ASUS ROG X299 RAMPAGE VI APEX (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog
ASUS ROG X299 RAMPAGE VI APEX (RECENZE A TESTY)

Recenze

Aktualizováno

Pokud jste už přemýšleli, jaká základní deska ukočíruje takovou šílenost, jako je letošní 18 jádro od Intelu v Extreme edici, pak mám pro vás jednoduchou odpověď  ASUS ROG RAMPAGE VI APEX. Ten pomalu ještě ani nestačil spatřit světlo světla a už začal bourat rekordy. Na pomoc si vezmeme rovnou delidnutý procesor Intel Core i9-7980XE s tekutým kovem, paměti běžící z praku na 4266 MHz, a to bude teprve začátek. Tahle "kráska" je připravená na to nejdrsnější zacházení, a proto jsem jí dal co proto i pod tekutým dusíkem. Dále čtěte jen v případě, že máte žaludek na extrémní extrémy.

Co se dočtete v recenzi ASUS ROG RAMPAGE VI APEX?

 1. Přehled a specifikace základních desek s chipsetem X299 od ASUS
 2. ASUS ROG EXTREME VI APEX
 3. Napájení, funkce a konektivita ASUS ROG RAMPAGE VI APEX
 4. BIOS a nastavení Intel i9-7980XE na vodě
 5. Taktování 18 jádra 7980XE po delidu na vodě a na tekutém dusíku
 6. Závěr aneb dojmy z ASUS Rampage VI Apex

Přehled a specifikace základních desek s chipsetem X299 od ASUS

Lineup od ASUS pro X299 Basin Falls platformu je pestrá, ale dnes nás bude hlavně zajímat to nejlepší z nejlepšího, a tím je ASUS ROG RAMPAGE VI APEX. Za tímto modelem se ještě skrývá, v jistém ohledu o něco exkluzivnější, Rampage VI Extreme. Tento model býval ještě donedávna deskou řady toho nejtvrdšího kalibru, která byla určena především pro extrémní overclocking. Vše se ale změnilo s příchodem první, "malé" Apex desky pro tehdejší Intel Kaby Lake a toto jméno tak vzalo za své. Z Extreme edice se stala spíše nejlépe vybavená deska, kterou ASUS vyrábí a která přenechala extrémy svému mladšímu modelu, disponujícímu 4 DIMM sloty pro operační paměti, i když je standard 8 DIMM slotů pro 4 kanálovou platformu. Důvod to má jediný, a tím je právě trhání rekordů při taktování. Apex s 4 DIMM sloty zvládne s DDR4 mnohem, ale mnohem více než základní deska s dvojnásobkem DIMM slotů, co se týče maximálních frekvencí a hrátek s časováním, a proto byl Apex věnován overclockerům a Extreme model všem ostatním, kteří chtějí neskutečný výkon, ale nechtějí být limitováni pouze 32 GB RAM. Kreativci a hráči-streameři-let's playeři využijí hravě 64 GB RAM, a proto je Rampage Extreme klasicky vybavena 8 DIMM sloty. 

ModelRampage VI ExtremeRampage VI ApexPrime X299-DeluxeStrix X299-E GamingTUF X299 Mark 1Prime X299-ATUF X299 Mark 2
FormátEATXEATXATXATXATXATXATX
Podpora RAM8 x DDR4 až 4000 (OC)4 x DDR4 až 4133 (OC)8 x DDR4 až 3600 (OC)8 x DDR4 až 3600 (OC)8 x DDR4 až 3600 (OC)8 x DDR4 až 3600 (OC)8 x DDR4 up to 3600 (OC)
Multi-GPU4 x SLI, CrossFireX4 x SLI, CrossFireX3 x SLI, CrossFireX3 x SLI, CrossFireX3 x SLI, CrossFireX3 x SLI, CrossFireX3 x SLI, CrossFireX
PCIe sloty4 x16 1 x44 x16 1 x43 x16 1 x16 (x4) 2 x13 x16 1 x4 1 x4 (x1) 1 x13 x16 1 x4 1 x4 (x1)3 x16 1 x4 (x2) 2 x13 x16 1 x4 (x2) 2 x1
M.21 PCIe x4/SATA 2 PCIe x42 PCIe x4/SATA 2 PCIe x41 PCIe x4/SATA 1 PCIe x41 PCIe x4/SATA 1 PCIe x41 PCIe x4/SATA 1 PCIe x41 PCIe x4/SATA 1 PCIe x41 PCIe x4/SATA 1 PCIe x4
U.211
EthernetAquantia 10G Intel 1GIntel 1G2x Intel 1GIntel 1G2x Intel 1GIntel 1G6
Wi-Fi802.11ad802.11ac802.11ad802.11ac
AudioSupremeFX S1220SupremeFX S1220ARealtek S1220ASupremeFX S1220ARealtek S1220ARealtek S1220ARealtek S1220A
Cena16 499 Kč12 999 Kč12 799 Kč8 499 Kč8 399 Kč7 449 Kč6 699 Kč
Ceny jsou platné k 12. 12. 2017.

ASUS ROG X299 RAMPAGE VI APEX

ASUS ROG Rampage VI Apex je, jak už je u Rampage řady tradicí, EATX deskou, tedy je o něco rozměrnější než klasické desky. No, nebudu to okecávat, je to pořádný kus poctivé inženýrské práce. Víte, nám overclockerům se jen tak nezavděčíte. A abyste nás uspokojili, musíte nám jako výrobce dát všechno, co nás napadne, ale i to, na co si zrovna sami nevzpomeneme. A tak tu máme desku s výstrojí, jako kdyby se snad blížila zima.

Specifikace ASUS ROG RAMPAGE VI APEX

Poměrně nová modelová řada Apex se pyšní sexy křivkami, PCB už není takové jalové-hranaté, jak jste zvyklí, a proto vám tahle kráska bude dělat v neposlední řadě i parádu. To nejdůležitější se ale nachází v pravém horním rohu základní desky ASUS ROG RAMPAGE VI APEX, sekce s fičurami pro šílence s tekutým dusíkem. V první řadě, připomeňme si, že Skylake-X prostě v OC "žere", a tak tam, kde u předchozí X99 platformy stačilo napájení na EPS CPU konektory ve skladbě 8+4 PIN, zde už máme 2x8 PIN, protože HCC (high-core-count) procesory už dokážou konektorům i samotným kabelům docela "zatopit". A je dobré, že se toto nepodceňuje, věřte mi, něco rozteklých a zpečených kabelů jsem už viděl. Pohled to hezký není a docela dlouho to smrdí.

Samozřejmostí je Q-LED, neboli POST display, bez kterého se při taktování neobejdete. Jumper pro LN2 mód je asi bez debaty, ale pro jistotu, deska vás pustí s napětím tam, kam se běžný smrtelník neodváží, a celá se vám vydá napospas vstříc krutému zacházení. Vlhko. Tam kde je vlhko, tam přestává být zábava, a proto má ASUS ROG RAMPAGE VI APEX speciální čidla na detekci vlhkosti, a pokud deska zvlhne (což se stane velmi snadno) při hrátkách s dusíkem, diody začnou blikat jak na diskotéce v Karlovkách. Nebudu dále zabíhat do podrobností a všechny funkce vysvětlím v další kapitole. Nicméně, dále je deska vybavena dobrou konektivitou a pro modery jsou zde možnosti 3-D Mountu (osazení vlastních součástek vytištěných na 3D tiskárně). 

Napájení, funkce a konektivita ASUS ROG RAMPAGE VI APEX

U základních desek pro Skylake-X je zásadní jedna věc. A to napájecí kaskáda, její skladba, a to, jak dobře je udělané chlazení. Jelikož jde o nejvyšší model pro overclocking, i ten extrémní, byl na toto kladen důraz.

ASUS RAMPAGE VI EXTREME VRM

Aby základní deska ASUS ROG RAMPAGE VI APEX dokázala "nakrmit" i takové monstrum, jako je osmnáctijádrový procesor Intel i9-7980XE, je napájení přes ESP konektory rozděleno na 2x8PIN. Leckterá jiná, a hůře rozdělená řešení dokazují, že se vodiče i konektory nadměrně zahřívají a v některých případech by mohlo dojít i k nemilé havárii. Napájení pro CPU se skládá z 8x IR355M od Infineonu a hlavou napájecích operací je Digi+ VRM PWM regulátor ASP1405.

ASUS RAMPAGE VI APEX OC FUNCTIONS

ASUS ROG Rampage VI Apex je vybavena několika speciálními funkcemi. Krom klasických tlačítek START a RESET zde nalezneme jumper LN2_MODE, který desku odemkne po stránce limitů. SLOW_MODE se může hodit při překonávání potíží s cold bugem či cold boot bugem a switch PAUSE klasicky desku zastaví, v určitých případech při benchmarkování s tekutým dusíkem tato funkce přijde vhod. RSVD (Reserved) switche fungují v podstatě jako defibrilátor, a díky nim se dá překonat cold boot bug bez nutnosti zahřívání komínu plynovým hořákem. Jeden je zde pro CPU, druhý pro GPU. Čtveřice malých switchů slouží k vypínání/zapínaní DIMM slotů, což velmi přijde vhod, pokud nastanou komplikace na straně RAM. Malé červené tlačítko SAFE_BOOT slouží k POSTnutí do BIOSu se zachováním stávajícího nastavení, které však není aplikované, a základní deska najede s defaultními hodnotami. Bílé tlačítko RETRY slouží pro případy, když chcete vašemu nastavení BIOSu dát ještě pár šancí. Leckdy se RETRY vyplatí používat, hodně náročné kombinace taktů a časování společně s napětími projdou leckdy až napotřetí.

ASUS ROG RAMPAGE VI APEX

Na dolním kraji desky ASUS ROG RAMPAGE VI APEX ještě naleznete tlačítko pro přepínání druhého BIOSu, konektor pro OC PANEL, který bohužel není součástí balení, a černé tlačítko MEM_OK, které slouží pro překonání případných problémů s pamětmi.

ASUS ROG RAMPAGE VI APEX a Intel i9-7980XE: nastavení biosu na vodě 

Jak už jste u mě zvyklí, v této kapitole vás provedu nejdůležitějšími a nejzajímavějšími částmi v UEFI, a to rovnou s funkčním nastavením pro vlajkovou loď od Intelu, tedy pro procesor Intel Core i9-7980XE po delidu s tekutým kovem na 4.8 GHz na všech jádrech, 4000 MHz na RAM s dost slušným časováním, a to vše vyladěné na 24/7/365 provoz.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

Nacházíme se v tzv. EZ MODE, jde o zjednodušený režim UEFI prostředí s výpisem těch nejzákladnějších informací a možností, jako je nastavení ventilátorů, BOOT priorit disků a vypnutí/zapnutí X.M.P. profilu.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

V sekci main naleznete souhrnné informace, jako jsou verze BIOSu a ME, typ a frekvence osazeného procesoru a operačních pamětí a je zde možnost přepnutí nastaveného jazyka pro celé prostředí.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

A nyní ta zábavná část - EXTREME TWEAKER. Jde o sekci, ve které se nastavuje vše ohledně overclockingu. Jako první, označená položka, které si můžete všimnout, nabízí OC PROFILY. Pokud jumperem na desce ASUS ROG RAMPAGE VI APEX zapnete LN2_MODE, odemknou se vám další přednastavené profily, připravené na extrémní taktování a zároveň odladěné na nejlepší efektivitu tím způsobem, že jsou v UEFI vypnuté všechny zbytečnosti, které by vám snižovaly výsledek při benchmarkování.

Jako další máme Ai Overclock Tuner, který má možnosti Auto, X.M.P. a Manual. Budete-li chtít vycházet z X.M.P. profilu, nastavíte ten a dále si upravíte vše dle potřeby. Osobně ale doporučuji vycházet z Manual mode, kde je napájení kaskády vždy nejefektivnější a DRAM si nastavit ručně či z přednastaveného profilu v DRAM Timing Control subsekci. CPU Strap můžete nechat ze začátku na auto, později, pokud byste honili posledních pár MHz, můžete vyzkoušet další možná nastavení BCLK. BCLK frequency pak vychází jak ze strapu, tak z toho, co jí ručně nastavíte, defaultně je na 100 MHz a taktuje se přes násobič jader. 

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

CPU Core Ratio nastavte na Sync All Cores, tím pádem budou všechna jádra poslouchat nastavený násobič, jelikož Turbo Boost 3.0 počítá s maximálním násobičem pro jedno nejlepší jádro na základě jeho VID napětí. Nezapomeňte na Cache a nastavte Max. CPU Cache Ratio na 30, opět 30x100 MHz BCLK bude výsledek pro Cache běžící na 3 000 MHz. I přes nastavení DRAM profilů z DRAM Timing Control musíte DRAM Frequency nastavit ručně. Na ASUS ROG RAMPAGE VI APEX je super, že zvládá neskutečných 4000 MHz při velmi utaženém časování 12 12 12 28 1T 280 TRFC s naprostým přehledem. CPU SVID Support mějte vždy na Disabled, zamezíte tím komunikaci procesoru s FIVR (integrovaný regulár napětí) za účelem toho, aby procesor poslouchal to, co mu v UEFI nastavíte. K následujícím subpoložkám se ještě vrátím. 

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

CPU Core Voltage nastavte na Manual, opět platí, že manuální režim napětí je efektivnější než Adaptive nebo Offset. Tento kus procesoru vyžadoval všech 18 jader při taktu 1.26V. To podstatné ale je, že tento monstrózní procesor prošel mým Delidem s Thermal Grizzly Conductonaut, což je elektricky vodivé eutektikum z cínu, galia a india s min. 10x takovou tepelnou vodivostí, jako má původní teplovodivá pasta z výroby. Takto speciálně upravený procesor, a stejně tak všechny modely Skylake-X, si můžete pořídit u nás na e-shopu se zárukou. CPU Cache Voltage je klasicky napětí pro Cache CPU. Opět nastavte Manual režim. Pokud nepůjdete přes 3 000 MHz, dost pravděpodobně nebudete muset nic nastavovat, na tekutém dusíku se dá Cache provozovat v pohodě i na 4 000 MHz. CPU Input Voltage je napětí pro FIVR, pro taktování na vzduchu/vodě můžete nechat auto, v případě, že se vám celá sestava vypne bez BSOD, můžete nastavit větší napětí mezi 1.85V-2.0V, na dusíku pak taktujeme okolo 2.2V či více.

Na screenu nám už zbývá jen DRAM voltage, separátně pro kanály A+B a C+D. 1.45V je hodnota, se kterou se dá v klidu ještě žít 24/7/365, a dá se dle toho, jaké paměti máte, vymáčknout celkem dobrý poměr frekvence: časování. 

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

Několikrát zmíněná sekce DRAM TIMING CONTROL. Hned shora máme Memory presets, ve kterých naleznete pár přednastavených profilů, ze kterých můžete lehce vycházet. Timing, který vidíte na screenu, byl maximálně stabilní při 4 000 MHz na všech čtyřech kanálech při napětí 1.45V. 

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

Již zmíněné profily pro taktování DDR4. Z prvního profilu jsem vycházel pro nastavení, které jste viděli. Dodatečných 0.05V bylo potřeba na vylepšení časování. Z druhého profilu vycházím při taktování s tekutým dusíkem a povětšinou přidávám napětí na 1.92V-1.95V pro zmíněný takt 4 000 MHz s časováním CL 12 12 12 28 1T 280 TRFC.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

ASUS ROG RAMPAGE VI APEX má celkem dobrou LLC regulaci na auto, takže ani nic nastavovat nemusíte. CPU Current Capability klidně nastavte na 240 %, jednoduše vám to odemkne maximální možný potenciál a s kombinací vypnutých C-STATES v Advanced sekci vám CPU nebude throttlit na power managementu. CPU VRM Frequency můžete nechat na auto, pro LN2 OC doporučuji 1000 kHz, kaskáda tak bude efektivnější. VRM Spead Spectrum na Disabled - opět zlepší efektivitu VRM a CPU Power Phase i Duty nastavte na Extreme, jen dbejte na dostatečný ofuk kaskády, protože tímto začne fungovat v plném režimu a bude i více hřát. To stejné platí pro DRAM nastavení, pokud chcete "hnát" své DDR4 na maximum.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

Sekce Advanced nabízí pokročilá nastavení procesoru, řadičů, system agent, chipsetu a on board zařízení jako je LAN, AUDIO, ale i RGB podsvícení desky, nastavení USB a podobně.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

Sekce monitor je klasika. Teploty, voltáže a otáčky ventilátorů. Sem tam potřebujete nějaký senzor ignorovat, a tak je možnost cokoliv nastavit na ignore.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

Klasika, BOOT menu. Je zde několik šikovných funkcí, krom priorit bootu si můžete, pokud máte OS na GPT svazku, vypnout CMS, čímž dosáhnete o něco rychlejšího bootování.

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

Již tradičně nám sekce Tool u ROG desek nabízí pár zajímavostí. Klasikou je EZ Flash pro flashování verzí BIOSu. Secure Erase je nástroj na "formát" SSD disku, který většinou vrátí zařízení jeho ztracenou slávu a obnoví rychlosti. ASUS Overclocking Profiles jsou šikovnou pomůckou při taktování hlavně, když si pořádně hrajete a zkoušíte různé kombinace nastavení, vracíte se zpět od toho, co vám nejelo, k tomu, co vám naposledy fungovalo atp. 

Taktování 18 jádra 7980XE po delidu na vodě a na tekutém dusíku

Taktování i9-7980X není vůbec jednoduché a bez delidu to jde horko těžko. Procesor samozřejmě přetaktujete do určité hranice, ale pokud se vám tam skrývá značná část výkonu, víte, co musíte udělat. Navzdory tomu, co se píše na internetu, jsou Skylake-X zlaté procesory, a hlavně na defaultu, kde už tak mají dost výkonu. Pojďme mrknout na nějaké počáteční testy stability RAM a CPU.

Rampage VI Apex a i9 7980XE DELID v Cinebench R15

Cinebench R15 používám jako počáteční test k zjištění kvality křemíku a toho, jak procesor škáluje frekvenčně s napětím. Obvykle se spokojím s několika průběhy po sobě, než jdu na náročnější benchmarky, jako je například ten následující. 

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; Cinebench R15; i9-7980XE DELID

ASUS ROG Rampage VI Apex a i9-7980XE DELID

HWBOT H265 je benchmark založený na H265 encodingu využívající AVX instrukce, což znamená pro procesor pořádnou zátěž. Jelikož s HCC procesory, tedy od 12 jader nahoru bývá problém využít všechna jádra/vlákna na 100 %, HWBOT H265 má možnost tzv. overkillu, kdy běží dvě enkódovací instance najednou. Pro procesor je to o to větší zátěž, a pokud tento test projde a i několikrát po sobě, dá se již mluvit o nějaké solidní počáteční stabilitě, zpravidla nemám problém ani z dlouhodobějšího hlediska provozu. Otázka ale je, co stabilita přetaktovaných RAM?

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; i9-7980XE DELID

ASUS ROG Rampage VI EXTREME a i9 7980XE DELID s DDR4 na 4000 MHz CL16

A na závěr dva testy velmi náročné na stabilitu RAM a paměťového řadiče v CPU. Geekbench 3 obsahuje několik testů, které spolehlivě prověří stabilitu přetaktovaných pamětí s odladěným časováním. Pokud je v RAM nebo IMC nějaká nestabilita, benchmark zamrzne. SuperPI ve variantě 32M je asi to nejdrastičtější, co můžete operačním pamětím vůbec dát. Jakákoliv nestabilita se projeví chybou NOT_EXACT_IN_ROUND jako nepřesný výpočet Ludolfova čísla. 

ASUS ROG RAMPAGE EXTREME VI APEX; BIOS UEFI

i9-7980XE pod tekutým dusíkem s ASUS ROG RAMPAGE VI APEX

Musím říct, že benchovat i9-7980XE je hodně, ale hodně těžké. Tento chip nebyl nějaký extra kousek křemíku a dal 5 400 MHz na všech 18 jádrech, 3 700 MHz na cache a v kombinaci s deskou krásných 4 000 MHz na RAM s časováním 12 12 12 28 1T 240 TRFC. Problémem v šílené katarzi je teplo. Z jedné strany vám jde okolo -100°C a z druhé jdou stovky wattů odpadního tepla. Stačí vám takhle málo, aby teplovodivá pasta explodovala a přerušil se teplovodivý most z komínu do IHS. V tu chvíli jste i při -100°C na komínu klidně +80°C na CPU, a to je hodně špatně. Celý setup musíte rozmrazit, rozdělat, vysušit a složit znovu. 

ASUS RAMPAGE VI APEX; i-7980XE DELID LN2; Cinebench R15

Intel i7-7820X s ASUS ROG RAMPAGE VI APEX pod LN2

A na závěr lehký výsledek s osmijádrem i7-7820X. Bylo celkem málo času, a tak frekvence, které vidíte, nejsou úplným limitem samotného CPU, ale šlo o to, udělat alespoň nějaký výsledek v 3D MARK Vantage do tehdy probíhající soutěže ROG TEAMCUP Showdown Round 2. V Round 1 jsme se s Alza OC týmem umístili druzí, vyhráli jsme fajn hardware a u tohoto, druhého kola to dopadlo stejně, krásné druhé místo s celkem novým a malým týmem oproti celosvětovým teamům s mnoha členy.

ASUS RAMPAGE VI APEX; i7-7820X DELID; 3D MARK

Závěr aneb dojmy z ASUS ROG RAMPAGE VI APEX

Asi z toho, jakým způsobem jsem článek psal, cítíte, že jsem z ASUS ROG RAMPAGE VI APEX pro X299 nadšen. Ono totiž není nic příjemnějšího pro overclockera, než když vám RAM "běhají" jak po másle, a nemáte s nimi žádné problémy. Co nastavíte, to funguje, tzv. 4K tight na DDR4 a na všech čtyřech kanálech je prostě super.

i

Chystáte se dát dohromady vlastní PC sestavu? Pomůže vám náš podrobný průvodce jak postavit PC.

Celková výbava ASUS ROG RAMPAGE VI APEX je skvělá, BIOS na jedničku, VRM heatsink je na rozdíl od těch u jiných desek uzpůsoben tak, aby opravdu teplo odváděl a ne izoloval a navíc k němu máte bracket na malý větráček. Stejné brackety naleznete i pro chlazení M.2 disků na Hyper DIMM M.2 kartě. Design je klasicky už krutopřísnej, X-shaped PCB působí hodně dobře a neudělá ostudu žádnému dalšímu hardwaru

ASUS ROG X299 RAMPAGE VI APEX

ASUS ROG X299 RAMPAGE VI APEX

Základní desky

Za bezkonkurenční základní desku pro extrémní overclocking pro procesory Skylake-X i Kaby Lake-X uděluji ASUS ROG Rampage VI Extreme naše nejvyšší ocenění, zlatého Alzáka.

Klady

 • Bezkonkurenční výbava pro taktování
 • Skvělé přetaktování DDR4
 • Zvládá Skylake-X i Kaby Lake-X
 • Chlazení napájení uzpůsobeno pro potřeby Skylake-X
 • Super konektivita 2x DIMM.2 Hyper RAID karta
 • Skvělý design

Zápory

 • V balení by mohl být OC PANEL
Michal Mikle

Michal Mikle

Jsem overclocker a nadšený Bitcoiner. U počítačového hardwaru mne nevyužitý výkon nenechává chladným a pro své záliby leckdy sáhnu i po tekutém dusíku či po jiných extrémních metodách chlazení. Založil jsem službu pro optimalizaci Intel procesorů delid.cz, skládám PC na míru a baví mě téma soukromí a bezpečnosti. Mimo digitální svět se zajímám o permakulturu a další systémy nízké časové preference.

Líbí se vám článek? Ohodnoťte ho!

Děkujeme za váš názor.

Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací