Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/lgthumb/asus-tuf-rx-7900-gre-o16g-gaming-nahled.jpg

Asus TUF Radeon RX 7900 GRE O16G Gaming (RECENZE A TESTY)

S vydáním grafických karet Radeon RX 7900 GRE dlouho neotálela ani populární společnost ASUS a v její nabídce se tak zakrátko objevily hned dva nové modely těchto grafických karet z edice DUAL a TUF. Tou technicky vyspělejší a zároveň také vybavenější řadou je TUF, kterou reprezentuje grafická karta Asus TUF Radeon RX 7900 GRE O16G Gaming a kterou si dnes na Alza.cz také důkladně otestujeme. Co vám tedy tato TUFka s Radeonem pod kapotou může vlastně nabídnout? Však posuďte sami. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-9000-recenze.jpg

AMD konečně představilo procesory Ryzen 9000 a Ryzen AI

AMD na veletrhu Computex 2024 oficiálně představilo celou plejádu novinek. Těšit se můžeme na nové desktopové i notebookové procesory s jádry Zen 5. Samozřejmostí je nový čipset, a dokonce dorazí i nové CPU pro snad nesmrtelnou patici AM4. Dle prvních poznatků to vypadá, že Ryzeny 9000 jsou trefou do černého! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-radeon-rx-8000-info.jpg

Grafiky AMD Radeon RX 8000 – Vše, co víme (INFO)

Je jasné, že po grafických kartách AMD Radeon RX 7000 přijdou na řadu čipy označené jako Radeon RX 8000 s architekturou RDNA 4. Co přinesou nového? Jak to bude s ray tracingem? A kdy se začnou prodávat? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/computex.jpg

Computex 2024: Spousta hardwarových novinek od Intelu, AMD, MSI a dalších

Computex 2024 se konal v Tchaj-pej na Tchaj-wanu od úterý 4. června do pátku 7. června 2024, což znamená, že letošní ročník je již za námi. Díky tomu jsme pro vás připravili přehled těch nejzajímavějších novinek v hardwarové oblasti. Co na nás Intel, AMD, NVIDIA, MSI a mnohé další chystají? Na jaké novinky se můžeme už nyní těšit? Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-pulse-rx-7600-xt-16g-nahled.jpg

Sapphire PULSE Radeon RX 7600 XT 16G (RECENZE A TESTY)

Pokud jste méně až středně náročným hráčem počítačových her, který však trvá na dostatečně velké kapacitě grafických pamětí, která by mu mohla zajistit bezproblémové hraní i těch budoucích a jistě také náročnějších herních titulů, pak by vás určitě mohly oslovit grafické karty AMD Radeon RX 7600 XT. Jednou z nich je například také grafická karta Sapphire PULSE Radeon RX 7600 XT 16G, která nabízí 16 GB grafické paměti SAPPHIRE a kterou jsme pro vás na Alza.cz nezapomněli také důkladně otestovat. Jak si tedy tato PULSE vedla v našich testech a co od ní můžete vlastně očekávat? Vše se dozvíte právě v této recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-pulse-rx-7900-gre-16g-nahled.jpg

Sapphire PULSE Radeon RX 7900 GRE 16G (RECENZE A TESTY)

V případě známé a populární hongkongské společnosti SAPPHIRE, můžete nejnovější grafické karty Radeon RX 7900 GRE najít ve všech dostupných řadách její nabídky. Kromě špičkové edice NITRO+ je tak naleznete i v těch cenově dostupnějších řadách PULSE a PURE. My se dnes na Alza.cz zaměříme právě na edici PULSE a otestujeme si grafickou kartu Sapphire PULSE Radeon RX 7900 GRE 16G. Jak tedy tato na první pohled sympatická karta dopadla v našich testech?

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-rx-7900-gre-nahled.jpg

Nejlepší grafické karty Radeon RX 7900 GRE

Líbí se vám výkon grafických karet Radeon RX 7900 GRE a plánujete si jednu pořídit do svého herního PC? Pak byste rozhodně neměli přehlédnout tento článek. V jeho aktualizaci, kdy do našeho seznamu otestovaných grafických karet nově přibyla také Asus TUF RX 7900 GRE O16G Gaming, se na tyto grafické karty znovu podíváme pod drobnohledem a pokusíme se mezi nimi opět vybrat ty absolutně nejlepší. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-7800-xt-gaming-oc-16g-nahled.jpg

Gigabyte Radeon RX 7800 XT GAMING OC 16G (RECENZE A TESTY)

Další grafickou kartou Radeon RX 7800 XT, kterou si dnes na Alza.cz nejen představíme, ale také řádně otestujeme, je Gigabyte RX 7800 XT GAMING OC 16G z dílny známé tchajwanské společnosti GIGABYTE. Jak tedy tato grafická karta dopadla v našich testech a vyplatilo by se vám vůbec její pořízení? To se dozvíte právě v této recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/nejlepsi-rx-7800-xt-nahled.jpg

Nejlepší grafické karty Radeon RX 7800 XT

Pokud se vám líbí výkon grafických karet Radeon RX 7800 XT a plánujete si jednu také pořídit do svého herního PC, pak byste rozhodně neměli přehlédnout tento článek. V jeho aktualizaci, kdy do našeho seznamu otestovaných grafických karet nově přibyla také Gigabyte RX 7800 XT GAMING OC 16G, se na tyto grafické karty znovu podíváme pod drobnohledem a pokusíme se mezi nimi opět vybrat ty absolutně nejlepší.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-780m-recenze-test-nahled.jpg

AMD Ryzen 5 8600G: Stačí šestijádro s Radeonem 760M? (RECENZE)

Nejnovější desktopové Ryzeny od AMD, takzvané APU, dostaly do vínku mobilní Radeony řady 700M. Až doposud byl integrovaný grafický chip (iGPU) pouhým symbolem zobrazovadla a nic, na čem by se dalo hrát. Šestijádrový Ryzen 5 8600G je vybaven Radeonem 760M. Otázka zůstává, má cenu pořizovat procesor s iGPU namísto levné dedikované grafické karty (dGPU)? Již více v dnešní recenzi! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-ryzen-7-recenze-test_1.jpg

AMD Ryzen 7 8700G – Zahrajete si na integrované grafice? (RECENZE A TESTY)

Z kraje roku se nám na trh dostaly nové AMD Ryzen 8000G procesory, takzvané APU, tedy čipy s integrovaným grafickým čipem. Ač se to na první pohled nemusí zdát, jde o velmi zajímavé kousky křemíku a integrovaná grafika není jedinou fičurou, kterými jsou vybaveny. V dnešní recenzi se podíváme na výkon Ryzenu 7 8700G, osmijádro s Radeonem 780M. Jak si procesor poradí proti Intelu i5-14600K a oproti levným grafickým kartám? Čtěte dále! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-7900-gre-gaming-oc-16g-nahled.jpg

Gigabyte Radeon RX 7900 GRE GAMING OC 16G (RECENZE A TESTY)

Další grafickou kartou Radeon RX 7900 GRE společnosti AMD, kterou si dnes na Alza.cz představíme a také řádně otestujeme, je Gigabyte Radeon RX 7900 GRE GAMING OC 16G ze stáje společnosti GIGABYTE. A protože společnost AMD před nedávnem vydala nové ovladače grafických karet, které zároveň také navyšují možnosti přetaktování právě grafických karet Radeon RX 7900 GRE, tak i na to se podíváme právě v této recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-duel.jpg

Intel i3-14100F vs. Ryzen 5 5500GT (DUEL)

Máte opravdu, ale opravdu malý budget na procesor, a přesto byste rádi ten nejvyšší možný výkon? V dnešním článku jsme otestovali dvojici procesorů s cenovkou jen lehce přes tři tisíce korun. Nejnovější čtyřjádro od Intelu – i3-14100F proti staršímu šestijádru Ryzenu 5 5500GT od AMD. Který z těchto dvou procesorů vám poslouží lépe na práci a který na hry? Více již v dnešním testu, tak pojďme na to! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/amd-vs-intel-nahled_1.jpg

Intel i5-14400F vs. AMD Ryzen 5 7600 (DUEL)

Stavíte budgetový stroj a nevíte si rady s výběrem toho správného procesoru? V nižší cenové třídě kolem 5–6 tisíc korun jsou k dispozici dva modely. Intel Core i5-14400F a AMD Ryzen 5 7600. V dnešních testech se podíváme na duel těchto dvou CPU jak v náročném pracovním prostředí, tak ve hrách. Se kterým z těchto procesorů vám půjde práce lépe od ruky a který nakrmí lépe pořádně výkonnou grafickou kartu? Čtěte dále! Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-nitro-rx-7700-xt-12g-nahled.jpg

Sapphire NITRO+ Radeon RX 7700 XT 12G (RECENZE A TESTY)

Sháníte do svého PC novou herní grafiku a přijde vám výkon grafických karet Radeon RX 7700 XT více jak akurátní, jen byste se ale rádi dostali k nějaké kvalitnější grafické kartě s výkonným chlazením, která by se při herní zátěži v PC hned neprozradila zvýšenou hlučností? Možným řešením by mohly být grafické karty z nabídky společnosti SAPPHIRE, obzvláště pak špičková řada NITRO+, kterou reprezentuje grafická karta Sapphire NITRO+ Radeon RX 7700 XT 12G a kterou jsme pro vás na Alza.cz nezapomněli v této recenzi také důkladně otestovat. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-nitro-rx-7900-gre-16g-nahed.jpg

Sapphire NITRO+ Radeon RX 7900 GRE 16G (RECENZE A TESTY)

Grafické karty Radeon RX 7900 GRE společnosti AMD mají docela pohnutou historii, která však nakonec právě v tomto týdnu zdárně vyústila do jejich celosvětového vydání. Prvním zástupcem těchto grafických karet, kterého jsme pro vás nezapomněli také hned důkladně otestovat, je grafická karta Sapphire NITRO+ Radeon RX 7900 GRE 16G z dílny společnosti SAPPHIRE. Pro koho je tedy tato grafická karta určena a jak se jí vedlo v našich testech? To vše se můžete dozvědět právě v této recenzi. Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/sapphire-nitro-rx-7900-xtx-vapor-x-24g-nahled.jpg

Sapphire NITRO+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G (RECENZE A TESTY)

Tím nejvýkonnějším, čím se dnes může známá hongkongská společnost SAPPHIRE ve své nabídce grafických karet pochlubit, je bezesporu grafická karta Sapphire NITRO+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G. Jak tato ultimátní grafická karta dopadla v našich testech na Alza.cz? Však posuďte sami právě v této recenzi.

Přečíst více »
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Article/gigabyte-rx-7600-xt-gaming-oc-16g-nahled.jpg

Gigabyte Radeon RX 7600 XT GAMING OC 16G (RECENZE A TESTY)

Ani společnost AMD nezůstává na začátku nového roku pozadu, a právě dnes představuje svůj nejnovější počin v podobě dalšího přírůstku do své rodiny grafických karet RDNA 3, a to grafickou kartu Radeon RX 7600 XT. My dnes navštívíme nabídku společnosti GIGABYTE a představíme si prvního zástupce těchto mainstreamových grafických karet s označením Gigabyte Radeon RX 7600 XT GAMING OC 16G. Jaká je a co od ní můžeme vůbec očekávat? Vše se dozvíte právě v této recenzi. Přečíst více »
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací