LEGO domy

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Značka
LEGO
(60)
Rok uvedení
2024 - novinky
(27)
2023
(22)
2022
(6)
2021
(1)
2019
(2)
2018
(2)
Řada
LEGO® Friends
(20)
LEGO® Architecture
(4)
LEGO® City
(4)
LEGO® DUPLO®
(4)
LEGO® Gábinin kouzelný domek
(4)
Téma
Domy
(60)
Budovy
(38)
Zvířata
(12)
Fantasy
(9)
Stavby
(9)
Vhodné od
2 let
18 let
-
Nejnovější objednávky
Filtrovat

LEGO® dům představuje nekonečné možnosti kreativity a inženýrského umu. Tato stavebnice nejenže rozvíjí prostorovou představivost a jemnou motoriku, ale také poskytuje dětem i dospělým hodiny zábavy při budování vlastního vysněného domova. Od jednoduchých konstrukcí po složité architektonické skvosty, LEGO® dům je bránou do světa fantazie. Čtěte dále a zjistěte, jak můžete svůj nápaditý domov proměnit v realitu.

Pokračovat

Jak vybrat ten pravý LEGO® dům?

Až budete vybírat LEGO® dům, je zásadní zohlednit některé klíčové parametry, jako je věk, zájmy a stavební dovednosti stavitele. Pro mladší děti jsou ideální jednodušší sady s většími kostkami a méně díly, které podporují základní motorické dovednosti a představivost. Důležitým faktorem je také tematický zaměření – zatímco některé sady osloví milovníky historie nebo filmů, jiné nabídnou unikátní příležitost postavit si vlastní vysněný domov od základů. LEGO® domy tak nejsou jen hračkou, ale nástrojem pro rozvoj kreativity, technického myšlení a představivosti stavitele.

Vysněný LEGO® dům nadosah, stačí si vybrat tematickou sadu

Řada LEGO® domy nabízí různorodé stavebnice, které zprostředkovávají unikátní zážitky a příběhy pro stavitelé všech věkových kategorií. Od idylických rodinných domů přes domy plné přátelství až po dobrodružství v domečku na stromě nebo na kolečkách, každý set přináší možnost prozkoumat různé aspekty života a přírody. LEGO® tak otevírá dveře do světa plného kreativity a učení a nabízí nejen zábavu, ale i vzdělávací hodnotu.

 • LEGO® rodinný dům nabízí pohled na idylický život v moderním obydlí, kde mohou členové rodiny společně trávit čas v útulném domácím prostředí.
 • LEGO® dům přátelství vás zve do světa, kde panuje harmonie, spolupráce a nekonečné hraní, a současně zdůrazňuje důležitost pevných vztahů.
 • LEGO® dům na pláži zve k relaxaci u vody, nabízí scenérie plné slunce, písku a vln, a umožňuje si vychutnat nezapomenutelné okamžiky na dovolené.
 • LEGO® domek v lese je útočištěm pro milovníky přírody, poskytuje klidné místo pro únik od městského ruchu a nabízí zážitek z lesního prostředí.
 • LEGO® dům na stromě posouvá kreativitu do výšin, umožňuje stavitelům prozkoumat dobrodružství mezi korunami stromů a užít si zde zábavu.
 • LEGO® domek na kolečkách rozšiřuje horizonty o možnost cestování a objevování nových míst, kamkoliv vás cesta zavede.

i

Společné stavění může posílit rodinné vazby a podpořit týmovou práci, proto je vhodné vybírat takový LEGO® dům, který nabízí dostatek prostoru pro spolupráci s rodinou či kamarády, a to zvláště, pokud se jedná o skupinku dětí.

Z jaké řady bude váš LEGO® domeček?

Jak jste již mohli poznat, LEGO® domeček se pyšní širokou škálou typů a stylů, což umožňuje stavitelům všech věkových kategorií realizovat své stavební sny. Od klasických rodinných domků přes majestátní zámky až po moderní architektonické perly, LEGO® nabízí něco pro každého.

 • Mezi oblíbené řady patří například série LEGO® Creator, která umožňuje postavit detailně propracované domy s množstvím pokojů a funkčních prvků.
 • Nechybí ani tematické sady, jako jsou domy z filmových a knižních sérií, například Harry Potter nebo Sám doma, které osloví fanoušky těchto příběhů.
 • Domy z řady LEGO® Friends představují barevný a detailně propracovaný svět, kde panuje přátelství, vzájemná podpora a dobrodružství. Každý model je navržen s ohledem na podporu kreativity a představivosti a nabízí prostor pro hru na různé příběhy v harmonickém prostředí.
 • Pro milovníky moderní architektury je tu LEGO® domek z řady Architecture, která zahrnuje úchvatné modely skutečných staveb navržených světově uznávanými architekty, jež mohou stát i u vás doma. Tyto ikonické budovy vám umožní jedinečnou cestou poznat celý svět.

LEGO city dum
LEGO® City

LEGO dum Harry Potter
LEGO® Harry Potter

LEGO dum na stromě
LEGO® Ideas

Pořiďte si LEGO® domeček z filmu

LEGO® domeček z oblíbených filmů a seriálů přináší fanouškům unikátní možnost prožít své oblíbené příběhy ve zcela nové dimenzi. Sady inspirované filmovými a televizními hity, jako jsou Harry Potter, Star Wars, Encanto, nebo dokonce klasika Sám doma, umožňují stavitelům rekonstruovat ikonické domovy a scény, které si zamilovali na obrazovce. Tyto stavebnice obvykle nabízejí detailní a autentické zpracování oblíbených lokací.

S LEGO® domy z oblíbených filmů a seriálů můžete znovu prožívat kouzelné momenty.

Pro fanoušky animovaných filmů je tu LEGO® dům Madrigalových

LEGO® dům Madrigalových, inspirovaný magickým domovem z animovaného filmu Encanto, přináší barvy a kouzlo kolumbijské vesničky, kde každý člen rodiny Madrigalových má jedinečný dar. Tento dům ze stavebnice LEGO® obsahuje pohyblivé části a skryté místnosti, odkrývající magické schopnosti členů rodiny, spolu s bohatě zdobenými exteriéry a interiéry, které vám pod rukama oživují svět Encanta.

i

LEGO® dům Sám doma: Užijte si legraci jako za starých časů

LEGO® dům Sám doma zachycuje ikonické scény a nástrahy, které Kevin McCallister vytvořil pro zloděje v oblíbeném vánočním filmu. Stavebnice zahrnuje detailní rekonstrukci McCallisterova domu s pastmi, které můžete sami nastavit, a minifigurky hlavních postav pro rekonstrukci nezapomenutelných momentů z filmu.

Pro každou věkovou kategorii najdete LEGO® domeček

LEGO® domeček představuje fascinující a kreativní způsob, kterým lze rozvíjet představivost a stavitelské dovednosti u jedinců všech věkových kategorií, od nejmenších dětí až po dospělé. Díky široké škále sad LEGO®, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým věkovým skupinám a zájmům, si může každý najít tu pravou sadu, která nejlépe odpovídá jeho schopnostem a kreativnímu směřování. LEGO® dům tedy nabízí něco pro každého, bez ohledu na věk nebo zájmy. Důležité je vybrat sadu, která nejlépe odpovídá schopnostem, zájmům a věku stavitelů.

 • Pro nejmenší stavitele od 2 let LEGO® nabízí řadu LEGO® DUPLO®. Tyto sady obsahují větší kostky, které jsou ideální pro malé ruce a pomáhají rozvíjet motorické dovednosti a koordinaci. LEGO® dům DUPLO® je navržen s ohledem na bezpečnost a je dostatečně robustní.
 • Jak děti rostou, jejich dovednosti se rozvíjejí a s nimi i jejich schopnost pracovat s menšími a složitějšími LEGO® dílky. Pro děti ve věku od 5 do 12 let je široký výběr LEGO® sad, které nabízejí pestrou paletu témat od dobrodružných příběhů až po konkrétní zájmy.
 • LEGO® domek nabízí komplexní sady a speciální edice určené starším dětem, teenagerům, a dokonce i dospělým. Jsou navrženy tak, aby vyhovovaly pokročilým stavitelským dovednostem a zájmu o detailní rekonstrukce, inženýrské projekty nebo architektonické modely.

LEGO dum Minecraft
LEGO® Minecraft

LEGO dum Architecture
LEGO® Architecture

LEGO city rodinný dům
LEGO® Friends

LEGO® domeček z řady Architecture může sloužit také jako dekorativní prvek nebo sběratelský artefakt.

Hledáte LEGO® dům pro holky nebo kluky?

LEGO® dům je koncipován jako univerzální stavební sada, která se zaměřuje na podporu kreativity, jemné motoriky a řešení problémů u dětí různého věku. V současnosti se LEGO® stále více snaží o odstranění tradičních stereotypů ve svých produktech, aby poskytovalo hračky, které jsou vhodné pro všechny děti bez ohledu na jejich pohlaví. Přesto lze pozorovat určité trendy v preferencích, které mohou některé sady LEGO® domů činit atraktivnějšími pro kluky a jiné pro holky, i když základním cílem zůstává podpora univerzálního hraní a učení. Podívejte se na specifika určení domů podrobněji.

 • LEGO® pro kluky: Sady LEGO® domů, které mohou více rezonovat s tradičními zájmy chlapců, často zahrnují prvky dobrodružství, akce a objevování. Mohou to být domy s tematikou superhrdinů, vesmírných stanic nebo rytířských hradů, které podporují aktivní a strategické hraní.
 • LEGO® pro holky: Řady, jež by mohly více oslovit děvčata, jsou třeba LEGO® Friends nebo LEGO® Disney Princess. Tyto sady se často zaměřují na příběhové hraní a sociální interakce a podporují představivost prostřednictvím designu interiérů, péče o zvířata nebo společenské události.

i

Nejen LEGO® domeček je tu pro každého bez omezení

Je důležité si uvědomit, že LEGO® domeček a všechny LEGO® sady jsou v zásadě určeny pro kreativní hraní bez omezení. Zdůrazňují, že klíčem je individuální zájem a představivost každého dítěte. LEGO® se snaží o to, aby všechny děti měly možnost stavět, tvořit a vyprávět své příběhy bez ohledu na to, zda se rozhodnou pro stavbu hradu nebo stylového domova.

Kolik dílků bude mít váš LEGO® dům?

LEGO® dům nabízí rozmanité sady s počtem dílků v rozmezí od 19 až po více než 3 000, což umožňuje individuální přizpůsobení jak začínajícím, tak pokročilým stavitelům všech věkových kategorií. Menší sady s 19 až 500 dílky jsou ideální pro nejmenší děti a podporují základní motorické dovednosti, zatímco středně složité sady s 500 až 1 500 dílky nabízí dětem a středně pokročilým stavitelům detailnější konstrukce.

Pro pokročilé a dospělé stavitele pak LEGO® přichází s komplexními projekty obsahujícími 1 500 až 3 000 a více dílků, které vyžadují pokročilé stavitelské schopnosti a bývají časově náročnější.

Zohledněte, jaké má LEGO® domek rozměry

LEGO® domek se může výrazně lišit rozměry, aby vyhovoval různým potřebám a prostorům, jimiž stavitele disponují. LEGO® dům může mít výšku až 41 cm, což umožňuje detailní a výrazné konstrukce, jež dominují jakémukoli prostoru. Šířka může dosahovat až 46 cm, což stavitele motivuje k vytváření širokých a rozlehlých staveb, zatímco maximální hloubka 28 cm podporuje vytváření prostorově zajímavých a bohatě vybavených interiérů. Tyto rozměry umožňují, aby LEGO® domy byly dostatečně velké pro komplexní a kreativní hru, a zároveň se vešly do většiny herních prostor.

i

Chcete koupit cenově dostupnější LEGO® dům? Bazar vám nabízí prověřené zboží se zárukou za přijatelnou cenu.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
60 položek
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
4,9 22×
LEGO® Harry Potter™ 76430 Sovinec na Bradavickém hradě + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 8 let, řada LEGO® Harry Potter, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 364 dílků
889,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO76430
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
5,0
LEGO® Já, padouch 4 75583 Mimoni a Gruův rodinný dům
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 8 let, řada LEGO® Já padouch 4, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 868 dílků
Novinka
2 029,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO75583
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
5,0 54×
LEGO® Architecture 21042 Socha Svobody + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti a dospělé, vhodné od 16 let, řada LEGO® Architecture, rok uvedení 2018, balení obsahuje 1685 dílků
1 949,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21042
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
4,8 33×
LEGO® Architecture 21058 Velká pyramida v Gíze + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro dospělé, vhodné od 18 let, řada LEGO® Architecture, rok uvedení 2022, balení obsahuje 1476 dílků
2 939,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21058
5,0
LEGO® DUPLO® 10433 Prasátko Peppa a narozeninový dům + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 2 let, řada LEGO® DUPLO®, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 59 dílků
Novinka
1 089,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO10433
5,0
LEGO® Disney Princess™ 43242 Chaloupka Sněhurky a sedmi trpaslíků + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro dospělé, vhodné od 18 let, řada LEGO® Disney Princess, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 2228 dílků
Novinka
5 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO43242
4,9 32×
LEGO® Gábinin kouzelný domek 10788 Gábinin kouzelný domek + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 4 let, řada LEGO® Gábinin kouzelný domek, rok uvedení 2023, balení obsahuje 498 dílků
1 639,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO10788
5,0 11×
LEGO® DUPLO® 10416 Péče o zvířátka na farmě + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 2 let, řada LEGO® DUPLO®, rok uvedení 2024 - novinky
1 199,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO10416
4,8 50×
LEGO® Architecture 21044 Paříž + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti a dospělé, vhodné od 12 let, řada LEGO® Architecture, rok uvedení 2018, balení obsahuje 649 dílků
1 019,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21044
5,0 21×
LEGO® Minecraft® 21254 Želví domek na pláži + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 8 let, řada LEGO® Minecraft®, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 234 dílků
529,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21254
5,0
LEGO® Creator 3 v 1 31153 Moderní dům + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 9 let, řada LEGO® Creator 3 v 1, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 939 dílků
Zlevněno -6 %
2 039,- 2 189,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO31153
5,0 14×
LEGO® Harry Potter™ 76428 Hagridova bouda: Neočekávaná návštěva + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 8 let, řada LEGO® Harry Potter, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 896 dílků
1 559,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO76428
4,9 40×
LEGO® City 60316 Policejní stanice + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 6 let, řada LEGO® City, rok uvedení 2022, balení obsahuje 668 dílků
1 379,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO60316
5,0
LEGO® Friends 42621 Nemocnice v městečku Heartlake + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 7 let, řada LEGO® Friends, rok uvedení 2024 - novinky, balení obsahuje 1045 dílků
2 039,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO42621
5,0
LEGO® Minecraft® 21256 Žabí domek + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 8 let, řada LEGO® Minecraft®, rok uvedení 2024 - novinky
1 079,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21256
5,0 13×
LEGO® Friends 41727 Psí útulek + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 7 let, řada LEGO® Friends, rok uvedení 2023, balení obsahuje 617 dílků
1 259,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO41727
5,0 16×
LEGO® Ideas 21318 Dům na stromě + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti a dospělé, vhodné od 16 let, řada LEGO® Ideas, rok uvedení 2019, balení obsahuje 3036 dílků
5 079,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21318
5,0 34×
LEGO® Disney 43217 Dům z filmu Vzhůru do oblak + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 9 let, řada LEGO® Disney, rok uvedení 2023, balení obsahuje 598 dílků
1 179,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO43217
4,8 12×
LEGO® Ideas 21341 Disney Hokus pokus: Chatka sester Sandersonových + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro dospělé, vhodné od 18 let, řada LEGO® Ideas, rok uvedení 2023, balení obsahuje 2316 dílků
4 969,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21341
5,0
LEGO® Friends 41748 Komunitní centrum v městečku Heartlake + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 9 let, řada LEGO® Friends, rok uvedení 2023, balení obsahuje 1513 dílků
3 119,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO41748
5,0 21×
LEGO® Friends 41740 Aliyin pokoj + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 7 let, řada LEGO® Friends, rok uvedení 2023, balení obsahuje 209 dílků
379,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO41740
4,7 16×
LEGO® Architecture 21057 Singapur + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro dospělé, vhodné od 18 let, řada LEGO® Architecture, rok uvedení 2022, balení obsahuje 827 dílků
1 199,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO21057
5,0
LEGO® Friends 41730 Dům Autumn + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 7 let, řada LEGO® Friends, rok uvedení 2023, balení obsahuje 853 dílků
1 449,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO41730
4,6 10×
LEGO® Friends 41735 Malý domek na kolech + Vesmírná soutěž
LEGO stavebnice - pro děti, vhodné od 7 let, řada LEGO® Friends, rok uvedení 2023, balení obsahuje 785 dílků
1 359,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LO41735

LEGO domy

LEGOStavebnice LEGO v proměnách času I – jak vznikl tento fenomén? Nahlédněte s námi do historie jedné z nejoblíbenějších stavebnic pro děti i dospělé, která brzy oslaví krásných devadesát let od svých nejistých počátků. Za dobu svého působení musela společnost Lego překonat mnohé překážky a postupně také měnit a přizpůsobovat výrobu...

LEGO domy

V kategorii LEGO domy máme právě teď na Alza.cz celkem 60 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné LEGO domy Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší LEGO domy Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší LEGO domy Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v LEGO domy recenze
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací