Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign (Mini RECENZE) – Ve jménu Chaosu

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

O kvalitách Battlefleet Gothic: Armada 2 nelze pochybovat. Jak ukázala i naše recenze, jedná se o velmi povedenou strategii, která je tím nejvýraznějším, co se vývojářům v rámci světa Warhammeru 40K podařilo v posledních letech vytvořit. Během několika dnů do ní dorazí první placená expanze Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign, již jsme si mohli s předstihem otestovat. Jak na nás zapůsobila, vám poví následující řádky.

Mini Recenze


• Žánr: RTS • Multiplayer: Ano (online) • Vývojář: Tindalos Interactive • Vydavatel: Focus Home Interactive • Platformy a Datum vydání: PC (24. června 2019) • Homepage: www.battlefleetgothic-armada.com/ • Čeština: Ne


Obsah mini recenze Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign

  1. V Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign zaberete vesmír ve jménu Chaosu
  2. Bohové Chaosu svým vyvoleným poskytnou různé benefity
  3. Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign neurazí, avšak ani neohromí
  4. Mini Recenze Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign: závěrečné hodnocení
  5. HW nároky pro Battlefleet Gothic Armada 2 PC

V Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign zaberete vesmír ve jménu Chaosu

• Mini Recenze: 26. 6. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Primární příběhová kampaň Battlefleet Gothic: Armada 2 nám umožnila následovníkům Chaosu řádně nakopat zadek. Přestože připluli s gigantickou armádou, dostali nakonec tak naklepáno, že je jejich bojechtivost úplně opustila. V DLC Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign je hráčům umožněno se podívat na celé vyprávění z trošku jiné perspektivy. Namísto tradičního klaďase je jim v něm totiž nabídnut služebník Temných bohů Malos Vrykan s jeho flotilou uctívačů démonických sil, jež má za úkol srazit na kolena všechny, kteří by se ho náhodou snažili zastavit na výpravě za ovládnutím vesmíru Warhammeru 40K.

Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign; screenshot: trůn

Temná strana v Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign konečně získává své vlastní tažení plné zkázy a destrukce.

Každý ze světů, jež vaše flotila navštíví a podrobí, je následně možné obětovat jednomu ze čtyř bohů Chaosu, kteří vyloženě touží po tom, aby byli uctíváni specifickými způsoby. Khorne požaduje po svých uctívačích, aby kontrolovaná území zdevastovali. Slaanesh baží po otrocích, Tzeentch vyžaduje umučení tisíců, které vyznavači Nurgleho naopak nakazí a nechají pomaličku zemřít na chorobu seslanou jejich pánem. Čím více systémů Temným bůžkům v Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign obětujete, tím větší přízeň vašim lodím projeví. Vždy je však dobré zaměřit se na poklonkování jednomu patronu, protože v případě, že se budete chtít zavděčit všem, nakonec zjistíte, že nemáte možnost plně těžit z benefitů, jež nabízejí.

Bohové Chaosu svým vyvoleným poskytnou různé benefity

Všichni bohové Chaosu nabízejí v Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign svým vyvoleným dary, jimiž je odměňují za světy, které jim smrtelníci obětují. Khorne, Slaanesh, Tzeentch i Nurgle disponují unikátními bonusy, jež slouží jako lákadlo pro ty, kteří by je náhodou chtěli následovat. První dva zmínění svým věrným poskytují prokletí, s jejíchž pomocí přinutí nepřátelskou flotilu, aby se na vlastní pěst vydala do systémů kontrolovaných protivníkem, kde se stane snadnou kořistí smyslů nezbavených kapitánů. Tzeentch je schopen vytvářet náhodně velké invaze, a Nurgle snižuje sílu oponentových letek za pomoci nemocí, jež nechává řádit na palubách lodí. Využít jejich přízeň jde také k náboru kapitánů pod zástavou jednoho ze zástupců temné čtveřice.

Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign (gameplay)

Malos je silný vůdce, jehož flotila už v počátečních fázích kampaně Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign řádně nakládá všem, kteří se jí pokoušejí zastavit.

Pokud pracujete s myšlenkou, že všichni kapitáni budou na jedno brdo, příjemně vás překvapím. Totožně jako prokletí bohů, jsou i velitelé jednotlivých letek Chaosu obdařeni unikátními dovednostmi, jež jsou specifické vždy pro nebešťana, kterého na bojišti zastupují. Khorneho posádky preferují sílu a Slaaneshovy lodě dočasně znehybňují nepřátele, Tzeetchovi věrní mizí v jimi vytvořených mlhách a Nurgleho flotily vypouští roje nákazu roznášejících brouků ignorujících štíty a zraňující vše v jejím dosahu. Každý z bůžků vám vedle benefitů a vůdců nabídne také sekundární úkoly, za jejichž splnění budete podobně jako za kolonizaci systémů odměněni přízní, jež vám následně usnadní průchod Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign.

Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign neurazí, avšak ani neohromí

V Battlefleet Gothic: Armada 2 mi hodně chyběla kampaň za Chaos vyznávající válečníky masakrující a zotročující vše ve svém dosahu. Upřímně proto vítám, že se vývojáři nakonec rozhodli do své hry přidat také tažení za tuto frakci. Pokud se rozhodnete Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign věnovat svou pozornost, nabídne vám unikátní příběhovou linku a řadu nových herních mechanizmů, s díky nimž se síly Temných bohů odlišují od ostatních uskupení bojujících o dominanci nad galaxií. Když vezmeme v potaz celkový přínos, je nutno říct, že komplet touto expanzí není sunut výrazně kupředu, v případě, že toto DLC srovnám třeba s rozšířeními pro Total War: Warhammer II, působí trošku chudším dojmem. Určitých kvalit však dosahuje.

Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign; gameplay: loď Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign; gameplay: flotila Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign; gameplay: sektor

Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign se v mnohém podobá tradičním scénářům Battlefleet Gothic Armada 2, celek však přináší pár inovací, které stojí za pozornost.

Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign je středně rozsáhlou expanzí, jejíž obsah měl být dle mého názoru ve hře už v den jejího vydání. V Tindalost se však rozhodli, že chtějí své dílo dlouhodobě zásobovat obsahem, což jsme naposledy viděli u Battlefield V a moc se to neosvědčilo. Vývojáři však vsadili na lepší karty, minimálně příběh je trumfem, který přiláká pozornost nejednoho hráče. Věnovat by se tomuto kousku měli především uctívači Temných bohů, jimž v Battlefleet Gothic: Armada 2 vyloženě scházeli zaprodanci démonických sil. Ignorovat by ji měla parta, které se více zamlouvají scénáře za ostatní uskupení, jimž nemá Battlefleet Gothic: Armada 2 – Chaos Campaign fakticky co nabídnout. Za sebe nákup tohoto DLC doporučuji primárně skalním fandům základu.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 68 % Alza.cz
Hlavní parametry: Hratelnost
68 %
 Audiovizuální zpracování
70 %
 Znovuhratelnost
69 %
Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign; mini recenze

Klady

  • Kampaň za Chaos
  • Nové frakční mechanizmy

Zápory

  • Absence výrazných inovací
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Battlefleet Gothic: Armada 2 PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 7 64-bit
Procesor Intel Core i5-3450 3.1GHz / AMD FX-6300 Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 NVIDIA GeForce GTX 1050 / Radeon HD 7970
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB 16 GB
HDD 50 GB 50 GB

S jakým herním PC na Battlefleet Gothic: Armada 2?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza GameBox RTX2080

Pro náročné:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Battlefleet Gothic Armada 2 – Chaos Campaign vychází 24. června 2019 exkluzivně na PC.

Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací