Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny od pondělí do soboty jen pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 399 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny, od pondělí do soboty.

Milí zákazníci, velice nás těší váš velký zájem o nákupy ❤️. Prosíme vás o trpělivost při doručení objednávek, děláme vše pro to, abychom je doručili co nejdříve. Děkujeme, tým Alza.cz 👍🏻.

Black Friday Domácí pohoda pěkně v teplíčku

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/cyberpunk-2077-key-art-nahled_1.jpg

Cyberpunk 2077: Vše, co víme (SPECIÁL)

Akční RPG Cyberpunk 2077 se již několik let pravidelně objevuje v žebříčcích nejočekávanějších her, a to ze dvou důvodů. Za prvé – nejnovější počin polského studia CD Projekt Red vypadá opravdu skvěle, a za druhé – bohužel už máme za sebou hned několik odkladů data vydání. V roce 2020 se už ale podle všech indicií zřejmě opravdu dočkáme, připravili jsme tedy pro vás soubor veškerých informací, které jsou momentálně o hře dostupné, a vy tak měli jasnou představu, co vás v této herní pecce čeká.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/yakuza-like-a-dragon-recenze-cover-nahled.jpg

Yakuza: Like a Dragon (RECENZE) – Čerstvý vítr v křídlech draka

Série Yakuza je jedna z mála východních her, které se v místních končinách dostaly do širšího povědomí. Jako spousta dalších, i já se počítám mezi ty, jež na vlak Yakuzy naskočili až v pozdějším momentu... a hned zkraje pozradím, že jsem nastoupil na té správné stanici, jelikož Yakuza: Like a Dragon od japonských Ryu Ga Gotoku ve mě ihned „probudila draka“. Její mix komedie, akce, přemrštěných situací a sympatické obsazení si mě poměrně rychle získalo a s nadšením jsem očekával, co na mě čeká za dalším rohem neonové Yokohamy.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/solasta-crown-of-the-magister-dojmy-z-hrani-thumbnail.jpg

Solasta: Crown of the Magister (DOJMY Z HRANÍ) – RPG pro staromilce

Nedávno vyšlé Baldur's Gate 3 je některými členy RPG komunity kritizováno za to, že se vlastně odklání od prvních dílů této kultovní série. Jestliže patříte mezi řady kritiků, jimž se nová hra Larian Studios nezamlouvá, máme tu pro vás dnes dojmy z hraní do předběžného přístupu vstoupivšího Solasta: Crown of the Magister, jež by mohlo uspokojit vaše touhy po staromilských zástupcích žánru klasických her na hrdiny.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-tipy-cover-nahled.jpg

Baldur's Gate 3 (TIPY/NÁVOD) – Patnáct tipů, jež vám zpříjemní hraní

Během minulých dnů jsme se nechali naprosto pohltit světem Baldur's Gate 3, což nás nakonec vedlo k tomu, vytvořit pro vás seznam užitečných rad a tipů, které by vám mohly trošku usnadnit život. Zajímá-li vás, podle čeho si vybírat bojiště, kam se na vašem dobrodružství vydat nejdříve a jakou taktiku nasadit na nepřátele převyšující vás nejen silou, ale také odolností, najdete na tyto a mnoho dalších otázek v následujících odstavcích odpověď.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-withcer-3-wild-hunt-tipy-cover-2-nahled.jpg

Zaklínač 3: Divoký hon (TIPY/NÁVOD): Tipy a triky pro začínající a pokročilé zaklínače

Zaklínač 3: Divoký hon (v originále The Witcher 3: Wild Hunt) v poslední době prodělal, hlavně díky seriálu z dílny Netflixu, téměř až biblické vzkříšení. Ke hře se vrací spousta veteránů, ale rovněž se do něj pouštějí nováčci, kteří doposud s tituly od polského CD Projektu neměli tu čest a začínají hned třetím dílem. Nicméně protože je Zaklínač 3 už 5 let stará hra, návod pouze pro úplné začátečníky by nedával moc smysl. Proto jsme se rozhodli sesumírovat deset nejužitečnějších rad, které vám zvládnout zaklínačské řemeslo co nejrychleji.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/king-arthur-knights-tale-clanek.jpg

V temném tahovém RPG King Arthur: Knight's Tale se vydáme na lov Artuše (OZNÁMENÍ)

King Arthur je značkou, která není v herním světě úplnou neznámou. Ne vždy však její tvůrci odvedli stoprocentní práci, což nakonec vedlo k tomu, že vývojáři z NeocoreGames museli vývoj dalších dílů zastavit na osm dlouhých let. Čím se King Arthur: Knight's Tale má lišit od svých předchůdců, okolo čeho se má točit příběh a na které platformy dorazí, vám nastíníme v našem oznámení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-dojmy-z-hrani-cover-nahled.jpg

Baldur's Gate 3 (DOJMY Z HRANÍ) – Svoboda ve vyprávění dostala nový rozměr

Lariani nás s předběžným přístupem napínali už od srpna, počkat jsme si však museli až na začátek října. Přesně podle slibu šéfa belgického studia Swena Vinckeho se ponoříte do prvního aktu Baldur's Gate 3, v němž prozkoumáte mozkoužroutské plavidlo Nautiloid, zúčastníte se bitvy v samotném pekle a budete hledat léčitele, který vám pomůže od červíčka hovícího si ve vašich mozkových závitech. Výlet to bude v mnoha směrech unikátní, protože si jej každý užijete podle svého. Co na vás čeká?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/baldurs-gate-3-eyes-mind-flayer-nahled.jpg

Baldur's Gate 3: Vše, co víme (SPECIÁL)

Baldur’s Gate 3, návrat legendární herní značky a také, podle našeho velmi zaujatého názoru, pokračování jedné z nejlepších RPG sérií vůbec. Úkolu přivést na svět vytoužený třetí díl se nakonec s velkou slávou zhostilo belgické studio Larian, které tak, doufejme, naváže na fenomenální úspěch svého předešlého počinu, Divinity: Original Sin 2. Co vše o Baldur’s Gate 3 víme (a co zatím nevíme, ale vědět bychom chtěli), se dozvíte z následujících řádků.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/vaporum-lockdown-klic-nahled.jpg

Vaporum: Lockdown (Mini RECENZE) – Trable v hlubinách

Zatímco k nám každoročně dorazí minimálně desítka různě kvalitních akčních adventur, jiné žánry na tom už tak slavně nejsou, protože je nelze považovat za tituly s jistým úspěchem. Když před několika lety slovenští vývojáři z Fatbot Games přišli se staromilským RPG Vaporum (2017), jen málokdo věřil v jeho úspěch. Nakonec se mu však povedlo prorazit, díky čemuž mohl odstartovat vývoj prequelu Vaporum: Lockdown, o němž vám povíme více v dnešní recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellbreak-recenze-cover-nahled.jpg

Spellbreak (Mini RECENZE) – Magický battle royale s pořádnou dávkou strategie

Studio Proletariat nedávno pro konzole a PC vypustilo free-to-play battle royale, které vyměnilo útočné pušky za magické rukavice. Princip „výsadku“ je podobný, jako v každé druhé hře tohoto žánru a systém lootu vám přejde do krve rovněž velmi rychle. Takže Spellbreak je jen další battle royale v řadě? Ne tak docela. Několik herních mechanik stojí za to a žánr v tomto ohledu dostává nový nádech. Více v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wasteland-3-cover-nahled_1.jpg

Wasteland 3 (RECENZE) – Sněhem zavátý Fallout

Kdyby minulý měsíc dorazilo očekávané Baldur's Gate 3, vývojáři z inXile Entertainment stojící za Wasteland 3 by to neměli jednoduché, protože by se jim postavila do cesty zřejmě až příliš silná konkurence. Naštěstí pro ně došlo k odkladu, díky čemuž jejich RPG nemá soka ohrožujícího jeho případný úspěch. Zda se tento fakt projevil na vyladěnosti celku, na jaké bázi funguje jeho soubojový systém a jak je na tom herní svět, vám nastíníme v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/black-myth-wu-kong-cover-nahled.jpg

Black Myth: Wu Kong: Vše, co víme (SPECIÁL)

Akční adventura Black Myth: Wu Kong překvapila doslova celý herní svět. 19. srpna 2020 čínští vývojáři z Game Science Studio vypustili třináctiminutový gameplay s opičím králem v hlavní roli, a tak trochu je překvapila vlna pozitivní odezvy. Black Myth v mnoha ohledech připomíná Dark Souls/Bloodborne a příběh se silně inspiruje příběhem Journey to the West (Putování na západ), což je jeden ze čtyř klasických románů čínské literatury. Vše podstatné, co o novém „monkey kingovi“ víme, naleznete v následujících řádcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/tainted-grail-dojmy-nahled1.jpg

Tainted Grail (DOJMY Z HRANÍ) – Artušovský mýtus kontra dark fantasy

Svět deskovek a počítačových her se pomalu, ale jistě začíná prolínat. Populární značky z našich herních strojů se dostávají na stoly pařanských doupat a obráceně, o čemž se můžete přesvědčit v našem tematickém speciálu. Dnes se však budeme věnovat unikátnímu pokusu: titul Tainted Grail byl společností Awaken Realms vyvíjen souběžně jako deskovka i počítačová hra. Dnes se podíváme, jak si vede jeho digitální verze v early accessu.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-waylanders-dojmy-cover-nahled1.jpg

The Waylanders (DOJMY Z HRANÍ) – Keltové v early accessu

Klasické RPG s keltskou tématikou z dílny španělského studia Gato Salvaje, je od 16. června přístupné v early accessu. The Waylanders se hrdě hlásí k odkazu takových značek jako Neverwinter Nights nebo Dragon Age. Jak hra momentálně vypadá a jak se hraje, si můžete přečíst v těchto dojmech z hraní.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/solasta-crown-of-magister-uvod-nahled.jpg

Solasta: Crown of the Magister – Nové fantasy RPG podle pravidel Dungeons & Dragons (OZNÁMENÍ)

Solasta: Crown of the Magister, je fantasy RPG z dílny Tactical Adventures, kterým se stejně jako například Larian Studios, povedlo získat licenci na použití pravidel Dungeons & Dragons verze 5.1. Na letošních Summer of Gaming se navíc dostalo i na nový trailer a rozhovor s jedním z vývojářů o gameplay mechanikách. Více si můžete přečíst v tomto oznámení.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/spellforce-3-fallen-god-cover-nahled.jpg

Ve SpellForce 3: Fallen God se ujmeme bohy opuštěných trollů (OZNÁMENÍ)

Mix RTS a RPG SpellForce 3 nám nabídla v roce 2017 velmi osobitý koncept evokující vzpomínky na staré časy, kdy byla vydávána jedna strategie za druhou, díky čemuž si v naší recenzi vysloužila velmi pozitivní hodnocení. Neméně vydařená byla též první solo expanze SpellForce 3: Soul Harvest, která nám ukázala souboj trpaslíků s temnými elfy. Cesta třetího dílu známé hry však tímto DLC nekončí, protože se dočká ještě rozšíření SpellForce 3: Fallen God.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/trials-of-mana-cover-nahled.jpg

Trials of Mana (RECENZE) – Staré dobrodružství v novém kabátku

Klasické RPG Trials of Mana z roku 1995 se dočkalo své moderní předělávky. Můžeme si tedy znovu prožít to samé dobrodružství jako v 90. letech, ovšem ve zcela současném audiovizuálním zpracování. Dokáže nás ale více než čtvrt století starý příběh zaujmout, nebo se na něm až příliš podepsal zub času? Je Trials of Mana od studia Xeen tou nadčasovou klasikou, v jakou doufají tvůrci? Dozvíte se v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/necromunda-underhive-wars-goliathove-nahled.jpg

Tahové RPG Necromunda: Underhive Wars z univerza Warhammeru 40K dorazí už letos (OZNÁMENÍ)

Během každé E3 je představen bezpočet zajímavých her, které hráči již nikdy poté nespatří. Když Focus Home Interactive v roce 2018 vypustil trailer k Necromunda: Underhive Wars, komunita okolo univerza Warhammer 40K byla nadšena, protože předlohou pro toto dílko byla výborná deskovka Necromunda. Po vydání krátkého videa však nastalo ticho, jež trvalo až do tohoto roku. Co nového o připravované tahovce víme, si přečtete v následujících odstavcích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/persona-5-royal-recenze-nahled1.jpg

Persona 5 Royal – Skvělé japonské RPG v královském balení a kvalitě (RECENZE)

Tradice série Persona sahá až do roku 1996, kdy pod taktovkou studia Atlus vyšel její první díl s názvem Revelations: Persona. Po 24 letech tu máme vylepšené páté pokračování tohoto JRPG s názvem Persona 5 Royal (původní verze Persona 5 poprvé vyšla v roce 2016) nabízející lepší grafiku a také nový obsah. To, zda nás RPG ze země vycházejícího slunce s partičkou teenagerů bažící po spravedlnosti v hlavní roli zaujalo, se dočtete v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/alaloth-champions-of-the-four-kingdoms-metropole-nahled.jpg

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms je staromilské ARPG plné zajímavých nápadů (OZNÁMENÍ)

Jak ukázaly prodeje Pillars of Eternity II: Deadfire, staromilská RPG nejsou úplně něčím, do čeho by se komunita hrnula. Pár výjimkám se však podařilo uspět, což nakoplo vývojáře z Gamera Interactive, kteří se rozhodli pustit do práce na svém projektu Alaloth – Champions of The Four Kingdoms, který svým vzezřením nápadně připomíná některé kultovní zástupce klasického RPG žánru, ale vydává se o něco akčnější cestou. Jaké o něm máme aktuálně informace, vám poví následující řádky.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
Tipy na vánoční dárky Zobrazit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi