Levé ucho Alza dny AlzaPlus+

Call of Duty: WW2 – The Resistance (RECENZE) – DLC ve znamení odporu

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Placené balíčky u některých her celek rozšiřují o nový obsah a výrazně netříští komunitu. U jiných naopak oddělují platící a neplatící jedince tlustou čárou, která dlouhodobě narušuje celkovou životnost daných děl. Nejlépe tento problém zřejmě vyřešili vývojáři z Ubisoftu, kteří svou FPS Rainbow Six Siege stabilně expandují o bezplatná rozšíření, jež si mohou fandové z dobré vůle koupit. Nejhorší cestu v tomto ohledu zřejmě zvolila vydavatelská společnost Activision, jejíž akce Call of Duty: WWII hned od vydání disponovala season passem o podobné ceně jako základ, za což ji řada hráčů velmi hlasitě kritizovala. V této recenzi se podíváme jednotlivým částem tohoto předraženého balíku na zoubek, a povíme vám, zda komplet skutečně stojí za to. 


Žánr: FPS • Multiplayer: Ano (online, local, co-op) • Vývojář: Sledgehammer Games • Vydavatel: Activision • Platformy a Datum vydání: PS4, (30. ledna 2018)  PC a Xbox One (1. března 2018) • Homepage: www.callofduty.com/wwii • Čeština: Ne


Obsah recenze Call of Duty: WWII – The Resistance

 1. V Call of Duty: WWII – The Resistance se podíváte do naší domoviny
 2. Call of Duty: WWII – The Resistance přináší kromě PvP map také nový režim a lokaci plnou umrlců
 3. Můžete se těšit, že si zahrajete za členy odboje
 4. Call of Duty: WWII – The Resistance nabízí střední dávku obsahu
 5. Recenze Call of Duty: WWII – The Resistance: závěrečné hodnocení
 6. HW nároky pro Call of Duty: WWII – The Resistance PC

V Call of Duty: WWII – The Resistance se podíváte do naší domoviny

(22.03.18) První ze čtyř obsahových DLC, jež nabízí Call of Duty: WWII – Season Pass, nese název The Resistance a rozšiřuje základní hru o tři nové lokace, které jsou zaměřeny na tématiku odboje. Umožní vám zavítat do nacisty okupované Prahy v době, kdy byl spáchán atentát na Heydricha, do Němci kontrolovaných uliček Paříže, jejíž obyvatelé prahnou po pomstě, nebo do těžce opevněného Vlčího hnízda, v němž Hitler spolu se svými generály plánoval legendární Operaci Barbarossa. Každá z map Call of Duty: WWII – The Resistance vám dá k dispozici úroveň se specifickým designem, při jejímž návrhu se tvůrci inspirovali místy, na kterých byla historie psána krví. 

Nejblíže našemu národnímu cítění bude zřejmě první mapa, kterou tvůrci Call of Duty: WWII – The Resistance pojmenovali podle slavné Operace Anthropoid. Cílem této mise byla eliminace zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, na nějž měl být parašutisty spáchán atentát v ulicích Prahy. Nově přidaná lokace se stejně jako zmíněná akce odehrává v uličkách našeho hlavního města. Při jejich průchodu máte možnost vidět projektily prošpikované auto nacistického pohlavára, úkryt legendární partyzánské dvojice Gabčík a Kubiš, Karlův most či Pražský hrad. Celkový návrh této mapy je na poměry Call of Duty: WWII obstojný, rozhodně by mohlo být hůře. Určena je primárně pro skalní zastánce odstřelovacích pušek, samopalů a lehkých kulometů.

Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: Praha Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: Praha, Karlův most Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: ulice

Obrázek 1: V úzké uličce lze v Call of Duty: WW2 vcelku snadno zastavit příval nepřátel. Obrázek 2: Při průzkumu mapy Anthropoid narazíte na řadu specifických výjevů. Obrázek 3: Pařížské krámky vám poskytnou velmi dobré útočiště.

Snad u každé hry lze v DLC balíčcích nalézt jeden či dva slabší obsahové prvky stahující celek ke dnu. V Call of Duty: WWII – The Resistance tuto nálepku zřejmě dostane mapa Occupation, kterou vývojáři z Sledgehammer Games prakticky jen převzali z klasických dílů série Call of Duty, za což je v naší redakci rozhodně chválit nebudeme. Podívat se v ní můžete do pořádně zbědované Paříže, kde se v ulicích střetávají členové odporu s německými vojáky. Vraky zamořené třídy, krátké uličky a polorozpadlé domy jsou ideálním místem pro milovníky zbraní na střední a krátkou vzdálenost. Odstřelovači tu se svými puškami moc nepochodí. Ideální je proto od nich dát minimálně na této válečné zóně ruce pryč a absolvovat ji za člena jednotek operujících v první linii.

Asi nejzajímavější mapou balíčku Call of Duty: WWII – The Resistance je poslední nabízená lokace Valkyrie, ta je navržena podle nedobytné pevnosti Vlčí hnízdo, ve které vůdce spřádal se svými věrnými světovládné plány. Celá válečná zóna je tvořena řadou silně opevněných budov a hal, jež jsou navzájem propojeny velmi úzkými uličkami. Pokud máte v týmu rozumné lidi, hodně rychle se tu díky tomuto faktu dostanete do vedení, protože vám bude stačit pokrýt přístupové body a eliminovat valící se nepřátele, jež uvidíte dříve než oni vás. Abych byl upřímný, z designu této úrovně jsem byl v průběhu hraní nadšen. Tvůrci předvedli, že jsou schopni tvořit zajímavá bojiště, na která se budu rád vracet. Tento komplet je určen pro kontaktněji orientované jedince.

Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: Paříž Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: podchod Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: ruina

Obrázek 1: Nahoře stojící hráči jsou schopni vcelku služně pokrýt ulici. Obrázek 2: Do podchodů a úzkých uliček lze nastražit bomby, které na pár okamžiků stopnou postup protivníků. Obrázek 3: V poničených budovách je možné najít slušný úkryt.

Call of Duty: WWII – The Resistance přináší kromě PvP map také nový režim a lokaci plnou umrlců

Ve znamení odboje se v Call of Duty: WWII – The Resistance nenesou jen nově přidané mapy. Stejně je laděna i čerstvě vložená válečná operace Intercept, která je zaměřena na spolupráci partyzánů s ofenzivními jednotkami. Na jejím začátku je primárním cílem útočníků osvobodit zajaté členy resistence držené obránci na dvou strategických pozicích. Po jejich záchraně od nich obdrží informace o místu, kde se nachází německá rádiová zařízení, jež je nutné zničit. Jakmile tak učiní, otevře se jim cesta k nádraží. Sem musí dovézt tank, který silou své přítomnosti zastaví vlak s vojenským nákladem. Naopak hlavní prioritou bránícího týmu je zadržet nepřátele dostatečně dlouho na to, aby mohla mašina s výstrojí odjet dřív, než k ní dorazí ocelový obr.

Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: zombie Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: zombie

Obrázek 1: Na tajuplném ostrově se budete v rámci scénáře The Darkest Shore snažit přežít. Obrázek 2: Valit se na vás v The Darkest Shore budou hordy nemrtvých.

Vedle nových map a PvP režimu přináší Call of Duty: WWII – The Resistance čerstvý obsah také milovníkům kooperace a lovu nemrtvých. PvE mod Nazi Zombie je po zakoupení tohoto DLC rozšířen o dobrodružství v ostrovní lokaci The Darkest Shore, která podle dostupných informací v minulosti sloužila k různým zvráceným pokusům a experimentům. Proto, abyste se z ní dostali se zdravou kůží před tím, než vás roztrhají na kusy zástupy pohybujících se mrtvol, je nutné co nejdříve odkrýt její temné tajemství skrývající se v hlubinách laboratorního komplexu. Design tohoto zařízení mě popravdě díky přítomnosti extrémně hutné atmosféry nadchl více než návrh operace The Final Reich, jež byla dostupná v základní verzi Call of Duty: WWII.

Můžete se těšit, že si zahrajete za členy odboje

Po vzoru nedávno recenzovaných DLC do Battlefield 1 se tvůrci Call of Duty: WWII zřejmě rozhodli obohatit jejich dílo kromě map a herních režimů také o nové herní třídy, které rozšiřují původně nabízenou škálu. V Call of Duty: WWII – The Resistance je nám překvapivě dána k dispozici divize, v níž se nacházejí členové odboje. Ve výstroji těchto specialistů na boj v ulicích najdete pistole s nožem, lehké samopaly a pušky. Jejich unikátní schopnosti jsou zacílené na tichost a zaznamenávání pohybu nepřátel. Osobně jsem z těchto bojovníků za svobodu moc nadšen nebyl, jejich zpracování mohlo být o něco lepší, než jejich aktuálně prezentovaná verze.

Celková balance Call of Duty: WWII není naštěstí přidáním nové divize citelně narušena. Ostatní herní povolání se s jejími zástupci dokáží vypořádat relativně snadno, přestože se rozhodně nejedná o chodící cíle. Hodně se dle mého názoru povedlo také vyvažování čerstvě vložených map Anthropoid, Occupation a Valkyrie. Každá z nich dává dostatečný prostor oběma stranám, nesetkáme se zde tudíž s problematikou předem prohraných bitev, kterou jsme vám prezentovali v recenzi DLC balíčků do Battlefield 1. Tvůrcům se bohužel stále ještě nepodařilo vyřešit nešvar špatně definovaných oživovacích pozic, který jsme kritizovali už v našem textu o základní hře, takže se čas od času opět setkáte s tím, že vás zabije protivník, jenž se z ničeho nic objeví za vašimi zády.

Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: vlčí doupě Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: vlčí doupě Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: vrata

Obrázek 1: Úzké tunely se dají velmi snadno bránit. Obrázek 2: V Call of Duty: WWII je vždy nutné pokrýt přístupové cesty. Obrázek 3: Dveře často slouží jako past, pro obránce i útočníky.

Call of Duty: WWII – The Resistance nabízí střední dávku obsahu

DLC politika vydavatelské společnosti Activision poslednímu dílu série Call of Duty prozatím moc neprospívá, protože skrze nově přidané balíčky velmi efektivně tříští nepříliš početnou hráčskou komunitu tohoto díla. První část Call of Duty: WWII – Season Pass expanduje celek ve středním měřítku. K dispozici je vám v The Resistance dána trojice slušně navržených bojišť, nová operace, osobité povolání a zombie lokace. Přestože nejsou nabízené mapy, režimy ani třídy vyloženě špatné, čekal bych asi víc. Snad budou příští rozšíření kvalitnějšího ražení, než tento kousek.

Vzhledem k tomu, že není obsah velké části Call of Duty: WWII – Season Pass doposud znám, jeho nákup prozatím nedoporučuji hráčům, kteří neradi kupují zajíce v pytli. Své finance by do něj měli zainvestovat jen fanoušci série a jedinci, kterým peníze vyloženě překáží v peněžence. Call of Duty: WWII vyšlo na PC, Xbox One a PS4 2. listopadu 2017.

Call of Duty: WWII – The Resistance; Gameplay: tank

Vojenská technika je vám v Call of Duty: WWII dána k dispozici jen na mapách, kde je její přítomnost vyžadována.

Recenze Call of Duty: WWII – The Resistance: závěrečné hodnocení

Hodnocení 68% GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
70%
Audiovizuální zpracování
65%
Znovuhratelnost
70%
Call of Duty: WWII – The Resistance; recenze

Klady

 • Nově přidané mapy mají co nabídnout
 • Kvalitní zpracování příběhové The Darkest Shore
 • Celková balance

Zápory

 • Pro někoho vyšší cena celku
 • Obsahová chudost
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Call of Duty: WWII – The Resistance PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-3225 / AMD Ryzen R5 1400 Intel Core i5-2400 / AMD Ryzen R5 1600X
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850 NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB RAM 12 GB RAM
HDD 90 GB 90 GB
i Mohlo by vás zajímat

Call of Duty: WWII vyšlo 2. listopadu 2017 na PCPlayStation 4 a Xbox One.


4,8 51×
Call of Duty: WWII - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, Zažijte vylodění v Normandii, bojujte ve válkou zdecimované Evropě a zažijte atmosféru 2. světové války na vlastní kůži.
519,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX4000
4,7 16×
Call of Duty: WWII - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold, Zažijte vylodění v Normandii, bojujte ve válkou zdecimované Evropě a zažijte atmosféru 2. světové války na vlastní kůži.
559,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: MXO2910
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací