Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou od 22. 10. otevřené pouze pro výdej objednávek. Využijte bezpečného nakupování z pohodlí domova nebo zkuste jeden z našich AlzaBoxů. Reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Mario Kart - Hidden empty L Mario Kart - Hidden empty P

Hry zdarma na Epic Games Store – Amnesia: A Machine for Pigs, Kingdom: New Lands

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Je tady další týden s hrami zdarma na Epic Games Store. Po taktické online střílečce Rising Storm 2: Vietnam a atmosférické adventuře Abzû na nás čeká hororovka Amnesia: A Machine for Pigs a strategický survival Kingdom: New Lands.

Epic Games Store; screenshot: hry zdarma
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Epic Games hry zdarma – OBSAH

  1. (15. 10.–22. 10.) Amnesia: A Machine for Pigs, Kingdom: New Lands

(15. 10.–22. 10.) Epic Games hry zdarma:

Amnesia: A Machine for Pigs – dostupné od 15. do 22. října

Jedná se o nepřímé pokračování hry Amnesia: The Dark Descent, které má na svědomí studio The Chinese Room, a jelikož se blíží dušičky (a Halloween), nemohla tato hra zdarma přijít v lepší okamžik. Ve hře se střídají různé časové období a sleduje příběh Oswalda Manduse, což má být pra-prasynovec Daniela, protagonisty původní hry. Titul vyšel poprvé v roce 2013 a podobně jako The Dark Descent, i A Machine for Pigs je pořádně znepokojivá záležitost. Zanedlouho rovněž vychází Amnesia: Rebirth, což je přímé pokračování originální hry.

Epic Games hry zdarma: Amnesia: A Machine for Pigs Trailer


Kingdom: New Lands – dostupné od 15. do 22. října

2D pixelová survival strategie Kingdom: New Lands je stand-alone remake/expanze originální hry Kingdom. V New Lands se vtělíte do kůže krále nebo královny a snažíte se přežít na ostrově, na kterém jste ztroskotali. Jezdíte kolem na svém věrném oři, sbíráte zlaté mince, najímáte nevolníky a stavíte pevnost, kterou byste mohli nazvat domovem. Každou noc vycházejí z lesů monstra a úkolem vašich nevolníků bude pokusit se je zahnat pomocí každé zbraně, která se jim zrovna dostane pod ruku. Je zde přítomen také roguelike element, takže se nedivte častým úmrtím, díky kterým začínáte od začátku s novým monarchou a s nadějí, že jste se poučili ze svých chyb.

Epic Games hry zdarma: Kingdom: New Lands Release Trailer

22. října tyto dvě hry nahradí trhlá adventura s tahovými souboji Costume Quest 2 a hororovka Layers of Fears 2 od polských Bloober Team, kteří mají na svědomí také Blair Witch a chystané The Medium.(8. 10.–15. 10.) Epic Games hry zdarma:

Rising Storm 2: Vietnam – dostupné od 8. do 15. října

Podle některých fanoušků žánru FPS je Rising Storm 2: Vietnam tou nejlepší střílečkou z prostředí války ve Vietnamu. Titul má na svědomí studio Tripwire, které stojí také za povedenou sérii Killing Floor, takže už teď vám musí být jasné, že například zbraně zde budou velké a skutečně účinné... a realističnost ať jde k čertu. Rising Storm 2: Vietnam se soustředí na bitvy 64 hráčů a můžete si vybrat, ke které straně se přidáte – ve hře jsou dostupné US Army, ARVN, Vietcong, Vietnamese Army, Marine Corps a Australian and New Zealand Army Corps (ANZAC). Takže pokud máte rádi FPS, anebo hledáte náhradu za skvělý, ale již poněkud starší Battlefield: Bad Company 2 Vietnam, rozhodně sáhněte po Rising Storm 2: Vietnam.

Epic Games hry zdarma: Rising Storm 2: Vietnam Launch Trailer (Full Length)


Abzû – dostupné od 8. do 15. října

Abzû je jedna z těch pohodovek, u kterých můžete aktivovat úsporný režim pro váš mozek a prostě se dobře bavit. Čeká na vás nálož uklidňujícího a barevného vizuálu spolu s melancholickou hudbou, která vám může navodit herní trans podobný tomu, jenž jste mohli zažívat třeba při hraní Journey. Což vlastně ani není náhoda, jelikož režisér hry Matt Nava, hudební skladatel Austin Wintory a několik dalších členů z Giant Squid Studios pracovali právě na Journey, jen vyměnili písek za oceán.

Epic Games hry zdarma: ABZÛ • Launch Trailer • PC

Hry zdarma pro tento týden jsou parádně vyvážené – u Rising Strom 2: Vietnam se budete vystresovaně krčit v zákopech, zatímco kolem dopadají bomby z náletu, načež vzápětí můžete skočit do vody v Abzû a nechat se unášet relaxačním gameplayem a hlavně soundtrackem. Příště se můžete těšit na hororovku Amnesia: A Machine for Pigs a pixelovou strategii/survival Kingdom New Lands.(1. 10.–8. 10.) Epic Games hry zdarma:

Pikuniku – dostupné od 1. do 8. října

Pikuniku od britsko-francouzských vývojářů Sectordub je nezávislá puzzle hříčka, ve které kontrolujete protagonistu Piku, překonáváte logické hádanky a postupujete dále. Většina těchto hádanek sestává z posouvání (kopání) objektů na určitá místa, aby se vám následně otevřely dveře do další úrovně. Pikuniku sice může působit jednoduše díky hravé a barvené atmosféře, ale, jak sami poznáte, není vše takové, jaké se na první pohled zdá.

Epic Games hry zdarma: Pikuniku - New Gameplay Trailer

Začátek října sice začíná s hrami zdarma na Epic Games poněkud zvolna, ale už od 8. října na nás čeká kvalitní týmové FPS Rising Storm 2: Vietnam a podmořské dobrodružství v adventuře ABZÛ.(24. 9.–1. 10.) Epic Games hry zdarma:

RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition – dostupné od 24. září do 1. října

RollerCoaster Tycoon 3 od Frontier Developments (Elite: Dangerous, Planet Zoo) byl před pár lety stáhnut z platforem Steam a GOG, jelikož se vývojáři potýkali se soudním sporem se společností Atari. Ta prý nezaplatila veškeré licenční poplatky, jež Atari dlužilo vývojářům za RollerCoaster Tycoon 3, když původně hru v roce 2004 Atari vydávalo. Nyní se management zábavních parků vrací na Epic Games Store v kompletní edici, která sice není tak úplně remasterem, ale nemá k němu daleko. Nabízí totiž plnou podporu širokoúhlého zobrazení, zlepšenou kompatibilitu s moderním PC hardwarem, více než 300 různých typů horských drah, všechna doposud vydaná DLC a spoustu dalšího. Jedná se sice o starší kousek, ale za zahrání rozhodně stojí.

Epic Games hry zdarma: RollerCoaster Tycoon 3: Complete Edition Launch Trailer

Před několika dny přešel Rocket League na model free-to-play a součástí této změny byl také přesun z platformy Steam na Epic Games Store. Pokud však už Rocket League na Steamu vlastníte, stále si tam hru můžete stáhnout a updatovat. Nicméně jestli jste tento „závodní fotbal“ zatím nevyzkoušeli, nyní k tomu máte jedinečnou příležitost, jelikož Rocket League můžete na Epic Games Store nyní stahovat zdarma.

Epic Games hry zdarma: Rocket League® Free To Play Cinematic Trailer(17. 9.–24. 9.) Epic Games hry zdarma:

Stick It To the Man! – dostupné od 17. do 24. září

Tester pracovních přileb Ray má bizarní nehodu, po které zjistí, že mu z mozku čouhá špagetu připomínající ruka, díky které Ray navíc získá superschopnosti. Stick It To the Man! je příběhový hybrid mezi adventurou a plošinovkou a někomu by svou stylizací mohl připomenout díla režiséra Tima Burtona, nebýt výraznějších barev. Tak či onak, jde o zábavnou a vtipnou hříčku, u které můžete mozek pustit na volnoběh a bavit se praštěným humorem, kterým hra rozhodně nešetří.

Epic Games hry zdarma: Stick It To The Man: The Crazy Trailer


Football Manager 2020 – dostupné od 17. do 24 září

Simulace fotbalového manažera nebude pro každého, ale Football Manager 2020 od Sports Interactive je v tom, co dělá, velmi dobrou hrou a (nejen) v naších končinách se těší velké oblibě (důkazem budiž i 52 tisíc aktivních hráčů na Steamu v době psaní článku). Ve hře se, nepřekvapivě, ujmete role manažera fotbalového týmu a budete se z něj snažit udělat příští Bayern Mnichov. Pokud jste blázen do tabulek, statistik a hlavně fotbalu, ve Football Manager 2020 budete jako ryba ve vodě.

Epic Games hry zdarma: Football Manager 2020


Watch Dogs 2 – dostupné od 17. do 24 září

Watch Dogs 2 vyměnil mrzutého a poněkud nudného protagonistu z prvního dílu Aidena Pearceho za pohodového Marcuse, dodal jednotku zábavných podpůrných charakterů a hned z toho byla o něco lepší hra. V této Ubisoftí „hackni svět“ akční adventuře se připojíte ke skupině DedSec, což je notoricky známá hackerská organizace ze San Francisca a vaším úkolem bude provést jeden z největších hacků v historii. Nebudeme spoilovat, nabourat se do mobilů všech kolemjdoucích v této open-world akční adventuře už budete muset sami. Mimochodem „nezapomenutelný“ Aiden Pearce se vrátí i v nadcházejícím Watch Dogs: Legion.

Epic Games hry zdarma: Watch Dogs 2

24. září se pak na Epic Games Store objeví simulace stavění zábavního parku v RolleCoaster Tycoon 3, navíc v kompletní edici.(10. 9.–17. 9.) Epic Games hry zdarma:

Railway Empire – dostupné od 10. do 17. září

Ve strategickém tycoonu Railway Empire od Gaming Mind Studios se pustíte do výstavby propracované železniční sítě v Americe. Můžete nakoupit přes 40 různých vláčků (vymodelovaných do nejmenšího detailu), postavit nebo odkoupit vlakové stanice, továrny, turistické atrakce, a hlavně budete dávat pozor na to, abyste zůstali vždy krok napřed před konkurencí. Railway Empire sice není pro každého a má své mouchy (AI podvádí, bugy), které zmiňoval i kolega Ondřej Zeman v recenzi, ale za cenovku 0.00kč si tento tycoon rozhodně pořiďte. Nutno ještě poznamenat, že zdarma ke stažení je pouze základní hra bez dodatečných DLC.

Epic Games hry zdarma: Railway Empire


Where the Water Tastes Like Wine – dostupné od 10. do 17 září

Narativní indie adventura Where the Water Tastes Like Wine od Dim Bulb Games a Serenity Forge vás vezme napříč Amerikou v době velké hospodářské krize. Při své pouti budete narážet na nové charaktery, poslouchat a sbírat nové příběhy, odemykat dodatečné interakce s dalšími postavami. Hra kombinuje ručně malované ilustrace s 3D grafikou, plně nadabované postavy, obsahuje povedený soundtrack a atmosféra, jež by se dala krájet, pak umně doplňuje toto neobyčejné dobrodružství. Pokud hledáte oddechovku, ve které si budete diktovat své tempo vy, Where the Water Tastes Like Wine je přesně pro vás.

Epic Games hry zdarma: Where The Water Tastes Like Wine

17. září se na Epic Games objeví praštěná adventura Stick It To The Man, kde se protagonista Ray probudí z bizarní nehody jen aby zjistil, že mu z mozku čouhá „růžová špagetka“ a že dovede číst myšlenky.(3. 9.–10. 9.) Epic Games hry zdarma:

Into the Breach – dostupné zdarma od 3. do 10. září

Ve strategii Into the Breach od indie vývojářů Subset Games (FTL – Faster Than Light) se ujmete kontroly tří mechů a pokusíte se zachránit svět před mimozemskou rasou zvanou Vek. Bojiště v Into the Breach jsou většinou malého měřítka, což ale neznamená, že by vám tím hra omezovala taktické možnosti. Vaši svěřenci navíc dovedou vracet čas. V podstatě můžete resetnout časovou linku, ponechat si zkušenosti, které jste při prvních střetech získali a zkusit to znovu. Úrovně jsou procedurálně generované a střety s mimozemšťany tak pokaždé mají „nový“ nádech. Jestliže vás Into the Breach minulo, máte nyní jedinečnou příležitost to hmyzákům za hubičku natřít.

Epic Games hry zdarma: Into the Breach Official

10. září se na Epic Games objeví zábavná simulace Railway Empire pro všechny milovníky vláčků a doplní ji příběhová adventura Where the Water Tastes Like Wine.(13. 8.–20. 8.) Epic Games hry zdarma:

The Alto Collection – dostupné zdarma od 13. do 20. srpna

První hrou zdarma od 13. srpna bude indie záležitost The Alto Collection. Technicky jde vlastně od dvě hry – Alto's Adventure a Alto's Odyssey, které dříve vyšly postupně pro mobilní zařízení a později v bundlu pro konzole a PC. Ve hře sjíždíte vizuálně krásnými scenériemi, provádíte krkolomné triky a přeskakujete propasti ve snaze najít ztracené Lamy. Je to takový mix Journey, Canabaltu a něčeho dalšího? Důležité je, že u Alto Collection si hlavně pořádně zarelaxujete.

Epic Games hry zdarma: The Alto Collection


Remnant: From the Ashes – dostupné zdarma od 13. do 20. srpna

Teprve rok stará kooperační střílečka Remnant: From the Ashes je dalším titulem dostupným ke stažení zdarma. Hra je zasazená do démony zamořeného světa a jedná se vlastně o „Soulslike“ střílečku z pohledu třetí osoby. Remnant: From the Ashes lze hrát opakovaně díky náhodně generovaným úrovním a dokonce i bossům. Anebo můžete naskočit do hry ke kamarádovi, kde opět naleznete odlišný zážitek. Do hry mezitím přibyl datadisk Swamps of Corsus a na 20. srpna je naplánován Subject 2923, který přidá dvě nové oblasti, questy, bosse, zbraně a příběhové části, které by měly „zalepit“ lore díry (datadisky však nejsou součástí Epic free verze). V naší recenzi si Remnant: From the Ashes odneslo skvělých 81%.

Epic Games hry zdarma: Remnant: From the Ashes(30. 7.–6. 8.) Epic Games hry zdarma:

20XX – dostupné zdarma od 30. července do 6. srpna

20XX je akční roguelike od nezávislých Fire Hose Games (ve spolupráci s Batterystaple Games), a pokud vám hodně připomíná legendárního Mega Mana, je to tak vlastně správně. Titul mohl vzniknout díky kickstarterové kampani z roku 2014, tehdy nesl jméno Echoes of Eridu a byl popisován jako „z jedné části Mega Man a z druhé roguelike“. Procházet úrovněmi, získávat nové schopnosti a porážet tuhé bossy navíc můžete v co-opu s přáteli.

Epic Games hry zdarma: 20XX


Barony – dostupné zdarma od 30. července do 6. srpna

Barony od Turning Wheel LLC je… těžké popsat. Dalo by se označit za retro FPS dungeon-crawler roguelike s vizuálem Minecraftu. Hra je o nemrtvém lichovi pojmenovaném Baron Herx, jenž si zotročil idylické městečko Hamlet. A pouze vy můžete město osvobodit. Tedy vy a parta dalších tří přátel, pokud dovedete sehnat podobně smýšlející dobrodruhy.

Epic Games hry zdarma: Barony - Cursed Edition


Superbrothers: Sword and Sworcery EP – dostupné zdarma od 30. července do 6. srpna

Akční adventura Superbrothers: Sword and Sworcery EP vás vezme na smutnou cestu bojového mnicha. Nabízí zajímavý audiovizuál, možnost používat „sworcery“ k řešení hudebních puzzlů a svět je zde ovlivňován zvláštními lunárními cykly. Hudbu skládal písničkář Jim Guthrie, který má se soundtracky pro indie tituly nemalé zkušenosti.

Epic Games hry zdarma: Superbrothers: Sword & Sworcery

Na Epic Games se také konečně u některých her dozvíte, jaké achievementy jste ve hře získali a vypadá to, že se v nejbližší době také rozběhne aktivnější podpora módů. První vlaštovkou je MechWarrior 5: Mercenaries. Na oficiálním blogu hry také můžete nalézt některé doporučené módy pro tuto poměrně povedenou robotí záležitost.(23. 7.–30. 7.) Epic Games hry zdarma:

Next Up Hero – dostupné zdarma od 23. do 30. července

Tento ručně malovaný akční dungeon crawler má na svědomí poměrně malé studio Digital Continue z New Yorku, které prý rádo dělá zábavné hry „se špetkou bizáru“, jak stojí na jeho stránkách... a Next Up Hero do této kategorie poměrně snadno zapadá. Svým vzhledem vám zřejmě připomene melancholický titul Bastion. Next Up Hero bude hlavně o sbírání lootu, vylepšování statistik, levelování vašich ručně malovaných hrdinů a prozkoumávaní světa Venture, který ukrývá nejedno tajemství. Hru si navíc můžete zahrát v co-opu s přáteli, což je pro hru zdarma vždy dobré znamení, jelikož si ji můžete stáhnout všichni.

Epic Games hry zdarma: Next Up Hero


Tacoma – dostupné zdarma od 23. do 30. července

Tacoma od studia Fullbright (Gone Home) je druhou hrou zdarma, kterou Epic na konci července nabízí. Jedná se adventuru ne nepodobnou již zmíněnému Gone Home, což zjednodušeně znamená další „walking simulátor“ s narativní vložkou. Hrajete za jednoho ze zaměstnanců vesmírné pojišťovny, který má za úkol zjistit, co se stalo na stanici Tacoma a proč je najednou opuštěná. Podobně jako Gone Home i Tacoma si vás pravděpodobně získá chytrým a uvěřitelným scénářem, který doplňují dobře napsané postavy.

Epic Games hry zdarma: Tacoma

Od 30. července pak Epic Games láka na roguelike akční plošinovku 20XX, roguelike RPG Barony s vizuálem Minecraftu a nezávislou hudební/akční hříčku Superbrothers: Sword & Sworcery EP.(16. 7.–23. 7.) Epic Games hry zdarma:

Torchlight II – dostupné zdarma od 16. do 23. července

Studio Runic Games bylo zformováno mnoha vývojářskými legendami, které zahrnovalo i bratrské duo Max a Erich Schaeferovi, kteří se podíleli na sérii Diablo ještě pod hlavičkou Blizzard North. Není proto divu, že jejich nezávislá prvotina Torchlight (2009) byla také akční RPG. Od hráčů a kritiků si navíc vysloužila pozitivní vysvědčení a Trochlight II v podstatě vše ještě o stupínek vylepšil. Pokud jste si tuto kouzelnou hack and slash rubačku z nějakého důvodu doposud neměli možnost zahrát, rozhodně tak učiňte nyní.

Epic Games hry zdarma: Torchlight II

23. července se pak můžeme těšit na akční dungeon crawler Next Up Hero s malebným vizuálem a velmi povedenou sci-fi adventuru Tacoma. V období, kdy koronavirus znova přituhuje, je dobré vidět, že Epic Games s hrami zdarma nepolevují. Alespoň bude kde utápět čas.
(9. 7.–16. 7.) Epic Games hry zdarma:

Killing Floor 2 – dostupné zdarma od 9. do 16. července

Co-op démonická vyvražďovačka Killing Floor 2 od Tripwire Interactive (Red Orchestra, Maneater) je tu s námi již 4 roky a za tu dobu si stihla vybudovat slušnou hráčskou základnu. Titul byl oceňován zejména za nespoutanou brutalitu a chytlavý gameplay, který je (nepřekvapivě) nejzábavnější hlavně s kamarády. Killing Floor 2 momentálně nabízí několik módů, spoustu nepřátel na rozmašírování, nevšední zbraně, systém perků a spoustu dalšího, takže pokud holdujete PvE hrám, kde porcujete zdánlivě nekonečné hordy uslintaných zombií a démonů, Killing Floor 2 vás zabaví na dlouhou dobu.

Epic Games hry zdarma: Killing Floor 2


Lifeless Planet: Premier Edition – dostupné zdarma od 9. do 16. července

Lifeless Planet od Stage 2 Studios vás přenese do skafandru ruských astronautů, kteří prozkoumávají zdánlivě pustou planetu. Nic však není takové, jak se na první pohled zdá, což v této indie adventuře zjistíte velmi brzy. Očekávejte oldschool sci-fi příběh z pohledu třetí osoby plný zvratů a spousty chození… na druhou stranu, je to zdarma!

Epic Games hry zdarma: Lifeless Planet


The Escapists 2 – dostupné zdarma od 9. do 16. července

Jedná se o strategickou RPG indie hru, ve které se ocitnete v kůži některého z mnoha trestanců. Vaším úkolem bude samozřejmě utéct, v čemž se vám budou snažit bránit jednak velmi chytře navržené věznice, ale taky všudypřítomné stráže. The Escapists 2 nabízí také co-op multiplayer a jak už jsme řekli dříve – s kamarády se z věznice utíká mnohem zábavněji. Však vy víte, jak to myslíme. The Escapists od Team 17 (série Worms) rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení.

Epic Games hry zdarma: The Escapists 2
(19. 6.–25. 6.) Epic Games hry zdarma:

Pathway – dostupné zdarma od 19. do 25. června

Pathway je indie tahová strategie zasazená do roku 1936. Naleznete v ní kombinaci rychlých střetů a procedurálně generovaných map. Pathway klade důraz na „tvorbu vlastních dobrodružství“, jelikož je zážitek pokaždé trochu odlišný. Hra obsahuje celkem 5 kampaní, ve kterých si postupně odemknete až 16 hratelných charakterů, s nimiž budete prozkoumávat oblast severní Afriky s cílem získat co nejvíce starověkých pokladů předtím, než se to před vámi povede nacistům.

Epic Games hry zdarma: Pathway
(25. 6.–2. 7.) Epic Games hry zdarma:

AER: Memories of Old – dostupné zdarma od 25. června do 2. července

AER je relaxační cesta skrze zničený svět, ve které se můžete přepínat mezi lidskou a ptačí formou a prozkoumávat (vzduchem nebo pěšky) mnoho vznášejících se ostrůvků. AER: Memories of Old je oddechová záležitost cílená hlavně na objevování tajemného světa, kdy ten největší požitek získáte spíše z cesty, než ze samotného cíle.

Epic Games hry zdarma: AER Memories of Old


Stranger Things 3: The Game – dostupné zdarma od 25. června do 2. července

Televizní seriál Stranger Things se dostal také do videoherního prostředí a pokouší se získat si fanoušky na herním poli prostřednictvím Stranger Things 3: The Game. Jedná se o izometrickou akční adventuru s osobitou pixel-artovou stylizací, jež by měla evokovat osmdesátá léta. Ve hře se ujmete rolí oblíbených postav ze seriálu, prožijete několik památných „scén“ ze samotného seriálu a možná objevíte i ty dosud neviděné.

Epic Games hry zdarma: Stranger Things 3 The Game
(11. 6.–18. 6.) Epic Games hry zdarma:

Ark: Survival Evolved – dostupné zdarma od 11. do 18. června

Alza Magazín

ARK: Survival Evolved (hra)

Akční adventura, survival ARK: Survival Evolved vyvíjí a vydává Studio Wildcard. Hra vychází 29. 8. 2017 na PC, PS4Xbox One14. 6. 2018 na iOS a Android a 30. 11. 2018 na Switch. Titul vychází s českou lokalizací a obsahuje multiplayer. | Homepage

Online survival ARK: Survival Evolved je tu s námi již 3 roky (5, včetně doby, kdy byl ARK v předběžném přístupu) a dílko od Studio Wildcard se mezitím dočkalo několika expanzí, DLC, velkých patchů a dodatečného obsahu, což z tohoto „simulátor ochočování dinosaurů“ dělá jednu z nejhranějších survival her na trhu. ARK: Survival Evolved vás postaví do role přeživších, kteří se ve vzdálené budoucnosti snaží znovuvybudovat zničenou planetu Zemi. Titul kombinuje prehistorická zvířata a futuristickou technologii – dinosaury si můžete ochočit nebo na nich jezdit a zmíněná technologie vám (převážně v pozdější fázi hry) pomůže k výstavbě moderního zázemí.

I když se jedná o online survival, ARK má v sobě také prvky singleplayeru, takže si hru užijí i vlci samotáři. Pokud tomuto žánru holdujete a nesedlo vám například nedávno vydané Last Oasis, můžete zkusit velmi populární alternativu v podobě právě ARK: Survival Evolved.

Epic Games hry zdarma: ARK: Survival Evolved
(4. 6.–11. 6.) Epic Games hry zdarma:

Overcooked! – dostupné zdarma od 4. do 11 června

Alza Magazín

Overcooked! (hra) | Overcooked (IP)

Akční arkádová simulace Overcooked! je prvním dílem herní série Overcooked. Titul vyvíjí studio Ghost Town Games a vydává společnost Team17. Hra vychází 2. 8. 2016 na PC, PS4 a Xbox One a 27. 7. 2017 na Switch. Titul je bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage

Overcooked! je chaotická kooperační „gaučovka“ až pro čtyři hráče. Budete muset pracovat jako tým, pokud chcete zvládnout všechny nástrahy, jež čekají na nezkušené šéfy a kuchtíky. To zahrnuje arkádové pojetí přípravy jídla a následný servis nedočkavým zákazníkům, na který máte jen omezený čas. A jelikož se Overcooked! nebere příliš vážně, jsou všechny „kuchyně“, ve kterých budete jídlo připravovat, naprosto šílené – vařit se bude na ledové kře, v jedoucích autech, při zemětřesení a také uprostřed sopky. Takže naostřete kuchyňské nože, rozpalte plotýnky a alou obsluhovat hladové krky. 

Epic Games hry zdarma: Overcooked

Na závěr je třeba dodat, že se možná ARK: Survival Evolved dočkáme, jelikož program „Mystery Games“ by měl běžet až do 11. června, kdy Epic Games odhalí ještě jednu hru zdarma. A tou by klidně mohl být již zmíněný survival.
(28. 5.–4. 6.) Epic Games hry zdarma:

The Borderlands: Handsome Collection – dostupné od 28. května do 4. června

Alza Magazín

The Borderlands: Handsome Collection (hra) | Borderlands (IP)

Looter-shooter The Borderlands: Handsome Collection je kolekce her z herní série Borderlands. Kolekci vyvíjí Gearbox Software a vydává 2K Games a obsahuje Borderlands 2 se všemi DLC a Borderlands: The Pre-Sequel. Kolekce vychází 27. 3. 2015 na PC, PS4, Xbox One a Switch bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage

Jak už bylo řečeno, The Borderlands: Handsome Collection v sobě zahrnuje druhý díl looter-shooter série spolu se všemi doposud vydanými DLC, a také Borderlands: The Pre-Sequel, který se soustředí na příběh okolo Handsome Jacka, slavného záporáka série. Rozhodně se jedná o kolekci, která by vás neměla minout. Borderlands 2 se stále těší velké oblibě a zarytí fanoušci tento díl dodnes považují za to nejlepší, co může značka Borderlands nabídnout. 

Epic Games hry zdarma: Borderlands: The Handsome Collection

Druhou hrou v nabídce je hra Sludge Life od vydavatelů z Devolver Digital, což je jedna z Epic Games exkluzivit. Titul by se dal popsat jako výstřední open world ujetost, ve které se hráči snaží uzmout místo na prvním stupínku mezi „grafity elitou“? Jednoduše – je to zdarma, tak proč to nezkusit. Sludge Life prozatím září novotou, takže co se kritiky týče, není moc z čeho vycházet. Pokud produktová stránka Epicu nelže, Sludge Life by měl být k dostání zdarma po celý jeden rok.

Epic Games hry zdarma: SLUDGE LIFE
(21. 5.–28. 5.) Epic Games hry zdarma:

Civilization VI – dostupné od 21. do 28. května

Alza Magazín

Civilization VI (hra) | Civilization (IP)

Tahová strategie Civilization VI je součástí herní série Civilization. Titul vyvíjí studio Firaxis Games a vydává společnost 2K Games. Hra vychází 21. 10. 2016 na PC, 16. 11. 2018 na Switch a 22. 11. 2019 na PS4 a Xbox One bez české lokalizace. Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze – PS4 | Recenze DLC Gathering Storm | Recenze DLC Rise and Fall

Herní série Civilization je skoro stejně stará, jako lidstvo samo. Dobrá, trochu přeháníme, ale je zde s námi už od roku 1991, kdy první díl vyšel ještě pod vydavatelem MicroProse na MS-DOS (a později na řadu dalších platforem). Od té doby se toho změnilo poměrně mnoho – grafika je hezčí, herní mechanismy propracovanější, ale premisa zůstává v podstatě stejná: Explore, Expand, Exploit, Exterminate (Prozkoumej, rozšiř, využij, znič) platí i v Civilizaci VI, kde si zvolíte jeden národ a snažíte se jej provést napříč dějinami. Budujte svou civilizaci, zkoumejte nové možnosti, rozšiřujte kulturu a snažte se překonat ostatní národy v nikdy nekončícím závodě o tu nejlepší civilizaci, která by obstála všem nástrahám historie. Epic Games verze obsahuje pouze základní hru.

Civilization VI se od vydání v roce 2016 dočkala několika DLC balíčků a větších expanzí (Gathering Storm a Rise and Fall) a dnešním dnem vychází také New Frontier Pass, který do Civilization VI bude postupně dodávat nové národy, vůdce, herní módy a mechaniky.

Epic Games hry zdarma: CIVILIZATION VI
(14. 5.–21. 5.) Epic Games hry zdarma:

Grand Thet Auto V – dostupné od 14. května do 21. května

Alza Magazín

GTA V (hra) | GTA (IP)

Akční adventura GTA V je páté pokračování herní série GTA. Titul vyvíjí studio Rockstar North a vydává společnost Rockstar Games. Hra vychází 17. 9. 2013 na PS3 a Xbox 360, 18. 11. 2014 na PS4 a Xbox One a 14. 4. 2015 na PC bez české lokalizace. Titul obsahuje multiplayer | Homepage

Když se zloděj, bankovní lupič na odpočinku a psychopat zapletou s vládou USA a jejím zábavním průmyslem, může začít ta pravá sranda. Akční adventura s otevřeným světem Grand Theft Auto V vás uvede do kriminálního prostředí fiktivního města Los Santos, ve kterém budete provádět sérií nebezpečných loupežných misí, abyste mohli splatit dluhy ostatním nekalým živlům, které se na vaší situaci přiživují.

V GTA V budete mít možnost plynule přepínat mezi trojici „protagonistů“ – zlodějíčkem Lincolnem, lupičem Michaelem a psychoušem Trevorem. Každý z nich má unikátní povahu, své přednosti a slabiny a taky širokou škálu oblečků, dopravních prostředků a unikátních misí, takže se nudit rozhodně nebudete. Zapojit se také můžete do Grand Theft Auto Online, kde je dodnes aktivní a silná komunita hráčů. GTA V je i po sedmi letech (hlavně díky GTA Online) stále jedna z nejhranějších her současnosti. Ale už bychom si zasloužili další díl, nemyslíte?

Epic Games hry zdarma: Grand Theft Auto V
(30. 4.–7. 5.) Epic Games hry zdarma:

Amnesia: The Dark Descent – dostupné od 30. dubna do 7. května

Alza Magazín

Amnesia: The Dark Descent (hra) | Amnesia (IP)

Hororová adventura Amnesia: The Dark Descent je první díl herní série Amnesia. Titul vyvíjí a vydává studio Frictional Games. Hra vychází na PC (8. 9. 2010), PS4 (22. 11. 2016), Xbox One (28. 9. 2018) a Switch (12. 9. 2019) s českou lokalizací pro PC (fanouškovská, text). Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage

Amnesia: The Dark Descent je FPS hororovka, ve které se vžijete do role Daniela – muže, který se v roce 1839 probral s amnézií v pruském hradě. Kromě svého jména si nevybavuje zhola nic. Ve hře budete postupně odhalovat, kdo vlastně onen Daniel je a proč přišel o své vzpomínky. Do cesty se vám postaví logické hádanky a také groteskní monstra, před kterými se budete muset schovávat nebo prostě vzít nohy na ramena, jelikož Daniel je nejen bez paměti, ale taky bez zbraní. Amnesia sice vyšla před dlouhými deseti lety, ale stále jde o jednu z nejlepších hororovek, takže pokud jste ji nehráli, máte to možnost 30. dubna napravit. Vývojáři navíc chystají další díl, jenž by se měl odehrávat ve stejném světě jako Amnesia: The Dark Descent.

Epic Games hry zdarma: Amnesia: The Dark Descent


CrashLands – dostupné od 30. dubna do 7. května

Alza Magazín

CrashLands (hra)

Akční RPG CrashLands vyvíjí a vydává studio Butterscotch Shenanigans. Hra vychází na PC (21. 1. 2016) a Switch (8. 11. 2018) bez české lokalizace. Hra neobsahuje multiplayer. | Homepage

CrashLands je kreslené izometrické akční RPG, jež se odehrává na neznámé planetě. Převezmete roli galaktické „řidičky kamionu“ Flux Dabes, která na zmíněné planetě uvízla. Kromě snahy o přežití se brzy zúčastníte velkého dobrodružství zahrnujícího záchranu světa. CrashLands klade důraz na lootování, crafting, vtipný scénář a rychlý soubojový systém.

Epic Games hry zdarma: Crashlands(23.–30. 4.) Epic Games hry zdarma:

For the King – dostupné od 23. do 30. dubna

Alza Magazín

For the King (hra)

Roguelike, RPG For the King vyvíjí studio IronOak Games a vydává společnost Curve Digital. Hra vychází na PC (19. 4. 2018), PS4 (7. 5. 2019), Switch (9. 5. 2019) a Xbox One (10. 5. 2019) bez české lokalizace. Hra obsahuje multiplayer. | Homepage

Příběh hry For the King je zasazen do království Fahrul, které je momentálně sužované chaosem, jenž nastal po smrti posledního krále. Pozůstalá královna se snaží apelovat na lidi, aby bojovali za zachování míru. V té době do hry nastupujete vy. For the King můžete hrát sólo nebo kooperativně až se třemi dalšími hráči. Titul v sobě poměrně zajímavě mixuje RPG prvky, bojový tahový systém a mechaniky deskových her. Většinu akcí určuje 100stěnná kostka a průzkum světa se odehrává na hexagonové mapě, která je navíc procedurálně generována. Do For the King navíc přibylo několik dodatečných kampaní v podobě DLC zdarma, které jsou součástí „balení“.

Epic Games hry zdarma: For The King(16.–23. 4.) Epic Games hry zdarma:

Just Cause 4 – dostupné od 16. do 23. dubna


• Žánr: Akční adventura, TPS • Multiplayer: Ne • Vývojář: Avalanche Studios • Vydavatel: Square EnixHomepage • Čeština: Ne

• Platformy a Datum vydání: PCPS4Xbox One (4. prosince 2018)


Akční TPS Just Cause je zasazená do prostředí fiktivní Jižní Ameriky, kterou sužuje nadmíru šílené počasí. V roli agenta Rica Rodrigueze se pokusíte porazit soukromou armádu (The Black Hand) diktátorky Gabriely Morales. Příběh zde sice hraje svou roli, ale série Just Cause byla vždy zaměřená na to, abyste způsobili co největší chaos a destrukci co možná nejkreativnějším způsobem. Zde vám k tomu bude pomáhat Ricův wingsuit, vystřelovací hák a samozřejmě řada zbraní a dopravních prostředků. Just Cause v naší recenzi získalo hodnocení 73 %.

Epic Games hry zdarma: Just Cause 4


Wheels of Aurelia – dostupné od 16. do 23. dubna


• Žánr: Narativní adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Santa Ragione • Vydavatel: Santa RagioneHomepage • Čeština: Ne

• Platformy a Datum vydání: PC (20. září 2016); PS4 (4. října 2016); Xbox One (18. listopadu 2016); Switch (2. listopadu 2017); iOS (19. října 2017); Android (13. září 2018)


V této izometrické narativní adventuře se vydáte na výlet autem po západní Itálii zasazené do 70. let, kdy byla země rájem teroristů, únosců a politických skandálů. Zhostíte se role mladé a odvážné Lelly a budete prozkoumávat slavnou oblast „Via Aurelia“. Titul je (mimo jiné) zajímavý svou délkou – jedno dohrání vám zabere zhruba 15 minut, ale Wheels of Aurelia nabízí až 16 odlišných konců. Na základě vašich rozhodnutí se ve hře můžete například nachomýtnout k automobilové honičce, nelegálním závodům či ke „žhavé“ debatě s katolickým knězem.

Epic Games hry zdarma: Wheels of Aurelia(9.–16. 4.) Epic Games hry zdarma

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments – dostupné od 9. do 16. dubna


• Žánr: Investigativní adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Frogwares • Vydavatel: Frogwares • Homepage • Čeština: Ano

• Platformy a Datum vydání: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One (3. října 2014)


V této dobrodružné adventuře od studia Frogwares (The Sinking City) se vžijete do role slavného detektiva Sherlocka Holmese a vaším úkolem bude vyřešit 6 případů, jež budou zahrnovat vraždy, nezvěstné osoby, krádeže a dokonce také návštěvu fantaskního světa. Hráč si zde může vybrat, jestli bude postupovat striktně podle zákona, nebo se spíše bude řídit svým vlastním morálním kompasem. K řešení případů mu bude k dispozici 14 rozličných skillů, které by Sherlockovi záviděl každý skutečný vyšetřovatel. Sherlock Holmes: Crimes & Punishments vyšel 3. října (EU) 2014 na PC, PS3, PS4, Xbox 360 a Xbox One.

Epic Games hry zdarma: Sherlock Holmes: Crimes & Punishments


Close to the Sun – dostupné od 9. do 16. dubna


• Žánr: Adventura • Multiplayer: Ne • Vývojář: Wired Productions • Vydavatel: Storm in a TeacupHomepage • Čeština: Ano

• Platformy a Datum vydání: PC (2. května 2019); PS4, Xbox OneSwitch (29. října 2019)


Close to the Sun je adventura od studia Storm in a Teacup, ve které se zhostíte role mladé novinářky Rose Archer a pokusíte se najít její sestru na obří stanici Helios. Píše se rok 1897 a svět prožívá éru největších technologických objevů. Jenže pokrok jde v mnoha případech ruku v ruce také s případy, kdy ne všechno dopadne podle očekávání. Stanice Helios je opuštěná a na jejím vstupu je varovný nápis „QUARANTINE“. Close to the Sun v mnoha ohledech připomíná sérii BioShock, akorát zde si nezastřílíte. Místo toho budete řešit hádanky, odemykat přístupy do skrytých míst a postupně odhalovat celou záhadu stanice.

Epic Games hry zdarma: Close to the Sun

• Zdroje: Epic Games

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Fortnite Hero Havoc
Figurka vhodná pro holky i kluky, výška figurky: 15 cm, znáte z Fortnite, vhodné od 5 let

629,- bez DPH 520,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: HRAif14399
Fortnite 100% neoficiální průvodce pro profíky - Kniha
-16%
Fortnite 100% neoficiální průvodce pro profíky
Kniha - Staňte se elitou světa Fortnitu! Zkušení hráči znají spoustu triků a my pro vás máme tipy, jak jejich znalosti využít. - 64 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá

-16% 249,-
209,- bez DPH 190,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FKP0298438
Fortnite Hero Enforcer - Figurka
-26%
Fortnite Hero Enforcer
Figurka vhodná pro holky i kluky, výška figurky: 15 cm, znáte z Fortnite, vhodné od 5 let

-26% 729,-
539,- bez DPH 445,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes do 3:35
Objednací kód: HRAif14398
Fortnite Early game sada pro přežiti A - Figurka
-6%
Fortnite Early game sada pro přežiti A
Figurka vhodná pro holky i kluky, výška figurky: 10 cm, znáte z Fortnite, vhodné od 8 let

-6% 529,-
499,- bez DPH 412,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: HRAif11376
Fortnite Backpack modro-černý - Školní batoh
-6%
Fortnite Backpack modro-černý
Školní batoh pro holky i kluky, šířka popruhů 6 cm, výbava: nastavitelné ramenní popruhy, vhodné od 6 let

-6% 989,-
929,- bez DPH 768,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: HRAif14968
Fortnite Backpack barevný
Školní batoh pro holky i kluky, šířka popruhů 6 cm, výbava: nastavitelné ramenní popruhy, vhodné od 6 let

769,- bez DPH 636,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: HRAif14963
Fortnite builder set s figurkou Black Knight - Herní set
-28%
Více než98%spolehlivost
Fortnite builder set s figurkou Black Knight
Herní set pro kluky i holky, vhodné od 5 let, výška 10 cm

-28% 899,-
649,- bez DPH 536,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: HRAif14397
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
WEB7
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi