Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 411 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Doprava zdarma s Mastercard HP a média Výměna nevhodného dárku

Epilace versus depilace: Jak se zbavit chloupků?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Odstranit chloupky na těle můžete pomocí depilace nebo epilace. Rozdíl mezi nimi je značný, ačkoliv názvy jsou si dosti podobné a často se zaměňují. Je několik technik, jak odstranit chloupky na nohou, v podpaží, v intimních partiích nebo na obličeji a liší se nejen ve způsobu odstraňování chloupků, ale hlavně v trvalosti hladké pokožky a míry bolestivosti. Pojďme se tedy podívat na to, jaký je rozdíl mezi epilací a depilací, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých metod, jak se zbavit chloupků bezbolestně a který způsob bude ideální pro vás.

Epilace versus depilace: Jak se zbavit chloupků?

Jak se zbavit chloupků – OBSAH

 1. Epilace a depilace – rozdíl 
 2. Způsoby depilace 
 3. Způsoby epilace
 4. IPL epilátor – epilace bez bolesti
 5. Trvalá epilace laserem
 6. Odstraňování chloupků na jednotlivých částech těla
 7. Dámské holení a epilace – tipy a rady
 8. Depilace u mužů

Epilace a depilace – rozdíl

Depilace vás zbaví pouze viditelné části chloupků, tj. depilátor chloupek oholí, ale nevytrhne kořínek. Hlavní výhodou depilace je, že se jedná o bezbolestné odstranění chloupků, navíc při správném postupu bude vaše pokožka ihned krásně hladká. Nicméně takto hladká vám vydrží 2-3 dny (podle toho, jak rychle vám chloupky rostou), depilace tedy vyžaduje časté opakování.

Epilace odstraní celý chloupek i s kořínkem, proto vás pokožka bez chloupků bude těšit i několik týdnů. Kromě dlouhodobého efektu má epilace ještě jednu zásadní výhodu – pokud budete pravidelně epilovat, budou vaše chloupky dorůstat mnohem pomaleji, zřídnou a zjemní. Epilace bývá ale na rozdíl od depilace bolestivá a pokožka je po zákroku mírně zarudlá a potřebuje chvilku na regeneraci. Někdy postačí ke zklidnění pokožky hodina, někdy i pár dní (v závislosti na technologii).

Depilace nohou
Depilace nebo epilace? Všechny metody, jak odstranit chloupky na nohou a jiných částech těla mají něco do sebe a každá žena si časem oblíbí tu svou.

Způsoby depilace

Depilace je snadný, levný a rychlý způsob, jak se zbavit chloupků, a právě proto je velmi rozšířená při odstraňování chloupků doma. Depilace doma se nejlépe provádí pomocí žiletky, depilátoru nebo depilačního krému.

Depilace žiletkou

Většina žen, které se rozhodnou pro depilaci, se přebytečných chloupků zbavuje pomocí manuálního dámského holicího strojku s vyměnitelnou hlavicí, případně jednorázového holítka. Tento způsob je ideální například pro depilaci nohou. Holení klasickou žiletkou se může stát pravidelným rituálem na konci každé sprchy či koupele a nezabere vám téměř žádný čas. 

i Rozdíl mezi epilací a depilací je prostý. Zatímco depilace odstraní pouze viditelnou část chloupku (kořínek zůstane pod kůží), epilace odstraní celý chloupek včetně jeho kořínku.

Některá dámská holítka mají výkyvné hlavice, díky nimž se přizpůsobí konturám těla, ochranné polštářky uhlazující pokožku, aby bylo oholení hladké v pouhém jednom tahu nebo zvlhčující pásky pečující o pokožku. Nevýhodou může být nutnost dokupování náhradních hlavic, případně riziko poranění pokožky při neopatrné manipulaci. 

Depilace klasickou žiletkou
Depilace žiletkou je velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak se zbavit chloupků na těle.

Pěny a gely na holení

Při mokrém holení je důležité použít gel nebo pěnu na holení, která by měla být nedílnou součástí celého holicího procesu. Gely a pěny na holení chloupky ještě více změkčí a udrží je měkké po celou dobu holení. Kromě toho snižují tření mezi pokožkou a břity, čímž umožňují snadné klouzání strojku po kůži a chrání ji před podrážděním nebo poškrábáním. Po použití gelu na holení bude vaše pokožka sametově hladká a jemná. V žádném případě se neholte jen za pomoci mýdla nebo čisté vody, může dojít k podráždění a poranění pokožky, která pak vůbec nebude vypadat hezky.

Depilace klasickou žiletkou
Dámské holení žiletkou se bez gelu na holení neobejde. Pouhé navlhčení pokožky nebo mýdlo nestačí.

Elektrický holicí strojek

Pokud jste zastánci depilace a nechce se vám neustále myslet na to, že je třeba měnit hlavice manuálního strojku, vhodnou volbou je elektrický depilátor, neboli dámský elektrický holicí strojek. Jeho roli zastane i elektrický epilátor s holicí hlavou, která je ve výbavě některých modelů. Odstraňování chloupků elektrickým depilátorem je snadné, rychlé a bezbolestné. Strojky využívají systém plovoucích planžet s vibrujícími noži a často jsou vybaveny nástavci pro různé části těla. Jsou tedy vhodné i na holení intimních partií. Chloupky však začnou dorůstat velmi rychle a holení je třeba opakovat přibližně po dvou dnech.

Zastřihovač

Využít můžete i zastřihovače s bateriovým pohonem určené na konkrétní část těla. Jsou to malé kompaktní elektrické strojky, které se vám vejdou do kabelky a můžete je použít kdekoliv a kdykoliv. Například bikini zastřihovač bude ideálním pomocníkem pro všechny, kdo hledají rychlý a maximálně komfortní způsob, jak upravit linie v oblasti bikin. Speciální zastřihovač na chloupky v nose vás snadno zbaví této drobné vady na kráse kdykoliv si ji všimnete. Velmi diskrétní je obličejový depilátor ve formě rtěnky, který se schová v každé kabelce.

Zastřihovač Gillette Venus Bikini Precision Zastřihovač Gillette Venus Bikini Precision
Díky kompaktnímu bikini zastřihovači budete připravená do plavek během chviličky.

Depilační krémy

Použití depilačních pěn či krémů je nejšetrnějším způsobem odstraňování chloupků. Tyto kosmetické přípravky totiž nedráždí pokožku, pečují o ni, a navíc při jejich používání nehrozí riziko poranění. Jsou vhodné i pro depilaci citlivé pokožky. Nevýhodou odstraňování chloupků depilačním krémem je vyšší časová náročnost, kdy je potřeba nechat krém pár minut působit na pokožce.

i Jak správně na holení klasickou žiletkou? Mokré holení dámské i pánské má svá pravidla, aby vaše pokožka nebyla poseta červenými pupínky nebo netrpěla zarostlými chloupky. Přečtěte si, Jak se dokonale oholit a jak docílit pohodlně, snadno a rychle krásné a hladké pokožky. 

Způsoby epilace

Při epilaci vytrváváte chloupek i s kořínkem, tudíž většina metod je bolestivá. Nicméně odměnou vám bude hladká pokožka i několik týdnů a vy tak nemusíte pořád myslet na to, že je potřeba se oholit. Epilace doma se dá provést různými způsoby. Nejčastější a nejoblíbenější je elektrický epilátor. Pak je tu již tradiční a velmi stará metoda epilace voskem (vosková epilace) nebo epilace cukrovou pastou. Nejmodernější způsob domácí epilace představuje IPL epilátor, se kterým dosáhnete nejtrvalejších výsledků.

i Holicí strojky a epilátory:

Epilace strojkem neboli epilátorem

Klasický epilátor využívá systém rotujících pinzet či kotoučů, přičemž platí, že čím více pinzet, tím rychlejší a důkladnější epilace. Pokud ale s epilací teprve začínáte, zvolte raději nižší počet pinzet. S použitím různých nástavců jsou epilátory vhodné nejenom na nohy, ale i na obličej, podpaží či oblast citlivých partií. Speciálně pro oblast obličeje si můžete pořídit obličejový epilátor.

Epilátor Philips Wet and Dry – epilace namokro Epilátor Philips Wet and Dry – masážní nástavec Epilátor Philips Wet and Dry - epilace obličeje
Epilátor s bohatým příslušenstvím vám umožní bezpečnou a pohodlnou epilaci celého těla a zajistí jemnější pokožku během i po epilaci.

Ačkoliv je epilace pomocí klasického epilátoru bolestivá, pokožka si časem zvykne a bolest se zmírní. Ke zmírnění bolesti přispívají i speciální šetrné nástavce (masážní, chladivé), jimiž některé modely disponují a epilátory Wet&Dry můžete dokonce použít i ve sprše. Epilace namokro je pak více komfortní a méně bolestivá.

Jak správně používat epilátor?

Správné používání epilátoru je zásadním faktorem pro zmírnění bolesti při epilaci.

 • Aby epilátor chloupky zachytil, nechte je narůst do délky cca 4-5 mm.

 • Před samotnou epilací se naložte do vany nebo si dejte delší sprchu, protože teplá voda rozšiřuje póry a chloupky tak půjdou snáz ven.

 • Pokud máte epilátor s funkcí Wet&Dry, můžete i během epilace zůstat ve vodě. V případě, že vlastníte epilátor na suché použití, doporučujeme pokožku po sprše precizně osušit, protože epilátory snadněji zachytí suché chloupky.

 • Pokud se jedná o první použití epilátoru, začněte oblastí, která je nejméně citlivá. Tou je většinou oblast holení nebo lýtek.

 • Epilátor by měl během epilace směřovat kolmo na pokožku, pohybujte s ním pouze jedním směrem. Veďte epilátor vzestupným pohybem proti směru rostoucích chloupků.

 • Po epilaci pokožku ošetřete zklidňujícím přípravkem, vyhněte se ale kosmetice parfemované nebo s alkoholem.

 • Epilujte vždy večer, aby se pokožka stihla přes noc zklidnit a zregenerovat.

Epilátor Wet & Dry BRAUN Silk-épil 9
Některé speciální epilátory lze použít přímo ve vodě. Epilace namokro je méně bolestivá.

Epilace voskem

Odstraňování chloupků voskem či epilačními voskovými pásky je o něco pracnější, ale stejně účinné jako při použití klasického epilátoru. Využít můžete klasické pásky či pásky určené pro konkrétní části těla (bikini, obličej, nohy). K dostání jsou i pásky pro citlivou pokožku. Voskové pásky lze použít na epilaci nohou, podpaží a třísel, nedoporučujeme je ale na epilaci intimních partií.

Jak na epilaci voskovými pásky?

 • Chloupky by měly být dlouhé přibližně 5 mm. Krátké chloupky vosk nemusí zachytit, tudíž je ani neodstraní.

 • Před epilací pokožku umyjte mýdlem či sprchovým gelem a důkladně ji vysušte.

 • Dle pokynů výrobce vyjměte epilační pásek z obalu a nechte jej zahřát v dlaních, poté sejměte ochrannou fólii a proužek aplikujte na oblast, kterou chcete zbavit chloupků.

 • Pásek několikrát přejeďte dlaněmi, abyste měla jistotu, že se vosk skutečně rozpustil a dostal ke všem chloupkům.

 • Nakonec proužek rychle strhněte proti směru růstu chloupků.

 • Po epilaci voskem použijte zklidňující péči na pokožku.

Epilace voskem
Epilace voskem je jednou z nejstarších metod zbavování se chloupků vůbec.

Epilace cukrovou pastou

Cukrová pasta se používá hlavně na citlivější oblasti těla, jako jsou intimní partie, podpaždí a obličej, protože je šetrnější a méně bolestivá než epilace voskem. Při správném provedení nezpůsobuje zarudnutí pokožky a nevyvolává alergické reakce. Cukrová pasta se nanáší proti směru růstu chloupků a nechává se chvíli působit, aby přilnula k chloupkům. Strhává se vždy po směru růstu, přičemž strhnutí musí být rychlé a se švihem.

Fotoepilace a epilace – jaký je rozdíl?

Cíl fotoepilace a epilace je stejný – odstranit chloupek i s kořínkem, nicméně způsob dosažení výsledku a jeho trvalost jsou zcela odlišné. Klasická epilace se provádí pomocí krémů, pinzetou či voskem. Její účinnost je 2-4 týdny. Fotoepilace se provádí pomocí laseru nebo IPL světla a její účinky jsou trvalé.

Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00 BRAUN Silk-épil Beauty Set 9 9-995
Chcete si užívat maximální péče o celé tělo a obličej? Kosmetické beauty sety pro epilaci, peeling a čištění pokožky vám ji zajistí od hlavy až k patě.

Jak vybrat epilátor

Epilace za pomoci epilátoru je v domácím ostředí nejúčinnější způsob, jak odstranit chloupky na dlouhou dobu. S některými epilátory se natrápíte víc, s některými to půjde víc hladce, a jsou i takové epilátory, se kterými neucítíte žádnou bolest. Pojďme se tedy podívat na to, jaký epilátor vybrat přímo pro vás.

IPL epilátor – epilace bez bolesti

Epilace bez bolesti? Jde to! IPL epilátory přináší bezbolestnou a rychlou epilaci s dlouhotrvajícím účinkem, kterou si můžete dopřát i doma. Domácí IPL epilátor je snadno ovladatelný a šetrný k pokožce. Využít lze nástavce pro různé části těla a díky možnosti nastavení intenzity světla je IPL epilace vhodná i pro citlivou pleť.

IPL epilátor – jak funguje

IPL technologie využívá světelných impulzů, které pronikají do růstového lůžka chloupku a zničí jeho kořínek. Chloupek pak samovolně vypadne. Světlo zasáhne celé lůžko, tedy i zárodky ještě nevyvinutých chloupků, čímž se zamezí jejich růstu, a proto s IPL epilátorem dosáhnete dlouhodobého efektu. Epilace IPL vyžaduje několik ošetření, než se dosáhne očekávaného výsledku, protože chloupky ničí v jejich růstové fázi. Nicméně viditelné výsledky, kdy dochází k výraznému omezení růstu chloupků, můžete vidět již po třech ošetřeních prováděných v časovém intervalu 14 dní. Chloupků je pak s každou další IPL epilací méně a méně a již po 8 ošetřeních zůstane vaše pokožka hladká až 6 měsíců. O používání IPL epilátoru se více dozvíte v našem článku Jak používat IPL epilátor.

IPL epilátor Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 – trvalá epilace v pohodlí domova IPL epilátor Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 IPL epilátor Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Epilace IPL epilátorem je bezbolestná a šetrná. Epilace doma, která vás zbaví nechtěných chloupků i na těch nejcitlivějších místech až na několik měsíců.

Fotoepilace IPL – pro koho je vhodná

Jelikož se jedná o technologii na bázi světla, barva chloupků a kůže hraje pro účinnost IPL epilace důležitou roli, vaše chloupky tedy musejí mít dostatečný pigment. Největší efekt dosáhne IPL přístroj v případě, že máte tmavé chloupky a světlou kůži. Naopak IPL epilace není vhodná na světlé blond, bílé, šedé či zrzavé chloupky, které obsahují velmi málo barviva – melaninu. Nedoporučuje se rovněž používat ho na velmi tmavou pokožku, aby nedošlo k jejímu poškození (popálení, změna barvy). IPL epilátor není vhodný ani pro těhotné a kojící ženy a lidi s onemocněním kůže. Opatrnost je na místě, pokud máte tetování nebo mnoho znamínek po těle.

IPL epilátor a bolest

Epilace IPL epilátorem je bezbolestná. IPL epilátor umožňuje nastavit intenzitu světla podle typu a citlivosti pokožky pro jemné, a zároveň účinné odstraňování chloupků a vestavěný světelný filtr zajišťuje bezpečné a účinné použití i pro tu nejjemnější pokožku, včetně tváře. Můžete nejdříve vyzkoušet pár záblesků (zda necítíte např. svědění) a pak zvýšit na přístroji doporučenou úroveň.

i Je pro vás IPL epilace jasná volba a zbývá už jen otázka, jaký epilátor vybrat? Přečtěte si na IPL epilátor recenze zákazníků, kteří vám předají své osobní zkušenosti a pomohou vám ve výběru. Více užitečných informací se dozvíte i v našem průvodci Jak vybrat IPL epilátor? 

Trvalá epilace laserem

Jednou z nejefektivnějších metod pro odstranění chloupků na těle je laserová epilace, která chloupky zničí definitivně a bezbolestně. Epilace laserem se provádí především na estetických klinikách a lze ji použít na kteroukoliv část těla. Je ale třeba počítat s tím, že základní ceny začínají na několika tisících.

Jak funguje laserová epilace

Princip je stejný, jako u epilace IPL světlem. Laserový paprsek sjede po chloupku až ke kořínku a vzniklé teplo ho zničí jednou provždy. Chloupek už nenaroste. Opět platí, že zásah je potřeba provést v růstové fázi chloupku, proto pro trvalé odstranění chloupků je nezbytné opakovat ošetření 3-6× v rozmezí 6-7 týdnů.

Ani laserové odstranění chloupků nefunguje u každého. Laserový paprsek se dostane až k cibulce skrz pigment v chloupku, proto je pro úspěšné odstranění důležité, aby byl chloupek pigmentovaný, tzn. dostatečně tmavý, podobně jako u IPL technologie.

IPL epilator Braun Silk expert Pro 5 PL5117 IPL
Domácí IPL epilátor vás zbaví chloupků bezbolestně až na 6 měsíců.

Epilace laserem nebo IPL světlem – jaký je rozdíl?

Rozdíl mezi laserem a IPL technologií je v typu světla. IPL (intenzivní pulzní světlo) je širokopásmový zdroj pulzního světla, zatímco laser je jednotný monochromatický zdroj světla. Obě technologie se dostanou na kořínek chloupku díky melaninu s tím, že tato stimulace má na kořínek destrukční vliv a znemožní mu produkovat další chloupek. Výsledek je tedy stejný, ačkoliv epilace IPL epilátorem vyžaduje více ošetření, než dosáhnete požadovaného výsledku. Nevyžaduje ovšem odborné prostředí jako laserová epilace a chloupků se zbavíte v pohodlí domova. 

Odstraňování chloupků na jednotlivých částech těla

Epilace nebo depilace nohou, podpaží, obličeje či intimních partií – jakou metodu zvolit? Rozdíl mezi epilací a depilací již známe a rovněž i výhody a nevýhody jednotlivých metod. Nicméně dílčí části těla mají odlišnou a jinak citlivou pokožku i chloupky a vyžadují i jinou péči a způsob ošetření. Pojďme se tedy podívat na to, jak se zbavit chloupků na různých částech těla.

Depilace nebo epilace nohou

Depilace i epilace je pro odstraňování chloupků na nohou vhodná prakticky ve všech podobách. Jedná se totiž o poměrně velkou a rovnou plochu pokožky, kde se vám bude s jakoukoliv technikou dobře manipulovat, a především pro většinu z nás nejméně citlivou.

Pokud vás ale trápí citlivá pokožka, která po odstranění chloupků reaguje zarudnutím, podrážděním a pupínky, je třeba se zaměřit na šetrné metody depilace či epilace. Elektrický epilátor či epilace voskem nebude pro vás to pravé ořechové. Vyzkoušejte raději depilační krém pro citlivou pokožku, depilaci s kvalitním holicím strojkem a gelem, epilaci cukrovou pastou nebo epilaci pomocí IPL technologie, která je díky možnosti nastavení menší intenzity světla vhodná i pro citlivou pokožku.

Depilace nebo epilace podpaží

Pro odstranění chloupků v podpaží volí většina žen depilaci, neboť se jedná o citlivou oblast, která má silné sklony k podráždění a zarudnutí. Depilace podpaží se ale musí provádět často, neboť v této oblasti se netolerují ani krátké chloupky.

Poměrně šetrné je mokré holení s použitím gelu na holení pro citlivou pokožku. Základem je ale velmi dobře navlhčená pokožka. Rovněž depilační krémy vám pomohou odstranit chloupky v podpaží bezbolestně a velmi šetrně.

Epilace podpaží klasickým epilátorem není pro všechny. K tomuto způsobu přistupte teprve ve chvíli, kdy máte již dobré zkušenosti s epilací nohou. IPL epilace je v tomto směru naopak velmi doporučovaná, je ovšem finančně náročnější. Levnější a šetrnou variantou epilace se pak nabízí epilace cukrovou pastou, která je ideální obzvláště pro citlivou pokožku a výhodou této techniky je navíc i to, že díky ní lze odstranit i velmi krátké chloupky (1-2 mm).

Odstranění chloupků v obličeji

Každá žena má přirozeně jemné chloupky na obličeji, jen v jiné délce, zabarvení a hustotě. Pokud jsou chloupky na obličeji výrazné, jedná se o estetický problém, který je ihned všem na očích, takže ideální jsou takové metody, které vedou k dlouhotrvajícímu odstranění chloupků z obličeje.

Jak se zbavit chloupků na obličeji doma

Při odstraňování chloupků v obličeji doma buďte opatrní. Než se „vrhnete” na chloupky v těchto citlivých partiích, vyzkoušejte si zvolenou metodu nejdříve na předloktí, abyste se ujistili, že nebudete mít alergickou reakci na žádnou z obsažených látek.

 • Epilační pásky na obličej
 • Stačí přiložit pásek se speciálním voskem a strhnout – snadné a rychlé použití, ale bohužel pro mnohé velmi bolestivé. Epilační pásky na obličej vám zajistí v oblastech jako horní ret, tváře či brada pokožku bez chloupků na 3-4 týdny.

 • Epilátor na obličej
 • Obličejový epilátor umožní pohodlnou a přesnou epilaci na malých a citlivých plochách pokožky. Je vhodný i pro úpravu obočí, a pokud má epilátor na odstranění chloupků v obličeji v příslušenství i nástavce a kartáčky pro čištění pokožky, můžete ho využít i při péči o pleť. Velmi oblíbený je například Braun obličejový epilátor. Recenze zákaznic, které si ho pořídily, dokazují, že ač je to velmi malý a kompaktní přístroj, který se vám vejde i kabelky, docílíte s ním precizní a bezchybné epilace obličeje.

  Pokud hledáte možnost, jak odstranit chlupy v nose, k dispozici máte speciální zastřihovač pro tento účel.

  i Pro bezbolestnou a pohotovou depilaci obličeje doporučujeme depilátor ve formě rtěnky, který vás může doprovázet kamkoliv.
 • Epilace chloupků pomocí IPL
 • IPL epilace obličeje vám zabere minutu a zbaví vás chloupků dlouhodobě. Je tedy ideální volbou, pokud jste připraveni investovat do epilátoru vyšší částku a vaše chloupky jsou dostatečně tmavé na to, aby byla IPL epilace účinná.

Odstranění chloupků v intimních partiích

Depilace intimních partií je dnes považovaná za jakýsi standard pravidelné hygieny, a především pak v létě je odstranění chloupků v oblasti bikin téměř nevyhnutelné. Jedná se přitom o nejcitlivější místo na těle, které při nevhodně zvolené metodě mohou zohyzdit nevzhledné pupínky a zarostlé chloupky. Navíc byste měli vzít v potaz nejen vysokou citlivost kůže v intimních partiích, ale i fakt, že chloupky v této části těla jsou silnější, tlustější a odolnější než kdekoliv jinde. A jak se zbavit chloupků na intimních místech?

 • Holení intimních partií žiletkou
 • Nejjednodušší a nejrychlejší způsob s krátkodobým efektem. Zcela zásadní je ale dostatečně navlhčená pokožka teplou vodou, která v pokožce otevře póry, proto holení intimních partií nechte vždy až na závěr sprchování nebo koupání. Samozřejmostí je použití pěny na holení, která tvrdé a nepoddajné chloupky důkladně změkčí a udrží je změklé po celou dobu holení.

 • Epilace intimních partií cukrovou pastou
 • Cukrová pasta se dostane i tam, kam žiletkou nezajedete a dosáhnete tak efektivnější epilace, která vydrží i 3 týdny. Ale i přesto, že se jedná o šetrný způsob epilace, vyžaduje to jistou obratnost a zkušenost. Proto se na intimní partie nevrhejte dříve, než budete mít nějaké zkušenosti třeba na končetinách nebo se svěřte do rukou odbornice.

 • Epilace intimních partií pomocí elektrického epilátoru
 • Tento způsob je jen pro otrlé. Je totiž hodně bolestivý. Pokud se rozhodnete pro epilaci intimních míst za pomoci elektrického epilátoru, určitě si ohlídejte, aby měl speciální nástavec vhodný pro tuto část těla.

 • Odstranění chloupků v intimních partiích IPL epilátorem
 • Pro citlivou oblast třísel je to velmi vhodná a šetrná metoda, která je navíc dlouhodobá a bezbolestná. Vyžaduje ale použití speciálního nástavce.

Trvalá epilace IPL světlem nebo laserem
Chcete být celé léto bez starostí? Domácí epilace IPL světlem nebo laserová epilace vás zbaví chloupků dlouhodobě.

Dámské holení a epilace – tipy a rady

Nebaví vás holení? Nejsou výsledky takové, jaké očekáváte? Máme pro vás několik tipů a rad, jak si odstraňování chloupků co nejvíce zpříjemnit a jak docílit těch nejlepších výsledků.

Luxusní holení jako standard

Na holení a péči po holení se nevyplácí šetřit. Hladká pokožka nejen bez chloupků, ale i bez červených pupínků či zarostlých chloupků je vašemu okolí na očích stejně jako módní oblečení, na kterém si dáváte záležet.

Pořiďte si kvalitní holicí strojek s více břity. Holítka na jedno použití jsou určená jen jako náhrada holicího strojku, když si ho zapomenete přibalit na dovolenou. Pro běžné používání nejsou vhodná, mají totiž většinou jen jeden břit, zatímco strojek se čtyřmi nebo pěti břity vás zbaví chloupků spolehlivěji a šetrněji. Mokré holení vyžaduje i vhodný gel na holení, rozhodně nepostačí mýdlo. Vyberte si takový, který vás bude hýčkat nejen svojí jemností, ale i vůní. Po holení dopřejte své pokožce luxusní hydratační péči, která ji zanechá jemnou a svěží co nejdéle.

Holení ráno nebo večer?

Mokré holení nebo depilaci depilačním krémem můžete praktikovat kdykoliv. Ranní sprcha nebo večerní vana – záleží jen na vás. Vaše pokožka bude krásně hladká a schopná ukázat se v minisukni ihned. Ale u epilace je potřeba dopřát pokožce trochu času na regeneraci. Proto se epilujte večer a ráno bude vaše pokožka ještě hladší, neboť kůže kolem chloupků se během noci zacelí a nebude na místech, kde byly chloupky „otevřená”.

Epilator Philips Satinelle Prestige s osvetlenim
Elektrický epilátor s osvětlením odhalí i ten nejjemnější chloupek.

Zvolte správný směr holení

Po směru nebo proti směru růstu chloupků? Záleží na technice. Pokud se holíte žiletkou, vždy postupujte po směru růstu chloupků. Epilace epilátorem je naopak důkladnější, když postupujete proti směru růstu.

Zarůstání chloupků? Tento boj vyhrajete

Také vám po epilaci zarůstají chloupky, a jelikož nevíte, co s tím, s touto drobnou vadou na kráse jste se již smířili? Máme pro vás jednoduchou radu. Provádějte pravidelně peeling pokožky. Ideálně 1-2 dny před epilací, nebo pravidelně jednou týdně. Peeling pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a čistí „kožní kanálky”, takže chloupky mohou růst tím správným směrem. Odměnou vám navíc bude svěží a mladě vypadající pokožka.

Spojte příjemné s užitečným

Rády si dopřáváte vanu nebo osvěžující sprchu? A co takhle spojit příjemné s užitečným a vytvořit si zkrášlovací rituál, po kterém se zbavíte chloupků až na několik týdnů? Pořiďte si epilátor Wet&Dry vybavený i dalšími nástavci pro péči o pokožku a vytvořte si svůj zkrášlovací rituál. Epilace namokro bude méně bolestivá a díky různým masážním či peelingovým nástavcům dopřejete své pokožce péči, po které bude ještě krásnější.

Epilátor Braun Silk-epil 7 Wet&Dry – epilace namokro je méně bolestivá
Epilujte se ve vaně nebo ve sprše s epilátorem Wet & Dry . Teplá voda pomáhá do těla uvolnit látky snižující bolest a epilace je tak mnohem příjemnější.

Investujte chytře

Pokud vás neustálé odstraňování chloupků nebaví, zabírá vám příliš času nebo zapomínáte na dokupování výměnných hlavic a gelu na holení, zvažte, zda nebude pro vás vhodná sice vyšší, ale jednorázová investice do IPL epilátoru, která se vám ale mnohonásobně vrátí.

Chloupky v obličeji pod kontrolou ať už jste kdekoliv

Pokud vás trápí chloupky v obličeji a rozhodli jste se pro jejich pravidelnou epilaci, mohou vás strašit situace, kdy někam vyrazíte a zapomenete chloupky odstranit nebo odjedete na dovolenou a ony potvory chloupky se začnou objevovat, než se vrátíte. Nejen pro tyto případy se vám bude skvěle hodit depilátor ve formě rtěnky, který vás zachrání před nepříjemným pocitem, ať už budete kdekoliv. Ve vaší kabelce bude depilátor ve tvaru rtěnky zcela nenápadný a maximálně decentní.

Epilator Philips Satinelle Prestige s osvetlenim
Využijte všechny výhody, které vám elektrický epilátor může poskytnout. Dopřejte si dokonalé čištění pleti díky speciálnímu nástavci na čištění pokožky.

Depilace u mužů

Depilace dnes již zdaleka není ryze ženskou záležitostí. Muži si upravují nebo zcela holí nohy, záda, hrudník, podpaží či pubické ochlupení. Důvod může být čistě estetický nebo i praktický. Například holení nohou u mužů je při některých sportech téměř nutností (cyklistika, kulturistika).

Holení nohou u mužů

Ať už je důvod holení nohou u mužů snadné čištění ran při pádu z kola nebo se jedná o čistě estetický důvod, vesměs zde platí to, co u žen. Na holení nohou u mužů můžete zvolit jakoukoliv metodu odstraňování chloupků, která vám bude nejbližší. Jelikož ale muži mají obecně nižší práh bolestivosti než ženy (pánové možná budou namítat), doporučujeme vyhnout se klasickému epilátoru.

Pro depilaci mužů jsou vhodné například depilační krémy pro muže, mokré holení s manuálním holicím strojkem, které zvládnou při ranní sprše nebo zcela bezbolestná a trvalá IPL epilace.

Depilace hrudníku

Chlupy na hrudi zkrotíte jednoduše s víceúčelovým zastřihovačem, se kterým i úprava vousů bude snadná a rychlá a vytvoříte s ním různé střihy vousů podle vašeho stylu.

Pro úplné odstranění chlupů na hrudníku je mokré holení nejběžnější a nejjednodušší cestou. Abyste předešli podráždění, je vhodné chlupy na hrudníku nejdříve zkrátit a teprve poté zcela odstranit. Citlivou pokožku hrudníku nejdříve důkladně změkčete, ideálně ve sprše nebo ve vaně. S tím vám nejlépe pomůže i pánský gel na holení těla, který navíc pokožku udrží déle měkkou a hydratovanou. Bezprostředně po oholení použijte zklidňující tělové mléko nebo gel po holení, které eliminuje svědění a drobné červené tečky.

Depilace zad

Holení zad je bez cizí pomoci téměř nemožné, navíc chloupky zde dorůstají velmi rychle. Pro depilaci zad nebo ramen můžete opět zvolit depilační krém nebo žiletku, ale ideálně by to chtělo trvalé odstranění chloupků pomoci IPL epilátoru nebo laserové epilace.

Holení intimních partií

Citlivá pokožka intimních partií u mužů vyžaduje stejně speciální péči, jako u žen. Nešetrné zacházení může způsobit bolestivé podráždění nebo nepříjemné zarůstání chloupků. I v tomto případě proto doporučujeme před oholením pokožku důkladně navlhčit a změkčit a vybrat vhodný pánský gel nebo pěnu na holení těla, který pokožku ochrání před pocitem pálení nebo zarudnutím a zanechá ji příjemně hebkou. Vhodné jsou i víceúčelové zastřihovače, které umožní snadné a precizní zastřižení ochlupení.

Holení podpaží u mužů

Při holení podpaží u mužů doporučujeme chlupy jen upravovat, zkracovat. Ideální na to je opět víceúčelový holicí strojek nebo zastřihovač, se kterým můžete velmi snadno a rychle zastřihovat ochlupení podle svých potřeb i na těžko přístupných místech.

Philips OneBlade QP2630/30 na tvář a tělo
Úprava pánského ochlupení je s víceúčelovým zastřihovačem na tvář a tělo doslova hračka.

Pokud přece jen trváte na depilaci podpaží, doporučujeme mokré holení. Chloupky nejdříve zastřihněte, pomůže to předejít ucpání břitů. Holení podpaží nikdy neprovádějte nasucho, vždy pokožku důkladně navlhčete. Pokud máte manuální holicí strojek, holte se ideálně ve sprše a na pokožku nikdy nezapomeňte nanést gel nebo pěnu na holení. Holte jemnými tahy různými směry, protože i chloupky v podpaží rostou všemi možnými směry. Po holení pokožku hydratujte přípravkem bez alkoholu.

Depilace a epilace u mužů
Depilace pro muže je dnes stejně důležitá jako pro ženy.
i V našem Beauty magazínu máme pro vás i další články, které by vás mohly zajímat:

Krásnou pokožku může mít každá žena. Stačí si jen zvolit tu správnou techniku odstraňování chloupků. Jaká je ta vaše?

GILLETTE Venus ComfortGlide Olay + hlavice 1 ks - Dámský holicí strojek
Více než99%spolehlivost
GILLETTE Venus ComfortGlide Olay + hlavice 1 ks
Dámský holicí strojek s 5 břity pro dokonalé oholení,

249,- bez DPH 206,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: HOL018
WILKINSON Hydro Silk + hlavice 1 ks - Dámský holicí strojek
Více než99%spolehlivost
WILKINSON Hydro Silk + hlavice 1 ks
Dámský holicí strojek s 5 břity pro dokonalé oholení,

239,- bez DPH 198,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: HOL185
GILLETTE Satin Care Dry Skin 200 ml
Dámský gel na holení pro suchou pokožku, s jemnou vůní a obsahem bambuckého másla

od 99,- bez DPH 82,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: HOL045
BIC Soleil Click Sensitive + hlavice 4 ks
Dámský holicí strojek se 3 břity pro dokonalé oholení,

199,- bez DPH 164,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: HOL349
GILLETTE Satin Care Sensitive 200 ml
Dámský gel na holení vhodný pro citlivou pokožku, snižuje tření břitů o pokožku

od 99,- bez DPH 82,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: HOL043
SALOOS Shaving Oil 125 ml
Krém na holení usnadňuje a zpříjemňuje holení, zjemňuje a zvláčňuje pokožku, zanechává dokonalý pocit hebkosti, nedráždí a nevysušuje pokožku

od 125,- bez DPH 103,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v neděle 6.12. od 20:00
Objednací kód: KSMU0319
GILLETTE Satin Care Pure & Delic 200 ml
Dámský gel na holení vhodný pro citlivou pokožku, s přídavkem Aloe Vera a vitamínu E

od 99,- bez DPH 82,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: HOL121
GILLETTE Venus Swirl + hlavice 3 ks - Dámský holicí strojek
Více než99%spolehlivost
GILLETTE Venus Swirl + hlavice 3 ks
Dámský holicí strojek s 5 břity pro dokonalé oholení,

359,- bez DPH 297,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: HOL118
WILKINSON Xtreme3 Beauty Sensitive 4 ks
Dámská holítka s 3 břity - od 24,75 Kč/ks

od 99,- bez DPH 82,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: HOL013
GILLETTE Venus Bikini Precision - Zastřihovač
Více než99%spolehlivost
GILLETTE Venus Bikini Precision
Zastřihovač pro oblast bikin, s bateriovým pohonem, 5mm extra nástavec

469,- bez DPH 388,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: HOL233
BIC Miss Soleil Sensitive 3 ks
Dámská holítka s 3 břity - od 36,34 Kč/ks

od 109,- bez DPH 90,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: HOL314
GILLETTE Venus Extra Smooth Platinum + hlavice 1 ks - Dámský holicí strojek
Více než99%spolehlivost
GILLETTE Venus Extra Smooth Platinum + hlavice 1 ks
Dámský holicí strojek s 5 břity pro dokonalé oholení,

269,- bez DPH 222,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: HOL254
WILKINSON Intuition Island Berry + hlavice 1 ks
Dámský holicí strojek se 4 břity pro dokonalé oholení,

339,- bez DPH 280,-
Koupit
Skladem 2 ks
Můžete mít v neděle 6.12. od 20:00
Objednací kód: HOL168
WILKINSON Intuition Perfect Finish 4v1 - Zastřihovač
-24%
WILKINSON Intuition Perfect Finish 4v1
Zastřihovač chloupků na obličeji a dalších citlivých částech těla

639,- bez DPH 528,-
Koupit
Skladem 1 ks
Můžete mít v neděle 6.12. od 20:00
Objednací kód: HOL365
VEET Sensitive Skin Cream 400 ml
Depilační krém vhodný pro oblast podpaží, paží, nohou a bikin, se zklidňujícím účinkem

299,- bez DPH 247,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: DEP002
VEET Wax Strips Face Sensitive Skin 20 ks
Depilační pásky odstraní nežádoucí chloupky - 7,45 Kč/ks

149,- bez DPH 123,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: DEP004
VEET EasyWax Set - Depilátor
Více než99%spolehlivost
VEET EasyWax Set
Depilátor vhodný na podpaží, paže, nohy a oblast třísel, dlouhotrvající výsledek

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: DEP006
VEET Wax Strips Bikini and Armpit 16 ks
Depilační pásky odstraní nežádoucí chloupky - od 7,81 Kč/ks

od 125,- bez DPH 103,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: DEP005
EVELINE COSMETICS Active Epil Aloe Vera Sensitive Skin 125 ml
Depilační krém vhodný pro oblast podpaží, paží, nohou a bikin, se zklidňujícím účinkem

od 69,- bez DPH 57,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: DEP028
BRAUN Face 830 - Epilátor
-5%
Více než99%spolehlivost
BRAUN Face 830
Epilátor klasický, na obličej a obočí, kartáčky na čištění obličeje, počet rychlostí 1, typ napájení baterie, počet nástavců 2, balení obsahuje: nástavce a pouzdro / taštička, barva bílá

-5% 1 999,-
1 899,- bez DPH 1 569,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: BRAEP004
Roxy Pocket Shaver - Depilátor
Více než99%spolehlivost
Roxy Pocket Shaver
Depilátor - odstraní chloupky z tváře bez bolesti či podráždění, hlava je pokryta pozlaceným 18karátovým zlatem, voděodolný, obsahuje praktický čisticí štěteček

799,- bez DPH 660,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v úterý 8.12.
Objednací kód: MSP19001
BRAUN FaceSpa Pro 912 - Epilátor
Více než99%spolehlivost
BRAUN FaceSpa Pro 912
Epilátor klasický, na obličej, holicí hlava, kartáčky na čištění obličeje, omyvatelná hlavice a masážní nástavec, počet rychlostí 2, typ napájení akumulátor, počet nástavců 3, počet hlavic 1, balení obsahuje: nástavce a pouzdro / taštička, barva bílá

3 999,- bez DPH 3 305,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: BRASLM969
Remington IPL8500 I-LIGHT - IPL epilátor
-27%
Více než99%spolehlivost
Remington IPL8500 I-LIGHT
IPL epilátor na obličej, nohy, intimní partie, záda a tělo, snímač odstínu pokožky, počet záblesků: 300000, počet nástavců: 2, počet režimů: 3, napájení: elektrická síť

-27% 14 999,-
10 999,- bez DPH 9 090,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít v neděle 6.12. od 10:00
Objednací kód: REMEP872
ETA Fenité 8347 90000
IPL epilátor na obličej, nohy a tělo, uv filtr, počet záblesků: 300000, počet nástavců: 2, počet režimů: 5, napájení: elektrická síť

7 999,- bez DPH 6 611,-
Koupit
Na cestě > 5 ks
Očekáváme 07.12.2020
Objednací kód: ETAEP790
BRAUN Silk-épil Beauty Set 9 9-995 - Epilátor
Více než99%spolehlivost
BRAUN Silk-épil Beauty Set 9 9-995
klasický, na obličej, kartáčky na čištění obličeje, zastřihovací nástavec, masážní nástavec, výkyvná hlavice a osvětlení, počet pinzet 40, počet rychlostí 2, typ napájení akumulátor, počet nástavců 6, počet hlavic 1, balení obsahuje: čisticí štěteček, hlavice, nástavce a pouzdro / taštička, barva bílá a růžová zlatá

5 499 Kč Cena s CashBack  Podrobnosti
6 299,- bez DPH 5 206,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: BRASE996
Panasonic ES-EL2A - Epilátor
Více než99%spolehlivost
Panasonic ES-EL2A
Epilátor klasický, na nohy a intimní partie, epilace namokro, výkyvná hlavice a osvětlení, počet pinzet 60, počet rychlostí 3, typ napájení akumulátor, balení obsahuje: čisticí štěteček a pouzdro / taštička, barva bílá

+ ZDARMA Náhradní hlavice Panasonic

1 199 Kč Cena s CashBack  Podrobnosti
1 599,- bez DPH 1 321,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: PANES984
Philips BRE235/00 Satinelle Essential - Epilátor
Více než99%spolehlivost
Philips BRE235/00 Satinelle Essential
Epilátor klasický, na nohy a intimní partie, holicí hlava a omyvatelná hlavice, počet rychlostí 2, typ napájení elektrická síť, počet nástavců 2, počet hlavic 1, balení obsahuje: čisticí štěteček, hlavice a nástavce, barva bílá a růžová

849,- bez DPH 702,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: PHILE299
Braun Silk-épil 3 3-440 - Epilátor
Více než99%spolehlivost
Braun Silk-épil 3 3-440
Epilátor klasický, na nohy, intimní partie a tělo, holicí hlava, zastřihovací nástavec, masážní nástavec a osvětlení, počet pinzet 20, počet rychlostí 2, typ napájení elektrická síť, počet nástavců 3, počet hlavic 2, balení obsahuje: čisticí štěteček a hlavice, barva růžová

1 599,- bez DPH 1 321,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: PAGBE511
Rowenta EP1110F1 Easy Touch - Epilátor
-33%
Více než99%spolehlivost
Rowenta EP1110F1 Easy Touch
Epilátor klasický, na nohy, masážní nástavec, počet pinzet 24, počet rychlostí 2, typ napájení elektrická síť, počet nástavců 1, balení obsahuje: čisticí štěteček a nástavce, barva růžová

479 Kč se slevovým kódem  2020ROWENTACZ
599,- bez DPH 495,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: ROWEP229
GILLETTE Venus Smooth Classic + hlavice 2 ks - Dámský holicí strojek
Více než99%spolehlivost
GILLETTE Venus Smooth Classic + hlavice 2 ks
Dámský holicí strojek se 3 břity pro dokonalé oholení,

199,- bez DPH 164,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 12:00
Objednací kód: HOL014
GILLETTE Venus Starter Pack - Dámský holicí strojek
Více než99%spolehlivost
GILLETTE Venus Starter Pack
Dámský holicí strojek se 3 břity pro dokonalé oholení,

319,- bez DPH 264,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít v neděle 6.12. od 10:00
Objednací kód: HOL270
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
WEB4
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi