AlzaPlus+ Bosch

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/starfield-special-planeta-cover-nahled.jpg

Starfield – Vše, co víme

Nejambicióznější a zároveň zbrusu nová značka vývojářů z Bethesda Game Studios Starfield, nás vezme do hlubin vesmíru a vyšle na epickou výpravu za záhadnými artefakty. Na co se v novém RPG můžeme těšit, se dozvíte v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/miasma-chronicles-logo.jpg

Miasma Chronicles (RECENZE – Souhrn)

Vývojáři povedeného Mutant Year Zero: Road to Eden odhalili svou další hru: Miasma Chronicles. Švédské studio The Bearded Ladies popisuje Miasma Chronicles jako taktické RPG dobrodružství odehrávající se v postapokalyptické Americe zpustošené „divokou silou“ známou jako Miasma – na nás bude, v kůži Elvise a jeho robotického bratra, se s ní vypořádat. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dragon-age-dreadwolf-logo.jpeg

Dragon Age: Dreadwolf – Vše, co víme

Studio BioWare chystá již čtvrtý výlet do RPG světa Dragon Age. Že se pokračování dočkáme, naznačovala už i konečná část příběhu v DLC Trespasser pro Dragon Age: Inquisition a vývojáři již pokračování přímo potvrdili. Jak se bude Dragon Age: Dreadwolf hrát? A potkáme nějaké staré známé z předchozích dílů? V tomto článku naleznete vše podstatné, co o chystaném titulu zatím víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/darkest-dungeon-2-cover-nahled_1.jpg

Darkest Dungeon 2 (RECENZE – Souhrn)

Indie tvůrci z Red Hook Games udělali s Darkest Dungeon z roku 2016 doslova díru do světa. Na první pohled jednoduchou a chytlavou hratelnost doplňovaly RPG prvky, podmanivý soundtrack, systém duševního zdraví vašich svěřenců a atmosférická, ručně malovaná grafika. Ve stejném, ale o poznání vylepšeném a (v některých případech) zjednodušeném duchu se nese i Darkest Dungeon 2. V tomto článku naleznete vše, co o této roguelike RPG tahovce víme.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-midnight-suns-thumbnail.jpg

Marvel's Midnight Suns – Vše, co víme

Marvel pokračuje v dobývání nejen filmového světa, ale také toho herního. Po Marvel's Avengers je tu další týmovka. Marvel's Midnight Suns od autorů série XCOM ale hraje daleko více na taktičtější notu, jde totiž o tahové akční RPG soustřeďující se na jednotlivé hrdiny a jejich vzájemné vztahy. Silné osobnosti se totiž musí semknout, aby porazily Matku démonů Lilith a samotného pána zla Chthona. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/dave-the-diver-keyart-nahled.jpg

Dave the Diver – Vše, co víme

Dave the Diver je výtvorem jihokorejského studia Mintrocket, ve kterém se pokusíte odhalit tajemství podvodního světa a zároveň menežovat úspěšnou sushi restauraci. Všechny podstatné informace o Dave the Diver se dozvíte v našem článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/octopath-traveler-2-info-key-art-nahled.jpg

Octopath Traveler 2 – Vše, co víme

JRPG Octopath Traveler z roku 2018 si vedlo výborně jak v recenzích, tak i v prodejích, oznámení druhého dílu tak bylo pouhou otázkou času. Sice jsme si na potvrzení pokračování museli pár let počkat, ale nakonec to vyšlo – Octopath Traveler 2 je realitou. V našem článku se o této hře dozvíte vše potřebné. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellforce-conquest-of-eo-cover-nahled_1.jpg

SpellForce: Conquest of Eo (RECENZE) – Velká změna, marná snaha?

Značka SpellForce, která mixuje RPG a RTS prvky, sice není kdovíjak velká, ale v našich luzích a hájích má poměrně slušnou fanouškovskou základnu (všechny původní díly dostaly komunitní překlad), a i když SpellForce: Conquest of Eo není přímým pokračování zaběhnuté série, její inovace v rámci hratelnosti slibovala nové zážitky a také jiný pohled na svět SpellForce. Povedl se tento spin-off, nebo jde o ztracený čas? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-rpg-hry-top-25-nahled.jpg

Nejlepší RPG na PC, PS, Xbox a Switch: TOP 30

Chcete si zahrát RPG ze staré školy? Nebo máte raději modernější a akčnější pojetí tohoto žánru? V tomto seznamu najdete obě varianty a možná i nějakou perlu, o kterou jste doposud nezavadili.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pokemon-violet-scarlet-editions-nahled.jpg

Pokémon Violet a Pokémon Scarlet (NOVINKY): DLC The Hidden Treasure of Area Zero

Studio Game Freak chrlí nové a nové pokémoní tituly jak na běžícím pásu. Jejich zatím poslední zářez do legendární série s kapesními příšerkami v hlavní roli nese název Pokémon Violet a Pokémon Scarlet. V našem článku se o této hře z roku 2022 dozvíte vše potřebné. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-thumb-maly.jpg

Baldur's Gate 3 – Vše, co víme

Baldur’s Gate 3 – návrat legendární herní značky a také pokračování jedné z nejlepších RPG sérií vůbec. Nelehký úkol přivést na svět vytoužený třetí díl na svých bedrech nesou vývojáři z belgického studia Larian, které, doufejme, naváže na fenomenální úspěch svého předešlého počinu, Divinity: Original Sin 2. Co vše o Baldur’s Gate 3, které se stále nachází v předběžném přístupu, víme, se dozvíte z následujících řádků.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellforce-conquest-of-eo-cover-nahled.jpg

SpellForce: Conquest of Eo (INFO) – datum vydání, gameplay, platformy atd.

THQ Nordic a vývojářský tým Owned by Gravity v červnu 2022 světu představili spin-off série SpellForce, u kterého by měli zbystřit hlavně HOMAM nostalgikové – SpellForce: Conquest of Eo totiž jde cestou tahového strategie kombinované s RPG a v mnohém tak slavnou sérii připomíná. Vývojáři navíc slibují přístupnost, takže pokud jste o značku SpellForce doposud nezavadili, spin-off Conquest of Eo by pro vás mohl tím ideálním startovním bodem.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/black-myth-wu-kong-cover-nahled.jpg

Black Myth: Wukong (INFO) – datum vydání, gameplay, příběh atd.

Akční adventura Black Myth: Wukong překvapila doslova celý herní svět. 19. srpna 2020 čínští vývojáři z Game Science Studio vypustili třináctiminutový gameplay s opičím králem v hlavní roli, a tak trochu je překvapila vlna pozitivní odezvy. Black Myth v mnoha ohledech připomíná Dark Souls/Bloodborne a příběh se silně inspiruje příběhem Journey to the West (Putování na západ), což je jeden ze čtyř klasických románů čínské literatury. Vše podstatné, co o novém „monkey kingovi“ víme, naleznete v následujících řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fire-emblem-engage-key-art-nahled.jpg

Fire Emblem Engage (RECENZE – Souhrn)

Série Fire Emblem ještě před deseti lety nebyla příliš oblíbená a spekulovalo se dokonce o jejím ukončení. Dnes jde však o jednu z největších sérií Nintenda s 20 vydanými tituly a hitem Fire Emblem: Three Houses z roku 2019. V roce 2023 vyjde nejnovější pokračování obohacující klasickou hratelnost tahového RPG o nový příběh a neznámého hlavního hrdinu, kterému ale přijdou na pomoc oblíbené postavy předchozích dílů. Vše, co o Fire Emblem Engage potřebujete vědět, najdete v tomto článku. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/one-piece-odyssey-logo.jpg

One Piece Odyssey (RECENZE – Souhrn)

Manga a anime One Piece je s námi již předlouhých 25 let a prozatím se nezdá, že bychom se měli s Monkey D. Luffym a jeho posádkou v nejbližší době rozloučit. Právě naopak – „piráti slaměného klobouku“ k nám zavítali v JRPG, jež pro nás ukuchtili vývojáři z ILCA. Na titul dohlížel samotný tvůrce mangy, Eiichiro Oda, takže jsme dostali vcelku zajímavý a autentický One Piece zážitek. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/marvels-midnight-suns-recenze-cover-nahled.jpg

Marvel's Midnight Suns (RECENZE) – Život superhrdiny se vším všudy

Oznámení tahové strategie Marvel’s Midnight Suns studiem Firaxis bylo pro mnohé překvapení. Fanoušci toužili po novém X-COMu, ale místo něj dostali komiksové dobrodružství, které si z původních mechanik nechalo jen nezbytné minimum. Jak dopadl souboj démonického zla v podobě Lilith s nově vytvořenou postavou Hunter? Více v naší recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/warhammer-40k-rogue-trader-cover-nahled.jpg

Warhammer 40000: Rogue Trader (INFO) – trailer, gameplay, příběh atd.

Temné univerzum světa Warhammeru 40000 uchvátilo další studio, tentokrát jsou to lidé z OwlCat Games, kteří stojí za výborným CRPG Pathfinder: Kingmaker (a jeho pokračováním Wrath of the Righteous). Rogue Trader nerozbíjí tradici a opět půjde o klasické (i když mírně pozměněné) RPG, kde sice nebudeme hrát za jednu z kapitol neohrožených Space Marines, ale to neznamená, že bychom měli být ochuzení o řádně krvavé a zajímavé dobrodružství. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pentiment-info-cover-nahled.jpg

Pentiment (INFO): Novinky

Studio Obsidian se od doby, kdy se stalo součástí Xbox Game Studios, pustilo do vícera projektů, např. Grounded, The Outer Worlds 2 či Avowed. Vývojáři proslavení povedenými scénáři a vychytanou hratelností se nebojí experimentovat, což se projevuje ve středověké RPG detektivce Pentiment. Více v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pentiment-recenze-cover.jpg

Pentiment (RECENZE) – To je vražda, nailuminoval!

Není to ani půl roku, co studio Obsidian oznámilo práci na novém RPG, které dost vybočilo z jejich produkce. Nejedná se totiž o akční 3D scifárnu jako The Outer Worlds nebo Fallout: New Vegas, ani o izometrické eposy jako Pillars of Eternity či Tyranny. Místo toho se rozhodli pro čistě rozhovorovou plošinovku Pentiment z raně novověkého Německa, v níž se stanete iluminátorem se zálibou řešit vraždy. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/hadar-logo-nahled.jpg

Hadar (INFO) – Vše, co zatím víme

Hadar nebo Project Hadar je nově oznámenou hrou od polského studia CD Projekt RED, která je momentálně zahalena rouškou tajemství. Jaké drobky informací jsou o ní zatím známy? To vám prozradí náš článek. Přečíst více »
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací