AlzaPlus Q4 MPLA293200

Co vše jsme viděli a hráli na For Games 2019?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Svátek všech milovníků her proběhl od 17. do 20. října v pražských Letňanech a třebaže nepatří mezi největší herní veletrh světa, nabídl toho český For Games opět poměrně dost. Pokud jste letošní ročník vynechali, v článku si můžete přečíst, o co vše jste přišli. PlayStation dovezl doposud nevydané hry jako Marvel's Iron Man VR nebo Nioh 2, Microsoft zase nejvýkonnější konzoli na světě, zatímco Alza overclocking tým stejně jako loni bavil návštěvníky extrémním taktováním.

Obsah článku For Games 2019

 1. Herní RTX sestavy nebo extrémní taktování... pod taktovkou Alzy
 2. PlayStation přivezl Marvel‘s Iron Man VR, MediEvil nebo Nioh 2
 3. Microsoft se chlubil nejvýkonnější konzolí na světě
 4. Acer přivezl herní trůn Predator Thronos
 5. Hry na For Games 2019

Herní RTX sestavy nebo extrémní taktování... pod taktovkou Alzy

• Update: 31. 10. 2019 • Autor: Filip Němec

V pražských Letňanech proběhl od 17. do 20. října další ročník veletrhu For Games, a přestože nejde ani zdaleka o nic tak pompézního, jako je třeba německý Gamescom, na české poměry se jedná o akci velmi zajímavou. Jak si stál letošní ročník, co se návštěvnosti týče, zatím nevíme, ale loni se na For Games vypravilo 53 000 návštěvníků, což rozhodně není málo – a také letos praskaly haly ve švech.

Stejně jako loni na For Games nechyběla ani Alza, která s sebou přivezla nabušené herní sestavy Alza Gamebox PLAYzone Challenge Edition s GeForce RTX kartami. S těmi si nejlépe rozuměly nejnovější herní pecky jako Control nebo Wolfenstein: Youngblood, ale s podporou ray tracing technologie a ve 4K rozlišení bylo možné vyzkoušet třeba i legendární akční střílečku Quake 3: Arena a zažít trochu té nostalgie, byť s nečekaně realistickými odlesky v kalužích.

For Games 2019; screenshot: Virtuální realita For Games 2019; screenshot: Alza Gamebox PC sestava
Obrázek 1: Na Alza Gaming stánku nechyběla ani virtuální realita. Obrázek 2: Alza Gamebox PLAYzone Challenge Edition sestava s kartou GeForce RTX 2070, Intel i5-9400F procesorem, 16GB RAM a SSD diskem.

Již tradičně se na For Games dostavil také Alza overclocking team, letos ve složení Elkim, Alex@to, PKBO a Python.p. Pánové v čele s mistrem světa v overclockingu Alexem předváděli show s tekutým dusíkem, kompresorové metody chlazení nebo phase change cooling. Kromě zajímavé podívané bylo možné si o této disciplíně nejen popovídat a načerpat rady od těch nejpovolanějších, ale také si zahrát o zajímavé ceny.

For Games 2019; screenshot: taktování, oheň For Games 2019; screenshot: taktování, dusík
Hrátky s tekutým dusíkem nejsou pro každého, Alza overclocking tým proto stejně jako každý rok poutal pozornost všech návštěvníků.

PlayStation přivezl Marvel's Iron Man VR, MediEvil nebo Nioh 2

Vedle alzáckého stánku si zájem návštěvníku uzurpovala také mohutná stage PlayStationu, která se k potěše fanoušků pochlubila i doposud nevydané tituly. Mezi největší lákadlo patřil Marvel's Iron Man VR, na tuto hru se stály i více než hodinové fronty. Z novinek pak nechyběla umělecká adventura Concrete Genie a v tu chvíli také ještě nevydaný remake MediEvil. Stojanů s hrami však bylo nespočet a některé nabídly i starší hity jako třeba Horizon: Zero Dawn, o jehož pokračování se již šušká v herních kuloárech.

Zajímavým nápadem bylo přinést výhody pro majitele předplatného PlayStation Plus i do reálného světa, na výstavišti totiž čekala na majitele této služby tzv. PS Plus lounge, kde jste dostali občerstvení od PizzaHut nebo KFC a mohli si jej vzít na vyvýšenou plošinu, odkud byl nejen pěkný výhled na celé For Games, ale především zde byly stanice s další ještě nevydanou hrou, Nioh 2. Každá současná herní akce se však nese také ve znamení esportu, takže se na hlavním pódiu událo finále turnaje PS4 Tournaments ve hrách Fortnite, Mortal Kombat nebo Gran Turismo Sport. Vše završilo závěr turnaje ve FIFA 20 s dotací 75 000 Kč.

For Games 2019 – AGRAELUS, PS4 TOURNAMENTS a nové HERNÍ PECKY

Jak vypadalo For Games z pohledu PlayStationu, se můžete podívat v této reportáži.

Český PlayStation si rozhodně zaslouží pochvalu za zajímavý a bohatý program, kterému kraloval youtuber Agraleus. Chválíme však především množství doposud nevydaných titulů, které PlayStation na For Games přivezl. Není totiž úplně běžné, aby si návštěvníci českého veletrhu mohli vyzkoušet hry vycházející například až příští rok – právě jako Marvel's Iron Man VR.

Microsoft se chlubil nejvýkonnější konzolí na světě

Na For Games samozřejmě nemohl chybět ani Microsoft, který se stále může honosit Xboxem One X – aktuálně nejvýkonnější herní konzolí na světě. Na té si bylo možné zahrát například nedávno vydanou akci Gears 5, vynikající arkádové závody Forza Horizon 4 včetně všech přídavků a chybět nemohla ani FIFA 20. Každé dvě hodiny pak probíhala soutěž, ve které jste mohli díky svým herním dovednostem vyhrát merch související právě s Xbox One exkluzivitami. Trošku překvapivě pak Microsoft dovezl na For Games také Kinect, což je přinejmenším úsměvné, protože jeho výrobu ukončil už v roce 2017.

Z pověstné „svaté konzolové trojice“ byste na této akci marně hledali Nintendo, za to však mohl souběžně probíhající PGA veletrh v Polsku. Přímo na Alza stánku se však nacházel Switch jak v dokovacím, tak i v handheldovém režimu a k vyzkoušení byl například nejnovější remake The Legend of Zelda: Link's Awakening. Příjemným překvapením pak byla možnost zahrát si na čerstvě vydané handheldové verzi této konzole Nintendo Switch Lite.

For Games 2019; screenshot: FIFA 20 For Games 2019; screenshot: Forza Horizon 4
Na stánku Microsoftu patřil k nejhranějším titulům fotbal FIFA 20 a závodní arkáda Forza Horizon 4.

Acer přivezl herní trůn Predator Thronos

Z ostatních firem nechyběly značky jako HP Omen, Trust, Logitech nebo Niceboy. A jak jsme již lákali v úvodním článku, Acer přivezl svůj herní „trůn“ Predator Thronos, který bývá hlavní hvězdou podstatně větších a známějších akcí a pro stále poměrně malé For Games šlo o velmi zajímavý tahák. Nechyběli ani vývojáři her, přičemž největším stánkem se blýskli brněnští Madfinger Games, kde probíhaly turnaje v jejich hře Shadowgun Legends, ale také dalších titulech jako Counter-Strike nebo StarCraft II.

For Games 2019; screenshot: Predator Thronos For Games 2019; screenshot: hračky
Obrázek 1: Acer Predator Thronos nabízí motorizovaný kokpit a trojici 27 palcových obrazovek. Obrázek 2: Na For Games bylo možné koupit i hračky, jako jsou třeba tyto Nerf zbraně s oficiální Fortnite licencí.

Srovnávat For Games s akcemi typu Gamescom či dokonce E3 je prozatím samozřejmě nemyslitelné. Stále jde o malý domácí projekt, který je ale každým rokem větší a důležitější. Příští ročník by navíc mohl být ještě zajímavější, na Vánoce 2020 totiž Microsoft i Sony připravují spuštění prodejů nových konzolí na trh a vyzkoušet si Xbox Scarlett nebo PlayStation 5 by rozhodně nebylo k zahození, co říkáte?

Hry na For Games 2019:

 • FIFA 20
 • MediEvil
 • Iron Man VR
 • Concrete Genie
 • Gears 5
 • Control
 • Wolfenstein: Youngblood
 • Apex Legends
 • Fortnite
 • Forza Horizon 4
 • Nioh 2
 • The Legend of Zelda: Link’s Awakening
 • Shadowgun Legends
 • Pacman
 • StarCraft II
 • Gunblade
 • Quake 3: Arena s RTX
 • Counter-Strike
 • Hearthstone
 • a mnoho dalších…

• Zdroje: Jakub Bartoš (fotografie), Patrik Klema (fotografie), YouTube (PlayStation Česko)

i Mohlo by vás zajímat

For Games je herní a technologický veletrh v České republice. Letošní ročník proběhl na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech ve dnech 17.–20. října 2019.

Co jsme o For Games 2019 napsali dříve

Obsah článku For Games 2019

 1. Herní festival For Games probíhá od 17. do 20. října
 2. Alza na For Games
 3. PlayStation stánek s Marvel's Iron Man VR nebo Concrete Genie
 4. Gears 5 na nejvýkonnější herní konzoli na světě

Herní festival For Games probíhá od 17. do 20. října

• Článek: 16. 10. 2019 • Autor: Filip Němec

Pamětníci jistě vzpomínají na brněnský počítačový veletrh Invex, který skončil v roce 2008 a jehož slávu se ještě v následujících dvou letech snažilo udržet Invex fórum. Poté ale tato slavnost všech hráčů upadla v zapomnění. Na její tradici navazuje For Games odehrávající se již čtvrtým rokem na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Oblíbenost této akce každoročně stoupá a loňských 50 000 návštěvníků je na podobnou akci velmi pěkné číslo. Letos bude probíhat For Games stejně jako předchozí roky po 4 dny a to od 17. do 20. října 2019.

i

Koho na For Games 2019 potkáte?
For Games 2019 představuje skvělou příležitostí potkat řadu osobností světa gamingu a esportu. Letos na vás v AlzaGaming Hall budou čekat např. Martin"SpajKK" Beneš, Ondřej "Lelek" Kvarda, Kateřina "KatkaSuki" Řihánková, Pavel "Mozilla" Klaban a Petr "CzechCloud" Žalud.

Alza na For Games

Na For Games samozřejmě nebude podobně jako v předchozích letech chybět ani Alza. V našem showroomu si budete moci zahrát na nabušených herních sestavách s grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 2060 a NVIDIA GeForce RTX 2070. Tyto speciálně vyrobené Alza Gamebox PLAYzone Challenge Edition počítače požene kupředu výkonný procesor Intel 9. generace (i5-9400F), 16 GB RAM paměti a rychlý SSD disk. Na těchto sestavách si pak budete moci zahrát nové hry jako Control, Wolfenstein: Youngblood a další.

I letos se na For Games dostaví Alza overclocking team ve složení Elkim, Alex@to, PKBO a Python.p, který předvede extrémní taktování s tekutým dusíkem, kompresorové metody chlazení či phase change cooling. Pokud jste předchozím řádkům příliš nerozuměli, možná právě proto byste se měli u tohoto stánku zastavit, overclockeři totiž podrobně představí svět taktování a můžete se jich zeptat na jakékoli otázky. Třeba rovnou mistra světa v overclockingu Alexe. Určitě však budete rozumět slovu soutěž – pro výherce jsou připraveny věcné ceny jako základní deska ASUS ROG Rampage VI Apex, herní klávesnice ASUS ROG Strix Flare, herní myš ASUS ROG Gladius II, počítačový zdroj Seasonic Focus 1000fx Gold, chladiče na procesor Noctua NH-D15, U12S a teplovodivé pasty Thermall Grizzly.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Alza se vrací na For Games

Praha, 17. 10. 2019 – Alza.cz se už počtvrté zúčastní největšího tuzemského herního veletrhu  For Games a v pražských Letňanech vybuduje ode dneška obří herní zónu s našlapaným programem. Na ploše celé haly 2D o rozloze 800 m2 představí během příštích 4 dnů nejen špičkový hardware, ale i poslední herní novinky, technologické hračky a v neposlední řadě přivítá také celou řadu osobností ze světa esportu.

Největší část z tzv. Alza Gaming Hall bude i letos patřit počítačové herně, kde bude pro návštěvníky připraveno přes 40 herních PC z vlastní produkce včetně speciální edice Alza Gamebox PLAYzone Challenge Edition. Zájemci na nich mohou na vlastní kůži okusit zážitky z nejpopulárnějších her současnosti (Fortnite, World of tanks) i posledních novinek (např. Ghost Recon). K vidění budou také novinky od předních herních a technologických značek, jako jsou Xbox, Playstation, Nvidia, HP, Intel nebo Samsung.

„Veletrh For Games je pro nás skvělou příležitostí ukázat, že v oblasti gamingu a esportu je Alza skutečný expert a dokáže uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších hráčů. V pražských Letňanech jsme s našimi partnery opět vybudovali jednu z největších herních expozic, kde si přijdou na své jak zapálení hráči, tak i fanoušci nových technologií,“ přibližuje expert na gaming Alza.cz Pavel Roubínek. Velkým tahákem bude podle něj letos např. ultimátní herní křeslo Acer Thronos nebo herní monitory od firmy Samsung, včetně vlajkové lodi o úhlopříčce 49“

Chybět nebude ani populární virtuální realita HTC Vive PRO i nastupující generace HTC Vive Cosmos. Nejmenší návštěvníci si pak přijdou na své v koutku se SMART hračkami, LEGO stavebnicemi a NERF střelnicí. Vybrané produkty si mohou zájemci na místě okamžitě zakoupit, a to se slevou až 40 %.

Veletrh For Games, který jen vloni navštívilo přes 50 tisíc lidí, je pro fanoušky také skvělou příležitostí setkat se známými jmény světa gamingu a esportu. Letos na ně v AlzaGaming Hall budou čekat např. Martin"SpajKK" Beneš, Ondřej "Lelek" Kvarda, Kateřina "KatkaSuki" Řihánková, Pavel "Mozilla" Klaban a Petr "CzechCloud" Žalud. Zajímavou podívanou přinese také účast mezinárodního týmu „oveclockerů“ AlzaOC, kteří se na místě pokusí překonat loňský rekord v taktování nejnovějších počítačových komponentů za pomoci extrémního chlazení (např. pomocí tekutého dusíku). 

Souběžně s For Games probíhá v letňanském výstavišti PVA EXPO také veletrh hraček For Toys a For Babies. Všechny expozice je možné navštívit ode dneška až do neděle 20. října.  

For Games 2019; screenshot: overclocking

Overclocking je kromě zajímavé technické disciplíny také poutavou show. Tekutý dusík v akci neuvidíte každý den. Více v článku „Co je overclocking?

PlayStation stánek s Marvel's Iron Man VR nebo Concrete Genie

For Games potěší i vyznavače konzolového hraní, na placu totiž nebudou chybět ani dva herní giganti PlayStation a Xbox. Japonská společnost Sony doveze nedávno vydanou kreativní adventuru Concrete Genie, návštěvníci pak dokonce budou moci týden před vydání vyzkoušet MediEvil, to vše na konzolích PS4 Pro. Hlavní peckou však bude titul Marvel's Iron Man VR, který se na PlayStation dostane až začátkem příštího roku. Pro majitele předplatného PlayStation Plus Sony připravila speciální PS Plus lounge s občerstvením.

Zlatým hřebem pak bude finále turnaje PS4 Tournaments ve hře FIFA 20 s dotací 75 000 Kč, který na hlavním pódiu doprovodí stream populárního českého youtubera Agraela. Zasoutěžit si však bude moci každý, a to například ve hrách Gran Turismo Sport, Fortnite, Beat Saber či FIFA 20.

For Games 2019; screenshot: logo, PS4 turnaj

Zlatým hřebem PlayStation stánku na For Games bude finále turnaje ve FIFA 20.

Gears 5 na nejvýkonnější herní konzoli na světě

Počítat můžeme také s Microsoftem, který na For Games doveze Xbox One X, nejvýkonnější herní konzoli na světě. Na těchto Xboxech si budete moci zahrát akci Gears 5, skvělou závodní hru Forza Horizon 4 nebo fotbalový simulátor FIFA 20.

Dále se také můžete těšit například na „herní trůn“ společnosti Acer s názvem Thronos. Tato gigantická herní stanice nechyběla na žádných herních či technologických akcích posledních měsíců a jistě se stane dominantou i For Games 2019. Co se virtuální reality týče, můžeme se kromě PlayStation VR těšit také na headset HTC Vive. Svou hernu nabídne také společnost HP Omen nebo Trust, kde bude možné vyzkoušet již dříve zmíněné hry jako Control a třeba také akční adventuru Sekiro: Shadows Die Twice. Představí se také firmy Logitech a Niceboy a ukáží, co momentálně letí ve světě herních periferií.

For Games 2019; screenshot: Acer Thronos

Acer Predator Thronos v celé své kráse. Je tohle budoucnost hraní?

• Zdroje: For Games, tisková zpráva (PlayStation)

Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací