• Autor: Filip Němec
Autoři série God of War nás ujišťují, že Krata čekají ještě další dobrodružství a že si bez něj sérii God of War nedokážou představit.
zdroj: Santa Monica Studios
Fanoušci Krata se po odhalení God of War: Laufey nemusí obávat, že by se legendární duch Sparty chystal do důchodu. Přestože nově oznámený díl přesouvá hlavní pozornost na Faye, tedy manželku Krata, Santa Monica Studios jasně říká, že s ikonickým zabijákem bohů má i nadále velké plány.
Fanoušky autoři ubezpečili už v rozhovorech doprovázející oznámení God of War: Laufey, kde kreativní ředitel studia Cory Barlog říká, že „hry s Kratosem tu budou vždycky a my z toho máme obrovskou radost“. Ředitelka vývoje Ariel Lawrence pak dodala, že „jednoduše nemohou nevyprávět příběhy o tom velkém chlapovi“.
Aby těch ujištění nebylo málo, o den později pak to stejné potvrdil i oficiální X účet studia se slovy: „Kratos je Bůh války – máme s ním ještě spoustu příběhů, které můžeme vyprávět.“
Tentýž příspěvek však dodává, že nyní je studio nadšené z toho, že může vzít fanoušky série na výpravu posmrtným životem s Faye, což naopak naznačuje, že právě tato kapitola série bude v příštích měsících hrát hlavní roli. Fanoušci Krata nicméně nemusí smutnit. Už samotná první ukázka ze hry naznačila, že legendární spartský válečník bude mít v příběhu God of War: Laufey svou roli, byť tentokrát nebude tím, koho budou hráči přímo ovládat.
V příštích letech nás navíc čeká remake původní řecké trilogie, která zatím nemá oficiální datum vydání a vypadá to, že se hry nedočkáme dříve než v příštím roce. V plánu je pak jistě také pokračování God of War: Ragnarok, tedy dalšího Kratova dobrodružství, které vývojáři svými slovy o pokračující Kratově „kariéře“ v podstatě potvrdili, byť ne zatím konkrétně. V pomyslném God of War 6 by se měl Kratos podle posledních spekulací vydat do Egypta, vypadá to však, že další hlavní díl série vyjde ještě později než remake řecké trilogie.
Ani God of War: Laufey zatím nemá stanovené datum vydání, dřívější spekulace však hovoří o tom, že by hra měla vyjít v první polovině roku 2027. Včera pak uznávaný herní novinář Jason Schreier přišel s informací, že hra „zcela určitě“ nevyjde až v roce 2028. Zatím tedy všechny indicie naznačují právě příští rok.
• Zdroj: pushsquare.com, X (SonySantaMonica), insider-gaming.com