Alzaboxy Stormred
Zobrazit katalog

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition; wallpaper: cover

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: recenze, datum vydání a další info

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition obsahuje tři tituly z kultovní série akčních adventur GTA v remasterované podobě. GTA III (2001), GTA: Vice City (2002) a GTA: San Andreas (2004) si nyní můžete vychutnat s vylepšenou grafikou i gameplayem. Trilogii si vzalo na starosti studio Grove Street Games a vydává ji Rockstar Games. Vše, co potřebujete GTA: The Trilogy – Definitive Edition vědět, se dočtete v našem článku.


Autor: Alexandra VaníkováSpeciál


Zdroj obrázku: Rockstar Games

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Vše, co víme – OBSAH

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Recenze


Hodnocení GTA: The Trilogy herními novináři nepatří mezi nejpozitivnější. Hlavním důvodem, proč mnoha recenzentům trilogie příliš nejde pod fousy, je nespočet technických problémů v čele s bugy a glitchy různého druhu. Nejlépe na tom nejsou ani některé postavy v jednotlivých remasterech, jejichž nezdařený redesign má od představ fanoušků opravdu daleko.

Ne všechny snahy vývojářů však dopadly nešťastně a ve hrách najdete i mnohé změny k lepšímu. Přidán byl například systém checkpointů, auto save, updatovaná mini mapa s GPS a ovládání inspirované GTA V, díky čemuž je gameplay plynulejší. Kritici se shodují na tom, že i tato vylepšení mohou být důvodem se ke starším GTA hrám vrátit, ale musíte počítat s tím, že vám nostalgický výlet budou kazit technické nedostatky.

A jak hodnotí svět?

  • Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: 53 % opencritic
  • Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition PC: 50 % metacritic
  • Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition PlayStation 5: 56 % metacritic
  • Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition PlayStation 4: metacritic
  • Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition Xbox Series X: 56 % metacritic
  • Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition Xbox One: metacritic
  • Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition Switch: 48 % metacritic

Tato hodnocení jsou platná k 23. 11. 2021.

Videogameschronicle (PS5 13. 11. 2021)

„Verzi pro PlayStation 5 sice netrápí takové technické nedostatky jako edici pro Switch, ale stále trpí některými zádrhely, kterými by opravdu trpět neměla, a změny vzhledu postav nebudou pro každého, ale i tak je to dobrý způsob, jak si zahrát tři z nejlepších her, které kdy byly vytvořeny.“ – 3/5, celá recenze.

Screen Rant (PS5 13. 11. 2021)

„Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition neposkytuje nejlepší způsob, jak si tyto tituly vychutnat, a neměla by být považována ani za ‚definitivní‘ edici obsažených her. Trilogie je v mnohých ohledech hezčí a o něco modernější v ovládání a prezentaci, ale chybějící funkce a špatně optimalizovaný obsah ponížili to, co mohlo být ideálním remasterem. Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition působí uspěchaně – a to je po dvaceti letech zklamání.“ – 2,5/5, celá recenze.

Gamespot (PC 18. 11. 2021)

„Důležitější otázkou je, zda je definitivní edice ideálním způsobem, jak si trilogii vychutnat, a odpovědí je jednoznačné a hlasité „ne“. Bez ohledu na to, jak vypadá vychvalovaný seznam funkcí, je u těchto portů implementováno jen málo tvůrčích rozhodnutí, která by je vůbec vyzdvihovala nad ostatní verze vydané v průběhu let. Je těžké nemyslet na hry, které tato trilogie inspirovala – na tituly jako Mafia, Saints Row, Yakuza, Sleeping Dogs – a na to, jak dobře se každá z těchto sérií zachovala a aktualizovala. Skutečnost, že kmotr kriminálních ság s otevřeným světem byl v tomto ohledu tak deklasován, je dostatečně rozzuřující na to, aby fanoušky vyhnala do ulic. Naštěstí venku prší.“ – 4/10, celá recenze.

Game Rant (Xbox Series X 17. 11. 2021)

„Ačkoli je základní hratelnost GTA Trilogy skutečně fantastická, celkový balíček působí uspěchaně a chaoticky. Ti, kdo zoufale touží po GTA ze staré školy na moderních konzolích, by kolekci měli dát šanci, zejména pokud dojde na slibované opravy Grand Theft Auto Trilogy, ale všichni ostatní ji mohou s klidem vynechat.“ – 2/5, celá recenze.

The Sixth Axis (Switch 16. 11. 2021)

„Pokud jste do Grand Theft Auto: The Trilogy vstoupili s očekáváním, že každá hra bude vypadat a hrát se jako GTA V, připravte se na zklamání z bezduchého upscalingu. Na druhou stranu, pokud máte chuť znovu prožít tyto divy otevřeného světa s obroušenými hranami hratelnosti, připravte se v něm ztratit na šedesát a více hodin.“ – 6/10, celá recenze.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Datum vydání, platformy


Grand Theft Auto: The Trilogy vychází 11. listopadu 2021 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Switch. Verze pro současnou generaci konzolí budou podporovat 4K rozlišení při 60 fps. Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition bude od 11. listopadu dostupné také ve službě Xbox Game Pass.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Trailer

zdroj: Rockstar Games

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Obsah, co je nové


Tituly v trilogii prošly výrazným grafickým vylepšením, což zahrnuje upgrade osvětlení (zdokonalené stíny a odrazy), prostředí, ostřejší textury, kvalitnější efekty počasí a lepší vykreslovací vzdálenost. Upraven byl také gameplay, který se navzdory zachování původních mechanik inspiroval ovládáním z GTA V. Updatována byla i mini mapka a navigace nově umožňující stanovit si cílový bod.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Čeština, česká lokalizace


Trilogie oficiální českou lokalizaci neobsahuje. Překladu se však možná v budoucnosti zhostí fanoušci.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Gameplay


Všechny hry v trilogii jsou akční adventury z pohledu třetí osoby, ve kterých hráč plní úkoly pro různé zločinecké skupiny, a tak stoupá po kriminálním žebříčku. Mise mohou vyžadovat rozličný přístup, ale většinou se bez nějaké smrtící hračky ze širokého arzenálu neobejdete. Mezi jednotlivými úkoly se lze pohybovat v otevřeném světě a plnit vedlejší mise. K přesunu po metropolích vám poslouží spektrum vozidel.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition; screenshot: plamenomet Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition; screenshot: motorka

zdroj: Rockstar Games

O akci není ani v jednom GTA nouze.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Příběh


GTA: The Trilogy hráčům představí osudy tří protagonistů. V GTA III se podíváme do Liberty City a poznáme zlodějíčka Claudea, kterého při přepadu banky zradí jeho vlastní přítelkyně a hlavní hrdina jen o vlásek unikne smrti a později i vězení. Claude se tak vydá na cestu za pomstou netušíc, že se brzy ocitne v kolotoči drog, válek mezi gangy a korupce.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition; screenshot: postavy

zdroj: Rockstar Games, vlastní

Hlavní hrdinové trilogie zleva doprava: Claude (GTA III), Tommy Vercetti (GTA: Vice City) a Carl „CJ“ Johnson (GTA: San Andreas).

GTA: Vice City vypráví příběh mafiána Tommyho Vercettiho, který se po návratu z vězení snaží o opětovné získání moci v metropoli Vice City. Hrdinou GTA: San Andreas je bývalý gangster Carl „CJ“ Johnson, kterého smrt matky přivede zpět do rodného města, kde je opět vtažen do kriminálního života plného mocných zločinců a zkorumpované policie.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Herní světy, rozsah délka her


Každá z her v trilogii se odehrává v jiné fiktivní metropoli, GTA: San Andreas dokonce ve třech. Do Liberty City vytvořeného podle New Yorku, Detroitu i Bostonu hráče zavede GTA III. U GTA: Vice City a jeho stejnojmenné metropole se vývojáři inspirovali neonovým Miami 80. let, o kterém se v těchto časech říkalo, že je jednou z prvních zastávek kokainu pašovaného z Jižní Ameriky.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition; screenshot: města

zdroj: Rockstar Games, vlastní

Napříč trilogií vás čeká výlet do několika zajímavých míst, která našla inspiraci ve skutečných předlohách.

Přídomek v názvu GTA: San Andreas odkazuje na rozlehlejší americký fiktivní stát sestávající z až tří měst – Los Santos, San Fierro a Las Venturas, které reprezentují sluncem zalité Los Angeles, etnicky i ekonomicky rozmanité San Francisco a centrum hazardu Las Vegas.

Čas, který v GTA hrách z trilogie strávíte, se s novějšími tituly prodlužuje. Zatímco GTA III dohrajete za přibližně 20 hodin, v GTA: Vice City se můžete zdržet i 30 a GTA: San Andreas si vaši pozornost uloupí na asi 40. Herní časy jsou jen orientační, protože velmi záleží na (ne)plnění vedlejších misí.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Multiplayer


Ani jedna z her v trilogii multiplayer neobsahuje.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Videa, trailery, screenshoty


Videa a trailery najdete na oficiálním YouTube kanálu Rockstar Games a obrazové materiály na oficiálních stránkách hry Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition: Hardwarové nároky na PC


Zde naleznete oficiální hardwarové požadavky pro Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition PC.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-6600K / AMD FX-6300 Intel Core i7-2700K / AMD Ryzen 5 2600
Grafická karta Nvidia GeForce GTX 760, 2 GB / AMD Radeon R9 280, 3 GB Nvidia GeForce GTX 970, 4 GB / AMD Radeon RX 570, 4 GB
Operační paměť 8 GB 16 GB
Pevný disk 45 GB 45 GB

• Zdroj: Rockstar Games (4. 11. 2021)

S jakým herním PC na Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX2060

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX2060

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

Sestava pro náročné:

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

i

• Zdroje: rockstargames.com


Grand Theft Auto: The Trilogy (GTA) - The Definitive Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční - Tři ikonická města, tři epické příběhy. Zahrajte si klasické hry z originální Grand Theft Auto Trilogy, které definovaly svůj žánr: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas, aktualizované pro novou generaci, nyní s univerzálními vylepšeními včetně úžasného nového nasvícení a vylepšení prostředí, textur ve vysokém rozlišení, větší vykreslovací vzdálenosti, ovládání a zaměřování ve stylu Grand Theft Auto V a spousty dalších věcí, které těmto oblíbeným světům vdechují život díky zcela nové úrovni detailů.

1 599,-
Koupit
Můžete mít ihned na 22 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX1229
Grand Theft Auto: The Trilogy (GTA) - The Definitive Edition - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční - Tři ikonická města, tři epické příběhy. Zahrajte si klasické hry z originální Grand Theft Auto Trilogy, které definovaly svůj žánr: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas, aktualizované pro novou generaci, nyní s univerzálními vylepšeními včetně úžasného nového nasvícení a vylepšení prostředí, textur ve vysokém rozlišení, větší vykreslovací vzdálenosti, ovládání a zaměřování ve stylu Grand Theft Auto V a spousty dalších věcí, které těmto oblíbeným světům vdechují život díky zcela nové úrovni detailů.

1 599,-
Koupit
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XBSE0143
Grand Theft Auto: The Trilogy (GTA) - The Definitive Edition - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční - Tři ikonická města, tři epické příběhy. Zahrajte si klasické hry z originální Grand Theft Auto Trilogy, které definovaly svůj žánr: Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas, aktualizované pro novou generaci, nyní s univerzálními vylepšeními včetně úžasného nového nasvícení a vylepšení prostředí, textur ve vysokém rozlišení, větší vykreslovací vzdálenosti, ovládání a zaměřování ve stylu Grand Theft Auto V a spousty dalších věcí, které těmto oblíbeným světům vdechují život díky zcela nové úrovni detailů.

-6% 1 599,- Předp. cena
1 499,-
Předobjednat
Očekáváme březen 2022
Objednací kód: NSW954
PlayStation 5
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré objednávky PlayStation 5 jsou odbavovány postupně ze společné fronty podle termínu vytvoření předobjednávky.

Předp. cena
13 490,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005
PlayStation 5 Digital Edition
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel neznáme konkrétní termín naskladnění zboží z důvodu celosvětové nedostupnosti. Veškeré zakázky jsou odbavovány postupně podle termínu vytvoření. Předpokládané dodání produktu očekáváme v průběhu roku 2022.

Předp. cena
10 790,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005DE
Xbox Series S
Herní konzole - k TV, SSD 512 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), menu v češtině, 1x herní ovladač, barva bílá

7 690,-
Koupit
Můžete mít ihned na 32 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001s
Xbox Series X
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá

Předp. cena
13 490,-
Předobjednat
Očekáváme leden 2022
Objednací kód: MXO001a1
Xbox Series X + Xbox Game Pass Ultimate - 3 měsíční předplatné
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá

Předp. cena
14 099,-
Předobjednat
Akční cena
Očekáváme únor 2022
Objednací kód: MXO001ab2
0
Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací