TrueLife

We can deliver TrueLife products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for TrueLife products on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing TrueLife goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting TrueLife products by popularity or price.

TrueLife brand names you'll find in our offering

Hide description
208 Results
5.0 38×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Baby G Heads Medium
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 82 Kč/1 pc(s)
Great price from  115,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH427
4.9 12×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - ForKids Duo Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 100 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 199,- Save 50,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH801
4.8 36×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Standard Duo Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 2 pc(s) in package - 125 Kč/1 pc(s)
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH795
4.7 37×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Kid G Heads Medium
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 80 Kč/1 pc(s)
  from  111,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH441
4.8 21×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Kid G Heads Small
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 80 Kč/1 pc(s)
  from  111,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH434
4.6 34×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads Black Sensitive
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 125 Kč/1 pc(s)
  from  174,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN390
4.9 33×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Sensitive Duo Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 3 pc(s) in package - from 116 Kč/1 pc(s)
  from  244,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH818
4.4 30×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Whiten Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 3 pc(s) in package - from 116 Kč/1 pc(s)
  from  244,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH825
4.9 27×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Baby G Heads Small
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 85 Kč/1 pc(s)
  from  118,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH410
4.8 22×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Standard black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 125 Kč/1 pc(s)
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH530
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Standard 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 50 Kč/1 pc(s)
  199,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH622
4.7 20×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Sensitive black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 125 Kč/1 pc(s)
  249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH547
4.5 7×
Watch Price/Availability
TrueLife AIR Purifier P5 Filter
Air Purifier Filter - TrueLife AIR Purifier P5 WiFi, 4v1, Anti-bacterial, HEPA, Carbon, Catalytic, shelf life: 24 months
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLFC734
4.4 18×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, oral irrigators, 4 pc(s) in package - from 27 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal from  94,- Save 20,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH402
5.0 6×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Standard Plus black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - from 150 Kč/1 pc(s)
  from  209,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH049
4.4 10×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station Dental Plaque Jet
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss Station, oral irrigators, 4 pc(s) in package - from 27 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal from  94,- Save 20,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH419
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Orthodontic 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 47 Kč/1 pc(s)
Amazing Deal 189,- Save 40,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH646
4.8 9×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush T-series heads Standard white 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - from 119 Kč/1 pc(s)
  from  166,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH585
3.8 4×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Slim-series heads Standard white 2 pack
Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 100 Kč/ks - from 100 Kč/1 pc(s)
  199,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH79
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series jets Standard 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, interdental type, 4 pc(s) in package - 40 Kč/1 pc(s)
  159,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH18
4.0 2×
Watch Price/Availability
TrueLife AIR Purifier P3 UVC Lamp
UV Lamp for TrueLife AIR Purifier P3 WiFi air purifier, service life 24 months
  349,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLFC758
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series Jets Dental Plaque 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, 4 pc(s) in package - 37 Kč/1 pc(s)
  149,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH49
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Station S800 UV
Electric Flosser - 2 programs, 6 nozzle(s) per pack, 840ml tank, timer, water flow rate regulation and the handwheel, power: battery-powered
New arrival 1,899,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLES1205
Watch Price/Availability
TrueLife BELLE IPL E5 Lamp HR
IPL Replacement Lamp -
  1,949,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLEP649
24 more... Top
1 ... 45678 ... 9