AP+ nový vizuál AP+ plus nový vizuál

Seznamte se s bezpečnostním softwarem ESET: Jaký vybrat?

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

ESET je původem československá společnost, která má své sídlo v Bratislavě a pobočky rozesety po celém světě. Její produkty spolehlivě chrání širokou škálu uživatelů – od domácností až po ty největší firmy. Mezi hlavní benefity, které jsou pro bezpečnostní software této společnosti typické, patří vysoká míra detekce, minimální zátěž systému a jednoduché ovládání samotného programu. Čím se jednotlivé varianty produktů ESET liší a kterou vybrat?

ESET; antiviry; bezpečnostní software

Seznamte se s bezpečnostním softwarem ESET – OBSAH ČLÁNKU

 1. Co znamená NOD?
 2. ESET NOD32 Antivirus: Rychlá antivirová ochrana pro PC a notebook
 3. ESET Internet Security: Pokročilá internetová ochrana
 4. ESET Smart Security Premium: Prémiová internetová ochrana
 5. ESET Mobile Security: Komplexní ochrana pro chytré telefony a tablety
 6. ESET Smart TV Security: Antivirová ochrana pro chytré televize
 7. ESET Cyber Security Pro: Pokročilá antivirová ochrana pro váš Mac
 8. ESET Family Security Pack: Výhodná ochrana celé rodiny
 9. Proč zvolit produkty ESET?

Co znamená NOD?

Během prvních 30 let se z malé československé firmy stala globální společnost, která chrání uživatele po celém světě. Jaká byla cesta, kterou ESET ušel? A kdo za společností stojí? Seznamte se s lidmi, kteří jsou se společností spjati od samého počátku.

i

Více informací o společnosti ESET naleznete na webu dekujeme.eset.cz.

ESET NOD32 Antivirus: Rychlá antivirová ochrana pro PC a notebook

Jádrem produktu je oceňovaná technologie detekce škodlivého kódu ESET NOD32, která je nejen velmi přesná, ale také velmi rychlá. Získala jakožto první produkt na světě 100 prestižních ocenění VB100 nezávislé testovací organizace Virus Bulletin. ESET NOD32 Antivirus chrání počítače před všemi typy malwaru, včetně virů, ransomwaru, červů a spywaru. Ať už tedy budete prohlížet internet, nebo jen hrát hry, ESET NOD32 Antivirus vás ochrání.

Produkt ESET Smart Security Premium ESET Internet Security ESET NOD32 Antivirus
Antivirus
Ransomware ochrana
Zabezpečený prohlížeč
Kontrola domácí sítě
Správce hesel
Šifrování souborů

i

S pomocí správce licencí můžete spravovat své licence na my.eset.com.

ESET Internet Security: Pokročilá internetová ochrana

ESET Internet Security je nejen klasickou antivirovou ochranou, ale obsahuje i další bezpečnostní funkce, které chrání vaše zařízení před moderními hrozbami na internetu – jedná se například o firewall, antispam, ochranu proti ransomwaru, ochranu online bankovnictví a plateb, monitorování domácí sítě, pomoc při ztrátě zařízení a mnohé další. Produkt ESET Internet Security používá prověřenou technologii detekce škodlivého kódu ESET NOD32.

ESET; antiviry; bezpečnostní software; Internet Security

ESET Smart Security Premium: Prémiová internetová ochrana

Užijte si svůj bezpečný digitální svět s maximální ochranou počítače a internetu. ESET Smart Security Premium je vlajkovou lodí společnosti ESET. Kromě klasické antivirové ochrany se tak můžete spolehnout na velké množství pokročilých bezpečnostních funkcí, které chrání váš počítač před všemi typy moderních hrozeb na internetu. Podobně jako v předchozím případě, i ESET Smart Security Premium si zakládá na technologii detekce ESET NOD32. Navíc přidává ještě další unikátní funkce v podobě šifrování souborů a správce hesel.

i Co pro nás antivirový program dělá?
Antivirový program je počítačový software sloužící k identifikaci a zneškodnění počítačových virů a jiného škodlivého softwaru (označován jako malware). Aby toho byl program schopen, využívá řadu technik, funkcí, a hlavně obrovské množství dat.

ESET Mobile Security: Komplexní ochrana pro chytré telefony a tablety

ESET Mobile Security chrání smartphony a tablety při surfování na internetu (Antivirus), v případě ztráty zařízení (Anti-Theft) i před podvodnými stránkami (Anti-Phishing). Už žádný škodlivý kód při používání sociálních sítí nebo online nakupování.

ESET; antiviry; bezpečnostní software; Mobile Security

ESET Smart TV Security: Antivirová ochrana pro chytré televize

ESET Smart TV Security je antivirová ochrana pro chytré televize s operačním systémem Android. Všechna do internetu připojená zařízení se mohou stát terčem malware útoku. Televizím s operačním systémem Android hrozí největší nebezpečí. Důvod je jednoduchý. Jde o téměř stejnou mobilní platformu, kterou známe z mobilů a tabletů. Tvůrcům malware tak stačí jen lehce poupravit existující škodlivý kód a například zablokovat přístup do televize a za odemčení požadovat „výpalné“.

Jedna licence pro všechna Android zařízení

Pokud už používáte prémiovou licenci ESET Mobile Security, máme pro vás příjemnou zprávu. Pomocí stejné licence můžete aktivovat prémiové funkce v ESET Smart TV Security. Samozřejmě pod stejným Google Play účtem.

i

Mohlo by vás zajímat:

ESET Cyber Security Pro: Pokročilá antivirová ochrana pro váš Mac

Využijte svůj Mac naplno s bezpečnostním softwarem ESET Cyber Security Pro, který byl navržen s ohledem na nízké systémové nároky, jednoduché ovládání a kvalitní detekci škodlivého kódu, splňující ty nejvyšší bezpečnostní standardy. Na bezpečné prohlížení webových stránek a sdílení souborů na internetu dohlíží personální firewall, zatímco škodlivý kód má pod kontrolou bezpečnostní modul antivirus a antispyware. O ochranu osobních dat před zneužitím se stará anti-phishingová část programu.

ESET; antiviry; bezpečnostní software; Cyber Security Pro

ESET Family Security Pack: Výhodná ochrana celé rodiny

ESET Family Security Pack představuje výhodnou ochranu všech rodinných zařízení (PC, notebooky, smartphony, tablety). Zvýhodněný balík poskytuje komplexní ochranu pro 3 počítače nebo notebooky s operačním systémem Windows, Linux nebo Mac. Zakoupením ESET Family Security Pack ale navíc získáváte také 3 licence pro chytré telefony se systémem Android zdarma.

Produkty obsažené v balíku s ESET Family Security Pack

 • ESET Internet Security
 • ESET NOD32 Antivirus
 • ESET Cyber Security
 • ESET Cyber Security Pro
 • ESET Mobile Security
 • ESET Smart TV Security

ESET Family Security Pack je určen pouze pro domácí uživatele (ESET Smart Security Premium není součástí ESET Family Security Pack). Není tudíž ani možné jej zakoupit na IČ ke komerčním účelům.

i

V České republice najdete virové laboratoře a detekční centra společnosti ESET v Praze, Brně i Jablonci nad Nisou. Pokud byste řešili jakoukoliv situaci související s informační bezpečností, můžete se obrátit na službu technické podpory, která je v češtině.

Proč zvolit produkty ESET?

Dlouhodobě spolehlivá ochrana

ESET jako první na světě získal 100 ocenění VB100 prestižní testovací organizace Virus Bulletin.

ESET; antiviry; bezpečnostní software; Virus Bulletin

Technická podpora v českém jazyce

Mám se na koho obrátit a snadno se domluvím, pokud potřebuji poradit. ESET poskytuje uživateli vysoce ceněnou technickou podporu v českém jazyce.

Snadná správa všech zařízení

Skrze jeden webový portál máte přehled o všech zařízeních, která využívají ochranu ESET.

i

Začátkem roku 2020 byla definitivně ukončena podpora Win7. Pokud jste tak ještě neučinili, je nejvyšší čas k upgrade Windows 7 na Windows 10. V opačném případě se vystavujete zásadním bezpečnostním rizikům. A co více, pakliže pracujete s osobními daty třetích osob, mohlo by to být posuzováno i jako porušení GDPR.

„Již více než 30 let pomáháme lidem chránit jejich digitální světy. Z malé, dynamické společnosti jsme se stali globální značkou s více než 100 milióny uživatelů ve 202 zemích světa. Mnohé se změnilo, ale naše základní hodnoty a filozofie zůstávají stejné – pomáhat budovat bezpečnější digitální světy, které si každý může opravdu užít,“ říká Richard Marko, CEO společnosti ESET.


Napsali jsme dříve: ESET antivir ochrání PC i telefon

Stále nové typy virů číhající na internetu se staly již koloritem dnešní doby. Útočníci vytrvale nacházejí ještě zákeřnější způsoby, jak vám z počítače či mobilu udělat nepoužitelný kus elektroniky nebo jak získat citlivé informace. Jejich motivaci navíc zvyšuje obrovský zisk, který z těchto zločinů plyne. Jak se ale neustále vynalézavějším hrozbám bránit? Produkty ESET nabízejí varianty antivirové ochrany jak pro mobilní telefony, tak i počítače!

Společnost ESET

Pokud jste už někdy po antivirových programech pátrali, určitě pro vás není obličej futuristického robota velkou neznámou. ESET je slovenská softwarová firma působící na poli IT bezpečnosti. Dnes už s mezinárodním věhlasem, je pokládána za jednu z nejúspěšnějších slovenských firem vůbec. Hlavní zásluhu na úspěchu mají antivirové softwary ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security.

ESET produtky vedle sebe

Produkt ESET NOD32 Antivius ESET Smart Security ESET Family Security Pack ESET Smart Security Premium
Počet licencí 1 1 3 + 3 1
Antivirová ochrana
Firewall
Ochrana online plateb
Ochrana routeru
Ochrana webkamery
Šifrování dat
Správce hesel
Cena 1 209 Kč 1 489 Kč 1 590 Kč 1 890 Kč

Otestovaný ESET antivirus

Cílem společnosti ESET je umožnit všem bezpečné užívání digitálního světa. O naplňování této vize svědčí i fakt, že právě její bezpečnostní software jako jediný získal více než stonásobně ocenění VB100. Tuto cenu získává antivirový software na základě důkladného testování. Testy probíhají v pravidelných dvouměsíčních intervalech už od roku 1998. Hlavním měřítkem úspěchu je procento simulovaných hrozeb, které antivirový program odhalí a zneškodní. Cena VB100 magazínu Virus Bulletin je tak ve světě kyberochrany známé a prestižní ocenění.

eset logo, virus bulletin VB100

i Co pro nás antivirový program dělá?
Antivirový program je počítačový software sloužící k identifikaci a zneškodnění počítačových virů a jiného škodlivého softwaru (označován jako malware). Aby toho byl program schopen, využívá řadu technik, funkcí, a hlavně obrovské množství dat.

ESET NOD32 Antivirus

Vlajková loď společnosti ESET – antivirus ESET NOD32, se řadí k legendám bezpečnostního softwaru a je rozšířen mezi více než 110 milionů uživatelů po celém světě. I přes to je však stále vyvíjen a rozšiřován o nové funkce.

Charakteristickou vlastností ESET NOD32 je bezpochyby přehledné prostředí a jednoduchá ovladatelnost ve všech směrech. Běžný uživatel nebude mít při orientaci v uživatelském rozhraní sebemenší problém. Vše je intuitivní, a navíc už základní nastavení po instalaci poskytuje velice dobrou ochranu.

ESET NOD32 Antivirus

Oproti většině ostatních známých antivirových programů si ESET NOD32 získal velkou oblibu mezi komunitou hráčů počítačových her. To vše díky nízkým systémovým nárokům, jejíchž zásluhou zůstane k dispozici vždy dostatečné množství výkonu pro náročnější programy. Novinkou u poslední verze ESET NOD32 je ochrana před skriptovánými útoky. Z výčtu dalších funkcí potom Anti-Phishing, Exploit Blocker nebo LiveGrid. Pokud se o zmíněných funkcích chcete dozvědět více, stačí rozbalit roletku pod odstavcem.

Jednoduchost vítězí nad funkcionalitou

Jednoduchost, přehlednost, rychlost, to vše ESET NOD32 obstarává na úkor komplexnějších funkcí a možností. Například nabízí jen dvě volby kontroly. První je základní neboli výchozí kontrola, kterou lze modifikovat pomocí druhé možnosti, volitelná kontrola. Dále ESET NOD32 antivirus neposkytuje vlastní firewall, ale využívá výchozí firewall ve vašem počítači. Ten tak není možné skrze uživatelské prostředí ESETu upravit. Je proto vysoce pravděpodobné, že náročnější uživatel se nespokojí s holým základem antivirového programu ESET NOD32. Ale nezoufejte, přesně pro takové uživatele je tady ESET Smart Security.

ESET Smart Security

Už asi sami tušíte, že společnost ESET nevyráží do boje s kyberzločinem pouze se základní verzí ESET NOD32. ESET Smart Security představuje kompletní antivirovou ochranu, která přináší mnoho pokročilých funkcionalit, bez ztráty přehlednosti. Stojí ale tyto vylepšení za větší investici?

Laptop, obrazovka, ESET Smart Security

Veškerou základní výbavu samozřejmě přebírá ESET Smart Security anitvirus od svého kolegy ESET NOD32. Hned první změna ale potěší všechny náročnější uživatele – možnost využití personálního firewallu. O kompletní bezpečí se postarají pokročilé funkce ochrany. Zabezpečení webkamery, ochrana před síťovými útoky, Botnet zabezpečení a ochrana internetového bankovnictví, to vše obsahuje balíček ESET Smart Security.

Prostředí umožnuje pokročilejším uživatelům dostat se více do hloubky. S trochou snahy nastavíte všechny funkce přesně podle vašich představ a požadavků. Možná je tak trošku škoda, že ESET na úkor prémiové verze schválně opomněl na správce hesel a šifrování dat. Všechny detaily o funkcích jsou k dispozici v roletce pod odstavcem.

Srovnání ESET, Bitdefender, Kaspersky, McAfee a Norton

ESET Smart Security bohužel nepřináší volbu rychlého skenování. Stále jsme nuceni využít výchozí úplnou kontrolu. Pojďme se ale podívat na to, jak obstojí ESET Smart Security v rychlostním srovnání s konkurenčními programy - Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security, McAfee Internet Security a Norton Security.

Produkt ESET Bitdefender Kaspersky McAfee Norton
Úplný sken (hh:mm:ss) 00:07:31 01:27:08 00:19:02 00:19:19 00:16:29
Rychlý sken (hh:mm:ss) - 00:00:04 00:01:21 00:08:18 00:07:26

Veškeré testy probíhaly na systému Windows 8.1 s 6 GB RAM a zaplněno bylo 36 GB z celkového místa 500 GB. Výsledek je časový průměr několika testů a jen potvrzuje nízké systémové nároky všech produktů ESET. Na druhou stranu většina antivirových programů v kategorii je srovnatelná v rámci zabezpečení i funkcí, ale dají se pořídit za mnohdy nižší cenu než ESET antiviry.

ESET Mobile Security – ESET Free

ESET mezi svými produkty neopomněl ani majitele zařízení s platformou Android. Přece jen se stále více a více přesouváme s internetovým připojením na mobilní a snadno přenosná zařízení. Z toho důvodu není radno podceňovat jejich zabezpečení. Útoky kybezločinců jsou totiž stále častěji cílené právě na mobilní telefony a tablety. Tyto zařízení ale bývají zpravidla ponechána bez jakéhokoli bezpečnostního softwaru.

V neprémiové verzi je ESET Mobile Security antivirus zdarma. Pořídit se dá na internetovém obchod Google Play. Základní bezplatná verze má v sobě klasický antivirus poskytující ochranu v reálném čase a funkci vzdáleného uzamknutí.

Prémiová verze ESET Mobile Security má už funkcí podstatně více. V první řadě přináší zmíněný Anti-Theft, který při odcizení mobilní zařízení ihned zablokuje a umožní jej lokalizovat. Dále poskytuje plnou kontrolu nad telefonem, zásluhou filtrů hovorů a SMS. Díky této funkci můžete například blokovat vybraná telefonní čísla, popřípadě určit čas, kdy se vám můžou dovolat.

Rodičovská kontrola aneb ESET Parental Control

V dnešní době plné moderních technologií má přenosné zařízení s připojením k internetu už opravdu každé malé dítě. Internet však láká uživatele na spoustu poutavých reklam a odkazů, které ale často směřují k velice nevhodnému obsahu. ESET Parental Control pro platformu Android umožnuje zpřístupnit pouze ověřené stránky s vhodným obsahem. To vše regulujete do velké míry i vy sami.

ESET Parental Control ikona

Užitečnou funkcí je blokace nevhodných aplikací, na základně hodnocení v obchodě Google Play. Dále umožnuje naplánovat časový harmonogram využití konkrétního zařízení. Takže například ve školních hodinách nebude na mobilním telefonu vašich ratolestí zpřístupněna herní kategorie. Rodič pak může i zaslat zprávu na obrazovku, která zamezí používat přenosné zařízení do jejího přečtení.

ESET Family Security Pack

Ve velké spoustě případů je potřeba chránit ne jedno zařízení, ale hned několik. Na tuto skutečnost myslel ESET v podobě rodinného balíčku. Jeho součástí jsou tři produkty ESET Smart Security, starající se o zabezpečení počítačů v celé rodině, plus tři licence plné verze ESET Mobile Security. To vše navíc díky zabalíčkování produktu pořídíte za velice přívětivou cenu.

ESET zkušební verze - vyzkoušejte ESET zdarma!

Pokud stále váháte nad tím, který antivirový program bude pro vás ten nejlepší, nezoufejte. ESET jako většina antivirů v kategorii nabízí zkušební verzi programu. Jedná se o třicet dní bezplatného používání vámi zvoleného produktu. Vše si tak vyzkoušíte, zorientujete se v uživatelském rozhraní a poznáte všechny funkce přímo na vašem zařízení. Po třiceti dnech se stačí už jen rozhodnout, zda je některý produkt ESET pro vás ten pravý.  

ESET Online Scanner

Další z možností, jak si otestovat samotnou detekci ESET produktů je právě ESET Online. Funguje jako základní kontrola, která detekuje a odstraňuje malware. Je snadno spustitelný ze všech známých prohlížečů, a hlavně kompletně zdarma! Každopádně spoléhat pouze na takovouto základní kontrolu přes prohlížeč, se v žádném případě nevyplatí.

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací