Ghostwire: Tokyo (RECENZE) – Japonský paranormální nářez

Zobrazit katalog

• Autor: Alexandra Vaníková

Ghostwire: Tokyo nás vzalo na výlet do hlavního města Japonska, jehož ulice se namísto turistů a místních hemží zástupy nadpřirozených postav japonské mytologie. Jak se nám tato exkurze do duchy ovládaného Tokia pod taktovkou Tango Gameworks líbila, se dozvíte v naší recenzi.

Ghostwire: Tokyo; keyart: cover

zdroj: Tango Gameworks

GhostWire: Tokyo ve zkratce

  GhostWire: Tokyo

 • Žánr: Hororová akční adventura
 • Vývojář: Tango Gameworks
 • Vydavatel: Bethesda Softworks
 • Čeština, česká lokalizace: Ne

 • Datum vydání a platformy: 25. 3. 2022 na PC a PS5 | později na Xbox Series X/S

Ghostwire: Tokyo (RECENZE PS5) – Obsah článku

 1. Jedno tělo, dvě duše
 2. Herní svět Ghostwire: Tokyo se opouští těžko
 3. Když se karate snoubí s magií
 4. Temné akční adventury budoucností studia Tango Gameworks? Ano, prosím
 5. Recenze Ghostwire: Tokyo: závěrečné hodnocení
 6. HW nároky pro Ghostwire: Tokyo PC

Jedno tělo, dvě duše


Hlavní město Japonska je v Ghostwire: Tokyo zahaleno tajemnou mlhou, která způsobila zmizení již téměř všech jeho obyvatel a přinesla s sebou i zástupy temných přízraků japonské mytologie (ve hře jsou nazývány Visitors neboli návštěvníci).

Ve stejné době vzniká zpočátku neochotné spojenectví mezi vysokoškolským studentem Akitem, pokoušejícím se dostat do nemocnice za svou sestrou, a duchem zkušeného paranormálního detektiva jménem KK, jehož jediným cílem je poražení muže v masce, démona Hannya. 

Ghostwire: Tokyo; gameplay: Akito

zdroj: vlastní

Nic netušící Akito se z hodiny na hodinu stane jediným přeživším v Tokiu.

Pokud bych si měla vypůjčit přirovnání z čínské filozofie, KK a Akito jsou jako jin a jang – odlišní, ale zároveň se navzájem doplňují. A to nejen po stránce povahy, ale i samotného bytí. Každý z nich totiž potřebuje přítomnost toho druhého k tomu, aby přežil.

Zatímco Akita by bez speciálních schopností KK během několika vteřin pohltila všudypřítomná mlha, KK zase pro svou existenci potřebuje lidskou tělesnou schránku, ke které může připoutat své vědomí. Akito tak spojením s KK získal nejen duchovního vůdce (který sarkasmem jen srší), ale také sadu speciálních schopností, které mu pomohou na cestě za znovushledáním se se svou sestrou a zkoumáním plánů tajemného muže v masce Hannya.

Ghostwire: Tokyo; gameplay: Hannya Mask

zdroj: vlastní

Proti Akitovi bude stát silný nepřítel.

Vývojářům putuje palec nahoru za zajímavou dějovou složku hry okořeněnou prvky tajemna a také silným poselstvím, které vám samozřejmě nebudu spoilovat. Postupně se vyvíjející přátelský vztah mezi dvojicí hlavních hrdinů Akita a KKje se také zasloužil o vcelku pozitivní pocity z příběhu.

Je ale škoda, že se tvůrci jednotlivým postavám a vztahům mezi nimi nevěnovali více napříč celým Ghostwire: Tokyo. Hráč by tak měl šanci si k protagonistům vytvořit pevnější pouto a lépe porozumět jejich činům. Vývojáři sice soustředili větší množství informací o pohnutkách postav do poslední třetiny hry, to však celkovému tempu vyprávění neprospělo.

Herní svět Ghostwire: Tokyo se opouští těžko


Studio Tango Gameworks nezůstalo svým japonským kořenům nic dlužné a pro své nejnovější dílo vytvořilo krásný herní svět inspirovaný známými památkami, budovami a celými čtvrtěmi Tokia. Jeho detailní zpracování si všimnete ať už při průchodu úzkými uličkami, kde se povaluje oblečení a věci zmizelých lidí, nebo pohledem na panorama města. Oslepující neony zde střídají starobylé svatyně a ať už vaše kroky povedou přes moderní nákupní centrum nebo tradiční tržiště, svět Ghostwire: Tokyo vás okouzlí.

Ghostwire: Tokyo; gameplay: nákupní dům Ghostwire: Tokyo; gameplay: svatyně

zdroj: vlastní

Mix moderního s tradičním, který je typický pro architekturu Tokia, se vývojářům výborně podařilo přenést i do jejich díla.

Průzkum herního světa ale neodmění jen vaše oči. Během jeho objevování narazíte na různé odkazy na japonskou kulturu, například v podobě tradičních modliteben, které vylepší vaše schopnosti či obnoví zdraví. Porozhlédnout se můžete i po různých sběratelských předmětech spjatých s Japonskem, které lze následně prodat za meiku (herní měnu). V blízkosti chrámů narazíte také na rolky papíru předpovídající osud – tzv. omikudži, které vám udělí specifický buff.

Potulovat se sice budete vylidněným Tokiem, ale nebudete zde tak docela sami. Novými obyvateli města se totiž stali tzv. jókai – dobří i zlí duchové japonské mytologie. Ti mírumilovnější vám dokážou pomoci při získávání různého vybavení i herní měny, kterou lze utratit v obchůdcích spravovanými kočičími jókai, tzv. Nekomata. Kromě tradičních japonských jídel doplňujících zdraví si u nich doplníte výbavu potřebnou pro boj a máte-li náhodou po ruce i vzácnější předmět, Nekomata se vám za něj odmění štědrou částkou meiky a vděčným zamňoukáním.

Ghostwire: Tokyo - Exploration I GEM Gameplay, PS5, No Commentary

zdroj: vlastní

Ani během průzkumu města vám zákeřní duchové nedají klid, proto je třeba se mít vždy na pozoru.

Po městě se potulujícím kočkám i psům lze číst myšlenky a druzí jmenovaní vám za pochoutku vyhrabou pěknou hromádku peněz, případně vás nasměrují k dalšímu jókai. Rutinou se během bloudění městem stane také záchrana duší uvízlých mezi světem živých a mrtvých. Zatímco některé bude stačit absorbovat pomocí tradičních japonských papírových panenek katashiro (za dostatek zachráněných duší získáte XP a herní měnu), jiné vás poprosí o menší laskavost, čímž se dostáváme k side-questům.

Ty jsou v Ghostwire: Tokyo zpracovány velmi dobře, a přestože většina z nich zahrnuje hlavně boje s přízraky (a mohly by tak snadno upadnout do stereotypu), každý zadavatel vám odvypráví vlastní menší příběh. Naslouchání těmto osudům se pro mě stalo primární motivací pro hledání dalších duší prosících o pomoc. V této herní verzi Tokia se tak jen stěží budete nudit a není se čemu divit. Vývojářům se podařilo vytvořit podmanivý svět, ve kterém si prohloubíte své znalosti o bohaté kultuře země vycházejícího slunce a zároveň se nabalíte spoustou užitečných zkušenostních bodů i herní měny.

Když se karate snoubí s magií


Během toulek městem narazíte také na zlověstné jókai, při jejichž tvorbě vývojáři čerpali z japonských legend. Čekají vás tedy střety s bezhlavými přízraky studentek, které se zrodily z úzkostí, či se ženami s červeným deštníkem a smrtící zbraní, které ve světě jókai symbolizují nevraživost na pracovišti (opět výborné využití místní mytologie). Oblíbenými stanovišti těchto a dalších démonických jókai jsou hlavně tzv. Torii brány, jejichž vyčištěním od temné energie si zpřístupníte dříve v mlze zahalené části mapy.

Ghostwire: Tokyo; gameplay: ohnivý útok Ghostwire: Tokyo; gameplay: jádro

zdroj: vlastní

Detailní grafické provedení se připomíná i při soubojích.

Proti nepřátelským jókai jsou nejúčinnější zbraní speciální schopnosti, které Akitovi propůjčil KK. Tyto ability jsou efektním spojením magie, karate a prstových pečetí kudži-kiri, které mají usměrňovat tok životní energie a jsou také součástí některých bojových umění. Celkovému pojetí soubojového systému nemůžu vytknout nic.

Jen si to představte. Na přízrak sešlete peklo v podobě větrných, ohnivých a vodních střel a následně se mu pokoušíte vytrhnout jádro (slabé místo, které nepřítele výrazně zraní nebo zcela zlikviduje) pomocí zlatavých nití vystřelujících z Akitových prstů. Jen stěží se něco vyrovná tomu uspokojivému pocitu... no možná ještě perfektní blok protiútoku. Ghostwire: Tokyo navíc vhodně využívá funkce ovladače DualSense – díky haptické odezvě ucítíte na rukou například kapky deště a jemné vibrace vás zase upozorní na přítomnost nepřítele, kterého nemusíte vždy spatřit hned.

Ghostwire: Tokyo - Fight I GEM Gameplay, PS5, No Commentary

zdroj: vlastní

Visitors neboli návštěvníků je v Ghostwire: Tokyo několik druhů a odlišují se styly boje. Například takový chlapeček ve žluté pláštěnce se ani bojovat nepokouší a píšťalkou rovnou přivolá posily.

Schopnosti lze vylepšovat prostřednictvím utrácení zkušenostních bodů za upgrady, které mohou například zvýšit účinnost útoků, zkrátit čas, který potřebujete k likvidaci jádra jókai, nebo zvětšit inventáře. Vylepšování magických abilit souboje částečně ozvláštní a boj proti Visitors mě nepřestal bavit ani po téměř 20 hodinách strávených ve hře.

Nemohla jsem se však ubránit myšlence, jak by mohla být sada elementárních útoků vylepšena, kdyby se jednotlivé schopnosti daly mezi sebou kombinovat. Už jen možnost přízraky obalamutit vytvořením mlhy pomocí vodního a ohnivého kouzla nebo zintenzivnění účinku ohně pomocí větrného útoku by soubojům dodaly nový rozměr.

Temné akční adventury budoucností studia Tango Gameworks? Ano, prosím


Japonské studio Tango Gameworks jsme dosud znali jako tvůrce survival hororů The Evil Within a nutno říci, že Ghostwire: Tokyo je pořádným odkloněním od krví zbrocených dobrodružství detektiva Sebastiana Castellanose. Rozhodně však nejde o změnu k horšímu.

Příběh i soubojový systém mají v Ghostwiru: Tokyo své mouchy, na druhé straně ale tvůrci jeho prostřednictvím dokazují, že jim nedělá problém vytvořit charismatické duo hlavních hrdinů či propracovaný herní svět, který vás pohltí svou atmosférou a odmění za vaši zvědavost.

Ghostwire: Tokyo; gameplay: selfie

zdroj: vlastní

Blbnutí ve foto módu nedoporučuji praktikovat v blízkosti nepřátel. Po pořízení tohoto záběru Akito vyfasoval tvrdý karate kop.

Nezapomínejme ani na zábavné a originálně pojaté souboje využívající jako inspiraci elementy ohně, vody a vzduchu, které si užijete ještě více díky efektnímu audiovizuálnímu zpracování a vhodnému zakomponování funkcí ovladače DualSense. Vývojáři z Tango Gameworks by tak rozhodně měli dále rozšiřovat své tvůrčí obzory a kdo ví, možná se v budoucnu podíváme do další fascinující verze Tokia.

• Zdroje: Vlastní


Ghostwire: Tokyo (RECENZE)


Závěrečné hodnocení

Tato recenze byla napsaná pro PS5 verzi hry. Klíč pro recenzi poskytl distributor Cenega Czech.

        Hodnocení8/10 VELMI DOBRÉ
Verdikt:

Potenciál příběhu a soubojového systému Ghostwire: Tokyo sice tvůrci nezužitkovali na sto procent, přesto si vás ale novinka od Tango Gameworks získá nevšedním tandemem hlavních hrdinů, detailním herním světem a zábavnými souboji. Zážitek ze hry navíc na PS5 umocňují funkce DualSense ovladače.

Ghostwire: Tokyo; recenze

Klady

 • Hlavní hrdinové tvoří zajímavé duo
 • Detailně zpracovaný herní svět, jehož objevování je odměňující
 • Vedlejší úkoly jsou v drtivé většině variabilní
 • Zábavné souboje kombinující prvky karate a magie s efektním vizuálem
 • Velmi dobře zakomponované funkce ovladače DualSense

Zápory

 • Tempo vyprávění příběhu někdy pokulhává
 • Tvůrci mohli zužitkovat speciální schopnosti hlavního hrdiny o něco více
Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Hrám se věnuji od svých dvanácti let, kdy byly na vrcholu mého žebříčku strategie Cossacks, Age of Empires, legendární Mafie či taktická střílečka Brothers in Arms. Dnes mě pravděpodobně najdete vymetat lobby multiplayeru nejnovějšího Call of Duty. Z emotivní jízdy v podobě The Last of Us se nejraději vzpamatovávám u GTA V a pokud zrovna nesekám nemrtvé v nějaké zombikárně, tak se určitě pokouším objevit moji další oblíbenou hru v nepřeberné studnici indie titulů.

HW nároky pro Ghostwire: Tokyo PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky Vysoké HW požadavky Nejvyšší HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Core i7 4770K, 3.5 GHz | AMD Ryzen 5 2600 Core i7 6700, 3.4 GHz | AMD Ryzen 5 2600 Core i7 8700 | AMD Ryzen 5 3600X Core i7 8700 | AMD Ryzen 5 5600X
Grafická karta Nvidia GTX 1060 | AMD RX 5500 XT (VRAM 6 GB+) Nvidia GTX 1080 | AMD RX 5600 XT (VRAM 6 GB+) Nvidia RTX 2070S | AMD RX 5700 (VRAM 8 GB+) Nvidia RTX 2080S | Nvidia RTX 3070 | AMD RX 6800 XT (VRAM 8 GB+)
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0 DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operační paměť 12 GB 12 GB 16 GB 16 GB
Pevný disk 20 GB (SSD doporučeno) 20 GB SSD 20 GB SSD 20 GB SSD

• Zdroj: Bethesda (24. 3. 2022)


RT Minimální HW požadavky RT Doporučené HW požadavky RT Nejvyšší HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Core i7 8700 | AMD Ryzen 5 3600 Core i7 8700 | AMD Ryzen 5 5600X Core i7 8700 | AMD Ryzen 5 5600X
Grafická karta Nvidia RTX 2060 (VRAM 6 GB+) | AMD RX 6700 XT (VRAM 8 GB+) Nvidia RTX 3070 (VRAM 8 GB+) | AMD RX 6800 (VRAM 12 GB+) Nvidia RTX 3080 (VRAM 10 GB+) | AMD RX 6900 XT (VRAM 12 GB+)
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operační paměť 16 GB 16 GB 16 GB
Pevný disk 20 GB SSD 20 GB SSD 20 GB SSD

• Zdroj: Bethesda (24. 3. 2022)

S jakým herním PC na Ghostwire: Tokyo?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

AlzaPC GameBox Core - i5 / A380 / 16GB RAM / 1TB SSD

Základní sestava:

AlzaPC GameBox Core - i5 / A380 / 16GB RAM / 1TB SSD

AlzaPC GameBox Prime - R5 / RTX4060Ti / 32GB RAM / 1TB SSD

Optimální sestava:

AlzaPC GameBox Prime - R5 / RTX4060Ti / 32GB RAM / 1TB SSD

AlzaPC GameBox Elite - i5 / RTX4080 SUPER / 32GB RAM / 1TB SSD

Sestava pro náročné:

AlzaPC GameBox Elite - i5 / RTX4080 SUPER / 32GB RAM / 1TB SSD

i Mohlo by vás zajímat

Dojmy z hraní (21. 3. 2022)

Ghostwire: Tokyo (DOJMY Z HRANÍ PS5) – Obsah článku

• Oznámení: 21. 3. 2022 • Autor: Alexandra Vaníková

 1. Ve dvou proti nadpřirozené hrozbě
 2. Ghostwire Tokyo se může pochlubit originálním soubojovým systémem
 3. Herní svět hlavním lákadlem titulu
 4. Ghostwire: Tokyo má našlápnuto více než dobře
 5. HW nároky pro Ghostwire: Tokyo PC

Ve dvou proti nadpřirozené hrozbě


Příběh Ghostwire: Tokyo se začíná psát v momentě, kdy se ulicemi japonského hlavního města začne šířit tajemná mlha způsobující mizení jeho obyvatel. Protagonistu Akita však před tímto nešťastným osudem zachrání duch detektiva jménem KK. Ten Akita vzkřísí z mrtvých a spojí se s jeho vědomím, které jinak zůstane neporušené.

Výsledkem toho je, že Akito ve své hlavě slyší KKův hlas a může s ním komunikovat. KK našemu hlavnímu hrdinovi propůjčí i speciální schopnosti a umožní mu tak přežít v přízraky ovládaném Tokiu a zjistit, jakou roli v tom všem hraje záhadný muž v masce démona Hannya.

Ghostwire: Tokyo; screenshot: Akito

zdroj: vlastní

Akito měl původně zemřít při autonehodě, ale vrátil se do světa živých díky duchovi KK, který použil Akitovo tělo jako záruku zachování své existence.

O událostech, které postavy z japonských legend dovedly k branám Tokia, budete stejně jako hlavní hrdina zpočátku vědět velmi málo. Postupně však začnete nacházet dílky větší skládačky a těším se, až uvidím finální obrázek. Jelikož příběh jsem v průchodu hrou zatím neuzavřela, bylo by nefér ho hodnotit jako celek. Jeho jednotlivým komponentům se však nedá mnoho vyčíst.

Dynamika mezi citlivým Akitem a cynickým detektivem KK funguje velmi dobře. Jejich vztah se navíc postupně vyvíjí a slovní přestřelky hrdinů plné sarkasmu už sem-tam prostřídá i nějaké to slovíčko pochvaly či uznání. Japonský dabing je na stejně kvalitní úrovni a jelikož z Ghostwire: Tokyo pochopitelně japonská kultura přímo prýští, je téměř povinností jeho hraní v originálním znění (hra nabízí anglické titulky, české bohužel ne).

Ghostwire Tokyo se může pochlubit originálním soubojovým systémem


V kůži hlavního hrdiny začnete téměř okamžitě prozkoumávat ulice Tokia a nebude trvat dlouho, než narazíte na první skupinky nadpřirozených postav japonského folklóru, tzv. jókai, kteří zahrnují jak dobrotivé duchy, tak nepřátelské přízraky. Před útoky druhé jmenované skupiny vás zachrání sada schopností kombinující magii s prvky karate.

Zasypání nepřítele sprškou ohnivých, větrných a vodních střel a následné vytržení jeho jádra (slabé místo, které nepřítele buď zcela zlikviduje, nebo výrazně poškodí) pomocí magických motouzů je prostě cool. Zážitek z bitev dostává nový level i díky výbornému zakomponování nextgen funkcí ovladače DualSense (PS5).

Ghostwire: Tokyo; gameplay: příšera Ghostwire: Tokyo; gameplay: démon v obleku

zdroj: vlastní

Proti záludným démonům, kteří mají po vzoru japonských legend mnoho podob, vám pomůže hlavně zvládnutí magických abilit, které vám propůjčuje KK.

Tato efektní a originální varianta na klasické střelné zbraně má hlavní podíl na tom, že si souboje v Ghostwire Tokyo stále užívám. Do dokončení hry však ještě nějaké ty hodiny zbývají, proto jsem zvědavá, jestli bude tento systém stále stejně zábavný (popřípadě ještě lepší), anebo se začne dostavovat stereotyp.

Ghostwire: Tokyo; screenshot: pečeť

zdroj: vlastní

Tvůrci do hry zakomponovali také minihry v podobě kreslení pečetí sloužících k odstranění nepřátelských sil, případně osvobození duší uvězněných mezi dvěma světy.

Kromě soubojů si speciální schopnosti vyzkoušíte i při cestování městem, jehož vertikalitu budete objevovat prostřednictvím zachycování se o okřídlené přízraky a vyšvihnutím se na vyvýšená místa. Využít můžete také krátké plachtění ve vzduchu, které vás zachrání před pádem z výšky. Hratelnost je v Ghostwire: Tokyo téměř bezproblémová, zejména v soubojích. Pohyby hratelné postavy jsou však místy poněkud těžkopádné, což platí i při přeskakování překážek, k jejichž překonání je někdy třeba opakované stisknutí tlačítka.

Herní svět hlavním lákadlem titulu


Zpracování herního světa inspirovaného Tokiem na mě zatím v Ghostwiru: Tokyo zapůsobilo nejvíc. Přestože záhadná mlha zapříčinila zmizení 99 % obyvatel a v ulicích tak nepotkáte živou (lidskou) duši, metropole nepůsobí prázdně. Kromě toho, že se vyznačuje vysokou mírou detailů, je v ní stále co objevovat. Téměř na každém rohu můžete narazit na odkaz na japonskou kulturu v podobě různých předmětů, sošek či modliteben, ale také japonských populárních pochutin.

Průzkum města vás tak odmění zajímavými informacemi o kultuře země vycházejícího slunce, ale také užitečnými vylepšeními vašich schopností, doplněním zdraví nebo zkušenostními body. Potkáte zde také přátelské jókai, kteří vám budou ochotni nabídnout pomocnou ruku…tedy, spíše tlapku. Drobné obchůdky, kde si můžete doplnit zásoby jídla a jiného vybavení, mají na starosti kočičí duchové (tzv. nekomata). Pokud tedy nebudete vědět, kde utratit přehršel herní měny (meika), následujte mňoukání a to vás zaručeně dovede k přívětivým chlupatým obchodníkům.

Ghostwire: Tokyo - Torii Gate I GEM Gameplay, PS5, No Commentary

zdroj: vlastní

Čištění tzv. Torii bran je jedinou cestou, jak části města očistit od smrtící mlhy. V jejich blízkosti však zákonitě naleznete skupinku démonů, kteří se jen tak snadno nevzdávají.

V Ghostwire: Tokyo se lze pustit i do plnění vedlejších úkolů, které zadávají duše neschopné opustit pozemský svět kvůli nevyřízeným účtům s jinými duchy nebo jókai. Splněním vedlejších úkolů získáte zkušenostní body i herní měnu. Po přibližně desítce side-questů zatím usuzuji, že se tvůrci snažili side-questy ozvláštnit (a do velké míry se jim to i daří) tím, že každý zadavatel se může pyšnit vlastním menším příběhem, což mě v konečném důsledku i motivovalo oslovovat více podobných nešťastníků a naslouchat jejich osudům. Většina úkolů se ale zatím scvrkla na likvidaci skupinek nepřátelských jókai ve specifické oblasti, proto doufám, že hra později nabídne více originálnějších pojetí tohoto systému side-questů.

Ghostwire: Tokyo má našlápnuto více než dobře


V metropoli sužované zástupy japonských přízraků jsem strávila něco přes deset hodin, a i nadále se do ní vracím se stejnou chutí. Zasloužilo se o to hlavně nezastavitelné hrdinské duo a soubojový systém, který i díky výbornému zakomponování vychytávek DualSense ovladače stále baví. Vrásky na čele mi zatím udělaly jen občasné těžkopádné pohyby hratelné postavy a vedlejší úkoly, u kterých při jejich navyšujícím se počtu hrozí stereotyp. A teď mě už omluvte, čeká mě cesta do několika tokijských distriktů, kšefty s kočičími obchodníky a musím si vyřídit účty s jistou bandou jókai.

• Zdroje: Vlastní


Ghostwire: Tokyo (DOJMY Z HRANÍ)


Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PS5 verzi hry. Klíč pro recenzi poskytla PR agentura Cenega CZ.

Klady

 • Netradiční tandem hlavních hrdinů, který velmi dobře funguje
 • Zábavný soubojový systém
 • Využití funkcí ovladače DualSense (PS5)
 • Detailně zpracovaný herní svět inspirovaný Tokiem
 • Odměňující průzkum města

Zápory

 • Místy toporné pohyby hratelné postavy
 • Vedlejší úkoly zavánějí stereotypem
Alexandra Vaníková

Alexandra Vaníková

Hrám se věnuji od svých dvanácti let, kdy byly na vrcholu mého žebříčku strategie Cossacks, Age of Empires, legendární Mafie či taktická střílečka Brothers in Arms. Dnes mě pravděpodobně najdete vymetat lobby multiplayeru nejnovějšího Call of Duty. Z emotivní jízdy v podobě The Last of Us se nejraději vzpamatovávám u GTA V a pokud zrovna nesekám nemrtvé v nějaké zombikárně, tak se určitě pokouším objevit moji další oblíbenou hru v nepřeberné studnici indie titulů.

Co jsme dříve napsali o Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo nám pravděpodobně představí prvky japonské mytologie

• Oznámení: 12. 6. 2019 • Autor: Alexandra Vaníková

Zakladatel studia Tango Gameworks, Shinji Mikami byl tím, kdo na konferenci představil nejnovější dílo jeho studia v podobě akční adventury Ghostwire: Tokyo. O co v ní půjde? V Tokyu se začaly beze stopy ztrácet lidé a na vás je rozlousknout tuto záhadu a zachránit lidstvo. Samotný hráč má prý navíc disponovat nadpřirozenými schopnostmi, které vám v objasňování záhadných zmizení pomohou.

Ghostwire: Tokyo – E3 2019 (teaser)

Při sledovaní traileru jsem měla místy pocit, že se dívám na živé herce, nikoli CGI filmeček. 

Trailer nám sice nastínil základní koncept, ale více informací neposkytl, můžeme však očekávat, že Ghostwire bude jednou z prvních vlaštovek pro nové konzole. Datum vydání totiž nebyl oznámeno a zatím neznáme ani herní platformy. Mikami však zdůrazňuje, že nemáme očekávat survival horor.

Ghostwire: Tokyo; screenshot: figura Ghostwire: Tokyo; screenshot: maska Ghostwire: Tokyo; screenshot: Japonsko

Tajemná postava v kapuci s největší pravděpodobností představuje hráče, který bude bojovat (případně spolupracovat) s různými přízraky.

Připravit se také můžeme na konspirační teorie či legendy, setkáme se s „dobrými“ i „špatnými“ duchy. Japonská mytologie bude ve hře asi velmi výrazná, v traileru se objevují tzv. Yokai, tedy démoni či duchové tvořící podstatou součást kultury země vycházejícího slunce.

Ghostwire je momentálně náročné někam zařadit či hodnotit pouze na základě krátkého videa, ale nelze mu upřít skvělou atmosféru, koneckonců Shinji Mikami to dokázal už ve svých předešlých hrách, proto neočekávám nic jiného než kvalitu známou ze série The Evil Within.

• Zdroje: Pc Games news, GamesRadar+, YouTube (Bethesda Softworks)

Vytisknout
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací