AD homeoffice PET

Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (PODROBNÝ TEST)

Zobrazit katalog
Intel Skylake-X a Kaby Lake-X (PODROBNÝ TEST)

Tento rok je opravdu bláznivý. Hlavně co se hardwaru týče. AMD slaví s procesory Ryzen velkolepý návrat na výsluní, což Intel nehodlá nechat bez odpovědi. A ta právě přišla. Ano, řeč je o nové platformě Basin Falls X299 se socketem 2066. V dnešní recenzi se podíváme, jak si CPU Intel Skylake-X a Kaby Lake-X vedly v benchmarcích a PC hrách. Zvědaví jsme hlavně na monstrum jménem Intel i9 7900X s 10 jádry a 20 vlákny. Obstály nové procesory svým výkonem a provozními vlastnostmi v našich testech?  

Procesory Intel Core; platforma Intel X299

Specifikace, cena a srovnání Intel Core i5, i7 a i9

ModelIntel Core i5-7640XIntel Core i7-7740XIntel Core i7-7800XIntel Core i7-7820XIntel Core i9-7900XIntel Core i9-7920XIntel Core i9-7940XIntel Core i9-7960XIntel Core i9-7980XE
Počet jader/vláken4/44/86/128/1610/2012/2414/2816/3218/36
Základní frekvence4,0 GHz4,3 GHz3,5 GHz3,6 GHz3,3 GHz2,9 GHz3,1 GHz2,8 GHz2,6 GHz
Boost frekvence4,2 GHz4,5 GHz4,0 GHz4,3 GHz4,3 GHz4,3 GHz4,3 GHz4,2 GHz4,2 GHz
Hyper-Threading
Integrovaná grafika
L3 Cache6 MB8 MB8.25 MB11 MB13,75 MB16,5 MB19,25 MB22 MB24,75 MB
Počet PCI-E 3.0 linek161628284444444444
Odemčený násobič
TDP112 W112 W140 W140 W140W140W165W165W165 W
IHS pájené k chipu
Prodejní cena6 665 Kč9 241 Kč10 325 Kč15 928 Kč26 342 Kč29 990 Kč35 990 Kč43 990 Kč51 790 Kč

Skylake-X a Kaby Lake-X v testech – obsah

 1. Specifikace, cena a srovnání Intel Core i5, i7 a i9
 2. Testujeme procesory Intel Basin Falls
 3. Procesory Intel Kaby Lake-X a Intel Skylake-X v 2D testech
 4. Procesory Intel Kaby Lake-X a Intel Skylake-X v PC hrách
 5. A co provozní vlastnosti procesorů Intel Basin Falls?
 6. Závěr recenze aneb první dojmy ze X299 platformy

Testujeme procesory Intel Basin Falls

Dost teorie, určitě vás zajímá hlavně praxe, a tedy výkon ve 2D (práce) a 3D (hry) prostředí. Pro srovnání všech pěti nyní dostupných procesorů pro novou platformu Intel Basin Falls s chipsetem X299 pro socket LGA2066 jsem zvolil svoji klasickou sadu benchmarků, která dává dostatečný přehled o výkonu při úkonech, se kterými se běžně setkáte. Pro herní prostředí jsem zvolil pět her, a to takových, které jsou tzv. CPU bound. Jde o hry a herní scény, které jsou velmi náročné na procesor, a proto nám výsledky z těchto her poskytnou jasnou zprávu o tom, jak Kaby Lake-X a Skylake-X dokáže "nakrmit" výkonné monstrum typu ASUS GTX 1080 Ti Poseidon. Jak už je u mě zvykem, naměřil jsem výkony všech modelů jak na defaultu (bez změny nastavení v UEFI), tak na rozumném maximu po přetaktování. K mému překvapení šly po stránce pamětí DDR4 taktovat procesory Skylake-X lépe než Kaby Lake-X, ale více už v grafech.

Procesory Intel Kaby Lake-X a Intel Skylake-X v 2D testech

Procesory Intel Kaby Lake-X a Intel Skylake-X v testu Octane 2.0

benchmark Octane; Intel Skylake-X a Kabylake-X

Octane 2.0 se skládá ze 17 testů založených na JavaScriptu a benchmark tak testuje výkon procesoru v moderním webovém prostředí. Stále platí, že většina aplikací nejlépe využije max. 4 jádra a 4 pracovní vlákna, a proto i nad HCC procesory Skylake-X vítězí Kaby Lake-X a prim hraje maximální frekvence.

Procesory Skylake-X a Kaby Lake-X v testu JetStream

Intel Skylake-X a Kabylake-X; benchmark JetStream

Druhý test JetStream opět zkoumá výkon ve webovém prostředí, a to v testech založených na JavaScriptu. Benchmark je kombinací mnoha menších testů, které simulují jak syntetický výkon, tak reálné prostředí, se kterým se běžně setkáte. Výsledné skóre je geometrickým průměrem všech subtestů, a jak vidíte, procesor Kaby Lake-X po přetaktování opět vede. Pro běžnou a rozmanitou práci jsou pak nejvhodnější Intel Core i5 7640X a Intel Core i7 7740X

Procesory Skylake-X a Kaby Lake-X v testu Kraken

Intel Skylake-X a Kabylake-X; benchmark Kraken

A do třetice benchmark Kraken, opět založený na JavaScriptu, který zkoumá rychlost jednotlivých úkonů, výsledek je opět geometrickým průměrem. V tomto případě je v grafu méně milisekund lépe. Nejvíce se zde daří přetaktovanému procesoru AMD Ryzen 7 1700, druhé místo obsadil Kaby Lake-X i7 7740X, oba procesory měly "k ruce" samozřejmě na maximum přetaktované operační paměti. 

Procesory Skylake-X a Kaby Lake-X v testu Cinebench R15

Intel Skylake-X a Kabylake-X; benchmark Cinebench R15

A nyní pojďme na "klasiku". Cinebench R15 je práce, která procesorům AMD Ryzen opravdu vyhovuje, ale vůči novému Intelu nestíhá kvůli IPC výkonu, lepšímu paměťovému řadiči a vyšší výsledné frekvenci. Můžeme pak vidět rozdíl mezi přetaktovaným 8jádrem od Intelu a od AMD. Jedná se o test od společnosti MAXON, který simuluje pracovní výkon v Cinema 4D, kdy je pomocí procesoru renderována náročná grafická scéna. 

Skylake-X a Kaby Lake-X; benchmark Cinebench R15 singlethread

Druhý test je porovnáním tzv. singlethread výkonu, aneb jde o výsledek situace, kdy do činnosti zapojíme pouze jedno pracovní vlákno. Nejlépe se zde daří samozřejmě procesorům Kaby Lake-X, a to hlavně kvůli lepšímu IPC výkonu a vyšší operační frekvenci. V dnešní době se stále setkáte s mnoha úkony, kde oceníte singlethread výkon, a tak doporučuji na tento faktor brát ohled, jelikož procesory Intel zde nemá zatím konkurenci.

Procesory Skylake-X a Kaby Lake-X v testu GeekBench 3

Intel Skylake-X a Kaby Lake-X; benchmark GeekBench 3

GeekBench 3 opět testuje procesory prostřednictvím reálných scénářů, se kterými se máte možnost setkat při práci s vaším počítačem. Vítěz je zde jasný, deset jader a 20 vláken, kterými disponuje zástupce rodiny Intel Basin Falls, prostě udělají svoje. Intel Skylake-X i9 7900X je v tomto oblíbeném testu vítězem a je vcelku jedno, zda je na základních taktech, nebo přetaktován. Na druhou stranu jsem dokázal pomocí taktování zvednout výkon se zatím nejsilnějším CPU, který je dostupný, o 18 %, a to se zcela jistě vyplatí.

Kaby Lake-X a Intel Skylake-X; benchmark GeekBench 3

A opět jsme u výkonu při zapojení jednoho pracovního vlákna. Procesor Kaby Lake-X má zatím nejlepší IPC výkon ze všech CPU na trhu, dosahuje nejvyšších frekvencí a jeho paměťový řadič má také luxusní efektivitu a perfektně zde škáluje výkon s frekvencí DDR4.

Procesory Skylake-X a Kaby Lake-X v testu WinRAR

Intel Kaby Lake-X a Skylake-X; benchmark WinRAR

Klasika, se kterou se každodenně setkáváme všichni. Práce s WinRARem. Jednoduchý příklad máme spousty fotek z dovolené, chceme zmenšit jejich objem a zálohovat si je v jednom větším souboru na cloud nebo na NAS. Bude rychlejší Ryzen od AMD, nebo nové X299 procesory od Intelu? Grafy mluví jasně ve prospěch procesorů Intel Basin Falls.

Procesory Skylake-X a Kaby Lake-X v testu HWBOT H265

Kaby Lake-X a Intel Skylake-X; benchmark HWBOT H265

HWBOT H265 je benchmark českého původu z dílny overclockera Havliho. Test měří výkon enkódování videa s H265 kodekem, který se už pomalu začíná používat, jelikož videa pod H265 jsou daleko skladnější než ta pod H264, a s příchodem 4K videí, která jsou stále více a více v kurzu, je používání H265 nutnost. Intel i9 7900X s deseti jádry a dvaceti pracovními vlákny zde má díky HyperThreadingu naprosto bezkonkurenční výkon. Pokud je práce s videem váš šálek čaje, není co řešit.

Procesory Skylake-X a Kaby Lake-X v testu Time Spy Physics

CPU Skylake-X a Kaby Lake-X; benchmark Time Spy Physics

Time Spy Physics je částí 3D benchmarku od Futuremark, který je specializovaný na DirectX 12. Úsek Physics využívá pouze procesor pro výpočty fyziky, a jak už je zde zvykem, více pracovních vláken = lépe. U výpočtů fyziky hodně záleží na latencích a výkonu operačních pamětí, a protože má Intel u nových procesorů Kaby Lake-X a Skylake-X lepší paměťový řadič, tak se zde velmi projeví nárůst výkonu s přetaktovanými DDR4.

i K vysoce výkonnému procesoru je potřeba správně doladit grafickou kartu. Pokud si nevíte rady s tím, jak výkonnou grafickou kartu vybrat, pomůže vám náš podrobný návod – jak vybrat grafickou kartu.

Test Skylake-X a Kaby Lake-X v PC hrách

Deus Ex: Mankind Divided je akční FPS (First-Person Shooter) počítačová hra s prvky RPG, stealth a sociální interakce. Hra byla postavena na herním engine Dawn Engine vývojáři studia Eidos Montral a vydána v srpnu 2016 společností Square Enix. Hra spadá do herního programu Gaming Evolved společnosti AMD a podporuje i nové herní rozhraní DirectX 12. Měření snímkové frekvence a frame times bylo prováděno na vestavěném benchmarku hry po dobu 98 sekund nástrojem FRAPS.

Deus Ex: Mankind Divided

Výkon procesorů Intel Core vs AMD Ryzen

O síle CPU po celou dobu tohoto článku nejvíce vypovídá FullHD rozlišení, protože jak už víme, v menším rozlišení má procesor více práce než grafická karta. Hlavním úkolem procesoru je zpracovat v grafické pipeline všechny snímky, které GTX 1080 Ti Poseidon od ASUSu vytvoří, a protože karta neví, kolik jich bude potřeba, vytvoří jich maximum a procesor má co dělat. Zde se opakuje zjištění, že na hry a konkrétně na 1080p gaming je stále nejvýkonnější Kaby Lake-X v modelech i5 7640X a i7 7740X.

Fallout 4 hraFallout 4 je pokračování legendární postapokalyptické RPG kultovky. Hra pochází z dílny Bethseda Game Studios a běží na Creation Engine, který je velmi dobře znám z The Elder Scrolls V: Skyrim. Ačkoliv jde o - mírně řečeno - předpotopní engine, hra je stále velmi oblíbená a často hraná po celém světě. Momentálně neexistuje moderní hra, u které by byl tak znát výkon CPU a DRAM jako právě u Falloutu 4. Hra je měřena Frapsem po dobu 80 vteřin v lokaci zvané Boston Commons, kterou jsem vybral právě pro testování procesorů. Jelikož není nepravděpodobné, že další díl Falloutu poběží na stejném enginu, necháme tento klenot v testovací metodice i nadále. Hra byla nastavena na Ultra preset.

Fallout 4

Výkon procesorů Intel Skylake-X a Kaby Lake-X ve hře Fallout 4

Fallout 4 je moje srdcovka. Jak z pohledu gamera, tak z pohledu srovnávání výkonu hardwaru. U této hry jsou nejvíce patrné operační paměti, jejich výkon a stejně tak výsledná frekvence na jádro procesoru. Nutno ale zmínit, že i s AMD Ryzen v kombinaci s GTX 1080 Ti si zahrajete dobře. Hraje je tzv. FPS based, takže při více než 60 FPS nepůsobí celá hra přirozeně, a proto jde víceméně o syntetický test.

Hra Zaklínač 3: Divoký Hon The Witcher 3: Wild Hunt je pokračování kultovního žánru dle knižní předlohy od spisovatele Andrzeje Sapkowského. Hra pochází z dílny CD Projekt RED studia a běží na RED engine. Současně patří do programu NVIDIE The Way It's Meant to be Played a disponuje knihovnami GameWorks. Scény v této hře jsou různě náročné, a proto jsem pro testování CPU zvolil 80 vteřinový okruh ve městě zvaném Novigrad. Tento díl Zaklínače sice už skončil, resp. už nebudou další datadisky, ale přesto jej stále ponechávám v testovací metodice pro procesory, jelikož jde o velmi oblíbenou hru, které se zrovna nedávno chytl Netflix, a chystá její seriálovou formu, takže je dost možné, že si ji budete chtít zahrát.

The Witcher 3

Výkon procesorů Skylake-X a Kaby Lake-X ve hře Fallout 4

Zaklínač už začíná být celkem starou hrou, a jelikož už se nechystá ani žádné další DLC, dost možná ho brzy vyřadím ze své testovací metodiky. Prozatím nám ale Geralt dobře vypomáhá s měřením výkonu procesorů v herním prostředí a výsledky v 1080 px vidíte sami. 

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider je nejnovějším dílem legendární herní adventury s Larou Croft. Hra vzešla z rukou Crystal Dynamics a běží na enginu Horizon. Hra patří do programu NVIDIA The Way It's Meant to be Played a plně podporuje DirectX 12. Herní scéna pro měření procesoru je opět odlišná od scény pro měření grafických karet. Lokace Geothermal Valley je velmi náročná na procesor, a pokud někde v této hře bude procesor limitovat grafickou kartu, bude to právě zde. Úsek pro měření frametimes je dlouhý 100 vteřin a hra je nastavena na Ultra detaily s SMAA vyhlazováním v obou rozlišeních.

Rise of the Tomb Raider

Výkon procesorů Intel Skylake-X a Kaby Lake-X ve hře Rise of the Tomb Raider

Jak se zdá, Lara ocení pořádnou pracovní sílu, a proto i procesory s více jádry a vlákny vycházejí nejlépe. I tak k "nakrmení" nejsilnější grafické karty jako je GTX 1080 Ti Poseidon od ASUS stačí osmijádro i7 7820X, s i9 7900X už nelze určit žádný rozdíl ve výkonu.

Rise of the Tomb Raider

Prey je jednou z posledních horkých novinek letošního roku. Hra pochází z dílny Arkane Studios a běží na velmi známém Cryengine. Prey vznikla při spolupráci s Bethesda Softworks a hlavním partnerem je AMD, tudíž patří i do programu Gaming Evolved. Jako měřicí scéna je zvolena oblast Hardware Labs, která trvá 64 vteřin. Celý průběh frametimes je zaznamenáván nástrojem Fraps, a jak můžete vidět, hra má velmi ráda velký počet jader/vláken a v 1080 px se nejnovějšímu procesoru na X299 platformu i9 7900X velmi daří.

Prey

Výkon procesorů Intel Skylake-X a Kaby Lake-X ve hře Prey

Této temné "lekačce" očividně svědčí fakt, že více jader znamená lépe. Samozřejmě ne každý potřebuje 200 FPS pro hraní single-playeru, ale jelikož nám jde o zjištění výkonu procesoru a toho, jak jednotlivá CPU dokážou "nakrmit" pořádnou herní grafárnu, nezbývá nám nic jiného, než je zapojit proti sobě do powerliftingu tohoto stylu.

A co provozní vlastnosti procesorů Intel Basin Falls?

Možná už jste něco slyšeli o provozních vlastnostech procesorů a celé X299 platformy. Nebudu vám mazat med kolem pusy. U hi-end komponentů nejsou podmínky nikdy ideální. Většinou to "žere" a "topí". Na druhou stranu jde o faktory, na které se moc nehledí, protože když chcete to nejlepší, jdete do toho, ať to stojí, co to stojí. Kaby Lake-X je paráda, o tom žádná, až tedy na jednu maličkost, a tou je špatný přenos tepla z chipu do IHS (tepelný převaděč).

i AMD Ryzen 9 útočí na Intel Core i9
Už během tohoto léta bychom se měli dočkat nového mikroprocesoru AMD Ryzen 9. Ten má ambice poskytnou dokonce ještě vyšší výkon než platforma Intel Basin Falls x299. Co vše o procesorech AMD Ryzen 9 zatím víme?

U Skylake-X a hlavně u HCC (high-core-count) procesorů se dostáváme k ne moc příjemným výsledkům, a to hlavně po stránce příkonu, kde jsem naměřil až přímo neuvěřitelné hodnoty u i9 7900X, kdy opravdu (ne)chci vidět, kolik spotřebuje i9-7980XE. Dalším problémem u Skylake-X je, že ani tyto procesory nemají řešený přenos tepla tzv. měkkým pájením pomocí plátků z india. Naštěstí je zde řešení, a tím je již známá procedura DELIDu (kterou dělám na zakázku) a výměna teplovodivé pasty za tekutý kov Thermal Grizzly Conductonaut, která se skládá z india, cínu a gallia. A dobrou zprávou je, že i u nás se již brzy dočkáme rovnou takto "vyléčených" procesorů s možností koupě, kterým jsem věnoval a budu věnovat svou péči.

Příkon v PRIME 95 v základu

Provozní vlastnosti; spotřeba; Intel Basin Falls; Prime95 Power draw

Na úvod upřesním, že se jedná o spotřebu celé sestavy, která v mém případě bude o něco větší než u většiny ostatních výsledků, a to hlavně z důvodu mého custom vodního chlazení, které nemá obdoby. Na druhou stranu jde ale o Extreme platformu, která je navržená hlavně pro overclocking, a tak je potřeba počítat s tím, že bez pořádného chlazení se prostě neobejdete. Pro zjištění spotřeby procesorů Skylake-X a Kaby Lake-X jsem zvolil takové metody, které z procesoru dostanou největší možné maximum, a tím je volitelné nastavení FFT v PRIME 95. Uvedená spotřeba ve wattech je samozřejmě na tzv. defaultu, kdy je procesor vložen do základní desky bez jakýchkoliv změn v UEFI.

Provozní vlastnosti; Intel Basin Falls; Prime95 Temps; teplota

Není žádným překvapením, že vysokojádrové modely Skylake-X mají v základu menší teploty než Kaby Lake-X. Pro ty z vás, kteří se nad tím pozastavíte, vysvětlím. Je pravidlem, že čím více jader, tím menší je základní frekvence, ale tím lepší, povedenější chipy se ve výrobě používají. Chipy s malou leakage pak méně hřejí, mají menší výchozí napětí, ale ve finále je to stále hodně kus od kusu. Kaby Lake-S je známý svým rozdílným a agresivnějším power managementem, než tomu bylo u Skylake-S, a právě z důvodu vyšší defaultní frekvence a vyššího VID napětí hřeje v základu Kaby Lake-X o něco více. Teploty jsou ale naprosto v normě, a pokud neplánujete taktovat, nemusíte si s nimi dělat starosti.

Provozní vlastnosti; spotřeba; Intel Basin Falls; Prime 95 Power draw

A dostáváme se k té zábavné části. Jako overclocker jdu vždy po maximu, a v tomto případě mě zajímalo, o kolik si X299 platforma "řekne" ze zásuvky. Prvním zjištěním bylo, že kvůli rozdílným velikostem L3 cache bylo potřeba u i9 7900X nastavit jiné velikosti FFT jednotek než u ostatních modelů, protože jinak procesor throttloval na spotřebě i na teplotách, a to pro mé měření nebylo relevantní. Musím ale podotknout, že jakkoliv vypadá spotřeba u i9 7900X šíleně, obávám se, že ani to nebyl limit, protože v průběhu testu cca 1/3 jader měla o několik stupňů nižší teplotu než zbytek. Na vině je dle mého nedostatečné napájení základní desky, která má v případě ASUS X299 DELUXE PRIME pouze 8 fází, a to je prostě málo. Takové ASRock X299 OC FORMULA nebo EVGA X299 DARK mají fází 12, a proto by, doufám, měly v budoucnu zvládnout i maximálně přetaktované  i9-7980XE.

Provozní vlastnosti; spotřeba; Intel Basin Falls; přetaktování

V závěru části o provozních vlastnostech si ukážeme teploty v OC, takty a napětí vidíte v grafech. Jak jsem již zmínil, mám neobvykle silné vodní chlazení, takže jsem byl relativně dobře schopen uchladit i Skylake-X na 1.25V a v případě horšího kusu i7 7800X dokonce i na 1.285V.

Výsledné frekvence nebyly až na Intel Core i7 7800X maximální, ale pro relevanci a konzistenci naměřených výsledků jsem u všech procesorů Skylake-X zvolil 4,6 GHz na jádře, 3 GHz na cache a 4000 MHz na pamětech. U Kaby Lake-X ani 5 GHz nebyl limit, ale teploty se už moc neslučovaly s běžným provozem z dlouhodobého hlediska.

i Jaké jsou nejvýkonnější procesory pro PC hráče? Mrkněte na náš velký duel Intel vs AMD.

Závěr recenze aneb první dojmy z platformy Intel X299

Na závěr shrnu svůj subjektivní dojem z celé této novinky. Osobně, jakožto overclocker, člověk, který si rád s hardwarem hraje, jsem nadšen. Je tu spousta nových modelů procesorů, spousta nových základní desek a "fičur", které budu zkoumat a hrát si s nimi. Je zde možnost "brutálního" výkonu, vysokých taktů, které při tomto počtu jader nemají obdoby, paměti jdou u těchto monster bez problémů na 4000 MHz. Z čeho mám ale největší radost je, že jedna platforma = dvě platformy v sobě. Možnost mít jednu super desku - a já si brousím zuby právě na ASRock X299 OC FORMULA z dílny Nicka Shiha - a v této desce provozovat malé i velké procesory, to je prostě k nezaplacení. Další unikátní základní desku vhodnou pro platformy x299 jsme odhalili v naší recenzi ASUS PRIME X299-DELUXE.

Pokud budu chtít maximální výkon při hraní nebo budu chtít pracovat s čímkoliv, co vyžaduje ohromnou výpočetní sílu procesoru, opět mi stačí jedna jediná platforma, jedna deska, jedno chlazení, jedny paměti, jeden SSD disk se stejným operační systémem. 

i Děláte si zálusk na výkonný procesor, jenže za něj nechcete nechat 15 a více tisíc? V našem článku se dočtete o levných, ale výkonných procesorech AMD FX.

Samozřejmě se s platformou X299, resp. s procesory Basin Falls pojí i úskalí, která vzhledem ke konkurenci začínají cenou, pokračují provozními vlastnostmi a končí celkovou komplexitou platformy. Vždy platilo, že hi-end není to pravé pro běžného uživatele, a tudíž nejde o "blbuvzdornou" mašinu, jako je tomu u Applu či v menších měřítkách u malých, téměř bezproblémových platforem. 

Hodnocení 85% Alza.cz
Hlavní parametry: Výkon
100%
Taktování
80%
Provozní vlastnosti
70%
Intel Basin Falls; procesory

Klady

 • Multifunkční platforma (Skylake-X i Kaby Lake-X)
 • Bezkonkurenční výkon
 • Široké a nové možnosti (VROC)
 • Herní i pracovní základ v jednom
 • Nová dimenze overclockigu (malé chipy v hi-end provedení)
 • Vysoké takty jader i pamětí (velký pokrok v paměťovém řadiči)

Zápory

 • Provozní vlastnosti (šílená spotřeba Skylake-X v OC)
 • Procesory nemají "pájený" tepelný převaděč (nutnost delidu pro vyšší OC)
 • Dražší základní desky s nedostatečným napájením 
 • Nároky na velmi silné chlazení
Michal Mikle
Jmenuji se Michal Mikle, jsem overclocker a baví mě výkon. Tam, kde je možnost z hardwaru vymáčknout i tu poslední kapku síly, tam nesmím chybět. Na taktování miluji především adrenalin a posouvání limitů komponent a mne samotného. K této bohulibé aktivitě používám především tekutý dusík, kompresorové metody, ale rád si pohraji i s vodou (někdy podchlazenou) a nepohrdnu ani kvalitním vzduchovým chlazením.

Alza ocenění

Nové procesory pro platformu X299 Intel Kaby Lake-X a Skylake-X nabízejí bezkonkurenční výkon a skvělé možnosti taktování za rozumné ceny, ale bohužel i přes to, že jde o Extreme modely, nejsou tepelné rozvaděče pájené (bude potřeba DELID) a spotřeba Skylake-X je ohromná. Nebýt toho, sáhl bych po zlatém hodnocení, takto ovšem musím sáhnout po stříbrné medaili.

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací