vega Far Cry 6 - Hidden empty P

Mutant Year Zero: Seed of Evil (Mini RECENZE) – vyprávění o zlé rostlině

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Přestože se mi Mutant Year Zero líbil, v mnoha ohledech se nejednalo o úplně nejpromyšlenější tahové RPG, kvůli čemuž si v naší recenzi nakonec odneslo jen mírně nadprůměrné hodnocení. Dnes, řadu měsíců po vydání, máme možnost vám představit jeho první rozšíření Seed of Evil, v němž jsme se mohli vydat na novou výpravu do Pustiny. Zda se nám aktuálně vypuštěné dobrodružství líbilo, vám povíme v následujících řádcích.

Mini Recenze (PC)


• Žánr: Tahové RPG • Multiplayer: Ne • Vývojář: The Bearded Ladies • Vydavatel: Funcom • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One, Switch (30. července 2019) • Homepage: mutant-year-zero-expansion-revealed • Čeština: Ne


Obsah mini recenze Mutant Year Zero: Seed of Evil (PC)

  1. V příběhu Mutant Year Zero: Seed of Evil se vypravíte na sever
  2. Při bojích proti parazitické rostlině vás podpoří zmutovaný los Big Khan
  3. Rozšíření Mutant Year Zero: Seed of Evil zaujme především fandy kvalitních vyprávění
  4. Mini Recenze Mutant Year Zero: Seed of Evil: závěrečné hodnocení
  5. HW nároky pro Mutant Year Zero: Seed of Evil PC

V příběhu Mutant Year Zero: Seed of Evil se vypravíte na sever

• Mini Recenze: 2. 7. 2019 • Autor: Ondřej Zeman

Děj nové expanze Mutant Year Zero: Seed of Evil se odehrává dva měsíce po nalezení bájného Edenu, za nímž skupinka mutantů putovala prakticky celou základní hru. Když jej našli, objevili v něm hrozné tajemství, s nímž byl spojen lidský vůdce jejich městečka Ark, jehož zvali Starší. Po jejich návratu překvapivě už nebyl k nalezení. Vystopovat se ho podařilo až po osmi týdnech a nebyl zrovna v nejlepším stavu. Jakmile jim řekl své proroctví o temné budoucnosti, zdekoval se a odletěl ve své lodi. Lovce tímto moc nepotěšil, velkou radost jim neudělalo ani to, když dorazili zpět do svého domova a nalezli ho obmotaný tajemnou rostlinou měnící všechny v šílence. Situaci bylo nutno řešit, a tak se parta těch nejlepších průzkumníků vydala na sever, kam se uchýlil šiřitel parazitické zeleně.

Mutant Year Zero: Seed of Evil; screenshot: šlahouny

V rámci expanze Mutant Year Zero: Seed of Evil se naši stopaři tentokrát vydají na sever, kde budou pátrat mutantovi, šířícím po světě parazitickou rostlinu.

Když dorazili na okraj dosud známého území, kde měli po šiřiteli semen tajemné rostliny pátrat, narazili na legendami opředeného průzkumníka Big Khana. Mohutný mutant se sobí hlavou jim o celé problematice řekl více, protože na rozdíl od nich se v minulosti už s agresivní zelení střetl. Kromě moudrých slov jim také nabídl, že se k nim přidá, což parta samozřejmě neodmítla. Příběh Mutant Year Zero: Seed of Evil mě skutečně překvapil svým rozsahem. Popravdě jsem očekával, že mi bude nabídnuta jen další z řady nevýrazných expanzí s odbytým vyprávěním, jež tvůrci těchto her většinou produkují. Nakonec mi však byla dána dějová linka, jejíž rozsah a kvalita stály za to. Prakticky lze říct, že se jedná o rozšíření, které posouvá elementární zápletku zase o kus dál.

Při bojích proti parazitické rostlině vás podpoří zmutovaný los Big Khan

Jak jsem již řekl, příběh Mutant Year Zero: Seed of Evil pro mě byl velmi příjemným překvapením. O něco menší radost mi udělal nově přidaný mutant Big Khan, který byl s touto expanzí do hry přidán. Popravdě jsem očekával, že mi bude nabídnuta skutečně unikátní postava, jejíž schopnosti se budou diametrálně lišit od škály dovedností, jíž jsou vybaveni ostatní geneticky poznamenaní jedinci. Bohužel jsem nakonec dostal jen další vědecký experiment nepříliš se lišící od svých zrůdných bratří. Abych byl upřímný, trošku jsem taktéž doufal v to, že se vývojáři pokusí evoluční strom jednotlivých hrdinů skrze toto rozšíření mírně pozměnit či redefinovat tak, aby se navzájem reálně odlišovali. Ve finále to však dopadlo stejně jako se sobem. Byl jsem zklamán.

Mutant Year Zero: Seed of Evil - Hledání Staršího I Alza Magazín (Gameplay)

Každý souboj v Mutant Year Zero: Seed of Evil představuje výzvu, protože nepřátele vaše stalkery často nepřevyšují jen silou, ale také počtem.

Zkaženou náladu z nepříliš kvalitně navrženého hrdiny mi trošku napravil nový nepřítel, jemuž musí parta v Mutant Year Zero: Seed of Evil čelit. Pomalu expandující rostlina je překvapivě zdatným protivníkem, který kontroluje jednotlivé části herního světa za pomoci zrůdných květů měnících vše ve svém okolí v mnohooká monstra, jež jsou plně pod její kontrolou a za každou cenu ji chrání před útoky. Kdyby hráč musel čelit jen příšerám nacházejícím se na bojišti na samém počátku, zřejmě by se nejednalo o velkou výzvu, a tak se vývojáři rozhodli, že kvítky budou produkovat další zrůdy až do momentu, než je zcela rozmetáte. V praxi to znamená, že když je nezničíte dostatečně rychle, vytvoří malou armádu, jež vás nakonec přečíslí a zabije. Za tento prvek dávám tvůrcům palec nahoru.

Rozšíření Mutant Year Zero: Seed of Evil zaujme především fandy kvalitních vyprávění

Z první expanze pro Mutant Year Zero mám trošku smíšené dojmy. Na jednu stranu se mi skutečně líbí to, že se vývojářům z The Bearded Ladies povedlo řádně rozšířit herní příběh o novou výraznou kapitolu a přidat neobvyklého nepřítele, jehož eliminace je vždy výzvou, na niž se je dobré připravit. Na stranu druhou však celek nějak zvlášť neposouvá komplet v rámci herních mechanizmů. Stejně tak jsem se nedočkal ani propracovanějšího vývoje, na jehož design jsem si stěžoval už v recenzi základní verzi hry. Kdyby si vývojáři s tímto aspektem více pohráli, aktuálně přidaný hrdina by nemusel v rámci evoluce postav vypadat jako jeden z jeho původních bratří s pár schopnostmi navíc.

Mutant Year Zero: Seed of Evil; gameplay: goran Mutant Year Zero: Seed of Evil; gameplay: sob Mutant Year Zero: Seed of Evil; gameplay: květ

Na svém pátraní po uprchlíku Goranovi, jenž začal parazitickou květinu šířit, narazíte v Mutant Year Zero: Seed of Evil na řadu podivností.

Mutant Year Zero: Seed of Evil je solidní expanze, skrze niž The Bearded Ladies rozšiřují hlavní dějovou linku svého díla o novou kapitolu a mutanta, bez něhož bychom se zřejmě hravě obešli. Zainvestovat by do ní zaručeně měli jedinci, které zajímá to, jak bude pokračovat příběh Bormina, Duxe a zbytku jejich party. Nesmí však očekávat příliš mnoho, protože toto DLC je primárně dějovou záležitostí. Radost tím pádem neudělá hráčům, kteří podobně jako má maličkost žádají od vývojářů inovace ve směru vývoje postav, jichž se zřejmě jen tak nedočkáme. Nákup doporučuji fandům kvalitních vyprávění, ostatní by od tohoto kousku měli dát raději ruce pryč.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze Mutant Year Zero: Seed of Evil: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 65 % Alza Magazín
Hlavní parametry: Hratelnost
70 %
 Audiovizuální zpracování
70 %
 Znovuhratelnost
65 %
Mutant Year Zero: Seed of Evil; mini recenze

Klady

  • Nová příběhová kapitola
  • Zajímavě navržení protivníci
  • Délka vyprávění

Zápory

  • Absence výrazných inovací
  • Nezajímavá postava soba
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Mutant Year Zero: Seed of Evil PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64 Bit/ Windows 8 64 Bit/ Windows 10 64 Bit Windows 7 64 Bit/ Windows 8 64 Bit/ Windows 10 64 Bit
Procesor Intel Core i5-760 / AMD Phenom II X4 965 Intel Core i7-6700K/ AMD Ryzen 5 1600X
Grafická karta Nvidia GTX 580 / AMD Radeon HD 7870 Nvidia GTX 970 / AMD Radeon RX 480
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
HDD 8 GB 8 GB

S jakým herním PC na Mutant Year Zero: Seed of Evil?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza GameBox RTX2080

Pro náročné:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Mutant Year Zero: Seed of Evil vychází 30. července 2019 na PC, PS4, Xbox One a Switch.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi