Alza days prosinec Alza days prosinec

Apple Keynote 2017 (VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT)

Zobrazit katalog
Apple Keynote 2017

Konference Apple Keynote 2017 je za námi. Očekávání byla obrovská. Letos je to totiž přesně 10 let od uvedení první generace telefonů iPhone. Čekalo se proto, že Apple se bude snažit přijít s něčím revolučním. Novinek byla celá řada – iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple TV 4K či Apple Watch 3. Pojďme se podívat na to nejzajímavější.

Apple iPhone 8; iPhone 8 Plus; iPhone X

Apple Keynote 2017 – obsah

  1. Apple Watch 3 umí telefonovat, má to ale háček
  2. Apple TV podporuje 4K rozlišení
  3. iPhone 8 a iPhone 8 Plus překvapí nižší cenou
  4. iPhone X a bezrámečkový displej
  5. Animoji vám dovolí proměnit se v kočku nebo jednorožce
  6. iOS a rozšířená realita

Apple Watch 3 umí telefonovat, má to ale háček

První část prezentace se týkala zejména chytrých hodinek Apple Watch. Tim Cook se nejdříve pochlubil čísly. A učinil tak nepochybně rád – hodinky Apple Watch jsou totiž nyní nejprodávanější hodinky na světě. Oproti roku 2016 jejich odbyt vzrostl o 50 %, a překonaly tak i prodeje hodinek Rolex. Slova ředitele si očividně velmi rychle našla cestu k burzovním makléřům, neboť cena akcií společnosti Apple okamžitě poskočila nahoru.

Apple Watch 3; chytré hodinkyApple Watch 3

A co Apple Watch Series 3? Na první pohled je vše při starém. Snad jen červená korunka naznačuje, že máme tu čest s novou generací Apple Watch pro rok 2017. Uvnitř však nezůstal kámen na kameni. Hlavní novinkou je přítomnost telefonního modulu. Ano, hodinky nyní dokáží samostatně telefonovat. A dle prezentace to dokáží velmi dobře. Integrovaný mikrofon je natolik citlivý, že uživatel se nemusí namáhat hodinky ani zvedat k ústům. Apple si údajně rovněž dal velmi záležet na efektivním potlačení okolního ruchu. Vše má jedno velké ale. Telefonování nebude pro Apple Watch 3 v ČR dostupné. Tuzemští operátoři totiž nepodporují eSIM. A pravděpodobnost, že se situace změní do 29. září, kdy hodinky vstupují do prodeje, není právě valná. Pro český trh tak bude dostupná pouze levnější verze bez integrovaného LTE modulu.

i Související produkty

Zpět ale k tomu pozitivnímu. Apple do hodinek přidal barometrický výškoměr, což ještě zpřesní data z vašich sportovních radovánek. Během aktivit oceníte taktéž inovovaný senzor srdečního tepu. Hodiny jsou samozřejmě voděodolné, zvládnou také použití při vodním lyžování či plavání v moři. A co technické novinky? Výrobce použil nový duální procesor, jenž nabízí o 70 % více výkonu než Apple Watch 2. O bezdrátovou konektivitu v podobě WiFi a Bluetooth se pak nově postará vylepšený čip Apple W2.

Apple Watch 3; iPhone X

Cena Apple Watch 3 LTE startuje na 399 dolarech. Prodej začíná od 18. září. V ČR je ale kvůli již zmíněné absenci podpory eSIM oficiálně nekoupíte. Apple Watch 3 bez antény pak půjde pořídit za 9 790 Kč. Ruku v ruce s uvedením novinek by mělo dojít ke zlevnění Apple Watch 2. Pokud chcete vědět více, přečtetě si náš článek o Apple Watch Series 3.

Apple Watch 3; černáApple Watch 3; růžová barvaApple Watch 3; Nike

Apple TV podporuje 4K rozlišení

Zatímco všichni čekali na iPhone 8, Tim Cook se rozhodl ještě zastavit u nové generace Apple TV. A dobře udělal. Apple totiž servíruje hned několik zásadních novinek. Tou nejdůležitější je podpora 4K rozlišení a HDR10. Zároveň s tím Apple činí 4K obsah přístupnější. To v praxi znamená, že všichni, kteří v minulosti zakoupili HD film, obdrží 4K a HDR podporu, cena 4K filmů bude navíc shodná s HD verzemi. 

Apple TV; filmy

Vylepšení se dočkal i hardware. V útrobách Apple TV nyní najdeme procesor A10X Fusion. Ten nabízí 2× výkon CPU, a dokonce 4× nárůst schopností GPU. Ačkoliv ukázky vypadaly slibně, o plnohodnotnou náhradu za herní konzoli či herní PC se jednat pravděpodobně nebude. Přesto, pokud patříte mezi méně náročné hráče, mohlo by vás Apple TV 4K zajmout.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus překvapí nižší cenou

Od iPhone 8 a iPhone 8 Plus se toho očekávalo mnohé a můžeme konstatovat, že jsme spokojení. Oproti převratnému iPhone X se jedná o konzervativnější řešení, které kompletně vychází z předchozí generace. iPhone 8 a iPhone 8 Plus jsou tak na první pohled těžko rozeznatelné od svých předchůdců iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Pouze drobně se změnila fyzická velikost, ale úhlopříčka i rozlišení displejů je stejné. Displej však obdržel podporu technologie True Tone, která mění barevné podání dle okolních světelných podmínek.

iPhone 8 Plus; černáiPhone 8 Plus; stříbrnáiPhone 8 Plus; zlatá

Co je tedy nového? Začněme materiály. Rám telefonu tvoří letecký hliník. Na zádech nově namísto kovu najdeme tvrzené sklo, díky kterému iPhone 8 podporuje bezdrátové nabíjení standardu Qi. Apple tím nabídl rozřešení jinak velmi obtížně řešitelné rovnice – jak nabíjet iPhone a zároveň poslouchat hudbu, když telefon disponuje pouze jedním Lightning portem. Bezdrátová nabíječka nicméně nebude součástí balení. Když už jsme u nabíjení, sluší se poznamenat, že baterie se nabije z 0 na 50 % za slušných 30 minut.

i Související produkty

Proč si tedy iPhone 8 pořizovat? První zajímavá novinka je podpora rozšířené (augmentované) reality. Apple ji během prezentace věnoval až překvapivě hodně prostoru. O co jde? V praxi se prostřednictvím telefonu lze dívat kolem sebe, přičemž uvidíte vedle reálného okolí i virtuální předměty. To otevírá zcela nový rozměr interaktivním hrám. Můžete tak například svádět bitvy na konferenčním stole či létat v pokoji s letadlem.

iPhone 8; bezdrátové nabíjení

Apple dále věnoval značný důraz na vylepšení fotoaparátu. Ten by nově měl být lepší ve všech směrech. Nový barevný filtr a větší pixely znamenají méně šumu a obecně lepší kvalitu fotografií. Apple slibuje také rychlejší a přesnější ostření. Rozlišení zůstává ale u iPhone 8 shodné. Opět 12 Mpx a světelnost f/1,8. Větší iPhone 8 Plus vypadá zajímavěji. Duální čočka totiž umožňuje efektní hrátky s hloubkou ostrosti. Můžete tak dosáhnout rozmazaného pozadí, které jinak vyžaduje profesionální objektivy v kombinaci s digitální zrcadlovkou. 

iPhone 8; skleněná záda

Vylepšení se dočkalo i video. iPhone 8 a iPhone 8 Plus zvládá 4k video pořizovat při 60 fps. Pokud se spokojíte s Full HD rozlišením, pak dokonce s 240 fps.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus budou dostupné s 64 a 256 GB paměti. Milým překvapením je cena. Ta je nižší než minulý rok u iPhone 7. Nejlevnější iPhone 8 by měl startovat s cenovkou 20 990 Kč, větší iPhone 8 Plus pak bude k máni za 23 990 Kč. iPhone 8 a iPhone 8 Plus budou dostupné 29. září 2017. Pokud chcete vědět více, přečtěte si náš článek o iPhone 8.

iPhone X a bezrámečkový displej

Když se objevil nápis "One more thing...", vzbudilo to nejen mezi přítomnými v sále nemalé naděje. A oprávněně. Na řadě byl iPhone X. Bezrámečkový design zaujal již na první pohled. Díky úspoře místa se do těla, které je podobně velké jako v případě iPhone 8, vešel 5,8" displej. Stejně jako u iPhone 8 sáhl Apple ke skleněným zádům kvůli bezdrátovému nabíjení. Nová podoba telefonu si vyžádala i opuštění ikonického domovského tlačítka. To zůstává ale v softwarové podobě přítomno i nadále. 

i Související produkty

Apple úplně poprvé používá OLED panel s rozlišením 2 436 × 1 125 pixelů. Výsledná jemnost 458 PPI je znamenitá. Pro srovnání – iPhone 8 nabízí "jen" 326 PPI. Díky použité technologii displeje se můžeme těšit na černou, která je opravdu černá, a výrazně lepší kontrast. Displej také podporuje HDR a již zmíněnou funkci True Tone.

Apple iPhone X; bezrámečkový displej


Kvůli bezrámečkovému displeji musel Apple vymyslet úplně nové řešení pro bezpečné přihlášení majitele. Do malého prostoru na čelní straně se vměstnalo hned několik sofistikovaných technologií, které v součtu zajistí bezchybné rozpoznání obličeje. Face ID používá přední TrueDepth kameru, která dokáže naskenovat až 30 000 bodů na obličeji. Rozhodně se nemusíte bát, že bude možné telefon obelhat fotografií nebo dojde k nějaké manipulaci s uloženým obličejem. Vše je totiž pečlivě chráněné a šifrované přímo v telefonu.

iPhone X; skleněná záda

A co iPhone X a cena? Je přeci jen vyšší, ale bezrámečkový OLED displej, nejrychlejší procesor na trhu, Face ID i bezdrátové nabíjení jsou pádnými argumenty. iPhone X s 64 GB pamětí bude stát 29 990 Kč a za 256GB variantu si připlatíte přibližně 4 a půl tisíce. iPhone X bude dostupný 3. listopadu 2017. A už nyní víme, že se na něj budou stát dlouhé fronty po celém světě.

Animoji vám dovolí proměnit se v kočku nebo jednorožce

Apple představuje smajlíky nové generace jménem animoji. Ve své podstatě se jedná o emoji, které můžete ovládat vlastním obličejem. iPhone X pomocí své 3D kamery snímá váš výraz a ten v reálném čase zrcadlí ve 12 různých animoji. Ti dokáží navíc promluvit vaším hlasem.

animoji; iphone xAnimoji; TrueDepth

Vše je možné díky kameře TrueDepth, jež ve spolupráci s novým výkonným procesorem A11 Bionic umí sledovat víc než 50 různých pohybů mimických svalů. Protože kamerou TrueDepth disponuje pouze iPhone X, budou animoji dostupní pouze na tomto vlajkovém modelu společnosti Apple. 

iOS a rozšířená realita

Apple během konference věnoval velkou pozornost rozšířené realitě. V průběhu večera ukázal řadu her a aplikací. Již záhy bylo patrné, že potenciál technologie obrovský. Je až s podivem, že Apple na tomto poli zatím nemá vážnějšího konkurenta. Oproti virtuální realitě je totiž ta rozšířená v mnoha ohledech praktičtější. Třeba už jen tím, že vás neodtrhává od reality.

Rozšířená realita; iPhone XRozšířená realita; iPhone X; hry

i

Jaká bezdrátová sluchátka k telefonům Apple vybrat? K iPhone lze připojit jakákoliv, nicméně pokud sáhnete po AirPods, budete se moci těšit z řady vychytávek.

Díky rozšířené realitě můžete promítat virtuální předměty do reálného prostoru. Vše pak vidíte prostřednictvím displeje vašeho telefonu iPhone. Snadno si tak můžete například navrhnout nový interiér, vyzkoušet oblečení či tetování. Rozšířená realita využívá nových větších snímačů a brutálního výkonu nových iPhone 8 a iPhone X.

4,9 961×
iPhone 11 128GB bílá
Mobilní telefon - 6,1" IPS 1792 × 828, operační paměť 4 GB, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A13 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,8) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 18W, bezdrátové nabíjení, baterie 3110 mAh, model 2019, iOS
Super cena
12 990,- Ušetříte 500,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI028c1
Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací