Uncharted - Hidden empty L vega

Call of Duty: Black Ops Cold War (RECENZE) – Jako za starých časů?

Zobrazit katalog

• Autor: Alexandra Vaníková

Call of Duty: Black Ops Cold War je díky kvalitám prvního dílu z Black Ops série velmi očekávanou hrou. A může za to nejen kampaň zasazená do období studené války a navazující na první Black Ops (2010), nejen tradiční multiplayer, ale také kooperativní Zombie mód, který se pro Black Ops tituly stal již poznávacím znamením. V naší recenzi přinášíme hodnocení všech tří složek akčního FPS, ve kterém nebude vaším úkolem nic menšího než zachránit svět na pokraji nukleární katastrofy.

Recenze (Xbox Series X)Dojmy z hraní (Beta PS4)Dojmy z hraní (Alfa PS4)

Call of Duty: Black Ops Cold War; wallpaper: cover

Alza Magazín

Call of Duty: Black Ops Cold War (hra) | Call of Duty (IP) | Call of Duty: Black Ops (IP)

FPS Call of Duty: Black Ops Cold War je sedmnáctým dílem herní série Call of Duty a zároveň pátým dílem podsérie Black Ops. Titul vyvíjí studio Treyarch a Raven Software a vydává společnost Activision. Hra vychází 13. 11. 2020 na PC, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S a (19.11. v ČR/SK) na PS5. Hra obsahuje multiplayer a neobsahuje českou lokalizaci. | Homepage


Články: Vše, co víme | Recenze 

Části článku:


Call of Duty: Black Ops Cold War (RECENZE Xbox Series X) – Obsah článku

 1. I v novém Black Ops nahlédnete za železnou oponu
 2. Cold War představilo krátkou kampaň s velkým, avšak ne zcela naplněným potenciálem
 3. IW Engine se po Modern Warfare předvádí i v Cold War
 4. Zombies mód zažil návrat ve velkém stylu
 5. Multiplayer revoluci nepřináší, ale stále dokáže zabavit
 6. V Treyarchu odvedli velmi dobrou práci, Cold War však mohlo nabídnout mnohem víc
 7. Recenze Call of Duty: Black Ops Cold War: závěrečné hodnocení
 8. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops Cold War PC

I v novém Black Ops nahlédnete za železnou oponu

Call of Duty: Black Ops od Treyarchu se na herní stroje poprvé podívalo přesně před deseti lety a v nejednom fanouškovi série Call of Duty nepochybně zanechalo stopu. Mnozí jeho kampaň zasazenou do období studené války považují za tu nejlepší v historii jak Black Ops titulů, tak celého Call of Duty.

Přestože jsme se v průběhu let dočkali celkem pěti dílů Black Ops série (tedy včetně toho nejnovějšího), Call of Duty: Black Ops Cold War navazuje na události jen prvního z nich (období let 1961 až 1968 tentokrát vystřídá rok 1981). Nemusíte ho mít však odehraný na to, abyste si vychutnali příběh letošního Cold War.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Hudson, Woods, Mason Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Woods, Bell Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Ural Yamantau
Těm z vás, kteří jste Black Ops (2010) hráli, budou Frank Woods (obrázek 1, uprostřed) a Alex Mason (obrázek 1, zprava) dobře známí, stejně tak i některá prostředí.

Avšak na ty z vás, kteří již absolvovali příběhovou kampaň v prvotině Black Ops série, bude nejnovější výtvor od Treyarch pomrkávat odkazy na svého desetiletého předchůdce. A to jak návratem hlavních postav – agentů CIA Alexe Masona, Jasona Hudsona nebo Franka Woodse – tak drobnými detaily, při kterých vám poskočí srdce a zaplaví vás příjemný pocit nostalgie.

Kromě zmíněných pánů jsou nám v kampani představeny samozřejmě i zcela nové postavy, v čele s odborníkem na špionáž, Russellem Adlerem, který dostane za úkol vytvořit speciální tým operativců. Jejich úkolem je překazit plány sovětského agenta Persea, kterému se během druhé světové války podařilo infiltrovat Projekt Manhattan a nyní má v úmyslu násilným způsobem podkopat a nakonec úplně zlikvidovat dominanci Spojených států amerických ve světě.

Jedním z povolaných agentů jste vy – ujmete se identity osoby s přezdívkou „Bell“ a tentokrát si vlastnosti hratelné postavy můžete navolit sami (nejde ale o fyzické vlastnosti zahrnující vzhled). Je to rozhodně zajímavá myšlenka i vzhledem k tomu, že v Call of Duty titulech něco podobného není vůbec běžné. Můj problém se zmíněnou customizaci je ale fakt, že pro vývoj příběhu není vůbec relevantní.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Adler Sims Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: briefing Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: customization
Obrázek 1: V Black Ops Cold War budete plnit rozkazy agenta Adlera, což je v příběhu Black Ops nová postava. Obrázek 2: Před každou misí si vyslechnete krátký briefing a dostanete prostor na rozhovor s kolegy operativci. Obrázek 3: Zvolit si pro postavu profesní minulost je zajímavé, ale pro příběh zbytečné.

Je skvělé, že mohu agenta pojmenovat, určit místo jeho narození, pohlaví či barvu pleti. Taková svoboda v tvorbě protagonisty je jistě vítaná… jestliže však má smysl. Kromě změny zájmena z „on“ na „ona“ a změny rukou na ženské v herních pasážích totiž například výběr pohlaví příběh nijak neovlivní. Agent „Bell“ navíc není nadabovaný/á, což je také škoda. Jiný hlas mohl být alespoň nějakou motivací pro opětovné odehrání kampaně, kdy byste měli opravdu pocit, že hrajete za někoho jiného než prvně. Při customizaci mě ale potěšila možnost zvolit si psychologický profil, který vylepšil schopnosti hratelné postavy v boji (zvýšená účinnost nábojů, rychlejší míření apod.).

Po navolení rysů mého virtuálního „já“ jsem se pustila do příběhové kampaně plna očekávání. Ta se však vyplnila pouze částečně.…  

Cold War představilo krátkou kampaň s velkým, avšak ne zcela naplněným potenciálem

Jak jste již vyčetli z nadpisu, kampaň Black Ops Cold War nepatří mezi nejdelší – pokud bychom měli počítat pouze délku příběhové části, stěží by přesáhla 5 hodin, což je i na tituly z Call of Duty série opravdu málo. Když se tedy po jediném odpoledni stráveném hraním začaly přede mnou rolovat titulky, byla jsem nepříjemně překvapená. I když jsem ale v kampani Call of Duty: Black Ops Cold War nestrávila mnoho času, hra mi to částečně vynahradila zajímavým obsahem.

V Cold War totiž najdeme mise, které nejsou zcela typické pro tuto sérii akčních FPS definovaných hlavně frenetickou akcí. Nebojte se, o tu ani tentokrát nepřijdete, a to hned v několika zajímavých prostředích (navštívíte Amsterdam, Berlín, Vietnam nebo Kubu). Mně však nejvíce zaujaly operace zaměřené na stealth a špionáž. Například infiltrace velitelství KGB je přesně jednou z těchto misí: pohyb v budově zasvěcené sovětské tajné službě v kůži dvojitého agenta bylo nepříjemné (stalo se ze mě paranoidní klubíčko nervů a ruce se mi začaly nadměrně potit), ale fascinující zároveň.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Lubianka budova Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: stealth Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: lock picking
Ne vždy je možné tasit útočnou pušku, tehdy je nejlepší cestou stealth.

V některých operacích máte zase na výběr a lze je provést buď v Rambo stylu se samopalem v ruce, anebo úkol splnit pěkně po hitmanovsku: páčením zámků, používáním pistole s tlumičem, lámáním vazů a ukrýváním těl nebohých vojáků. Tyto mise dodaly Cold War nový, pro Call of Duty netradiční rozměr a byla bych ráda, kdybychom se s nimi setkávali častěji.

Nemohu ale tvrdit, že by mě kapitoly nabité akcí a neutuchající salvou projektilů nezaujaly. Na co mají tvůrci opravdu talent, (a dokázali to už v Black Ops 1) je design misí inspirovaných válkou ve Vietnamu. Do uší vám hraje Magic Carpet Ride od Steppenwolf, stromy se prohýbají pod náporem vrtulí helikoptér a kolem hlavy vám sviští nepřátelské střely.

Jen těžko lze podobné mise nezařadit mezi ty nejpovedenější z celé kampaně. Během hraní jsem samozřejmě narazila i na jablka, která padla trochu dál od stromu. Například jedna z posledních misí, která měla být vyvrcholením celé kampaně, na mě působila jako pravý opak i přesto, že v ní vybuchovalo všechno možné a byla napěchovaná akcí, ze které by závistí zezelenali i Postradatelní.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Vietkong Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Vietnamská noc Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Vietnamský vrtulník
Ve Vietnamu si budete muset cestu proklestit zástupy jednotek Vietkongu, zkrocení helikoptéry vám ale likvidaci nepřátelských konvojů a letounů velmi usnadní.

Za ódou na kampaň však stojí jedno velké ALE. Byly v ní totiž představeny prvky, které mohly Cold War zajistit přívlastek „nejlepší kampaň Call of Duty série“ – bohužel nedostaly dostatek prostoru. Výsledkem je tak sice kvalitní příběhová část hry, jejíž ambice ale jako kdyby dostaly stopku.

Příkladem jsou kromě dialogových voleb, které mají na děj dopad pouze v některých částech (příběh například nabízí dva konce, z větší části si ale zachovává linearitu), i vedlejší volitelné mise nacházející se na nástěnce v SAFEHOUSE (mezi jednotlivými operacemi si zde můžete popovídat s členy týmu). Jejich koncept mě zaujal již při prezentaci hry před jejím vydáním a navíc – vedlejší mise nejsou v Call of Duty titulech ničím běžným.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Adler dialog Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: důkaz Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: tabule s důkazy
Dialogové volby spolu s volitelnými misemi nesplnily v Black Ops Cold War moje očekávání.

Musím říci, že tvůrci z Treyarch prostřednictvím této složky vnesli do Call of Duty špetku originality. V konečném důsledku se sice jedná o mise typu „Prostřílej se hordou ozbrojenců a zlikviduj cíl“, ale předchází jim příprava v podobě identifikace tří cílových osob na základě shromážděných důkazů či luštění šifry. Řeknu vám, ještě se mi nestalo, abych během hraní (natož hraní Call of Duty) odložila ovladač, vzala do ruky pero a papír a pustila se do hledání číselné posloupnosti.

Ptáte se, kde je háček? Do finální hry si cestu našly pouze dvě z těchto volitelných misí, což je obrovská škoda. S krátkou herní dobou totiž jde ruku v ruce i obětování podobných elementů, které mohly titulu dodat větší hloubku a působit jako skvělý důvod pro opětovné prožití příběhu.

'Nowhere Left to Run' Teaser - Call of Duty®: Black Ops Cold War

První mise Call of Duty: Black Ops Cold War patří mezi ty nejakčnější a přestřelku na střechách budov vystřídá honička na vzletové dráze.

IW Engine se po Modern Warfare předvádí i v Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War běží na stejném enginu jako loňské Modern Warfare, což je patrné již na první pohled. Cutscény by se grafickým zpracováním daly přirovnat k filmu a i během hratelných pasáží se je rozhodně na co koukat. Provedení detailů je na vysoké úrovni, stejně jako stíny a světelné efekty. Je třeba ale zmínit, že v multiplayeru se v mém případě často vyskytoval problém s problikáváním světla (podle oficiálních stránek Activision mají podobný problém i další hráči).

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Adler Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: budova KGB Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Vietnam, exploze
Nejnovější Black Ops jsem hrála na Xbox Series X a byla jsem nadmíru spokojená – jde o ideální volbu pro ty, kteří si chtějí titul vychutnat s rychlejším frame rate nebo zapnutou funkcí ray-tracing.

Na druhou stranu, Cold War patří mezi tzv. „mezigenerační tituly“, které kromě PC vycházejí jak na konzole nové, tak předchozí generace. V plném grafickém rozletu mu proto trochu brání základní verze konzolí Xbox One a PlayStation 4, se kterými musí být hra také kompatibilní. Někteří nepřátelé tak stále dokáží působit dost genericky a mimika postav místy uměle. Celkový dojem z vizuální stránky byl však z mé strany velmi pozitivní a ve srovnání s předchozími Black Ops hrami jde z grafického hlediska rozhodně o výrazný posun.

Zombies mód zažil návrat ve velkém stylu

Kooperativní režim pro jednoho až čtyři hráče, ve kterém se postavíte tváří v tvář masám zombíků, je s Call of Duty a hlavně s Black Ops sérií spjat už nějaký ten pátek. I tato několikaletá tradice z větší části mohla za nadšení a zároveň obavy z toho, jak se tvůrcům povede přivést tento mrtvolný mód k životu tentokrát. A to hlavně po tom, co vývojáři z Treyarch oznámili nemalé množství novinek, které si do režimu našly cestu. Jsou to stále ti staří dobří zombíci?

Jsou. Ale mnohem lepší. Kromě toho, že jsem se „kochala“ pohledem na detailnější zpracovaných nepřátel, jsem konečně mohla proti hordám ve stádiu rozkladu použít vlastní vymazlenou smrtící hračku z multiplayeru (levelování hráče a zbraní probíhá napříč módy) a k ní si přihodit vybavení udělující například mrazivé či elektrické poškození, granáty nebo stacionární kulomet apod.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Zombies Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: War Wall
Jedním z prvních úkolů je prostřílet se skrz zombíky a dostat se do podzemního bunkru. Mapu lze postupně rozšiřovat odpalováním označených sutin, dveří a stěn.

Toto vybavení lze navíc nově upgradovat pomocí aetherium krystalů. Zombies mód však zároveň zůstává věrný svým předchůdcům, takže například pokud si chcete koupit nové zbraně, musíte najít jejich na stěně visící siluetu (tzv. wall-buy) a zaplatit požadovaný počet zombie bodů, anebo využijete služeb tzv. mystery boxů, které fungují na principu kupování zajíce v pytli (za poplatek vám bude vylosovaná náhodná zbraň: velmi silná, anebo slabší).

Zpočátku jsem měla pocit, že podpůrných prvků je ve hře nyní až příliš mnoho a kosení zombíků tak nebude výzva. Velmi rychle jsem se ale přesvědčila o opaku – hnijící nepřátelé stále více sílili a já se velmi rychle uchýlila k využití jednoho z automatů na perky (představené v původním režimu Zombies), ve kterém si za nasbírané zombie body můžete například permanentně navýšit zdraví nebo zvýšit rychlost sprintu.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: zombie Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Jugger Nog Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: field upgrades
Kromě klasik z předešlých Black Ops Zombies v podobě Jugger-Nogu (zvyšuje maximálně zdraví) nebo Speed Coly (zrychluje sprint) můžete použít nové field upgrady v podobě elektrických nebo mrazicích nábojů.

Režim navíc není jen o přežití a hráči musí plnit různé úkoly v útrobách bunkru z druhé světové války, který se stal líhní nemrtvých. Moje motivace pro návrat do režimu je tak o to větší (tím primárním důvodem je samozřejmě likvidace co největšího množství nemrtvých) a Zombies mód vřele doporučuji jak veteránům, pro které bude závanem nostalgie, tak nováčkům, kteří mají možnost zjistit, proč je tak populární. Nutno podotknout, že režim tentokrát při vydání přichází pouze s jednou mapkou. Ačkoli mně postačuje i ta jedna, protože na ní strávím ještě hodně času, než odhalím všechna její zákoutí, ostříleným hráčům může tento nedostatek variability překážet a budou si muset počkat na updaty, se kterými do Zombie režimu dorazí nové mapy (zdarma).

Multiplayer revoluci nepřináší, ale stále dokáže zabavit

Menší ochutnávku z multiplayeru jsem si měla možnost vyzkoušet během otevřené alfy a bety před vydáním hry a tak jako tehdy, i nyní konstatuji, že online zápasy ve mně zanechaly vcelku pozitivní dojem – tentokrát mohu navíc s radostí dodat, že i grafické zpracování se výrazně zlepšilo. Technická stránka ale pokulhává: připojování do zápasů sice probíhalo tak, jak má, ale třeba nasvícení by potřebovalo ještě poladit (poměrně časté přeblikávání světla). Občas se také stávalo, že těla hratelných postav zůstávala po smrti komicky natažená jako kdyby byla vyrobena z elastických vláken.

Ovládání zbraní je však uspokojivé a hladké (stejně jako pohyb postavy), design mapek povedený, a i když jich hra nabízí zatím pouze deset, jsou pestré. Dá se tedy říci, že v Black Ops Cold War dostane průměrný hráč po stránce multiplayeru všechno, co by si od Call of Duty mohl přát. Arzenál zbraní (tentokrát inspirovaný érou 80. let), výběr větších a menších map, stálice mezi módy jako Team Deathmatch, Kill Confirmed, Domination (a další) a také zcela nové režimy Fireteam: Dirty Bomb nebo VIP Escort.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Fireteam dirtybomb Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: multiplayer Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Uranium
Obrázek 1: Na větších mapách máte možnost využívat i různé dopravní prostředky. Obrázek 2: Mapa Checkmate (tréninkové středisko pro sovětské jednotky) je nově představenou mapkou. Obrázek 3: Ve Fireteam: Dirty Bomb je důležité prohledávat loot boxy (nejedná se však o mikrotransakce) a sbírat uran.

V Dirty Bomb je 32 až 40 hráčů rozdělených do čtyř týmů a jejich úkolem je nalézt, sesbírat a uskladnit co nejvyšší množství uranu do bomb rozmístěných po mapě. Mně režim velmi nezaujal, protože na velké mapě pobývá příliš velké množství sniperů, z nichž se mnozí rozhodnou nesbírat uran, nýbrž výlučně střílet po všem, co se pohne. Plnění úlohy tak bylo velmi náročné.

VIP Escort je zase inspirován módem Search and Destroy, se kterým sdílí například přibližný počet hráčů a také fakt, že každý z nich má pouze jeden život v kole zápasu. Poslední zmíněná vlastnost mi na něm vadí asi nejvíce. Pokud se totiž hned na začátku boje ocitnu rukou nepřítele na onom světě, celé kolo musím přečkat v roli „pozorovatele“ a nejsem schopná týmu nijak pomoci. Novinkou v Cold War je také Combined Arms, který připomíná režim Ground War z Modern Warfare (2019).

Jsou pro něj typické mapy s větší rozlohou, na kterých se utkají vyšší počty hráčů (oproti Ground War, kde proti sobě stálo 32 vs 32, jich v Combined Arms je ovšem pouze jen 8 vs 8 nebo 12 vs 12). Osobně dávám přednost přesnému opaku, proto ani Combined Arms není mým šálkem kávy – častokrát se mi stalo, že než jsem doběhla na místo nejintenzivnějšího boje, ten již stačil utichnout a já jsem tak většinu herního času místo používání zbraní jen sprintovala mezi místy zájmu (situaci v mém případě nepomohlo ani použití dopravních prostředků, kterých tu není málo). Na druhé straně musím ale pochválit mapu Armada, kterou tento režim nabízí. Umožňuje totiž hráčům soupeřit ve vodě i na bojových lodích.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: RC XD Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Loadout Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: multiplayer kill
Scorestreaky dokáží být nepochybně obrovská pomoc, po zbrani je však nutné sáhnout vždy.

Jsem prostě ten typ hráče, který se i po odzkoušení nových herních módů vždy vrátí ke klasikám typu Team Deathmatch nebo Domination, proto asi nejsem schopná plně docenit nově představené módy, ale je dobré, že se tvůrci rozhodli v multiplayeru předvést něco nového. Ačkoli jedním dechem je třeba poznamenat, že se při tvorbě Cold War multiplayeru především drželi hesla „proč měnit to, co funguje“ a z velké části se inspirovali loňským Modern Warfare.

I tentokrát si tak můžete na zbraně umístit attachmenty a změnit jejich vzhled ve zbrojnici (gunsmith) a k dispozici je podpůrné vybavení v podobě perků (vylepšují vlastnosti postavy) a field upgradů (po umístění na bojové pole poskytují výhodu celému týmu). Killstreaky z Modern Warfare zde vystřídaly scorestreaky (aktivují se získáním dostatečného množství zkušeností) v podobě letecké podpory nebo třeba (mého nejoblíbenějšího) vybuchující autíčka na dálkové ovládání RC-XD.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: výbušný šíp Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: perk Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: multiplayer XM4
Před každým zápasem si můžete navolit perky a scorestreaky, které vám pomohou v online soubojích, případně si vylepšit zbraně prostřednictvím různých attachmentů.

V úvodu kapitoly jsem zmiňovala, že hra pro více hráčů nejnovějšího Call of Duty fanoušky série obsahem neurazí. Nicméně fakt, že se vývojáři rozhodli mnoho prvků přebrat z Modern Warfare, působí jako dvousečná zbraň. Alespoň z mé strany se tak na vývojáře snáší kritika za nedostatek inovací. Na jedné straně je sice příjemné, že po zapnutí multiplayeru jsem se cítila jako doma (i samotné prostředí lobby je velmi podobné tomu v Modern Warfare) a nechápejte mě špatně, hraní jsem si užila – vyšší tempo, neokoukané mapky a plejáda retro zbraní mi zajistily slušnou zábavu.

Na straně druhé na mě však momentálně multiplayer Cold War působí spíše jako rozšíření Modern Warfare než jako samostatná součást nové hry. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, že si poslední Black Ops zakoupíte pouze kvůli multiplayeru, doporučuji vám zdržet se ještě v loňském Call of Duty a do hry pro více hráčů v Cold War se vrhnout až za nějaký čas. To už snad budou k dispozici rozsáhlejší aktualizace upravující technickou stránku a hlavně přinášející do hry čerstvý a zajímavý obsah.

V Treyarchu odvedli velmi dobrou práci, Cold War však mohlo nabídnout mnohem víc

Call of Duty: Black Ops Cold War je příkladem toho, že sliby vývojářů se po vydání hry mohou vyplnit pouze částečně (pokud vůbec). Největším zklamáním byla pro mě v Cold War pravděpodobně délka kampaně. Nepotěšil mě ani minimální dopad na příběh, který měly (či tedy spíš neměly) dialogové volby a customizace postavy. To samé se dá prohlásit o pouhopouhých dvou volitelných misí. Tyto prvky totiž vytvářejí pouze jakousi iluzi volnosti. Ve skutečnosti má totiž hráč tu čest s lineární kampaní, která z vyznačených kolejí vybočí jen málokdy.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: postavy
Kampaň Call of Duty: Black Ops Cold War patří k těm lepším, které série Call of Duty představila.

I přes její krátkost ale musím vyzdvihnout kvalitu kampaně a její náplň. Tvůrci předvedli, že i stealth mise dokážou být častokrát zajímavější než zběsilé kosení nepřátel. Přinesli také povedený a (i díky kvalitní grafice) atmosférou nabitý příběh, který potěší fanoušky a zaujme nováčky. A zatímco multiplayer neurazí ani nenadchne, Zombie mód patří mezi highlighty letošního Call of Duty. Vývojářům se totiž podařilo zachovat duši originálu a zároveň představit prvky a nové možnosti, díky kterým hratelnost dostala tu správnou šťávu.

Otázkou tedy zůstává, zda se Black Ops vyplatí – zvláště když vezmeme v úvahu vyšší cenu speciální cross-gen edice, které se pohybují kolem 2000 korun. Myslím, že Cold War stojí za to, pokud víte, že strávíte čas v každé ze tří složek hry, tedy zajímá vás kampaň, plánujete zavzpomínat na staré dobré časy v Zombie módu a nějaké ty hodiny obětujete i multiplayeru. Pokud si však chcete kupovat hru pouze kvůli jedné z vyjmenovaných částí, doporučila bych vám počkat si na slevu.

Tato recenze byla napsaná pro Xbox Series X verzi hry. Kopii pro recenzi poskytl distributor ABC Data.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Call of Duty: Black Ops Cold War: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 78 % Alza Magazín
Verdikt:

Call of Duty: Black Ops Cold War navzdory jistým nedostatkům dokázalo převážit misky vah ve svůj prospěch. Některé prvky se ve hře neosvědčily nebo nedostaly větší prostor a multiplayer revoluci nepřináší. Přesto dokáže hra pro více hráčů zajistit hodiny zábavy, podobně jako Zombie mód a kvalitně zpracovaná příběhová kampaň.

Call of Duty: Black Ops Cold War; recenze

Klady

 • Příběh
 • Grafické zpracování
 • Koncept vedlejších misí
 • Rozmanité lokace a operace
 • Nový Zombies režim zůstal věrný svým kořenům

Zápory

 • Kampaň je žalostně krátká
 • Customizace hratelné postavy a dialogové volby mohly mít větší význam
 • Multiplayer množstvím novinek neoplývá
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Volám sa Alexandra Vaníková a hrám sa venujem od svojich dvanástich rokov. Ako herný zelenáč som utopila hodiny v stratégiách Cossacks a Age of Empires. Nasledovala Mafia a niekoľko dielov Call of Duty, po ktorých som si začala rozširovať obzory naplno. Môj osobný výber top hier? Nájdete v ňom oba diely The Last of Us, Cyberpunk 2077, GTA V, japonské RPG Persona 5 Royal, Uncharted či God of War. Nepohrdnem ale ani kvalitnou indieovkou alebo titulom so zombie tematikou.

Call of Duty: Black Ops Cold War (DOJMY Z HRANÍ PS4) – Obsah článku

 1. Multiplayer Black Ops Cold War přešel změnou k lepšímu, pihy na kráse se ale najdou
 2. Perky, Field Upgrades, Scorestreaky a Divoké karty jsou skvělým ozvláštněním zápasů
 3. VIP Escort jako předzvěst dalších zajímavých módů?
 4. Multiplayer v Black Ops Cold War se vydává vlastní cestou, která je zatím trnitá
 5. HW nároky pro Call of Duty: Black Ops Cold War PC

Multiplayer Black Ops Cold War přešel změnou k lepšímu, pihy na kráse se ale najdou

Alfa hry pro více hráčů připravovaného Call of Duty, která proběhla koncem minulého měsíce, ve mně zanechala vcelku pozitivní pocity, i když kritiku některých prvků jsem si nemohla odpustit. Největším trnem v oku byla mdlá grafika, která třeba majitele základního PlayStation 4 kvůli nižšímu výkonu konzole v podstatě připravila o plnohodnotný zážitek z hraní, kdy bylo „i díky“ nešťastně vyřešenému vybalancování barev místy problém zpozorovat nepřítele.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Moskva, Moscow Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: bazén, pool, Miami
Mapy Moscow (Obrázek 1) a Miami (Obrázek 2) po úpravách doslova prokoukly a hraní na nich je mnohem příjemnější.

Ani na modré konzole s přívlastkem „Pro“ ale nešlo o žádnou slávu a měla jsem pocit, jako kdybych se vrátila zpět v čase. Nešlo však o příjemnou nostalgii, spíše jsem se divila, jak takto může vypadat hra, která se již za pár týdnů podívá na konzole příští generace.

Jak jste už asi z úvodního odstavce vytušili, na paškál si jako první vezmu vizuální stránku multiplayeru Black Ops Cold War v beta verzi. S radostí mohu prohlásit, že se dočkala viditelných změn. Barvy jsou sytější, což je vidět zejména na mapě Moscow, které jsem během hraní alfy dala pracovní název šedá myš. V betě už ale bylo hraní ve virtuální metropoli Ruska mnohem lepší.

COD: Black Ops Cold War Beta – Moscow/Domination | Alza Magazín Gameplay, PS4 Pro, No Commentary

Domination je hlavně o rychlém přesunu mezi oblastmi zájmu a jejich udržování. Na mapě Moscow je tak dobré si zapamatovat různé zkratky a například si najít vhodná místa pro umístění stacionárního kulometu.

Prostředí již nepůsobí tak fádně a jednotvárně, tvůrci si pohráli i s osvětlením a výsledkem je kromě lepší viditelnosti nepřátel také poutavější atmosféra (hlavně na noční mapě Miami). Ptáte se, zda se Black Ops grafikou může nyní rovnat loňskému Modern Warfare? Určitě ne. Pokud stavíte realističnost na první místo, pak Call of Duty Cold War splní vaše požadavky jen částečně.

Přiznám se ale, že na těch několika dostupných mapách (Miami, Moscow, Satellite, Armada, Crossroads, Cartel) a módech mi absence ručně vymodelované vegetace nebo detailně zpracovaných fasád budov nijak žíly netrhala. Black Ops se totiž vydalo rychlejší a arkádovější cestou než jeho předchůdce z roku 2019 – výsledkem jsou souboje osekané o taktické gameplayové prvky, jako například opírání si zbraně o překážku nebo možnost otevírat a zavírat dveře. A já jsem se i díky vyššímu tempu plně soustředila spíše na boj a práci se zbraní než na obdivování okolní scenérie. Úpravám, a to velmi vítaným, se nevyhnul ani pohyb postavy, který v alfa verzi nepatřil mezi nejplynulejší. Nyní však byla situace zcela jiná a podstatně lepší.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Type 63, puška, rifle Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: kill
Call of Duty: Black Ops Cold War nabídne dost zbraní společně s attachmenty, které dokážou výrazně ovlivnit jejich ovládání a přesnost.

Pojďme ale k smrtícím hračkám. K dispozici bylo během bety pár modelů zbraní z klasických kategorií typu útočné pušky, odstřelovačky, brokovnice atd., společně s množstvím attachmentů. A já jsme si již během alfy dost oblíbila dvojici XM4 a Pelington 703. Zatímco první jmenovaná mě nezklamala v boji na menších mapách, kde je vyšší pravděpodobnost střetu s nepřítelem takříkajíc „tělo na tělo“, její přesnější kamarádka s hledáčkem se osvědčila zejména při likvidaci konkurenčních sniperů na rozsáhlých mapách typu Armada nebo Crossroads.

Ani zde však žádná revoluce nedorazila a doufám, že se vývojáři zbraním ještě trošku pověnují. Poladění by si totiž zasloužila jak jejich zvuková stránka, tak zpětný ráz, který se napříč třídami zbraní téměř vůbec nemění. Jde tak o další oblast, ve které loňské Call of Duty nad Black Ops Cold War vítězí.

Perky, Field Upgrades, Scorestreaky a Divoké karty jsou skvělým ozvláštněním zápasů

V multiplayerovém boji se samozřejmě nemusíte spoléhat pouze na zbraně jako takové, můžete využít i sadu podpůrných bojových prvků. (Omračující) granáty, semtex nebo C4 jsou samozřejmostí, stejně jako výběr správného perku, field upgradu a scorestreaku. Pokud vám poslední tři nic neříkají, zde je stručné shrnutí. Perky dokáží vylepšit schopnosti vaší hratelné postavy a po zvolení jednoho z nich bude tento aktivní během celé hry. Na podobném principu fungují také Divoké karty (představeny již v předešlých Black Ops hrách), které mohou, no vždyť víte... zamíchat kartami. Měla jsem docela problém si z nich vybrat, jelikož všechny nabízely celkem lákavou odměnu za jejich aktivaci (vzít si dvě primární zbraně, přidat na smrtící hračky další 3 attachmenty atp.).

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Engineer perk, inženýr perk Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Field Upgrade, Field Mic Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: scorestreak, Sentry Turret
Perky, field upgrady a scorestreaky jsou neoddělitelnou součástí multiplayeru a dokážou zásadně změnit směr, kterým se ubírá kterýkoli zápas.

Field upgrady zahrnují vybavení, které lze během zápasu umístit na bojové pole a týmu poskytnou určitou výhodu. Jejich aktivace funguje na principu tzv. recharge time. Použít tedy jeden z nich je možné vždy až po určitém čase (obvykle po 2 až 4 minutách v závislosti na zvoleném field upgradu). Scorestreaky už je o něco náročnější získat. Hráč si může zvolit tři z nich, přičemž v boji je lze aktivovat po získání určitého počtu bodů (ty dostáváte za killy, asistence, však to znáte).

COD: Black Ops Cold War Multiplayer – Satellite | Alza Magazín Gameplay, PS4 Pro, No Commentary

Nejvíce akce bez pochyb zažijete na mapě Satellite.

Líbí se mi, že od alfy prošly menší změnou i scorestreaky – pro jejich použití již nově potřebujete více bodů a až během hraní bety jsem si uvědomila, že to funguje mnohem lépe. V prvním předběžném přístupu se totiž stávalo, že mapy byly scorestreaky někdy zahlceny, kdežto nyní se boj soustředil hlavně na používání zbraní a letecký nálet nebo vybuchující autíčko se na mapě objevilo jen párkrát. Scorestreaky se navíc nedeaktivují po vaší smrti, potěšilo mě také, že je bylo možné použít i na začátku druhého poločasu zápasu. Nebyla jsem tak nucena scorestreaky těsně před koncem kola „vyplýtvat“ a raději jsem je využila až v pravý okamžik.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: shotgun, brokovnice Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: sniper rifle scope, ads, odstřelovačka
Když podpůrné bojové prvky selžou, je na čase tasit zbraň a dobře mířit.

Proti scorestreakům a field upgradům navíc hráči nejsou zcela bezmocní. Vybavení, které je možné umístit na bojové pole, totiž není nezničitelné, pokud navíc chcete zvýšit šance na přežití, doporučuji zvolit perk Engineer. Ten hráči umožní vidět obrysy soupeřova podpůrného zařízení například v podobě stacionárního kulometu, a to dokonce přes stěny. Mně tento perk několikrát zachránil život, protože jsem díky němu zpozorovala například zákeřně umístěnou nášlapnou minu.

VIP Escort jako předzvěst dalších zajímavých módů? 

Beta do určité míry nabídla téměř identický výběr mapek a herních režimů jako v alfa verzi. Kromě klasických režimů Team Deathmatch, Kill Confirmed nebo Domination byl k dispozici také nový mód Combined Arms připomínající Ground War z Call of Duty: Modern Warfare, hostující vyšší množství hráčů. Jde v podstatě o mód Domination, který trochu ozvláštní dopravní prostředky (například sněžný/vodní skútr či motorka).

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: vodní skútr, water scooter Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: zipline Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: podvodní eliminace, underwater elimination
Mapa Armada má své výhody. Můžete naskočit na vodní skútr nebo cestovat z lodi na loď pomocí ziplinu. Eliminace nepřítele pod vodou má také něco do sebe.

Combined Arms mě osobně nenadchl, mapy se mi někdy zdály až příliš velké pro pouze 24 hráčů a tvůrci se budou muset ještě poprat s umístěním spawnovacích bodů. Mnohdy jsem totiž musela sprintovat do centra dění téměř přes polovinu mapy. To VIP Escort byl podstatně zajímavější zážitek.

Hraje se ve dvou týmech po šesti hráčích, přičemž v jednom z týmu se jeden z šestice stává tzv. VIP osobou. Tu je třeba bezpečně dopravit k únikové helikoptéře, čemuž se samozřejmě snaží zabránit tým protivníků. Každý člen týmu má navíc pouze jeden život, a pokud vás spoluhráč nedokáže oživit, týmu už v daném kole nijak nepomůžete. Tento režim mně bavil jednoznačně více než Combined Arms, ale je při něm nezbytná komunikace s vašimi spoluhráči a je tak ideální pro partičky šesti lidí.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: VIP Escort Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: VIP Escort zelený kouř
Cílem VIP osoby, která je vybavena pouze nožem a základní pistolí, je dostat se k únikové helikoptéře.

Jde však o rozhodně zajímavý režim a také prostřednictvím něj tvůrci dokazují, že zvládnou kromě běžných módů pro hráče připravit i něco nového. Příkladem toho jsou také mapy Armada, kde se boje odehrávají na třech válečných lodích, a pouštní Satellite, rozlohou menší mapka, na níž dostanou zápasy pořádnou šťávu. Musím ale říci, že po úpravách, kterými prošlo Miami, bych i to mohla zařadit mezi ty lepší bojové hřiště v betě multiplayeru.

Multiplayer v Black Ops Cold War se vydává vlastní cestou, která je zatím trnitá

Co dodat na závěr? Multiplayer se stále nepředvedl v plné síle, ale rozhodně se i na základě zpětné vazby od hráčů posunul směrem k lepšímu, a pokud budou vývojáři i nadále naslouchat komunitě, těch trnů na cestě za vydařeným herním zážitkem jistě ještě dále ubude. Pokud jste fanoušky Call of Duty: Modern Warfare a Warzone od Infinity Ward a očekáváte totéž od letošního Call of Duty, budete pravděpodobně zklamáni. Ty z vás, kteří jste strávili hodiny ve hře pro více hráčů předešlých dílů série Black Ops, potěší letošní díl určitě více.

Call of Duty: Black Ops Cold War; screenshot: Woods, character, postava
Woods se hlásí do služby. Betě multiplayeru Black Ops Cold War budou patřit nejbližší dny.

Přestože mě během předběžného přístupu oslovilo Modern Warfare více, na tu správnou strunu mi dokázalo brnknout i Black Ops Cold War, a to zejména díky rychlejšímu tempu zápasů a zakomponování prvků, které dobře fungovaly již v předešlých dílech Black Ops série. Ale víte, co se říká: lepší jednou hrát než stokrát číst (tedy alespoň myslím, že se to takto říká). Ať už tedy patříte do jakéhokoliv z výše jmenovaných „táborů“, beta Call of Duty: Black Ops Cold War rozhodně stojí za vyzkoušení. Nejbližší příležitost budou mít hráči napříč platformami tento víkend. Detaily o otevřené i uzavřené betě najdete v našem článku.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS4 verzi hry.

• Zdroje: Vlastní

Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Volám sa Alexandra Vaníková a hrám sa venujem od svojich dvanástich rokov. Ako herný zelenáč som utopila hodiny v stratégiách Cossacks a Age of Empires. Nasledovala Mafia a niekoľko dielov Call of Duty, po ktorých som si začala rozširovať obzory naplno. Môj osobný výber top hier? Nájdete v ňom oba diely The Last of Us, Cyberpunk 2077, GTA V, japonské RPG Persona 5 Royal, Uncharted či God of War. Nepohrdnem ale ani kvalitnou indieovkou alebo titulom so zombie tematikou.

Vydařená hratelnost v ne právě nejlichotivějším grafickém kabátku

• Autor: Alexandra Vaníková

Podobně jako u Call of Duty: Modern Warfare (2019), i v případě Black Ops: Cold War si mohli majitelé PlayStation 4 v předběžném přístupu vyzkoušet multiplayerovou složku hry. V alfě připravovaného přírůstku do Call of Duty série se hráči oddávali online soubojům až v pěti režimech (Combined Arms: Domination, Kill confirmed, Team Deathmatch, Domination, Hardpoint) na stejném počtu mapek (Miami, Satellite, Moscow, Armada, Crossroads).

Call of Duty: Black Ops Cold War - Alpha Trailer | PS4

Alfa určena exkluzivně pro PlayStation 4 proběhla minulý víkend (18. – 20. září).

Jako první vedly mé kroky do zbrojnice (inspirované Modern Warfare), kde jsem měla možnost přednastavit si loadouty tvořené primární a sekundární zbraní, vybavit se granáty, nebo C-4, zvolit si vhodné perky a jednu z tzv. wildcards, tedy divokých karet. Ty považuji za příjemné plus – volba jedné z nich totiž umožní vybavit se dalšími třemi perky navíc, další zase zajistí, že hráč může nosit u sebe dvě primární zbraně nebo přidat až osm attachmentů na jednu zbraň atd.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: RC-XD Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Chopper Gunner
Pozitivem je, že každý scorestreak disponuje tzv. cooldownem a mezi využitím jednoho z nich vícekrát musí uběhnout alespoň 90 sekund. Zamezí se tak jejich nadměrnému užívání na bitevním poli. (Zdroj screenshotů: SrFuerte)

Je třeba ale říci, že divoké karty nejsou žádnou novinkou, a podobně jako scorestreaky zažívají návrat z předešlých Black Ops. Scorestreaky nahrazují ve hře killstreaky – fungují na principu získávání XP, jejichž dostatečný počet v zápase vám zajistí určitý druh podpory v boji. Já jsem nejčastěji využívala vybuchující autíčko na dálkové ovládání RC-XD a podporu dělostřelectva, které mi vícekrát připsaly na „konto“ nějaké ty killy, mezi scorestreaky ale najdete i útočný vrtulník nebo ruční granátomet.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: XM4 Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Pelington 703 Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Wild Card, Law Breaker
Mými favority se během alfy staly útočná puška XM4 s ostřelovačkou Pelington 703. A protože jde o dvě primární zbraně, nemohla mi chybět ani divoká karta „Law Breaker“. (Zdroj screenshotů: Hamii

Prostředí zbrojnice je přehledné, dobře se v něm orientuje a už v alfě byl k dispozici celkem široký výběr perků, attachmentů a divokých karet, jejichž vhodné zkombinování mi chvilku trvalo, ale nemohu říct, že by mě nebavilo.

Když jsem se po pečlivě úpravě smrtících hraček pustila do boje, už od prvních momentů jsem se nemohla vyhnout porovnávání Black Ops: Cold War s loňským Modern Warfare, i když tyto dvě hry nemělo na starosti stejné studio. Nepříjemným překvapením byla v Black Ops: Cold War grafika, která hlavně v městských mapách (Moscow a Miami), a i v porovnání s Modern Warfare, působila až zastarale a celkovému zážitku nepomáhaly ani doskakující textury.

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Muzzle Attachment
Při volbě attachmentů můžete v příslušné tabulce vidět jeho „dopad“ na míření, míru poškození nebo rychlost pohybu zobrazenou v procentech – prvek procentuálního zobrazení mi například v Modern Warfare chybí. (Zdroj screenshotu: Hamii)

Hru jsem navíc hrála na PlayStation 4 Pro, přičemž majitelé základního PS4 se potýkali s ještě horší grafikou. Měla jsem tak velký problém představit si celkové grafické provedení v multiplayeru na konzolích příští generace. Jde sice stále jen o alfu, ale je otázkou, kolik se ve skutečnosti do vydání hry změní. Zbývá jen doufat, že se vývojáři ještě budou věnovat i vizuální stránce, která byla v alfě nepříjemným překvapením.

Co se týče samotného gameplaye, práce se zbraněmi se přibližuje klasickým Black Ops hrám, a zatímco jsem v primárně na realističnost zaměřeném Modern Warfare (2019) v prvních pár zápasech chytala ten správný grif s každou zbraní, v Cold War byla adaptace na chování se smrtících hraček mnohem rychlejší. Tempo multiplayerových zápasů bych zařadila jednoznačně mezi svižnější – někde mezi dynamickým Black Ops 4 a taktičtějším Modern Warfare (2019).

CALL OF DUTY BLACK OPS COLD WAR Alpha Gameplay Multiplayer - No Commentary

V předběžném přístupu byly k dispozici tři mapy pro 12 a dvě pro 24 hráčů. (Zdroj videa: YT kanál MKIceAndFire)

Hraní mě obecně bavilo – nejvíce jsem si užívala zápasy na menší mapě Satellite (poušť v Angole) určené pro dvanáct hráčů. Neustále jsem zde byla totiž hnaná do akce, protože nulový počet budov a otevřená poušť poskytnou velmi málo prostoru pro schovávání se. Naopak mapa Miami byla kvůli množství staveb líhní camperů, kteří číhali u schodištích nebo v oknech.

Povedenou mapou je také Armada pro 24 hráčů, kde se boj odehrává na třech bojových lodích propojených zipliny. Gameplay zde ozvláštňuje i možnost zaplavat si a zároveň použít svou zbraň. Ani ve vodě jsem tak nebyla úplně bezmocná a využila jsem jí jako prvek pro stealth útok, jindy se mi zase podařilo těsně pod hladinou sestřelit nepřítele přímo z vodního skútru. Satellite a Armada tak v mých očích trochu vybočují se šedého průměru zatím nabízených mapek a doufám, že ve finální hře uvidíme více jim podobných bojových hřišť.  

Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Moscow, Moskva Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Satellite Call of Duty: Black Ops Cold War; gameplay: Armada
Obrázek 1: Mapa Moskvy je zatím doslova šedou myškou, která ještě nestihla zazářit. Obrázek 2 a 3: Satellite a Armada na druhé straně nabízejí spoustu zábavy a akce. (Zdroj screenshotů: MKIceandFire a LuckyDeathCards)

Moje osobní dojmy z alfy Call of Duty: Black Ops Cold War jsou tak zatím pozitivní. Osobně mi nevadí ani tolik diskutovaný skill-based matchmaking, za který tvůrce mnozí hráči kritizují a uvítali by spíše ranked playlisty dedikované zkušeným jedincům.

A i když už teď vím, že budu v Cold War postrádat prvky multiplayeru z Modern Warfare, jako například opírání si zbraně během míření o překážku či možnost otevírat/zavírat dveře, jsem určitě zvědavá, jak bude vypadat finální titul. Ještě předtím nás ale čeká uzavřená a později otevřená beta, během níž si vyzkoušíme už i cross-platform hraní.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS4 verzi hry.

• Zdroje: Vlastní

Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Volám sa Alexandra Vaníková a hrám sa venujem od svojich dvanástich rokov. Ako herný zelenáč som utopila hodiny v stratégiách Cossacks a Age of Empires. Nasledovala Mafia a niekoľko dielov Call of Duty, po ktorých som si začala rozširovať obzory naplno. Môj osobný výber top hier? Nájdete v ňom oba diely The Last of Us, Cyberpunk 2077, GTA V, japonské RPG Persona 5 Royal, Uncharted či God of War. Nepohrdnem ale ani kvalitnou indieovkou alebo titulom so zombie tematikou.

HW nároky pro Call of Duty: Black Ops Cold War PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky Doporučené (ray-tracing) HW požadavky Ultra RTX HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-Bit (SP1) / Windows 10 64-Bit Windows 10 64-Bit Windows 10 64-Bit Windows 10 64-Bit
Procesor Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen R5 1600X Intel i7-8700K / AMD Ryzen 1800X Intel i9-9900K / AMD Ryzen 3700X
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670 / GeForce GTX 1650 / Radeon HD 7950 NVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1660 Super / Radeon R9 390 / AMD RX 580 NVIDIA GeForce RTX 3070 NVIDIA GeForce RTX 3080
Operační paměť 8 GB 12 GB 16 GB 16 GB
Pevný disk 82 GB / 35 GB (pouze multiplayer) 82 GB 82 GB 125 GB

• Zdroj: callofduty.com (20. 11. 2020)

S jakým herním PC na Call of Duty: Black Ops Cold War?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX2060

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX2060

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

Sestava pro náročné:

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Call of Duty: Black Ops Cold War - Xbox Series X
Hra na konzoli - Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a FPS/Střílečky - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva. Vylepšená verze obsahující lepší frame-rate, podporu ray-tracingu, kratší nahrávací časy a další vylepšení. Hra jde spustit také na konzoli Xbox One.

1 199,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XBSE0001b
Call of Duty: Black Ops Cold War - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a FPS/Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - Vrhnete se do hloubky nestabilní geopolitické bitvy za studené války na začátku 80. let. Nic není tak, jak se zdá v poutavé kampani, kde hráči přijdou tváří v tvář historickým postavám a zúčastní se bojů v ikonických místech, jako je východní Berlín, Vietnam, Turecko nebo Moskva. Hra je hratelná na konzoli Xbox Series X skrze zpětnou kompatibilitu, ale nedostane vylepšení jako vyšší frame-rate, podporu ray-tracingu nebo kratší nahrávací časy.

1 299,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO789
Call of Duty: Modern Warfare (2019) - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a FPS/Střílečky, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus Obroda série Modern Warfare inspirována tématem moderního terorismu. Hra nabídne jak single player, kde se setkáme např. s postavou kapitána Price, tak i Multiplayer.

1 399,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX638
0
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací