Emise pro AP+ v app - všechny segmenty UEFA promo_CZ

Days Gone 2 – Vše, co víme (SPEKULACE)

Zobrazit katalog

• Autor: Alexandra Vaníková

Akční survival adventura Days Gone v roce 2019 dorazila na PlayStation a o dva roky později i na počítače. Bývalý motorkář Deacon St. John kosící chodící mrtvoly v post-apokalyptickém Oregonu si získal srdce mnoha fanoušků. Dočkáme se ale pokračování Deaconových krví a motorovým olejem nasáklých dobrodružství od studia Bend? Pojďme se společně podívat na to, co na Days Gone 2 říkají zatím neověřené informace.

Upozornění: Článek je založen zejména na spekulacích a zprávách z neověřených zdrojů, proto je potřebné informace v něm uvedené brát s rezervou. Vývojáři a vydavatelé z Bend Studio a Sony Interactive Entertainment zatím o hře bližší zprávy neposkytli.

Days Gone 2; screenshot: cover

ilustrační obrázek, zdroj: Bend Studio

Days Gone 2 ve zkratce

    Days Gone 2

  • Žánr: Akční survival adventura
  • Vývojář: Bend Studio?
  • Vydavatel: SIE?
  • Čeština, česká lokalizace: ?

  • Datum vydání a platformy: ?

Days Gone 2: Vše, co víme – OBSAH

Days Gone 2: Datum vydání, platformy


Přestože se na hlavu vývojářů Days Gone se po vydání jejich hry v roce 2019 snesla nemalá kritika, odnesl si titul v hráčské anketě The Golden Joystick Awards 2019 hned dvě ceny (PlayStation hra roku a Nejlepší vyprávění příběhu). V žebříčcích prodejnosti v Japonsku a Velké Británii se hře také dařilo velmi dobře. Výborné prodeje a tisíce fanoušků – ideální důvody na to, dát vývoji Days Gone 2 zelenou.

Days Gone; wallpaper: horda

Ilustrační obrázek, zdroj: SIE Bend Studio

Na Days Gone 2 si pravděpodobně ještě počkáme, takže nám nezbývá nic jiného, než se pohodlně usadit a čekat jako tady Deacon.

V dubnu 2021 však na povrch vyplavaly ne zrovna potěšující zprávy ze zákulisí tvorby některých velkých jmen mezi PlayStation exkluzivitami. Dozvěděli jsme se, že touha Sony při vydávaní exkluzivit sázet na jistotu se odrazila i na pokračování Days Gone, které i přes velký potenciál (na rozdíl od prvního dílu mělo obsahovat i kooperativní režim) bylo zástupci Sony smeteno ze stolu. Jako odpověď se fanoušci značky rozhodli spustit petici za schválení Days Gone 2 společností Sony.

Pokud by se tedy na Days Gone 2 začalo pracovat, šlo by spíše o odpověď na volání fanoušků, a také reakci na úspěch PC portu hry na Steamu. Vývoj jedničky trval sedm let, protože se ale bavíme o pokračování, existuje šance, že by se čas tvorby mohl zkrátit. I tak ale Days Gone 2 nemůžeme očekávat dříve než v roce 2025, případně později. Vydání Days Gone 2 bychom odhadovali spíše na PlayStation 5 a počítače, z jejichž výkonu by hra mohla čerpat.

Days Gone 2: Čeština, česká lokalizace


Days Gone vyšlo na PS4 i PC s českými titulky, oficiální českou lokalizaci tak očekáváme i při pokračování.

Days Gone 2: Gameplay


Days Gone 2 bychom si jen těžko uměli představit bez likvidace širšího spektra freakerů (zombíci v Days Gone univerzu) jako v prvním díle, kde nám život komplikovala mrštná dětská zombíčata, mohutní zmutovaní obři a všechno mezi tím. Na pomoc proti těmto nepřátelům pravděpodobně do rukou vezmeme různé improvizované smrtící nástroje, které si budeme vyrábět a následně upgradovat pomocí nalezených materiálů. 

Days Gone; screenshot: souboj Days Gone; screenshot: motorka

Ilustrační obrázky, zdroj: SIE Bend Studio

Souboje na život a na smrt a jízdy zdecimovanou krajinou. Byli bychom velmi překvapeni (i zklamáni), kdybychom tyto prvky nenašli v Days Gone 2.

Pokud bychom opět hráli za hlavního hrdinu prvního dílu, motorkáře Deacona, nesměla by chybět jeho věrná dvoukolová kráska, ale nepohrdli bychom ani možností vyzkoušet si širší vozový park. Při průzkumu rozsáhlého herního světa, sbírání zásob a čištění hord freakerů by totiž rozhodně nevyšel nazmar a nabídl by další, nápaditější možnosti kosení zombíků. 

V Days Gone jsme navíc měli možnost získávat si přízeň vedoucích kolonií přeživších a tyto následně využívat jako „hlavní stany“ – nakupovat tady a vylepšovat vybavení i motorku. V druhém dílu se možná budeme moci na rozvoji těchto osad podílet o něco více, například sběrem surovin na stavbu některých budov a zařízení.

Days Gone 2: Příběh


Vzhledem k tomu, jak si hráči oblíbili hlavní hrdinu Days Gone, neočekáváme, že by v centru příběhu dvojky figuroval někdo jiný než Deacon St. John. Tvůrci by se navíc mohli rozhodnout pro hlubší ponoření do minulosti tohoto protagonisty. Větší pozornost by si ale zasloužili i zástupci krizové organizace NERO, poslední fungující složky Americké vlády po vypuknutí tzv. Freaker viru měnícího lidí na krvelačná monstra.

Days Gone; screenshot: Sarah

Ilustrační obrázek, zdroj: SIE Bend Studio

Days Gone ukázalo, že ani ve světě zasaženém apokalypsou bychom neměli zapomínat na lásku a přátelství, pokračování by na těchto hodnotách mohlo opět stavět.

Prostor by opět mohl dostat i James O'Brian, který se později ve hře stane Deaconovým spojencem při odhalování misí NERO. (SPOILER) Na konci hry se totiž ukázalo, že i samotný O'Brian, který je zaměstnancem NERO, je nakažený freaker virem, avšak jeho vyvinutějším kmenem, což mu umožnilo zachovat si zdravý rozum a inteligenci, ale zároveň získat nadlidskou sílu. Předtím, než opustí finální scénu hry, stihne Deacona varovat před plány společnosti NERO na likvidaci kempu přeživších. (konec SPOILERU)

Události Days Gone tak nebyly zcela uzavřeny, což je vcelku slušná živná půda pro plynulé navázání pokračování, případně postavení O'Briana do role záporáka.

Days Gone 2: Herní svět, rozsah a délka hry


Jelikož Days Gone bylo zasazeno do post-apokalyptického Oregonu, odchod ze Spojených států amerických se nejeví jako pravděpodobný. S Deaconem tak opět budeme brázdit cesty severozápadního pobřeží USA nebo se podíváme do jiného/jiných států. 

V případě, že by titul navazoval na svého předchůdce, očekáváme nehostinné prostředí otevřeného herního světa plného rozličných nepřátel jak z lidské, tak zvířecí i „freakerské“ říše. Předpokládáme také přítomnost vedlejších misí a i díky nim by se herní čas mohl natáhnout na desítky hodin (dohrát Days Gone zabralo přibližně 40 až 60).

Days Gone; screenshot: horda Days Gone; screenshot: město

Ilustrační obrázek, zdroj: SIE Bend Studio

Americké severozápadní pobřeží nabídlo mnoho zajímavých prostředí na boj s freakery. Uvidíme, zda se tvůrci rozhodnou dát přednost jinému státu USA, nebo se opět vrátíme do Oregonu.

Days Gone 2: Multiplayer


Bývalý režisér hry Days Gone, Jeff Ross, v rozhovoru uvedl, že multiplayer (konkrétně kooperativní režim) byl v plánu už pro původní hru a nacházel se i v návrzích dílu druhého. Mělo jít o sdílené společné univerzum, kde by hráči mohli vytvářet motorkářské crew a společně masakrovat chodící mrtvoly. Multiplayer tak u Days Gone 2 rozhodně přichází v úvahu.

Days Gone 2: Videa, trailery, screenshoty


Jelikož oficiální screenshoty z Days Gone 2 zatím k dispozici nejsou, najdete v této kapitole neoficiální artworky, převážně vytvořené fanoušky série.

Days Gone 2; screenshot: fanart Days Gone 2; screenshot: fanart

Ilustrační obrázky, zdroje: evosmart.it, bashhguidelines.org

Days Gone 2: Recenze a metacritic


Recenze zatím k dispozici nejsou, protože hra ještě nevyšla.

Days Gone 2: Hardwarové nároky na PC


Hardwarové požadavky pro Days Gone 2 PC budou zveřejněny s blížícím se datem vydání. Zatím pochopitelně k dispozici nejsou.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i

• Zdroje: bendstudio.com, vlastní


Co jsme dříve napsali o Days Gone 2

Od doby, co jsme spekulovali o pokračování dobrodružství motorkáře a lovce lidí, Deacona St. Johna v zombíky zaplavené Americe, uteklo už hodně vody. Ještě před dvěma lety se Days Gone 2 zdálo být pro vydavatele Sony logickým krokem, protože akční adventuře se i přes smíšené recenze novinářské obce velmi dobře dařilo v prodejích. Žebříčku prodejů ve Velké Británii Days Gone vládlo celé tři týdny.

V Japonsku se akční zombíkárně od Bend Studio dokonce podařilo překonat prodeje dvou mimořádně úspěšných PlayStation exkluzivit v době jejich uvedení na trh – God of War a Horizon Zero Dawn. Navzdory poměrně chladnému přijetí kritiků si titul získal množství fanoušků, kteří lásku k dílu vyjádřili v anketě The Golden Joysticks Awards 2019, odkud si Deacon na své věrné motorce odvezl hned dvě ocenění. Nadmíru dobré prodeje a tisíce fanoušků – jasné znaky, že Days Gone 2 by mělo smysl.

Days Gone; wallpaper: freakers

Nadějí na pokračování Days Gone je momentálně vydání hry na PC, kde se jí mimořádně dobře daří, a také petice fanoušků.

Ilustrační obrázek, zdroj: Bend Studio

Začátkem dubna tohoto roku však na povrch vyplavaly ne zrovna potěšující zprávy ze zákulisí tvorby některých velkých jmen mezi PlayStation exkluzivitami. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že touha Sony při vydávaní exkluzivit sázet na jistotu se odrazila i na pokračování Days Gone, které i přes nesmírný potenciál (na rozdíl od prvního dílu mělo například obsahovat kooperativní režim) bylo zástupci Sony smeteno ze stolu. Tyto informace však nezůstaly dlouho bez odpovědi, a fanoušci značky se rozhodli jednat. Krátce nato vznikla petice za schválení Days Gone 2 společností Sony, kterou v době psaní této novinky podepsalo téměř 115 000 lidí.

Days Gone je navíc stále objevováno hráči po celém světě díky zakomponování do knihovny her PlayStation Collection, jež je pro předplatitele PlayStation Plus na PS5 k dispozici zdarma, a v neposlední řadě i díky jeho nedávnému vydání na počítačích, které se skutečně podařilo, o čemž svědčí i prodeje na Steamu. V této chvíli nám nezbývá nic jiného, než čekat, zda se nakonec Sony rozhodne poslechnout hlas fanoušků. Je třeba také říci, že režisér Days Gone, Jeff Ross, a scenárista John Garvin ve studiu Bend již nepůsobí od prosince minulého roku.

Ve šlépějích prvního dílu by tak musel tým z oregonského studia pokračovat bez nich, respektive by se těchto úkolů musel zhostit někdo jiný, což by nemuselo být ono. Momentálně to však nevypadá tak, že by se na Days Gone 2 pracovalo, a musíme si jednoduše počkat na to, zda získá Days Gone takovou popularitu, aby v Sony na jeho pokračování změnili názor.

• Zdroje: store.steampowered.com, change.org 

Days Gone získalo dvě ocenění v anketě The Golden Joysticks Awards a pokračování tak zní stále nadějněji

• Spekulace: 21. 11. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

PS4 exkluzivita pod taktovkou studia Bend si od svého vydání v dubnu letošního roku navzdory nepříliš vysokým hodnocením kritiků získala množství fanoušků v hráčské komunitě, o čemž svědčí i nedávné vítězství v anketě, kterou má v rukou právě veřejnost: The Golden Joysticks Awards. Days Gone si z ní odneslo hned 2 ocenění za nejlepší vyprávění příběhu a také Playstation hru roku. Mnoho lidí by si tak určitě přálo návrat do nehostinného světa zmítaného zombie apokalypsou, opět se vžít do kůže Deacona St. Johna, nasednout na motorku a pustit se do sekání zombíků (chci říct freakerů, samozřejmě).

O pokračování akční survival adventury se začalo spekulovat před nějakým časem i kvůli LinkedIn profilu od jednoho z členů Bend Studio – Jeremy Vickeryho. V jedné sekci je totiž uvedeno: „plánování předprodukci dalšího titulu“. Studio navíc po dvou měsících od vydání post-apokalyptické adventury začalo hledat nové duše, které by pracovaly na záhadném AAA projektu.

Days Gone; wallpaper: horda Days Gone; wallpaper: zombie souboj
Vývoj Days Gone 2 zatím nebyl oficiálně potvrzen, pokud by se ale na dalším dobrodružství bývalého člena motorkářského gangu Deacona opravdu pracovalo, mnoho lidí by překvapených asi nebylo.

Pro ředitele Bend Studio, Chrise Reese, bylo ocenění The Golden Joystick obrovským zadostiučiněním. Při přebírání ceny také poznamenal, že pro studio se Days Gone stalo vášní, koneckonců vývoj trval několik let a jeho svět by chtěli rozhodně udržet naživu a prozkoumat různé jiné možnosti, které nabízí. Chris zakončil své vyjádření klasickým „Uvidíme,“ což je jen další živná půda pro spekulace. Jeho slova mohou znamenat druhý díl zombie akční adventury, Reese však mohl odkazovat pouze na další aktualizace pro ten současný.

Navzdory hodnocením, jež měla od těch nejvyšších daleko a která hře udělila drtivá většina herní novinářské obce, si Days Gone mezi majiteli PS4 našlo množství fanoušků (mezi ně se hrdě počítám i já sama) a ti by si pokračování určitě přáli. Pro tvůrce by to znamenalo návrat do dobře známého a milovaného světa a vydavatel Sony by si také jistě přišel na své. Days Gone totiž počtem prodejů během svého vydání porazilo i Death Stranding - veledílo herní legendy a tvůrce série Metal Gear, Hidea Kojimy.

• Zdroje: GamesRadar+, Push Square, Lakebit, PlayStation LifeStyle

4,8 65×
Days Gone - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, Hraješ za bývalého motorkáře Deacona St. Johna: tuláka, psance, lovce lidí a tak trochu ještě člověka. Ve světě zničeném celosvětovou epidemií se St. John rozhodne opustit „bezpečí“ táborů, které vytvořili přeživší, a raději vyráží na cesty.
Cenová bomba
449,- Ušetříte 50,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX304
4,8 281×
The Last Of Us Remastered - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, - herní majstrštyk od Naughty Dog, remasterovaný pro Playstation 4, obsahuje balíček pro jednoho hráče Left Behind a balíčky pro více hráčů Abandoned Territories a Reclaimed Territories
Zlevněno -54 %
199,- 429,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX086
4,9 61×
The Last of Us Part I - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Prožijte znovu příběh, kterým to všechno začalo. Ve zpustošené civilizaci, kde řádí infikovaní a nezdolní přeživší, je Joel, unavený hlavní hrdina, najat, aby propašoval 14letou Ellie z vojenské karanténní zóny. To, co začíná jako malá práce, se však brzy promění v brutální cestu napříč krajinou.
Zlevněno -25 %
1 199,- 1 599,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0260
4,9 136×
The Last of Us Part II - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Prožij stále intenzivnější morální rozpory, které na Ellie působí vlivem její nelítostné honby za pomstou. Kolotoč násilí, který za sebou zanechává, otřese tvou představou o rozlišování správného od špatného, dobra od zla a hrdinů od padouchů.
Cenová bomba
699,- Ušetříte 300,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX445
4,4 16×
Avatar: Frontiers of Pandora: Limited Edition - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, - Vy, Na'vi, jste byli uneseni lidskou militaristickou korporací známou jako RDA a zformováni, abyste sloužili jejich účelům. O patnáct let později jste se osvobodili, ale ocitli jste se jako cizinci ve svém rodišti. Znovu se spojte se svým ztraceným dědictvím a zjistěte, co skutečně znamená být Na'vi.
1 829,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0103
5,0
Avatar: Frontiers of Pandora: Limited Edition - Xbox Series X
Hra na konzoli - Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, - Vy, Na'vi, jste byli uneseni lidskou militaristickou korporací známou jako RDA a zformováni, abyste sloužili jejich účelům. O patnáct let později jste se osvobodili, ale ocitli jste se jako cizinci ve svém rodišti. Znovu se spojte se svým ztraceným dědictvím a zjistěte, co skutečně znamená být Na'vi.
1 829,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: XBSE0071
Avatar: Frontiers of Pandora - Gold Edition - Xbox Series X
Hra na konzoli - Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, - Vy, Na'vi, jste byli uneseni lidskou militaristickou korporací známou jako RDA a zformováni, abyste sloužili jejich účelům. O patnáct let později jste se osvobodili, ale ocitli jste se jako cizinci ve svém rodišti. Znovu se spojte se svým ztraceným dědictvím a zjistěte, co skutečně znamená být Na'vi.
2 149,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: XBSE0071ge
4,9 52×
God of War Ragnarok - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Kratos a Atreus se musí vydat do každého z devíti světů, aby našli potřebné odpovědi a připravili se na předpovězenou bitvu, která ukončí svět.
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MSX1342
4,9 91×
God of War Ragnarok - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční, - Kratos a Atreus se musí vydat do každého z devíti světů, aby našli potřebné odpovědi a připravili se na předpovězenou bitvu, která ukončí svět.
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PSV0017
Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací