Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky v Děčíně, Kladně a Frýdku-Místku. Stále však můžete nakupovat bezpečně a pohodlně online.
Vánoce HP, Media Apple iPhone 12
Zobrazit katalog
Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: BG3 logo, final key art

Call of Duty: Black Ops Cold War: Vše, co víme

Speciál: • Autor: Alexandra Vaníková

Rodina akčních FPS Call of Duty se i letos rozroste o dalšího člena, tentokrát v podobě pokračovatele série Black Ops. Vývoj titulu s přívlastkem Cold War má na starosti studio Treyarch ve spolupráci s Raven Software a hlavní roli v něm budou hrát události studené války. Co všechno o hře víme, se dozvíte v našem speciálu.

Alza Magazín

Nejnovější updaty

(1. 10. 2020) Článek vytvořen, obsahuje základní informace a podrobnosti ohledně platforem a data vydání. Nastiňuje gameplay a příběh Call of Duty: Black Ops Cold War a naleznete zde i dosud publikované oficiální videa a screenshoty.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Vše, co víme – OBSAH

Call of Duty: Black Ops Cold War: Základní informace

Alza Magazín

Call of Duty: Black Ops Cold War (hra) | Call of Duty (IP) | Call of Duty: Black Ops (IP)

FPS Call of Duty: Black Ops Cold War je sedmnáctým dílem herní série Call of Duty a zároveň pátým dílem podsérie Black Ops. Titul vyvíjí studio Treyarch a Raven Software a vydává společnost Activision. Hra vychází 13. 11. 2020 na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X. Hra obsahuje multiplayer a neobsahuje českou lokalizaci. | Homepage


Články: | Vše, co víme | Dojmy z hraní 

Call of Duty: Black Ops Cold War je 17. dílem série Call of Duty a zároveň 5. dílem podsérie Black Ops. Hru vyvíjí studio Treyarch ve spolupráci s Raven Software a vydává společnost Activision. Příběhová kampaň se zaměří na důležité události studené války a gameplay by neměl ze zajetých kolejí dosud vydaných Call of Duty titulů nijak vybočovat. Stále půjde o typické FPS, ale vývojáři plánují v této oblasti představit i nějaké, pro tuto sérii akčních FPS neobvyklé, novinky.

𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛 - 𝚁𝚎𝚟𝚎𝚊𝚕 𝚃𝚛𝚊𝚒𝚕𝚎𝚛

Reveal trailer kromě kampaně poskytl i první krátký pohled na multiplayer.

V Black Ops Cold War nebude chybět ani online multiplayer společně s kooperačním módem Zombie, který neodmyslitelně patří k titulům ze série Black Ops. Ještě před svým vydáním, které je naplánováno na 13. listopadu 2020 na PC a na konzole současné i budoucí generace, se hra dostane do otevřené bety

Call of Duty: Black Ops Cold War: Recenze, preview, dojmy z hraní


Od 8. října během posledních dvou víkendů probíhala beta multiplayeru – nejdříve uzavřená, později otevřená. I z obou jsme vám přinesli dojmy z hraní.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Multiplayer Team
Call of Duty: Black Ops Cold War je prvním titulem ze série Call of Duty, jehož prvky budou integrovány do free to play režimu Warzone od Infinity Ward a Raven Software.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Datum vydání, platformy, edice


Podruhé (po alfa verzi, která proběhla koncem září) si budeme moci Black Ops: Cold War „osahat“ během bety multiplayeru. Je naplánována na říjen a uskuteční se ve dvou blocích během 8. až 12. října a 15. až 19. října. V případě, že si na otevřenou betu brousíte zuby, v našem článku najdete bližší informace, kdy získají možnost předběžného přístupu do multiplayeru majitelé PC, PS4 a Xbox One.

Nejnovější Black Ops vychází 13. listopadu na PC, a to konkrétně na Battle.net. V té samé době dorazí i na PlayStation 4 a Xbox One, dočkáme se ho i na konzolích příští generace. Na oficiálních stránkách hry se můžete dočíst, že titul se v USA a Kanadě na PlayStation 5 dostane během letošních Vánoc a ve zbytku světa na konci roku. Vydání titulu na Xbox Series X je naplánováno také na konec roku.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: PC edice Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: PS edice Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Xbox edice
V případě, že plánujete koupi nových konzolí a chcete si vychutnat všechny výhody, které PlayStation 5 a Xbox Series X/S přinášejí, bude pro vás nejvhodnější cross-gen bundle.

Call of Duty Black Ops: Cold War je k dispozici celkem ve třech edicích. Standardní, za 60 dolarů, obsahuje hru kompatibilní buď s PC nebo se současnou generací konzolí. Verze pro PS4 a Xbox One budou hratelné i na PlayStation 5 a Xbox Series X/S díky zpětné kompatibilitě, avšak bez vylepšení, které přináší budoucí generace konzolí (například vyšší framerate, kratší načítací časy). Cross-gen bundle nabídne základní hru ve verzi pro současnou i budoucí generaci konzolí z té samé rodiny (PlayStation 4 + PlayStation 5 nebo Xbox One + Xbox Series X/S) a hráče vyjde na 70 dolarů. Ultimátní edice za 90 dolarů obsahuje hru na PC nebo verzi kompatibilní se současnou i budoucí generací konzolí. Její majitelé navíc získají i bonusy v podobě skinů nebo jedné sezóny battle passu zdarma. Více informací naleznete na oficiálních stránkách Activision a battle.net.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Čeština, česká lokalizace


S oficiální českou lokalizací v případě Black Ops: Cold War pravděpodobně počítat nemůžeme. Společnost Activision své tituly do češtiny nepřekládá.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Příběh


Vývojáři z Treyarchu se v jejich nejnovějším počinu rozhodli pro návrat do historie. A to jak skutečné, tak té herní. Call of Duty: Black Ops Cold War se totiž odehrává v roce 1981, přímo navazuje na původní Black Ops (2010) a umožní nám zažít důležité události studené války na vlastní (virtuální) kůži. Jelikož hra je zasazena do období skrytého konfliktu mezi USA a komunistickým blokem, odpovídají tomu i prostředí, které v ní navštívíme – východní Berlín, Vietnam, Turecko, ústředí sovětské KGB a další.

𝙿𝚎𝚛𝚜𝚎𝚞𝚜 𝙱𝚛𝚒𝚎𝚏𝚒𝚗𝚐 𝙲𝚒𝚗𝚎𝚖𝚊𝚝𝚒𝚌 - 𝙾𝚏𝚏𝚒𝚌𝚒𝚊𝚕 𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛

V Black Ops Cold War uvidíme i prezidenta Ronalda Reagana, pod jehož velením pracuje speciální tým operativců.

V novém Call of Duty: Black Ops se opět setkáme se známými postavami původní hry, a jako člen skupiny vytrénovaných operativců se po boku agenta Woodse, Masona a Hudsona (postavy z Black Ops 1) hráč pustí do boje proti zákeřným plánům sovětského agenta Persea, jehož osoba je dodnes opředena záhadami. Během druhé světové války se mu údajně povedlo infiltrovat projekt Manhattan a ukrást důležité informace o výrobě atomové bomby. Nyní je jeho plánem destabilizace moci těch největších zemí.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Gameplay


I letošní Black Ops bude typická střílečka z pohledu první osoby, kde si budete muset klestit cestu zástupy nepřátel za zvuku výbuchů a svištících projektilů. Hra nám nabídne arzenál zbraní používaných v období studené války – od ručních zbraní až po odstřelovací pušky.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: fire, oheň
Nejvýraznějším prvkem gameplaye bude v Call of Duty: Black Ops Cold War možnost ovlivnit příběh volbami hráčů.

Součástí gameplaye, která je netradiční pro tituly v Call of Duty sérii, je však důraz na hráčovy volby, jejichž prostřednictvím je příběh možné větvit. Na začátku hry si bude možné vytvořit vlastní postavu a v jejím závěru na nás čeká hned několik konců. K dispozici budou také volitelné mise a při jejich plnění by hráči měli mít větší volnost.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Multiplayer


V Black Ops Cold War se budeme oddávat i online zápasům. Tvůrci během speciálního eventu (jeho záznam v kapitole Screenshoty a videa) představili několik mapek a módů, kterým jsme věnovali samostatný článek. Tématika studené války se po vydání hry promítne i do free to play režimu Warzone, který byl představen krátce po vydání Call of Duty: Modern Warfare.

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Multiplayer Reveal Trailer

Multiplayer nabídne různé lokace, které výrazně ovlivní způsob boje.

Konkrétně se tak stane prostřednictvím operátorů, některých zbraní a témat. Podobně jako loňské Call of Duty, i Cold War bude obsahovat battle pass fungující na velmi podobném principu jako ten v Call of Duty: Modern Warfare. Jeho zakoupením odemknete kosmetické předměty, které můžete následně získat hraním Warzone nebo Call of Duty: Black Ops Cold War. Season pass (placený balíček herních dodatků) ve hře přítomen nebude – všechny mapy a módy přidány do Cold War po jeho vydání by měly být dostupné zdarma napříč všemi platformami, jak se praví na oficiálních stránkách hry.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: vozidla Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: tank
V multiplayeru pro Black Ops Cold War budou mít vozidla výrazné slovo – od sněžných skútrů a pouštních bugin až po tanky.

I fanoušci online kooperace si v nejnovějším Black Ops přijdou na své, a to konkrétně v režimu Zombies. Vše, co o něm víme, jsme shrnuli v samostatném článku. Multiplayer nese přívlastky cross-progression, cross-play a cross-gen, což znamená, že si ho zahrají majitelé PC s vlastníky konzolí, ať už z nové (PlayStation 5, Xbox Series X/S) nebo staré generace (PlayStation 4, Xbox One), a v případě, že se rozhodnete pro „upgrade“ hry pro novou generaci konzolí, o postup ve hře nepřijdete.

Call of Duty: Black Ops Cold War: Videa, trailery, screenshoty


V této kapitole najdete ta nejzajímavější oficiální videa (zejména tedy trailery) a obrazové materiály (především screenshoty), které byly k Call of Duty: Black Ops Cold War vydány.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: battle shield Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: cavern Call of Duty: Black Ops Cold War; underdark
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: giant tentacle Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: vampire Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: volo
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: ambush battle Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: attack from behind
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: attack from above Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: spell usage Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: wind spell
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: battle 2 Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: field of view Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: field of view 2
Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: fire traps Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: ledge sneaking Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: magic missiles

(9. 9. 2020): Multiplayer Reveal Trailer

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Multiplayer Reveal Trailer

(9. 9. 2020): Call of Duty®: Black Ops Cold War Multiplayer Reveal

Call of Duty®: Black Ops Cold War Multiplayer Reveal

(27. 8. 2019): Perseus Briefing Cinematic

𝙿𝚎𝚛𝚜𝚎𝚞𝚜 𝙱𝚛𝚒𝚎𝚏𝚒𝚗𝚐 𝙲𝚒𝚗𝚎𝚖𝚊𝚝𝚒𝚌 - 𝙾𝚏𝚏𝚒𝚌𝚒𝚊𝚕 𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛

(26. 8. 2019): Reveal Trailer

Call of Duty®: Black Ops Cold War - Reveal Trailer

(21. 8. 2019): Official Trailer

Know Your History | Official Call of Duty®: Black Ops Cold War Trailer

Call of Duty: Black Ops Cold War: Hardwarové nároky pro PC


Vývojáři zveřejnili oficiální hardwarové požadavky pro říjnovou betaverzi, najdete je v tabulce níže.


Minimální HW požadavky (beta) Doporučené HW požadavky (beta)
Operační systém Windows 7 64-Bit (SP1) nebo Windows 10 64-Bit (1803 nebo pozdější) Windows 10 64 Bit (poslední Service Pack)
Procesor Intel Core i5 2500k nebo AMD ekvivalent. Intel Core i7 4770k nebo AMD ekvivalent
Grafická karta Nvidia GeForce GTX 670 2 GB / GTX 1650 4 GB nebo AMD Radeon HD 7950. Nvidia GeForce GTX 970 4 GB / GTX 1660 Super 6 GB or AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
Operační paměť 8 GB 16 GB
Pevný disk 45 GB 45 GB

• Zdroj: callofduty.com (9. 10. 2020)

Naše články o Call of Duty: Black Ops Cold War

Režim Zombies z nového Black Ops Cold War detailněji představen


• Novinka: 1. 10. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Zatímco začátek září se nesl ve znamení multiplayeru (a také alfy hry pro více hráčů) nejnovějšího Call of Duty: Black Ops Cold War, v posledním dni tohoto měsíce jsme se dočkali bližšího představení režimu Zombies. Tento kooperativní mód pro čtyři hráče už neodmyslitelně patří k sérii Black Ops a nebude chybět ani v posledním akčním FPS od Treyarchu. Zástupci studia se v téměř desetiminutovém videu rozpovídali o příběhu, zasazení i smrtícím arzenálu, jenž proti vlnám nemrtvých bude možné použít... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, zombies

Alfa Call of Duty: Black Ops Cold War nabídla první pohled na silné a i slabé stránky multiplayeru


• Dojmy z hraní: 25. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

FPS Call of Duty: Black Ops Cold War, na kterém pracuje studio Treyarch společně s Raven Software, vychází v listopadu. Ještě předtím ale představí svůj multiplayer téměř v plné kráse. První příležitost vyzkoušet si hru pro více hráčů dostali majitelé PlayStation 4 během uplynulého víkendu. Jaké pocity v nás zanechala alfa multiplayeru Black Ops: Cold War? ... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, dojmy z hraní

Multiplayer Call of Duty: Black Ops Cold War si v otevřené alfě můžete zahrát již dnes


• Novinka: 18. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Jen minulý týden jsme vám přinesli informace o multiplayeru nejnovějšího Call of Duty: Black Ops Cold War, který byl představen během speciálního eventu dedikovanému hře pro více hráčů. Během tohoto víkendu si mohou někteří z vás vyzkoušet multiplayer na vlastní kůži v otevřené alfě. Co všechno v ní bude zpřístupněno a kdo se do ní může dostat? Dozvíte se v našem článku... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, multiplayer alfa

Multiplayer Call of Duty: Black Ops Cold War se představuje v novém traileru, otevřená beta oznámena


• Novinka: 10. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Po několika ukázkách z nejnovějšího Call of Duty zaměřených na příběhovou kampaň tu máme oficiální představení multiplayeru Black Ops Cold War. Tomu se vývojáři z Treyarchu rozhodli věnovat více než jen několikaminutový trailer a během eventu dedikovanému hře pro více hráčů prozradili, co na nás v multiplayeru čeká a zároveň byla oznámena i otevřená beta...celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, firefight

Unikly záběry z multiplayeru Call of Duty: Black Ops: Cold War


• Novinka: 4. 9. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

První ochutnávku z multiplayeru Call of Duty: Black Ops Cold War od Treyarchu a Raven Software jsme měli možnost vidět krátce po oficiálním představení titulu, kdy bylo posledních deset sekund reveal traileru věnovaných záběrům ze hry pro více hráčů. Její oficiální představení je naplánováno na 9. září, ale několik záběrů z multiplayeru už stihlo uniknout na internet...celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, helicopter

Netradiční teaser na Call of Duty 2020 proměnil streamery v Sherlocky


• Novinka: 11. 8. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Minulý týden obdrželo několik streamerů (kromě jiných NoahJ456, Hayashii, MrDalekJD) a také redakcí herních portálů (Dexerto, CharlieIntel, IGN) záhadnou bedničku se zámkem, přičemž podle přibalených instrukcí ji neměli otevřít dříve než 10. srpna v 18:00 našeho času. Včera jsme se konečně dozvěděli, co se v ní skrývá, a je třeba uznat, že v Treyarchu (údajně má mít na starosti vývoj letošního Call of Duty), resp. v Activision si zvolili skutečně originální způsob teasovaní jejich budoucího titulu... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, sniper, close-up

Za nejnovějším leakem pro Call of Duty stojí promo kampaň Doritos


• Novinka: 27. 7. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Z toho, že se letos dočkáme Call of Duty kráčejícího ve šlépějích Black Ops série, se i díky poslední várce leaků a spekulací stalo již veřejné tajemství. Nejnověji však do kotlíku dohadů nepřispěl jeden z obvyklých leakerů či dataminerů, ale společnost Doritos vyrábějící tortillové chipsy... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: logo, Doritos

Údajná alfa Call of Duty 2020 zalistovaná v Microsoft Store


• Novinka: 18. 7. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Letošní Call of Duty je stále zahaleno rouškou tajemství a dosud zveřejněné informace musíme brát s pořádnou rezervou. Záchytnými body, o které bychom se jako tak mohli zatím opřít je studio Treyarch, údajně pracující na novém přírůstku do Call of Duty rodiny, a také období studené války, ve které by se nejnovější FPS s přívlastkem Black Ops mělo odehrávat. Před nedávnem se ale v Microsoft Store objevil záhadný titul s názvem The Red Door, který mnozí označují za early access verzi Call of Duty 2020... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: Red Door

Ďalšie leaky potvrdzujú návrat Black Ops v podobe rebootu


• Spekulace: 19. 3. 2020 • Autor: Alexandra Vaníková

Krátko po tom, čo sa na disky herných zariadení prirútilo battle royale s názvom Warzone obohacujúce Call of Duty: Modern Warfare od Infinity Ward, sa opäť o slovo hlási ďalší titul v sérii plánovaný na tento rok. Tvorcovia sa zatiaľ na oficiálne informácie o pripravovanom akčnom FPS nezmohli, no internetom začínajú kolovať leaky o tom, ako by malo Call of Duty 2020 vyzerať... celý článek

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: Black Ops
i

To jsou zatím všechny informace, které o Call of Duty: Black Ops Cold War máme. Tento speciál budeme pravidelně aktualizovat o informace a detaily, které se objeví nejen v oficiálních zdrojích.

• Zdroje: callofduty.com, treyarch.com, support.activision.com/eu.shop.battle.net, vlastní


Co jsme dříve napsali o Call of Duty: Black Ops Cold War

V Black Ops Cold War si budeme moci vytvořit vlastní postavu a ovlivnit příběh 

Hned na začátku je třeba říci, že včerejší uniklé informace se potvrdily. V titulu se opět setkáme se známými postavami z původního Black Ops a pravděpodobně se podíváme i na válku ve Vietnamu. Hra dorazí se zombie módem a samostatným multiplayerem, jehož odhalení se dočkáme 9. září. Call of Duty: Black Ops Cold War se podívá na PC, konzole současné a budoucí generace a jeho vydání je naplánováno na 13. listopadu 2020. Pokud vás zajímají detailnější informace, které se včera dostaly na internet, najdete je v našem článku.

U příležitosti oficiálního odhalení hry nám však byly představeny i čerstvé, dosud nezveřejněné zprávy. V kampani si zahrajeme za customizovatelnou postavu a portál endgadget.com informuje dokonce i o několika možných koncích a volbách hráče ovlivňujících finále děje. Nebudu určitě jediná, koho tento fakt upřímně překvapil – pro Call of Duty sérii totiž prvky dialogových voleb či ovlivňování příběhu nejsou vůbec běžné. 

𝙲𝚊𝚕𝚕 𝚘𝚏 𝙳𝚞𝚝𝚢®: 𝙱𝚕𝚊𝚌𝚔 𝙾𝚙𝚜 𝙲𝚘𝚕𝚍 𝚆𝚊𝚛 - 𝚁𝚎𝚟𝚎𝚊𝚕 𝚃𝚛𝚊𝚒𝚕𝚎𝚛

V traileru můžeme kromě záběrů z války ve Vietnamu vidět i 40. prezidenta USA, Ronalda Reagana. Po J. F. Kennedym a R. Nixonovi tak jde o třetího skutečného prezidenta Spojených států, kterého virtuální já se v Black Ops objevilo.

Podařilo se tvůrcům vytvořit vhodný balanc mezi dialogy a hratelností tak, aby Cold War místy nepůsobilo jako interaktivní film? A jak na tuto změnu zareaguje herní komunita, respektive fanoušci série zvyklí na přímočařejší zdolávání kampaně? Bude to rozhodně velmi zajímavé sledovat.

Hra se bude pyšnit cross-play a cross-generation multiplayerem a také přívlastkem cross-progression, což znamená, že progress ve hře bude ukládán napříč všemi dostupnými módy. Na oficiálních stránkách hry také stojí, že titul bude nadále podporovat úspěšný free to play mód Warzone a multiplayer bude zásobován obsahem zdarma (mapy a módy), podobně jako Call of Duty: Modern Warfare od Infinity Ward.

• Zdroje: us.shop.battle.net, youtube.com, callofduty.com

Následuje dřívější aktualizace...

Black Ops: Cold War bude obsahovat Zombie mód i samostatný multiplayer

• Autor: Alexandra Vaníková

Zdrojem informací jsou portály dlouhodobě pokrývající Call of Duty sérii – Call of Duty Tracker a Modern Warzone. Uvedené zprávy je však přesto třeba brát s rezervou. Nebyly totiž oficiálně potvrzeny.

Prvním náznakem, který spojoval letošní Call of Duty od Treyarchu s jeho předchůdci ze série Black Ops, byl kratičký „spot“ věnovaný Frankovi Woodsovi (hratelné postavě představené v Black Ops 1), který by měl jako operátor dorazit do Warzone. Woods má být kosmetickým bonusem, který získají hráči za předobjednání Call of Duty: Black Ops Cold War, jak informuje cod.tracker.gg.

Kosmetické předměty pro Black Ops: Cold War, Modern Warfare a Warzone budou k dispozici i ve specifických edicích titulu. Ultimátní edice poskytne samozřejmě největší nálož obsahu – kromě skinů například i battle pass bundle (v Black Ops: Cold War bude battle pass fungovat stejně jako v Call of Duty: Modern Warfare).

Jak lze již z informace o battle passu vytušit, nejnovější Black Ops bude mít vlastní hru pro více hráčů. Má být odhalena 9. září 2020 a insider TheGamingRevlution tvrdí, že při vydání hry bude dostupných deset multiplayerových map. První záběry z multiplayeru navíc uvidíme již zítra v traileru. Návratu se dočká i očekávaný zombie mód, který neoddělitelně patří k Black Ops sérii. Ve znamení studené války se však ponese i Warzone, kde přibude například režim Zombie Royale či mapa studenou válkou poznamenané oblasti Verdansk.

Podle zatím nepotvrzených zpráv se Frank Woods stane novým operátorem ve Warzone.

Jelikož součástí Black Ops: Cold War bude i hra pro více hráčů, nabízí se otázka, zda si zahrajeme v otevřené betě. Zejména když vezmeme v úvahu, že představení hry bylo, ve srovnání s předchozími Call of Duty tituly, celkem opožděné, a situaci tvůrcům neusnadnil ani koronavirus. Podle COD Tracker nebudeme o otevřenou betu ochuzeni a přístup k ní získají majitelé PC, PlayStation 4 a Xbox One po předobjednání hry. Pravděpodobně tak půjde o multiplayer s přívlastkem crossplay. 

Leakům se nevyhnul ani příběh připravovaného Call of Duty. Jak informuje CODTracker, Call of Duty: Black Ops Cold War je přímým pokračováním původního Black Ops. Opět tak prý potkáme ikonické postavy, jakými jsou Frank Woods, Jason Hudson a Alex Mason. Společně s nimi se budeme snažit překazit plány agenta jménem Perseus a navštívíme Turecko, Vietnam, východní Berlín či dokonce ústředí sovětské tajné služby. Tipuji, že si zahrajeme hned za několik postav a události studené války tak uvidíme hned z několika úhlů pohledu. 

A to nejdůležitější nakonec. Vydání Call of Duty: Black Ops Cold War je údajně naplánováno na 13. listopadu tohoto roku. Jako logické se jeví platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One, ale titul se s největší pravděpodobností dostane i na konzole příští generace. Odpovědi snad poskytne zítřejší oficiální odhalení, ze kterého vám přineseme zprávy.

• Zdroje: Twitter, cod.tracker.gg

Následuje původní článek...

Odhalení titulu proběhne 26. srpna

• Autor: Alexandra Vaníková

Všechno to začalo před necelými dvěma týdny, kdy se několik streamerů pustilo do spojování indicií nalezených ve vojenských bedničkách zaslaných vydavatelem Activision. Tehdy se jim podařilo odhalit webovou stránku pawntakespawn.com, která v posledních dnech vydala svá tajemství v podobě videokazet. Záběry na nich zachycovaly důležité události z období studené války společně s číselnými kódy a souřadnicemi.

Bylo to prostě náročných pár dní plných písmen a číslic, ale řešení šifer nakonec přineslo své ovoce v podobě stránky https://pawntakespawn.com/playthegamefindthetruth, kde jsme včera konečně měli možnost vidět teaser na Call of Duty: Black Ops Cold War.

Akční FPS je inspirováno reálnými událostmi. Teaser tak tvoří skutečné archivní záběry a mimo jiné zachycují i vyjádření bývalého agenta KGB – Yuriho Bezmenova. Ten počátkem 70. let 20. století emigroval na Západ a v televizním rozhovoru z roku 1984 mluvil o praktikách sovětského režimu. Varoval Spojené státy před tzv. „sovětským fašismem“ a popsal čtyři fáze ideologického rozvrácení země, pomocí kterého SSSR plánoval zničit Ameriku.

Know Your History

V teaseru zatím nenajdeme záběry přímo ze hry v podobě cutscén nebo gameplaye, budeme si tedy muset počkat na oficiální odhalení, pravděpodobně doprovázené plnohodnotným trailerem.

Kromě toho se ve videu zmiňuje i Perseus. Má jít o sovětského špiona, kterému se během druhé světové války podařilo infiltrovat Projekt Manhattan a ukrást důležité dokumenty o výrobě atomové bomby. Agent nebyl nikdy chycen, dosud tak není známa ani jeho identita. Přestože bychom se v letošním Call of Duty neměli vydat až tak daleko do minulosti, nemohu se ubránit představě, že si za Persea zahrajeme.

Špiónsky laděné stealth mise by mohly střídat boje v rolích vojáků ve Vietnamské válce a hratelnost by tak mohla být dosti pestrá – zatím však jde pouze o dohady a odhady. Odpovědi na řadu otázek zahrnujících i platformy, na které se hra podívá, snad přinese oficiálně odhalení naplánovené na 26. srpna.

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: triple Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: triple Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: triple
Kromě politiky bude hrát v Call of Duty: Black Ops Cold War asi nemalou roli i válka ve Vietnamu. Na posledním obrázku je bývalý agent sovětské tajné služby, Yuri Bezmenov.

Black Ops Cold War pochází z dílny studia Treyarch, které pracovalo na všech hrách této série. Na vývoji tohoto dílu se podílí i Raven Software – ten spolupracoval například s Infinity Ward na tvorbě free to play módu Warzone, což koresponduje i s faktem, že se Warzone stalo zdrojem teasů na nové Call of Duty: Black Ops Cold War. Dokumenty v bunkrech na mapě Verdansk totiž posloužily při spojování nalezených indicií. V

ypadá to ale tak, že úkol úkrytů ještě nekončí – v popisku teaseru je totiž napsáno: „Know your history or be doomed to repeat it“ (ve volnějším překladu „Kdo nezná svou historii, je odsouzen ji prožít znovu.“) a za touto větou následuje název mapy ve Warzone – Verdansk. Do vydání traileru 26. 8. se tak možná ještě dočkáme dalších informací právě na této mapě.

• Zdroje: youtube.com, pawntakespawn.com

Call of Duty: Black Ops Cold War - PS5 - Hra na konzoli
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva. Vylepšená verze obsahující lepší frame-rate, podporu ray-tracingu, kratší nahrávací časy a další vylepšení.

Předp. cena
1 999,- bez DPH 1 652,-
Předobjednat
Datum vydání: 13. listopadu 2020
Objednací kód: PSV0008
Call of Duty: Black Ops Cold War - Xbox Series X - Hra na konzoli
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - Xbox Series X
Hra na konzoli - Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva. Vylepšená verze obsahující lepší frame-rate, podporu ray-tracingu, kratší nahrávací časy a další vylepšení. Hra jde spustit také na konzoli Xbox One.

Předp. cena
1 999,- bez DPH 1 652,-
Předobjednat
Očekáváme 13. listopadu 2020
Objednací kód: XBSE0001b
Call of Duty: Black Ops Cold War - PS4 - Hra na konzoli
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva. Hra je hratelná na konzoli PlayStation 5 skrze zpětnou kompatibilitu (platí pouze u konzole PlayStation 5 s mechanikou), ale nedostane vylepšení jako vyšší frame-rate, podporu ray-tracingu nebo kratší nahrávací časy.

Předp. cena
od 1 499,- bez DPH 1 239,-
Předobjednat
Datum vydání: 13. listopadu 2020
Objednací kód: MSX900
Call of Duty: Black Ops Cold War - Xbox One - Hra na konzoli
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva. Hra je hratelná na konzoli Xbox Series X skrze zpětnou kompatibilitu, ale nedostane vylepšení jako vyšší frame-rate, podporu ray-tracingu nebo kratší nahrávací časy.

Předp. cena
od 1 499,- bez DPH 1 239,-
Předobjednat
Datum vydání: 13. listopadu 2020
Objednací kód: MXO789
Call of Duty: Black Ops Cold War - Ultimate Edition (Předobjednávka) - Xbox Digital - Hra na konzoli
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - Ultimate Edition (Předobjednávka) - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva.

Předp. cena
2 549,- bez DPH 2 107,-
Předobjednat
Datum vydání: 13. listopadu 2020
Objednací kód: MXESD1665
Call of Duty: Black Ops Cold War (Předobjednávka) - Xbox Digital - Hra na konzoli
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War (Předobjednávka) - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva.

Předp. cena
1 799,- bez DPH 1 487,-
Předobjednat
Datum vydání: 13. listopadu 2020
Objednací kód: MXESD1666
Call of Duty: Black Ops Cold War - Cross-Gen Bundle (Předobjednávka) - Xbox Digital - Hra na konzoli
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - Cross-Gen Bundle (Předobjednávka) - Xbox Digital
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, Xbox Series S, elektronická licence, klíč pro Xbox Live, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva. Obsahuje vylepšení pro Xbox Series S a X.

Předp. cena
1 999,- bez DPH 1 652,-
Předobjednat
Datum vydání: 13. listopadu 2020
Objednací kód: MXESD1664
Call of Duty: Black Ops Cold War - Locate and Retrieve - mikina - Mikina
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - Locate and Retrieve - mikina
Mikina s kapucí a na zip střih, materiál bavlna, potisk na přední straně a na zádech, s motivem Call of Duty, barva šedá

Předp. cena
1 199,- bez DPH 991,-
Detail
Očekáváme prosinec 2020
Objednací kód: GMERCHb974nad
Call of Duty: Black Ops Cold War Mug - Top Secret Documents - hrnek - Hrnek
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War Mug - Top Secret Documents - hrnek
Hrnek materiál keramika, s motivem Call of Duty, 400 ml, barva černá, 1 ks v sadě

Předp. cena
299,- bez DPH 247,-
Předobjednat
Očekáváme prosinec 2020
Objednací kód: GMERCHb971b
Předp. cena
1 299,- bez DPH 1 074,-
Předobjednat
Očekáváme prosinec 2020
Objednací kód: GMERCHb967
Předp. cena
299,- bez DPH 247,-
Předobjednat
Očekáváme prosinec 2020
Objednací kód: GMERCHb972a
Předp. cena
299,- bez DPH 247,-
Předobjednat
Očekáváme prosinec 2020
Objednací kód: GMERCHb972b
Call of Duty: Black Ops Cold War - Stripes and Stars - hrnek kovový - Hrnek
Nové
Call of Duty: Black Ops Cold War - Stripes and Stars - hrnek kovový
Hrnek materiál nerezová ocel, s motivem Call of Duty, 400 ml, 1 ks v sadě

Předp. cena
299,- bez DPH 247,-
Předobjednat
Očekáváme prosinec 2020
Objednací kód: GMERCHb971a
Call of Duty: Black Ops 4 - PS4 - Hra na konzoli
-44%
Call of Duty: Black Ops 4 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: akční a FPS/Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - pokračování úspěšné serie Call of Duty: Black Ops

-44% 799,-
449,- bez DPH 371,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 5:50
Objednací kód: MSX503
Call of Duty: Black Ops II - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, žánr: akční

895,- bez DPH 740,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004866
Call of Duty: Modern Warfare (2019) - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: akční a FPS/Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus Obroda série Modern Warfare inspirována tématem moderního terorismu. Hra nabídne jak single player, kde se setkáme např. s postavou kapitána Price, tak i Multiplayer.

1 699,- bez DPH 1 404,-
Koupit
Ona Dnes 15 %
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 5:50
Objednací kód: MSX638
Call of Duty: Black Ops (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: FPS/Střílečky

807,- bez DPH 667,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003588
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi