Zažij rychlé doručení. Garance výhodné ceny

Hitman 2 (TESTY) – Výkony grafických karet AMD i NVIDIA

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Druhý díl restartované série počítačové hry Hitman 2 o modrookém chladném zabijáckém agentovi 47 dorazila také na PC, a tak jistě nebude na škodu, pokud si tuto hru také řádně otestujeme. Dnes se ale nebude jednat o prachobyčejnou recenzi této počítačové hry, my si otestujeme, jak si ve hře vedou grafické karty společnosti AMD i NVIDIA a podíváme se také na to, s jakou grafickou kartou si tuto skvělou „plížičku“ zahrajete nejlépe.

Hitman 2 testy

Hitman 2 (TESTY) – OBSAH ČLÁNKU

  1. Hitman 2 – představení hry
  2. Jak budeme Hitman 2 testovat
  3. Výkony grafických karet v Hitman 2
  4. Hitman 2 – plynulé hraní, nebo sekání?
  5. Jak výkonný potřebujeme procesor?
  6. Kolik grafické paměti vyžaduje Hitman 2?
  7. Kolik jader CPU v Hitman 2 využijete?
  8. Závěrečné hodnocení grafických karet v Hitman 2

Hitman 2 – Představení hry

Stealth her, tedy takových her, ve kterých je zapotřebí se pohybovat tiše a nenápadně tak, abyste nevzbudili pozornost svých protivníků, poslední dobou vzniká jako šafránu, a proto každý takový nový počin je příznivci tohoto „plíživého“ stylu hraní kvitován s povděkem.

Za počítačovou hrou Hitman 2 stojí dánské vývojové studio IO Interactive, které se po dlouhé době „utrhlo“ z řetězů vydavatelství Square Enix a své síly naopak spojilo se společností Warner Bros. Interactive Entertainment, pod jehož křídly vznikl právě Hitman 2.

Jak již bylo řečeno, Hitman 2 je počítačová hra typu Stealth, za jejímž vývojem stojí vývojáři ze studia IO Interactive, kteří pro tuto hru využili svého starého dobrého enginu Glacier engine. Není proto žádným velkým překvapením, že hardwarové požadavky na tuto počítačovou hru jsou vesměs stejné jako u předchozího Hitmana z roku 2016. Co však překvapením rozhodně je, je absence podpory novějšího vykreslovacího rozhraní DirectX 12, které bylo nedílnou součástí právě dílu prvého. To je opravdu velká škoda a jak uvidíte z našich testů později, určitě to zamrzí také všechny majitele výkonnějších grafických karet.

i

Hitman 2 měl obrovský potenciál poučit se z chyb první sezóny. Podařilo se mu to? Zjistíte v recenzi Hitman 2.

Oficiální požadavky na hardware pro PC verzi Hitman 2


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2500K - 3.3 GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
Intel Core i7 3770 - 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 - 4 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
NVIDIA GeForce GTX 770 / AMD Radeon R9 290
3D API DirectX 11 DirectX 11
Operační paměť 8 GB 8 GB
Pevný disk 60 GB 60 GB

Jak budeme Hitman 2 testovat

Hlavním úkolem dnešního článku je porovnání výkonů grafických karet v počítačové hře Hitman 2. Protože výkony grafických karet v počítačových hrách jsou ovlivněny nejen výkonem samotného grafického čipu, ale také mnoha dalšími faktory, zejména pak výkonem procesoru či kapacitou grafické paměti, pokusíme se ve hře odhalit i tyto závislosti.

Na rozdíl od dílu prvního, počítačová hra Hitman 2 pro testování grafických karet nenabízí žádný vývojáři vestavěný benchmark. Musel jsem si proto vytvořit vlastní speciální testovací scénu. Po mnoha pokusech v různých lokacích hry jsem nakonec zvolil lokaci Santa Fortuna v Kolumbii. Tato testovací scéna trvá celkem 78 sekund a my v ní u grafických karet nebudeme měřit pouze průměrnou snímkovou frekvenci, ale u každé karty budeme zaznamenávat také jednotlivé časy snímků (Frame times), které velmi dobře popisují plynulost pohybu ve hře, dále pak také využití grafické paměti, využití GPU, CPU a další důležité veličiny.

Pro zaznamenávání dosažených časů snímků, z nichž se následně počítá také výsledná průměrná snímková frekvence, budeme využívat populární nástroj FRAPS, pro ostatní monitoring chování grafických karet i celého testovacího systému pak nástroj MSI Afterburner.

Hitman 2; nastavení hry Hitman 2; nastavení hry

Počítačová hra Hitman 2 využívá ve svém nastavení většinou čtyři možnosti (Low, Medium, High a Ultra), které můžete využít v závislosti na výkonu vaší grafické karty. Vývojáři z IO Interactive zapracovali na optimalizacích hry opravdu velmi dobře a díky tomu můžeme pro naše dnešní testy využít toho vůbec nejnáročnějšího nastavení Ultra (nebo High) nejen pro testy grafických karet ze segmentu vysokého výkonu, ale také pro ty slabší ze segmentu střední třídy.

Testovací sestava

S jakými grafickými kartami jsme Hitman 2 testovali

Víme-li tedy jak a co budeme testovat, pojďme si na závěr této kapitoly ještě představit grafické karty, které se zúčastní dnešních testů.

Grafické karty vysokého výkonu (high-end)
Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC 11G v testech Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming v testech Gainward RTX 2070 Phantom GLH v testech Gainward GTX 1080 Ti Phoenix GS v testech
Asus Strix RTX 2080 Ti O11G Gaming Asus Strix RTX 2080 O8G Gaming Gainward RTX 2070 Phantom GLH 8G Gainward GTX 1080 Ti Phoenix GS
Sapphire Nitro+ RX Vega64 8G HBM2 v testech Asus Strix RX Vega56 O8G Gaming v testech

Sapphire Nitro+ RX Vega64 8G HBM2 Asus Strix RX Vega56 O8G Gaming

Grafické karty středního výkonu (mainstream)
Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6G v testech Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 3G v testech Asus Cerberus GTX 1050 Ti O4G v testech MSI GTX 1050 2GT OCV1 v testech
Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6G Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 3G
Asus Cerberus GTX 1050 Ti O4G MSI GTX 1050 Gaming X 2G
XFX RX 590 FATBOY 8GB v testech Asus Strix RX 580 O8G Gaming v testech Sapphire Pulse RX 570 ITX 4GD5 v testech
XFX RX 590 FATBOY 8GB Asus Strix RX 580 O8G Gaming
Sapphire Pulse RX 570 ITX 4GD5 Gigabyte RX 560 Gaming OC 4G

Jak můžete vidět, do dnešních testů byly zařazeny grafické karty tak, aby v nich byl přítomen vždy jeden aktuální zástupce konkrétního grafického čipu od společnosti AMD i NVIDIA. Do testů jsem pak pro porovnání navíc zařadil také grafickou kartu GeForce GTX 1080 Ti ze starší řady grafických karet Pascal společnosti NVIDIA.

Výkony grafických karet v Hitman 2

Nejdůležitějším ukazatelem výkonu grafických karet je pro nás průměrná snímková frekvence. Čím vyšších hodnot snímkové frekvence karta v testech dosáhla, tím lépe, a její výkon můžeme pokládat za vyšší.

Následující grafy ukazují, jak si v testech počítačové hry Hitman 2 vedly jednotlivé grafické karty v různých rozlišeních. V rozlišení 3 840 × 2 160p (4K UHD) však byly testovány pouze grafické karty ze segmentu vysokého výkonu. Méně výkonné grafické karty totiž ani nejsou na toto vysoké rozlišení svým výkonem stavěné.

Hitman 2 – snímková frekvence

Hitman 2; výsledky testů

Počítačová hra Hitman 2 je sice „plíživkou“, ve které se musíte pohybovat pomalu, nenápadně a s rozvahou, to však ale hned neznamená, že vám k jejímu kvalitnímu hraní bude stačit nějaká příliš nízká snímková frekvence. Přeci jen, někdy budete potřebovat odněkud rychle utéct, nebo když se věci nedaří, bleskurychle se prostřílet z nesnází. Snímková frekvence by tedy u Hitmana měla být svižná a rozhodně by se neměla dostat pod 45 FPS. Ideální snímková frekvence pro kvalitní hraní by však měla být samozřejmě mnohem vyšší, nebo minimálně taková, aby alespoň nijak významněji nepadala pod hranici 60 FPS. Jak si tedy vedly jednotlivé grafické karty v různých rozlišeních?

Rozlišení 3 840 × 2 160p (4K UHD)

Hitman 2 sice na první pohled nevypadá na nějak extra graficky náročnou hru, avšak v tom nejvyšším nastavení si ji v rozlišení 3 840 × 2 160p kvalitně zahrajete pouze s nejnovějšími grafickými kartami GeForce RTX 2080 Ti a GeForce RTX 2080. Pokud byste vyloženě netrvali na minimální hranici 60 FPS, pak je to ve 4K UHD hratelné samozřejmě také i na ostatních high-endových grafických kartách. Myslím ale, že takovým hraním příliš unešeni nebudete a raději si hru stejně přepnete do rozlišení nižšího.

Rozlišení 2 560 × 1 440p (WQHD)

V rozlišení 2 560 × 1 440p je to už mnohem veselejší a zde si Hitmana 2 kvalitně zahrajete na libovolné high-endové kartě. To samé však bohužel nelze říci u karet mainstreamových. I s dnes nejvýkonnější mainstreamovou grafickou kartou v podání Radeon RX 590 se v tomto rozlišení přes 60 FPS nepřehoupnete. Opět, hrát se to dá, ale nějaký valný zážitek z toho mít jistě nebudete. U mainstreamových grafických karet budete tedy muset jít s rozlišením dolů.

Rozlišení 1 920 × 1 080 (Full HD)

V rozlišení 1 920 × 1 080p je Hitman 2 hratelný na většině grafických karet. Kromě všech high-endových karet si na ULTRA tuto hru kvalitně zahrajete také na výkonnějších grafických kartách mainstreamu, tedy na Radeon RX 590, RX 580, RX 570 a GeForce GTX 1060 6GB. S přimhouřením jednoho oka pak ještě na GeForce GTX 1060 3GB, ale věřte, žádná sláva to již nebude. U ještě slabších grafických karet pak budete muset sáhnout do nastavení hry a poněkud snížit své nároky a spolu s nimi také grafické detaily hry.

Ukázky z testů Hitman 2: Souboj GeForce RTX 2080 a GTX 1080 Ti byl poměrně vyrovnaný.

Hitman 2 – plynulé hraní, nebo sekání?

Průměrná snímková frekvence grafických karet je sice spolehlivým ukazatelem jejich výkonu, nic nám ale nepoví o celkové plynulosti renderingu, který je rozhodujícím faktorem zdání plynulého pohybu na monitoru počítače. Velmi často se totiž stává, že jednotlivé snímky nejsou grafickou kartou na monitor vykreslovány v pravidelných intervalech a sem tam dojde k nějakému zdržení. Toto občasné zdržení se pak ve hře projeví tak, že se při jinak plynulém pohybu obraz na monitoru na okamžik jakoby zasekne (stutter). Stuttering je tedy nepříjemnou vadou plynulosti pohybu ve hrách, která může být způsobena nejen enginem samotné počítačové hry, ale například také celým systémem nebo nevyladěnými ovladači grafických karet.

Jak tedy stuttering či jinou vadu plynulosti renderingu ve hrách odhalit? Jednou z možností jsou vypočtené hodnoty ukazatelů 99. percentile (1% Low FPS) a 99,9. percentile (0,1% Low FPS), které v případě velkých odstupů (rozdílů) od hodnoty průměrné snímkové frekvence naznačují problémy s plynulostí vykreslování snímků, a tedy i nebezpečí trhavého pohybu ve hře. Při posuzování míry stutteringu ve hře pomocí percentilu je však dobré mít na paměti, že tato metoda posouzení častokrát není stoprocentně spolehlivá, někdy nám totiž percentily „lžou“, a je proto dobré stuttering posuzovat i podle dalších ukazatelů.
Další a zcela bezpečnou možností, jak tento nepříjemný stuttering ve hře odhalit, je graf, do nějž jsou vyneseny časy potřebné na vykreslení všech snímků grafickou kartou. V těchto grafech pak odhalíte prakticky jakoukoliv časovou anomálii v renderingu. Pojďme se na to tedy podívat.

Testy Hitman 2 – časy snímků

Hitman 2; časy snímků

Jak můžete z grafů časů snímků (frametimes) vidět, snímky jsou u Hitmana 2 grafickými kartami distribuovány v poměrně pravidelných intervalech, bez nějakého výraznějšího stutteringu. Sem tam se sice nějaká ta anomálie v renderingu objeví, není to však nic tak závažného, aby vám to dojem plynulého pohybu ve hře Hitman 2 nějak výrazně pokazilo. Můžeme tedy konstatovat, že počítačová hra Hitman 2 netrpí výraznějším stutteringem u žádné grafické karty.


Ukázky z testů Hitman 2: Také souboj GeForce RTX 2070 s Radeon Vega64 byl na ostří nože.

Jak výkonný potřebujeme procesor?

Asi nejčastějším důvodem nižší snímkové frekvence ve hrách bývá nedostatečně výkonný procesor. Jak to ale poznat? Ačkoliv se to někomu z vás bude zdát podivné, nedostatečný výkon CPU poznáme podle ukazatele vytížení GPU. Hodnota tohoto ukazatele nám totiž během testů ukazuje, jestli a jak je počítačová hra závislá na výkonu procesoru. Aby grafická karta pracovala na plný výkon, musí ji procesor (CPU + RAM) stíhat „krmit“ potřebnými daty, která GPU nutně potřebuje pro vlastní rendering snímku. Pokud je procesor příliš slabý a potřebná data nedodá včas, grafická karta přeruší rendering a musí na ně počkat. Vytížení grafické karty tak klesá a stejně tak jde dolů i snímková frekvence ve hře. Tato situace velmi často nastává u výkonných grafických karet při hraní v nízkých rozlišeních 1 920 × 1 080p. Pojďme se tedy podívat, jaká situace panuje v Hitman 2. Do následujících grafů jsem zanesl pouze grafické karty ze segmentu vysokého výkonu (high-end).

Vytížení GPU

Hitman 2; vytížení GPU

Při pohledu na grafy vytížení grafických karet je myslím každému z vás jasné, kde je ukryt ten největší problém počítačové hry Hitman 2. Ano, je to přílišná závislost této hry na výkonu procesoru, která nedovoluje výkonnějším grafickým kartám jet na plné obrátky nejen v rozlišení 1 920 × 1 080p, ale ani v rozlišení 2 560 × 1 440p.

Tady si zjevně vybrala svou daň ona zrušená podpora modernějšího vykreslovacího rozhraní DirectX 12, která nechyběla právě v prvním dílu Hitmana. To je samozřejmě velká škoda a ochuzeni jsou tak především všichni majitelé výkonnějších grafických karet, které kvůli tomu nemohou dosáhnout v těchto rozlišeních vyšší snímkové frekvence, a to i navzdory nasazení tak výkonného procesoru, jakým například náš i Intel Core I7-8700k přetaktovaný na 5200 MHz bezesporu je.

Na druhou stranu je však také nutno dodat, že i přes toto nízké vytížení v nižších rozlišeních dosahují grafické karty v této hře i tak celkem slušné snímkové frekvence. S DirectX 12 by jen prostě mohla být ještě vyšší.

Ukázky z testů Hitman 2: V souboji Radeon RX 580 versus GeForce GTX 160 6GB nakonec zvítězil Radeon.

Kolik grafické paměti vyžaduje Hitman 2?

Jednou z dalších věcí, která ovlivňuje výkon grafických karet v počítačových hrách, jsou požadavky na kapacitu grafické paměti.
Aby grafická karta vykreslovala snímky co nejvyšší rychlostí, je nutné, aby byla data nezbytně potřebná pro rendering (Working set) umístěna v rychlé grafické paměti (VRAM) přímo u grafického čipu. Pokud je kapacita VRAM příliš malá na to, aby se do ní Working set vešel, musejí být tato data dodatečně a průběžně přenášena z operační paměti (RAM) pomocí pomalé sběrnice PCI Express. Samozřejmě, pokud tato situace nastane a GPU musí na data čekat, snímková frekvence jde dolů. Je tedy velmi důležité, aby kapacita grafické paměti byla i s malou rezervou pro požadavky dané hry dostatečně veliká. A jak je na tom Hitman 2?

Do následujících grafů jsem zařadil GeForce GTX 1060 se 6GB VRAM, která disponuje více než dostatečnou kapacitou VRAM, tedy mnohem vyšší, nežli doporučují vývojáři hry. Dále pak grafickou kartu GeForce GTX 1060 se 3 GB grafické paměti a nakonec také kartu GTX 1050, jejíž kapacita VRAM je na samé hraně požadavků hry.

První graf „Využití VRAM“ nám ukazuje, kolik MB dat si grafické karty během testů obsadily ve svých VRAM. Druhý graf „Vytížení PCI Express“ nám ukazuje intenzitu přenosů dat mezi GPU a RAM. Pokud je tato intenzita příliš vysoká, signalizuje to nízkou kapacitu VRAM a dodatečné dotahování dat z operační paměti.

Využití grafické paměti GPU

Hitman 2; využití grafické paměti GPU

Zatímco grafická karta GeForce GTX 1060 6GB si během testů obsadila cca 3 700 MB grafické paměti, u GTX 1060 se 3 GB VRAM to bylo jen 2 920 MB a u GTX 1050 s pouhými 2 GB VRAM už to mohlo být maximálně nějakých 2 020 MB.

Pokud se podíváme na graf vytížení sběrnice PCI Express, pak je z něj jasně vidět, že obě grafické karty s nejmenší kapacitou VRAM, tedy GeForce GTX 1060 3 GB a GeForce GTX 1050 2 GB, vytěžovaly sběrnici PCIE mnohem intenzivněji nežli GeForce GTX 1060 se 6 GB grafické paměti.

Je tedy celkem jisté, že jak pro GeForce GTX 1060 3GB, tak zejména pro GeForce GTX 1050 2GB je nízká kapacita jejich grafických pamětí v počítačové hře Hitman 2 limitujícím faktorem, který přímo ovlivňuje jejich výkon. Hitman 2 je tedy jednou z dalších her, ve kterých nízká kapacita grafické paměti omezuje výkon samotných grafických karet, a jak to tak vypadá, všem grafickým kartám s méně než 4 GB VRAM již pomalu zvoní umíráček. Dobře si proto rozmyslete jejich pořízení!

Ukázky z testů Hitman 2: V tomto souboji 3GB a 6GB GeForce GTX 1060 zvítězila především větší kapacita grafické paměti.

Kolik jader CPU ve Hitman 2 využijete?

Cílem těchto testů je zjistit, jak je engine počítačové hry Hitman 2 optimalizovaný pro využití více procesorových jader, tedy jestli a jak je schopen své úlohy provádět paralelně. V tomto testu jsem v BIOSu základní desky postupně vypínal vždy dvojici jader procesoru i HTT (Hyper-Threading Technology) na Intel CORE i7-8700K. S grafickou kartou GeForce GTX 1080 Ti jsem pak následně měřil výkon (snímkovou frekvenci) v rozlišení 1 920 × 1 080p, kde je, jak už víme, potřeba výkonu CPU nejvíce. Pokud bude v testech výkon škálovat společně s počtem aktivních procesorových jader, můžeme pak říci, že engine počítačové hry Hitman 2 je pro více jader optimalizován dobře, čehož samozřejmě mohou nejvíce využít vlastníci vícejádrových procesorů.

Škálování jader CPU

Hitman 2; škálování jader CPU

Počítačová hra Hitman 2 je pro více jader procesoru optimalizována poměrně dobře. V případě dvou a čtyřjádrových procesorů výkonu přidává i aktivní HTT, avšak u šestijádrového procesoru je tomu naopak a HTT spíše na výkonu ubere. Ideálním procesorem pro hraní počítačové hry Hitman 2 je tedy více než čtyřjádrový procesor, a naopak asi tím nejhorším zase nějaké nativní dvoujádro.

Ukázky z testů Hitman 2: Nový Radeon RX 590 si v souboji s RX 580 vedl poměrně suverénně.

Závěrečné hodnocení výkonů grafických karet v Hitman 2

Po grafické stránce sice počítačová hra Hitman 2 nenabízí žádné vizuální orgie, některé grafické efekty, jako jsou například odrazy (reflections), však vypadají zdařile a poměrně realisticky, a to i bez využití ray tracingu.

Důležité je však to, že hra nabízí skvělou herní zábavu všem nadšencům do „plíživek“, tedy stealth akcí, kterých v dnešní době všemožných online stříleček vzniká věru pomálu. Dnes ale pro nás tím úplně nejdůležitějším je, že si Hitmana 2 zahrajete kvalitně nejen s tím úplně nejvýkonnějším hardwarem.

Jak už to tak bývá, počítačovou hru Hitman 2 si nejlépe zahrajete na nejvýkonnější grafické kartě dneška, tedy GeForce RTX 2080 Ti, která nabízí dostatečnou snímkovou frekvenci dokonce i v rozlišení 3 840 × 2 160p (4K UHD). Pokud jste vyznavači spíše vyšší snímkové frekvence při rozlišení 1 920 × 1 080p (Full HD), bude vám pro nastavení ULTRA stačit daleko méně výkonná grafická karta, počínaje Radeonem RX 570 a výše.

U ještě méně výkonných grafických karet, jako jsou GeForce GTX 1050/Ti či Radeon RX 560, však již budete muset ze svých nároků poněkud slevit a grafické detaily v nastavení hry trochu ořezat. Bohužel, toto platí také pro majitele všech GeForce RTX 1060 se 3 GB grafické paměti, protože její nízká kapacita VRAM je v počítačové hře Hitman 2 poměrně značnou brzdou při dosažení vyšší snímkové frekvence.

S jakým herním PC na Hitman 2?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

alza-gamebox-gtx1060

Minimální požadavky:

Alza GameBox Ryzen RX570

Alza GameBox Ryzen 5 Far Cry 5 edice

Doporučené požadavky:

Alza GameBox Ryzen 5 Far Cry 5 edice

Alza GameBox GTX1080Ti

Nejvyšší nastavení detailů:

Alza GameBox RTX2070

Hitman 2 je také poměrně náročnou hrou na výkon procesoru, a to zejména kvůli absenci novějšího vykreslovacího rozhraní DirectX 12. To pocítí hlavně všichni majitelé opravdu výkonných grafických karet, které v rozlišení Full HD a WQHD nemohou jet na plný výkon a nemohou tak ukázat svůj plný potenciál. Můžeme tedy jen doufat, že snad časem přijde nějaký ten patch s podporou DirectX 12, který by tento problém napravil.

i Mohlo by vás zajímat

Tak jako tak, kdo má rád počítačové hry typu stealth, pořízení Hitmana 2 je pro něj prakticky povinností. Pro hraní této počítačové hry pak naopak povinností není vlastnictví bůhvíjak supervýkonné grafické karty. Hitman 2 je totiž docela dobře optimalizovanou hrou a v jejím nastavení si určitě každý najde to správné, které bude na míru vyhovovat právě jeho grafické kartě.

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

0
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací