AD homeoffice AD homeoffice

Co vše potřebuji ke streamování? (TIPY A TRIKY)

Zobrazit katalog

Článek

Baví vás hraní her a jste v tom opravdu dobří? Máte inovativní nápady? Dokážete svými vtipy pobavit všechny kolem vás? Pak na nic nečekejte, nahrajte své výkony na YouTube nebo nastartujte Twitch a staňte se miláčkem publika, které váš výkon ocení nejen v komentářích.

Co vše potřebuji ke streamování? – OBSAH

 1. Jak začít se streamováním? Potřebujete kvalitní internetové připojení
 2. Nabušený herní stroj je základem úspěchu
 3. Záznamové zařízení zvedne kvalitu streamování
 4. Mějte své soupeře neustále na očích
 5. Jen s přesnými pohyby budete vítězit
 6. Naslouchejte a komunikujte
 7. Nabídněte fanouškům pohled do svého života
 8. Myslete i na své zdraví
 9. Tipy pro rozšíření vaší streamerské komunity

Jak začít se streamováním? Potřebujete kvalitní internetové připojení

Abyste se však do streamování mohli vůbec pustit, budete potřebovat příslušenství, které vás nikdy nenechá na holičkách. O co konkrétně jde?

Jako vůbec první předpoklad je nutné zmínit stabilní a poměrně rychlé internetové připojení. Pokud se nyní například připojujete přes data mobilního operátora, na streamování rovnou zapomeňte. Ideálním řešením je standardní kabelové připojení v podobě VDSL nebo jiné technologie, například v podobě optického vlákna. Pro pohodové streamování počítejte s rychlostí kolem 50 Mb/s a bude i rezerva pro další domácí zařízení.

VDSL modemy pro rychlejší internet

Nabušený herní stroj je základem úspěchu

Jak ale reálně s dráhou profesionálního streamera začít? Nezáleží na tom, zda budete dávat na odiv své herní dovednosti, nebo stříhat naučná videa. Ten, kdo to myslí opravdu vážně, by měl nejprve investovat do pořádně nabušeného herního stroje. Herní notebooky jsou super, ale berte si je s sebou raději jen do školy nebo práce. Na streamování se nehodí. Proto je právě teď ideální čas pořídit si high-end počítačovou sestavu, která zvládne všechny náročné úkony.

Alza IEM BattleBox RTX2080S
Pohled do vnitřností herního PC Alza IEM BattleBox RTX2080S.

Jasnou volbou jsou naše vyladěné herní počítače Alza GameBox s prémiovou zárukou. Je nutné si přiznat, že na streamování vám počítač za 20 tisíc jednoduše stačit nebude. Zde je potřeba jednoznačně přitlačit, protože jen málokterý divák bude chtít koukat například na nového Dooma jen na střední detaily a ještě s viditelným trháním. Jako minimum pro kvalitní streamování počítejte s grafickou kartou na úrovni NVIDIA GeForce RTX 2070.

Herní počítače pro streamování

Záznamové zařízení zvedne kvalitu streamování

Pokud jste přemýšleli, že pro záznam nebo živé streamování využijete například technologii NVIDIA ShadowPlay, tak se pletete. Jde sice o bezplatnou funkci integrovanou v grafických ovladačích karet značky NVIDIA, ale nikdy se kvalitativně nedostanete tak daleko jako při použití specializované střihové (záznamové) karty s doprovodnou softwarovou výbavou.

Záznamové zařízení si můžete pořídit buď v externí, nebo interní variantě. Obě řešení mají nějaké své mouchy, ale vyšší kvalitu získáte s interní kartou, která umí klidně i 4K rozlišení. Také ušetříte cenné místo na pracovním stole.

Elgato Stream Deck XL
Elgato Stream Deck XL je skvělá pomůcka pro náročnější streamery. Pomocí 32 kláves si nachystáte velké množství efektů nebo jiných akcí, které následně jedním kliknutím během streamu použijete.

Kvalitní střihová karta musí umět spolupracovat se streamovacími aplikacemi třetích stran. Jde například o Streamlabs, OBS a Xsplit. Správná střihová karta poskytuje uživatelům prostředí pro nahrávání originálního herního obsahu bez dalšího zatížení procesoru, zatímco mohou i nadále vysílat s webkamerou a grafikou tak, jak jsou zvyklí.

Pro tvůrce vyžadující vysílání na více platforem zároveň, např. na YouTube, Twitch či Facebook, jsou často k dispozici možnosti pro detailní nastavení rozlišení a datového toku zvlášť pro jednotlivé sociální sítě, a to v rámci jednoho počítače. Softwarovou platformu pro streamování rozhodně nepodceňujte a pečlivě si prohlédněte recenze nebo si vše vyzkoušejte nanečisto už v rámci vybírání střihové karty.

Střihové a záznamové karty pro streamování

Mějte své soupeře neustále na očích

Toužíte-li po maximálním požitku ze hry a zároveň chcete nabídnout svým fanouškům ty nejlepší výkony plynoucí z okamžité reakce v každé situaci, investujte do kvalitního herního monitoru. Nejdůležitějším parametrem je bezpochyby doba odezvy, která by měla být co možná nejnižší. A naopak obnovovací frekvence by měla být určitě vyšší než 60 Hz na obyčejném monitoru.

ASUS ROG Strix XG32VQ
32palcový herní monitor ASUS ROG Strix XG32VQ nabízí zajímavé parametry a dravý design, který potěší oko každého návštěvníka vašeho streamu.

Herní monitor je však nutné doplnit druhým kusem, na kterém máte například chat nebo různé parametry samotného streamu. Často se používá například monitor s funkcí pivot, kdy je displej otočený na výšku a vejde se na něj například při chatování mnohem více informací. Komunikace s fanoušky je při živém streamování základem úspěchu a rozhodně ji nemůžete podcenit.

Jen s přesnými pohyby budete vítězit

Další komponenty, které vám pomohou vítězit nad nepřáteli, jsou rozhodně kvalitní herní klávesnice a myš. Pokud máte pohyby pevně ve svých rukách, nemůže vás nic překvapit. Opět je na trhu docela pestrá škála, ale rozhodně doporučujeme použít myš i klávesnici od stejného výrobce. Má to své výhody například v podobě společné ovládací aplikace, ale jednoduše sladíte i například RGB podsvícení.

Cooler Master Devastator III
Cenově dostupný set herní myši a klávesnice Cooler Master Devastator III.

Za zamyšlení stojí využití herní klávesnice i myši s bezdrátovým připojením, což vám ušetří další cenné místo na stole.

Naslouchejte a komunikujte

Dostatečný výkon, skvělý vizuální zážitek i bezchybné ovládání je zajištěno. Nyní přichází na řadu sluchový vjem, který patří mezi neméně důležité smysly při hraní jakékoliv hry. S prvotřídně vybavenými herními sluchátky nejenže uslyšíte každý pohyb svého protihráče, ale navíc můžete prostřednictvím mikrofonu komunikovat se svými spolubojovníky a hlavně fanoušky na streamu.

Pro ty z vás, kteří chtějí mít mikrofon oddělený od sluchátek, bude důležité vybrat si kvalitní záznamové zařízení, aby vás fanoušci slyšeli bez otravného šumu. Takový mikrofon pak rozhodně musí být vybavený polohovatelným držákem. Zajímavým trendem poslední doby jsou dobře použitelná all-in-one zařízení propojující webovou Full HD kameru s kodekem H.264, která je lemována LED světelným kroužkem s přirozeným denním světlem, a kvalitní USB kondenzátorový mikrofon s pop filtrem. Tento multifunkční streamovací systém je ideální řešení pro podcasty, vlogging, gaming, vytváření YouTube obsahu nebo videohovory s profesionálními parametry. Pro maximálně pohodlné používání disponuje zařízení ergonomickou horizontální stolní konstrukcí s kompaktními rozměry a nastavitelným ramenem.

arantz Professional Turret
Streamovací set Marantz Professional Turret – kompletní studio, HD kamera, 48 kHz/16 bit mikrofon, LED prstenec.

Nabídněte fanouškům pohled do svého života

Obohatit svůj stream o osobní kontakt může být zásadní krok v boji o přízeň fanoušků. Každý divák bude sledovat stream s větším nadšením, pokud vás fyzicky uvidí. Proto je dobré využít webkameru, která vás bude natáčet a streamovat video spolu se hrou. V rámci omezeného rozpočtu si velmi dobře vystačíte i s levnějšími webkamerami. Určitě však pamatujte na podporu alespoň Full HD rozlišení nebo možnost polohování v podobě kvalitního stojánku či držáku na monitor.

Nejvyšší obrazovou kvalitu však nezískáte pomocí webkamery, ale bude nutné sáhnout po fotoaparátu. Dejte ovšem zároveň pozor na to, aby bylo k dispozici příslušenství pro externí napájení. Není totiž možné uprostřed streamu měnit vybité baterie. Celkově jde samozřejmě o finančně náročnou investici v desítkách tisíc korun.

Myslete i na své zdraví

Co ještě k dokonalému životu streamera schází? Kvalitní herní židle! Každý streamer totiž stráví před obrazovkou počítače i několik hodin denně, a měl by tedy myslet na své zdraví. Samozřejmě kromě pravidelné fyzické aktivity je vhodným řešením pořízení herní židle. Je důležité, aby se herní židle k počítači uměla přizpůsobit poloze těla – to se nazývá dynamické sezení. Nenamáháte tak záda strnulou pozicí, procvičujete břišní i zádové svalstvo a eliminujete tlak na kostrč.

CONNECT IT Escape Pro
Působivá herní židle CONNECT IT Escape Pro potěší propracovaným designem a poskytne dostatek komfortu pro nerušené hraní.

Tipy pro rozšíření vaší streamerské komunity

I když se to na první pohled nezdá, vyladit hardwarovou a posléze i softwarovou výbavu pro streamování je docela alchymie. Samozřejmě je nutné dobře zvážit všechny možnosti, protože pro základní streamování si možná vystačíte s výbavou, kterou už máte doma. Nicméně je skoro tutové, že tím se řady vašich fanoušků nerozrostou.

 • Buďte originální – ať už obsahem, nebo projevem.
 • Sledujte nejnovější trendy u úspěšných zahraničních streamerů.
 • Více komunikujte s fanoušky – například na druhém monitoru sledujte bedlivě chat.
 • Celkově zlepšete technologickou výbavu, aby byl stream na první pohled kvalitní.
i Mohlo by vás zajímat

Nyní už víte, co pro kariéru úspěšného streamera potřebujete. Teď je řada na vás. Vrhněte se po hlavě do světa těch nejlepších. A kdo ví, třeba právě o vás za pár měsíců uslyšíme ze všech stran.

Streamování a natáčení videa

Napsali jsme o streamování dříve

Baví vás hraní her a jste v tom opravdu dobří? Máte inovativní nápady? Dokážete svými vtipy pobavit všechny kolem vás? Pak na nic nečekejte, nahrajte své výkony na web a staňte se miláčkem publika, které váš výkon ocení nejen v komentářích.  

Reálný svět streamerů

Mrkněte se na krátký rozhovor se známým streamerem Martinem "Tiano" Picmausem (facebook.com/officialtiano). Prozradí, jak se streamováním začínal, kolik času této aktivitě věnuje nebo dokonce to, jak uskutečnil 24hodinový maraton na podporu své hendikepované kamarádky.  

Nabušený stroj je základ

Jak ale s dráhou profesionálního streamera začít? Nezáleží na tom, zda-li budete dávat na odiv své herní dovednosti nebo stříhat naučná videa. Ten, kdo to myslí opravdu vážně, by měl nejprve investovat do pořádně nabušeného stroje. Notebooky jsou super, ale berte si je s sebou raději jen do školy nebo práce. Právě teď je načase pořídit si high-end počítačovou sestavu, která zvládne všechny náročné úkony. S počítačem HP ENVY Phoenix 810-400nc nemůžete udělat krok vedle. Skvostné kousky naleznete v sérii Alza Little Monster. Tyto stroje byly sestaveny tak, aby uspokojily potřeby i těch nejnáročnějších hráčů. Třeba se sestavou Alza Little Monster SLI Titan X vám zůstane ještě dostatek výkonu i poté, co budete drtit nepřátele ve své oblíbené hře, streamovat svůj postup v reálném čase a ještě diskutovat se svými spolubojovníky. Pokud by vám ale žádný z nabízených strojů nestačil, není nic jednoduššího, než si sestavit vlastní prostřednictvím služby Alza Individual.

Alza Little Monster

Střihová karta se postará o video i ve starším stroji

Ten, komu se nechce investovat do pořízení nového stroje, má stále možnost vyždímat ze svého počítače maximum. Taková střihová karta dokáže divy. Třeba Aver Live Gamer HD (C985) zpracuje veškerý přenos videa a váš počítač nebude zbytečně zatížen. Každý záznam spustíte jednoduše stiskem externího tlačítka, tudíž se vám nestane, že si vypnete hru v té nejnapínavější chvíli. Pokud se nechcete vrtat v hardwarovém vybavení svého stroje, a přesto si chcete užívat výhody střihové karty, zvolte takovou, kterou připojíte externě. Aver Live Gamer Extreme (GC550) se hodí se nejen do počítačů, zaznamenáte s ní i řežbu na herních konzolích.

Aver Live Gamer HD (C985)

Mějte své soupeře neustále na očích

Toužíte-li po maximálním požitku ze hry a zároveň chcete nabídnout svým fanouškům ty nejlepší výkony plynoucí z okamžité reakce v každé situaci, investujte do kvalitního monitoru. Nejdůležitějším parametrem je bezpochyby doba odezvy, která by neměla přesáhnout hodnotu 5 ms. Třeba obrazovka Dell S2716DG s úhlopříčkou 27" má extrémně rychlou odezvu – jen 1 ms a nabízí i vynikající rozlišení. K hlavnímu monitoru přidejte ještě jeden, pomocí kterého můžete ovládat streamování a komunikovat s fanoušky. Všem požadavkům na sekundární obrazovku vyhoví třeba Samsung S24D300H. Dva monitory jsou rozhodně lepší než jeden.

LED monitor 24 Samsung S24D300H

Jen s přesnými pohyby budete vítězit

Další komponenty, které vám pomohou vítězit nad nepřáteli, jsou rozhodně kvalitní klávesnice a myš. Pokud máte pohyby pevně ve svých rukách, nemůže vás nic překvapit. Myš Razer Taipan se stane skvělým parťákem, jenž vás podrží v každé situaci. Těžko budete hledat myš s lepší citlivostí a dobou odezvy. A4tech Bloody V7 V-Track Core 2 zase zaujme vzhledem pomstychtivého predátora a dobrými vlastnostmi. Šperkem na vašem stole se může stát klávesnice Razer BlackWidow Chroma, která vyniká neskutečně rychlou reakcí při každém stisku, velkými možnostmi přizpůsobení a působivým podsvícením, které oceníte při zhoršených světelných podmínkách. Skvělou práci zastane i klávesnice CONNECT IT Battle Keyboard CZ. Unikátní design ji odlišuje od ostatních a nabízí skvělé vlastnosti za rozumnou cenu.
Razer BlackWidow Chroma

Naslouchejte a komunikujte

Dostatečný výkon, skvělý vizuální zážitek i bezchybné ovládání je zajištěno. Nyní přichází na řadu sluchový vjem, který patří mezi neméně důležité smysly při hraní jakékoliv hry. S prvotřídně vybavenými sluchátky HyperX Cloud II Headset nejen uslyšíte každý pohyb vašeho protihráče, navíc můžete komunikovat prostřednictvím mikrofonu se svými spolubojovníky nebo fanoušky. Chcete-li využít sluchátka i pro poslech hudby, sáhnete raději po těch bez mikrofonu. Třeba MDR-V55 od Sony poskytnou za málo peněz hodně muziky. Pro ty z vás, kteří chtějí mít oddělen mikrofon od sluchátek, bude důležité vybrat si kvalitní záznamové zařízení, aby vás fanoušci slyšeli bez otravného šumu. Set iRig MIC Studio obsahuje doslova a do písmene vše, co k úspěšnému záznamu potřebujete. Myslíte-li to s dráhou streamera opravdu vážně, studiová sada RODE NT2-A Set zvládne všechny vaše náročné požadavky.
HyperX Cloud II Headset červená

Nabídněte fanouškům pohled do vašeho života

Obohatit svůj stream o osobní kontakt může být zásadní krok v boji o přízeň fanoušků. Každý divák bude sledovat stream s větším nadšením, pokud vás fyzicky uvidí. Proto je dobré využít webkameru, která vás bude natáčet a streamovat video spolu s hrou. Oblíbená kamera Microsoft LifeCam Studio nabídne vašim fanouškům naprosto čisté a detailní video v rozlišení HD. Skvělé parametry má i webkamera Logitech Webcam C930e. Záleží jen na vás, které dáte přednost. Jelikož se stanete celebritou, vaše příznivce bude zajímat i osobní život. A minuta videa řekne mnohem více než tisíc slov. Zaznamenejte neobvyklé i všední okamžiky svého dne a podělte se o ně s komunitou na sociální síti Facebook nebo serveru Youtube. Špičkové kamery HDR-CX240EB od Sony nebo HC-V270EP-K od společnosti Panasonic zachytí každý důležitý moment mimo herní svět. Pokud máte rádi adrenalin nejen při boji s virtuálními protihráči, sáhněte po kameře GoPro a nebudete litovat.
Logitech Webcam C930e

Myslete i na své zdraví

Co ještě k dokonalému životu streamera schází? Kvalitní židle. Každý streamer stráví před obrazovkou počítače i několik hodin denně a měl by myslet na své zdraví. Židle Therapia XMEN 7790 patří k tomu nejlepšímu, co si můžete do svého pokoje pořídit. Nezapomeňte, že zdraví máme jen jedno. Nejen fanoušci rychlých aut si zamilují židli Arozzi Enzo Orange s elegantním a moderním designem.
Therapia XMEN 7790 šedá / černá
Nyní už víte, co pro kariéru úspěšného streamera potřebujete. Teď je řada na vás. Vrhněte se po hlavě do světa těch nejlepších. A kdo ví, třeba právě o vás za pár měsíců uslyšíme ze všech stran.
AVerMedia Live Streamer NEXUS AX310
Střihová karta Ovládací panel zvuku, streamovací, 5" dotykový displej, 4 programovatelná tlačítka, RGB podsvícení, černý
8 699,-
Skladem poslední 2 ks
Objednací kód: JT130a7
5,0
Corsair K70 PRO RGB Optical
Herní klávesnice , mechanická, drátová, klasické (vysokoprofilové) klávesy, spínače Corsair OPX, dynamické podsvícení, americká lokalizace kláves, USB-C, vyměnitelné spínače, vyměnitelná tlačítka, kovové tělo, černá
Cenová bomba
4 249,- Ušetříte 577,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: CORkk70pro
4,8 153×
Logitech Pro Stream Webcam C922 PRO
Webkamera video až 1920x1080, integrované duální všesměrové mikrofony, univerzální stolní klip, USB
2 899,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JS038a1b
4,1 44×
CONNECT IT Monaco Pro CGC-1200-BK, Black
Herní židle – textil potažení, houpací mechanika, bederní a hlavová opěrka, výška a rotace vrchní části područky, otočná a kovová konstrukce, výplň sedáku molitan (PUR pěna), kov kříž, pogumovaná kolečka, černá barva, nosnost 150 kg
5 819,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: CTchGc10
Alza BattleBox Raptor i5 RTX4070Ti - Herní PC Doručení na
prodejnu zdarma
3,6
Alza BattleBox Raptor i5 RTX4070Ti
Herní PC Intel Core i5-13600KF Rocket Lake 5.1 GHz, NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti 12GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI 2,1 a DisplayPort 1,4a, 5× USB 3.2, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Pro - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)
48 990,-
Skladem poslední kus
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AZbbri5r4070t
5,0
AVerMedia Live Gamer 4K (GC573)
Střihová karta pro streaming a záznam až do rozlišení až (4K) 2160p/60fps, MPEG4, H.264/H.265, PCI-E x4, 2x HDMI
5 689,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: JT122A4
4,7
Canyon CND-SGCH7 Nightfall
Herní židle – materiály potahu: syntetická kůže, houpací mechanika s aretací, bederní a hlavová opěrka, výška a posun dopředu / dozadu područky, otočná a kovová konstrukce, výplň sedáku studená pěna (HR pěna), kov kříž, plastová kolečka, černá a oranžová barva, nosnost 150 kg
Cenová bomba
4 999,- Ušetříte 991,-
Skladem 3 ks u dodavatele
Objednací kód: CN200a2
4,8 54×
Razer Seiren Mini
Mikrofon - stolní, připojení skrze USB, kondenzátorový, úzce směrové snímání, frekvence od 20 do 20000 Hz, vhodný pro mluvené slovo
Cenová bomba
1 699,- Ušetříte 592,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MR074fg1g
4,3 45×
CONNECT IT Selfie10RGB RGB LED světlo
Selfie tyč - trvalé, s integrovaným LED zdrojem, výkon 12 W, kruhové, nastavitelná chromatičnost od 3000 do 6000 K, index podání barev (CRI) 90 Ra, napájení skrze USB-A, kruhová konstrukce, stativ a USB kabel součástí, rozměry 389 × 303 × 303 mm (V׊×H), hmotnost 460 g
899,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: JD746t3
5,0
Teyeleec TA180 LED
Foto světlo - trvalé, s integrovaným LED zdrojem, výkon 12 W, deskové, bateriové napájení, držák, filtry, mini USB kabel, taška a USB-C kabel součástí, rozměry 80 × 151,5 × 9,8 mm (V׊×H), hmotnost 180 g
1 709,-
Skladem poslední kus
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TeyTA180
4,9 12×
Rapture ALTAR 200 černý
Herní stůl - výškově nastavitelný, 2motorový, s tlačítkovým ovládacím panelem, ocelová konstrukce, RGB pásek s nastavitelnými světelnými efekty, elektricky nastavitelná výška stolu v rozmezí 74 - 122 cm, rozměry pracovní desky 140 × 60 cm, materiál dřevotříska s melaminovou vrstvou, výřez na zadní straně pro uchycení držáku na monitor a vedení kabelů, držák na nápoje a háček na sluchátka, pracovní plocha se zakřivenými hranami, podložka pod myš a klávesnici, rozměr podložky 80 × 57 cm, vyrovnávací nožičky pro přizpůsobení nerovnému povrchu, výstup USB-C PD 18 W, nosnost 90 kg
+Dárek Služba AlzaPlus+ roční členství jako dárek v hodnotě 299,-
Super cena
9 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: RPTGD0550
4,8 151×
HyperX QuadCast
Mikrofon - stolní, připojení skrze USB, délka kabelu 3 m, kondenzátorový, směrové snímání, frekvence od 20 do 20000 Hz, impedance 32 Ohm, ochrana proti větru (vindšus) a stojánek v balení, vhodný pro mluvené slovo
2 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DS999a1
4,0
Marantz Professional AVS
Streamovací set - all in one, full HD kamera, mikrofon, USB-C rozhraní, LED prstenec
5 399,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: MAR090a1
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací