Baby Monitor - camera unit, with image transmission (video), audio transfer via internet, smart babysitter (with Android or iOS app), with display, duplex transmission, volume control, night vision, crying detection and sleep aid mode (lullabies, fairy tales or projections), camera unit is powered by net (230)
  1,547,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls10473
5.0 4×
Watch Price/Availability
TrueLife DH3 White
Air Dehumidifier - suitable for rooms up to 10m2, dehumidifies up to 0,21l/day, 0,8l water container, noise level: 40 dB,
  1,498,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: TRLOV822
4.1 39×
Watch Price/Availability
TrueLife NannyCam R4
Baby Monitor - with image transmission (video), range 300 m, audio transfer via digital, with display, temperature sensor, duplex transmission, optical noise level indication, volume control, out-of-range sound alert, low battery indicator, vox function, night vision and sleep aid mode (lullabies, fairy tales or projections), monitor unit is powered by mains (230V) and battery (Li-ion charging batteries)
  2,879,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls5664
4.6 18×
Watch Price/Availability
TrueLife Nutrio BP Manual
Breast Pump - manual, breast milk container 150ml, 2-phase suction, suction intensity setting options, gentle stimulation mode, ergonomic design, reverse flow prevention and quiet operation
  689,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: BABY9608
4.2 19×
Watch Price/Availability
TrueLife Nutrio BP W5
Breast Pump - electrical, breast milk container 210ml, 2-phase suction, ergonomic design, with display and bra insert
  1,332,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls12902
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300 White
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS926
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100 black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
Great price 1,099,- Save 100,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS884
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,410,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: TRUUS801
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS615
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  838,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS058
4.6 68×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Mini M50 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
  899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS041
4.4 53×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Clean-series Standard black 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Clean, sonic type, 2 pc(s) in package - 100 Kč/1 pc(s)
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUnhh99
4.5 215×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station O300 Ozone
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  2,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS677
4.6 33×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads White Sensitive
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - 100 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 199,- Save 50,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN624
4.4 29×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C200
Electric Flosser - 5 programs, 4 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  1,399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS95
4.5 22×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV Sterilizer
Steriliser type: box, effect: sterilisation, cleaning principle UV light, suitable for toothbrush, for: toothbrush, also included timer, white colour, 5,6×4,7×2,1 mm (H×W×D)
  409,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUST311
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 White
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
  1,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS126
4.8 12×
Watch Price/Availability
TrueLife InterdentBrush I3
Electric Toothbrush -, spare heads:
  499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUEK379
4.8 84×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads Black Standard
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 100 Kč/1 pc(s)
  from  139,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN383
3.7 25×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station F300 Black
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, display, power: battery-powered
  1,249,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS133
4.6 15×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Whiten Plus black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 130 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 259,- Save 40,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH063
4.5 215×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station S600
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  1,590,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS660
4.9 44×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Junior-series heads Soft white 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 92 Kč/1 pc(s)
Great price from  128,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH608
4.8 70×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads Black Whiten
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - 100 Kč/1 pc(s)
  199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH406
24 more... Top
1 ... 34567 ... 9