Reklamace či vrácení? TOPky na dovču

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/amd-ryzen-7-recenze-test-2023.jpg

AMD Ryzen 7800X3D (RECENZE A TESTY)

Dlouho očekávané herní osmijádro s 3D-CACHE je už nějakou dobu v prodeji. Pojďme se tedy podívat na test výkonu Ryzenu 7 7800X3D se zdravým časovým odstupem od launche, ve kterém porovnáme celkem 21 procesorů stávajících i předchozích generací, jak od Intelu, tak od AMD. Vyplatí se vám upgrade Ryzenu 7 5800X3D? A co přechod z Intelu? Po přečtení tohoto článku budete mít hned jasno. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/ssr-nvme-pcie-4-velky-srovnavaci-test.jpg

Jaký disk SSD NVMe PCIe 4.0 je ten nejlepší? (SROVNÁVACÍ TEST)

V dnešním článku prozkoumáme hranice a možnosti 11 PCIe 4.0 NVMe SSD disků. Podíváme se na rozdíly ve výkonu jak v herních testech, tak v zajeté klasice. Dobrý výběr pořádného uložiště není totiž jen tak, a málokdy záleží na číslech, kterými se výrobci rádi chlubí. A jako bonus se podíváme na horkou novinku, na jeden z prvních PCIe 5.0 disků. Který disk si vybrat? A má cenu počkat na novou generaci? Více už v dnešní srovnávací recenzi, čtěte dále! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7900x3d-recenze-nahled.jpg

AMD Ryzen 9 7900X3D (RECENZE A TESTY)

Dlouho očekávané herní verze loni vypuštěných Ryzenů 7000 jsou konečně tu. Tyto procesory dostaly upgrade formou 3D V-CACHE, která slibuje nejen výrazně vyšší výkon v náročných hrách na procesor, ale také výbornou energetickou efektivitu. V této recenzi se podíváme na výkon Ryzenu 7900X3D od AMD v těch nejnáročnějších hrách a scénářích. Při této příležitosti jsme zároveň naměřili 20 modelů procesorů, abyste měli z čeho vybírat. Tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/AMD-Ryzen-3d-v-cache.jpg

AMD Ryzen 9 7950X3D (RECENZE A TESTY)

Zatímco výkon grafických karet s každou novou generací výrazně roste, u procesorů už to taková sláva není. A právě rychlé a výkonné procesory jsou to, bez čeho se jednoduše neobejdeme, obzvlášť v případě hraní her. V dnešní recenzi se podíváme na horkou novinku Ryzen 9 7950X3D, šestnáctijádrový procesor s V-CACHE, která slibuje výrazné navýšení herního výkonu. Zároveň jsme čerstvě otestovali celkem 20 procesorů jak od Intelu, tak od AMD. Má upgrade či změna platformy smysl? Posuďte sami! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sparrow-wallet-cz-clanek.jpg

Sparrow Wallet – Nejlepší bitcoinová peněženka pro desktop? (NÁVOD)

Ke správnému a bezpečnému používání bitcoinu je zapotřebí důmyslných nástrojů, kterými disponuje jen velmi málo peněženek. Sparrow Wallet je aktuálně a bezpochyby nejlepší desktopovou on-chain peněženkou, která je nabytá fíčurami řešící problémy plynoucí z transparentnosti bitcoinového blockchainu. A nejen to, peněženka má perfektní UI a UX a stále se posouvá směrem dopředu. V dnešním článku naleznete kompletní a detailní návod, jak na to. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-nuc-12-enthusiast-serpent-canyon-recenze-test.jpg

Intel NUC 12 Enthusiast Serpent Canyon (RECENZE A TESTY)

Otázka pořádného výkonu v co nejmenších rozměrech trápí dnes kdekoho. Jednou z možností jsou mini-ITX sestavy, ale pokud potřebujete být neustále v pohybu, nejde o úplně nejvhodnější řešení. Další možností jsou výkonné „herní“ laptopy a poslední variantou jsou tzv. mini PC. Poměrně velkou díru na trhu již dlouho vyplňuje Intel se svými NUCy a v dnešní recenzi se podíváme na model pro nadšence, vybavený 12. generací CPU i7-12700H a GPU ARC 770M. Srovnáme s cenově porovnatelným laptopem Legion 5 od Lenova a také s předchozím modelem NUCu 11. generace s RTX 2060. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kazdodenni-ai-img.jpg

Každodenní umělá inteligence – kde ji najdeme?

Sice nejde o humanoidní roboty, s nimiž bychom mohli vést hluboké konverzace, i tak nás ale umělá inteligence už dnes obklopuje. Vždy má poměrně úzkou specializaci, dokáže ale zajistit fascinující funkce nebo usnadnit život. Kde kolem sebe si můžete AI všímat? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gskill-trident-32gb-ram-ddr5-recenze-test.jpg

G.SKILL TRIDENT Z5 7 200 MT/s: vyplatí se přejít na DDR5? (HERNÍ TESTY)

DDR5 jsou tu s námi lehce přes rok, ale teprve teď se na trh začínají dostávat rychlostně zajímavé paměťové kity, díky kterým stojí přechod z DDR4 platformy za zvážení. Jedním z nich je např. kit od G.SKILL F5-7200J3445G16GX2-TZ5RK s rychlostí 7 200 MT/s s časováním CL34-45-45-115. V dnešní recenzi se podíváme na to, zda je přínos DDR5 kitu s touto rychlostí obhajitelný nejen, co se týká ceny, ale i výkonu. Porovnáme jej s pomalejšími paměťovými DDR5 kity, ale i s DDR4. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i9-13900kf-recenze-test.jpg

Intel i9-13900KF (RECENZE A TESTY)

Není to ani měsíc, co vyšly nové Ryzeny 7000 od AMD, a o slovo se už hlásí další generace Intel procesorů s kódovým označením Raptor Lake. V dnešní recenzi se podíváme na výkon nejvyššího modelu i9-13900KF, který pod kapotou skrývá 8 velkých Raptor Cove jader boostujících až na 5,8 GHz a 16 malých Gracemont jader boostujících na 4,3 GHz. Více než dvojnásobného boostu se však dočkala i L2 cache a vylepšený paměťový řadič slibuje až o 25 % vyšší rychlosti operačních pamětí. Jaký bude reálný přínos ve výkonu? Pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i5-13600kf-recenze-test.jpg

Intel i5-13600KF (RECENZE A TESTY)

Intel i5-13600KF je nejnižším modelem z nové trojice procesorů 13. generace Intel Raptor Lake, který přichází jako odpověď na nedávno vydané Ryzeny 7000 od AMD. Nejnovější šestijádro se dočkalo dvojnásobného navýšení efektivních jader, vyšších frekvencí, dvojnásobné L2 cache a díky vylepšenému paměťovému řadiči i výrazně vyšších frekvencí operačních pamětí atakujících až 8 000 MT/s. Jaký bude reálný aplikační, ale hlavně herní výkon? To se dozvíme už za chvíli. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-i7-13700kf-recenze-test.jpg

Intel i7-13700KF (RECENZE A TESTY)

Nové Ryzeny od AMD se na trhu ani nestačily pořádně rozkoukat a pozornost z nich začaly strhávat nové procesory od Intelu 13. generace s kódovým označením Raptor Lake. Dnešní recenze bude věnována prostřednímu modelu Core i7-13700KF, který se dočkal několika vylepšení. Více jader, vyšší takty, dvojnásobná L2 cache a výrazně vyšší rychlosti operačních pamětí díky vylepšenému IMC. i7-13700KF vypadá na ideální herní procesor, tak se pojďme mrknout na výsledky! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/aorus-z790-master-recenze-test.jpg

GIGABYTE Z790 AORUS MASTER (RECENZE A TESTY)

Necelý měsíc po launchi nových Ryzen procesorů od AMD vstupují na trh Intely 13. generace s kódovým označením Raptor Lake. Těmi nejzásadnějšími změnami jsou navýšení počtu E-cores, dvojnásobná L2 cache a solidně vylepšený paměťový řadič zvládající více než 8 000 MT/s, což je oproti předchozí generaci 25% rozdíl. Pro takto rychlé paměti však budeme potřebovat solidní základní desku se Z790 chipsetem a dnes se podíváme na AORUS MASTER od Gigabytu. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-aorus-x670-recenze.jpg

AORUS X670E MASTER (RECENZE A TESTY)

Minulý týden vtrhly na trh nové procesory Ryzen 7000, které nabízí nejen ohromný skok v aplikačním výkonu, ale ani v herním prostředí to nevypadá vůbec špatně. Máte-li v plánu upgrade na jeden z těchto nových Zen 4 CPU, budete potřebovat také pořádnou základní desku, která si hravě poradí i s přetaktovaným Ryzenem 9 7950X. V dnešní recenzi a testech se podíváme na nastavení AORUS X670E MASTER a nejen to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rog-crosshair-x670e-gene-recenze-test.jpg

ASUS ROG CROSSHAIR X670E GENE (RECENZE A TESTY)

Nové Ryzen procesory série 7000 jsou venku a s nimi i celá řada nových základních desek s chipsetem X670E. Dnes se podíváme na nastavení a odladění Ryzenu 9 7950X na maximální možný výkon, a jelikož nejde o žádné ořezávátko, vezmeme si na pomoc pořádnou desku ROG CROSSHAIR X670E GENE. Podíváme se jak na možnosti DDR5, tak na nejrůznější fičury pro přetaktování jader, a že jich není málo. Tak jdeme na to? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-5-7600x-test-vykon.jpg

AMD Ryzen 5 7600X (RECENZE A TESTY)

Také jste se nemohli dočkat podzimu a další várky nového hardwaru? Do konce roku je ještě na co se těšit, ale teď tu máme launch nových Ryzenů 7000. V dnešní recenzi se podíváme na šestijádro, nejlevnější model z nové generace Zen 4 procesorů, na Ryzen 5 7600X. Samozřejmě jsme ale otestovali i zbylé tři modely, Ryzen 9 7950X, Ryzen 9 7900X a Ryzen 7 7700X. A co nás čeká? Vysoké frekvence, dvojnásobná L2 cache, ale i vyšší TDP a teploty. A co výkon? Pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-7-7700x-test-vykonu.jpg

AMD Ryzen 7 7700X (RECENZE A TESTY)

Chystáte se na upgrade či rovnou na pořízení nového herního stroje? Na trh se zrovna dostaly dlouho očekávané Ryzeny 7000, další generace procesorů od AMD. Nová architektura Zen 4, nová platforma AM5, dvojnásobná L2 cache a o 800 MHz vyšší takty v boostu. Tato recenze je věnována novému osmijádru Ryzen 7 7700X, které boostuje až na 5,4 GHz. S ním jsme rovnou naměřili i zbývající trojici, Ryzen 9 7950X, Ryzen 9 7900X a Ryzen 5 7600X. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7950x-recenze.jpg

AMD Ryzen 9 7950X (RECENZE A TESTY)

Naše oblíbené roční období je opět tu. A nemyslíme tím podzim, ale ono období nových procesorů a grafických karet. Jako první je tentokrát na tahu AMD se svými Raphael procesory nebo, chcete-li, Ryzeny 7000. Tato recenze se sice bude nést v duchu šestnáctijádra, Ryzenu 9 7950X, ale samozřemě jsme řádně otestovali i Ryzen 9 7900X, Ryzen 7 7700X a Ryzen 5 7600X. Vysoké takty až 5,8 GHz, nová platforma AM5 a s tou i nový socket LGA 1718 a nejen to. Co víc si přát? Přece pořádný výkon. Tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9-7900x-recenze-a-testy.jpg

AMD Ryzen 9 7900X (RECENZE A TESTY)

Pomalu a plíživě se blíží konec roku a jak už je zvykem, valí se na nás i nové generace hardwaru. Tento rok odstartovala AMD se svými Ryzeny 7000 a my se v dnešní recenzi podíváme na výkon dvanáctijádrového procesoru Ryzen 9 7900X. Ten slibuje nejen vysoké takty až 5,6 GHz, ale i dvojnásobnou L2 cache, a když už tu máme tu energetickou krizi, tak i znatelně vyšší TDP. Zásadní otázkou ale samozřejmě je, jaký výkon tento procesor nabízí. Pojďme se na to mrknout! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/intel-core-i9-recenze-2022.jpg

Intel i9-12900KS (RECENZE a TESTY)

Již koncem roku nás čeká smršť v podobě další, 13. generace Intel procesorů od Intel s kódovým označením Raptor Lake. Ta by měla přinést nejen více efektivních jader, ale i větší a rychlejší cache, což bude znát hlavně na herním výkonu. Ještě si ale pár měsíců počkáme. Abychom se nenudili, pojďme se podívat na poslední počin Intelu, procesor i9-12900KS, vyšponovaný až na 5,5 GHz. Jak obstojí oproti konkurenčním AMD procesorům včetně nejnovějšího Ryzenu 7 5800X3D s 3D V-CACHE?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-5800X3D-recenze-test.jpg

AMD Ryzen 7 5800X3D (RECENZE A TESTY)

Rok 2022 rozjel Intel uvedením svých non-K procesorů 12. generace, které nižším modelům AMD Ryzen 5600X a 5800X zatápějí nejen cenou, ale i výkonem. Další tah bude na straně AMD s vylepšeným Ryzenem 7 5800X3D upgradovaným o takzvanou V-CACHE. Ta by měla podle dosavadních informací vyrovnat skóre s i9-12900K a leckde ho i výrazně předehnat. Více o této novince v dnešním článku. Přečíst více »
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací