Během svátku 28.9.  mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejem Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

EA FC 24 MPLA295107, MPLA295108

The Sims 4 Discover University (Mini RECENZE) – Ukončilo své studium s vyznamenáním?

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Osmé větší rozšíření pro The Sims 4 od studia Maxis nazvané Discover University (u nás jako Hurá na vysokou) nabízí detailnější pohled na život vysokoškoláků na dvou velmi rozličných univerzitách a samozřejmě také nejeden kosmetický doplněk. Podařilo se tvůrcům zachytit slasti a strasti studentského života na univerzitě opravdu věrně, anebo se toto DLC ztratí v zástupu ostatních rozšiřujících balíčků? Dozvíte se v naší recenzi.

Mini Recenze (PC)Oznámení


• Žánr: Simulátor života • Multiplayer: Ne • Vývojář: Maxis • Vydavatel: Electronic Arts • Platformy a Datum vydání: PC (15. listopadu 2019); PS4, Xbox One (17. prosince 2019) Homepage • Čeština: Ano


Části článku:


Obsah mini recenze The Sims 4 Discover University (PC)

 1. Městečko Britechester – útočiště študáků
 2. Knihomol či párty zvíře? Dveře mají otevřené všichni
 3. Discover University má i své mouchy
 4. The Sims 4 Discover University dodá životu vašich simíků hloubku
 5. Mini Recenze The Sims 4 Discover University: závěrečné hodnocení
 6. HW nároky pro The Sims 4 Discover University PC

Městečko Britechester – útočiště študáků

• Mini Recenze: 25. 11. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

Discover University je dalším přírůstkem do rodiny The Sims 4, jenž se pokouší okořenit životy simíků. Rozšíření nesoucí se ve stylu „škola základ života“ je přesný protipól předešlého balíčku Island Living, díky kterému si mohli simíci vyrazit z kopýtka a opalovat si své virtuální šunky na sluníčku. V první řadě je třeba říci, že balíček přináší novou oblast k nastěhování s názvem Britechester. Ta je rozdělena na celkem 3 části, a zatímco dvě z nich patří konkrétním vysokým školám, třetí (uprostřed) nabízí bar, knihovnu a ubytování.

The Sims 4 Discover University; screenshot: expansion pack
The Sims 4 Discover University umožňuje simíkům najít sebe sama.

Sima lze nechat za studiem dojíždět z jakéhokoli koutu světa The Sims 4. Já jsem však chtěla být takříkajíc v centru dění a s „přestěhováním“ do Britechesteru jsem proto neváhala. Před přijetím na jednu ze škol jsem se přímo v univerzitním kampusu usadit nemohla, mým přechodným bydlištěm se tak stal domek na ostrůvku mezi dvěma institucemi – tradičnější Britechesterskou univerzitou a moderním institutem Foxbury.

Po podání přihlášky (prostřednictvím PC či poštovní schránky) jsem hned druhý den obdržela potvrzení o přijetí. K tomu váš simík speciální schopnosti nepotřebuje a může se stát „nepopsaným listem“, který všechny schopnosti získá až na univerzitě. Pokud již ale některé dispozice vylevelované má, je tu větší šance, že bude přijat na jeden z oborů dané školy.

The Sims 4 Discover University; gameplay: britechester The Sims 4 Discover University; gameplay: acceptance letter The Sims 4 Discover University; gameplay: housing options
Obrázek 1: Do Britechesteru vašeho sima nutně přestěhovat nemusíte. Bez toho si ale studentský život neužijete naplno. Obrázek 2: Nad výběrem vhodného oboru jsem dlouho nepřemýšlela. Každý chce být přece mezihvězdným pašerákem, no ne? Obrázek 3: V rámci rozpočtu musíte myslet i na ubytování.

Kromě přijetí na vysokou školu dostanete také seznam oborů a předmětů, které každá ze škol nabízí. Pokud si zvolíte méně než 4 povinné předměty v oboru, můžete si vybrat ještě jeden volitelný předmět (programování, kurz vaření). Po úvodním „papírování“ zahrnujících výběr ubytování či způsob placení školného jsem se směle pustila do víru získávání znalostí a pařeb.

Knihomol či párty zvíře? Dveře mají otevřené všichni

Nebyl by to rozšiřující balíček, kdyby nepřinesl kosmetické doplňky a Discover University je v tomto směru štědrý. Najdete zde piercingy, nová tetování či typický hábit na promoce a v oblasti bydlení se také můžete těšit na nové položky, například na miniledničku (ta se vám bude na koleji hodit) či různá další vybavení více či méně nezbytná pro vašeho školáka či školačku.

A samotné nabývání znalostí? Nuže, má své plusy i mínusy. Časový management dostává v rozšíření nový rozměr, což je obrovské plus. Jakmile totiž začnete navštěvovat přednášky a pracovat na projektech, kolotoč učení, deficitu spánku a přežívání na chipsech se spustí na plné obrátky. A chrápající či pařící spolubydlící vám situaci také neulehčí. Úspěšné dokončení studia má navíc na kariéru vašeho sima skutečný dopad. Ty, kteří se během studia opravdu věnovali škole, čeká v jejich zaměstnání vyšší plat, více volných dní a také rychlejší šplhání po kariérním žebříčku.

The Sims 4 Discover University; gameplay: piercing face paint The Sims 4 Discover University; gameplay: library homework The Sims 4 Discover University; gameplay: presentation
Obrázek 1: Příslušnost k vaší univerzitě lze vyjádřit i barvou na obličej. Obrázek 2: Před každou přednáškou byste měli dokončit všechny potřebné domácí úkoly. Obrázek 3: Spící (chrápající) spolubydlící a prázdný žaludek? A co! V dokončení projektu mě nic nezastaví!

Život mimo školní lavice vám také poskytne dost zábavy. Čekají vás školní organizace, kurzy, debatní kroužky, esportové turnaje a mnoho dalšího. Párty rozhodně stojí za to a je jen na vás, zda váš simík ponocuje nad pohárkem (džusu!) nebo domácím úkolem. Pokud se navíc rozhodnete svou studijní pouť absolvovat v moderním institutu Foxbury, dokážete si sestrojit robota (Servo), který se může stát součástí vaší domácnosti a je tu šance, že simík s ním dokonce prožije románek.

Discover University má i své mouchy

Všichni jsme doufali v originálnější přístup a interakci se simíky během přednášek, ale nedočkali jsme se. V době lekcí totiž mizí v budovách, do kterých jsem neměla přístup, a jedinou možností tak bylo zrychlit čas a čekat, až se přednáška skončí.

The Sims 4 Discover University; screenshot: dorm The Sims 4 Discover University; screenshot: esports
Obrázek 1: Uzamknutý mód výstavby v případě internátů mě příliš nepotěšil. Obrázek 2: Sportovní akce si užije váš simík, vy už moc ne.

Chyběl mi i rozvrh či tabulka, kde bych viděla všechny blížící se a absolvované předměty a také úspěšnost mého simíka, protože hodnocení na konci semestru mě párkrát nepříjemně překvapilo. Odkázána jsem byla na sekci původně určenou pro profese, která na zaznamenávání povinností spojených se studiem není zrovna nejideálnější (dost se naskrolujete).

Dalším mírným zklamáním je, že internátní pokoj si neupravíte podle svých představ (mód stavby nelze v koleji zapnout). Na univerzitní půdě jsou rozmístěny malé obchůdky, kde si zakoupíte pár doplňků a ty následně umístěte do světa ze simíkova inventáře... a tím vylepšování vašeho studentského doupěte končí. To je trošku málo, nemyslíte?

The Sims 4 Discover University dodá životu vašich simíků hloubku

Discover University je ale celkově velmi dobré herní rozšíření, které obohatí život simů a zároveň vaši hratelnost. Kromě toho, že má studium dopad na budoucí, případně i současnou simovu kariéru, dostatek příležitostí pro zábavu poskytnou i mimoškolní aktivity. Oceňuji, že se tvůrci snažili co nejvíce přiblížit životu studenta (nedostatek spánku a vystresovanost mé siminky hovoří za vše) a přišli s kvalitním DLC. To se ale neobešlo bez chybiček. Fakt, že se simové mohou účastnit různých akci, je sice fajn, hráč však do určitých budov nemá přístup a může jen sledovat, jak se jeho simovi plní panel s potřebou „zábava“, což je velmi limitující. Chybí také podrobnější informace o studentských výsledcích.

The Sims 4 Discover University; screenshot: servo sim
Prožít románek s vlastnoručně sestrojeným robotem? V The Sims 4 Discover University běžný věc!

Za 40 eur toho DLC nabídne opravdu hodně, a pokud se vám ho navíc podaří získat v Bundle s jiným rozšířením, investicí rozhodně neprohloupíte. Discover University je zdařilé rozšíření, a kdybych měla vyjmenovat všechny možnosti, které poskytuje, byla bych tu ještě dlouho. Nicméně ráda bych ještě absolvovala pár přednášek, mou siminku přece čeká kariéra profesionálního padoucha.

Tato mini recenze byla napsaná pro PC verzi.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze The Sims 4 Discover University: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 77 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
70 %
 Audiovizuální zpracování
75 %
 Znovuhratelnost
80 %
Default; recenze

Klady

 • Vyšší počet nových doplňků a vybavení
 • Možnosti ubytování (internát)
 • Dvě rozdílné univerzity s různými zaměřeními
 • Mimoškolní aktivity
 • Dopad studia na kariéru sima

Zápory

 • Žádné unikátní vlastnosti pro simíky
 • Nepřehlednost informací o studiu
 • Internátní pokoj je možné upravit pouze minimálně
Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Hrám se věnuji od svých dvanácti let, kdy byly na vrcholu mého žebříčku strategie Cossacks, Age of Empires, legendární Mafie či taktická střílečka Brothers in Arms. Dnes mě pravděpodobně najdete vymetat lobby multiplayeru nejnovějšího Call of Duty. Z emotivní jízdy v podobě The Last of Us se nejraději vzpamatovávám u GTA V a pokud zrovna nesekám nemrtvé v nějaké zombikárně, tak se určitě pokouším objevit moji další oblíbenou hru v nepřeberné studnici indie titulů.

The Sims 4 Discover University – Oznámení

 1. Do tretice všetko dobré?
 2. HW nároky pro The Sims 4 PC

Do třetice všeho dobrého?

• Oznámení: 6. 11. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

Rozšíření pro hru The Sims 2 s názvem University spatřilo světlo světa před 14 lety, později jsme se dočkali balíčku University Life pro The Sims 3 v roce 2013 a vypadá to tak, že ani simové ve čtvrtém vydání této simulace života nebudou ochuzeni o školní slasti a strasti. Už 15. listopadu se totiž odstěhují na internát v expanzi The Sims 4 s názvem Discover University.

The Sims 4 Discover University – oficiální premiérová upoutávka

Discover University je v pořadí 8. velkým rozšiřujícím balíčkem The Sims 4.

V tomto datadisku si váš simík může poprvé vybrat, kterým směrem se vydá. Dá přednost tradičnější Britechesterské univerzitě, anebo modernímu Institutu Foxbury? Rozhodnutí je pouze na něm... tedy na vás. Podle tvůrců nás navíc čeká několik možností, co se studijních oborů týče – z vašeho simíka se může stát inženýr, právník, biolog, historik či dokonce promovaný padouch. Známky dokonce ovlivní jeho budoucnost a úspěšnost v životě, záškoláctví se tak určitě nevyplatí.

The Sims 4 Discover University; screenshot: univerzitní knihovna The Sims 4 Discover University; screenshot: campus
Expanze Discover University poskytne dvě historicky odlišné vysoké školy

Virtuální lidičky budou moci pracovat na referátech či prezentacích a samozřejmě navštěvovat jednotlivé přednášky. Právě tato část dodatku mě zajímá nejvíce, protože doufám, že management času dostane v rozšíření mnohem větší význam než dosud. Také by bylo fajn, kdyby studio Maxis tentokrát přišlo s něčím originálnějším než pouhým naplňováním panelu dovedností během zmíněných aktivit. Nikomu by jistě nevadilo, kdyby hráč dostal více možností se svým simem interagovat.

The Sims 4 Discover University; screenshot: robot
V letošním dodatku se dočkáme návratu robotů (v minulosti se již v sérii objevili), přičemž jeden z nich se bude moci dokonce stát součástí vaší virtuální domácnosti.

Nebyl by to správný rozšiřující balíček, kdyby neobsahoval i kosmetické doplňky. Piercing, nové tetování (objevily se v traileru) a účesy nejnovější dodatek také neminou, společně s hábitem pro absolventy či zvláštním "robo-oblekem". V oblasti bytového designu se zase můžeme těšit na všechny potřebné náležitosti, bez kterých by nemohl fungovat správný internátní pokoj (například taková minilednička je skvělý vynález). To, zda budeme naše školní doupě sdílet se spolubydlícími, však zatím nevíme.

Novinkou jsou kola, primárně dopravní prostředky v univerzitním kampusu či fotbalové míče – z některých simíků se možná stanou univerzitní sportovní hvězdy. Koneckonců, podle tvůrců mají možnost navštívit i sportovní akce, ale je zatím otázkou, zda opravdu budou moci být i jejich aktivní součástí.

The Sims 4 Discover University; screenshot: debata The Sims 4 Discover University; screenshot: simíci
Jelikož univerzity mezi sebou soupeří, na denním pořádku budou kanadské žertíky, házení toaletního papíru na sochu konkurenční školy nevyjímaje.

Je otázkou, jak v tomto rozšíření fungují zaměstnání. Budou si moci simové najít brigádu a přivydělat si pár simoleonů při studiu? Jak se získaný titul následně odrazí v jejich platovém ohodnocení, popřípadě rychlosti stoupání po kariérním žebříčku? Odpovědi zatím neznáme, ale ty snad přijdou už za pár dní na livestreamu zaměstnanců studia EA patřících do skupiny tzv. „SimGurus, kteří přinášejí zákulisní informace o jejich připravovaných dílech.

Přestože některé prvky expanze vypadají zajímavě (rivalita univerzit), stále můžeme být ve finále svědky jen určité recyklace prvků z předešlých her The Sims. Například kola, které jsou tentokrát vnímány jako jedna z největších novinek, byly přítomny již v The Sims 3, a to dokonce v základní hře.

The Sims 4 Discover University; screenshot: robotika
Vypadá to tak, že Foxbury Institut nabídne nejvíce inovativních prvků.

Nezbývá tak než doufat, že unikátnější elementy tohoto rozšíření odvedou pozornost od těch méně originálních. Zda se tvůrcům opravdu podaří přijít se svěžím rozšířením pro The Sims 4, se dozvíte i v naší mini recenzi Discover University. Proto nezapomeňte sledovat naše zpravodajství.

• Zdroje: Origin, TheGamer, YouTube, Twitter

HW nároky pro The Sims 4 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows XP 32-bit Windows XP 32-bit
Procesor Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ Intel Core i5-680 3.6GHz / AMD Athlon X4 750K
Grafická karta NVIDIA GeForce 6600 GT / Radeon X1300 256MB NVIDIA GeForce GTX 650 1GB / Radeon HD 7750 1GB GDDR5
DirectX DirectX 9.0 DirectX 9.0
Operační paměť 2 GB 4 GB
Pevný disk 9 GB 9 GB
i Mohlo by vás zajímat

Přijetí na jednu ze dvou univerzit v rozšíření pro The Sims 4 Discover University obdrží majitelé PC už 15. listopadu, hráči vlastnící PS4 a Xbox One si počkají do 17. prosince. O novinkách vás budeme informovat.

4,9 10×
The Sims 4: Hurá na vysokou
Herní doplněk / DLC - krabicová verze, klíč pro Origin, české titulky, žánr: Simulátor, pro uplatnění je vyžadována základní hra
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WG449o
4,9
The Sims 4: Život na ostrově
Herní doplněk / DLC - krabicová verze, klíč pro Origin, české titulky, žánr: Simulátor, pro uplatnění je vyžadována základní hra Prchněte před všedností a užívejte si pohodový životní styl plný pláží v rozšíření The Sims 4 Život na ostrově. Prozkoumejte bezstarostný svět zalitý sluncem, pískem a nekončící zábavou, kde si vaši Simíci vytvoří vlastní ráj.
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WG449n
4,5
The Sims 4: Cesta ke slávě
Herní doplněk / DLC - krabicová verze, české titulky, žánr: Simulátor, pro uplatnění je vyžadována základní hra Chtěli jste někdy vědět, jaké to je, být slavný? FAKT HODNĚ slavný? A třeba mít miliony fanoušků, obří sídlo s vlastním kinem a bazénem a být na všech filmových plakátech? Teď to můžou vyzkoušet vaši Simíci!
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WG449m
4,9 26×
The Sims 4: Psi a Kočky
Herní doplněk / DLC - krabicová verze, klíč pro Origin, žánr: Simulátor, pro uplatnění je vyžadována základní hra Život je lepší se psy a kočkami. Vytvořte si nejrůznější psy a kočky, pořiďte je Simíkům domů a navždy tak změňte jejich životy, nebo o simíkovské mazlíčky pečujte v roli veterináře.
999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: WG449j
4,7
The Sims 4: Cesta ke slávě bundle (Plná hra + rozšíření)
Hra na PC - krabicová verze, české titulky, žánr: simulátor, Chtěli jste někdy vědět, jaké to je, být slavný? FAKT HODNĚ slavný? A třeba mít miliony fanoušků, obří sídlo s vlastním kinem a bazénem a být na všech filmových plakátech? Teď to můžou vyzkoušet vaši Simíci!
Super cena
999,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: WG449mb
Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací