BLACK FRIDAY končí dnes! ⏱️ Nenechte si utéct ty nejnižší ceny za poslední rok!

Black Friday Black Friday pravé ucho

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/the-elder-scrolls-6-logo.jpg

The Elder Scrolls VI: platformy, herní svět a další info (SPEKULACE)

Pokračování jedné z nejúspěšnějších fantasy RPG sérií z dílny Bethesda Game Studios je i po letech od potvrzení informace, že se s ní počítá a bude se vyvíjet, stále v nedohlednu. Neochota studia poskytnout alespoň základní informace o titulu nahrává nejrůznějším (i hodně divokým) spekulacím o zasazení hry i datu vydání a platformách. Co o hře zatím víme i některé z teorií, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-elder-scrolls-5-skyrim-anniversary-edition-cover.jpg

The Elder Scrolls V: Skyrim – Anniversary Edition: datum vydání, obsah a další info

Vzhledem k oblíbenosti a stále vysokému počtu hráčů The Elder Scrolls V: Skyrim vyjde v pořadí již třetí edice legendárního fantasy RPG z dílny Bethesda Game Studios. K desetiletému výročí vydání se mohou hráči těšit na porci obsahu z předcházejících edicí včetně obsahu z herního Creation Clubu, který přidá další úkoly a herní rozšíření. Co všechno potřebujete o Skyrim – Anniversary Edition vědět, se dozvíte v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/starfield-special-planeta-cover-nahled.jpg

Starfield: datum vydání, herní svět a další info

Sci-fi RPG Starfield vývojářů z Bethesda Game studios se stalo prvním originálním projektem Bethesdy po 25 letech. Vydavatelský gigant Bethesda je známý třeba kultovní sérií The Elder Scrolls nebo postapokalyptickým RPG Fallout. Vydáme se v něm do vesmíru řešit zásadní otázky lidstva. Co vše o titulu víme, si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/deathloop-key-art-nahled.jpg

Deathloop (RECENZE) – Ztracen v časové smyčce

Vývojáři z Arkane Studios (Dishonored, Prey) ve svém nejnovějším titulu opouští bezpečné vody zajetých značek a přichází na PC a PS5 se zcela novou akční adventurou Deathloop, kde se vžijeme do role muže prožívajícího jeden den stále dokola. Dokázali tvůrci ze zajímavého konceptu vykřesat ničím neomezenou zábavu, nebo se dočkáme jen opakující se nudy? Dozvíte se v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bethesda-xbox-game-pass-skyrim-nahled_1.jpg

Game Pass dále roste: od pátku zde najdete 20 her od Bethesdy (NOVINKA)

Xbox Game Pass pokračuje na své cestě stát se skutečným „Netflixem her“. Knihovna několika set titulů, které za měsíční poplatek můžete hrát na PC, konzoli či mobilním zařízení s Androidem prostřednictvím cloudu, se opět výrazně rozrůstá. Od dnešního dne zde najdete 20 kousků z dílen studií pod hlavičkou Bethesdy, což znamená spoustu her ze sérií The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Wolfenstein, Dishonored a dalších.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/todd-howard-starfield-nahled.jpg

Todd Howard v nejnovějším rozhovoru odhalil detaily k vývoji Starfield (NOVINKA)

Když dojde na vyjmenování nejvýraznějších herních tvůrců, mezi jmény rozhodně nesmí scházet Todd Howard, jehož máme neodmyslitelně spojeného s vývojářským studiem Bethesda, které v minulosti udělalo díru do světa primárně se sérií The Elder Scrolls. Před několika dny tato legenda zasedla před webkameru a nechala se vyzpovídat webem GamesIndustry.biz. Co jsme se z něj nejen o ní, ale také o chystaném Starfield dozvěděli, si můžete přečíst v naší novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/microsoft-xbox-bethesda-nakup-novinka-cover-nahled.jpg

Microsoft plánuje koupit společnost Bethesda (NOVINKA)

O nákupech společnosti Microsoft v herních vodách se už napsalo mnohé. Pod hlavičkou Xbox Game Studios se už objevilo mnoho slavných jmen a nyní k nim možná brzy přibude další, jedno z největších – Bethesda. Ta je součástí aktiv společnosti ZeniMax Media, kterou Microsoft koupí. Autory sérií Fallout či The Elder Scrolls to ovšem jen začíná, protože dozelena se zřejmě zbarví také id Software, Arkane Studios či MachineGames. Více v našem článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fallout-76-wastelanders-recenze-nahled.jpg

Fallout 76: Wastelanders (Mini RECENZE) – Je Západní Virginie konečně plná života?

Osudy některých herních projektů jasně ukazují, že ne vždy je dobré na vydání spěchat. Jedním z nejvýraznějších selhání vývojářů posledních let je rozhodně Fallout 76, na němž však jeho tvůrci následně aktivně pracovali s tím, že na Steam dorazí v lepší formě. Tak co myslíte, podařilo se Bethesdě skrze Fallout 76: Wastelanders konečně uvést svou hru do stavu, v jakém měla při vydání být?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/pete-hines-bethesda-vicepresident-nahled.jpg

Bethesda online konferenciu ako náhradu za zrušenú E3 2020 nechystá (NOVINKA)

Po tom, čo sa od hernej výstavy E3 2020 začali postupne odkláňať a neúčasť na nej oznámili veľké mená ako Sony, EA či dokonca videoherný redaktor Geoff Keighley, sme sa stali svedkami jej oficiálneho zrušenia v dôsledku koronavírusu ovplyvňujúceho aj herný svet. Záložným plánom sa tak stali online konferencie, ktoré mali mať pod palcom jednotlivé spoločnosti (online prezentáciu oznámil napríklad aj Microsoft).

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/doom-anniversary-retro-recenze-nahled.jpg

Doom 1–3 (Retro RECENZE) – Legenda akčních her, která má stále co nabídnout

V roce 1993 vzniklo vydavatelství Take-Two Interactive či společnost nVidia a Microsoft vydal první verzi operačního systému Windows NT 3.1. Mimoto ale studio id Software vytvořilo hru, která se stala legendou a základním kamenem pro následující akční hry z pohledu první osoby. Rok po vydání prvního Doomu vyšel díl druhý, o osm let později pak již značně odlišný Doom 3. V dnešní retro recenzi se podíváme nejen na historii těchto legendárních stříleček, ale také na to, jak se hrají dnes na moderních strojích.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fallout-76-cisticka-nahled.jpg

DLC Wastelanders pro Fallout 76 vypadá na nových záběrech skutečně poutavě (NOVINKA)

Zatímco mají některé tituly naprosto bezproblémový start, v případě Fallout 76 se nepovedlo víceméně vše, co mohlo. Hra byla po vydání zabugovaná, nedodělaná a hlavně v ní chyběla řada aspektů, s nimiž komunita počítala. Pomyslným hřebíčkem do rakve se nakonec stala mikrotransakční politika Bethesdy. V současnosti však do tohoto díla míří DLC Wastelanders, jež by mělo vše napravit. Jak vypadá na prvních řádných záběrech, vám poví naše novinka.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/fallout-76-wastelanders-cover-nahled.jpg

Fallout 76 (NOVINKA) dorazí na Steam spolu s bezplatnou expanzí Wastelanders

Když nebudeme brát v potaz Star Citizen a Warcraft 3 Reforged, je aktuálně Fallout 76 jednou z nejkontroverznějších her na trhu, o což se postarala především politika společnosti Bethesda, která tak úplně neví, co si se svým velkolepým projektem po přidání agresivnějších mikrotransakcí a prémiových účtů počít. Určitou záchranou by pro ni mohla být bezplatná expanze Wastelanders, v níž mají být přidána živá NPC. Co vše o ní víme, si přečtete v naší dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/doom-eternal-doomguy-sword-nahled.jpg

Doom Eternal má být větší a rychlejší než jeho předchůdce (NOVINKA)

Odklad Doom Eternal nás moc nepotěšil, chápali jsme však, že je občas lepší počkat než ve finále dostat do rukou hru, která není dokončená, a tak jsme se s odložením nakonec smířili. V minulých dnech si toto očekávané dílo mohla hrstka vyvolených novinářů vyzkoušet na vlastní kůži. Jaké dojmy v nich titul z dílen id Software zanechal, zda má tentokrát hmatatelnější příběh a jak se vyvedla technická stránka, vám poví následující odstavce.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-elder-scrolls-online-greymoor-nahled.jpg

Upíři budou mít v chystané expanzi pro The Elder Scrolls Online žně (AKTUALITA)

TGA 2019 bylo akcí, na které byla představena řada her. Svůj prostor dostal dokonce i The Elder Scrolls Online, jehož autoři ze společnosti  ZeniMax Media Studios vypustili do světa příběhové video, jež nás na svém konci vzalo do sněhem zavátého Skyrimu. Dle dnes vydaného traileru s názvem The Elder Scrolls Online: The Dark Heart of Skyrim, se budeme moci v další dějové kapitole The Elder Scrolls Online podívat do této lokality v éře, kdy jí kontrolovala po krvi toužící cháska. Další kapitola tohoto vydařeného MMORPG má být odstartována dungeon balíčkem Harrowstorm už příští měsíc.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/rage-2-dlc-cover-nahled.jpg

Rage 2 (NOVINKA) – chystané DLC Rise of the Ghosts má datum vydání

Bethesda se poslední dobou plácá ve svých vidoherních přešlapech z postapokalyptického světa Falloutu 76 a vlažně přijatým Wolfenstein: Youngblood, takže by určitě byla ráda za jakoukoli vzpruhu. Tou by potencionálně mohlo být nadcházející DLC pro akční FPS šílenost Rage 2 od id Software a Avalanche Studios, jež konečně dostalo datum vydání. Více v dnešní novince.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/cyberpilot-cover-recenze-nahled.jpg

Wolfenstein Cyberpilot (Mini RECENZE) vás posadí za knipl nacistických strojů

Konec července nepaří k nejžhavějším kandidátům na vydávání počítačových her, a proto všichni fanoušci stříleček s nadějí upínali svůj zrak k Wolfenstein Youngblood, od nějž si slibovali nespoutanou zábavu v dystopické Paříži. V jeho stínu se krčí příběhová odnož pro virtuální realitu Wolfenstein Cyberpilot, jež vám umožní ovládat pokročilé německé roboty. Pokud vás láká likvidovat nacisty jejich vlastními zbraněmi, přečtěte si naši minirecenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/wolfenstein-youngblood-key-art-nahled.jpg

Wolfenstein: Youngblood (RECENZE) – mladá krev přebírá štafetu

Jedna z nejslavnějších FPS sérií se vrací na scénu, tentokrát ovšem bez svého typického protagonisty B.J. Blazkowicze. Masakrování nacistů si totiž ve Wolfenstein: Youngblood vzaly na starost jeho dcery Jess a Soph, které vůbec poprvé v rámci této série přináší element kooperativní kampaně. Jedná se o vítané osvěžení konceptu, nebo zbytečnou inovaci? Dozvíte se v naší recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/starfield-vesmír-nahled.jpg

Starfield (NOVINKY) – Todd Howard se během E3 akce Coliseum potkal s Elonem Muskem

Vzhledem k tomu, že si na letošní E3 Bethesda nepřipravila žádné konkrétnější informace v rámci své prezentace ohledně titulu Starfield, nezbývá než se spokojit s několika málo střípky vypuštěnými Toddem Howardem na E3 panelu Coliseum, kde společně s Elonem Muskem probírali nejen videohry.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/bethesda-the-elder-scrolls-6-nahled.jpg

Bethesda letos na E3 nepředstavila The Elder Scrolls 6 ani Starfield (NOVINKY)

Bylo víceméně veřejným tajemstvím, že se letos Bethesda rozhodne na své prezentaci v rámci E3 nepředstavit jedny ze svých nejočekávanějších her Starfield a The Elder Scrolls 6. V obsáhlém rozhovoru pro IGN to Todd Howard řekl zcela jasně již 4. 6. 2019. Co jsme se dozvěděli jak z rozhovoru, tak nakonec i ze samotné prezentace si můžete přečíst v tomto článku.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/the-elder-scrolls-blades-nintendo-switch-nahled.jpg

The Elder Scrolls: Blades (OZNÁMENÍ) vyjde na podzim na Nintendo Switch

Free to Play akční RPG The Elder Scrolls: Blades je prozatím dostupné na mobilních zařízeních a tabletech, na podzim se však seznam platforem rozšíří o konzoli Nintendo Switch. Na E3 2019 to oznámilo vydavatelství Bethesda na své tiskové konferenci. Více podrobností v oznámení.

Přečíst více »
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi