Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Mastercard Obchodník roku 2021 UniCredit Bank

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/epic-free-games-nahled_1.jpg

Hry zdarma na Epic Games Store – Antstream, theHunter: Call of the Wild

Je tady další týden a s ním i nová várka her zdarma na Epic Games. Minulý týden to byly hned tři projekty: tahový dungeon-crawler Guild of Dungeoneering, indie plošinovka Never Alone (Kisima Ingitchuna) a interaktivní zážitek Kid A Mnesia: Exhibition. Nyní si můžete stáhnout a ponechat speciální balíček do free-to-play titulu Antstream a „loveckou simulaci“ theHunter: Call of the Wild Příští týden na nás bude čekat týmová hororovka Dead by Daylight a edukační (ne)herní aplikace while True: learn ().

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fortnite-battle-royale-logo.jpg

Fortnite Battle Royale: Skiny, battle pass a další info

Multiplayerový počin Fortnite od společnosti Epic Games se už několik let řadí mezi nejhranější tituly světa, zejména díky neskutečně populárnímu battle royale režimu. Hra se ale díky pravidelným updatům neustále vyvíjí, mění a přidává nový obsah, pokud tedy lačníte po aktuálních informacích o právě probíhající 8. sezóně, nebo snad přemýšlíte o tom, že byste si hru vyzkoušeli na vlastní kůži, v našem speciálu se o Fortnite dozvíte vše potřebné.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kid-a-mnesia-exhibition-cover-nahled.jpg

Kid A Mnesia Exhibition: platformy, datum vydání a další info

Alternativní rocková skupina Radiohead to světem hudby táhne už nějaký ten pátek. Možná i z toho důvodu se její členové rozhodli podniknout něco neobvyklého a spojit síly s Epic Games, aby vytvořili neobvyklý hudebně–vizuální projekt. Co o Kid A Mnesia Exhibition zatím víme, si můžete přečíst v tomto speciálu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/unreal-engine-5-demo-cover-nahled.jpg

Unreal Engine 5 je v předběžném přístupu a představuje se v novém technickém demu (NOVINKA)

Unreal Engine 5 je od dnešního dne k dispozici v předběžném přístupu, což dává vývojářům možnost vyzkoušet a prozkoumat některé z robustních nástrojů a funkcí pro vývoj her v tomto enginu nové generace. Společnost Epic Games navíc odhalila nové technologické demo s názvem Valley of the Ancient. Vývojáři a kdokoli jiný s bezplatným účtem Unreal Engine (lze se přihlásit skrze účet na Epic Games Store). jej budou moci otestovat jako součást předčasného přístupu Unreal Engine 5.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/god-of-war-novinka-kratos-nahled.jpg

Epic se snaží získat konzolové exkluzivity (NOVINKA)

Soudní spor mezi společnostmi Epic a Apple je velkou událostí, během níž na světlo prosakují různorodé informace netýkajících se pouze těchto dvou gigantů, ale také dalších velkých firem, které ovlivňují chod herního průmyslu. V průběhu minulých dní jsme se mohli dozvědět leccos. Kolik kupříkladu stály Epic hry zdarma, jak velké finance musel investovat do dočasných exkluzivit a jak to vlastně je s možností konzolových titulů na PC, najdete v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fortnite-battle-royale-ps5-recenze-key-art-nahled.jpg

Fortnite: Battle Royale (RECENZE) – Jak se povedla PS5 verze?

Možná přemýšlíte, proč právě vidíte recenzi na hru, která spatřilo světlo našich disků už před dlouhými třemi roky. To je sice pravda, Fortnite: Battle Royale ovšem stále patří mezi nejhranější tituly světa a jeho popularita stoupá, poměrně nedávno navíc odstartovala v pořadí již pátá sezóna druhé kapitoly, nemluvě o tom, že Fortnite se stal jedním z launch titulů nové generace konzolí, na které vyšel ve vylepšené verzi. Pojďme se tedy podívat, jak se vlastně next-gen Fortnite povedl.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fortnite-epic-apple-nahled.jpg

Epic Games vyhráli první dílčí bitvu s Apple, válka ale pokračuje (NOVINKA)

Už téměř dva týdny se táhne spor mezi Epic Games a Apple, kvůli kterému byl z App Store stažen Fortnite. V rámci odplaty ovšem Apple hodlal společnost Epic Games odříznout od veškerých vývojářských nástrojů, čímž by de facto zabránil dalšímu rozvíjení Unreal Enginu na iOS a poškodil tak nejen Epic Games, ale de facto všechny ostatní vývojáře využívající tohoto klíčového softwaru. Epic se tomu pokusil zabránit žádostí o soudní příkaz a vypadá to, že první kolo vyhrál.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/epic-games-apple-microsoft-nahled.jpg

Do sporu mezi Epic Games a Apple se vložil i Microsoft (NOVINKA)

Společnost Epic Games bojuje proti platebním podmínkám Apple a Google a jejich 30% marži z veškerých výdělků z aplikacích umístěných na Apple Storu, resp. Google Play. Obě společnosti rychle reagovaly stažením Fortnite ze svých obchodů, Apple ovšem hodlá Epic Games zamezit přístup k aktualizacím vývojářských nástrojů, což by silně ohrozilo budoucnost Unreal enginu na této platformě. Do celého sporu ovšem teď poměrně nečekaně vstoupil Microsoft. Na čí stranu se asi přidal?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/epic-games-apple-nahled.jpg

Společnost Epic Games prostřednictvím Fortnite odstartovala válku s Applem a Googlem (Aktualizováno)

Poté, co společnost Epic Games do mobilních verzí Fortnite přidala možnost kupovat herní měnu V-Bucks za levnější cenu a platit přímo Epicu, čímž obešla nutnost platit marži jak Applu, tak i Googlu, byl Fortnite z App Storu a Google Play odstraněn. Epic Games zareagovalo žalobou na společnost Apple, tu ovšem soudní spor nijak netrápí, naopak celou situaci eskaluje ještě více a hrozí odříznutím Epic Games od nástrojů potřebných pro vývoj her pro systém iOS.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/Sony-Epic-Games-nahled.jpg

Společnost Sony investovala do Epic Games (NOVINKA)

Investování peněz do jednotlivých vývojářských studií není na herním trhu nic nového. Velcí hráči jako Microsoft nebo Sony chtějí mít kontrolu nad vznikem nových enginů či potenciálně zajímavých značek, a proto vývojářské týmy buď kupují, nebo do nich alespoň vloží část kapitálu. Zejména výrobce konzole PlayStation 5 v posledních dnech netroškaří – Sony se rozhodla koupit akcie „Fortnite“ giganta Epic Games, který zároveň stojí za slibným Unreal Enginem 5.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/unreal-engine-5-reveal-nahled.jpg

Takhle budou vypadat hry na next-genu, Epic představil Unreal Engine 5 (NOVINKA)

Od nových konzolí čekáme především posun v grafickém zpracování, ale pořádných gameplay záběrů jsme se prozatím nedočkali. Náplast na tuto bolístku dnes bez předchozího varování přinesl Epic v rámci Summer Game Festivalu Geoffa Keighleyho, kde jsme mohli poprvé vidět v akci Unreal Engine 5 – nejnovější verzi grafického enginu, který budou podporovat nové i stávající konzole, PC, ale také mobilní platformy. Více informací včetně gameplay záběrů najdete v článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fortnite-12-30-nahled.jpg

Fortnite: Battle Royale v updatu 12.30 přidává novou špionskou výbavu (NOVINKA)

Fortnite: Battle Royale se právě nachází v 7. týdnu 2. sezóny 2. kapitoly, do konce tedy mnoho času nezbývá. Na závěr své špionsky laděné sezóny studio Epic Games určitě chystá něco speciálního, abychom se ale do té doby náhodou nestihli nudit, přidali do hry alespoň dvě nové hračky. O co se jedná?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/epic-games-store-logo-nahled_2.jpg

Na konci března na Epic Games Store zastavíme hordy nemrtvých (NOVINKA)

Vypadá to, že Epic Games zdvojnásobuje svou aktivitu a kromě toho, že teď zakládá své vlastní vydavatelství, přidává také free hru navíc do své klasické čtyřky (někdy trojky). Od včerejška máme možnost zdarma stahovat výbornou adventuru Figment, metalovou akční šílenost Tormentor X Punisher a kooperativní zombárnu z minulého roku World War Z. Na začátku dubna pak budete řešit záhadu v atmosférické Gone Home a zachraňovat planetu v akční adventuře Hob.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/epic-games-nahled.jpg

Epic Games se chtějí zařadit mezi velké vydavatele kontraktem se třemi vývojářskými týmy (NOVINKA)

Když vývojářská společnost Remedy Entertainment dnes ráno přišla s tím, že se jí podařilo podepsat smlouvu na dva nové projekty s velkým vydavatelem, většina lidí se ptala primárně na to, o jaké tituly by se mohlo jednat. Jen málokdo však přemýšlel skutečně nad tím, jaký velký hráč by mohl nabídnout týmu stojícímu třeba za akcí Control nabídku, která se neodmítá. Nyní už víme, že to byla společnost Epic Games, která bude nyní fungovat i jako multiplatformový vydavatel pod značkou Epic Games Publishing. Koho ještě zlákala, najdete v novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fortnite-choppa-nahled.jpg

Fortnite: Battle Royale přidává vrtulníky (NOVINKA)

Druhá sezóna rovněž druhé kapitoly Fortnite: Battle Royale je přibližně v polovině a ačkoli je špionské téma stále zábavné, hráči již delší dobu volali po vícero možnostech pohybu po mapě. Vývojáři ze studia Epic Games sice nějakou chvíli otáleli, nakonec ale v aktuálním updatu 12.20  vozový park rozšířili a do hry přidali helikoptéry.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/epic-games-store-logo-nahled.jpg

Epic Games Store naděluje během března dalších 5 her zdarma (NOVINKA)

Karantény a omezení volného pohybu kvůli novému koronaviru jsou po celém světě v plném proudu, což je nejlepší příležitost k dohnání různých herních restů (knihovna her na Steamu některým určitě nabobtnala do obřích rozměrů). Epic Game Store si zřejmě myslí totéž, jelikož během března rozdávají jako diví. Pojďme se tedy mrknout na to, co si můžeme od 12. do 26. března utrhnout pod Epic stromečkem.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/epic-games-store-free-games-cover-nahled.jpg

První březnové hry zdarma v nabídce Epic Games Store (NOVINKA)

Po minulém hopsání po střechách budov Londýna v Assassin’s Creed Syndicate a karetním taktizování ve Faerii, si u příští várky her zdarma na EPG bude moci zarelaxovat, prodrat se obtížnou roguelike plošinovkou a nakonec se pokusit rozvinout obchodní záležitosti na Marsu. O jaké hry nakonec půjde, si povíme v článku níže.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tim-sweeney-dice-nahled.jpg

Budoucnost herního průmyslu je bez loot boxů, říká CEO Epic Games Tim Sweeney (TÉMA)

CEO společnosti Epic Games, Tim Sweeney, minulý týden promluvil v rámci eventu DICE Summit 2020, kde se věnoval budoucnosti herního průmyslu a především směru, kterým by se podle jeho názoru měl ubírat. Jeho proslov na internetu vyvolal poměrně slušnou odezvu, jak pozitivní, tak negativní. Komu všemu tedy Tim Sweeney šlápnul na kuří oko?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/assassins-creed-syndicate-jacob-evie-nahled.jpg

Assassin's Creed Syndicate zdarma na Epic Games Store společně s kartovým RPG Faerie (AKTUALITA)

Epic Games Store se svými hrami zdarma nijak nepolevuje a i tento týden se můžeme těšit na dva nové tituly. Konkrétně půjde o strategickou karetní hru od studia Abraka kombinující prvky Hearthstone a Osadníků z Katanu. Ve Faerii bude vaší jedinou nadějí v boji proti hráči či počítači váš um a strategické myšlení, které na virtuální dynamické herní desce dostanou pořádně zabrat. Faerie vyšla 30. března 2016 na PC.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/kingdom-come-epic-games-nahled.jpg

Kingdom Come: Deliverance a Aztez jsou na Epic Games Store příští týden zdarma (AKTUALITA)

Přísun her zdarma od Epic Games pokračuje a během února se můžou hráči těšit hned na dvě velké pecky. Aztez od studia Team Colorblind je krásně stylizovaná 2D mlátička, ve které tečou potoky rudé krve. Jde o netradiční mix tahové strategie a bojovky zasazené do prostředí aztécké říše, kterou se postupně snažíte expandovat. Aztez vyšel 1. srpna 2017 na PC, PS4, Xbox One, PS Vita, Wii U a Oculus Rift.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB22
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi