Co s sebou pod stan? (TIPY A TRIKY)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Stanování je skvělá příležitost, jak být co nejvíce s rodinou a přáteli, jak si vyčistit hlavu a prožít nezapomenutelné zážitky. Na kempování je ale třeba se důkladně připravit, abyste si dovolenou užili bez zbytečných komplikací. A právě proto je tu náš článek. Poradíme vám, co sbalit s sebou pod stan do kempu, na vandr nebo když vyrážíte pod stan na kole. Máme pro vás inspiraci na jednoduchá jídla i trvanlivé potraviny. Doporučíme, jaké kempy jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo kam pod stan mimo kemp, aby se vám dovolená neprodražila pokutou. Hoďte tedy své starosti za hlavu, sbalte si batohy a vyrazte za dobrodružstvím.

Co s sebou pod stan

Co s sebou pod stan – OBSAH

 1. Co nezapomenout pod stan aneb Dovolená pod stanem bez stresu
 2. Co s sebou pod stan s dětmi
 3. Co s sebou za jídlo pod stan
 4. Co s sebou na vandr
 5. Trvanlivé jídlo na cesty
 6. Na kole pod stan
 7. Kam pod stan?
 8. Kam pod stan mimo kemp
 9. Vychytávky pod stan

Co nezapomenout pod stan aneb Dovolená pod stanem bez stresu

Mít seznam věcí, které vzít s sebou pod stan, je velmi důležité, a to i v případě, že vyrážíte kempovat již po několikáté. Ano, improvizovat se sice dá v mnoha případech a spousty věcí lze dokoupit na místě, přesto je lepší sepsat si seznam na dovolenou pod stan pečlivě a užít si balení i pobyt bez stresu.

Doporučujeme rozdělit si seznam věcí pro stanování do více kategorií. Bude méně pravděpodobné, že na něco zapomenete. Pokud budete jezdit stále na to samé místo, využijete pokaždé stejný seznam. Jinak si seznam uzpůsobte tomu, zda plánujete stanování s rodinou v Čechách nebo jedete se stanem k moři, jestli vyrážíte do kempu nebo se chcete utábořit mimo kemp. Roli hraje i to, zda vyrážíte s malými nebo staršími dětmi. 

Seznam věcí pod stan do kempu

i Stan je váš domov na cestách, a proto je třeba mít s sebou takový stan, který bude plně odpovídat vašim potřebám a požadavkům. Ideálními značkami s ohledem na poměr cena výkon jsou například Campgo a Ratikon. Jak vybrat ten správný stan přímo pro vás? Odpověď najdete v našem průvodci Jak vybrat stan?

Co s sebou pod stan s dětmi 

Vyrazit s dětmi pod stan je jeden z nejlepších způsobů, jak trávit čas s rodinou. Stanování s dětmi přináší rodině ty nejhezčí zážitky, na které pak člověk ještě dlouho vzpomíná.

Pokud si nejste jisti, zda vaše děti nocování ve stanu zvládnou, je lepší si to zkusit nejprve na pár nocí na zahradě nebo v kempu nedaleko vašeho domova. Pokud se chystáte s dětmi poprvé pod stan v době, kdy jsou ještě malé, je třeba se na to velmi pečlivě připravit. Při stanování s malými dětmi je totiž největší problém zachování jejich teplotní pohody, kdy teplotní rozdíly ve stanu během dne a noci mohou být velké.

S batoletem pod stan

S prvním stanováním s dětmi raději počkejte až jim budou alespoň dva roky. S ročním dítětem pod stan vyrazte jen pokud jste zkušení kempaři a dítě má za sebou všechna nutná očkování a je zcela zdravé. 

S malým dítětem pečlivě vybírejte také místo, kam postavíte stan, abyste netrávili den na přímém slunci. I v případě, že budete mít stan postavený ve stínu, doporučujeme pro batole přibalit plážový stan, který je lehký a skladný a zajistí mu závětří i ochranu proti přímému slunci. V horku vaše dítko určitě také ocení, pokud mu vedle stanu nafouknete malý bazének s vodou. Dítě se osvěží, zabaví se a vy můžete vedle něj relaxovat.

V případě, že vaše batole ještě nosí pleny, pobyt v přírodě a teplé letní počasí je ideální příležitost, jak se plínek zbavit. Ovšem i přes tento plán je nezapomeňte s sebou pod stan sbalit, budou potřeba minimálně na noc. Vyrážíte-li pod stan s malými dětmi, které nemohou ještě zůstat bez dozoru, myslete na to, abyste měli u sebe dostatek pitné vody a nemuseli často odbíhat od stanu. Pořiďte si kanystry na pitnou vodu, což vám ušetří spousty běhání. 

Co s sebou s dětmi pod stan
Společné výlety a pobyt v přírodě je ten nejlepší způsob, jak trávit prázdniny

Co tedy s sebou s dětmi pod stan? V podstatě platí, že čím jsou děti menší, tím je třeba vzít pro ně více věcí. Zamyslete se nad tím, jaké situace mohou nastat, abyste byli na ně co nejlépe připraveni. 

Co zabalit dětem pod stan – seznam

Co s sebou za jídlo pod stan

Pokud nechcete využívat restauračních zařízení, je nutné se na vaření pod stanem dobře připravit. Nemusíte být přitom odkázaní pouze na pytlíkové polévky a konzervy, i když při delším pobytu se bez nich neobejdete. Máme pro vás různé tipy na jednoduchá jídla do kempu, která vám nezdevastují žaludek.

Co s sebou za jídlo pod stan do kempu
Připravit si chutné a jednoduché jídlo v polních podmínkách nemusí být žádný problém. A v přírodě mají většinou i děti větší chuť k jídlu a jsou méně vybíravé.

Jednoduchá jídla do kempu

Samozřejmě základem všeho budou trvanlivé potraviny, které přežijí cestu i kempování. Dalším kritériem jsou jídla nenáročná na množství surovin, a především pak minimální časová náročnost.

Praktické je přivézt si nějaké hotové jídlo již z domova na první dva dny, abyste nemuseli hned po vybalení vařit. Vhodnou variantou jsou zavařený guláš nebo zavařené karbanátky, ke kterým stačí ukrojit kus chleba.

Základem pro přípravu jídel by měly být těstoviny a obiloviny, jako kuskus, bulgur, rýže. K nezaplacení jsou pak různé hotové omáčky, tuňákové konzervy a luštěniny. Z čerstvých surovin pro přípravu pokrmů jsou vhodné brambory, kořenová zelenina, rajčata, papriky, cuketa, okurka. Pokud si chcete dopřát také masové pokrmy, je lepší vzít si sebou pár masových konzerv než riskovat uskladnění masa v polních podmínkách. Za předpokladu, že máte s sebou autochladničku, můžete si s sebou přivézt také nenáchylné chlazené potraviny jako sýry, suché salámy, špek, špekáčky a další uzeniny. Ale v každém kempu či v jeho blízkém okolí je možnost zakoupení základních potravin, kde si můžete zakoupit přímo na místě třeba i jogurty a máslo.

Jaké jídlo vzít s sebou do kempu?

 • Sůl, koření, olej, čaj, káva, sušené mléko, cukr, med, kakao
 • Kuskus, bulgur, jáhly, quinoia, rýže, těstoviny, červená čočka
 • Brambory, kořenová zelenina, jablka, rajčata, papriky, cuketa, okurka, česnek
 • Tvrdý sýr, trvanlivý salám, špek, žervé
 • Omáčky ve skle, tuňáková konzerva, konzervovaná zelenina všeho druhu, fazolová konzerva, luštěninová či klasická paštika, pesto ve skleničce, ovocné přesnídávky, marmeláda, instantní puding, piškoty, bábovka, instantní obilná kaše, cereálie, sušenky

Jídelníček pod stan do kempu – inspirace

Co s sebou na vandr 

Jak sbalit batoh na vandr? Maximálně prakticky a zároveň minimalisticky. Je potřeba vyloučit zbytečnosti a nezapomenout nic ze základní výbavy. 

Co s sebou na vandr
Sbalit se na vandr je třeba maximálně prakticky, abyste na zádech netáhli příliš těžkou zátěž

Než se pustíme do soupisu, co s sebou do krosny na čundr, začneme nejprve u krosny samotné. Jelikož si všechny své věci nesete celou dobu na zádech, vybavte se v první řadě dobrou krosnou nebo batohem na vandr, který vám bude na zádech dobře sedět a zabalíte do něj vše potřebné. Váš batoh by měl být z pevného materiálu, měl by mít vlastní pláštěnku, odvětrávaná záda a pohodlný bederní pás a hrudní popruh. Měl by umožňovat pověšení dodatečné výstroje zvenčí (karimatku, ešus apod.).

i V pohodlné chůzi vám pomohou i turistické hole. Jak vybrat ty správné turistické hole?

A teď k samotnému seznamu, který berte jako orientační a přizpůsobte si ho především podle typu terénu a počasí.

Co s sebou na vandr – seznam

i Pokud se chystáte sami na vandr, nikdy nezapomeňte svým nejbližším oznámit do jakých končin směřujete a na jak dlouho. Máte-li tam signál, je lepší dát o sobě vědět i v průběhu výpravy. 

Jaké jídlo na vandr

Jaké jídlo si zabalit s sebou do krosny na vandr záleží především na délce výpravy a na možnosti dokoupit zásoby. Rozhodně není vhodné tahat různé sklenice či velké plechovky. A rovnou také zapomeňte na těstoviny, které v malém ešusu nemají dost prostoru. Dejte přednost obilovinám, které se pouze zalijí horkou vodou a nechají se nabobtnat. Nebo jim stačí povařit pouhých 5 minut a v přikrytém ešusu pak nabudou objemu. Vhodný je kuskus nebo bulgur, případně rýže v pytlíku. Do nich pak můžete zamíchat cokoliv co máte zrovna po ruce.

Vhodné potraviny jsou suché salámy typu vysočina, špek, suchá klobása, paštiky, tvrdý sýr, konzerva tuňáka, polévka v pytlíku (dnes jsou k sehnání také instantní polévky s výživovou hodnotou a bez glutamátů a konzervantů). Skvělé jídlo na vandr, které obohatí váš jídelníček i v provizorních podmínkách a přitom výborně chutná, je trvanlivé jídlo typu MRE čili Meal ready to eat. 

Sušené mléko je na vandru k nezaplacení. Hrnek teplého mléka nebo müsli zalité mlékem ke snídani je příjemnou změnou po chlebu se špekem nebo se salámem. 

Na svačiny se bude hodit sušené ovoce, energetické a proteinové tyčinky, ořechy všeho druhu (skvělé jsou například kešu oříšky). Zaberou málo místa, jsou lehké, dodají energii a zaženou menší hlad. 

Trvanlivé jídlo na cesty

Trvanlivé, dehydrované, sušené jídlo na cesty je skvělou alternativou ke všem těžkým konzervám. Navíc máte na výběr z obrovského množství druhů jídel. Ať už si balíte jídlo na vandr nebo jídlo na vodu, oceníte nejen nízkou hmotnost a rychlou přípravu, ale také výtečnou chuť těchto pokrmů. 

Instantní jídlo MRE – poctivé samoohřevné jídlo

Skvělou variantou trvanlivého jídla na cesty je instantní jídlo MRE (Meal Ready to Eat). Ale pozor! Nelekejte se slova „instantní”. Nemáme na mysli nezdravou stravu z prášku bez nutriční hodnoty plnou konzervantů a glutamátů. Jedná se o kvalitní, dehydrované jídlo bez konzervantů a bez chemie. Díky dnešní technologii sušení a vymrazování potravin si během pár vteřin můžete dopřát porci poctivého samoohřevného jídla, které si zachovalo své nutriční hodnoty, minerály a vitamíny. Stačí do sáčku přidat vodu. 

 • Sáčky se samoohřevným jídlem jsou lehké a skladné 
 • Můžete si dopřát výživné a teplé jídlo i bez rozdělávání ohně
 • Trvanlivé jídlo MRE vydrží čerstvé až tři roky
 • Jídla MRE vám poskytnou i na cestách možnost výběru z nepřeberného množství variant a chutí – slaných i sladkých
Sušené maso krůtí Sušené maso hovězí
Kuře Korma s rýží nebo jelení ragů s bramborovými špalíčky. To je jen zlomek toho, co si můžete dopřát bez vaření i na cestách.

Sušené maso

Sušené maso neboli Jerky je skvělá svačina plná hodnotných bílkovin bez chemie, která vám dodá energii při dlouhých pochodech. Ať už dáte přednost hovězímu či krůtímu sušenému masu, můžete se spolehnout, že na výrobu se používá kvalitní libové maso. Je to dobrá alternativa pro všechny milovníky masa. 

Sušené maso krůtí Sušené maso hovězí
Plátky sušeného libového masa si zachovávají svoje nutriční hodnoty a proto jsou skvělou svačinou, která vám dodá energii.
i Ať už vyrážíte na vandr nebo jedete na kolo pod stan, dostatek pitné vody je jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte mít stále u sebe. Doporučujeme proto mít s sebou cestovní filtr nebo lahev s filtrem, díky kterým můžete získat pitnou vodu z jakéhokoliv vodního zdroje. 

Na kole pod stan

Vyrazit na kole pod stan skýtá v sobě obrovskou svobodu. Za den urazíte několik desítek kilometrů, jste v bezprostředním spojení s přírodou, poznáte mnohá místa. A jak se sbalit na kolo pod stan?

i Pokud byste rádi vyrazili pod stan na kole, žádné ale nemáte, nebo máte, ale chcete si koupit nové, možná vás zaujmou horská kola, se kterými se nemusíte bát do terénu.

Při několikadenním výjezdu na kolech se neobejdete bez cyklobrašen, přičemž při balení myslete na to, aby byl náklad správně vyvážený. Kromě cyklistického oblečení nepodceňujte další výbavu jako helmu, brýle a rukavice. Cyklistická helma vás ochrání nejen při nehodě, ale díky ní vám slunce nepraží na hlavu. Cyklistické brýle jsou rovněž důležitým doplňkem, neboť když vám při sjíždění kopce vletí muška do oka, nemusí to dopadnout dobře. Užitečné jsou také cyklistické rukavice, protože při delší jízdě či výstupu se ruce prostě potí a pak na řídítkách kloužou. 

Na kolech je důležité mít s sebou především dostatek pití a jídla na cestu. Máme na mysli především svačiny, které vám dodají energii na jízdu. Například energetické tyčinky, energetické gely, banán, jablko, sušené ovoce, oříšky, plněná bageta. Velká jídla si dopřejte až poté, co dorazíte ten den do cíle. S plným žaludkem se do kopce šlape opravdu těžko. Na večer je pak ideální instantní jídlo na cesty, které je syté a chutné, přitom nic neváží a v cyklobrašně nezabere moc místa. Ke snídani jsou vhodné různé instantní kaše nebo cereálie se sušeným ovocem zalité sušeným mlékem. 

Vyrážíme na cyklovýlet s batolaty

Pokud se na svůj cyklovýlet vydáváte i s dětmi, které jsou na vlastní kolo ještě moc malé, musíte započítat do nezbytného vybavení také kvalitní a hlavně bezpečnou cyklosedačku.

i Nejlepší alternativy
Na kole pod stan
Ať už vyrážíte na kola kamkoliv, nezapomínejte své kolo chránit vhodným zámkem.

Co s sebou na kola pod stan – seznam

Kam pod stan?

Ať už dáváte přednost kempům, nebo raději vyhledáváte klid a přímý kontakt s přírodou či vás to táhne pod stan k moři, je důležité předem vědět dostatek informací o místě, kam se vydáte, abyste nebyli nepříjemně zaskočeni a aby se vám dovolená vydařila dle vašich představ. Větší zodpovědnost pak s sebou nese, vyrážíme-li kempovat s dětmi, obzvláště s těmi menšími, které jsou méně odolné vůči změnám, teplotním výkyvům a extrémům. 

Kam stanovat s dětmi?

Čím je dítě menší, tím lepší zázemí potřebuje. Proto chcete-li s dětmi stanovat mimo kemp, nevydávejte se na zcela osamělá místa. Je vždy lepší, když je v dostupné vzdálenosti vesnice nebo nějaké obydlí. Utábořte se v místě, kde se dá bezpečně rozdělat oheň a máte poblíž zdroj vody. Ideální je, když nedaleko protéká potůček, který vám může posloužit také jako provizorní lednice.

Většina rodin pochopitelně volí pro svojí rodinnou stanovačku kemp. Při výběru vhodného kempu by měla být vodítkem úroveň hygieny, čisté koupání, dostatečné vyžití pro děti nejen přímo v areálu kempu, ale také v jeho okolí. Výhodou je společná kuchyňka. Zjistěte si také možnosti postavit stan ve stínu nebo alespoň v jeho blízkosti. Určitě se vyplatí vybírat kempy, kde budou kempovat převážně rodiny s dětmi a vy tak snížíte pravděpodobnost hlučných teenagerů v noci.

i Cestujete se svým domácím mazlíčkem? Psi jsou dnes již ve většině kempů vítání. Přesto doporučujeme předem zjistit, zda kemp, kam se chystáte pod stan se psem, tohoto čtyřnohého návštěvníka povoluje, případně za jakých podmínek.  

Důležitým kritériem pro výběr kempu je také i druh koupání. Dáváte-li přednost přírodnímu koupání, budou vám vyhovovat kempy ležící přímo u břehu rybníka či řeky. Řada kempů se rozprostírá u vodní přehrady, kde pak máte možnost užít si vodních radovánek jako jsou šlapadla, lodičky, elektročluny a různé vodní sporty. Součástí některých kempů je i venkovní bazén, mnohdy i s brouzdalištěm. Takové kempy s bazénem jsou pak oblíbené u rodin s malými dětmi. 

Při rozhodování se, kam do kempu, jsou velmi cenné recenze lidí. My máme pro vás několik tipů na kempy vhodných pro rodiny s dětmi, které jsou za poslední roky kladně hodnoceny a doporučovány. Ovšem výčet dobrých kempů tímto nekončí. Je vhodné dát i na doporučení svých přátel a známých či různých webových portálů zabývajících se tématikou kempování. 

Kempy vhodné pro rodiny s dětmi 

i Existuje několik webových portálů, na kterých naleznete databázi kempů u nás i v zahraničí. Najdete zde užitečné informace i recenze. Můžete si zde vyfiltrovat kemp dle svých vlastních kritérií, ať už jedete pod stan se psem nebo hledáte kemp vhodný pro vozíčkáře nebo vyhledáváte kemp s bazénem. Příkladem takových portálů jsou třeba Dokempu.cz nebo Camp.cz

Kam pod stan mimo kemp

Možná vás nelákají rušné kempy a upřednostňujete stanování uprostřed lesů, kde si můžete užít přírodu plnými doušky. Ovšem se stanováním mimo vyznačené tábořiště to není tak jednoduché. Pravdou je, že tábořit v České republice můžete tam, kde to není zakázané. Ale mnoho lidí porušuje zákaz a riskuje pokutu, aniž by o tom věděli. Nicméně nevědomost neomlouvá. Kde tedy můžete, resp. nemůžete tábořit? Stanovat nemůžete na soukromém pozemku, pokud vám to majitel nedovolil. A to ani v případě, že tento pozemek není označen cedulí. Stanovat nesmíte v národním parku, chráněné krajinné oblasti, národní přírodní rezervaci nebo ve vojenských újezdech. 

Ovšem není to tak černé, jak to vypadá. Platí i jisté výjimky. Samotné bivakování se dle Ministerstva životního prostředí za táboření nepovažuje. Přespat v chráněné krajinné oblasti ve stanu tedy můžete, ovšem nesmíte zde rozdělávat oheň a zanechávat po sobě odpadky. Jednodušeji řečeno, můžete tam přespat, ale nesmíte jakkoliv zasáhnout do přírody. To samé pak platí v druhé a třetí zóně v národních parcích. 

Vychytávky pod stan

Na závěr máme pro vás pár užitečných vychytávek, které se vám při kempování mohou hodit.

 • Vše přehledně v přepravkách
 • Nemáte rádi věci naházené všude možně, kdy často ani nemůžete najít to, co zrovna potřebujete? Pořiďte si pár přepravek stejné velikosti. V jedné přepravce můžete mít uložené nádobí a hrnce, v druhé jídlo, v další drogerii apod. Přepravky pak naskládáte na sebe, čímž ušetříte místo a vždy budete hned vědět kam sáhnout.

 • Jednorázová mini mýdla
 • Starostí kam s mokrým mýdlem vás zbaví jednorázová mini mýdla. Stačí si nařezat tenké plátky z kostky mýdla a vzít si jich jen tolik, kolik budete potřebovat.

 • Pěnové puzzle pro větší pohodlí
 • Pro pohodlné spaní, ale také větší pohodlí ve stanu můžete využít pěnové puzzle, které mají vaše děti v pokojíku. Jsou lehké, skladné a lze je využít i jako sedáky na trávu.

 • Skládací dřez na nádobí
 • Sbalitelný dřez na nádobí je ideální na mytí nádobí, ale i na osobní hygienu. Je lehký a skladný, po rozložení běžně o objemu 10 l.

 • Campingové sady nádobí
 • Campingová sada nádobí nebo piknikový batoh pro 2 či dokonce 4 osoby jsou skvělým způsobem, jak mít sbaleno úhledně a skladně vše potřebné ke stolování. Sady zahrnují nádobí, příbory, talíře, hrnečky i otvíráky. Zaberou málo místa a máte vše pohromadě.

  Campingová sada nádobí Campingová sada nádobí
  Když potřebujeme sbalit co nejméně věcí, ale zároveň chceme mít s sebou vše potřebné, přichází na řadu šikovné vychytávky, jako například campingová sada nádobí.
 • Cestovní filtrace vody
 • Bez pitné vody se neobejde nikdo, ale tahání zásob PET lahví s vodou je v mnoha případech nerealizovatelné či nanejvýš nepraktické. V takovém případě je ideální mít s sebou filtraci vody, která upraví mikrobiologicky znečištěnou vodu na bezpečnou a čistou pitnou vodu. Dokáže filtrovat až několik tisíc litrů vody. Můžete si zvolit filtr na vodu nebo lahev s filtrem. Alternativou jsou také UV filtry na vodu nebo dezinfekční tablety.

 • Křesadlo
 • Zápalky či zapalovače jsou sice jednoduché a levné, ale když navlhnou, přestanou být užitečné. Křesadlo je malé, lehké a vydrží 3 000 či některé i 10 000 škrtnutí. Jeho velkou výhodou je, že s ním oheň rozděláte za jakéhokoliv počasí.

 • Toaletní tampony namočené ve vosku
 • Při rozdělávání ohně oceníte malé toaletní tamponky namočené ve vosku. Téměř nic neváží a zaberou minimum místa.

 • Solární energie a powerbanka
 • Ať už potřebujete nabít svůj mobilní telefon, GPS nebo notebook mimo dosah elektrické energie, bude pro vás neocenitelná solární energie či powerbanka, které dodají vaším přístrojům energii mimo civilizaci.  

Dovolená pod stanem u moře

Dovolená pod stanem u moře

Láká vás vydat se se stanem k moři? Dopřát si ten luxus, že budete usínat za šumění vln a ráno se probouzet s výhledem na moře? Zní to krásně. Nicméně dovolená pod stanem u moře má svá úskalí, a to v podobě horka, před kterým se jen tak neschováte. Je třeba si uvědomit, že před chladem v našich zeměpisných šířkách se ochráníte lépe než před nesnesitelným horkem, které v jižních krajinách dosahuje i 35°C. Z tohoto důvodu není vhodné vydat se pod stan k moři s malými dětmi. 

Nabídka přímořských kempů je skutečně široká. Stačí si vybrat lokalitu. Ale dávejte si pozor, abyste v daném kempu mohli svůj stan postavit ve stínu stromů, jinak v něm nevydržíte. Chystáte-li se se stanem k moři, před odjezdem si vytipujte určitě několik kempů v jedné oblasti, dost možná budete popojíždět a prohlížet si jich více než se utáboříte. Ne všechny webové stránky vykreslí kemp dle reality. Věnujte pozornost také recenzím lidí, kteří daný kemp již navštívili. 

Pod stan k moři
Kempování u moře má své kouzlo, ale buďte dobře připraveni na vysoké teploty přes den.

Chcete-li prožít svojí dovolenou pod stanem u moře, máte více možností, jak to zrealizovat. Vyjet s vlastním stanem k moři a sami si vyhledat vhodný kemp. Můžete se ubytovat i v kempu, který poskytuje již plně vybavené stany přímo u moře. Nebo se můžete vydat pod stan k moři s cestovní kanceláří. Nedoporučujeme ovšem stanování u moře mimo kemp. Většina evropských zemí má přísná pravidla pro wild camping.

Oblíbenou destinací, kam jezdí Češi stanovat je Chorvatsko. Často navštěvované jsou také kempy v Itálii, v Řecku nebo Španělsku. Přehled kempů v Evropě naleznete například na webových stránkách DoKempu.cz. Najdete zde také recenze a zkušenosti lidí, což je mnohdy užitečnější než fotografie a popis areálu.

Vybavte se na kempování dokonale a užijte si svou dovolenou pod stanem pohodlně a bez starostí.


4,7 109×
Husky Breaker 3 Classic
Stan outdoorový, tvar: iglů s apsidou, pro 3 osoby, sklolaminátová konstrukce, dvouplášťový, nepromokavý, vodní sloupec 3000 mm, hmotnost 3,45 kg
Koupit s kódem ALZADNY20 1 999,-
2 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT14901SMU
4,7 50×
Husky Brody 4 Classic
Stan outdoorový, tvar: iglů s předsíňkou, pro 4 osoby, sklolaminátová konstrukce, dvouplášťový, nepromokavý, vodní sloupec 3000 mm, hmotnost 4,3 kg
2 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTsc788
4,6 35×
Husky Bizon 4 Classic zelený
Stan outdoorový, tvar: iglů s předsíňkou, pro 4 osoby, dvouplášťový, vodní sloupec 3000 mm, hmotnost 5,7 kg
3 489,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT12171
4,0 11×
Cattara Army PU 2000 mm 200×120×100 cm
Stan cyklistický, tvar: iglů s jedním vchodem, pro 2 osoby, sklolaminátová konstrukce, jednoplášťový, nepromokavý, vodní sloupec 2000 mm, hmotnost 1,4 kg
Koupit s kódem ALZADNY15 560,-
659,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTsc1697
4,2 14×
Coleman Coastline 4 Deluxe
Stan rodinný, tvar: tunel s předsíňkou a s dvěma ložnicemi, pro 4 osoby, sklolaminátová konstrukce, dvouplášťový, nepromokavý, vodní sloupec 3000 mm, hmotnost 13,8 kg
7 749,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTkn1986
4,7 44×
VAR Vařič VAR 2
Kempingový vařič plynový, spojení závitem, hmotnost 0,11 kg
549,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: SPTvar0001
4,3 15×
Brother mat double 2,5 - L35
Karimatka - samonafukovací, tloušťka 2,5 cm, rozměry 186 × 110 cm (D׊), materiál polyester, hmotnost 1800 g, rozměry po sbalení 56 × 21 cm (D׊), nosnost 120 kg, tepelný odpor (R-value) 2,8 m²K/W
Zlevněno -5 %
849,- 895,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: SPT14570d
4,7
Spokey Camper Big
Karimatka - tloušťka 1 cm, protiskluzová, celoroční, rozměry 200 × 60 cm (D׊), materiál XPE pěna, hmotnost 470 g, rozměry po sbalení 60 × 22 cm (D׊), obal součástí balení
496,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT459
Optimus Crux Lite
Kempingový vařič plynový, spojení závitem, hmotnost 72 g
1 069,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT15780
3,5
Optimus Crux
Kempingový vařič plynový, spojení závitem, hmotnost 83 g
1 399,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT15779
4,6 50×
Adventure Menu - Hovězí guláš s bramborem
MRE - Meal Ready To Eat, hlavní jídlo, energetická hodnota na 100 g: 369 kJ, hmotnost 400 g - 57,25 Kč/100 g
229,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT2587
4,5 30×
Adventure Menu - Rýžový nákyp se švestkami
MRE - Meal Ready To Eat, hlavní jídlo, energetická hodnota na 100 g: 827 kJ, hmotnost 250 g - 55,60 Kč/100 g
139,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT2597
4,9
Husky Kids Nami -10°C
Spací pytel - mumie, třísezonní, dětský, výplň duté vlákno, komfortní teplota 5 °C, maximální výška postavy 145 cm, modrá barva, hmotnost 1290 g
Koupit s kódem ALZADNY20 943,-
1 179,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPThusk0022
4,8 16×
Husky Manila -5°C
Spací pytel - mumie, třísezonní, unisex, výplň duté vlákno, komfortní teplota 5 °C, maximální výška postavy 195 cm, délka zabaleného spacáku 37 cm, průměr zabaleného spacáku 20 cm, modrá barva, hmotnost 1680 g
Koupit s kódem ALZADNY20 1 239,-
1 549,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPThusk0019
4,1 37×
Cattara Zagor
Stan cyklistický, tvar: iglů, pro 2 osoby, sklolaminátová konstrukce, jednoplášťový, nepromokavý, vodní sloupec 1500 mm, hmotnost 1,3 kg
Koupit s kódem ALZADNY15 475,-
559,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTbd0255
4,3 21×
Brother Pilot 1
Spací pytel - dekový, letní, unisex, výplň duté vlákno, komfortní teplota 15 °C, maximální výška postavy 190 cm, délka zabaleného spacáku 32 cm, průměr zabaleného spacáku 17 cm, modrá barva, hmotnost 950 g
399,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPT14581
4,9 57×
Mivardi Comfort Quattro
Rybářské křeslo skládací, nosnost 160 kg, patky rozšířené proti boření, opěrky na ruce, polohovatelné, hmotnost 5,1 kg
2 061,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: RYB152
4,3 38×
Husky Fery 5 extreme lite
Karimatka - nafukovací, tloušťka 5,5 cm, rozměry 187 × 55 cm (D׊), materiál nylon, hmotnost 410 g, rozměry po sbalení 22 × 10 cm (D׊), opravná sada součástí balení, tepelný odpor (R-value) 1,6 m²K/W
1 199,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPThusk059
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací