Aktuální rychlost doručení: 
AlzaBoxy
Prodejny
Partnerská odběrná místa
Doručení na adresu

0-1 den
0-1 den
1-2 dny
0-2 dny
Vánoční trháky Vánoční trháky

Hry zdarma na Epic Games Store – Fort Triumph, RPG in a Box

Zobrazit katalog
Aktualizováno

Epic Games rozdává každý týden několik her zdarma. Na jaké pecky se můžeme těšit tentokrát?

Epic Games Store; screenshot: záhadná hra zdarma

zdroj: Epic Games

Jak získat hry zdarma na Epic Games Store?

Společnost Epic Games od jisté doby každý týden nabízí zdarma ke stáhnutí několik titulů, které vám již napořád zůstanou v knihovně. Co k tomu potřebujete? Stačí si stáhnout a nainstalovat klienta Epic Games Launcher, kde si vybranou hru můžete „koupit“ za 0 kč. Pokud jste do této doby přemýšleli nad tím, proč byste si vůbec měli launcheru od Epicu pořizovat, hry zdarma jsou poměrně přesvědčivou odpovědí.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.

Co je nyní zdarma na Epic Games Store: Fort Triumph, RPG in a Box


Dostupné od 1. do 8. prosince 2022

Fort Triumph

Fort Triumph samo sebe označuje jako „strategická hra s XCOM a Heroes of Might and Magic DNA“. Ve fantasy (a notně parodickém) světě zde najdete skupinku hrdinů, kteří se neberou příliš vážně, což ovšem neznamená, že by se jednalo o nedělní oddechovku. Souboje jsou všechno, jen ne jednoduché a titul navíc obsahuje systém permanentní smrti. Jestliže váš oblíbený geroj zařve, zařval naposled. Titul je dost zajímavý, originální a chytlavý natolik, že si jej užijí i „seriózní stratégové“ i přes jeho atmosféru plnou nadsázky. Hru můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Fort Triumph

zdroj: ALL iN! GAMES

RPG in a Box

RPG in a Box je spíš utility software než plnohodnotná hra, která umožňuje vytvářet „klasické RPG tituly“ dle vaší představivosti; jinými slovy – RPG in a Box je jako byste tvořili hru, aniž byste měli znalosti o tom, jak se to vlastně dělá. Obsahuje spoustu funkcí, které vám umožní vytvořit „to svoje RPG“, ať už ho chcete navrhnout jakkoli. RPG in a Box se neustále rozšiřuje o nové možnosti, takže pokud vás svrbí výtvarná strana mozku a chcete všem ukázat, jak se dělá správné RPG, nyní máte příležitost. Titul si pořídíte zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: RPG in a Box

zdroj: Justin Arnold

Co bude příště zdarma na Epic Games Store?

Epic Games Store bude rozdávat šílenou TPS akci Saints Row 4 a bullet-hell dungeon crawler Wildcat Gun Machine, a to od 8. prosince. Proslýchá se, že od 15. prosince Epic Games začne opět rozdávat tzv. „Mystery game“ každý den do 10. ledna nového roku, ale zatím jde o nepotvrzenou informaci.

Hry zdarma na Epic Games: Archiv

V této kapitole najdete seznam všech her, které již Epic na své platformě stačil rozdat (někdy i opakovaně).

Epic Games hry zdarma roku 2022

(2022: 24. 11. – 1. 12.) Star Wars: Squadrons

Star Wars: Squadrons

Kdo by si nepřál návrat starých dobrých „X-Wing her“? No, zrovna zástupy hráčů to nebudou, jelikož tato hra není ta „AAA pecka“, jakou byste u značky Star Wars čekali, ovšem to neznamená, že by byla špatná. Star Wars: Squadrons nabídla několik ikonických lodí z letky dvou znepřátelených frakcí, několik módů (včetně multiplayeru) a ve své podstatě to je hodně muziky za málo peněz, a pokud jste navíc fanoušci hvězdných válek, není moc co řešit. Přečtěte si naší PS4 recenzi. Titul můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“

Epic Games hry zdarma: Star Wars: Squadrons

zdroj: EA

(2022: 17. 11. – 24. 11.) Evil Dead: The Game, Dark Deity, Rumbleverse pack

Evil Dead: The Game

První bezplatnou hrou je asymetrický multiplayerový titul podobný populární hře Dead by Daylight. Hráči si mohou v online zápasech vybrat stranu a hrát za dobré nebo zlé postavy z nadpřirozeného hororového univerza. Pokud máte rádi filmy Evil Dead, tohle vás prostě nesmí minout. Přečtěte si naši PS5 Recenzi. Titul můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Evil Dead: The Game

zdroj: Evil Dead: The Game

Dark Deity

Dark Deity je strategické RPG, ve kterém budete velet družině legendárních hrdinů, jež se snaží přetvořit svět rozvrácený krutou válkou. Obsahuje 28 kapitol, v nichž budete svědky toho, jak se z nováčků pomalu stávají veteráni, kteří mohou něco změnit. Titul se bude zamlouvat převážně fanouškům sérií Fire Emblem nebo Final Fantasy Tactics. Hru si pořídíte zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Dark Deity

zdroj: Freedom Games

Rumbleverse: Epic Cheerleader Pack

Rumbleverse je free-to-play titul dostupný výhradně na platformě Epic Games. Balíček Epic Cheerleader Pack (dostupný zde) vám poskytne následující předměty:

 • Epic Cheerleader Cosmetic
 • Black Themed Title Card
 • Exclusive Background
 • Exclusive Border
 • A 120-minute Fame booster

Pro možnost získat tyto bonusové předměty musíte mít hru Rumbleverse ve své Epic Games knihovně.

Epic Games hry zdarma: Rumbleverse

zdroj: Xbox

(2022: 10. 11. – 17. 11.) Alba: A Wildlife Adventure, Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Alba: A Wildlife Adventure

Alba: A Wildlife Adventure sleduje „pohodový“ příběh hrdiny, který se snaží zachránit ostrov. Titul vám zabere cca 2 až 4 hodiny, ve kterých budete prozkoumávat, skenovat a komunikovat s divokými zvířaty, jež se na ostrově nacházejí (jde převážně o různá ptačí plemena). Alba je velmi nenáročný a odpočinkový titul s líbivou a ručně malovanou grafikou, takže pokud hledáte něco na odreagování, dejte hře šanci. Titul můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Alba: A Wildlife Adventure

zdroj: ustwo games

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Shadow Tactics: Blades of the Shogun oproti tomu je vším možným, jen ne nenáročnou a odpočinkovou hrou. Jedná se o hardcore stealth taktickou hru a la Commandos, jež sází na dovednost a trpělivost hráče. Zde během zhruba 20 hodin absolvujete 13 hlavních misí, přičemž každé vaše rozhodnutí má velkou váhu na úspěch či neúspěch mise. Pokud vám již nějakou dobu chyběla pořádná Commandos záležitost a navíc milujete japonskou (feudální) kulturu, tuhle pecku nesmíte minout. Hru si pořídíte zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Shadow Tactics: Blades of the Shogun

zdroj: GameSpot Trailers

(2022: 3. 11. – 10. 11.) Filament, Rising Storm 2: Vietnam

Filament

Filament je logická hříčka odehrávající se na vesmírné lodi a zaměřuje se na průzkum a řešení hádanek. Coby astronaut Pluto, vyslaný na zdánlivě opuštěnou vesmírnou loď, budete prozkoumávat okolí a zjišťovat, co se stalo s posádkou. Při řešení hádanek se hráči ujímají ovládání robota, jehož hlavním úkolem bude vám otevírat cestu (připojováním kabelů ke sloupům). Může to znít jednoduše, ale titul ví, jak vám touto kabeláží zamotat hlavu. Hru můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Filament

zdroj: Kasedo Games

Rising Storm 2: Vietnam

Rising Storm 2: Vietnam je taktická, převážně multiplayerová, FPS, která se soustředí na pečlivou koordinaci s ostatními hráči a realismus. Rising Storm 2 umožňuje soupeření až 64 hráčů v bitvách založených na historických konfliktech (samozřejmě hlavně těch ve Vietnamu) a nabízí rozličné frakce, letecká vozidla a nechybí ani customizace postavy. Hru si pořídíte zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Rising Storm 2: Vietnam

zdroj: Tripwire Interactive

(2022: 20. 10. – 27. 10.) Evoland Legendary Edition, Fallout 3: Game of the Year Edition

Evoland Legendary Edition

Evoland Legendary Edition je RPG kolekce spojující dvě první hry do jednoho celku. Hry Evoland jsou inspirovány mnoha kultovními sériemi, které zanechaly stopu v žánru RPG, a obsahují humor a odkazy na klasické hry. Evoland si v době svého vydání vysloužil smíšené recenze, ovšem dohrajete je za pár hodin, takže pokud lačníte po nějaké klasice, dejte jim šanci. Titul můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Evoland

zdroj: GameTrailers

Fallout 3: Game of the Year Edition

Fallout 3 asi není třeba představovat – akční RPG od společnosti Bethesda vdechlo postapokalyptické sérii nový život a Fallout 3 je obecně považován za jednu z nejlepších videoher všech dob. Verze hry Fallout 3, která je poskytována zdarma, je Game of the Year Edition, což znamená, že obsahuje všechny rozšiřující balíčky hry vydané po jejím spuštění. Hru si pořídíte zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Fallout 3: Game of the Year Edition

zdroj: GOG

(2022: 13. 10. – 20. 10.) Darkwood, ToeJam & Earl: Back in the Groove!

Darkwood

Darkwood je survival hororovka z pohledu shora, kde budete přes den shánět zdroje a v noci zahánět děsivé obludy. Tvůrci hru popisují jako: „nový pohled na survival horor s neustále se měnícím světem, kde se budete modlit za denní světlo“. Recenze na Darkwood byly v době vydání převážně pozitivní, takže by měl být solidním hororovým přírůstkem pro každého fanouška děsivých hrátek. Titul můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Darkwood

zdroj: Acid Wizard Studio

ToeJam & Earl: Back in the Groove!

ToeJam & Earl je poměrně stará IP, která se dočkala znovuzrození až v roce 2019. Roguelite ToeJam & Earl: Back in the Groove! se hraje z izometrického pohledu a nabízí podobnou, tedy velmi jednoduchou hratelnost, kterou se série proslavila. K dispozici je devět hratelných postav, možnost kooperace pro čtyři hráče a zábavná minihra Jam Out. Hru si pořídíte zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: ToeJam & Earl: Back in the Groove!

zdroj: PlayStation

(2022: 6. 10. – 13. 10.) Rising Hell, Slain: Back From Hell

Rising Hell

Rising Hell je akční plošinovka, která se vyznačuje intenzivním bojem, pixelovou grafikou a spoustou krve (což platí také o další hře v nabídce). I když je druhá jmenovaná o něco známější než první, stále se jedná o velmi povedenou indie záležitost. Kromě roguelite prvků Rising Hell obsahuje odemykatelné postavy a (podle mnohých) i povedený soundtrack. Titul můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Rising Hell

zdroj: [email protected]

Slain: Back From Hell

Slain: Back From Hell se inspiruje osmibitovými plošinovkami a zároveň je modernizuje, takže se nevracíte do minulosti plné archaických mechanik. Heavy metalový soundtrack hry skvěle ladí s gotickým vizuálem a totéž lze říci o opravdu brutálních soubojích. Ačkoli je hra Slain: Back From Hell solidní titul, skutečně prý ožívá až během soubojů s bossy. Hru si pořídíte zde kliknutím na tlačítko „Get“.

Epic Games hry zdarma: Slain: Back From Hell

zdroj: PlayStation

(2022: 29. 9. – 6. 10.) Runbow, The Drone Racing League

Runbow

Runbow je zábavný (a rychlý) titul pro více hráčů s místním i online multiplayerem, kde se proti sobě může postavit až devět protivníků najednou. Úrovně, kterýma budete probíhat, jsou nepředvídatelné a barevné – se změnou barvy pozadí mizí plošinky a překážky odpovídající barvy, takže se musíte rychle přizpůsobovat. Kromě základních módů, jako jsou Run, Arena a King of the Hill, nabízí Runbow také více než 140 úrovní pro jednoho hráče, které vás náležitě prověří a umožní vám osvojit si mechanismy hry. Runbow získáte zde kliknutím na tlačítko “Get„.

Epic Games hry zdarma: Runbow - Release Trailer

zdroj: Headup

The Drone Racing League

Simulátor Drone Racing League je, jak název napovídá, o závodech dronů. Ty si můžete náležitě upravit a přizpůsobit (možných kombinací je nespočet) a poté se s nimi vydáte závodit na přednastavených (a nebo komunitou vytvořených) tratích. Titul využívá „pokročilé aerodynamické modelování a fyziku jedna ku jedné s údaji ze skutečných dronů“ a vývojáři tvrdí, že simulátor je tak realistický, že pokud jej zvládnete, můžete být připraveni stát se dokonce profesionálním pilotem v samotné „lize mistrů“. The Drone Racing League si můžete stáhnout zde kliknutím na tlačítko “Get„.

Epic Games hry zdarma: Drone Racing League Simulator - Epic Games Store Launch Trailer

zdroj: Epic Games

(2022: 22. 9. – 29. 9.) ARK: Survival Evolved, GLOOMHAVEN

ARK: Survival Evolved je survival online titul, kde hráči musí přežít v nehostinném světě obydleném dinosaury a dalšími laskominami. ARK si za svou dobu existence vydobyl přední místo v survival titulech a do dnešní doby se těší dobré životnosti, jelikož si a vytvořila si oddanou fanouškovskou základnu, která již léta buduje základny a krotí dinosaury. Pokud jste alespoň trochu survival-pozitivní a ARK: Survival Evolved jste doposud nevyzkoušeli, nyní máte úplně zdarma skvělou možnost.

Epic Games hry zdarma: ARK: Survival Evolved Official Launch Trailer!

zdroj: ARK: Survival Evolved

Gloomhaven je videoherní verze stejnojmenné stolní hry (znáte její „kompaktnější“ a přístupnější verzi – Lví Chřtán?). Gloomhaven nabízí jak sólo zážitek, tak i online kooperaci. Při svém prvním uvedení na PC v roce 2021 si vysloužila vesměs pozitivní recenze. Gloomhaven nabídne přes 90 hlavních úkolů, 17 hratelných tříd a celkově solidní hratelnost, která vás k monitoru připoutá klidně i na stovky hodin.

Epic Games hry zdarma: GLOOMHAVEN | Cinematic Launch Trailer

zdroj: Twin Sails Interactive

(2022: 15. 9. – 22. 9.) Spirit of the North, The Captain

Spirit of the North vás hodí do kožichu lišky, na které není zprvu nic pozoruhodného – tedy než se potká s jistým strážcem, který na sebe bere duchovní podobu lišky. Ten vaší lišce bude po dobu jejího dobrodružství podávat informace, které využijete při hledání zašlé civilizace. Proč tohle děláte a za jakým účelem, to není zprvu vůbec jasné. I přes absenci dialogů titul nabízí emotivní příběh; bude hlavně na vás, abyste si dali dohromady dění a význam vašeho putování. Spirit of the North je líbivá adventura na dva večery, která ve vás na konci navíc může zanechat emocionální stopu, pokud tedy titulu dáte šanci.

Epic Games hry zdarma: Spirit of the North - Launch Trailer

zdroj: Merge Games

The Captain nabízí pohled na nelehkou úlohu kapitána vesmírné lodi. Thomas Welmu a jeho posádka je ztracená v hlubokém vesmíru někde na druhé straně galaxie – v této retro adventuře máte za úkol nějakým způsobem dopravit „tu jedinou věc, která může zachránit Zemi“ zpátky na rodnou planetu, ale musíte také počítat s nelehkými rozhodnutími, jež před vás postaví jak nové spojence, tak i nepřátelé z cizích civilizací. Ne jednou zde budete volit mezi akutní cestou domů a průzkumem nových lokací, experimentováním s červími dírami a v neposlední řadě také mezi životem a smrtí vašich členů posádky.

Epic Games hry zdarma: The Captain - Official Trailer

zdroj: GameSpot

(2022: 8. 9. – 15. 9.) Hundred Days – Winemaking Simulator, Realm Royale: Reforged Epic Launch Bundle

Hundred Days (Winemaking Simulator) je přesně tím, co název napovídá – vinařský simulátor, kde se budete starat o vše od vinné révy počínaje, až po zákaznický stůl konče. Budete pěstovat různé druhy vína, analyzovat půdu, vybírat odrůdy hroznů a řídit vše na vinici od údržby až po ochranu. Budete sklízet, zdokonalovat vlastní postupy a vyrábět svůj specifický styl vína. Můžete také pracovat na své prodejní síti, oslovovat určité skupiny zákazníků a jinak posilovat zisky a pověst své společnosti.

Epic Games hry zdarma: Hundred Days - Winemaking Simulator - Launch Trailer

zdroj: Broken Arms Games

Druhý bezplatný balíček je určen pro titul Realm Royale. Tento bundle odemyká do hry skin Death's Edge, skin Bokserker a Nogard mount. Poslední aktualizace Realm Royale Reforged také přinesla do hry spoustu změn, takže i když Realm Royale nepatří mezi nejznámější (a nejpopulárnější) battle royale na trhu, své fanoušky si určitě najde – obzvláště pokud už jste otrávení z Fortnite, ale nechcete přestupovat na něco úplně jiného.

Epic Games hry zdarma: Realm Royale: Reforged | Launch Cinematic - Realm is Bok!

zdroj: Realm Royale

(2022: 1. 9. – 8. 9.) Shadow of the Tomb Raider, Knockout City, Submerged: Hidden Depths

Shadow of the Tomb Raider je třetí díl rebootu o fiktivní archeoložce od studia Crystal Dynamics a jde o definitivní edici, jež obsahuje řadu DLC, kde najdete kromě nového vybavení také příběhové expanze. Pokud jste promarnili příležitost si zdarma pořídit celou trilogii, když byla na Epic Games k dispozici, máte nyní šanci. Třetí díl podle některých prý nedosahuje takových kvalit, jako například předešlý Rise of the Tomb Raider, ale stále jde o parádní titul. Jestliže patříte mezi fanoušky Lary Croft, Shadow of the Tomb Raider vás rozhodně nezklame.

Epic Games hry zdarma: Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition Trailer

zdroj: Tomb Raider

DLC balíček Armazillo pro free-to-play brawler Knockout City je v podstatě nový skin a několik dalších vychytávek. A co přesně obsahuje? Naleznete zde obleček Kaiju Terror, Armazillo Mask (hlava), Kaiju Claws (ruce), City Crusher (emote póza), Armazillo ikonka pro hráče, Nuclear Fallout crew logo.

Epic Games hry zdarma: This Is Knockout City: Official Gameplay Trailer

zdroj: Electronic Arts

Submerged: Hidden Depths je pokračování původní hry Submerged od studia Uppercut Games. Jedná se o průzkumnou hru z pohledu třetí osoby zasazenou do zatopeného postapokalyptického světa. Zde budete na své lodi proplouvat mezi vesnicemi postavenými na rozpadajících se věžích starých mrakodrapů, potápět se pod hladinu a hledat indicie, jež vám pomohou odhalit tajemství zaniklého světa. Titul původně vyšel jako exkluzivita pro Google Stadia a nyní si tento indie klenot máte možnost pořídit zdarma. Není sice bez chyby, ovšem už jen díky své parádní atmosféře za zkoušku stojí.

Epic Games hry zdarma: Submerged Hidden Depths Trailer

zdroj: uppercutgames

(2022: 25. 8. – 1. 9.) Ring of Pain, Destiny 2: Bungie 30th Anniversary Pack

Ring of Pain je zajímavý mix žánrů, ve kterém nalezneme prvky roguelike, karetní hry a dungeon crawl. Ring of Pain je o činění klíčových rozhodnutí a získávání výbavy, díky čemuž snáze překonáte různá tajemství prstenu bolesti (Ring of Pain). Titul se může pochlubit 16 dungeony, daily dungeon generátorem, více než 25 speciálními dungeony, více než 300 předmětů pro crafting a přes 50 příšer přátelského i nepřátelského charakteru a tajemným lore v kombinaci s unikátním grafickým stylem.

Epic Games hry zdarma: Ring of Pain - Launch Trailer

zdroj: Xbox

Destiny 2 se objevilo na Epic Games a studio Bungie nabízí hráčům jedinečnou příležitost, jak získat několik unikátních předmětů zdarma. Nabídka platí pouze jeden týden a tento Anniversary Pack neobsahuje expanze Shadowkeep, Beyond Light, nebo Witch Queen. Ty jsou ovšem nyný na Epic Games za zvýhodněnou cenu.

Epic Games hry zdarma: Destiny 2 on Epic Games Store

zdroj: Bungie

(2022: 18. 8. – 25. 8.) Rumbleverse, Doom 64

Rumbleverse je free-to-play titul od Iron Galaxy Studios. Jde o battle royale, jež by se dalo srovnat s tituly jako Fall Guys a Fortnite od, ale se zaměřením na boj zblízka a vše spojeno s wrestlingem. Jelikož jde o free-to-play hru, Epic Games v tomto případě nabízí balíček Boom Boxer pro Rumbleverse, který je dodáván s boxerskou náhlavní soupravou, rukavicemi, tílkem, kufry a botami. Hráči také získají speciální pozadí a rámeček titulní karty a tzv. Fame booster, který trvá 120 minut a zrychlu zvyšování úrovně.

Epic Games hry zdarma: Rumbleverse | Launch Trailer

zdroj: Epic Games Publishing

Doom 64, který původně vyšel na Nintendu 64 již v roce 1997, je po původních dvou legendárních titulech technicky třetím hlavním dílem série. Po více než 20 let bylo možné DOOM 64 hrát pouze na Nintendu 64, ale Bethesda jej nakonec před dvěma lety portovala na další platformy. Opět zde budete hrát za mariňáka, který zastavil invazi démonů na Zemi a opět se vydáte na Mars, kde se v rozbořené a opuštěné UAC laboratoři objevil záhadný signál, jež by mohl věstit vzkříšené pekelníků.

Epic Games hry zdarma: DOOM 64 – Official Announce Trailer

zdroj: Bethesda Softworks

(2022: 11. 8. – 18. 8.) Cook, Serve, Delicious! 3?!

Cook, Serve, Delicious! 3?! může na první pohled vypadat jako „kuchařská arkáda“ typu Overcooked, ovšem opak je pravdou – Cook, Serve, Delicious! 3?! není vyloženě postapokalyptická hra, ale odehrává se v rozbombardované a válkou zničené Americe. Zde dostanete na starost kamion s jídlem poté, co vaší restauraci zničila bomba. Válka je sice strašná věc, jak všichni víme, ale hladovění taky není žádný med, takže se vydáváte napříč USA, abyste nakrmili strádající obyvatelstvo. Kampaň nabízí stovky hodin vaření a upgradování vaší mobilní kuchyně, špetku příběhu a navrch přidává také co-op, takže si titul můžete užít i s přáteli.

Epic Games hry zdarma: Cook, Serve, Delicious! 3?! Launch Trailer

zdroj: Vertigo Gaming Inc.

(2022: 4. 8. – 11. 8.) Unrailed!

Graficky jednoduchý (a Minecraft připomínající) Unrailed! od švýcarských Indoor Astronaut je kooperativní záležitost, kde bude vaším úkolem stavět železniční tratě v procedurálně generovaných světech. V tomto „sandboxu“ můžete kolejnice pokládat také sami, ale větší porci zábavy si užijete právě při kooperaci. Budete se muset domluvit na taktice a strategii, jelikož procedurálně generovaný svět také znamená spoustu neznámých – někdy se vám do cesty postaví stádo dobytka, jindy vám kolejnice začnou hořet a pokud hrajete proti ostatním (2vs2), své železniční snažení budete muset bránit před případnými nájezdy protivníků.

Epic Games hry zdarma: Unrailed! Release Date Trailer

zdroj: Daedalic Entertainment

(2022: 28. 7. – 4. 8.) Lawn Mowing Simulator

Takový PowerWash Simulator dokázal, že i pro na první pohled „nezábavné“ kousky na herním poli existuje místo. Lawn Mowing Simulator se řadí do podobné kategorie – jde o realistický simulátor, ve kterém děláte přesně to, co název napovídá – sečete trávu. Kromě toho se budete také starat o svůj byznys, kdyby vám sečení nestačilo. Je možné, že skvělý pocit z mytí vodním tryskem v PowerWash sekačky nepřekonají, ale pokud ano, můžete rovnou zainvestovat do dvou DLC, jež jsou pro Lawn Mowing Simulator momentálně dostupná.

Epic Games hry zdarma: Lawn Mowing Simulator - Official Launch Trailer

zdroj: GameTrailers

(2022: 21. 7. – 28. 7.) Shop Titans, Tannenberg

Shop Titan od kanadských Kabam Games Inc. vás postaví do neobvyklé role – titul je zasazen do obrovského města, ve kterém vlastníte svůj krám s cetkami a předměty, jež jsou důležité hlavně pro bitvami zocelené dobrodruhy. Vaším úkolem bude vybudovat váš obchůdek, vybrat zboží, doplňovat zásoby a také posílat ony dobrodruhy do bojů s monstry. Varování na závěr – Shop Titans je free-to-play titul a verze na Epic Games vám poskytne předměty a bonusy v „hodnotě 100 dolarů pro příjemný začátek“, ovšem podle některých recenzí jsou mikrotransakce v Shop Titans dost agresivní, takže pokud sáhnete po vlastní peněžence, utrácejte s rozumem!

Epic Games hry zdarma: Shop Like Nobody's Watching - Official Trailer

zdroj: Shop Titans

Tannenberg si sice zakládá na autenticitě a chce první světovou předvést v tom nejsyrovějších konturách, ovšem jak moc bude toto FPS „historicky přesné“, nakonec záleží na lidech, se kterými hrajete. Každopádně můžete očekávat východní frontu, kde bojovala ruská říše, Německo a podobně. Tannenberg nabídne systém družstev, přes 50 zbraní, několik velkých map a hlavně krvavou zákopovou válku, kterou si můžete vyzkoušet až se 64 dalšími hráči.

Epic Games hry zdarma: Tannenberg Official Release Trailer

zdroj: WW1 Game Series

(2022: 14. 7. – 21. 7.) Idle Champions of the Forgotten Realms balíček, Wonder Boy: The Dragon's Trap

Free-to-play titul Idle Champions of the Forgotten Realms, který dorazil v roce 2018, vychází z pravidel Dungeons & Dragons, ovšem velkou pozornost si nezískal. Sestavujete si zde formaci hrdinů, kteří se utkávají s vlnami nepřátel a přitom získávají suroviny, aby si odemkli ještě více bojovníků. Slovo „Idle“ (nečinný) zde hraje velkou roli, jelikož vaší reci v podstatě bojují sami a vy jen sem tam zadáváte příkazy ke speciálním útokům a kouzlům. Balíček Gladiators of the Black Pits Pack vám zpřístupní pět šampionů spolu s truhlami a dalšími doplňky.

Epic Games hry zdarma: Idle Champions of the Forgotten Realms Trailer

zdroj: Codename Entertainment

Wonder Boy: The Dragon's Trap je remakem hry Wonder Boy 3 z roku 1989. Jedná se o malebnou metroidvanii, ve které se zhostíte hrdiny proměněného v malého ještěra a vaším úkolem bude vydat se na cestou plnou dobrodružství, porazit draky a získat zpět svou podobu. Jedná se o starší kousek, ale solidní a jednoduchá hratelnost spolu s kouzelným vizuálem tento titul stále drží nad vodou – a zdarma rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení.

Epic Games hry zdarma: Wonder Boy: The Dragon's Trap

zdroj: GameSpot

(2022: 7. 7. – 14. 7.) Ancient Enemy, Killing Floor 2

Titul Ancient Enemy je RPG strategické karetní RPG, která by se dala popsat jako takový „záživnější Solitaire“ říznutá Darkest Dungeon. Ocitnete se ve světě, kterému vládne zlo, budete čerpat sílu ze života, duše a krajiny Země, a pomocí různých kouzel a schopností začnete bojovat proti zlým a pokřiveným monstrům. Příběh je popisován jako „folklórový“ a popisuje příběh hrdiny, který se musí probojovat až do citadely zla a porazit svého nepřítele.

Epic Games hry zdarma: Ancient Enemy Trailer

zdroj: Jake Birkett

Killing Floor 2 je brutální co-op střílečka se spoustou krve, končetin a vnitřností. Kooperace je zde až pro 6 hráčů, může se pochlubit i zajímavým PvP režimem pro 12 hráčů, neotřelými a unikátními nepřáteli, zbraněmi a dalšími prvky. Kromě parádního systému střelby Killing Flor nabízí i propracovaný boj zblízka, a své postavy můžete téměř donekonečna upravovat díky obrovskému systému perků. Pokud jste fanoušky her typu Left 4 Dead, Back 4 Blood a podobně, tuto pecku byste si neměli nechat ujít.

Epic Games hry zdarma: Killing Floor 2 - Official Launch Trailer

zdroj: GameSpot

(2022: 30. 6. – 7. 7.) Geneforge 1: Mutagen, Hood: Outlaws & Legends, Iratus: Lord of the Dead

V RPG Geneforge 1: Mutagen se hráči stávají čaroději známými jako Shaper. Pomocí své magie mohou v podstatě vytvářit cokoli, na co si vzpomenou a to včetně zvířat a nestvůr. Poté se se svým Shaperem vydáte na zakázaný ostrov, kde budete vytvářet, mutovat a vylepšovat armádu a mimo jiného také kosit místní obyvatelstvo. Geneforge nepatří mezi ty nejznámější tituly, ale zdarma za vyzkoušení rozhodně stojí.

Epic Games hry zdarma: Geneforge 1 - Mutagen Trailer

zdroj: spiderwebsoftware1

Není to sice Robin Hood, je to ještě něco lepšího! Tedy tak trochu – Hood: Outlaws & Legends je online akční RPG, ve kterém sice budete brát bohatým a dávat chudým, ale půjdete na to v partě a proti ostatním hráčům. Jde zde tedy o kooperaci, která se nejlépe provádí s přáteli – Hood v době vydání trpěl nedostatkem hráčů, takže pokud do tohoto titulu chcete jít, doporučujeme také přesvědčit tři další kamarády. I Recenze PS5

Epic Games hry zdarma: Hood: Outlaws & Legends - Launch Trailer

zdroj: Focus Entertainment

V Iratus: Lord of the Dead se „vžijete“ do role nekromanta, který dostal dobyvačné choutky a chystá se ze zabitých nepřátel vytvořit obří armádu. Iratus je v podstatě novodobý klon dnes již kultovního titulu Darkest Dungeon, ovšem nejde o stoprocentní kopii – samozřejmě zde narazíte na nové a zajímavé mechaniky, které v Darkest Dungeon nebyly. Každopádně pokud roguelike dungeon-crawlerům holdujete, je Iratus: Lord of the Dead přesně pro vás. I Recenze PC

Epic Games hry zdarma: Iratus: Lord of the Dead - Full Release Trailer

zdroj: Daedalic Entertainment

(2022: 23. 6. – 30. 6.) Game Of Thrones: The Board Game Digital Edition, Car Mechanic Simulator 2018

Digitální verze deskovky Game of Thrones vás postaví do role jednoho z vůdců některých království ve Westerosu a vaším úkolem bude získat nárok na železný trůn. Toho můžete dosáhnout vojenským tažením, pomocí spojenectví anebo si prostě získat přízeň obyvatel tohoto fantasy světa. Game of Thrones: The Board Game Digital Edition můžete hrát až v šesti hráčích, nebo si zapnout počítačové protivníky. Na výběr zde bude několik známých rodů – Martell, Tyrell, Stark, Baratheon, Lannister a Grejoy. Pokud jste fanoušky knih od George R. R. Martina anebo jen seriálů od HBO – digitální verzi deskovky Game of Thrones si užije každý.

Epic Games hry zdarma: A Game of Thrones: The Board Game - Digital Edition — Launch Trailer

zdroj: Asmodee Digital

Pokud vám místo krve v žilách koluje motorový olej, Car Mechanic Simulator je přesně pro vás. Všechno z prostředí skutečných automechaniků naleznete i zde – ať už je to oprava, tunění, lakování a nebo ježdění, vše si můžete užít i v Car Mechanic Simulator 2018. Hlavním úkolem tohoto titulu je před vás postavit náhodně generované výzvy, které musíte v určitém čase dokončit. Pokud se vám bude dařit, z malé dílničky na okraji vesnice se můžete propracovat až do profesionální garáže pro údržbu automobilů.

Epic Games hry zdarma: Car Mechanic Simulator 2018 - Official Trailer

zdroj: ThePlayWay

(2022: 16. 6. – 23. 6.) Supraland

Indie FPS a metroidvania Supraland je vývojáři přirovnávaná k titulům, jako je Portal či Zelda, ale v podstatě jde o logickou hříčku, která se zaměřuje na průzkum, puzzly a pár bitev a příběh upozaďuje. Jako v každé správné metroidvanii se i zde budete vracet na již prozkoumaná místa, která se vám ještě více otevřou, jakmile si odemknete ty správné schopnosti. Jelikož je Supraland hlavně o průzkumu, vývojáři slibují komplexní a celiství zážitek zaměřený právě na tento prvek. Pokud rádi řešíte logické hádanky a metroidvania je vaše druhé jméno, Supralandu byste rozhodně měli dát šanci.

Epic Games hry zdarma: Supraland - Launch Trailer

zdroj: GP Game Trailers

(2022: 9. 6. – 16. 6.) Maneater

Nejnovější, a také poslední „mystery“ hrou zdarma v obchodě Epic Games Store, je „žraločí dobrodružství“ Maneater od studia Tripwire Interactive. Toto akční RPG má hned několik unikátních premis, ale hlavní je určitě možnost hrát za lidožravého žraloka a dělat přesně to, co by se od něj očekávalo – pojídat přílišně sebevědomé plavce, kteří přecenili své dovednosti, nebo plážové povaleče na skútrech. Váš žralok se bude postupně vyvíjet a vylepšovat své možnosti ke snadnější konzumaci lidské náplavy. Nejde sice o bůhvíjaký AAA titul, ale na pár hodin vás svou nespoutanou akcí zabaví. I Recenze (PS4).

Epic Games hry zdarma: Maneater | Launch Trailer

zdroj: Sony

(2022: 2. 6. – 9. 6.) Wolfenstein: The New Order

Nejnovější hrou zdarma v obchodě Epic Games Store není nic jiného než Wolfenstein: The New Order, kterou si mohou uživatelé vyzvednout zdarma od dnešního dne až do příštího čtvrtka, 9. června. Pro ty, kteří neznají „Wolfštejna“ neznají: The New Order byl původně vydán v roce 2014 společnostmi MachineGames a Bethesda. Slouží jako restart klasické série stříleček z pohledu první osoby Wolfenstein, vysloužila si dobré recenze a oživila sérii. Na titul Wolfenstein: The New Order navázalo samostatné rozšíření The Old Blood a také plnohodnotné pokračování Wolfenstein 2: The New Colossus.

Epic Games hry zdarma: Wolfenstein - 'House of the Rising Sun' Launch Trailer

zdroj: Bethesda Softworks

(2022: 26. 5. – 2. 6.) BioShock: The Collection

BioShock: The Collection obsahuje remasterované verze původních her BioShock, BioShock 2 a BioShock Infinite v jednom balení. Vizuální vylepšení jsou nejpatrnější u BioShocku a BioShocku 2 a díky tomu obě hry vypadají (a hrají se) mnohem lépe. BioShock a BioShock Infinite vynikají jako dvě kritikou nejoceňovanější hry všech dob. BioShock 2 ovšem nedosáhl takových výšin, jako první díl a Infinite – je to možná i kvůli tomu, že BioShock 2 vyvinula společnost 2K Marin, nikoli Irrational Games, takže má poněkud odlišnou atmosféru. Ovšem jeho DLC (Minerva’s Den) tuto situaci hodně zachraňuje. Tak či onak, toto je nabídka, které se jen tak neodmítá.

Epic Games hry zdarma: BioShock: The Collection Announcement Trailer

zdroj: 2K

(2022: 19. 5. – 26. 5.) Borderlands 3

První „tajemnou“ hrou zdarma, která byla přidána v rámci akce Epic Mega Sale, není nic jiného než Borderlands 3. Borderlands 3 je looter-střílečka od společnosti Gearbox Software, která rozhodně patří mezi hry s vyšším statusem, které Epic Games Store rozdává, přestože je v tuto chvíli již několik let stará. Každý, kdo si Borderlands 3 ještě nezahrál, si jej může zcela zdarma vyzvednout právě teď; jediné, co k tomu potřebuje, je spouštěč Epic Games Store. Borderlands 3 sice nedosáhl takových kvalit, jako jeho dva předchůdci, ale stále jde o vynikající akci, kterou si o to více užijete s přáteli v partě. Recenze (PS4/PS5)

Epic Games hry zdarma: Borderlands 3 - "So Happy Together" Trailer

zdroj: Gearbox

(2022: 12. 5. – 19. 5.) Prey, Jotun: Valhalla Edition, Redout: Enhanced Edition

Prey od katalogu Arkane Studios (Dishonored, Deathloop) je rebootem mnohem starší hry. Hráči se zde probouzejí na palubě vesmírné stanice obíhající kolem Měsíce, jako součást experimentu, který se zvrtl – stanici obsadili mimozemšťané. Titul nabízí 15-30 h herního času plného zkoumání, střety s vetřelci, vývoje postavy a luštění záhadných okolností, které vás dostali do svízelné situace. Pokud máte rádi hry typu BioShock, Prey si užijete. Epic Games rovněž zdarma přihazuje příběhové DLC Mooncrash.

Epic Games hry zdarma: Prey - Official Launch Trailer

zdroj: Bethesda Softworks

Ve hře Jotun se hráči ocitnou v kůži zesnulé vikingské ženy jménem Thora, která se po neslavné smrti snaží vykoupit. Thora musí cestovat říší a porážet elementární obry, aby získala přístup do Valhally. Z hlediska hratelnosti se Jotun označuje jako akční průzkumná hra se spoustou hádanek. Průzkum vede k nalezení run, které uvolní výše zmíněného Jotuna, a následně k jeho poražení použijete Thořinu sekeru, požehnání bohů a své schopnosti. Jotun se od ostatních her odlišuje především vizuální stránkou, která je ručně kreslená.

Epic Games hry zdarma: Jotun: Valhalla Edition - Trailer

zdroj: GOG

Redout je poctou starým závodním záležitostem typu F-Zero, WipeOut, Rollcage a POD. Je to nekompromisní a rychlá hra nasáklá nostalgií, která stojí v jádru žánru arkádových závodů. Jízdní modely jsou založeny na fyzice: každá zatáčka, náklon, prudké brzdění, zrychlení, každá otočka a zákrut trati působí na vozidlo jedinečnou silou. Ostrý nízko-polygonový grafický styl kontrastuje s nejnovějšími moderními efekty stínování a osvětlení, které poskytuje Unreal Engine 4. Tohle je něco pro milovníky rychlosti!

Epic Games hry zdarma: Redout Enhanced Edition - Gameplay Trailer

zdroj: Games World

(2022: 5. 5. – 12. 5.) Terraforming Mars

Jedná se o adaptaci stejnojmenné deskové hry, v níž hráči musí vytvořit Mars vhodný pro lidstvo. Je to docela solidní strategická hra, ale zapadá do tolika „niche“ škatulek, že postrádá obecnou přitažlivost her viděných v uplynulém měsíci – jednoduše se o ní moc nemluví. Pokud ovšem máte rádi deskovky, sci-fi či strategické hry obecně, Terraforming Mars vám má co nabídnout.

Epic Games hry zdarma: Terraforming Mars - Launch Trailer

zdroj: Asmodee Digital

(2022: 28. 4. – 5. 5.) Just Die Already, Paradigm

Just Die Already je bizarní titul popisovaný jako „sandboxová hra o chaosu starých lidí“. Just Die Already, vyvinutá některými z vývojářů, kteří stojí za hrou Goat Simulator, si v době svého vydání vysloužila smíšené recenze. Ovšem měla by padnout do noty těm, kteří mají rádi přehnané záležitosti, kde se fantazii meze nekladou.

Epic Games hry zdarma: Just Die Already - Official Launch Trailer

zdroj: GameTrailers

Paradigm je adventura klasického stylu, která poprvé vyšla v roce 2017 a kritici ji velmi chválili – zaujal je humor, hádanky i dabing. Dobrodružné „point-and-click“ se v dnešním době příliš nenosí, ale jestli jste fanoušky tohoto žánru, rozhodně neváhejte – Paradigm stojí za to (zvlášť když je zdarma).

Epic Games hry zdarma: Paradigm - Release Trailer

zdroj: Jakob Janerka

(2022: 21. 4. – 28. 4.) Amnesia: Rebirth, Riverbond

Amnesia: Rebirth je třetím dílem hororové série od švédských Frictional Games. Titul se odehrává 98 let po událostech veleúspěšné Amnesia: The Dark Descent a hráči v ní ovládají francouzskou archeoložku Tasi, která trpí ztrátou paměti po leteckém neštěstí. Tasi je oddělena od zbytku svého týmu uprostřed kolonizovaného Alžírska a cílem survival hororu je znovu se s nimi spojit. I Amnesia: Rebirth recenze (PC)

Epic Games hry zdarma: Amnesia: Rebirth - Launch Trailer

zdroj: Frictionalgames

Riverbond je roztomilá pixelová dungeon crawler hra, která vyniká především kooperativní funkcí. Jde o zábavnou a zběsilou co-op hra pro 1 až 4 hráče, která se odehrává v úžasném voxelovém světě. Vydejte se na hrdinskou cestu za splněním úkolů, bojujte s roztomilými nepřáteli a rozbijte vše na malé kostičky.

Epic Games hry zdarma: Riverbond - Launch Trailer

zdroj: Microsoft

(2022: 14. 4. – 21. 4.) Insurmountable, XCOM

Insurmountable – hra o přežití a lezení po skalách, si v době svého původního vydání vysloužila převážně pozitivní recenze. Jde v podstatě o roguelike horolezectví s prvkem permanentní smrtí s procedurálně generovaným prostředím. Pokud ve vás dřímá Cliffhanger, je tenhle kousek přesně pro vás.

Epic Games hry zdarma: Insurmountable: Update 2.0 - Official Launch Trailer

zdroj: GameTrailers

XCOM 2, který v roce svého vydání získal několik ocenění, je obecně považován za jednu z nejlepších tahových strategií posledních let a i když jde o verzi bez DLC War of the Chosen, základní hra i přesto stojí za hřích. Jen si ke svým vypiplaným a pojmenovaným vojákům netvořte příliš silné citové pouto.

Epic Games hry zdarma: Official XCOM 2 Launch Trailer

zdroj: 2K

(2022: 7. 4. – 14. 4.) Rogue Legacy, The Vanishing of Ethan Carter

Rogue Legacy je plošinovka, která byla populární ještě předtím, než se objevily větší kousky jako Hades, Returnal, Deathloop a další. Budete zde prozkoumávat náhodně generované dungeony a čekají na vás čtyři vedlejší a jeden hlavní boss.

Epic Games hry zdarma: Rogue Legacy Launch Trailer

zdroj: CellarDoorGames

Tato hororová adventura je v podstatě „hra na detektiva“, protože zde musíte přijít na to, co se stalo rodině Carterových – obnovit jejich smrt pomocí herních schopností, obnovit časovou osu událostí, obnovit místo činu atd.

Epic Games hry zdarma: The Vanishing of Ethan Carter Trailer

zdroj: Sony

(2022: 31. 3. – 7. 4.) City of Brass, Total War: Warhammer

City of Brass je dobrodružná hra z pohledu první osoby s tématikou arabských nocí a roguelitovými prvky. City of Brass vyvinulo studio Uppercut Games, které se skládá z lidí, jež dříve pracovali na sérii BioShock. City of Brass má pověst notoricky obtížné hry, což jí spolu s některými dalšími problémy vyneslo smíšené hodnocení kritiků při jejím prvním vydání v roce 2018.

Epic Games hry zdarma: City of Brass - Launch Trailer

zdroj: GameTrailers

Druhá bezplatná hra z obchodu Epic Games Store na 31. března je na tom, co se kritiky týče, mnohem lépe – Total War: Warhammer si při svém uvedení v roce 2016 vysloužila téměř samou chválu. Jak už název napovídá, Total War: Warhammer kombinuje uznávanou sérii strategických her Total War s fantasy prostředím Warhammer. Fanoušci strategických her mohou v Total War: Warhammer snadno strávit stovky hodin, což z ní v kombinaci s vysokým hodnocením v recenzích dělá jednu z nejlepších bezplatných her za rok 2022.

Epic Games hry zdarma: Total War: Warhammer Launch Trailer

zdroj: WccftechTV

(2022: 24. 3. – 31. 3.) Demon's Tilt

Hra Demon's Tilt kombinuje žánr pinballu s množstvím hororových prvků, včetně odkazů a jasné inspirace H. P. Lovecraftem, tarotovými kartami a dalšími prvky. Deska pinball hry Demon's Tilt má tři části: Lilith, Hermit a Zodiac – všechny mají své vlastní jedinečné cíle, zvraty atd. Hráči mají k dispozici tři koule, více klapek než ve většině pinballových her, funkci šťouchání, prvky hack and slash, které umožňují využít kouli k útoku na nepřátele a mechaniku bullet hell, jež ovlivňuje postup koule.

Epic Games hry zdarma: Demon’s Tilt Trailer

zdroj: FLARB

Kombinace zajímavé premisy hry Demon's Tilt s různými herními mechanismy ji činí výjimečnou mezi ostatními pinballovkami. Každému, kdo se zajímá o okultismus nebo pinballové, lze Demon's Tilt doporučit, na druhou stranu – jakkoli je Demon's Tilt zajímavý, stále se jedná o pinballovou hru, což není v dnešní době zrovna nejpopulárnější žánr. Naštěstí se zdá, že příští týden Epic Games nadělí o něco chutnější záležitosti.

(2022: 17. 3. – 24. 3.) In Sound Mind

Hru In Sound Mind vytvořilo vývojářské studio We Create Stuff, které má na svědomí také Nightmare House 2. In Sound Mind se točí kolem objevování řady obětí a bývalých pacientů hlavní postavy, kteří byli vystaveni působení jisté chemické látky, a to vše při zkoumání vzpomínek, protože hráči nemohou uniknout z vlastní mysli. Jako psychologický horor zde najdete všechny prvky, které můžete od tohoto žánru očekávat: bizarní vize, momenty vyvolávající strach, děsivý soundtrack, vnímající figuríny a další.

Epic Games hry zdarma: In Sound Mind – Launch Trailer

zdroj: Modus Games

Co se týče hratelnosti, In Sound Mind se hraje z pohledu první osoby a hráč je v tomto strašidelném prostředí vybaven spolehlivou baterkou. Čeká na vás spousta hádanek, které se odvíjejí od bizarních a strašidelných situací, a také unikátní souboje s bossy. Nechybí ani průzkum ve stylu metroidvanie, několik akčních sekvencí a plošinovkových momentů, což dokazuje, že tato hororová hra zvládne opravdu všechno. Co ji však odlišuje od dalších „běžných“ hororových her, je její přijetí. Dojmy ze hry In Sound Mind byly vždy pozitivní a hodnocení v recenzích zahrnují 75 bodů na Metacritic a 8,0 bodů od uživatelů.

(2022: 10. 3. – 17. 3.) Cities: Skylines

Cities: Skylines se samozřejmě v tuto chvíli dá sotva označit za právě upečené kuře vyndané z herní trouby, protože své urbanistické základy položilo už v roce 2015 na PC, ale stále přináší nesmírně příjemnou variaci na klasickou formuli budování měst a dostatek nástrojů pro různé hráče – od urbanistů posedlých estetikou až po ty, kteří se zajímají spíše o logistickou optimalizaci.

Epic Games hry zdarma: Cities: Skylines - Release Trailer

zdroj: Paradox interactive

A pokud by se vám zalíbila základní hra, můžete se těšit na spoustu dalšího obsahu. Od svého příchodu v roce 2015 se Cities: Skylines neustále rozšiřuje prostřednictvím různých bezplatných aktualizací a (v již osvědčené strategii vydavatele Paradox Interactive) obdrželo velkou nálož DLC, od hudebních a kosmetických balíčků až po plnohodnotná herní rozšíření – lednový přídavek Airports je nejnovější, čímž se jejich celkový počet zvýšil na deset.

(2022: 3. 3. – 10. 3.) Centipede: Recharged, Black Widow: Recharged, Dauntless Epic Slayer Kit

Retro rebooty nejsou ničím novým a tento se týká klasické arkádové hry Centipede. Klasický herní styl zůstává v centru pozornosti, ale vizuální stránka a ovládání jsou oproti arkádovému protějšku značně vylepšeny. Kromě toho Centipede: Recharged obsahuje původní soundtrack od skladatelky Megan McDuffee. Každá úroveň je hratelná v lokálním kooperačním režimu a hráči mohou také posbírat tucet nových vylepšení a splnit 30 výzev. Jednoduše řečeno – titul si užijí jak nostalgikové, tak i hráči, kteří si Centipede vyzkouší poprvé.

Epic Games hry zdarma: Centipede: Recharged Announcement Trailer

zdroj: Atari


K němu se připojuje, jak je zřejmé z názvu, další retro reboot. Black Widow: Recharged je pro někoho možná méně rozpoznatelná než Centipede, ale jde v podstatě o to samé – hráči budou bránit svou pavučinu před útokem brouků v žánru, kterému se říká „twin-stick shooter“. Mnohé ze hry Centipede, jako kooperace, předešlé aktualizace a původní hudba, zůstává stejné. Dokonce jsou tu i stejné výzvy, ale jedním z unikátních prvků je nová schopnost masivního výbuchu pavučiny, která hráčům pomůže v nouzi - získáte ji sběrem peněz z mrtvých brouků.

Epic Games hry zdarma: Black Widow Recharged Announce Trailer

zdroj: Atari


Posledním „dárkem“ je stažitelný obsah do free-to-play hry Dauntless (taková Epic Games verze série Monster Hunter). Epic Slayer Kit vám do hry přidá 3 dny VIP statusu a herní měnu navíc, která „urychlí váš pokrok a vy tak budete připraveni na všechno.“

(2022: 24. 2. – 3. 3.) Cris Tales

Mnohé z nejlepších JRPG vynikají silou svých postav. Hra od Dreams Uncorporated a SYCK's, Cris Tales, nevznikla v Japonsku, ale byla navržena jako pocta tomuto žánru zahrnující kolumbijskou kulturu svých tvůrců. S vlivy od Final Fantasy přes Shonen mangu až po filmy Walta Disneyho představuje hráčům unikátní rozptyl členů party.

Epic Games hry zdarma: Cris Tales – Launch Trailer

zdroj: Modus Games

Hrajete za Crisbell, mága času, která vidí do minulosti i budoucnosti. Poté, co spatří apokalypsu, se Crisbell vydává změnit běh dějin a zachránit svět a cestou nachází stejně smýšlející přátele. Jedním z nich je náhodou mluvící žába. Jako mág času se Crisbell proslavila tím, že manipuluje s časem v neprospěch svých protivníků. Ty na levé straně obrazovky může poslat do minulosti, zatímco ty na pravé straně obrazovky může poslat do budoucnosti. Smyslem je poslat protivníky do času, kdy jsou nejslabší, například do budoucnosti, pokud byli v přítomnosti otráveni. Podle naší redaktorky Alexandry (PS5 recenze) měl Cris Tales při vydání své mouchy, ale ty by vás rozhodně neměly (zvlášť nyní) odradit. Stále se jedná o kvalitní kousek, kterému byste měli – nyní zadarmo – dát šanci.

(2022: 17. 2. – 24. 2.) Brothers: A Tale of Two Sons

Brothers: A Tale of Two Sons se zaměřuje na příběh Najeeho a Naie, dvou bratrů, kteří se vydávají na cestu napříč fantasy světem a zároveň se snaží najít lék pro svého otce. Hráči se setkají se vším možným, od orků a trollů až po tyrany, agresivní psy a vlky. V tom všem se skrývá důležitý příběh o rodině, překonávání strachu, dělání toho, co je třeba, a překonávání smutku. Veškeré dialogy a příběh ve hře Brothers: A Tale of Two Sons jsou vedeny skrze fiktivní jazyk, což znamená, že si můžete příběh interpretovat různými způsoby, protože je zobrazen prostřednictvím akce, gest a mimiky, nikoliv hlasové komunikace.

Epic Games hry zdarma: Brothers: A Tale of Two Sons Launch Trailer

zdroj: 505 Games

Nejcharakterističtějším rysem hry je ovládání každého z bratrů – jeden z nich se ovládá levým a druhý pravým palcem (na ovládači – titul lze hrát i na klávesnici, ale na gamepadu je zážitek mnohem přirozenější). To se děje z pohledu třetí osoby, takže lze ovládat a hrát za oba bratry najednou (nejedná se tedy o co-op). Jeden z bratrů je silnější a dokáže lépe překonávat překážky, zatímco druhý je menší a snáze se protáhne úzkými místy. Často budete využívat oba bratry k vyřešení hádanky – někdy i při použití obou sourozenců zároveň. Celkově lze říci, že kombinace jedinečného způsobu hraní se skvěle vyprávěným příběhem je důvodem, proč lze titul vřele doporučit.

(2022: 10. 2. – 17. 2.) Windboun

Ve hře Windbound se hráči ujmou role Kary, která ztroskotala na Forbidden Islands. Budete muset ostrovy prozkoumávat, sbírat suroviny, vyrábět, pracovat na svých lodích a další věci, abyste přežili. Hra byla vydána v roce 2020, ale něco nám říká, že vám tahle survival záležitost mohla uniknout. Její vydání v obchodě Epic Games Store může být pro někoho první skutečnou zkušeností s ní. Prozkoumávání ostrovů, lov kořisti, vytváření zbraní na obranu a další činnosti jsou pro hratelnost Windboundu zásadní, ale jádrem příběhu je tajemství týkající se různých ostrovů, které mohou hráči prozkoumat.

Epic Games hry zdarma: Windbound - Official Gameplay Trailer

zdroj: Deep Silver

Celkově byl Windbound částečně inspirován hrou Breath of the Wild, zatímco jiní jej přirovnávají k survival hrám jako Don't Starve, The Forest, Stranded Deep a podobně. Ty dávají dobrý metr pro zážitek s unikátním zaměřením na mořeplavbu, cestování a lore-těžké záhady. Bezplatná aktualizace vydaná v roce 2021 s názvem Windbound: Rise of the Forsaken navíc přidala do hry nový obsah. Pro fanoušky survival her jde o kousek, který stojí za vyzkoušení, i když v zásadě nepřináší do toho žánru nic nového nebo unikátního, jak již zmínila naše redaktorka Jiřina ve své I PC recenzi.

(2022: 3. 2. – 10. 2.) Yooka-Laylee and the Impossible Lair

Předchůdce hry Yooka-Laylee and the Impossible Lair, plošinovka z roku 2017 s jednoduchým názvem Yooka-Laylee, se pokusila oživit žánr 3D plošinovek s maskoty, ale po vydání se setkala s průměrnými recenzemi. The Impossible Lair posouvá postavy jiným směrem – Yooka-Laylee and the Impossible Lair má velmi jednoduchou zápletku, která se nese ve znamení vlivů a titul se odehrává v převážně fantastickém prostředí, kde hráči ovládají duo ještěrky a netopýra jménem Yooka a Laylee.

Epic Games hry zdarma: Yooka-Laylee and the Impossible Lair: Launch Trailer

zdroj: Playtonic

Yooka-Laylee and the Impossible Lair využívá po většinu hry tradiční mechaniky 2D plošinovky. Hráči ovládají Yooku a Laylee současně a mohou používat řadu klasických 2D plošinovkových pohybů, jako je skákání, plavání, šplhání po liánách a provádění útoků. Pokud je hráč zasažen, Laylee začne létat po scéně a hráč ji musí chytit. Když je Laylee s Yookou, mohou oba provést jedinečný vzdušný útok. Hlavní „háček“ hry The Impossible Lair spočívá v tom, že technicky lze závěrečnou úroveň hrát hned, jelikož ona titulní Impossible Lair je k dispozici od samého začátku. Jediným problémem je, že toto doupě je… no Impossible, takže budete pravděpodobně chtít projít další fáze hry. | Recenze (PS4)

(2022: 27. 1. – 3. 2.) Daemon X Machina

Daemon X Machina je rychlá mech akce vyvinutá společností Marvelous, která je v podstatě duchovním nástupcem série Armored Core od společnosti FromSoftware. Hra obsahuje příběh, v němž se zbytky lidstva snaží přežít proti umělé inteligenci, zatímco žoldácké skupiny mezi sebou soupeří o peníze a zdroje. Příběh je zde (podobně jako v Armored Core) spíše jen jako výplň mezi misemi, takže nečekejte žádný The Last of Us s mechy.

Epic Games hry zdarma: Daemon X Machina - PC Announcement Trailer

zdroj: Gematsu

Pokud se dokážete přenést přes slabší příběh, čeká vás důstojný nástupce staré série mechů od společnosti FromSoftware. Míra customizace je zde například tak rozsáhlá, že si můžete uprostřed bitvy vybírat vybavení a zbraně a dokonce i pilot má nyní možnosti přizpůsobení s herními důsledky, což vám umožní bezkonkurenční volnost při úpravách svého buildu. Jelikož budete v podstatě plnit jednu misi za druhou, toto se dolaďování vyplatí, protože se zde můžete utkat s čímkoli – od mechanické noční můry velikosti mrakodrapu pokrytého zbraněmi až po mecha jednotky s lidskými piloty. Hra Daemon X Machina byla původně vydána pro Nintendo Switch v září 2019 a později se v únoru 2020 dočkala portu pro PC prostřednictvím služby Steam.

(2022: 20. 1. – 27. 1.) Relicta

Relicta by se dala přirovnat ke sci-fi psychologickému thrilleru, který se z velké části zaměřuje na řešení fyzikálních hádanek a hráči se zároveň snaží odhalit tajemství záhadné základny Chandra. Jste zde špičkovou fyzičkou, která uvízla na Měsíci, a váš vědecký um a výzkum jsou to jediné, co stojí mezi životem vaší dcery a osudem lidstva. Relicta má dokonce i lehce detektivní nádech – můžete spěchat vpřed, řešit hádanky a dostat se do bezpečí, nebo si dáte na čas, sesbíráte stopy a pochopíte tak zákoutí politiky futuristického 22. století.

Epic Games hry zdarma: Relicta – Launch Trailer

zdroj: Ravenscourt

Budete muset manipulovat s gravitací a magnetismem, abyste vyřešili fyzikální hádanky a našli cestu kolem terraformovaných kráterů. Výše uvedený trailer dává vám dá jasnější představu o tom, jak hratelnost vypadá. Při řešení hádanek budete také moci kombinovat své schopnosti a postupovat při nich vynalézavými způsoby. Pokud máte rádi logicko-příběhová hry typu Gone Home nebo What Remains of Edith Finch, měla by se vám Relicta trefit do zájmu.

(2022: 13. 1. – 20. 1.) Galactic Civilizations 3

Galactic Civilizations 3 dostupné od 13. do 20. ledna 2022

Ve hře Galactic Civilizations 3 se hráči ujímají kontroly nad jednou z 11 působivě rozsáhlých frakcí. Každá civilizace začíná pouze s jednou planetou a musí vybudovat svou flotilu a technologii, než se může vydat na cestu a dobýt galaxii. Jedním z jedinečných herních prvků ve hře Galactic Civilizations 3 je možnost vytvářet a upravovat lodě. Hráči mohou měnit vizuální vzhled lodi a přizpůsobovat její zbraně a obranu.

Epic Games hry zdarma: GALACTIC CIVILIZATIONS 3 Trailer

zdroj: GameNews

Pokud však dáváte přednost mírumilovnějšímu řešení konfliktů, Galactic Civilizations 3 i v tomto poli nabízí různorodé způsoby řešení. Můžete například oslabit a převzít kontrolu nad okolními planetami pomocí vlastního kulturního vlivu a otevřít je tak indoktrinaci a nakonec i nadvládě. Galactic Civilizations 3 je skrz naskrz 4X strategie. Tento žánr si buď milujete, nebo jej zarytě nenávidíte, ale pokud patříte k první zmíněné straně, Galactic Civilizations vás rozhodně nezklame.

(2022: 6. 1.) Gods Will Fall

Gods Will Fall dostupné od 6. do 13. ledna 2022

Gods Will Fall se odehrává ve světě, kde bohové zneužívají své vlády nad lidstvem a vyžadují slepé uctívání. Ti, kteří se postaví na odpor, se setkají se smrtí. Hráči se zde budou moci setkat s bojovníky, kteří se kvůli tomuto společnému údělu spojí, aby ho ukončili. Každý starověký bůh (ve hře je jich deset) má smrtící doupě (dungeon), přičemž každá lokace je údajně smrtelnější než ta předchozí. Hráči ve hře Gods Will Fall dávají dohromady své klany a každý z nich je vybaven vlastním exkluzivním typem zbraně.

Epic Games hry zdarma: Gods Will Fall - Official Launch Trailer

zdroj: Deep Silver

Každý bojovník je také náhodně generován s unikátním pozadím, typem těla a podobně. Zabíjení přisluhovačů oslabuje každého boha, ale hráči nemohou předvídat obtížnost jednotlivých sfér. Díky procedurálnímu generování hry Gods Will Fall se může stát, že nejlehčí říše bohů bude v jedné hře od druhé nejtěžší. Poražení každého boha s sebou samozřejmě nese vlastní odměny, zbraně a příběhové dopady. Gods Will Fall také obsahuje mechaniku „permanentní smrti“, takže tato záležitost není pro slabé povahy.

Epic Games hry zdarma roku 2021

 • (2021: 30. 12.) Tomb Raider Trilogy
 • (2021: 29. 12.) Salt and Sanctuary
 • (2021: 28. 12.) Moving Out
 • (2021: 27. 12.) Mages of Mystralia3
 • (2021: 26. 12.) Control
 • (2021: 25. 12.) Prey
 • (2021: 24. 12.) Pathfinder: Kingmaker
 • (2021: 23. 12.) Vampyr
 • (2021: 22. 12.) Mutant Year Zero: Road to Eden
 • (2021: 21. 12.) Second Extinction
 • (2021: 20. 12.) Loop Hero3
 • (2021: 19. 12.) The Vanishing of Ethan Carter
 • (2021: 18. 12.) Remnant: From the Ashes
 • (2021: 17. 12.) Neon Abyss
 • (2021: 16. 12.) Shenmue 3
 • (2021: 9. 12. – 16. 12.) Prison Architect
 • (2021: 9. 12. – 16. 12.) Godfall Challenger Edition
 • (2021: 2. 12. – 9. 12.) Dead by Daylight
 • (2021: 2. 12. – 9. 12.) while True: learn()
 • (2021: 25. 11. – 2. 12.) Antstream - Epic Welcome Pack
 • (2021: 25. 11. – 2. 12.) The Hunter: Call of the Wild
 • (2021: 18. 11. – 25. 11.) Guild of Dungeoneering
 • (2021: 18. 11. – 25. 11.) KID A MNESIA EXHIBITION
 • (2021: 18. 11. – 25. 11.) Never Alone (Kisima Ingitchuna)
 • (2021: 11. 11. – 18. 11.) Rogue Company Season Four Epic Pack
 • (2021: 9. 11. – 16. 11.) Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure
 • (2021: 4. 11. – 11. 11.) Aven Colony
 • (2021: 28. 10. – 4. 11.) DARQ: Complete Edition
 • (2021: 21. 10. – 28. 10.) Among the Sleep
 • (2021: 14. 10. – 21. 10.) Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse
 • (2021: 7. 10. – 14. 10.) PC Building Simulator
 • (2021: 30. 9. – 7. 10.) Europa Universalis IV
 • (2021: 23. 9. – 30. 9.) The Escapists
 • (2021: 26. 9. – 23. 9.) Tharsis
 • (2021: 16. 9. – 23. 9.) Speed Brawl
 • (2021: 9. 9. – 16. 9.) Sheltered
 • (2021: 2. 9. – 9. 9.) Yoku's Island Express
 • (2021: 26. 8. – 2. 9.) Saints Row: The Third Remastered
 • (2021: 26. 8. – 2. 9.) Automachef
 • (2021: 19. 8. – 26. 8.) Yooka-Laylee
 • (2021: 19. 8. – 26. 8.) Void Bastards
 • (2021: 12. 8. – 19. 8.) Rebel Galaxy
 • (2021: 5. 8. – 12. 8.) Minit
 • (2021: 5. 8. – 12. 8.) A Plague Tale: Innocence
 • (2021: 29. 7. – 5. 8.) Train Sim World 2
 • (2021: 29. 7. – 5. 8.) Mothergunship
 • (2021: 22. 7. – 29. 7.) Verdun
 • (2021: 22. 7. – 29. 7.) Defense Grid: The Awakening
 • (2021: 15. 7. – 22. 7.) Obduction
 • (2021: 15. 7. – 22. 7.) Offworld Trading Company
 • (2021: 8. 7. – 15. 7.) Ironcast
 • (2021: 8. 7. – 15. 7.) Bridge Constructor: The Walking Dead
 • (2021: 1. 7. – 8. 7.) The Spectrum Retreat
 • (2021: 24. 6. – 1. 7.) Sonic Mania
 • (2021: 24. 6. – 1. 7.) Horizon Chase Turbo
 • (2021: 17. 6. – 24. 6.) Overcooked 2
 • (2021: 17. 6. – 24. 6.) Hell is other demons
 • (2021: 10. 6. – 17. 6.) Control
 • (2021: 3. 6. – 10. 6.) Frostpunk
 • (2021: 27. 5. – 3. 6.) Among Us
 • (2021: 20. 5. – 27. 5.) NBA 2K21
 • (2021: 13. 5. – 20. 5.) The Lion's Song
 • (2021: 6. 5. – 13. 5.) Pine
 • (2021: 29. 4. – 6. 5.) Idle Champions of the Forgotten Realms
 • (2021: 22. 4. – 29. 4.) Alien: Isolation
 • (2021: 22. 4. – 29. 4.) Hand Of Fate 2
 • (2021: 15. 4. – 22. 4.) Deponia: The Complete Journey
 • (2021: 15. 4. – 22. 4.) Ken Follett's The Pillars of the Earth
 • (2021: 15. 4. – 22. 4.) The First Tree
 • (2021: 8. 4. – 15. 4.) 3 out of 10: Season Two
 • (2021: 1. 4. – 8. 4.) Tales of the Neon Sea
 • (2021: 25. 3. – 1. 4.) Creature in the Well
 • (2021: 18. 3. – 25. 3.) The Fall
 • (2021: 11. 3. – 18. 3.) Surviving Mars
 • (2021: 4. 3. – 11. 3.) Wargame: Red Dragon
 • (2021: 25. 2. – 4. 3.) Sunless Sea
 • (2021: 18. 2. – 25. 2.) Rage 2
 • (2021: 18. 2. – 25. 2.) Absolute Drift
 • (2021: 11. 2. – 18. 2.) Halcyon 6
 • (2021: 4. 2. – 11. 2.) Metro: Last Light Redux
 • (2021: 4. 2. – 11. 2.) For The King
 • (2021: 28. 1. – 4. 2.) Dandara: Trials of Fear Edition
 • (2021: 21. 1. – 28. 1.) Galactic Civilizations 3
 • (2021: 14. 1. – 21. 1.) Star Wars Battlefront 2
 • (2021: 7. 1. – 14. 1.) Crying Suns

Epic Games hry zdarma roku 2020

 • (2020: 31. 12. – 7. 1. 2021) Jurassic World Evolution
 • (2020: 30. 12.) Torchlight 2
 • (2020: 29. 12.) Solitairica
 • (2020: 28. 12.) Stranded Deep
 • (2020: 27. 12.) Night In The Woods
 • (2020: 26. 12.) My Time At Portia
 • (2020: 25. 12.) Darkest Dungeon
 • (2020: 24. 12.) Inside
 • (2020: 23. 12.) Tropico 5
 • (2020: 22. 12.) Metro: Redux
 • (2020: 21. 12.) Alien Isolation
 • (2020: 20. 12.) Defense Grid: The Awakening
 • (2020: 19. 12.) The Long Dark
 • (2020: 18. 12.) Oddworld: New 'n' Tasty
 • (2020: 17. 12.) Cities: Skylines
 • (2020: 10. 12. – 17. 12.) Pillars of Eternity
 • (2020: 10. 12. – 17. 12.) Tyranny
 • (2020: 3. 12. – 10. 12.) Cave Story+
 • (2020: 26. 11. – 3. 12.) MudRunner
 • (2020: 19. 11. – 26. 11.) Elite: Dangerous
 • (2020: 19. 11. – 26. 11.) The World Next Door
 • (2020: 12. 11. – 19. 11.) The Textorcist: The Story of Ray Bibbia
 • (2020: 5. 11. – 12. 11.) Dungeons 3
 • (2020: 29. 10. – 5. 11.) Blair Witch
 • (2020: 29. 10. – 5. 11.) Ghostbusters: The Video Game Remastered
 • (2020: 22. 10. – 29. 10.) Layers Of Fear 2
 • (2020: 22. 10. – 29. 10.) Costume Quest 2
 • (2020: 15. 10. – 22. 10.) Kingdom: New Lands
 • (2020: 15. 10. – 22. 10.) Amnesia: A Machine For Pigs
 • (2020: 8. 10. – 15. 10.) Rising Storm 2: Vietnam
 • (2020: 8. 10. – 15. 10.) Abzu
 • (2020: 1. 10. – 8. 10.) Pikuniku
 • (2020: 24. 9. – 1. 10.) RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition
 • (2020: 17. 9. – 24. 9.) Watch Dogs 2
 • (2020: 17. 9. – 24. 9.) Stick It To The Man!
 • (2020: 17. 9. – 24. 9.) Football Manager 2020
 • (2020: 10. 9. – 17. 9.) Railway Empire
 • (2020: 10. 9. – 17. 9.) Where The Water Tastes Like Wine
 • (2020: 3. 9. – 10. 9.) Into The Breach
 • (2020: 27. 8. – 3. 9.) Shadowrun Collection
 • (2020: 27. 8. – 3. 9.) Hitman
 • (2020: 20. 8. – 27. 8.) God's Trigger
 • (2020: 20. 8. – 27. 8.) Enter The Gungeon
 • (2020: 13. 8. – 20. 8.) Remnant: From the Ashes
 • (2020: 13. 8. – 20. 8.) The Alto Collection
 • (2020: 13. 8.) Total War Saga: Troye
 • (2020: 6. 8. – 13. 8.) Wilmot's Warehouse
 • (2020: 6. 8. – 13. 8.) 3 Out of 10 Episode 1
 • (2020: 30. 7. – 6. 8.) 20XX
 • (2020: 30. 7. – 6. 8.) Superbrothers: Sword and Sworcery EP
 • (2020: 30. 7. – 6. 8.) Barony
 • (2020: 23. 7. – 30. 7.) Next Up Hero
 • (2020: 23. 7. – 30. 7.) Tacoma
 • (2020: 16. 7. – 23. 7.) Torchlight II
 • (2020: 9. 7. – 16. 7.) Lifeless Planet: Premier Edition
 • (2020: 9. 7. – 16. 7.) Killing Floor 2
 • (2020: 9. 7. – 16. 7.) The Escapists 2
 • (2020: 2. 7. – 9. 7.) Hue
 • (2020: 25. 6. – 2. 7.) Stranger Things 3: The Game
 • (2020: 25. 6. – 2. 7.) AER: Memories of Old
 • (2020: 18. 6. – 25. 6.) Pathway
 • (2020: 11. 6. – 18. 6.) Ark: Survival Evolved
 • (2020: 11. 6. – 18. 6.) Samurai Shodown Neogeo Collection
 • (2020: 4. 6. – 11. 6.) Overcooked
 • (2020: 28. 5. – 4. 6.) Borderlands: The Handsome Collection
 • (2020: 21. 5. – 28. 5.) Civilization 6
 • (2020: 14. 5. – 21. 5.) Grand Theft Auto 5
 • (2020: 7. 5. – 14. 5.) Death Coming
 • (2020: 30. 4. – 7. 5.) Crashlands
 • (2020: 30. 4. – 7. 5.) Amnesia: The Dark Descent
 • (2020: 23. 4. – 30. 4.) For The King
 • (2020: 16. 4. – 23. 4.) Wheels of Aurelia
 • (2020: 16. 4. – 23. 4.) Just Cause 4
 • (2020: 9. 4. – 16. 4.) Close to the Sun
 • (2020: 9. 4. – 16. 4.) Sherlock Holmes: Crimes and Punishments
 • (2020: 2. 4. – 9. 4.) Drawful 2
 • (2020: 2. 4. – 9. 4.) Gone Home
 • (2020: 2. 4. – 9. 4.) Hob
 • (2020: 1. 4. – 8. 4.) Totally Reliable Delivery Service
 • (2020: 26. 3. – 2. 4.) World War Z
 • (2020: 26. 3. – 2. 4.) Torment x Punisher
 • (2020: 26. 3. – 2. 4.) Figment
 • (2020: 19. 3. – 26. 3.) The Stanley Parable
 • (2020: 19. 3. – 26. 3.) Watch Dogs
 • (2020: 12. 3. – 19. 3.) Mutazione
 • (2020: 12. 3. – 19. 3.) A Short Hike
 • (2020: 12. 3. – 19. 3.) Anodyne 2
 • (2020: 5. 3. – 12. 3.) GoNNER
 • (2020: 5. 3. – 12. 3.) Offworld Trading Company
 • (2020: 27. 2. – 5. 3.) Inner Space
 • (2020: 20. 2. – 27. 2.) Faeria
 • (2020: 20. 2. – 27. 2.) Assassin's Creed Syndicate
 • (2020: 13. 2. – 20. 2.) Aztez
 • (2020: 13. 2. – 20. 2.) Kingdom Come: Deliverance
 • (2020: 5. 2. – 13. 2.) Carcassonne
 • (2020: 6. 2. – 13. 2.) Ticket To Ride
 • (2020: 30. 1. – 6. 2.) Farming Simulator 19
 • (2020: 23. 1. – 30. 1.) The Bridge
 • (2020: 16. 1. – 23. 1.) Horace
 • (2020: 9. 1. – 16. 1.) Sundered: Eldritch Edition
 • (2020: 1. 1. – 9. 1.) Darksiders Warmastered Edition
 • (2020: 1. 1. – 9. 1.) Darksiders 2 Dethinitive Edition
 • (2020: 1. 1. – 9. 1.) Steep

Epic Games hry zdarma roku 2019 a 2018

 • (2019: 31. 12.) Yooka-Laylee and the Impossible Lair
 • (2019: 30. 12.) Hello Neighbor
 • (2019: 29. 12.) Talos Principle
 • (2019: 28. 12.) Shadow Tactics: Blades of the Shogun
 • (2019: 27. 12.) Hyper Light Drifter
 • (2019: 26. 12.) FTL: Faster Than Light
 • (2019: 25. 12.) Totally Accurate Battle Simulator
 • (2019: 24. 12.) Celeste
 • (2019: 23. 12.) Ape Out
 • (2019: 22. 12.) Little Inferno
 • (2019: 21. 12.) Superhot
 • (2019: 20. 12.) Towerfall Ascension
 • (2019: 19. 12. – 20. 12.) Into The Breach
 • (2019: 12. 12. – 19. 12.) The Escapists
 • (2019: 12. 12. – 19. 12.) The Wolf Among Us
 • (2019: 6. 12. – 12. 12.) Jotun: Valhalla Edition
 • (2019: 29. 11. – 6. 12.) Rayman Legend
 • (2019: 21. 11. – 29. 11.) Bad North
 • (2019: 14. 11. – 21. 11.) The Messenger
 • (2019: 7. 11. – 14. 11.) Nuclear Throne
 • (2019: 7. 11. – 14. 11.) Ruiner
 • (2019: 31. 10. – 7. 11.) SOMA
 • (2019: 31. 10. – 7. 11.) Costume Quest
 • (2019: 24. 10. – 31. 10.) Q.U.B.E.2
 • (2019: 24. 10. – 31. 10.) Layers of Fear
 • (2019: 17. 10. – 24. 10.) Observer
 • (2019: 17. 10. – 24. 10.) Alan Wake: American Nightmare
 • (2019: 10. 10. – 17. 10.) Surviving Mars
 • (2019: 3. 10. – 10. 10.) Minit
 • (2019: 26. 9. – 3. 10.) Everything
 • (2019: 26. 9. – 3. 10.) Metro 2033 Redux
 • (2019: 19. 9. – 26. 9.) Batman: Arkham Collection
 • (2019: 19. 9. – 26. 9.) Lego Batman Trilogy
 • (2019: 12. 9. – 19. 9.) Conarium
 • (2019: 5. 9. – 12. 9.) The End Is Nigh
 • (2019: 5. 9. – 12. 9.) Abzu
 • (2019: 29. 8. – 5. 9.) Celeste
 • (2019: 29. 8. – 5. 9.) Inside
 • (2019: 22. 8. – 29. 8.) Fez
 • (2019: 15. 8. – 22. 8.) Hyper Light Drifter
 • (2019: 15. 8. – 22. 8.) Mutant Year Zero: Road To Eden
 • (2019: 8. 8. – 15. 8.) GNOG
 • (2019: 2. 8. – 9. 8.) For Honor
 • (2019: 2. 8. – 9. 8.) Alan Wake
 • (2019: 25. 7. – 2. 8.) Moonlighter
 • (2019: 25. 7. – 2. 8.) This War of Mine
 • (2019: 18. 7. – 25. 7.) Limbo
 • (2019: 11. 7. – 18. 7.) Torchlight
 • (2019: 4. 7. – 11. 7.) Overcooked
 • (2019: 27. 6. – 4. 7.) Last Day of June
 • (2019: 20. 6. – 27. 6.) Rebel Galaxy
 • (2019: 13. 6. – 20. 6.) Enter The Gungeon
 • (2019: 6. 6. – 13. 6.) Kingdom New Lands
 • (2019: 30. 5. – 6. 6.) City of Brass
 • (2019: 23. 5. – 30. 5.) Rime
 • (2019: 16. 5. – 30. 5.) Stories Untold
 • (2019: 2. 5. – 16. 5.) World of Goo
 • (2019: 18. 4. – 2. 5.) Transistor
 • (2019: 4. 4. – 18. 4.) The Witness
 • (2019: 21. 3. – 4. 4.) Oxenfree
 • (2019: 7. 3. – 21. 3.) Slime Rancher
 • (2019: 21. 2. – 7. 3.) Thimbleweed Park
 • (2019: 7. 2. – 21. 2.) Axiom Verge
 • (2019: 24. 1. – 7. 2.) The Jackbox Party Pack
 • (2019: 11. 1. – 24. 1.) What Remains of Edith Finch
 • (2018: 28. 12. – 10. 1.) Super Meat Boy
 • (2018: 12. 12. – 27. 12.) Subnautica

Starší aktualizace

while True: learn () – dostupné od 2. do 9. prosince


Na druhou stranu, while True: learn () je téměř jistě méně známější. Většina recenzí na tuto hru se však tváří pozitivně. while True: lean () je logická simulace o neuronových sítích, velkých datech, umělé inteligenci a kočce (protože všichni milují hry s kočkami). Není sice úplně určena pro vzdělávání, ale mnozí si pochvalují i její vzdělávací složky. Celkově se hráč ujímá role programátora, který se poté, co zjistí, že jeho kočka je skvělá programátorka, ale zjevně neumí mluvit lidskou řečí, vydává vytvořit program pro rozpoznávání řeči z kočky na člověka. Vývojáři z Luden.io popisují své dílo jako zdroj zábavy pro lidi, kteří se chtějí dozvědět více o strojovém učení, programování, kódování a kódovacích konceptech, řešit hádanky, zaměstnat mozek, zlepšit schopnosti řešit problémy a v neposlední řadě pro lidi, kteří milují kočky.

Epic Games hry zdarma: while True: learn() Trailer

zdroj: Luden.io VR


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Godfall: Challenger Edition a Prison Architect. Godfall: Challenger Edition se od svého oznámení ukázal jako kontroverzní – namísto plnohodnotného zážitku z Godfallu se Godfall: Challenger Edition soustředí na obsah pro závěrečnou část. Neobsahuje příběhový gameplay základní hry a ani rozšíření Fire & Darkness a umožňuje hráčům mít hned od začátku plně levelovanou postavu. V druhém titulu se pak ujmete role strážce věznice a budete se snažit udělat všechno proto, aby vaše černobílé ovečky zůstaly za mřížema.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Europa Universalis IV – dostupné od 30. září do 7. října


Přestože je Europa Universalis IV stará již více než osm let, stále má početnou fanouškovskou základnu a patří k nejlépe hodnoceným hrám série. Částečně za to vděčí obrovskému množství pravidel a mechanik a vysoké úrovni vyladění při vydání (čímž se vymyká trendu dosavadních her Paradoxu, které byly při uvedení na trh často považovány za chybové). Na hře Europa Universalis 4 se navíc stále aktivně pracuje a její nejnovější rozšíření Leviathan vyjde v dubnu 2021. Europa Universalis 4 vyšla sedm let po hře Europa Universalis 3, která byla první hrou série, jež přešla do 3D. Čtvrtý díl v tomto trendu pokračuje a využívá stejný Clausewitz Engine (vyvinutý firmou Paradox) s několika vizuálními vylepšeními. I když je možná méně hezká než současné grand strategie, jako je Sid Meier's Civilization 6, jeho vizuální stránka stále většinou obstojí. Důležitější než vizuální vylepšení je to, jak hra inovuje sérii Europa. Přidává nový obchodní systém, používání koalic, královských sňatků a povstaleckých skupin.

Epic Games hry zdarma: Europa Universalis IV - 8th Anniversary Trailer

zdroj: Paradox Interactive


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat PC Building Simulator. Ten vám umožní vybudovat a rozvíjet vlastní podnik na opravu počítačů a naučit se diagnostikovat, opravovat a sestavovat počítače. Díky skutečným licencovaným komponentám a komplexní simulaci hardwarového a softwarového vybavení můžete naplánovat a uvést v život svůj dokonalý počítač.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.The Escapists – dostupné od 23. do 30. září


The Escapists sandboxovou hrou, ve které musíte vyrábět předměty a používat je k útěku a zároveň se vyhýbat přísným pravidlům vězení, vyhýbat se dozorcům, udržovat si práci ve vězení, schovávat různé druhy kontrabandu a nevzbuzovat podezření. Jejich zdokonalení umožní hráči uniknout poměrně mnoha způsoby, ale s útěkem z vězení se mu odemkne nové, které je těžší než to předchozí. Místo pořádného „příběhu“ musí hráči projít šesti základními věznicemi, aby hru dokončili. Její znovuhratelnost je navíc poměrně vysoká díky různým způsobům útěku, mezi něž patří vzpoury, tunely a překonávání dalších obranných zařízení, jako jsou elektrické ploty a vysoké zdi. Narazíte zde na souboje s dozorci a dalšími vězni, při nichž se používají zbraně, jako je obušek dozorce nebo plastová vidlička. Díky všem svým možnostem dává The Escapists hráči skutečně velkou kontrolu.

Epic Games hry zdarma: The Escapists - Steam Launch Trailer

zdroj: GameSpot


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat strategii Europa Universalis IV Europa Universalis IV je jednou z nejzajímavějších her společnosti Paradox. Pokrývá období od pozdního středověku po raný novověk, začíná v roce 1444 a končí v roce 1821. Na rozdíl například od hry Crusader Kings III, ve které hrajete za konkrétní osobu a rod, v Europa Universalis IV hrajete za stát – a můžete si vybrat téměř jakýkoli existující národ, který povedete tímto obdobím koloniálních výbojů a rychlého technologického rozvoje.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Speed Brawl – dostupné od 16. do 23. září


Speed Brawl je 2D bojová závodní hra, ve které se musíte rychle pohybovat, vytvářet komba a spouštět silné speciální útoky. Děj hry se odehrává v Londýně v roce 1888, kde zrovna skončila desetiletá válka s měsíčními vetřelci zvanými Selenité. Britské impérium je konečně nakopalo do pozadí díky Hugo Wellsovi, který rozdrtil královnu kolonie a pomohl stvoření zotročit. Po válce se lidé stali netečnými a neposlušnými, a tak, aby je nasytil, vymyslel Wells „vrcholnou zábavu“: elitní sport, v němž by důstojní bojovníci mohli vést válku proti zotročeným hordám Selenitů. Ve hře si najdete svůj osobní bojový styl a poté sestavíte tým „brawlerů“. K dispozici jich je šest a každý z nich má svůj vlastní herní styl. Ve hře je spousta vylepšení, kterými si můžete každého bojovníka přizpůsobit. Speed Brawl obsahuje více než 50 událostí a závodů v několika ligách a nabízí lokální i online kooperativní hru v průběhu celé kampaně.

Epic Games hry zdarma: Speed Brawl - Launch Trailer

zdroj: Double Stallion Game


Tharsis – dostupné od 16. do 23. září


Tharsis je tahová vesmírná strategie, ve které budete řídit první misi lidstva na Mars právě ve chvíli, kdy jej zasáhne mikro meteoritová bouře. Po bouři má posádka poškozenou loď a dva mrtvé členy posádky. Ve hře budete muset provést posádku nedostatkem jídla, katastrofami a „nelítostnou povahou vesmíru“ a zároveň se snažit zachovat si zdravý rozum uprostřed „záhadných signálů a varování“ z Marsu.

Epic Games hry zdarma: Tharsis - Trailer

zdroj: GOG


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat indie indie strategii The Escapists, která nabídne hráčům možnost zažít odlehčený pohled na každodenní vězeňský život, jehož hlavním cílem je útěk.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Nioh: The Complete Edition – dostupné od 9. do 16. září


Nioh: The Complete Edition obsahuje jak základní hru, tak tři hlavní příběhová rozšíření: Nioh: Dragon of the North, Defiant Honor a Bloodshed's End. „Ve věku samurajů,“ jak vysvětluje část marketingového popisku, „se musí osamělý cestovatel probojovat přes kruté nepřátelé a nadpřirozené Yokai, kteří zamořují zemi, aby našel to, co hledá.“ Jinými slovy, je to samurajský Dark Souls a je třeba říci, že jde o jeden z těch povedenějších klonů. Druhý díl byl navíc ještě propracovanější a v podstatě vylepšil vše, co prvnímu dílu chybělo, jak můžete sami zjisti v naší recenzi.

Epic Games hry zdarma: Nioh: Complete Edition Official PC Trailer

zdroj: Game Trailers


Sheltered – dostupné od 9. do 16. září


Stejně jako mnoho jiných vydaných titulů od Team17 je i Sheltered nezávislým titulem s překvapivou úrovní komplexnosti. V případě Sheltered to zahrnuje emocionální vyspělost a výborné psaní příběhu. Ve srovnání s hrami, jako je Fallout, přistupuje Sheltered k postapokalyptickému přežití výrazně odlišně. Titul od Unicube z roku 2016 se svým provedením podobá spíše This War of Mine s ústředními herními smyčkami zahrnujícími průzkum, sběr a lov. Vedle toho je třeba neustále přetvářet obytné prostory ústřední rodiny a rozvíjet je ze sotva funkčního bunkru v něco, co se blíží domovu.

Epic Games hry zdarma: Sheltered - Windows 10 Launch Trailer

zdroj: Team 17


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat bojovku Speed Brawl a tahovou strategii Tharsis. Speed Brawl je rychlá 2D hra, která kombinuje tvrdé bitvy s prvky plošinovky a Tharsis je tahová strategická hra, která výlučně používá kostky k určení výsledků vašich akcí.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Yoku’s Island Express – dostupné od 2. do 9. září


Hra Yoku's Island Express byla uvedena na trh v roce 2018, rychle si získala přízeň hráčů a navzdory svému (neobvyklému) žánru pinballu se nakonec dočkala velmi pozitivní kritiky. Ve hře Yoku's Island Express se hráči ujmou role malého poštmistra brouka Yoku. Yoku musí projít ostrovem s otevřeným světem plným plošinovek s pinballovými automaty, doručovat zásilky a řešit problémy různorodých obyvatel ostrova. Nechybí ani několik masivních soubojů s pinballovými brouky.

Epic Games hry zdarma: Yoku's Island Express - Launch Trailer

zdroj: Game Trailers


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Sheltered, unikátní hru o budování základny a přežití, jež je zasazená do postapokalyptické pustiny. Hráči si mohou budovat vlastní přístřešek naplněný potřebami pro život po konci světa a rozšiřovat jej podle toho, jak se ke komunitě přidávají noví přeživší a objevují se nové výzvy.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Saints Row: The Third Remastered – dostupné od 26. srpna do 2. září


Původní značka Saints Row začínala jako nefalšovaný klon GTA, který se objevil v době mezi San Andreas a GTA 4, ačkoli se odlišoval důrazem na přestřelky z pohledu třetí osoby a dynamiku gangů. Saints Row 2 ještě přidalo na obrátkách a do série poprvé uvedlo kooperaci. Teprve s příchodem Saints Row: The Third se série naplno pustila do své dnes již trademarkové absurdní „over-the-top“ akce, přisprostlého humoru a bizarně hloubkové customizace postav. Stupňující se exploze pokračovaly i ve hrách Saints Row 4 a Saints Row: Gat out of Hell, ale Saints Row The Third je pro mnoho fanoušků stále pomyslným vrcholem. Třetí díl jednoduše stojí za zahrání a update Remastered je tak už jen třešnička na dortu.

Epic Games hry zdarma: Saints Row: The Third - Remastered Launch Trailer

zdroj: Saints Row


Automachef – dostupné od 26. srpna do 2. září


Automachef přebírá žánr indie „automatic žánru“ (Satisfactory a podobně) a nově jej rozvíjí kolem hádanek. Ústřední myšlenkou je automatizace a hledání nejlepšího způsobu, jak vyřešit řadu úmorných problémů, které postihují celou řadu restaurací. Úkolem hráče je řídit proces automatizace a zajistit, aby všechny složité stroje fungovaly správně. V základní hře jsou na výběr desítky strojů, ale Automachef se nespokojí jen s nimi. Hráči mají také možnost a jsou aktivně vybízeni k vytváření vlastních strojů s kódem. Jako jedna z mála her s kódováním v ceně se Automachef skutečně odlišuje od ostatních logicko-automatizačních her.

Epic Games hry zdarma: Automachef - Launch Trailer

zdroj: Team 17


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Yoku’s Final Express. Hra je strukturovaná jako pinballový automat a staví nás do role hmyzího pošťáka, který se musí pohybovat v různých prostředích velkého ostrova. Aktivací skákacích plošinek a pák budeme muset svou postavičku rozhazovat po mapě, abychom posbírali suroviny a našli cestu k dalšímu cíli.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Void Bastards – dostupné od 19. do 26. srpna


Hru Void Bastards, která poprvé vyšla v roce 2019, vyvinulo australské studio Blue Manchu a je hybridem sci-fi střílečky z pohledu první osoby a roguelike prvků v komiksové estetice, která si bere inspiraci z komiksů 2000 AD. Titul se točí kolem hráče, který je jedním z mnoha vyměnitelných vězňů, infiltruje jiné lodě, bojuje s nepřáteli a získává materiál na opravu vlastní lodi. Pokud hráč zemře, nastoupí na jeho místo jiný vězeň a vzhledem k roguelike struktuře jsou všechny lodě procedurálně generované. Permanentní smrt také znamená, že hráč přijde o veškerou munici, palivo a jídlo, ale zachová si vylepšení zbraní a pomůcek, stejně jako postup v plnění úkolů.

Epic Games hry zdarma: Void Bastards - Launch Trailer

zdroj: GameTrailers


Yooka-Laylee – dostupné od 19. do 26. srpna


Hra Yooka-Laylee, která poprvé vyšla v roce 2017, byla 3D plošinovka financovaná prostřednictvím Kickstarteru a vyvinutá studiem Playtonic Games, které tvoří bývalí vývojáři společnosti Rare (Sea of Thieeves). Cílem bylo vytvořit novou hru podobnou 3D plošinovkám z éry Nintenda 64, které Rare vyrábělo, zejména Banjo-Kazooie. Ve hře vystupují chameleon Yooka a netopýr Laylee, kteří se vydávají na výpravu za získáním stránek kouzelné knihy od zlé korporace. Později vznikl spin-off Yooka-Laylee And The Impossible Lair, který změnil hratelnost na 2D plošinovku připomínající sérii Donkey Kong Country.

Epic Games hry zdarma: Yooka-Laylee Launch Trailer

zdroj: Team 17


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Automachef, kde budete navrhovat a stavět automatizované restaurace. Postaráte se o naprogramování, aby fungovaly jako dobře namazaný stroj a ovládnete svět budoucnosti plný automatických podniků s jídlem.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Rebel Galaxy – dostupné od 12. do 19. srpna


Tato vesmírná RPG hra byla prvním počinem nezávislého vývojářského studia Double Damage Games a vyšla na Steamu v roce 2015. Na rozdíl od většiny vesmírných bojových her se v Rebel Galaxy rozlehlý vesmír omezuje na pouhé dva rozměry, kde hlavní lodě střílejí ničivé salvy z roviny každé sluneční soustavy. Díky tomuto zjednodušení vesmírných soubojů působí Rebel Galaxy spíše jako klasická námořní hra než jako vesmírný simulátor. V kombinaci s country a blues-rockovým soundtrackem na motivy westernu byla Rebel Galaxy skutečně jedinečnou nabídkou, kterou si můžete zdarma vyzkoušet i vy. Prequel s názvem Rebel Galaxy: Outlaw vstoupil do žánru plně 3D vesmírných soubojů a v roce 2019 vyšel exkluzivně na Epic Games Store.

Epic Games hry zdarma: Rebel Galaxy Trailer

zdroj: GoG


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Void Bastards a Yooka-Laylee. Yooka-Laylee je plošinovka v otevřeném světě od veteránů žánru, společnosti Playtonic. Budete v ní prozkoumávat obrovské a krásné světy, setkáte se s nezapomenutelnými postavami. Kamarádi Yooka a Laylee se vydávají na epické dobrodružství, aby zmařili korporátní útok společnosti Capital B, u čehož byste neměli chybět.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.A Plague Tale: Innocence – dostupné od 5. do 12. srpna


Na hru A Plague Tale: Innocence od Asobo Studio (Microsoft Flight Simulator) je teď skvělá doba, protože na letošní E3 bylo oznámeno její pokračování. Plague Tale vypráví příběh sourozenců – Amicii a Huga, kteří se ocitli uprostřed lovu inkvizice ve Francii v 14. století. Hra poměrně promyšleně vykresluje hrůzy tehdejší doby, od války až po, mor, a sourozenci musí na své cestě čelit spoustě hrůz. Jednou z nich jsou i hordy všežravých krys, které nezastaví téměř před ničím. Kolega Jakub Němec si první díl (až na několik málo nedostatků) skutečně užil a doporučuje titul hlavně fanouškům příběhových her jako A Way Out, od nichž nečekají akcent na akční pojetí, a pro milovníky plíživého přístupu ve stylu Thiefa.

Epic Games hry zdarma: A Plague Tale: Innocence - Launch Trailer

zdroj: Focus Home


Minit – dostupné od 5. do 12. srpna


Minit od JW, Kitty, Jukio and Dom je jednobarevná adventura ve stylu (staré) Zeldy, ve které hrajete za kachnu (nebo alespoň za někoho, kdo jako kachna vypadá), která každých 60 sekund umírá. Výhodou je, že po smrti následuje zmrtvýchvstání, ale i tak je to strašně nepříjemné, jak si asi dokážete představit, zvlášť když se snažíte přijít na to, jak zrušit kletbu, která je zodpovědná za vaši minutovou délku života. Minit je mnohem víc než pouhá skládačka, kterou je třeba vyřešit v 60sekundových fragmentech. Navzdory dvoubitovému grafickému stylu je každá postava dostatečně pestrá a cesta k cíli je protkána spoustou zajímavých hádanek a událostí.

Epic Games hry zdarma: Minit Teaser

zdroj: Devolver Digital


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat RPG Rebel Galaxy. Pokud máte rádi vesmírné lodě, westernovou hudbu (anebo kombinaci těchto dvou věcí), určitě příští týden na Epic Games Store zamiřte a hru si stáhněte.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Mothergunship – dostupné od 29. července do 5. srpna


Mothergunship od Grip Digital a Terrible Posture Games je extrémnější ze dvou titulů, které jsou tento týden k mání. Jedná se o „bullet-hell FPS, ve které si vyrábíte vlastní zbraně, bojujete s obrovskými bossy a porážíte robotickou mimozemskou armádu, která dobyla Zemi.“ Hráče čeká nepřetržitý zápas s bezpočtem mimozemských strojů, pastí a bossů, proti kterým je třeba bojovat pomocí vámi vytvořeného arzenálu. Na tento chaos však nemusíte jít sami, protože je k dispozici plnohodnotná kooperace, což znamená, že s kamarádem můžete s hordami bojovat bez problémů společně.

Epic Games hry zdarma: MOTHERGUNSHIP - Launch Trailer

zdroj: Mothergunship


Train Sim World 2 – dostupné od 29. července do 5. srpna


Po pekelné vyvražďovačce si na své přijdou i milovníci vláčků. Ve hře Train Sim World 2 od Dovetail Games se můžete stát strojvedoucím, kterým jste vždycky chtěli být. Ať už se rozhodnete pro vysokorychlostní železniční dopravu, dlouhé nákladní vlaky nebo „přesnou příměstskou dopravu“, každý by si měl najít něco pro sebe. Hráči také mohou z kabiny strojvedoucího prozkoumat známá místa, jako je londýnské metro nebo Alleghenské pohoří ve Spojených státech.

Epic Games hry zdarma: Train Sim World 2 - Out Now!

zdroj: Epic Games


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat bojovku Speed Brawl a akční adventuru A Plague Tale: Innocence. Zvlášť na druhou řečenou si rozhodně počíhejte, jelikož se jedná (podle nás) o jednu z nejlepších her roku 2019, což celkem jasně vystihuje také recenze kolegy Jakuba Němce.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Defense Grid: The Awakening – dostupné od 22. do 29. července


Defense Grid je tower defense titul, ve které mají hráči za úkol bránit základnu před mimozemšťany s laserovými zbraněmi. Nic víc, nic míň, ovšem v tom vězí zábavnost tower defense her. Během hry bojujete s patnácti typy nepřátel, z nichž každý má jedinečné schopnosti a strategie. Někteří mimozemšťané jsou chráněni štíty, které je třeba nejprve zničit, než půjde zdraví emzáka dolů.

Je zde možnost zrychlit hru, vidět dosah zbraní a dráhu vzdušných vetřelců a také se můžete vrátit k předchozímu, automaticky uloženému kontrolnímu bodu. Hru Defense Grid lze zobrazit ve třech různých úrovních přiblížení. Po úspěšném dokončení úrovně se zpřístupní sada výzev využívajících stejnou mapu. Hráči získávají medaile v závislosti na tom, jak dobře úroveň dokončí. Pokud jste právě zamáčkli slzu a rádi byste si připomněli éru, kdy byl žánr tower defense skoro tak stejně známý, jako MOBA, Defense Grid je právě pro vás.

Epic Games hry zdarma: Obduction Launch Trailer

zdroj: FunloadDE


Verdun – dostupné od 22. do 29. července


Hra Verdun, která poprvé vyšla na PS4, PC a Xbox v roce 2015, je online FPS titul odehrávající se na pozadí bitvy u Verdunu, krvavého konfliktu, který se udál na západní frontě v roce 1916. Verdun podporuje až 64 hráčů ve čtyřčlenných týmech, kteří se zapojí do brutálních bojů v zákopech první světové války. Verdun se pyšní autenticitou, pokud jde o zbraně, vybavení a uniformy. Hra získala na PC solidní hodnocení, ačkoli její konzolové porty dopadly kriticky hůře. V průběhu let jsme se ve videohrách ocitli na mnoha bojištích, ale první světová válka je jednou z těch, které si zaslouží větší uznání, o čemž by vás mohl přesvědčit právě tento titul.

Epic Games hry zdarma: Verdun Trailer

zdroj: WW1 Game Series


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Mothergunship a Train Sim World. Buď si můžete vyzkoušet, jaké to je být průvodčím lokomotivy ve světě se skutečně působivými a autentickými rekonstrukcemi skutečných míst a tratí nebo se prostě odpoutáte od reality a v Mothergunship nakopete zadnice emzákům pomocí tuny různých zbraní.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Obduction – dostupné od 15. do 22. července


Obduction je mysteriózní adventura z pohledu první osoby. Byli jste uneseni a přeneseni do světa daleko od domova. Musíte odhalit tajemství tohoto nového světa a najít cestu zpět domů.

Hra Obduction, kterou vyvinula a vydala společnost Cyan, Inc., má působivý rodokmen. Vyvinulo jej totiž studio Cyan Inc. které je také tvůrcem kritiky uznávané atmosférické adventury Myst. Obduction přináší stejné tajemství a intriky jako jeho předchůdce, aktualizované na moderní standardy a vylepšené o dlouholeté zkušenosti s kreativním vyprávěním příběhu. Prozkoumejte nádherné mimozemské světy tohoto nadpozemského dobrodružství a objevte všechna tajemství ukrytá v jeho překrásné krajině.

Epic Games hry zdarma: Obduction Launch Trailer

zdroj: Cyan


Offworld Trading Company – dostupné od 15. do 22. července


Offworld Trading Company je zajímavá real-time strategie, ve které hráči musí dohlížet na třináct různých zdrojů a zároveň se snaží dosáhnout zisku jako jedna ze čtyř hlavních frakcí. Výběrem jedné z nich se hra uvede do pohybu a obchodníci (Vy) se pak mohou pokusit stoupat po společenském žebříčku získáváním zboží a snažit se různými způsoby monopolizovat trh.

Offworld Trading Company je jedna z těch strategií, které na vás vyplivnou moře informací, věci k učení a zvládnutí, takže pokud patříte mezi příležitostné stratégy, zřejmě vás z titulu brzy rozbolí hlava. Ostatní si zde však přijdou na své. Na první pohled se Offworld Trading Company může zdát jako StarCraft s větším množstvím zdrojů, které je třeba spravovat, a to bez jakýchkoli bojů. Hlavní kampaň hry lze často dokončit za přibližně 6 až 7 hodin, ale jednou z nejzábavnějších věcí je systém hry více hráčů. Ten spočívá v tom, že ostatní hráči vyšlou piráty, aby se pokusili vyřadit budovy soupeřů, nebo mohou zkusit provozovny protivníků vykoupit a udělat z nich své dceřiné společnosti, čímž hra pro nešťastníka končí.

Epic Games hry zdarma: Offworld Trading Company – Gameplay Trailer

zdroj: Gamespot


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Defense Grid: The Awakening a FPS Verdun. Verdun je FPS pro více hráčů z období první světové války, která obsahuje historicky přesné zbraně a nabízí taktickou hratelnost založenou na družstvech. Defense Grid: The Awakening je tower defense hra s osmihodinovou kampaní a spoustou dalšího obsahu v „Challenge Modes“.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Bridge Constructor The Walking Dead – dostupné od 8. do 15. července


V této strategii se přidáte ke skupině přeživších, kteří bojují proti hordám nemrtvých a nepřátelské lidské komunitě. Budete stavět mosty a další budovy v bezútěšné a apokalypsou zničené krajině. Spojíte se s oblíbenými postavami fanoušků, jako jsou Daryl, Michonne a Eugene, a pokud se vám bude dařit, vytvoříte bezpečný průjezd pro ikonická vozidla ze seriálu.

Bridge Constructor The Walking Dead umožňuje využívat pohyblivé předměty v úrovni, výbušniny a návnady jako smrtící návnadu pro nemrtvé chodce. Co si zde ale asi nejvíce užijete, bude určitě fyzikální šílenství a ragdoll animace, když chodci podléhají gravitačním silám.

Epic Games hry zdarma: Bridge Constructor: The Walking Dead - Official Reveal Trailer

zdroj: IGN


Ironcast – dostupné od 8. do 15. července


Hra Ironcast, inspirovaná spisovateli science fiction viktoriánské éry, jako byli H. G. Wells a Jules Verne, se odehrává v alternativní historii, „přesněji“ v době, kdy kultivovaní muži a ženy v cylindrech a čepicích veleli obrovským kráčejícím mechům, kteří ničili nepřátele britského impéria. Převezměte kontrolu nad sedmimetrovým kolosem zvaným Ironcast a postavte se invazním jednotkám nepřátelských Ironcastů, abyste ubránili viktoriánskou Anglii roku 1880.

Ironcast v sobě spojuje dvě velmi odlišná témata: jednoduchost her „match-3“ (spojování kamínků) a bezohlednost roguelike. Na rozdíl od jiných match-3 her, které vás nechají řešit úrovně v řádném tempu, vás Ironcast bude tlačit kupředu pod hrozbou permanentní smrti v procedurálně generovaných úrovních.

Epic Games hry zdarma: Ironcast

zdroj: IGN


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat adventuru The Obduction a strategii Offworld Trading Company. V tomto výběru vyčnívá hlavně poslední zmíněná strategie, ve které se budete snažit vybojovat si místo na výslunní mezi intergalaktickými přepravními společnostmi. Povedená Offworld Trading Company již jednou byla zdarma na Epic Games, takže pokud jste hru minule zmeškali, nyní budete mít příležitost to napravit.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.The Spectrum Retreat – dostupné od 1. do 8. července


Spectrum Retreat je náročná logická hra z pohledu první osoby odehrávající se v blízké budoucnosti. Probouzíte se v hotelu The Penrose, klidném, ale z nějakého důvodu znepokojivém útočišti před vnějším světem. Jako vážený host máte přístup do všech chodeb a pokojů hotelu The Penrose.

Prozkoumávání pozoruhodného hotelu ve stylu art-deco začne odhalovat záhady hotelu a také důvod, proč jste zde. V odhalení pravdy brání řada barevně odlišených hádanek, výzvy, které ohýbají zákony fyziky a rostoucí strach z odhalení vašich skutečných záměrů. The Spectrum Retreat vyvinul Dan Smith, který na hře začal pracovat ve věku 15 let. V roce 2016 získal Smith cenu BAFTA Game Making Award (15–18) za ranou verzi hry.

Epic Games hry zdarma: The Spectrum Retreat

zdroj: GameNews


Jak už bylo řečeno, příští týden, tedy 8. července, na nás čekají hned dvě strategie. V jedné (The Bridge Constructor: The Walking Dead) se budeme všemožnými způsoby pokoušet zastavit hordy zombií a druhá (Ironcast) nás přenese do viktoriánské doby v alternativním univerzu, kde se na druhou stranu budete bránit zástupům párou poháněným mechům a jiným bitevním strojům.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Antstream – dostupné od 25. listopadu do 2. prosince


Antstream je free-to-play kolekce klasických a retro her a Epic Games Store dává fanouškům 1 090 drahokamů, které v této záležitosti mohou utratit. Za ně si můžete odemknout hry, turnaje, tahový režim PVP a další. Antstream se chlubí přízviskem „největší světová sbírka klasických her na jednom místě“, která obsahuje více než 1 100 emulovaných titulů. Patří mezi ně Asteroids, Space Invaders, Bubble Bobble, Metal Slug, Double Dragon a mnoho a mnoho dalších. Každý, kdo si chce vyzkoušet nebo cítí nostalgii po starších arkádových a retro dobách, by se proto měl na Antstream opravdu podívat.

Epic Games hry zdarma: What is Antstream Arcade? Retro Classic Games Antstream Trailer

zdroj: Antstream Arcade


theHunter: Call of the Wild – dostupné od 25. listopadu do 2. prosince


theHunter: Call of the Wild je, jak už z názvu vyplývá, lovecká hra s atmosférickým otevřeným světem, kde hráči mohou „věrně“ lovit zvířata. Titul si můžete užít v kooperaci, pro jednoho nebo více hráčů. Hráči se budou muset naučit, která zvířata se vyskytují v jakém terénu, stejně jako jejich chování, vlastnosti a způsoby pohybu při lovu. Hráči se budou muset rozhodnout, která zvěř je nejlepší k lovu a proč, a hodnotit cíl na základě jeho velikosti, symetrie, hmotnosti, opeření a dalších vlastností. K dispozici je také spousta zvířat, aby byl každý lov jedinečný, od jelenů běloocasých a kanadských hus až po černé medvědy a kojoty. Díky této rozmanitostí se setkáte i, co se zbraní a možností lovu týče, s puškami, luky a použijete také vábničky a pachovky.

Epic Games hry zdarma: theHunter: Call of the Wild | Gameplay Trailer

zdroj: Expansive Worlds


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Dead by Daylight a while True: learn (). Dead by Daylight je hororovka pro více hráčů vyvinutá společností Behaviour Interactive, ve které skupina lidí spolupracuje na likvidaci jednoho protivníka. Hra byla vydána v roce 2016, po uvedení na trh se jí dostalo slušné podpory a stále se rozrůstá. while True: learn () je méně hrou a více vzdělávacím nástrojem, který využívá své mechaniky k tomu, aby lidem pomohl dozvědět se více o umělé inteligenci a technologiích strojového učení.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Guild of Dungeoneering – dostupné od 18. do 25. listopadu


Stejně jako role Pána doupěte ve hře Dračí doupě, i Guild of Dungeoneering dává hráčům stejné role a povinnosti. Na první pohled se jedná o tahový dungeon crawler, ve kterém však hráči místo hrdiny ovládají prostředí. Hráči pomocí cechovních balíčků vytvářejí místnosti, nestvůry, pasti a kořist, zatímco postava hrdiny se rozhoduje sama. Hráči se musí naučit osobnosti a třídy svých hrdinů jako každý dobrý Pán doupěte. Mezi jednotlivými průchody dungeonem se hráči snaží obnovit svou gildu a zároveň využívají „Glory“ ke zvyšování úrovně, odemykání dalších místností, vybavení a podobně. Guild of Dungeoneering jednoduše působí jako simulátor Pána jeskyně.

Epic Games hry zdarma: Guild of Dungeoneering Trailer

zdroj: GOG


Never Alone – dostupné od 18. do 25. listopadu


Never Alone je logická plošinovka na motivy příběhu „Kunuusaayuka“. Je vytvářena domorodými obyvateli (Aljašky) za účelem vyprávění domorodých příběhů, přičemž Never Alone se soustředí především na objevy hlavní postavy Nuny o sněhové bouři, přírodě a roli její vesnice v ní. Mezi další domorodé příběhy vyprávěné v rámci hry patří The Blizzard Man, The Little People, The Manslayer, The Rolling Heads a The Sky People. Hratelnost titulu Never Alone je vcelku jednoduchá – Hráči se mohou prohodit mezi Nunou a její polární liškou a řešit hádanky pomocí různých schopností, protože Nuna umí používat svou bolu a pohybovat překážkami, zatímco liška je rychlejší na nohou. Příběh má rovněž podobu ústního vyprávění, přičemž hráči jsou odměněni kulturními poznatky od starších Inupiaků, vypravěčů a členů komunity.

Epic Games hry zdarma: Never Alone - Launch Trailer

zdroj: GameSpot


Kid A Mnesia: Exhibition – dostupné od 18. do 25. listopadu


Ve světě, kde může vyniknout cokoli, Kid A Mnesia: Exhibition od Radiohead rozhodně vyniká. Hra, která se objeví na Epic Games Store, je popisována jako „digitálně-analogový vesmír naruby vytvořený na základě originálních výtvarných děl Thoma Yokea a Stanleyho Donwooda a zvukového designu Nigela Godricha“. Původně se mělo jednat o fyzickou výstavu, ale kvůli COVID-19 na sebe tato výstava vzala herní podobu. Do jaké míry je herní a do jaké míry jde o průchozí výstavu, se teprve uvidí, ale nejlepší způsob, jak si udělat představu o Kid A Mnesia: Exhibition, je pravděpodobně podívat se na níže uvedený trailer.

Epic Games hry zdarma: KID A MNESIA EXHIBITION - OFFICIAL TRAILER

zdroj: Radiohead


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat lovecký theHunter: Call of the Wild a balíček do Antstream. Epic Welcome Pack dává hráčům Antstream 1 090 drahokamů, které mohou utratit za hraní her nebo účast v turnajích. Mezitím theHunter: Call of the Wild je lovecký zážitek, který debutuje na Epic Games Store jako hra zdarma. Vyšla před několika lety, a přestože nezískala zrovna nejlepší hodnocení v recenzích, našla si ve svém žánru oddanou fanouškovskou základnu.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Rogue Company Season Four Epic Pack – dostupné od 11. do 18. listopadu


Na stránkách obchodu je Rogue Company popsána jako „taktická akční střílečka z pohledu třetí osoby, která vám svěřuje osud světa do rukou. Porazte nepřátelský tým v cílových a akčních herních režimech s exotickými lokacemi, napínavými přestřelkami a výbuchy... spoustou výbuchů.“ Balíček Rogue Company Epic Pack obsahuje postavy Switchblade a Scorch, 20 000 zkušeností z battle passu a skin pro Switchblade – Inferno Imp.

Epic Games hry zdarma: Rogue Company - Official Cinematic Launch Trailer

zdroj: GameSpot


Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure – dostupné od 11. do 16. listopadu


Spinoff loot-shooteru Borderlands Tiny Tina's Wonderlands vyjde 25. března 2022. To je sice ještě hodně daleko, ale už teď se s touto postavou můžete seznámit prostřednictvím hry Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure, která je nyní k dispozici a na týden zdarma na Epic Games Store. Tiny Tina's Assault on Dragon Keep původně vyšlo v červnu 2013 jako čtvrté DLC pro hru Borderlands 2, v němž si hráči vybrali jednoho ze šesti unikátních Vault Hunters a „vrhli se do chaotických fantasy bitev“. Na rozdíl od běžných her Borderlands je totiž Assault on Dragon Keep jakýmsi meta-dobrodružstvím zasazeným do magické RPG říše: Tina Tiny je zde Dungeon Master a je na vás a vašich přátelích, abyste zachránili královnu a království.

Epic Games hry zdarma: Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure - Premiérový trailer

zdroj: Gearbox


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Guild of Dungeoneering, Never Alone a Kid A Mnesia: Exhibition.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Aven Colony – dostupné od 4. do 11. listopadu


Strategická hra Aven Colony dává hráčům za úkol vybudovat nový domov pro lidstvo na cizí planetě Aven Prime. Hráči musí v Aven Colony vybudovat malé kolonie do podoby rozlehlých měst, přičemž by měli mít na paměti drsné mimozemské prostředí. Některé biomy je obtížnější spravovat než jiné a Aven Prime obývá řada nebezpečných forem života, včetně písečných červů, morových spor a dalších. Vybudování úspěšné civilizace se může ukázat jako náročné a hráči budou muset kromě všeho ostatního zvládat i přání a potřeby svých kolonistů. Pokud se vám titul zalíbí, můžete si vyzkoušet také DLC The Cerulean Vale, které přidává další úroveň výzvy. DLC není v současné době v prodeji, ale lze jej získat v obchodě Epic Games Store za pár (2,99) dolarů.

Epic Games hry zdarma: Aven Colony Launch Trailer

zdroj: Team17


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat exkluzivní balíček Season 4 Epic Pack pro Rogue Company. Balíček obsahuje vše, co potřebujete, abyste mohli začít hrát free-to-play střílečku na hrdiny od First Watch Games. Obdržíte například 20 000 zkušeností z Battle Passu a dva skvělé Rogues (hrdiny).

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.DARQ: Complete Edition – dostupné od 28. října do 4. listopadu


Ve hře DARQ se hráči ujmou role Lloyda, který je uvězněn ve znepokojivé noční můře. Psychologický horor, ve kterém jsou hráči bezbranní proti obludám žijícím v Lloydově mysli, by měl díky bizarnímu výtvarnému stylu ve stylu Tima Burtona a strašidelné hudbě přinést hráčům o letošním Halloweenu pořádně atmosférický zážitek. DARQ: Complete Edition je „side-scrolling“ logický titul plný surrealismu a mrazivých lekaček a navíc jde o hru poměrně krátkou. Něco, co můžete dohrát za méně než šest hodin. Každopádně si nezapomeňte zhasnout světla a nasadit si sluchátka, abyste si ji užili naplno.

Epic Games hry zdarma: DARQ: Complete Edition Trailer

zdroj: Unfold Games


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat strategii Aven Colony. Ta je popsána jako hra, ve které máte: „na starosti první extrasolární osadu lidstva, kde budujete a rozšiřujete své malé kolonie do obrovských, rozlehlých měst a zároveň se vypořádáváte s problémy, kterým čelíte při osidlování nového světa.“

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Among the Sleep – dostupné od 21. do 28. října


Among the Sleep vyvinulo norské vývojářské studio Krillbite. Koncept hry vyvolal smíšené reakce, ale většinou má jedinečný zážitek z hraní hororu očima batolete pro tento žánr obrovský potenciál. Among the Sleep se opírá o psychoanalytické důsledky hraní v roli dítěte. Among the Sleep je podobný s knihou American McGee's Alice a Alice: Madness Returns, a to jak esteticky, tak tematicky, se surrealistickými světy nočních můr obývanými kreslenými a zvrácenými bytostmi. Boj však není v Among the Sleep hlavní náplní hry; místo toho budete muset utíkat a schovávat se, abyste se vyhnuli nočním můrám. Jelikož je hratelnou postavou batole, pohyb zahrnuje plazení, chůzi a lezení. Celkově je však titul více zaměřen na atmosféru a příběh než na samotnou hratelnost. Among the Sleep je vesměs lineární, ale pocit malého batolete ve velkém prostředí je ztvárněn tak efektivně, že je snadné se ztratit jak v atmosféře titulu, tak v samotném bytě.

Epic Games hry zdarma: Release Trailer

zdroj: GameSpot


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat DARQ: Complete Edition, která opět zabrnká na halloweenskou strunu. Ta vypráví příběh Lloyda, chlapce, který se ocitl uprostřed noční můry. Lloyd se nemůže probudit a musí čelit svému strachu a rozluštit význam snu.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.Stubbs the Zombie Rebel Without a Pulse – dostupné od 14. do 21. října


Hlavní cíl a herní pointa ve hře Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse od společnosti Aspyr je poměrně jednoduchá: hráč, zombie Stubbs, musí zabíjet lidi a pozřít jejich mozek. Každý snězený mozek obnoví část zdraví a přemění daného člověka na zombie. Stubbs není schopen používat zbraně, místo toho při zahájení boje používá improvizované zbraně a části těla. Stubbs však dokáže řídit různá vozidla. Vedle těchto herních prvků je tu i přiměřeně kýčovitý příběh. V podstatě jde o to, že Stubbs se po 26 letech vzkřísí, aby zničil město. Byl zabit Otisem Mondayem za to, že se stýkal s jeho dcerou Maggie Mondayovou, přičemž obě tyto postavy hrají ve hře velkou roli. Aniž bychom totiž příliš zabíhali do děje, otcovství je vedle veškerého obsahu videohry o nemrtvých hlavním tématem. Pojídat šedé kůry mozkové můžete navíc i s kamarádem.

Epic Games hry zdarma: Stubbs the Zombie | Launch Trailer

zdroj: Aspyr Media


Paladins Epic Pack – dostupné od 14. do 21. října


„Paladins je free-to-play fantasy týmová střílečka. Ovládejte zbraně a magii jako legendární šampion říše a přizpůsobte si základní sadu schopností tak, abyste mohli hrát přesně podle svých představ.“ Toto stojí v popisu, ale vám stačí vědět, že Paladins: Champions of the Realm je online týmová střílečka na způsob Overwatche. Samotná hra Paladins je sice technicky vzato již free-to-play, ale s Epic Packem získají hráči okamžitý přístup k šampionům Androxus, Raum, Tyra a Ying a ke čtyřem speciálním skinům.

Epic Games hry zdarma: Paladins: Champions of the Realm - Cinematic Trailer

zdroj: Gamespot


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat rozšířenou edici indie hororovky Among the Sleep. V této adventuře hrajete za dvouleté mrně, které uvízlo v noční můře a nemůže najít svou matku. Titul se navíc hraje z pohledu první osoby a je plný strachu. Rozhodně stojí za vyzkoušení, pokud máte rádi hororové hry. Navíc je na její hraní skvělá doba, protože Halloween je za rohem.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.PC Building Simulator – dostupné od 7. do 14. října


PC Building Simulator, který původně vyšel na začátku roku 2019, je náročnou rekonstrukcí upoceného umění stavby počítače. Pokud vám to nezní jako skvělý způsob, jak strávit odpoledne, pak by váš názor mohly změnit převážně pozitivní online recenze (Steam), které vyprávějí o hodinách strávených u hry spolu se stížnostmi na nedostatek termální pasty a nereálně tenké kabely. Stejně jako si hry Truck Simulator, Farming Simulator a Train Sim vybudovaly své publikum tím, že jako zábavu ztvárnily práci lidí na plný úvazek, ve hře PC Building Simulator budete kontrolovat počítače zákazníků, objednávat a montovat komponenty a posílat je (zákazníky) spokojené domů. To vše se odehrává z pohledu první osoby a pro tentokrát je publikum dokonale připraveno posoudit přesnost simulace. Při zapínání strojů vás může přivítat BSOD (modrá obrazovka při „pádu“ PC), což vyžaduje skutečný průzkum, než se pustíte do šroubků v rozích bočního panelu počítače a budete žonglovat s komponentami, dokud počítač nenaběhne.

Epic Games hry zdarma: PC Building Simulator Launch Trailer

zdroj: PC Building Simulator


Jak již bylo řečeno, příště si můžeme zdarma stáhnout a ponechat Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse a balíček pro „hero-shooter“ Paladins: Champions of Realm. První zmíněný titul je akční hra z pohledu třetí osoby, ve které se v roli zombie potulujete městem Punchbowl a hledáte lidi, které byste mohli sežrat. Balíček Paladins Epic Pack, který je exkluzivitou obchodu Epic Games Store, odemyká čtyři šampiony v online „hero shooter“ od společnosti Evil Mojo: Androxus, Raum, Tyra a Ying. Kromě toho balíček poskytuje přístup ke čtyřem skinům, kterými si tyto šampiony můžete vylepšit: Exalted Androxus, Subjugator Raum, Baroness Tyra a Snapdragon Ying.

Všechny zdarma nabízené hry si můžete stáhnout (a ponechat) přímo na stránkách Epic Games Store.

• Zdroje: Epic Games

i Mohlo by vás zajímat
Alza GameBox Core RTX3070
Herní PC Intel Core i7 10700F Comet Lake 4.8 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 11 Home - Originální produkt MS (nejedná se o druhotnou licenci)

+ ZDARMA Promo elektronický klíč Warhammer 40,000: Darktide – Imperial Edition GeForce RTX Bundle - nutno uplatnit do 9.1.2023
+ ZDARMA Dobíjecí karta Xbox Game Pass - 3 měsíční předplatné (PIN karta) nutno aktivovat do 30.6.2023
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

39 990,-
Můžete mít dnes od 19:40
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB4a7t9
HP Pavilion Gaming TG01-2901nc Black
Herní PC Intel Core i5 11400F Rocket Lake 4.4 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB 170 W, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB, Bez mechaniky, Wi-Fi, DVI, HDMI a DisplayPort, 2× USB 3.2, 4× USB 2.0, typ skříně: Mini Tower, myš a klávesnice, Windows 11 Home, (4R5G2EA)

28 990,-
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: HPCD0110a9h5
MSI Katana GF76 11SC-421CZ
Herní notebook - Intel Core i5 11400H Tiger Lake, 17.3" IPS matný 1920 × 1080 144Hz, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB 60 W, SSD 512GB, numerická klávesnice, podsvícená klávesnice, webkamera, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi 6, Hmotnost 2,6 kg, Windows 10 Home, 100%sRGB

24 490,-
Můžete mít ihned
Skladem poslední 2 ks
Objednací kód: NB068j8j0
27" Dell S2721DS
LCD monitor Quad HD 2560 × 1440, IPS, 16:9, 4 ms, 75Hz, FreeSync, 350 cd/m2, kontrast 1000:1, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, sluchátkový výstup, nastavitelná výška, pivot, repro, VESA

6 690,-
Můžete mít ihned na 12 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ADL27u36c
27" MSI Optix G273QF
LCD monitor Quad HD 2560 × 1440, IPS, 16:9, 1 ms, 165Hz, G-Sync kompatibilní, 8bit, 300 cd/m2, kontrast 1000:1, DisplayPort 1.2, HDMI 2.0, sluchátkový výstup, VESA

9 969,-
Dočasně nedostupné
Objednací kód: WQ27o5o5o2
0
Vytisknout
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací